Пошуки прабатьківщини слов'ян

Ким були наші далекі пращури - предки слов'ян? Де знаходиться прабатьківщина давніх слов'ян? Якою була їхня культура?
Походження слов'ян є однією з найбільш інтригуючих тем для всіх, хто цікавиться історією України. Про стан справ у дослідженні цієї теми розповідає археолог Володимир Колибенко, старший науковий співробітник відділу найдавнішої історії України Національного музею історії України.
Відео, що можуть вас зацікавити:
* Східні слов'яни. Держава Русь - • Східні слов'яни. Держа...
* Економічний і культурний розвиток Русі. Період політичної роздробленості - • Економічний і культурн...
* Лекція «Мова Давньої Русі» - • Лекція «Мова Давньої Р...
* Кам'яна доба на теренах України - • Кам'яна доба на терена...
* Трипільська культура - • Трипільська культура у...
* Доба бронзи на території України - • Трипільська культура у...
* Україна за доби раннього залізного віку - • Україна за доби ранньо...
Ставте лайк відео, підписуйтеся на канал та ставте дзвіночок, аби не пропускати нові відео з виставок, екскурсій, лекцій та інших заходів, які проводить провідний історичний музей України!
Замовити екскурсію, інтерактив, майстер-клас, дитячу програму, святкування дитячого дня народження: +38 044 278 48 64
Також слідкуйте за нашим сайтом та соцмережами:
nmiu.org​​​​​
/ mist.museum​​​​​
/ mist.museum​​​​
Пошта для відгуків та побажань: historyuapress@gmail.com

Пікірлер: 23

  • @nat4131
    @nat4131 Жыл бұрын

    Дякуємо . Велику справу робите колеги .❤

  • @user-dh6qe8qz8t
    @user-dh6qe8qz8t Жыл бұрын

    Дякую за информацию . Знание истории определяет силу нации

  • @UnderstandingofIncomprehension
    @UnderstandingofIncomprehension3 жыл бұрын

    Відкриває маловідому але доволі важливу тему дякую вам

  • @skorpion-qi8yu
    @skorpion-qi8yu3 жыл бұрын

    Дякую, дуже цікаво, особливо сподобалось відносно непогане супроводження лекції ілюстраціями і привязування до карти, бо часто лектори не дуже переймаються наглядністю того, про що вони розповідають

  • @Maria_Fedosova
    @Maria_Fedosova2 жыл бұрын

    Дякую. Дуже цікава для мене тема! Систематизувала інформацію.

  • @MyAndroidChanel
    @MyAndroidChanel2 жыл бұрын

    інформативно!! дякую!!

  • @lovednb4150
    @lovednb41503 жыл бұрын

    Оце я знайшов канал! Пречудово! Але чому лише 558 підписників!?!?

  • @Oleksa-Derevianchenko

    @Oleksa-Derevianchenko

    Жыл бұрын

    Треба поширювати відомості про нього

  • @nat4131

    @nat4131

    Жыл бұрын

    Згідна треба радити цей канал всім всім

  • @museumua
    @museumua3 жыл бұрын

    Не забувайте про підписку tinyurl.com/f893y4aj та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео!

  • @user-ci9ys2gq8n
    @user-ci9ys2gq8n2 жыл бұрын

    Поза увагою в історичних дослідженнях залишаються "дійові особи" клімат і господарювання (економіка). З цього приводу заслуговує на увагу робота д.е.н. Григорія Кириловича Василенка Нарис історії ранніх слов'ян (до епохи Київської Русі) Київ 1985 р. схваленої до друку Вченою Радою Інститута історії АН УРСР від 25 червня 1985 року.Події 1986 року залишили цю роботу на стадії рукопису.

  • @Oleksa-Derevianchenko

    @Oleksa-Derevianchenko

    Жыл бұрын

    Чому ж "поза увагою"? Я чув в кількох лекціях та на каналі реконструкторів та істориків Kozak Media, що за часів Руси річки були набагато повноводнішими, а за часів Гетьманщини середня температура *влітку* становила біля 18° вдень. Бачив згадки про результати дослідження давнього клімату в західноєвропейськими та американськими дослідниками. Тож увагу цьому приділяють. Інша річ, що, можливо, не в середовищі більшості українських дослідників. Праця зацікавила. Невже досі невидана чи в інший спосіб не опублікована? Але як тоді Ви про неї дізналися?

  • @user-tk6co1xk8z
    @user-tk6co1xk8z Жыл бұрын

    Археологія слов'ян та єдиний центр слов'янотворення. Статті: - "СЛОВ'ЯНСЬКА АРХЕОЛОГІЯ І ТАЄМНИЦІ ВЕЛИКОЇ ДУХОВНОЇ СПІЛЬНОТИ"; - "ПРО ДАВНІ СЛОВ'ЯНСЬКІ ДЕРЖАВИ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ"; - "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ". Статті у блозі Святояр UAmodna. Археологічні дані проти московського міфу про поділ слов'ян на західних, південних, східних. Які держави існували в центрі слов'янських земель? Варто прочитати і знати...

  • @oxananoschenko3043
    @oxananoschenko3043 Жыл бұрын

    Афон нарешті пустив українських ченців до себе на гору. Там зберігаються архіви з часів раннього середньовіччя. Маю надію, що туди пустять і наших ченців попрацювати.

  • @volodymyrkoloda4155
    @volodymyrkoloda41553 жыл бұрын

    Пліній Старший та Птолемей і не могли писати про антів, тому, що вони вперше згадуються у писемних джерелах середини 1 тис. н.е. (Прокопій Кесарійський та Йордан Готський), а Пліній, Птолемей, Страбон - автори межі і почати н.е. До того ж, анти - це загальна назва союзу племен, археологічним еквівалентом яких є пеньківська культура. А вона має поліетнічні риси, які можна повязати не лише зі слов'янами, а й з кочовиками (тюрки, скоріш за все, та якісь рештки іраномовного населення) та балти . Чомусь друга половина 1 тис. н.е. висвітлена побіжно? Хозарський каганат потребує білшь широкого висвітлення, а не "мимохідь слов'ян"... А в цілому, - корисна справа, хоча лектору потрібно бути емоційнішім.

  • @barbos840

    @barbos840

    2 жыл бұрын

    Як що ви в темі зробіть лекцію буді ласка.

  • @Oleksa-Derevianchenko

    @Oleksa-Derevianchenko

    Жыл бұрын

    До речі, про К.М. Тищенка. Він є мовознавець-етимолог, багато десятиліть досліджує мовні контакти українців і сформував на базі них доволі розлогу історію долітописного періоду історії України. Його останні книги "Долітописна мовна історія українців" (По́світ, 2016), "Іншомовна історія українців" (Просвіта, 2018), "42 епохи українських мовних контактів" (Просвіта 2020) були б у нагоді для оцінки подій, їхнього впливу на народ та для формування структури лекцій про ті часи. В мене на каналі є декілька його відео та плейлист його лекцій, інтерв'ю та доповідей. Раджу подивитися дві лекції з циклу "мовні свідки історії" - вони значно розширюють горизонт мислення на прикладі масштабів мовних процесів в Європі та навкруги. А фрагменти великої доповіді про українську мову в контексті інших слов'янських, на мою думку, слід переглянути кожному українцю, особливо в сьогоднішніх обставинах повномасштабного вторгнення. Це щось світового рівня і гідне статусу класики.

  • @oxananoschenko3043

    @oxananoschenko3043

    Жыл бұрын

    @@Oleksa-DerevianchenkoДякую! Обовʼязково завітаю.

  • @user-tk6co1xk8z
    @user-tk6co1xk8z2 ай бұрын

    Минуле слов'янства за останні три тисячі років. СтаттІ: - "ВІЙНИ ПРОТИ СЛОВ'ЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ"; - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ"; - "ВЕЛЕСОВИЦЯ - САКРАЛЬНА АБЕТКА ДАВНІХ РОСІВ, ОСНОВА СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО АЛФАВІТУ"; - "ЯВА, ПРАВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я" в блозі Святояр UAmodna. Які основи давнього слов'янського світогляду? Як діяла Рахмано- волхвівська система православного просвітництва? Як виглядають велесовичні тексти на металі виконані за тисячоліття до "Велесової книги"? Варто прочитати і знати...

  • @oxananoschenko3043
    @oxananoschenko3043 Жыл бұрын

    Авторе! А чому ви не згадуєте скіфів, гунів, готів? Говорите про часи, коли про них залишилось багато і писемних джерел, і археологічних, але замовчуєте, начеб-то іх не існувало! Ну до чого в Україні, де панували елінізовані скіфи, кельти? Якби ви їх не викреслювали із історії навмисно, то одразу знайшли б предків словʼян.

  • @vasmin1471
    @vasmin14718 ай бұрын

    ЯК УКРАЇНЦІ ВІДДАЛИ СВОЮ ІСТОРІЮ виродкам орбанам для яких України не існує. В історії середніх віків нам сказано, на нашу землю прийшли якісь монголи -гуни, але це чиста брехня. Історики цитують чужинських істориків Марцеліна, який не бачив гунів, цитують також гота Йордана, який жив на 100 років пізніше, а Пріска Панійськогоя який був секретарем у посольстві Максіміна і бачив Кия Гатила. В Приска слова гуни не немає, народ він називає унами, або скіфами. В своїй історії Пріск називає Гатила скіфським царем, а народ скіфами. Скіфи до монголів не мають ніякого відношення. Помічником Гатила був скіф Едикон. Син Едекона Одоакр з 476 року по 493 рік був королем Італії. Одоакра історики не відносять до монголів. Зустрічають Гатила дівчата співаючи йому скіфські пісні. В цих скіфів є слова СТРАВА, МЕД, а це наші слова, в монголів таких немає. Жив Гатило в палаці збудованого з дерева, якби був монголом жив би в юрті. Одяг Гатила була проста нічим не відрізнявся від інших, окрім охайності. На бенкеті скіфи і посли сиділи на лавах за столами, пили вино. Якби були в монголів, то сиділиб на килимі і пили кумис. Поводження з полоненими. Полонений мав відкупитись, або відпрацювати 8 років, а потім залишитись у скіфів, або повернутись на батьківщину. В монголів другі повадки, залишається подивитись, що витворяють москалі. Візантійський історик 10 сторіччя Лев Діакон, князя Святослава і його дружину скіфами. А це свідчить, що на території України здавна, жили українці, а не якісь зайди. Іноземні історики, коверкали прізвища наших князів, Кия Гатила назвали Атила, а Святослава називали Сфендослав. Подивимось, що говорить археологія. Відкриваємо останній том з 20 томника Археологія ссср. " Степи Євразії в епоху середньовіччя" за редакцією С. А. Плетневої. М."Наука" 1981 рік ст. 10. "археологам пока не вдалось виявити за Доном та Вологою такої групи степових артифактів, який була б зв'язана з азіатськими хуну І - ІІ сторіччя , або. з європейськими гунами (монголами) V сторіччя." Що ще сказати. Цю нашу історію, привласнили угри, але за життя КИЯ ГАТИЛА, і 500 років по ньому, вони квакали у мокшенських болотах. Віддавши свою історію ми дозволяємо, всяким нелюдям орбанам заявляти, що України не існує. Не знаєш минулого, немає майбутнього.

  • @vasmin1471
    @vasmin14718 ай бұрын

    Повна лапша.

  • @alexshulha9236
    @alexshulha9236 Жыл бұрын

    Блядь! 2 тисячі переглядів. Це в школі треба показувати при вивченні теми слов'ян

Келесі