POCIĄG SŁONECZNY RUSZA W WAKACYJNĄ PODRÓŻ!

25 czerwca 2022 roku po raz kolejny wyrusza do Ustki pociąg "Słoneczny". Film przybliża jego tegoroczną edycję. Ruszamy w drogę!
Muzyka z filmu:
Track: Wild Summer - WOMA [Audio Library Release]
Music provided by Audio Library Plus
Watch: • Wild Summer - WOMA | F...
Free Download / Stream: alplus.io/wild-summer

Пікірлер: 19

  • 2 жыл бұрын

    Wiemy, wiemy! Do zobaczenia w Ustce 😎

  • @igormikulski5509
    @igormikulski5509 Жыл бұрын

    Super film 👍

  • @PaulusLapkov
    @PaulusLapkov2 жыл бұрын

    👏👏👏👍✌️

  • @marcinmynski3324
    @marcinmynski33242 жыл бұрын

    powinien tez jechac rano do Warszawy i wieczorem wracać do Gdyni a z Ustki nie o 12 tylko o 16.30

  • @danielzudzin23

    @danielzudzin23

    2 жыл бұрын

    Nie może. Chodzi o czas pracy drużyn kolejowych.

  • @graycolors2879
    @graycolors28792 жыл бұрын

    Obecnie pociąg do Ustki odjeżdża z Warszawy centralnej o 05:55 zamiast 06:05

  • @lukasznet1100

    @lukasznet1100

    2 жыл бұрын

    startuje z Centralnej, nie mniej jednak w filmie mowa o Wschodniej. Wszystko się zgadza!

  • @mijagine
    @mijagine Жыл бұрын

    A co po wakacjach robi pociąg słoneczny? 😊

  • @maszynista_com_pl2280

    @maszynista_com_pl2280

    Жыл бұрын

    Jeździ na innych trasach :)

  • @mijagine

    @mijagine

    Жыл бұрын

    @@maszynista_com_pl2280 Dziękuję za odpowiedź. To jeszcze mam w takim razie pytanie uzupełniające: to co jeździ na innych trasach w wakacje? :)

  • @maszynista_com_pl2280

    @maszynista_com_pl2280

    Жыл бұрын

    @@mijagine tak na poważnie to w posiadaniu KM jest kilka lokomotyw trax plus wagony Bombardiera i Pesy. W wakacje część składów nie jeździ (np te które normalnie dowożą dzieci do szkoły itp) to właśnie te składy z reguły uwalniają rezerwę taborowa z której są zabierane wagony :) tak to mniej wicej działa.

  • @grzegorzw1470
    @grzegorzw14702 жыл бұрын

    Jak to jedzie że lokomotywa pcha ten pociąg? Czy nie mogła by być ta lokomotywa podłączona z przodu i by te wagony ciągnęła?

  • @maszynista_com_pl2280

    @maszynista_com_pl2280

    2 жыл бұрын

    Dzień dobry. Pociągi używane przy słonecznym są jedynymi w Polsce pociągami typu push and pull. Oznacza to że w jedną stronę skład jedzie normalnie z lokomotywy, w drugą natomiast z wagonu sterowniczego, dzięki czemu zaoszczędza się czas na manewrach związanych z przepinaniem lokomotywy itp.

  • @grzegorzw1470

    @grzegorzw1470

    2 жыл бұрын

    @@maszynista_com_pl2280 aaa to taka sztuczka. Sprytnie 👍

  • @paulusik78

    @paulusik78

    2 жыл бұрын

    @@maszynista_com_pl2280 Ale przecież takie przełączenie lokomotywy nie zajmuje dużo czasu. Widzę, że mam do czynienia z ekspertem to spytam jak z widocznością z kabiny takiej lokomotywy, która pcha wagony? Czy na początkowym wagonie są kamery, które dają obraz do maszynisty w kabinie?

  • @lukasznet1100

    @lukasznet1100

    2 жыл бұрын

    Może ja odpowiem - w wagonie sterowniczym, który jedzie jako pierwszy jest najnormalniejsza w świecie kabina. I to z niej odbywa się sterowanie lokomotywy, która jest na samym końcu składu. Czyli w jedną stronę maszynista kieruje z lokomotywy, a w drugą kieruje dokładnie tą samą lokomotywą, ale z wagonu sterowniczego po przeciwnej stronie składu. Fizycznie w lokomotywie nikogo wtedy nie ma.

  • @lukasznet1100

    @lukasznet1100

    2 жыл бұрын

    przełączanie lokomotywy trochę trwa. Trzeba odpiąć lokomotywę, przejechać przez jedną lub kilka zwrotnic, przełożyć te zwrotnice, zmienić kabinę, przejechać pociągiem na drugą stronę składu, za najbliższą końcowi pociągu zwrotnicę, zmienić jedną lub kilka zwrotnic, zmienić kabinę, podjechać do wagonów, wpiąć je, de facto znowu zmienić kabinę, zrobić próbę hamulca, sprawdzić czy wszystko działa i dopiero można jechać. W przypadku składu push-pull maszynista przechodzi de facto do drugiej kabiny na końcu składu… i to z grubsza koniec. Nie wiem jak jest wtedy z próbą hamulca, bo de facto nic się w tym pociągu nie zmienia (ale tu musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej obeznany) - lokomotywa, a z nią cały skład jedzie de facto w przeciwnym kierunku i to tyle. Plus nie każda stacja pozwala na przepięcie lokomotywy - czy ze względu na remont czy na uciążliwość manewrów. Przykładowo Łódź Fabryczna obecnie nie ma takiej możliwości i musi być druga lokomotywa, która wyciągnie pociąg na Widzew. Albo Warszawa Centralna - z uwagi na natężenie ruchu, taka zmiana każdego dnia w tylko jednym pociągu oznacza znaczne ograniczenie ruchu pociągów w tym czasie w obu kierunkach. Skład push-pull łączy zalety składów zespolonych, typu Pendolino, Dart, Flirt czy jakikolwiek skład regionalny, w którym po dwóch stronach pociągu są dwie kabiny z zaletami zwykłych pociągów wagonowych, czyli możliwością formowania dowolnie długiego pociągu. Z jednej strony lokomotywa, z drugiej strony wagon sterowniczy, a między nimi dowolna liczba wagonów.