Po Tym Filmie NIGDY Nie Zjesz CUKRU - Jak Cukier POSTARZA Wygląd Skóry | Indeks Glikemiczny

Cukier i wysoki indeks glikemiczny NIE jest dobry dla zdrowia. Ale jest COŚ WIĘCEJ. Okazuje się, że cukier i dieta gdzie IG nie jest niski naprawdę POSTARZA skórę i wygląd! Obejrzyj ten film i dowiedz się, jak sobie z tym poradzić! 💙
✅ Rezerwacja wizyt i ceny (Kraków): doktormonika.pl/
✅ Moja książka: doktormonika.pl/sklep/
✅ Kurs Kobido Home: doktormonika.pl/sklep/produkt...
✅ Instagram: / doktormonikalyzwa
✅ Kosmetyki, które stosuję (kod rabatowy DOKTORMONIKA): cutt.ly/kosmetykimonika
#dieta #medycynaestetyczna
00:00-01:14 Dlaczego Ten Temat Jest WAŻNY
01:15-03:37 Indeks Glikemiczny w Praktyce
03:38-06:34 Glikacja - Co To Takiego?
06:35-09:26 Glikacja w Skórze a KOLAGEN
09:27-12:24 Jak SZYBKO Glikacja NISZCZY skórę?
12:25-12:56 Zła Dieta - Co Zobaczysz W Lustrze?
12:57-14:33 Dzienne Limity AGE W Pożywieniu
14:34-15:23 Od Czego Zależy AGE?
15:24-18:43 Jak OBNIŻYĆ AGE I Starzeć Się Wolniej?
18:44-19:22 Co jest WAŻNIEJSZE Niż AGE?
Doktor Monika prezentuje dogłębną analizę wpływu spożycia cukru i wysokiego indeksu glikemicznego na proces starzenia się organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem skutków dla zdrowia i wyglądu skóry. Doktor Monika zaczyna od sugestii, że widzowie mogą drastycznie zmienić swoje nawyki żywieniowe po obejrzeniu filmu.
Film rozpoczyna się od podkreślenia powszechnej wiedzy o szkodliwości cukru i wysokiego indeksu glikemicznego IG dla zdrowia, lecz zapewnia, że nie będzie się skupiał na oczywistych kwestiach, skupiając się zamiast tego na nowych odkryciach dotyczących procesu starzenia się.
Doktor Monika zauważa, że film jest istotny, gdyż często mówi się o zabiegach medycyny estetycznej, pomijając znaczenie stylu życia. Wskazuje na paradoks wydawania dużych sum na kosmetyki i zabiegi, które mogą okazać się nieskuteczne, jeśli dieta i nawyki żywieniowe są nieodpowiednie.
Następnie film przechodzi do omówienia indeksu glikemicznego i jego znaczenia dla organizmu. Wyjaśnia, że dieta z wysokim IG i spożywane węglowodany są rozkładane na proste cukry, co prowadzi do wyrzutu insuliny i może prowadzić do problemów zdrowotnych. Dlatego warto jest mieć niski indeks glikemiczny w diecie
Doktor Monika wyjaśnia, że wysoki indeks glikemiczny niekorzystnie wpływa na organizm, powodując gwałtowne zmiany poziomu cukru i insuliny, co może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych.
Następnie film omawia proces glikacji, czyli reakcję cukru z białkami i tłuszczami w organizmie, która prowadzi do powstania szkodliwych cząsteczek AGE. Doktor Monika wyjaśnia, że glikacja prowadzi do uszkodzenia białek, w tym kolagenu, co może przyspieszyć proces starzenia się skóry i prowadzić do różnych schorzeń. Proces glikacji jest powiązany z indeksem glikemicznym.
Doktor Monika przedstawia również sposoby zmniejszenia ryzyka glikacji, takie jak unikanie wysoko przetworzonej żywności, regularna aktywność fizyczna, spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym i suplementacja antyoksydantami.
Film kończy się podkreśleniem, że promieniowanie UV jest równie szkodliwe dla skóry jak spożycie cukru, i zachęca widzów do obejrzenia kolejnego filmu na ten temat.

Пікірлер: 351

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna
    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna2 ай бұрын

    Czy dowiedziałaś się z tego filmu czegoś ciekawego? 🙂

  • @ktosktosiowaty

    @ktosktosiowaty

    2 ай бұрын

    Jeśli w 100g bekonu gdzie mamy tylko 1,7g węglowodanów i na skutek reakcji Maillarda powstaje mnóstwo karboksymetylolizyny ( z tego co widzę na pomiarach tej substancji są oparte te tabelki) to jeszcze potrafię to zrozumieć, ale skąd ta substancja w oliwie z oliwek która z założenia na poziomie makroskładników powinna składać się tylko z tłuszczu a białka i węgli nie powinno tam być praktycznie wcale? Dlaczego wybrano akurat karboksymetylolizynę? Ok, jest najlepiej przebadana, ale mamy jeszcze metyloglioksal, 3-deoksyglukozon oraz pentozydynę i glioksal z tego co pamiętam. Czy czasem podczas procesów trawienia organizm nie po potrafii przynajmniej częściowo poradzić sobie z zaawansowanymi końcowymi produktami glikacji i czy większym problemem nie są te powstające już w orgsniźmie gdy mamy wysoki poziom cukru we krwi szczególnie gdy w grę wchodzą duże skoki lub długotrwałe podwyższenie jego poziomu. Tu wchodzi temat hemoglobiny glikowanej ( bodajże fruktozowalina tam powstaje) i generalnie białek których funkcje są upośledzone przez glikację i na mój gust to istotniejszy problem. Generalnie wielkie dzięki za temat do grzebania przez weekend lub na całe tygodnie. Długa i rozbudowana akcja z 'blue zones' mi się skończyła i to wnioskiem, że kolejny raz gdy fakty przeczą przyjętym odgórnie założeniom tym gorzej dla faktów... A temat AGE jest z poprzednim 'śledztwem' ewidentnie powiązanypowiązany i już kiedyś miałam plany konkretniej ogarnąć ten temat.

  • @gosiak.1226

    @gosiak.1226

    2 ай бұрын

    Bardzo ciekawe , dziękuję 🙂

  • @edytaszymczak9622

    @edytaszymczak9622

    2 ай бұрын

    Bardzo potrzebowałam tego filmu Dziękuję 🙂❤

  • @TheAleksandraLidia

    @TheAleksandraLidia

    2 ай бұрын

    Sporo, natomiast wspomnianego linku nie mogę odnaleźć ( na temat zawartości w pokarmach) Dzięki

  • @agnieszkas403

    @agnieszkas403

    2 ай бұрын

    no to teraz jestem skołowana, skore AGE to produkt glikacji, czyli działania glukozy czy cukrów szerzej rozumianych, na białko to skąd tyle jednostek w piersi z kurczaka? Proszę o wyjaśnienienie, bo mnie to teraz nurtuje

  • @waria9464
    @waria94642 ай бұрын

    Ja stosuję dietę keto, bo miałam insulinooporność i b. Przytyłam. Od kiedy ją stosuję przestałam być ospała po posiłkach i polepszyła mi się skóra. Żeby sprawdzić jak mój organizm reguluje cukier zŁożyłam sobie na 2 tygodnie dobowy miernik glukozy we krwi. Jak trzymałam dietę poziom cukru we krwi był stabilny, bez skoków nawet po wypiciu kawy ze śmietanką. Pewnego dnia zjadłam dwie łyżki od zupy ryż z twarożkiem i truskawkami zmieszany z jogurtem greckim lekko posłodzony. Niemal natychmiast miałam bardzo wysoki wyrzut glukozy. Świadczy to, że jeśli jemy cały czas posiłki bogate w węglowodany mamy ciągłe skoki cukru.

  • @spaceskeleton2000
    @spaceskeleton20002 ай бұрын

    pilnowanie kolejnych współczynników to tylko demotywujący stres, lepiej po prostu stosować nudną zdrową dietę bez nazwy, którą polecają lekarze, a o której nikt nie chce słyszeć, pełną witamin, zdrowych tłuszczy i antyoksydantów, oczywiście nie ma w niej wiele miejsca na cukier i alkohol, ale spożywane sporadycznie te toksyny nie mają szans ze zdrowym organizmem.

  • @julitawojtowicz5479

    @julitawojtowicz5479

    2 ай бұрын

    Masz rację. Najlepsza dieta to śródziemnopolska.. Pozdrawiam..

  • @vanessamohr8942

    @vanessamohr8942

    2 ай бұрын

    ​@@julitawojtowicz5479Najlepiej niejeść trucizn.

  • @lillag932
    @lillag9322 ай бұрын

    Wszystko można jesc tylko zachować umiar. Moja znajoma ma 105 lat, uwielbia jesc różne ciasta. Dużo jeszcze się rusza i wcale nie rezygnuje z potraw które lubi 😊

  • @Szetti1

    @Szetti1

    2 ай бұрын

    Kto testował BIOTAD PLUS?

  • @elzbietao6306

    @elzbietao6306

    2 ай бұрын

    I o to chodzi !😊

  • @M.S.666

    @M.S.666

    2 ай бұрын

    NIE WSZYSTKO 🤦

  • @nataliakowalczyk4359

    @nataliakowalczyk4359

    2 ай бұрын

    Mój dziadek był alkoholikiem i palił strasznie dużo papierosów dożył 94lat , nie dostał raka ... czy to oznacza że palenie i nadużywanie alkoholu jest ok? Każdy czlowiek jest inny ... I jedni starzeją się wolniej inni szybciej , moim zdaniem to nie tylko zasługa diety. Cukier nas uzależnia i nie służy zdrowiu , to jest fakt.

  • @M.S.666

    @M.S.666

    2 ай бұрын

    ​@@nataliakowalczyk4359brawo! WRESZCIE jakiś mądry komentarz. Bo większość pisze te swoje "mądrości" 🙄🤐😁🤦 Jak to znają kogoś kto nie umarł czy nie zachorował czy jest piękny i młody - A JADŁ CUKIER itp xd 😂

  • @agibujoczek1363
    @agibujoczek1363Ай бұрын

    Dziękuję za ta rolkę, walcze z cukrem. Podsumowując stosujny zdrowy tryb zycia, lekka dietę, ig od czasow montigniaca jest znany, teraz to nazwali keto. Mili państwo wysypiajcie sie, nie palcie i ograniczcie alkohol, twarz bedzie wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie ❤

  • @armi3700
    @armi37002 ай бұрын

    Bardzo dobrze ❤ posłuchać jak dokładnie nam wszystko uświadomiłaś 😊 zawsze rewelacyjnie

  • @annaborowska8907
    @annaborowska8907Ай бұрын

    Umiar to najlepszy sposób odżywiania. No i obserwacja organizmu, on najlepiej wie czego mu potrzeba a co mu nie służy 😊

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    Ай бұрын

    Pani Aniu, zdecydowanie się zgadzam! Pozdrowienia! 🙂

  • @vanessamohr8942
    @vanessamohr89422 ай бұрын

    Dzięki Pani Dr. Walczę z cukrem.❤

  • @hannapryl3686
    @hannapryl36862 ай бұрын

    Dlaczego się starzejemy ?😅 bo przemijamy jak wszystko na tym świecie .PROSTE CO

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Odpowiedź na pytanie, które sama Pani sobie zadała jest absolutnie słuszna 😉 Pozdrowienia!

  • @vanessamohr8942

    @vanessamohr8942

    2 ай бұрын

    ​@@DoktorMonikaMedycynaEstetycznaA skąd Pani wie,że to Pani! Pozdrawiam❤

  • @M.S.666

    @M.S.666

    Ай бұрын

    @@vanessamohr8942 a czy to istotne - pan czy pani.. 😏 🙄

  • @vanessamohr8942

    @vanessamohr8942

    Ай бұрын

    @@M.S.666 Cofam pytanie,przepraszam.

  • @Tamaaa7138
    @Tamaaa71382 ай бұрын

    Dziękuję za film i życzę dobrego dnia ❤

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Dziękuję za obecność na moim kanale! 💙

  • @agataa.5304
    @agataa.53042 ай бұрын

    Wiele ważnych, potrzebnych informacji, dziękuje! ❤️

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    💙

  • @user-zg3go3di1g
    @user-zg3go3di1g2 ай бұрын

    Baaardzo Pani dziękuje za ten materiał. Dosłownie od tygodnia wpadłem na temat glikacji i zacząłem szperać w tym temacie, ale w polskojęzycznym internecie nie ma za wiele. A tu takie kompendium w formie filmiku. Z chęcią posłucham jeszcze o tym! Pozdrowionka !

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Cieszę się, że mogłam pomóc 🙂

  • @inagazda6231
    @inagazda62312 ай бұрын

    Dziękuję za merytoryczny wykład. Fajnie wiedzieć dlaczego coś -cukier jest zle dla organizmu i jakie czyni szkody. Pi filmie bede inaczej patrzyla na kawalek tortu.

  • @krystynakrupa1444
    @krystynakrupa14442 ай бұрын

    Dzięki za tak😅 wspaniały wykład 💪❤️

  • @carrina8300
    @carrina83002 ай бұрын

    Wiem o tym wszystkim co powiedziałaś bo interesuje mnie dieta niskowęglowodanowa i taką stosuję, jednak świetnie ten temat przedstawiłaś 😊

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    💙

  • @ChomikPolny
    @ChomikPolny28 күн бұрын

    świetny film! Mega doceniam za pozbieranie informacji i przekaz w tak prosty sposób, dopiero teraz to wszytsko połączyło mi się w klarowną całość. Na pewno skorzystam z tabel, dziękuję 🥰

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    23 күн бұрын

    💙

  • @jolantarybak4379
    @jolantarybak43792 ай бұрын

    Super filmik, pozdrawiam serdecznie🥰

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    💙

  • @aneta8484
    @aneta84842 ай бұрын

    bardzo ciekawe informacje 😀dziekuje 😀🌺

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Dziękuję za oglądanie! 💙

  • @Bukowiec
    @Bukowiec2 ай бұрын

    Mega ciekawy film, a właściwie uderzający i uświadamiający... Już wiem dlaczego mój stan skóry jest taki kiepski. Dziękuję za te ważne wiadomości ❤

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Dziękuję za oglądanie! 💙

  • @cashcarti8375
    @cashcarti83752 ай бұрын

    calym sercem polecam 'glukozowa rewolucja', ta ksiazka nieodwracalnie zmienila moje podejscie do wegli i nigdy nie czulam sie lepiej, schudlam jedzac slodyczr dzieki temu ze warzywa przed posilkiem niweluja skoki cukru

  • @gabrielamarcinczyk7543

    @gabrielamarcinczyk7543

    2 ай бұрын

    Jessie Inchauspe?

  • @cashcarti8375

    @cashcarti8375

    2 ай бұрын

    @@gabrielamarcinczyk7543 tak dokladnie

  • @magdamak5940

    @magdamak5940

    2 ай бұрын

    Robię tak od dawna, jednak zmarszczki i tak są.Pewnych rzeczy nie oszuka.

  • @Prokop80

    @Prokop80

    2 ай бұрын

    😂😂😂😂😂😂😂😂

  • @adamczyzewski7984

    @adamczyzewski7984

    2 ай бұрын

    Badanie dowiodło, że cukier uzależnia osiem razy silniej niż kokaina! O tym, że cukier działa na mózg podobnie, jak heroina czy kokaina od lat przestrzega Robert Lustig, amerykański profesor, pediatra i specjalista ds. walki z otyłością.7 gru 2016

  • @armi3700
    @armi37002 ай бұрын

    Dziękuję 😊👍❤

  • @emilia.668
    @emilia.6682 ай бұрын

    Dziękuję ❤

  • @Joanna-og8kg
    @Joanna-og8kg2 ай бұрын

    Świetny i bardzo wartościowy oraz uświadamiający film ❤👍. Dziękuję bardzo Monika 😊❤❤.

  • @M.S.666

    @M.S.666

    2 ай бұрын

    Z tego co spojrzałam na komentarze TO większość i tak wie swoje. 😂😅🤣 🤦 I chcą jesc go jak najwięcej więc większość ma swoją narrację "że kogos ZNA / kogoś MA 😬 co się objada CAŁEEE ZYCIE cukrem tylko A wygląda super extra, mlodo, ZERO zmarszczek, czy jest zdrowy, czy zyje 1000 lat itp. itd. .... 😜 Tak wiec oni wiedzą lepiej 💁🙆 Pewnie hołdują sloganowi iście z-prlu "CUKIER KRZEPI". 🙃 "CUKIER samo zdrowie 👍👍👍 😁

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Pani Asiu, dziękuję za oglądanie i komentarz! 💙

  • @Joanna-og8kg

    @Joanna-og8kg

    Ай бұрын

    @@DoktorMonikaMedycynaEstetyczna Bardzo proszę. Do miłego usłyszenia 🤗😊❤.

  • @beata7512
    @beata75122 ай бұрын

    Super ciekawe 👏

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Cieszę się i dziękuję za dobrą energię! 🙂

  • @partycja96
    @partycja962 ай бұрын

    Super😊

  • @Klaudia-fx5ih
    @Klaudia-fx5ih15 күн бұрын

    Świetny materiał. Bardzo dziękuję za dokładne przygotowanie się i jasne przedstawienie informacji. Cieszę się, że trafiłam na Pani filmiki. Wczoraj udostępniłam Pani filmik na grupie kobiecej o spf. Niech Pani nie przestaje tworzyć ;) 🤩💯💚

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    16 сағат бұрын

    Dziękuję za dobrą energię! 🙂

  • @halinakimak4676
    @halinakimak46762 ай бұрын

    Kobieto - coś przekombinowałaś z tą glikacja , która nastepuje pod wpływem węglowodanów , głównie cukrowymi , które podnoszą glukoze i insuline. A to wpływa na insulinoopornosc, cukrzycę . A ta glikacja występuje z połączenia białka z węglami. Nadmierna glikacja , czyli dużo węgli to nic innego jak cukrzyca typu 3. Ogólnie wystraszyłaś odżywianie produktów mięsnych , a zalecasz węglowodany i niskim indeksem glikemicznym . Być może musisz zdobyć więcej wiedzy o insulinoopornosci , cukrzycy i jej powikłaniu, chorób krążenia, tarczycy, celiaki, autoimmunologii itd. Nie wspomniałaś nic o wyrobach z pszenicy zmodyfikowanej, która sieje spustoszenie w organizmie. Opierasz się na badanich , które często są sponsorowane przez korporacje które promują swoje produkty np.oleje rafinowane z roślin, margaryny. To przemysł spożywczy współpracuje z bik farmą. Przetworzone ładnie opakowane kuszą i wyręczają z posiłków domowych .. Połączenie mięsa z węglowodanami złożonymi w jednym posiłku wymaga do trawienia innych enzymów .

  • @ChomikPolny

    @ChomikPolny

    28 күн бұрын

    Nigdzie nie było o odrzuceniu produktów mięsnych, doktor Monika nawet polecała dietę ketogeniczną. A jeśli chodzi o weglowodany to jakiekolwiek by nie były i tak wszystkie w procesie trawienie zamienią się w cukier.

  • @ilonakielar3655
    @ilonakielar36552 ай бұрын

    Dziękuję❤️ Niby słyszałam o złych skutkach spożywania produktów słodkich i o wysokim IG, ale ten materiał jest tak gruntownie przygotowany, że JUŻ SIĘ NIE TKNĘ SŁODYCZY 😅

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Dziękuję za miłe słowa 🙂

  • @barbaraczaplicka8983

    @barbaraczaplicka8983

    2 ай бұрын

    Żaby to było takie łatwe

  • @kasiako6134
    @kasiako61342 ай бұрын

    Super materiał, bardzo fajnie i przystępnie przekazanie ważnych dla wszystkich informacji,no i wskazówek 👍osoby, które zobaczą ten film z pewnością, choćby w niewielkim stopniu, skorzystają z tej wiedzy 😊 dziękuję 🥰

  • @scandiloftscandiloft
    @scandiloftscandiloftАй бұрын

    Dziękuję za dawkę wiedzy. I czas poświęcony❤.

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    Ай бұрын

    💙

  • @marzenapiechota9425
    @marzenapiechota94252 ай бұрын

    Świetny filmik 👌🏻, przydał mi się w nauce 😊

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    Ай бұрын

    Cieszę się! 🙂

  • @armi3700
    @armi37002 ай бұрын

    Robię skriny 😊 a później analizuje. Dziękuję

  • @alicjacimachowicz
    @alicjacimachowicz2 ай бұрын

    Super film 👏

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    💙

  • @alicjaczubak2143
    @alicjaczubak21432 ай бұрын

    Dziękuję 👍👏❤️

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Dziękuję za oglądanie 🙂

  • @kanikula22
    @kanikula222 ай бұрын

    Największe zagrożenie to węglowodany. Błonnik jest niestrawny, a jedzenie mięsa zmniejsza stan zapalny także to co mówisz nie jest takie pewne.Iwoceto fruktoza która jest wielkim zagrożeniem.

  • @zbyszek9202

    @zbyszek9202

    2 ай бұрын

    jedzenie mięsa smażonego w większości na prozapalnych olejach rafinowanych zmniejsza stan zapalny dobry żart ( 99%) ludzi tak je albo z grilla gdzie tłuszcz kapie na ogień i wytwarza się rakotwórczy miks do tego jeszcze tacki aluminiowe, ludzkie ogłupienie sięgnęło juz najwyższego poziomu niestety przez pokoleniowe programowanie

  • @Ines-ry3qw
    @Ines-ry3qw2 ай бұрын

    bardzo ciekawy materiał, dużo przydatnej wiedzy. Pani Doktor zmieniona na twarzy odkąd oglądałam kanał ostani raz- az musiałam sie cofnąć do starszych filmów.

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Przez kilka lat człowiek się zmienia, tak samo kadry i oświetlenie 🙂 Pozdrowienia! 🙂

  • @ular7145
    @ular7145Ай бұрын

    Ogladam takie filmy, mam swiadomosc i zaczynam czuc sie jak palacze. Wszedzie glosno ze palenie jest zle ale ludzie dalej palą... Mi tez jest ciezko odstawic cukry

  • @ursulakostrowicki7340
    @ursulakostrowicki73402 ай бұрын

    DZIĘKUJĘ Pani Moniko za zebranie i przekazanie szczegółowych , fachowych ! informacji . Dla mnie jest to powód do ZASTANOWIENIA , PRZEANALIZOWANIA SPOSOBU żywienia , diety . JESTEM WDZIĘCZNA pani , CHĘTNIE SŁUCHAM panią .🤗🌷

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Dziękuję za oglądanie 🙂

  • @annasochor3627
    @annasochor36272 ай бұрын

    Jeszcze nie dawno wszyscy wiedzieli jaki jajka są niezdrowe🤔

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Tak było, pamiętam ten czas 🙂

  • @joannapodemska
    @joannapodemska21 күн бұрын

    Ciekawy filmik, niestety twarozek z borowkami musialam odstawic. Cukier niestety jest prawie wszedzie,a wpadanie w psychoze tez nie sluzy zdrowiu. Robie szejkery z maslanki, z serwatki, ale uwielbiam kurczaka pieczonego w "airfajerze"... Sukcesem bedzie odstawic cukiereczki i ciasteczka...i mysle,ze zmiana zajdzie duza. Filmik poszerzyl moja wiedze na temat dlaczego cukrzykom (nawet tym,ktorzy sa chudzi) wysiadaja oczy,pojawia sie martwica,wypadaja zęby.

  • @dariuszgorski1956
    @dariuszgorski19566 күн бұрын

    Dziekuje za cenna wiedze 🙂wpspominala Pani o zamieszczonym pod filmem linkiem AGE , niestety nie moglem go znalez. Pozdrawiam serdecznie.

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    3 күн бұрын

    Na ekranie jest screen z badań - Google załatwi sprawę 🙂

  • @annabecher2139
    @annabecher21392 ай бұрын

    Super! Dziękuję za uporzadkowany i łatwy w odbiorze materiał ❤

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Pani Aniu, dziękuję za oglądanie 💙

  • @oliwiak.3323
    @oliwiak.33232 ай бұрын

    Dzień dobry, Długo myślałam o filmie po jego obejrzeniu. W filmiku była wspomniana dieta ketogeniczna - jako jedna z dróg do zredukowania cukru. No właśnie, tylko, że w owej diecie królują takie produkty jak mięsa, wspomniane sery, twarogi, czy jajka, które jak Pani podała mają wysoki wskaźnik AGE. Dodatkowo, w tej diecie promowane są tłuszcze i smażenie na tych tłuszczach, który dodatkowo podwyższa AGE w posiłku. Czyli jak to w końcu jest? Pozdrawiam

  • @lydiap.1648

    @lydiap.1648

    2 ай бұрын

    Znajoma po spożywaniu mięsa i tłuszczu,zero węgla, dostała dny moczanowej...

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Pani Oliwio, poza rodzajem produktu także sposób obróbki ma ogromne znaczenie - jest o tym na filmie 🙂 Pozdrowienia!

  • @Hawwa1
    @Hawwa12 ай бұрын

    Wszystko szkodzi w nadmiarze. Mam 62 lata i ciagle slysze ,ze wygladam na duzo mlodsza. A cukier lubie,ale w rozsadnych ilosciach i postaciach.

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Zgadzam się!

  • @patim6524
    @patim65242 ай бұрын

    ❤❤

  • @nataliasekua5944
    @nataliasekua5944Ай бұрын

    Pani Moniko jak należy podchodzić do IF? Wyłącznie w fazie folikularnej? Dodatkowo czy keto jest korzystne dla zdrowia w każdej fazie? Kilka źródeł informuje, że podczas lutealnej należy zwiększyć węglowodany.

  • @babettekwiatkowska2435
    @babettekwiatkowska24352 ай бұрын

    Oniemialam jak klarownie i miarodajnie Pani Moniko to jest przedstawione ! Super pdcinek ! pierwszy raz na kanale jestem i od razu trafiona :))) bardzo serdecznie dziekuje za Pani prace dla nas , pozdrawiam goraco

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Dziękuję za dobrą energię 💙

  • @magdalenamos3113
    @magdalenamos31132 ай бұрын

    Cześć Moniko. Dziękuję za interesujący filmik.😘 Chciałam zapytać co myślisz o mikroplastku w kosmetykach. Czy jest dopuszczalny? Jeśli tak to jaki rodzaj i ilość może być dopuszczalna? Czy należy wybierać wyłącznie kosmetyki bez tych dodatków?😊

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Pani Magdo, postaram się przygotować o tym materiał, bo temat jest niezwykle ciekawy 🙂 Pozdrowienia!

  • @teresachodnicka4136

    @teresachodnicka4136

    Ай бұрын

    ​@@DoktorMonikaMedycynaEstetyczna Może warto zrobić film o mikroplastiku wszędzie tj. w żywności, która ma z nim styczność, w kosmetykach i ubraniach .

  • @annatyranowska504
    @annatyranowska50428 күн бұрын

    Teraz zrozumielam dlaczego panie promujace diete karnivor czy paleo na KZread tak potwornie szybko sie starzeja. Gdy sie popatrzy na filmiki tych dietetyczek z dzis i sprzed kilku lat to jest niesamowita roznica w wygladzie tych Pan. Miesa juz nie jem od 33 lat i nie mam ani jednej zmarszczki a mam 51 lat, pora calkowicie odtawic glukoze i fruktoze. Dziekuje serdecznie za przydatny film .

  • @indonezjamojezycie
    @indonezjamojezycie2 ай бұрын

    Witam! Moja babcia każdej jesieni zużywała 50 kg na różne przetwory i zaprawki. Przez całą zimę zjadali ten cukier z z całą rodziną. Nikt z nich nie miał cukrzycy, otyłości czy jak to teraz się mówi insulinooporności. Proszę wytłumaczyć ten fenomen. Pozdrawiam!

  • @sabinas9784

    @sabinas9784

    2 ай бұрын

    Pojawienie sie choroby to proces wieloczynnikowy w tym sklonnosc genetyczna. Twoj jednostkowy przypadek nie ma żadnego znaczenia statystycznego

  • @indonezjamojezycie

    @indonezjamojezycie

    2 ай бұрын

    @@sabinas9784według mnie ,winę ponoszą komputery, telefony powodują siedzący tryb życia i lenistwo. Innym czynnikiem jest żywność w której nie wiadomo co się znajduje. W samej mące jest tyle dziadostwa że ma gorzki smak. Nasza cywilizacja sama się wykończy! Pozdrawiam!

  • @M.S.666

    @M.S.666

    2 ай бұрын

    Taaaa. "CUKIER KRZEPI" 😂 Stąd to zdrowie. 😂

  • @indonezjamojezycie

    @indonezjamojezycie

    2 ай бұрын

    @@M.S.666 taaaakkk kiedyś było! Teraz żarcie śmieciowe zbiera żniwo a wszystko to wina cukru i Tuska! 🤣👍

  • @user-tv2dr7rl3i

    @user-tv2dr7rl3i

    2 ай бұрын

    Wlosi, Hiszpanie, Francuzi jedza tylko słodkie śniadania i chyba nie ma tam fali chorób cukrzycy, nie wyglądają też starzej niż reszta Europejczyków. Jak to wyjaśnić?

  • @jarosawadamek9617
    @jarosawadamek9617Ай бұрын

    To bardzo ciekawe 🤔 bo ludzie na keto i na carnivore, cieszą się mega zdrowiem, b.dobrą jakością życia no i ładną zdrową skórą 😁👍

  • @kobietawczerni..........1368

    @kobietawczerni..........1368

    Ай бұрын

    To prawda jestem na keto i jestem w szoku jak można wyglądać i się czuć

  • @M.S.666
    @M.S.6662 ай бұрын

    👍👍✨

  • @iskabelka
    @iskabelka2 ай бұрын

    ❤❤❤

  • @janwege150277
    @janwege1502772 ай бұрын

    06:02 : Ach, ten moment kiedy piękna kobieta mówi "zostań ze mną do końca" :😉 🤸‍♂ 👏 Wręczam piękny bukiecik: 💐 👍

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Jak miło 💙

  • @magdalenazelazko9092
    @magdalenazelazko90922 ай бұрын

    Witam 👋... Muszę przyznać (komentarz @Ines), że pani Doktor twarz jest pełniejsza i bez zmarszczek .. Czyżby działanie diety ? Hialuron? Bo tak jakoś tak nienaturalnie, ale,, gładko "😊

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    To zasługa eksperymentów z oświetleniem do nagrywania. Ostatnio nie robiłam żadnych zabiegów. Pozdrowienia! 🙂

  • @adamczyzewski7984
    @adamczyzewski79842 ай бұрын

    Badanie dowiodło, że cukier uzależnia osiem razy silniej niż kokaina! O tym, że cukier działa na mózg podobnie, jak heroina czy kokaina od lat przestrzega Robert Lustig, amerykański profesor, pediatra i specjalista ds. walki z otyłością.7 gru 2016

  • @barbarawojcik5088

    @barbarawojcik5088

    2 ай бұрын

    Serdeczne dzięki 😊i powodzenia❤

  • @M.S.666

    @M.S.666

    Ай бұрын

    @@Artemida195 no tak bo najlepiej nic nie mówić. A jak się mówi to "STRASZENIE". 🙄 Uwielbiam te przykłady podawane jak ktoś je tony cukry i ŻYJE! I BA JESZCZE JEST PIĘKNY I WYJATKOWO MŁODY. A i nawet może zdrowy! 😄🤭 -A JA ZNAM TAKICH CO JEDLI CUKIER I UMARLI!! I o czym to świadczy? - że teza z filmiku się zgadza. Albo takich co wyglądają STARO, są chorowici, mają brzydka skórę, nadwagę. CZYLI ZNOWU UDOWODNIENIE, ZE CUKIER SZKODZI!! 😃 PS ludzie zrozumcie są tacy i tacy - A podawanie swoich 'życiowych" /jednostkowych " przykładów NIE SPRAWI, że cukier BĘDZIE ZDROWY /DOBRY dla organizmu.. 😂 🙄🤦🤯🤯. JEST TO FAKT. cukier to biala śmierć i koniec. I nie ma co dorabiac swoich mądrości, ideologii do tego 😂

  • @bladadupa8774

    @bladadupa8774

    Ай бұрын

    ale nie zabija od razu.... moze tu jest znaczące rozróznienie , człowiek moze jako paliwo narmalnie cukier wkorzystywać...

  • @M.S.666

    @M.S.666

    Ай бұрын

    ​​​@@Artemida195Niektórzy tu mówią i jeszcze się kłócą o to.. Tak więc nie mówmy, "ze nikt nie mówi.." 😏😏😬 No i oczywiście, że nie tylko cukier jest niezdrowy ALE o tym mowa BO O TYM JEST FILMIK

  • @M.S.666

    @M.S.666

    Ай бұрын

    ​@@bladadupa8774TRUCIZNY zazwyczaj nie zabijają od razu.. 😏😼😼😬

  • @tomaszwasowicz4983
    @tomaszwasowicz4983Ай бұрын

    Na obronę mięsożerców. Ich skóra wygląda bardzo ładnie. Poniżej cześć z innego artykułu, warto sobie przetłumaczyć. "The other thing that’s good about the carnivore diet is that it increases something called carnosine. Carnosine is really good because it attracts glucose. It reduces your blood glucose levels and lowers your chance of diabetes, or something called advanced glycation end products (AGEs). That’s where you have glycation, where sugar will bind to a protein. This is bad and very inflammatory. It makes your arteries sticky. The carnosine in a carnivore diet helps bind that up, and then it goes out as waste. It is very good for longevity and weight loss."

  • @karlajna3826
    @karlajna38262 ай бұрын

    Witam chciałam zapytać czy można zrobić mezoterapie twarzy i szyi kwasem hialuronowym usieciowanym? Jeśli tak to jaki by Pani poleciła. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Usieciowanym - nie, ale ustabilizowanym tak. Z zakresu stymulatorów można zwrócić uwagę na stymulatory typu skinbooster. A co do nie-kwasowych zabiegów możliwy jest np. kwas polimlekowy lub lasery. Pozdrowienia! 🙂

  • @mariolakowalska403
    @mariolakowalska4032 ай бұрын

  • @krystynakrupa1444
    @krystynakrupa14442 ай бұрын

    Dziękuję za przekaz ale bardzo proszę o wolniejsze przekazywanie tej informacji wolniej bo za szybko nie można się skupić Dziekuje❤

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    Ай бұрын

    Pani Krystyno, można zwolnić film w ustawieniach do 75% - na teraz powinno to pomóc 🙂 Pozdrowienia!

  • @dominikaabedz4840
    @dominikaabedz48402 ай бұрын

    Super film, pierwszy raz ktoś tak prosto wyjaśnił, o co chodzi z indeksem glikemicznym :)

  • @agnieszkap-ska5742
    @agnieszkap-ska57422 ай бұрын

    Bardzo ciekawy filmik. Jak te cząsteczki AGE mają się do osób, które wpierdzielają dużo słodkiego a wyglądają młodo i mają piękne cery? Rozumiem, że genetyka ale jest to bardzo frustrujące gdy ktoś dwoi się i troi aby dobrze wyglądać, a drugi ma to gdzieś (nie zwraca uwagi na dietę) i wygląda pięknie. Pozdrawiam :)

  • @elazaporowska7852

    @elazaporowska7852

    2 ай бұрын

    Do czasu

  • @jolantakosela637

    @jolantakosela637

    2 ай бұрын

    ​@@elazaporowska7852siostra ma 65 lat jest uzależniona od słodkości a wygląd ma 40 latki.

  • @M.S.666

    @M.S.666

    2 ай бұрын

    ​Czyli wniosek: NIE SZKODZI. 👍 Niech je więcej. 😄

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Pani Agnieszko, odpowiem w skrócie: 1. Geny, każdy z nas jest inny 2. Nie śledzimy kogoś przez cały jego dzień 3. Jedna, dwie czy dwadzieścia osób z naszego otoczenia nie tworzy statystyki 4. Nie tylko dieta wpływa na jakość cery Pozdrowienia! 🙂

  • @agnieszkam.545

    @agnieszkam.545

    2 ай бұрын

    Mi się wydaje ,że taka osoba jest szczęśliwsza,tym samym lepiej śpi niż taka co przestrzega restrykcynie jakiejś diety cud i przez to jest zestresowana.

  • @krystynarutzen3837
    @krystynarutzen38372 ай бұрын

    Tak

  • @jatotygrrysia
    @jatotygrrysia2 ай бұрын

    Mój dziadek był alkoholikiem i żywił się tylko słodyczami, dożył 92lata i do końca pracował, codziennie od 5rano był na działce. Ruch to zdrowie, a dieta jest przy okazji. Mój dziadek to udowodnił. I wszystko jest dla wszystkich, tylko z umiarem Sama jem słodycze bo dają mi radość i satysfakcję, a starzenie się jest naturalnym procesem, nie mam nic przeciwko :)

  • @betana26

    @betana26

    2 ай бұрын

    Mój teść potrafił zjeść pół tortu i zapić półlitrem wódki. Nie wyobrażał sobie dnia bez czegoś słodkiego. Dożył ponad 90tki. Do końca sprawny, szczupły i, co wszystkich dziwiło, miał rewelacyjny wzrok i prawidłowe wyniki.

  • @jatotygrrysia

    @jatotygrrysia

    2 ай бұрын

    @@betana26 mój dziadek tak samo, bez okularów bez aparatu słuchowego i zdrowy ogólnie :)

  • @M.S.666

    @M.S.666

    2 ай бұрын

    W ramach badania / doświadczenia Róbcie TAK SAMO i zobaczymy czy taki sam będzie wynik 😃 /czy też tak skonczycie 😬 Pewnie taaak - W końcu jak oni tak TO KAŻDY! 😀🙃

  • @jatotygrrysia

    @jatotygrrysia

    2 ай бұрын

    @@M.S.666 oczywiście że tak nie skończymy bo nie jesteśmy pokoleniem które wychowało się jak nasi dziadkowie, oni ostatni mieli zdrowe powietrze i zdrowe bez chemii jedzenie. Ja całe życie dbałam o "zdrową" dietę a i tak żyje teraz bez części narządów, w tych czasach zjeść zdrowo to luksus nieosiągalny. I od dwóch lat żyje jak chcę, jem na co mam ochotę, oczywiście z umiarem wszystko. Nie ma co się cisnąć i męczyć psychicznie bo te wszystkie cud diety jednemu pomogą drugiemu nie, lub wręcz zaszkodzą.

  • @M.S.666

    @M.S.666

    2 ай бұрын

    ​@@jatotygrrysiaNO TAK CUKIER KIEDYŚ TEŻ BYŁ ZDROWSZY NIE TO CO TERAZ 😄 😬 🙄

  • @rafadydkiemmacha7543
    @rafadydkiemmacha754317 күн бұрын

    To ciekawe, bo wpierdzielam tonę cukru dziennie w postaci słodyczy, a skórę mam młodziutką. Za to nie palę i piję mało alkoholu.

  • @dorotakorsak3107
    @dorotakorsak31072 ай бұрын

    Dlaczego jedzenie tłuste i białkowe ma dużo AGE, skoro ma mało cukru? Poza tym jak jedzenie już zglikowanych białek wpływa na glikację endogennych białek?

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Pani Doroto, glikacja może zachodzić także z tłuszczami. Tu jest ciekawy film: kzread.info/dash/bejne/fqqrr7qqqdWxd5M.htmlsi=sfHlnA5xqTJj6kU- Pozdrowienia! 🙂

  • @maciejww4534
    @maciejww45342 ай бұрын

    Fajnie wyjaśnione :-)

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    💙

  • @Agata.Hiroshige70
    @Agata.Hiroshige702 ай бұрын

    👍

  • @lajustina8442
    @lajustina8442Ай бұрын

    Lubię zjeść coś słodkiego do kawy, zamówić pizzę i oszalałabym, gdybym miała w swoim życiu z tego zrezygnować. Presja niejedzenia x rzeczy wpłynęłaby fatalnie na moją psychikę (przetestowane już wiele razy w życiu). Nie korzystam z zabiegów medycyny estetycznej, przyznaję, że z lenistwa nie uprawiam żadnego sportu i nawet niewiele spaceruję ale i tak każdy daje mi co najmniej 10lat mniej, jestem też dość szczupłą osobą. Myślę, że w przestrzeni publicznej jest za dużo tego straszenia cukrem, nabiałem, mięsem, glutenem potem ludzie wariują i sobie stosują diety, bo tak jest modnie, a to wcale nie wpływa korzystnie na ich stan samopoczucia czy skóry. Oczywiście nie chodzi o totalnie złe nawyki czy obżarstwo, ale wszystko jest dla ludzi.

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    Ай бұрын

    Zgadzam się! Brak dobrej "higieny umysłu" może być bardziej szkodliwy niż czynniki zewnętrzne. Pozdrowienia! 🙂

  • @karinaruppert4598

    @karinaruppert4598

    Ай бұрын

    Wszystko do czasu 😂

  • @Sandra.252
    @Sandra.2522 ай бұрын

    A czekolada gorzka? Wiem ze polifenole czekolady są dobre dla nas. Kakao.. no właśnie czy czekolada gorzka nie niszczy naszej skory kolagenu?

  • @LadyyJanne
    @LadyyJanne2 ай бұрын

    Mieszkam w UK, teraz juz rozumiem dlaczego duzo ludzi jest tu tak zajechanych, skora poniszczona, wygladaja staro itd. Bo oni tu zupelnie nieodpowiedzialnie jedzą tony cukru 🙃

  • @emiliaj5901
    @emiliaj59012 ай бұрын

    Czy moge prosic o link do badań omawianych w materiale ?

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    W trakcie filmu podaję źródła widoczne na ekranie. Pozdrowienia! 🙂

  • @trebeusz5491
    @trebeusz54912 ай бұрын

    Wg AGE masło jest bardzo niezdrowe..... bo ma 23 000. Zwariować mozna od tych nieustannie sprzecznych ze sobąrewelacji. MAsło zdrowe bo witamina E i A oraz niezdrowe bo AGE...

  • @paulap5131

    @paulap5131

    2 ай бұрын

    Zgadzam się! Człowiek głupieje czasami od natłoku informacji. Można znaleźć wiele sprzecznych źródeł odnośnie tego co jest zdrowe.

  • @baassiia

    @baassiia

    2 ай бұрын

    Wszystko co ludzkość je od tysiącleci generalnie jest zdrowe. Są oczywiście nietypowe alergie, gdzie dana osoba nie może jeść XYZ. Masło jest typem pokarmu, które ludzkość je 'od zawsze' tj od czasu udomowienia zwierząt kopytnych.

  • @martinolorenzokoson-rossi1497

    @martinolorenzokoson-rossi1497

    2 ай бұрын

    Jest wiele innych źródeł witaminy A i E ;) smażony hamburger z bekonem też ma swoje wartości odżywcze, baton także ;) ale można znaleźć lepsze źródła tych witamin. :)

  • @trebeusz5491

    @trebeusz5491

    2 ай бұрын

    @@martinolorenzokoson-rossi1497 Tylmok czym ja mam wbijać kaloryke w mojej diecie skoro jedzenie masła czy orzechów jest niezdrowe i jedzenie węglowodanów też jest niezdrowe.... xD Po prostu nie ma czym Musiał bym jeść same Steki Wołowe robione Sous Vide, i Białka Jajek z avocado .

  • @martinolorenzokoson-rossi1497

    @martinolorenzokoson-rossi1497

    2 ай бұрын

    @@trebeusz5491 oczywiście, że nie :) węglowodany też są potrzebne 😉 chyba musisz poczytać o zbilansowanej diecie ;)

  • @takamuzykaswiata8982
    @takamuzykaswiata89827 күн бұрын

    Jestem zrezygnowana, podejrzewam, że mój wiek metaboliczny to 120 lat...

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    3 күн бұрын

    Na pewno nie jest tak źle 💙

  • @takamuzykaswiata8982

    @takamuzykaswiata8982

    3 күн бұрын

    @@DoktorMonikaMedycynaEstetyczna dzięki Pani na pewno będzie lepiej, kocham wszystko co Pani produkuje dla nas 💙💙

  • @krzysztofmierzwa2026
    @krzysztofmierzwa20262 ай бұрын

    Jem Cukier Nawet Lyzkami Dobrze Sie Czuje Staro Nie Wygladam Paskudy Nie Jadam Jem Wszystko Na Co Mam Ochotę Jestem Szczuply Nie Przejada. SIĘ PIJE Ziola i Jest Okej

  • @julitawojtowicz5479
    @julitawojtowicz54792 ай бұрын

    Dosłownie godzinę temu oglądnęłam shortsa z Grzegorzem Skawińskim (Kombi). Ma 69 lat, wygląda na 40. Struchlałam ze zdziwienie.. Chyba nie jada cukru.. Pozdrawiam

  • @mariuszjasinski5202

    @mariuszjasinski5202

    2 ай бұрын

    Depp plane facelift

  • @gs7788

    @gs7788

    2 ай бұрын

    Grzesiek korzysta z zabiegów

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    To prawda, wygląda bardzo młodo!

  • @h4xi0rek
    @h4xi0rek2 ай бұрын

    Powodzenia z niejedzeniem cukru gdy uprawiasz intensywny wysiłek fizyczny:)

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    To prawda! 🙂

  • @anap1262
    @anap12622 ай бұрын

    OMG ! Pieczona pierś gorsza od smażonej? Jak to się dzieje?

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    AGE 😉

  • @majkawiacek
    @majkawiacek2 ай бұрын

    To było najsłodsze „a tego przecież nie chcemy” jakie słyszałam 😊 Już od dawna chciałam ułożyć sobie dietę na podstawie IG (+teraz listą AGE). Twój film mnie tylko w tym utwierdził, że to dobry wybór

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Trzymam kciuki i dziękuję 🙂

  • @k.z5107
    @k.z51072 ай бұрын

    Skoro AGE jak wynika z równania w filmie = cukier +białko, to skoro jest go tyle w bekonie równanie jest nieprawdziwe, bo bekon nie ma w sobie cukru. Czyli również białko +tłuszcz=AGE więc cała dieta KETO oparta na białku i tłuszczach jest bardzo zła?

  • @ktosktosiowaty

    @ktosktosiowaty

    2 ай бұрын

    W bekonie przynajmniej mamy te 1,7g węgli na 100g i mamy białko, ale im wyszło sporo AGE w oliwie z oliwek i innych tłuszczach i nijak nie wiem skąd tam węglowodany i białko, a bez tego raczej trudno wytworzyć badany zaawansowany produkt glikacji czyli w podanym badaniu karboksymetylolizynę...

  • @nataliakp8237

    @nataliakp8237

    2 ай бұрын

    W przypadku mięsa i innych produktów białkowych, cząsteczki AGE powstają głównie w wyniku obróbki termicznej, zwłaszcza podczas smażenia, grillowania czy pieczenia w wysokich temperaturach. Procesy te sprzyjają reakcjom Maillarda, które są jednym z głównych źródeł formowania się AGE w żywności. Podczas tych reakcji dochodzi do nieenzymatycznego brązowienia, w którym cukry reagują z aminokwasami, białkami lub lipidami, tworząc szeroki zakres związków, w tym AGE. Zatem obecność AGE w mięsie nie jest bezpośrednio związana z indeksem glikemicznym produktu, ale raczej z metodami jego przygotowania. Produkty białkowe, w tym mięso, mogą stać się znaczącym źródłem AGE, szczególnie gdy są przygotowywane w wysokich temperaturach przez długi czas. Dlatego zaleca się stosowanie metod gotowania, które minimalizują tworzenie się tych związków, takich jak gotowanie na parze czy duszenie

  • @teresachodnicka4136

    @teresachodnicka4136

    Ай бұрын

    ​@ktosktosiowaty W takim razie jak AGE ma się do wolno wara, jeżeli mięso lub inne białka są gotowane przez 5 godzin ? U mnie w pracy mięsiwa dochodzą przy temperaturze 80° przez pół dnia i całą noc, aż do godz.9 rano . Ponoć najbardziej zdrowa obróbka białka .

  • @ktosktosiowaty

    @ktosktosiowaty

    Ай бұрын

    @@teresachodnicka4136 Nie mam pojęcia - im w tym badaniu wyszło że znaleźli karboksymetylolizynę, która powstaje plus minus przez połączenie białka z węglowodanem w czystych tłuszczach i zwyczajnie mam gdzieś jego wyniki, zresztą gdybym miała na poważne zmieniać swoje życie przez tego typu publikacje to wynikający z tego stres byłby zapewne bardziej szkodliwy niż te potencjalnie szkodliwe substancje. Co do wolnowaru to się nie wypowiem, bo nigdy nie wnikałam w to zagadnienie jakoś sensownie głęboko, ale pobieżne ogarniecie tematu nijak nie sugeruje aby miało to szkodzić

  • @nataliakowalczyk4359
    @nataliakowalczyk43592 ай бұрын

    Na diecie Keto je sie dużo miesa, serów i mało owocow.. jak to się ma do tego co Pani mowi o diecie? Nie rozumiem a bardzo bym chciala... Jestem obecnie na przerywanym poście 16h i nie jem słodyczy, za to jem mieso by uzyskać energie z tłuszczów i bialka. Może źle coś zrozumialam, ale sądziłam że na tym właśnie polega KETO?

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Pani Natalio, ale ten film nie jest o Keto 🙂 Na końcu mówię, że dieta keto może być dobrym kierunkiem w kierunku ograniczenia AGE, ale niekoniecznie jest dobra dla wszystkich. Pozdrowienia! 🙂

  • @barbarakozbial266

    @barbarakozbial266

    2 ай бұрын

    No właśnie , owoce warzywa mają najmniej AGĘ a mięso pieczone ,sparzone itp najwięcej to jak to jest z tà nową (starą ) dietą cud - Keto i Carniwor ,że tak niby człowiek chudnie , młodnieje i tak zdrowie odzyskuje

  • @bladadupa8774
    @bladadupa8774Ай бұрын

    chlam kusze łapy raz na tydzien ...waróbkę kaczą raz nz miesiąc ..cukru unikam..rzeczywiscie

  • @user-dp1yd3cp1x
    @user-dp1yd3cp1x2 ай бұрын

    😀😀😀

  • @dorota8667
    @dorota86672 ай бұрын

    Pani doktor, fantastyczny filmik, ale rzeczywiscie demotywujacy, prosze zrobic filmik co jesc konkretnie. Pozdrawiam serdecznie!

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Pani Doroto, w filmie są badania co ma dużo AGE - można na to zwrócić uwagę i przeczytać. A także szukać produktów o niskim IG. Oczywiście zachęcam do rozsądnego podejścia, bo życie musi też sprawiać przyjemność. Pozdrowienia! 🙂

  • @renatan4341
    @renatan4341Ай бұрын

    Gdzie jest ta tabela?

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    Ай бұрын

    W badaniach, których zrzut ekranu jest na filmie. Badania są dostępne za darmo w Internecie. Pozdrowienia! 🙂

  • @salvosalvo8089
    @salvosalvo80892 ай бұрын

    Głodówki a age?

  • @wojciechskrocki2244
    @wojciechskrocki22442 ай бұрын

    Chwila. Mowa tu o posilkach z niskim indeksem glikemicznym ze względu na te AGE a podawane przykłady są tego zaprzeczeniem. mięso, bekon itd. kurczak. Gdzie tu logika?

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Chodzi o sposób obróbki, a także tłuszcze w produktach, które mogą powodować glikację. Pozdrowienia! 🙂

  • @teresachodnicka4136

    @teresachodnicka4136

    Ай бұрын

    ​@@DoktorMonikaMedycynaEstetyczna Mogą powodować glikację ? Na 100% nie wiadomo, czy powodują glikację . To takie gdybanie, bo do końca nie wiadomo jak jest.

  • @nasticlark2475
    @nasticlark24752 ай бұрын

    Mam pytanie jak moglabym wyszczuplic swoja twarz? Mam 24lata, jestem osoba szczupla a mam bardzo pełna twarz z czym zle sie czuje. Mam za duze policzki. Chcialabym wysmuklic zarowno dol twarzy (okolice zuchwy , jak i w okolicy kosci policzkowych. Jak moge to uzyskać?

  • @kath1123

    @kath1123

    2 ай бұрын

    Poczytaj o lipolizie.

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Zapraszam do tego filmu: kzread.info/dash/bejne/Y32k0NJygrmugcY.htmlsi=sjQJ5vXWDl-owGke Pozdrowienia! 🙂

  • @nasticlark2475

    @nasticlark2475

    2 ай бұрын

    @@DoktorMonikaMedycynaEstetyczna jak najbardziej ogladalam ten filmik, niestety zaden z przedstawionych przykladow mnie nie dotyczy, poniewaz byla tam cofnieta broda, plaska twarz, drugi podbrodek i bruksizm. Mnie to nie dotyczy mam ladna brode, wydatne kosci i nie mam bruksizmu. Chodzi o to ze moja twarz jest po prostu bardzo pełna, jak lapie ja w dolnej czesci to mogę zlapac bardzo duzo skóry i niestety nie wiem co z tym zrobić, wyglada po prostu jak twarz grubszej osoby z duzymi policzkami

  • @nasticlark2475

    @nasticlark2475

    2 ай бұрын

    @@kath1123 czytalam, niestety boje sie troche tego, ludzie pisali ze nic im to nie pomoglo, ze bardzo dlugo chodzili z opuchlizna. Mysle ze w ostateczności bym sie zdecydowala, myslalam jednak nad ta fala radiowa tripolarna, ktora dziala tez na tluszcz, czytalam ze ludziom to mocno wyszczuplalo twarz, oni to zglaszsli jako skutek uboczny ja natomiadt właśnie chcialabym to osiagnac, tylko pytanie czy nie rozpusci za bardzo i czy skora nie obwisnie, tego sie obawiam

  • @kath1123

    @kath1123

    2 ай бұрын

    @@nasticlark2475 Jestem w trakcie serii na podbródek, robiłam do tej pory 2 zabiegi w odstępie 3 tygodni i po tych dwóch zabiegach widzę już efekt. Jeszcze 2 razy i myślę, że już będzie super. Opuchlizna trzyma się kilka godzin, brak siniaków. Jedyne co to skóra jest wrażliwa przez kilka dni.

  • @ewa3995
    @ewa39952 ай бұрын

    Ciekawe porady 👍🏼

  • @takamuzykaswiata8982
    @takamuzykaswiata89827 күн бұрын

    Czy ktoś jadł kiedyś suplement antaksantynę?

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    3 күн бұрын

    Też jestem ciekawa wrażeń 🙂

  • @elzbietakloc6945
    @elzbietakloc69452 ай бұрын

    To co jeść? Przecież nie możemy jeść tylko marchewki i pomidora 😮

  • @Adrian13011982
    @Adrian130119822 ай бұрын

    Jednego nie rozumiem. Opowiada pani o węglowodanacj które powodują szkody(wiadomo) i powstawanie przez nie cząsteczek AGE a potem za przykład podaje pani produkty o małej zawartości cukrów jako tworzące dużo AGE.

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Glikacja zachodzi także z tłuszczami. Pozdrowienia! 🙂

  • @helverbarton
    @helverbarton2 ай бұрын

    Pani Dr mężczyźni też Pani słuchają 😁

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    Ай бұрын

    Bardzo się cieszę! 🙂

  • @renatazawislak6771
    @renatazawislak67712 ай бұрын

    Pani doktor nabrzmiała na twarzy.Może Pani zrobi filmik o tym tzn.jakie zabiegi dają taki efekt

  • @barbarellla1553

    @barbarellla1553

    2 ай бұрын

    Cooo?

  • @izabelanaturalny573

    @izabelanaturalny573

    2 ай бұрын

    Pewnie wypełniacze albo zagęszczenie skóry i taki dziwny efekt

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    To zasługa eksperymentów z oświetleniem studyjnym, nie robiłam ostatnio żadnych zabiegów. Pozdrowienia! 🙂

  • @waria9464

    @waria9464

    2 ай бұрын

    Ale żałosny komentarz. Nawet gdyby p doktor zrobiła te zabiegi, to co komu do tego?

  • @BobCat1981
    @BobCat19812 ай бұрын

    A jaki masz pomysl na wypieki po jedzeniu? Rumience na buzi. Zjedzenie czegokolwiek

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Zaczęłabym od konsultacji u kosmetologa i zaplanowania dobrej rutyny pielęgnacyjnej 🙂 Pozdrowienia!

  • @hendrixbig9585
    @hendrixbig95852 ай бұрын

    Ładna kobieta...mogła by być jeszcze ładniejsza gdyby zrobiła coś z tymi przeraźliwie prostymi drutami...Odsłoniła buziaka np.opaską, kokiem, ogonem lub warkoczem...Polecam spróbować...😎🍀🌞🙋

  • @Greg_8507

    @Greg_8507

    2 ай бұрын

    Ja prdole jaki koment🤦‍♂️

  • @nomik4568
    @nomik45682 ай бұрын

    Zjadłem dzis w nocy cały krem czekoladowy:)

  • @krystynarutzen3837
    @krystynarutzen38372 ай бұрын

    Age co to ? Indeks glikemiczny?

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    A obejrzała Pani chociaż kawałek filmu?

  • @bojenaczuwajko8973
    @bojenaczuwajko89732 ай бұрын

    Jak wysoko tłuszczowe produkty mają się do wyrzutu insuliny? 🙉Musi się Pani do uczyć . One nie podwyższają. Przestańmy jeść węglowodany bądź mocno je ograniczmy. To jest sposób na zdrowe życie. 😊

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Nigdzie nie powiedziałam, że produkty wysoko tłuszczowe mają się do wyrzutu insuliny. A przy okazji - to, że produkt jest wysokotłuszczowy nie oznacza że jest niskowęglowodanowy. Przykład - lody. Są wysokotłuszczowe i powodują wyrzut insuliny. Pozdrowienia! 🙂

  • @esa2408

    @esa2408

    Ай бұрын

    ​@@DoktorMonikaMedycynaEstetycznaprzecież w lodach jest dużo cukru...

  • @magdamak5940
    @magdamak59402 ай бұрын

    To ile gram tego cukru można zjeść, i jak sie maja do tego owoce?Wystarczy 2 owoce i juz tego cukru jest sporo.

  • @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    @DoktorMonikaMedycynaEstetyczna

    2 ай бұрын

    Nie ma jednej, sztywnej liczby. Chodzi bardziej o rozumienie procesów zachodzących w organizmie i świadomość, bo moim zdaniem nie da się żyć odmierzając wszystko od linijki - można zwariować 😉 Pozdrowienia!

  • @magdamak5940

    @magdamak5940

    2 ай бұрын

    @@DoktorMonikaMedycynaEstetyczna Czyli dalej nie wiem ile mogę jeść go dziennie.

Келесі