Подкаст: Изкуствен интелект, естествен страх

Изкуственият интелект, който за първи път се споменава още през далечната 1950 г., към днешна дата изглежда повече като черна кутия, провокираща въображението на хората. Мненията, както често се случва, са в двата полюса - от една страна, че може улесни живота ни, а от друга, че може дори да го застраши.
Използването му обаче вече е факт в много бизнеси и по всички личи, че тепърва ще навлиза все по-дълбоко в индустрии като здравеопазване, ритейл, производство, аутсорсинг (с подобрени версии на "Наталия") и IT индустрията, разбира се. За много хора това повдига логичния въпрос - ще бъдат ли заместени в работата си от новата технология.
В този епизод на подкаста "Гласът на Капитал" с водещ Сирма Пенкова си говорим за развитието на изкуствения интелект, застрашените професии и възможността технологията да бъде контролирана от регулации на европейско, а и на световно ниво. По тези теми ви представяме две различни гледни точни - оптимистична и песимистична. Технологичните журналисти Константин Николов и Йоан Запрянов покриват голяма част от сценариите за изкуствения интелект, но все пак възможностите остават неизчерпаеми.

Пікірлер: 2

  • @user-lw7fb7vd6c
    @user-lw7fb7vd6c11 ай бұрын

    Благодаря за видео! kzread.info/dash/bejne/h4OIy7GbZ8-9iKg.html Ограничаване и забрана на ИИ

Келесі