Polskie Miasta Przyszłości 2050 - Przemo Łukasik o klopsztandze i miastach dobrych dla ludzi

Ғылым және технология

Przemo Łukasik - wybitny architekt, współzałożyciel autorskiej pracowni architektonicznej medusagroup, twórca fantastycznych realizacji w Polsce na świecie, dzieli się przemyśleniami jak jego zdaniem będą wyglądały polskie miasta przyszłości za 30 lat? W jakich przestrzeniach będziemy uczyć się, pracować, mieszkać i wypoczywać? Czy miasta przyszłości będą dobre dla ludzi?
O dobrostanie i relacjach w przestrzeniach miejskich, które można zbudować tylko w oparciu o człowieka, o polskich miastach: dumnych i odważnych Katowicach, o miłości do nasyconego kulturą Bytomia i o roli ... klopsztangi w budowaniu relacji społecznych.
Zapraszamy na pierwszy wywiad z cyklu „Polskie Miasta Przyszłości 2050”. Gospodarzem spotkań jest Dariusz Bugalski. Twórca K3 - podcast o dobrym życiu, wybitny dziennikarz.
Wszystkie rozmowy będą sukcesywnie ukazywać się na stronie projektu, na którą serdecznie zapraszamy Was już dziś w imieniu red. Bugalskiego i naszym:
www.saint-gobain.pl/polskie-m...
Spis treści:
0:00 Zapowiedź
0:40 Po co jest miasto?
3:35 Miasto można zbudować tylko w oparciu o człowieka
9:25 Ważny jest kontekst, ale najważniejszy jest człowiek
16:43 To my musimy zarządzać technologią, a nie technologia nami
20:16 Co jest największym wyzwaniem miast przyszłości 2050
22:55 Podsumowanie
#PrzemoŁukasik #MiastaPrzyszlosci2050 #MaketheWorldBetter #SaintGobain #MedusaGroup #Wellbeing #Klopsztanga #Katowice #Bytom #DariuszBugalski

Пікірлер: 3

  • @ISOVERPL
    @ISOVERPL2 жыл бұрын

    Świetna rozmowa o dobrostanie i relacjach między ludźmi w przestrzeniach miejskich. 👍 Pozdrawiamy serdecznie!

  • @plutofrompoland
    @plutofrompoland3 жыл бұрын

    Szykuje się świetna seria. Czekam na kolejny odcinek ✌️

  • @jeger679
    @jeger6792 жыл бұрын

    Jeżeli ludzie mają się lepiej czuć w miastach i faktycznie ocieplenie klimatu jest takie istotne, zacznijmy łączyć w końcu architekturę z naturą - budynki obłożone drewnem, obrośnięte roślinnością, a nie betonowe i szklane kloce, które działają jak patelnia, czy szklarnia. Mam wrażenie, że mamy do czynienia z jakąś schizofrenią - jest nagonka na ekologię, chce się odchodzić o samochodów na benzynę i ropę, a nikt zdaje się nie widzieć jak wyglądają miasta... A najlepszy przykład gdzie można doświadczyć jaki zieleń ma wpływ na temperaturę jest droga, która biegnie wzdłuż lotniska na Muchowcu w Katowicach, gdzie wyjeżdżamy z miasta na tereny otoczone przez las z dodatkiem jezior. Zmiana temperatury jest odczuwalna na ciele

Келесі