Podejście rufą przy wietrze bocznym cz. 2 - manewrowanie na ekranie 4/7

Zapraszamy na szkolenie - Jachtowy sternik morski
Sprawdź najbliższe terminy szkoleń:
👉 bit.ly/jachtowy-sternik-morsk...
👉 bit.ly/jachtowy-sternik-morsk...
Podczas szkolenia Jachtowy sternik morski:
✔️ Zdobędziesz umiejętność samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych: Nasze intensywne szkolenie pozwoli Ci opanować sztukę żeglugi, dając nie tylko uprawnienia, ale także pewność siebie za sterami jachtu.
✔️ Wykonasz niezliczoną ilość manewrów portowych: Pod okiem doświadczonego instruktora przećwiczysz wszystkie niezbędne manewry portowe, co pozwoli Ci czuć się komfortowo w każdej sytuacji na wodzie.
✔️ Nauczysz się dowodzenia załogą: Nauczymy Cię nie tylko prowadzenia jachtu, ale także zarządzania załogą, co jest kluczowe podczas żeglugi jak również w manewrach portowych.
✔️ Szkolenie w wersji VIP: Zapewniamy doświadczonego instruktora, niewielką liczbę uczestników (tylko 4 osoby na pokładzie), a także kabinę na wyłączność dla większego komfortu.
✔️ Osoba towarzysząca GRATIS: Dla jeszcze większego komfortu, możesz zaprosić również osobę towarzyszącą, która może przebywać na jachcie podczas szkolenia bez dodatkowych opłat.
---
Nie wiesz co wybrać?
Zadzwoń do nas lub napisz i zapytaj o szczegóły!
tel: 22 243 09 00
e-mail: info@pro-skippers.com
Pomożemy Ci wybrać szkolenie dopasowane do Twoich potrzeb!

Пікірлер: 5

  • @kkostroleka
    @kkostrolekaАй бұрын

    Dzięki :)

  • @MK-hr5yv
    @MK-hr5yv3 ай бұрын

    dzieki panowie dobry filmik

  • @ProSkippersi

    @ProSkippersi

    3 ай бұрын

    Enjoy. Zajrzyj również na inne z tej serii na tym kanale. Niedługo będa kolejne.

  • @MK-hr5yv
    @MK-hr5yv3 ай бұрын

    jak sprawdzamy, czy sruba jest prawo- albo lewoskretna?

  • @ProSkippersi

    @ProSkippersi

    3 ай бұрын

    Płynąc wolno do przodu na luzie na wprost, najlepiej rufą do wiatru, jeżeli wieje, wrzucasz pół wstecz (po krótkim zatrzymaniu na mała wstecz - to dla dobra przekładni) - powiedzmy max 2000 obrotów/min (powinno wystarczyć) i obserwujesz co dzieje się rufą. Jeżeli będzie ją odrzucać z lewo, to śruba jest prawoskrętna (bo na biegu do przodu będzie się kręciła w prawo, a tu do tyłu kręci się w lewo). Jeżeli natomiast rufę będzie ciągnąć w prawo, to śruba jest lewoskrętna (bo na biegu do przodu będzie się kręciła się w lewo, a tu do tyłu kręci wtedy w prawo).