ПМС і менструація: якби місячні були у чоловіків? / ПАЛАЄ

Чому на полицях супермаркетів нема менструальних чаш, а у шкільних туалетах прокладок? Культура замовчування менструації не існувала б, якби місячні були чоловічим досвідом? Чи можна говорити про рівність, коли жінки переживають емоційні гойдалки під час ПМС? Розбір Яни Брензей та Емми Антонюк в ПАЛАЄ.
0:00 інтро
0:35 статистика ЮНІСЕФ про менструацію
1:45 перші місячні
7:12 як говорити про місячні з чоловіками
8:47 місячні і сонливість
10:42 місячні на роботі
16:15 місячні і екологія
22:49 місячні і фінанси
25:19 якби місячні були у чоловіків
29:11 місячні і війна
34:22 ПМС і рівні права
43:57 менструація і дефекація
Підтримайте нас лайком, коментарем та тут:
mono bit.ly/3HNxEn9
(5375 4115 0604 6296)
patreon / palaye
PayPal palaye2111@gmail.com
Емма - / emmocean
Яна - / yanabrenzey
TikTok / nam_palae
З питань реклами: / sorochechkin

Пікірлер: 1 600

  • @annamor4153
    @annamor4153 Жыл бұрын

    До моєї подруги в якось попросився переночувати батько її хлопця, у нього затягнулось відрядженні в Києві. Вона погодилась, приготувала йому кімнату, вечерю. Ранком він встав, перестав з нею розмовляти, дивився засудливо, навіть не подякував і поїхав собі. Потім від свого хлопця вона дізналась, що вона неряха і не жінка, бо батько побачив на поличці в ванній упаковку тампонів, а в мусорному відрі використаний. Хлопець сказав, що батько правий, бо у нього мама і 3 сестри і вони жодного разу навіть не дали зрозуміти що у них менструація, так і має бути. Подруга послала їх обох, це ж який капець, прилізло грязне в її квартиру, виїло їжу, вимилось в душі, в мусорки позаглядало і залишилось недовольне. Зате щетину після бриття на її умивальнику і черкаш він не посоромився залишити. Куди в власному домі потрібно діти використаний тампон? Зʼїсти? Деякі чоловіки, якщо їм дозволити, переходять всі межі. Хлопець, до речі, потім вибачався, казав що не це мав наувазі. Ага)))

  • @ritaitenko8880

    @ritaitenko8880

    Жыл бұрын

    черкаш😂😂😂

  • @irynavarshavska1926

    @irynavarshavska1926

    Жыл бұрын

    Таких гнати ще на етапі "попросився переночувати", бо це порушення кордонів і жлобство.Хостели в К. від 150 грн/ніч

  • @nastyashestopal9647

    @nastyashestopal9647

    Жыл бұрын

    Мдааа... Невже це з срср береться? Що за хвороба така у деяких чоловіків? 😅

  • @RebekkaGerman

    @RebekkaGerman

    Жыл бұрын

    Оце свиня невдячна капець є люди.

  • @UlianaMr

    @UlianaMr

    Жыл бұрын

    Бідні ж та мама і три сестри, що у себе вдома мусять прикидатися, що вони чарівні феї без місячних, щоб не образити виглядом своєї брудної крові чоловічу частину їх сім'ї

  • @pozhe4614
    @pozhe4614 Жыл бұрын

    Одного разу коли я купувала прокладки в супермаркеті на мене нагримав чоловік за те що я поклала прокладки на одну стрічку з ЙОГО ХЛІБОМ! Я не розгубилась і сказала «не переживайте, вони ще не використані». Ржали всією чергою😂

  • @katerynaart9141

    @katerynaart9141

    Жыл бұрын

    Ааааааааааааа 🔥🔥🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • @user-mf6ls5tj1n

    @user-mf6ls5tj1n

    5 ай бұрын

    цікаво, коли той чоловік купує собі Обухівську, (а він тільки такою напевно і користується) куди він на касі її никає?

  • @olyarutz
    @olyarutz Жыл бұрын

    3 роки назад хворіла на кір, стан важкий, температура, нудота, схудла на 7 кг. Зранку прокинулася в калюжі крові (місячні) тобто це не просто плямка а справжня калюжа і я думала мені гаплик враховуючи мій загальний стан. Мама покликала медсестру, прийшла стара бурхлива баба і з докором сказала "як можна було не відчути такого і просто спати, через тебе тепер матрас весь стірати треба, а хто буде стірати мама твоя?" Моя відповідь була грандіозна😂"можна не відчути так само як ви не відчуваєте докорів сумління принижуючи і ображаючи інших людей" коли ця баба вийшла мама тихенько аплодувала мені😂🥳

  • @som1058

    @som1058

    Жыл бұрын

    👏👏👏👏

  • @tuaastrum

    @tuaastrum

    Жыл бұрын

    👏👏👏👏👏

  • @katerynak292

    @katerynak292

    Жыл бұрын

    Прекрасна відповідь😁👏

  • @user-dn7ml3eg1k

    @user-dn7ml3eg1k

    Жыл бұрын

    І я вам теж аплодую😂😂👏👏👏👏👏

  • @olena_p.v._

    @olena_p.v._

    Жыл бұрын

    Оце Ви молодчинка!

  • @cinemaaddicted2832
    @cinemaaddicted2832 Жыл бұрын

    Ох, як мене бісять ці заяви "а у жінок є ПМС, тому їм не можна на високі посади". Давайте тоді не брати чоловіків на такі посади, бо у них рівень тестостерону вищий, а, як нам всім відомо, його рівень корелює з агресивністю.

  • @katmars8138

    @katmars8138

    Жыл бұрын

    І тому що це норм феномен, хоч і напівжартівливий, коли чоловік з 36.7 думає, що вмирає. Як їм можна щось довірити? Але нє, такий агрумент навіть теоретично не приймуть.

  • @anvol5

    @anvol5

    Жыл бұрын

    Повністю з Вами згодна!

  • @yavoda55

    @yavoda55

    Жыл бұрын

    А ще чоловіки думають пенісом - давайте їх на високі посади не допускати)))

  • @user-um5rx4lc5g

    @user-um5rx4lc5g

    Жыл бұрын

    Ну добре, уявіть що у вас є посада на яку потрібна людина яка у відповідальний момент не може дати слабинку через емоції, кого вам краще взяти туди, того в кого немає емоційної гойдалки раз на місяць чи того в кого вона є??? Якщо і брати на таку посаду жінку то тільки таку в якої ПМС проходить у менш відчутній формі. Бо навряд чи жінка з ПМС буде кориснішим...нейрохірургом наприклад коли при операції щось пішло не так ніж чоловік. Бо вона через це псіхоне і сяде під стінкою плакати а чоловік матюкнеться і продовжить операцію, тому що немає такого чинника як Гормонально-Емоційна гойдалка при ПМС. І це доволі тупо заперечувати.

  • @anvol5

    @anvol5

    Жыл бұрын

    @@user-um5rx4lc5g жінка в пмс так само матюкнеться і продовжить робити. А ви взагалі не уявляєте як проявляється пмс. А ще ви звучите як сексист і мене від вас нудить

  • @alexa_donska
    @alexa_donska Жыл бұрын

    На цю тему в мене є одна трешова історія. Одного разу, коли ми з родиною подорожували Україною, ми заїхали на заправку, але там не було туалету. Буквально в ста метрах знаходився дуже дорогий готель з рестораном. Ми з сестрою зайшли туди, аби сходити в туалет. Біля умивальнику там стояло дуже багато видів засобів інтимної гігієни. В моєї сестри тоді були місячні і вона захотіла взяти собі декілька тампонів про запас, якщо раптом їй не вистачить тих, що вона взяла з собою у подорож. Проте, я подивилася на неймовірно красиві коробочки, в яких вони стояли і сказала, що, напевно, вони призначені для відвідувачок цього ресторану. На що моя сестра сказала, що тут стоїть багато цих засобів і нічого не станеться, якщо вона візьме декілька штук. І тут із коридору почувся голос охоронця, який подивився на нас зверхньо ще тоді,як ми зайшли у заклад. Справа в тому, що ми були дуже звичайно вдягнені, адже їхали багато годин в машині, для зручності на нас були худі і джинси, а цей заклад, певно був для заможних людей, якими нас тоді не повважали. Охоронець крикнув нам, аби ми нічого не брали з того, що там стояло, адже це "не для вас"... Нам було дуже ніяково перед кремезним чоловіком і ми хутко вийшли з туалету, показавши при виході пусті руки, що ми нічого не взяли. Ми вийшли звідти, було дуже неприємно. Повертаємося в машину і тато каже, що непогано було б зайти поїсти кудись. І от, ми знов заходимо в цей ресторан, проте, вже всією родиною. Татова дружина іде в туалет, поки офіціант ввічливо обслуговує нас за столиком, зрозумівши, що в нас є гроші, аби поїсти в них. І цей самий охоронець кричить татовій дружині, що в їхньому закладі все зроблено для зручності людей: сповивальні столики, пандуси, і навіть, різноманіття засобів інтимної гігієни для жінок. "тільки 5 зірочок поставте" (цитата). Ми з сестрою переглядаємось і без слів розуміємо, що думаємо. Зручності та інклюзивність - тільки для тих, в кого є гроші... А якщо грошей нема, то "це не для вас"... було неймовірно неприємно!

  • @pozhe4614

    @pozhe4614

    Жыл бұрын

    Сподіваюсь ви про це розказали адміністратору

  • @cgenybr999dask4
    @cgenybr999dask4 Жыл бұрын

    Історія: прийшли до моєї дочки подружки. Дівчаткам по 9-10 років. І одна розповідала,що вона в KZread бачила щось "про кров із пісі". Моя дочка,почуваючи себе експерткою😁, розповіла усім про місячні. Наступного дня я отримала два дзвінки від матерів дівчаток з докорами. Виявилося,що не можна розповідати таким маленьким дівчаткам про "це"! Бляха! 21-ше століття! Я їм розповіла про статистику,яка каже про те,що зараз місячні починаються і в 9-10 років і це є нормою. Але мене не зрозуміли😔

  • @linamedvinska4180

    @linamedvinska4180

    Жыл бұрын

    не по темі, але знайомі "матусі з майданчику" падають в обморок від слова пеніс. а от пісюн по їхньому то норм ))

  • @BondarenkOlga

    @BondarenkOlga

    Жыл бұрын

    @@linamedvinska4180 мені колись батько сказав, що говорити пеник на вчителя пенія не пристойно, а я не розуміла чому ...( Пеник с пенісом у мене не асоціюється, тому в голові і не складалося. А він саме про таку аналогію думав).

  • @cgenybr999dask4

    @cgenybr999dask4

    Жыл бұрын

    @@linamedvinska4180 о, про пеніс я взагалі мовчу. Син п'яти років повчає однолітків,а батьки та вихователь у шоці😁. Така наша доля обізнаних і розумних.

  • @kirafisherr8633

    @kirafisherr8633

    Жыл бұрын

    Не розказувати про фізіологію дитині та її організм -дурість....я в 10 років була в шоці мене ніхто не попередив та й ще присоромили за кров ...начебто ,щось жахливе зробила.

  • @user-kc5lf3ss3y

    @user-kc5lf3ss3y

    Жыл бұрын

    У мене місячні почалися у 10 років, але знала я про них десь з 7 від мами. Вона ніколи не соромилася говорити про це зі мною, я навіть завжди знала день коли у неї були місячні. Тато теж ніколи не гидував, а завжди допомагав мамі в ці дні. Пам'ятаю той день коли місячні почалися, я взагалі не злякалася, а скоріше була засмучена, що замастила свої улюблені трусики)

  • @ritaitenko8880
    @ritaitenko8880 Жыл бұрын

    Як лікар я завжди була обурена недостатнім вивченням симптомів ПМС та репрезентації менструації в наших протоколах. Тобто коли при гастриті трішки запалюється слизова оболонка шлунку, то це армагедон, виписують лікарняний без питань. Бо гастрит є і в чоловіків і в жінок. По аналогії і інші процеси. А коли при менструації ця слизова не те що запалюється, а грубо кажучи відривається залишаючи відкриту рану, то нічого, потерпиш, іди на роботу і посміхайся.

  • @fearless956

    @fearless956

    Жыл бұрын

    У нашому студзагоні Коломийського медучилища дівчат звільняли від роботи в час менструації.

  • @sapriniti

    @sapriniti

    Жыл бұрын

    Мене якось ледь не вбила касирка, котрій я просто подякувала, отримавши чек. У буквальному сенсі. Її колега мені показала знаками "втікай, тут біда", а її саму взялася втішати. А це, так між иншим, було в закладі громадського харчування, куди за день улітку приходить кілька тисяч чоловік (він розташований на Хрещатику, тож можете уявити собі масштаби). Ту бідолаху аж крутило через біль, а вона мусила ще й із людьми спілкуватися... Гадаю, що було б логічно, якби суспільство нарешті додумалося до якоїсь системи спеціальних вихідних абощо. А ще важливо, щоб чоловікам при цьому не давали репетувати про дискримінацію, бо це, трясця, не дискримінація, а метод запобігання вбивствам на робочому місці і збереження жіночої психіки! А Вам вельми дякую за таку позицію. Сподіваюся, що з часом усі представники людства почнуть хоч щось та тямити. Хочу побачити цей день!

  • @annamotuz4615

    @annamotuz4615

    Жыл бұрын

    Що цікаво, моя мама під час WW2 була на примусових роботах в Німеччині, то розказувала що місцевим дівчатам давали лікарняний у дні менструацій(!) І прокладки продавалися в аптеці. Наші дівчата були в шоці

  • @alyonaf1054

    @alyonaf1054

    Жыл бұрын

    @@sapriniti що значить "у буквальному сенсі", вибачте, я не розумію? *ПМС, якщо що, це НЕ біль під час судом, а зовсім інше і відбувається не під час менструації, а перед нею.

  • @sapriniti

    @sapriniti

    Жыл бұрын

    @@alyonaf1054 Те й означає. Уявіть собі ситуацію, коли дякуєте людині - й бачите, що вона готова Вас розірвати. Напружені м'язи, зміна погляду, різкий уривчастий подих, рука вже тягнеться до чогось важкого чи гострого... Найпевніше, її хтось раніше довів до такого стану, а внутрішні відчуття "допомогли".:((( І я її розумію. Зараз переважно почуваюся нормально, проте мала такий період років у двадцять - до двадцяти п'яти, коли теж могла на людей кидатися. Й найгірше: я цього не контролювала. Такі, знаєте, маленькі "вибухи" в голові, а потім розумієш, яку нісенітницю впорола, й не знаєш, чи просто перепросити, чи заплакати, чи вдавати, що так і має бути, як у тому анекдоті про стіну... Жахіття.:((((( Хоча ще гірше - те, що чимало жінок заявить "Тю, дурна! Не плети казна-чого, бо такого з нами не буває!" З ними справді не буває. Й слава Богу. А зі мною було. З тією касиркою було. То що - вдавати й далі, що все гаразд, а потім справді таки когось задушити? Як на мене, це не варіант.

  • @Pr1meM
    @Pr1meM Жыл бұрын

    У мене є дві старші сестри (я хлопець) і я в років десь так 10-12 знав що таке менструація, а ще я доволі часто ходив в магазин за прокладками і нічого для мене в цьому страшного чи огидного не було і не має. Дякую за випуск😋

  • @lisovyj_diadko

    @lisovyj_diadko

    Жыл бұрын

    теж своїй сестрі прокладки купував і вважаю що це норм.

  • @Viky.A.V.

    @Viky.A.V.

    Жыл бұрын

    Ви існуєте? Боже... Надія на краще ще є в цій країні)

  • @Viky.A.V.

    @Viky.A.V.

    Жыл бұрын

    @@lisovyj_diadko респект. Чоловіча поведінка, а не школяра-неука, як у деяких...

  • @user-yy7rp1dy6w

    @user-yy7rp1dy6w

    Жыл бұрын

    Я дуже рада що світ остаточно не збожеволів =)

  • @whitedlynx6146

    @whitedlynx6146

    Жыл бұрын

    Клас, респект та повага)

  • @olgalabzhinskaya4014
    @olgalabzhinskaya4014 Жыл бұрын

    Був такий цікавий момент: в шкільному чатику оголосили збір для військових, шкарпетки, серветки і т.і. І в тому числі, в переліку було: "Дешеві прокладки (для чоловіків, підстеляти у взуття)". При цьому жодної згадки про прокладки для жінок. Збір масовий, збиралося по всім школам, щоб відправити не кудись конкретно, а всюди. Тобто і туди де є жінки. Нашо це уточнення, щоб ніхто не подумав, що ці прокладки недайбоже використають на місячні? Вибачте, нікого не хочу образити, але чому згадка про пітні чоловічі ноги є менш відразною, ніж згадка про місячні?

  • @annakalyn5965

    @annakalyn5965

    Жыл бұрын

    Я в шоці просто🤯🤯🤯🤯 Це жах , треба щось міняти вже!

  • @NekoYokay

    @NekoYokay

    Жыл бұрын

    Може це через відео, да на росії жінка рекомендує новобранцям брати з собою прокладки і тампони, замість турнікетов, що б кров зупиняти. 🤔🤔🤔 щоб ніхто не подумав, що нашим теж потрібні такі нанотехнології. Просто припущення, авжеж це крінж. 😔

  • @katyagraph97

    @katyagraph97

    Жыл бұрын

    Нууу, на це можна подивитись і з іншої сторони. Я бачу в цьому уточненні наголос на слові ДЕШЕВІ, щоб люди дарма не витрачались на щось краще, дорожче, бо це не вартує. Адже це не для гігієни інтимних частин тіла, а лише для ніг. Але звісно сумно, якщо там справді були жінки і ніхто не подумав про засоби гігієни для них.

  • @user-ox1zm3sp1q

    @user-ox1zm3sp1q

    2 ай бұрын

    Тому що вони буквально використовують прокладки, щоб класти в капці, коли в мокру погоду працюють, тому й наголос на дешеві прокладки

  • @julien980
    @julien980 Жыл бұрын

    У книжці "Феміністки не носять рожевого" була порада завжди мати у сумці декілька прокладок - для себе й про всяк випадок для якоїсь жінки, що може до тебе звернутися за допомогою. Так і роблю - у всіх сумках маю подвійний запас))

  • @olena_p.v._

    @olena_p.v._

    Жыл бұрын

    Я завжди так робила ще зі школи. То однокласниці і одногрупниці знали до кого звернутися)

  • @artpotvora

    @artpotvora

    Жыл бұрын

    Завжди так роблю. По всіх сумках-наплічниках пакетики з різними, серветками, прокладками і тампонами розтикані. Допомогти ближній - діло святе, але наші реалії привчають до такого навіть без книжок((( Жодних автоматів з тампонами у трц чи кафешках, майже нема вуличних вбиралень (особливо не в столиці).

  • @urbanperry

    @urbanperry

    Жыл бұрын

    Пам'ятаю на олімпіаді, в незнайомій школі попросила у вчительки, у неї не було, але підійшли інші, в свою чергу колись у кінотеатрі підійшла дівчинка з таким же проханням. Не знаю чому, але завжди так робила хд

  • @user-jp7qx4ky8x

    @user-jp7qx4ky8x

    Жыл бұрын

    я купила запасну пачку в квартиру свого друга, бо можу я в гості прийти і інші дівчата

  • @anro2697

    @anro2697

    Жыл бұрын

    Це таке почуття сестринства коли можна прокладку у незнайомої дівчини попросити. Хоча трошки соромно :) спочатку обпрошуєш знайомих :)

  • @zadirka418
    @zadirka418 Жыл бұрын

    Я-хлопець, але у мене теж є історії пов‘язані з місячними. Якось у сьомому класі до нас прийшла вчителька і попросила, щоби усіх хлопці вийшли з класу і НЕ ДАЙ БОЖЕ щоби ми зайшли. З‘ясувалось, що вчителька розказувала дівчатам за місячні і роздавала їх їм. Друга історія пов‘язана з моєю сестрою. Вона мені розказувала, що перші роки, коли у неї почалися місячні, вона страшно боялася, що я дізнаюсь про це. Також завжди, коли мама йшла у вбиральню і забувала прокладку, а я був недалеко від дверей, то вона завжди просила покликати тата. Тато приходив і він вже подавав їй потрібну річ. І остання історія відбулася у таборі. Там був 14-річний хлопець, який цькував одну дівчинку за те, що у неї були місячні, казав, що ніколи не буде зустрічатися з дівчиною, у якої є місячні. Однак, одного разу ця дівчина йому розповіла, що у його мами та бабусі теж є місячні. Від цього факту він був мягко кажучи у шоці. Я веду до того, що не потрібно приховувати цей процес від хлопців, оскільки можуть трапитись такі випадки. Висновок: дівчат потрібно з дитинства готувати до місячних та не приховувати існування місячних від хлопців. Обожнюю Ваш канал, бажаю Вам ще більшого росту та дякую за увагу)

  • @cappuccinogrande

    @cappuccinogrande

    Жыл бұрын

    Правильно. Вчителям не потрібно виганяти хлопців з класу, розповідаючи про місячні. А розповідати усім.

  • @user-ox1zm3sp1q

    @user-ox1zm3sp1q

    2 ай бұрын

    Дуже класний коментар! Респект вам! Але повеселив уривок "вчителька розказувала про місячні і роздавала їх дівчатам"🤣🙈

  • @ritaitenko8880
    @ritaitenko8880 Жыл бұрын

    Ще одне лицемірство в суспільстві. Кров у нас стигматизована до небес, типу в церкві вино це кров христа, для вічної молодості правителі купались в крові незайманок, таємничі вампіри п‘ють кров, люди клянуться на крові і т.д. Але жіноча менструальна кров - це фуфуфу, сховай, в рекламі замінимо на синю рідину, в церкву не заходь, тампони ховай))

  • @tanyacan_
    @tanyacan_ Жыл бұрын

    Я колись під час дуже активної прогулянки сказала своєму хлопцеві, що не проти трохи присісти, бо місячні і погано почуваюся, на що він відповів: добре, що ви хоч так мучитесь, бо чоловікам так важко в цьому житті - майже щодня треба голитися, в армії служити і воювати, якщо що 🤯 Долю подальших з ним стосунків я вирішила буквально в ту ж хвилину...

  • @L.l.I.ia_N

    @L.l.I.ia_N

    Жыл бұрын

    Геніально. Самі придумали собі проблеми, а потім розказують, як вони страждають.

  • @L.l.I.ia_N

    @L.l.I.ia_N

    Жыл бұрын

    Мені чесно шкода жінок, які будуть терпіти таких кончених. Я одразу пробивають хлопців на гомофобність і сексизм. Ці люди, всеодно, явно, не великого розуму люди.

  • @mary-anna8298

    @mary-anna8298

    Жыл бұрын

    Пам'ятаю, коли навчалася, у гуртожитку (я то жила вдома) не було якийсь час ні води, ні світла, ні тепла🤯дівчата якось мимохіть наскаржилися про це одному виклалачеві, ну звісно він теж знав про все це. Але відповів так: ну вам хоч голитися не треба😩

  • @katmars8138

    @katmars8138

    Жыл бұрын

    Боже, яке кончене. Любов та турбота, яку важко не помітити

  • @user-pu8nq6zf6i

    @user-pu8nq6zf6i

    Жыл бұрын

    @@mary-anna8298 ну да, волосся з усього тіла, окрім голови, саме відпадає) ох ці чоловіки)

  • @user-hv3so3ls2e
    @user-hv3so3ls2e Жыл бұрын

    Моя мама не була морально готова до того,що в мене настільки рано(11 років) почнуться місячні. Але моя бабуся розповіла мені про це ще тоді,коли мені було 8 років. Тому я щаслива бігла до мами з криками-у мене місячні!!!!!. А мама просто офігіла,оніміла,покрасніла і не могла нічого з себе витиснути... Чому??? Це ж просто фізіологія... Полюції у хлопчиків чомусь так не сприймаються...

  • @olenaberest2454

    @olenaberest2454

    Жыл бұрын

    з полюціями теж біда, з дітьми це не проговорюють, і підлітки думають, що з ними щось не так

  • @alyonaf1054

    @alyonaf1054

    Жыл бұрын

    Полюції хлопчиків взагалі ніяк не сприймаються. Я взагалі не чую обговорень цієї теми. І в сім'ях, мені здається, це взагалі табу. Бо це ж ніби щось про "секс", навіть не місячні тобі...

  • @olenaberest2454

    @olenaberest2454

    Жыл бұрын

    @@alyonaf1054 не знаю, я з своїми говорю, по-перше, хто як не я, по-друге, бо колись чула, що малий в сім'ї лікарів так на себе руки наклав, бо думав, що з ним, щось не так, нашо треба

  • @Damiano_wife

    @Damiano_wife

    Жыл бұрын

    Попався мені якось цього літа відрізок з відео каналу СТБ про статеве дозрівання. Вирішила подивитись (думала що щось дізнаюсь нове, але нічого не дізналась нового але подивилась всі 3 частини не дізналась нового, бо мені в років 4-5 дізналася як дівчатка відрізняються від хлопчиків від бабусі, про місячні від мами в років 7-8 про секс десь в 9 від мами, про полюції теж від мами в 7-8 років). І вирішила я подивитись коменти і побачила просто від чого в мене ледь очі на лоба полізли "ФУУУ ЕТУ МЕРЗОСТЬ НЕЛЬЗЯ ОБСУЖДАТЬ" "КАКОЙ КРИНЖ" "УВИДЕЛА КУСОЧЕК В ТИК ТОКЕ. КАКОЙ КРИНЖ" "ФУУУУУ" я просто в шоці! Зараз я дуже вдячна мамі і моїй бабусі що вони мені про все розказали. Розказали як клеїти прокладку на білизну розказала про тампони, про чашу, про щоденні прокладки, коли їх краще використовувати, скільки часу носити засіб гігієни і те що я маю знати в років 8 про статеве дозрівання і про секс. І зараз ми з мамою як подруги, можемо поділитися інформацією, я можу її запитати те що мене турбує на БУДЬ-ЯКУ тему. Так само ми спілкуємося з бабусею

  • @alyonaf1054

    @alyonaf1054

    Жыл бұрын

    @@Damiano_wife так, саме для цього батьки - щоб навчити дитину орієнтуватись у навколишньому світі і зробити це знайомство якомога комфортнішим. Бо світ і так занадто жорсткий і вимагає так багато, щоб дитині тикати палки в колеса, ускладнюючи її шлях Натомість, багато бітьків своїм обов'язком вважають скалічити дітям психіку, як було, вочевидь, скалічено їм

  • @sofiia507
    @sofiia507 Жыл бұрын

    Надзвичайно болюча тема. Згадую про свій жахливий досвід пов'язаний із місячними у школі. Одного разу, через страшенний біль, я відпросилася з уроків, тихесенько пояснивши класній керівничці причину. Чомусь вона розповіла це всьому класу. Наступного дня, я приходжу до школи і чую насмішки в свою сторону, але не просто насмішки, а справжні агресивні образи і знущання від хлопців, дівчата ж боялись сказати хоча б щось в мій захист, щоб і їх, часом, не зачепили, хіба десь в куточку, щоб ніхто не почув. Ця інформація швидко розлетілася школою і я відчувала косі погляди кожного, кого зустрічала в коридорах. Здивувала реакція вчителів, адже вони теж боялись пояснити природу місячних учням, тому просто закривали очі. Після цього відвідування школи стало для мене мукою, однокласники "не забували нагадувати" про це ще кілька навчальних років. Всі вважали місячні чимось брудним та соромітським, а я панікувала від самої згадки цього слова. Дякую, що висвітлюєте цю проблему! Сподіваюся, що ситуації, де жінка може зазнати цькування через свою природу, стануть неможливими в майбутньому, і мої діти ніколи не стикнуться зі схожим досвідом

  • @user-bv9fn4cd9b

    @user-bv9fn4cd9b

    Жыл бұрын

    Співчуваю😢 Жахливий досвід(

  • @vamperegka4536

    @vamperegka4536

    Жыл бұрын

    Нам в школі почали розповідати про місячні нам (дівчатам) було по 15 і у всіх місячні вже не перший рік були. Дуже вчасно. В мене з місячними проблем не було я знала про них (дякую мамо і тату) але серед моїх однокласниць були і неосвідчені.

  • @kitereya

    @kitereya

    Жыл бұрын

    На жаль, часто в школу йдуть вчити люди, нереалізовані в житті і намагаються через приниження вивищити себе

  • @olyarutz

    @olyarutz

    Жыл бұрын

    Ох, мені дуже шкода що вам довелося таке пережити😔рада, що ви знайшли в собі сили і тепер розповідаєте про це не соромлячись👍☺️ Адже є багато хто закривається на все життя

  • @Yana-hb8xo

    @Yana-hb8xo

    Жыл бұрын

    можу уявити яка це була жахлива ситуація, емоційно для підлітка( вчитель у цій ситуації повела себе не корректно... а реакція учнів - як раз показує як суспільство реагує на менструацію. вони ж бачуть, що усі це ховають, напевно ж тому що це фуфуфу... Короче відноження до місячних - що це щось постидне, соромно про це казати і треба приховувати - має такі наслідки

  • @hanna-yc
    @hanna-yc Жыл бұрын

    Мужчини нормально кажуть "в мене встав" чи "в мене на таке встає", а місячні - то досі соромно😶 треба щось робити із цим світом)

  • @hazardrage113

    @hazardrage113

    Жыл бұрын

    Дуже гарна аналогія. Чолоівки взагалі не соромляться своєї фізіології, то і жінкам не варто)

  • @olhahaidash

    @olhahaidash

    Жыл бұрын

    Та навіть не просто сказати, вони вважають нормальним йти по вулиці і щось собі там поправити, або почухати не стикаючись. І це я не кажу про якихось задрипаних бомжів чи гопників. Ні, звичайні хлопці, і це типу норм. То чому я не можу не ховаючи пройти з прокладкою в руках, не стидаючись чи не ховаючи її в рукав, чи карман тощо

  • @hanna-yc

    @hanna-yc

    Жыл бұрын

    @@olhahaidash можете) носіть їх в руках, поруч з телефоном чи замість нього, з мого досвіду - чоловіки чогось цього самі соромляться. Як і розмов про гігієну чи біль під час місячних. Ну типу... якщо б у твоєї мами не було місячних, ти б не народився. Шо тут такого соромного?..

  • @Warrior_1

    @Warrior_1

    Жыл бұрын

    Тобто десь на роботі в колективі, при жінках, чи в громадських місцях, за родинним столом чоловіки говорять що в них встав, чи стоїть і так ходять з стояком?

  • @hanna-yc

    @hanna-yc

    Жыл бұрын

    @@Warrior_1 тобто чоловіки в кофіпоїнті на роботі обговорюють, що в них встає від чогось/на когось. І це типу ок тема, а те що половина суспільства цього не відчуває, а відчуває біль та дискомфорт кілька днів на місяць - це ой, перестань

  • @olena.turianska
    @olena.turianska Жыл бұрын

    В компанії, де я працюю, є офіційний оплачуваний вихідний 1 день на місяць - "жіночий день". Він прописаний в договорі. І це нормальна практика, я вважаю. Хоча більшість моїх знайомих жінок навіть не чули про таке і що в принципі таке існує в Україні. Дякую за цю відверту розмову, дівчатка)

  • @SvitlanaSyd

    @SvitlanaSyd

    Жыл бұрын

    Боже я хочу працювати у вашій компанії!😮

  • @oksanakotan2900

    @oksanakotan2900

    Жыл бұрын

    Кого треба вбити, щоб працювати в цій компанії?🤯😅

  • @OleksandraTumenok

    @OleksandraTumenok

    Жыл бұрын

    Що за компанія така фантастична?)

  • @annakalyn5965

    @annakalyn5965

    Жыл бұрын

    Жаль тільки що 1 день, бо я до прикладу перші 3 дні вмираю🥲

  • @user-um5rx4lc5g

    @user-um5rx4lc5g

    Жыл бұрын

    Тобто ви вважаєте що працювати менше ніж коллеги чоловічої статі і отримувати однакову заробітну плату тому що у жінок є ПМС - це нормальна практика? РІвністю аж...разить.

  • @fluffymood665
    @fluffymood665 Жыл бұрын

    Ще не додивилася відео, але читаю коментарі і боляче за всіх людей з маткою, за всіх маленьких дівчат, за себе малу і дорослу. Байдужість вбиває і байдужість може бути заразною. Після 2 годин нескінченного болю, в очікуванні коли подіють пігулки, я можу ще сказати собі, що воно не так сильно і боліло. І це все через людей, які змушують мене так почувати себе, бо не може воно так боліти сильно. В мене менструація була завжди болюча з 11 років, але мене відправляли в школу, змушували йти. До гінеколога не водили, бо були сильно стурбовані моєю цнотливостю, бо це ж головне, але водили до хірургів. І ось через дорослих я виросла з повною недовірою до лікарів, що зараз дуже складно перевиховати. Від лікарів я теж чула різний треш, бо в нас жінки лікуються тільки членом і вагітністю. Але зараз я працюю над довірою, щоб наважитися піти на лікування, і мені так боляче за себе малу. Невже мене не можна було відвести до лікаря! Якщо б вони сказали, що там все ок, то могли пошукати іншого, докласти зусиль. Всі ці страждання через дорослих і їх байдужість, чи недостатню турботу. І найстрашніше, що ця байдужість частково передалася мені, бо я можу перетерпіти, можу казати, що наступного місяця буде краще і тд. Сподіваюсь в майбутньому для нас всіх світ буде трошки кращий ніж зараз. Боріться за своє здоров'я, бо воно потрібно вам.

  • @olena_p.v._

    @olena_p.v._

    Жыл бұрын

    У мене, коли почалися статеві відносини десь у 18 років, то в мене ще ніколи місячні не проходили так болюче, навіть пігулки знеболюючі не допомагали. У школі у мене взагалі безболісно проходили в одної подруги ніколи нічого під час них не боліло. Деякі однокласниці в перша дні місячних залишалися вдома. Я вважаю, що це цілком правильно. Мені дуже пощастило з класною керівницею, то вона з розумінням відпускала дівчат додому. Але згадати як ми ховали ті прокладки, щоб не дай Бог хтось побачив як ти з ними йдеш до вбиральні - це треш. Хлопці використовували недоречні неприємні жартики щодо цього всього. Не було в нас щодо цього якоїсь просвіти.

  • @user-by8xh4kf3r

    @user-by8xh4kf3r

    Жыл бұрын

    О так, мою фіброзно-кистозну мастопатію і кисти в яйниках УСІ гінекологи і мамологи радять "лікувати" вагітністю. 😭 А коли я відповідаю, що не знаю чи хочу дітей то треба бачити їх вираз обличчя.

  • @fluffymood665

    @fluffymood665

    Жыл бұрын

    @@user-by8xh4kf3r саме так, і ще, це нормально не хотіти дітей після всього болю, що ми відчуваємо і ми маємо на це повне право, тому що ми знаємо своє тіло і свій ментальний стан краще ніж всі "требанароджувати спеціалісти", і розуміємо що саме ми зможемо витримати, а що ні. Тому тримаємося ❤️

  • @Viky.A.V.

    @Viky.A.V.

    Жыл бұрын

    розумію вас( Деякі пігулки створюють садюги, - їх вкривають оболонкою, щоб " не пошкодити шлунок, і щоб пігулка розчинилась в кишківнику" ! Який маразм! Давно доведено, що ті оболонки не працюють, бо шкода для шлунку - саме в дії ліків, в принципі. Тому я тупо подрібнюю знеболювальні в порошок, так не доводиться чекати годину. Але іноді, як не встигнеш, можна валятися і просто вголос хнюпати від болю( Це жесть. А найобразливіше те, що не всі жінки нам вірять!

  • @YasnoPasmurno

    @YasnoPasmurno

    Жыл бұрын

    Мені так шкода маленьку дівчинку, про яку не потурбувались належно і на навчили прислухатися до себе! Добре, що ви зараз на шляху до подолання цих проблем! Повірте, є хороші лікарі, які і спеціалісти хороші і люди небайдужі! Я вам бажаю знайти такого лікаря!

  • @s.paladi8577
    @s.paladi8577 Жыл бұрын

    Колись я читала "Ті, що співають у терні" Коллін Мак-Каллоу, де головна героїня у віці підлітка теж думала, що померає, коли в неї почалися місячні. Мені здавалося, що від цього досвіду ми вже відішли, але бачу, що, на жаль, ще ні. Тому до питання місячних, маючи дочку, я підішла серьозно. Купила книжку "Поговоримо про місячні!", яку моя дочка прочитала в десять років. У віці 12ти років в неї пішли місячні. Вона подзвонила всім родичам та подружкам, оголошуючи цю гарну новину, та ми влаштували невеличке свято, як радили в книжці.

  • @marysid228

    @marysid228

    Жыл бұрын

    Добре що ви ознайомили доньку до появи місячних, бо я як персонаж тої книги, батьки чомусь думали що надто рано мені було знати)

  • @user-iq1ef9kl4p
    @user-iq1ef9kl4p Жыл бұрын

    Та моя Мама свята жінка 😅 Коли в мене почалась менструація, вона так зраділа і вигукнула -Ти стала жінкою!)) все пояснила, дала таблетку, побігла накупила мені подарунків і торт)) то такі круті спогади, я з таким теплом їх згадую. Тож матусі дівчаток беріть цей досвід до уваги ❤ всім добра

  • @AV-rh7og

    @AV-rh7og

    Ай бұрын

    В чому тут святість вашої мами поясніть?

  • @nika_boiko
    @nika_boiko Жыл бұрын

    Моя мама одного разу мене майже насварила за те, що в мене ТАК довго тривають місяні- 6 днів. Типу "я в своєму віці маю максимум 5 днів, а ти в 15 аж 6, з тобою щось не так" і я вже тоді розуміла, що це зовсім не від віку залежить, але було аж обідно за маму, що вона в такому віці настільки необізнана була(

  • @kristinalapotko1960

    @kristinalapotko1960

    3 ай бұрын

    тут хіба можу вас пожаліти й обняти. в мене теж 6 днів. і 3 дні прям потоп , йде 2 пачки + нічні, і ще 3 дні нормальний ритм ,де вистачає однієї пачки на 3-4 каплі.

  • @mayathebraveofkitwanga448

    @mayathebraveofkitwanga448

    2 ай бұрын

    Різна тривалість це ок. У мене 4 дні, у моєї подруги тиждень. Ми обоє здорові. Так що це все ок і не свідчить про хворобу.

  • @Metencefalon
    @Metencefalon Жыл бұрын

    Пам'ятаю в школі колись в однокласниці почались місячні - дівчата просто попросили всіх вийти з класу, всі все зрозуміли, вийшли, вони там прибрались і все ок. Ніхто нікого не тероризував і навіть нічого не питав.

  • @sodelicious8557
    @sodelicious8557 Жыл бұрын

    Завдяки моїй мамі, яка ніколи не намагались приховати від мене прокладки, тампони і тд, я ще з дитинства розуміла, що місячні це нормально. Тому коли вони почались навіть раділа, що стала "дорослою". Люди навкруги завжди дивувались наскільки спокійно я могла при хлопцях сказати щось про ПМС, а я дивувалась чому інші ні))

  • @nataliianikonets2273

    @nataliianikonets2273

    Жыл бұрын

    Вам повезло, а моя родичка мало не втратила свою дочку. Добре , що встигли довезти до обласної лікарні. Дівчинка соромилася мамі розповісти, що в неї місячні і щось не так. А в неї при перших місячних відкрилася кровотеча і вона могла спливти кров'ю.

  • @mishad7866

    @mishad7866

    Жыл бұрын

    Дуже рада за ваших батьків. У мене також всі дивуються коли я говорю про менструацію:')

  • @vamperegka4536

    @vamperegka4536

    Жыл бұрын

    мої батьки з дитинства мені відповідали на всі питання (без дрібних і не дитячих деталей звісно) у нас диск був з документалками про тіло людини і він був тупо зашкрябаний бо ми дуже часто його дивились. тому коли в мене почалися місячні я сиділа і така "мє" реально 0 емоцій. Моя подруга розповідала що була дуже налякана коли в неї пішла кров бо їй не розповідали про "ці дні", "критичні дні","буряковий тиждень" "сором'язливий шепіт" Ніколи не розуміла коли тему "бурякового тижня" замовчували, ми з мамою спокійно розмовляли на цю тему, і прокладки я ніколи не соромилась купляти. Краще розмовляйте з дочками про місячні і все що стосується їх здоров'я.

  • @dasha_paintakira7237

    @dasha_paintakira7237

    Жыл бұрын

    @@nataliianikonets2273 У мене схожа історія, теж при перших місячних кровотеча відкрилася, кров три тижні поспіль йшла. Щоправда, я просто тоді думала, що це нормально і не турбувалася

  • @irinanikonenko09

    @irinanikonenko09

    Жыл бұрын

    @@nataliianikonets2273 Дівчинці не повезло з мамою, яка не думала, що дитина дозріває.

  • @user-xw4mu4vn1y
    @user-xw4mu4vn1y Жыл бұрын

    Пропоную тему: чому чоловіки сцуть серед міста будь-де і не соромляться. Кущі, гаражи, стовби, дерева та колеса власного авто стають "пісуаром". Що з ними не так та наскільки ця поведінка спільна з собачими мітками

  • @ryotsubaki696

    @ryotsubaki696

    Жыл бұрын

    Ви просто не розумієте чоловічий досвід)) а якщо серйозно - то це адміністративне правопорушення.

  • @user-ln4wi9rx2r

    @user-ln4wi9rx2r

    Жыл бұрын

    У мене в житті була кумедна ситуація. Вигулюю собаку у дворі неподалік будинку. Собака ставить мітку на одну з туй і тут до мене швидким кроком підходить молодий мужчина. Він зробив мені зауваження, що мовляв: "Я у цьому дворі з дитиною гуляю, вона ці туї обіймає, може навіть облизати, а тут ПСИ СЦЯТЬ". Відстань від туї до найближчих смітників - менше метра. Це глухий закуток між будинками, котрий ввечері кепсько освітлюється, тож ввечері регулярно можна наткнутися на якогось мужичка напідпитку, якого "приперло". Я лише сказала тому чоловікові, що правила гігієни дитині пояснити треба у будь-якому випадку, бо облизування дерев до добра не доведе. А "тут вечорами і двоногі кобелі мітять". Він так нічого і не відповів

  • @allapopkova8940

    @allapopkova8940

    Жыл бұрын

    мій брат на запитання, чому чоловіки на вулиці обсцикають предмети, відповів, що це через те, що вони за цими предметами ховаються, щоб ніхто не запалив їх статеві органи.

  • @KievBlues
    @KievBlues Жыл бұрын

    Я навіть залишу коментар, щоб алгоритми ютуба поширювали це відео) Зараз піду і куплю пачку прокладок, про всяк випадок. Хай в хаті буде. Був випадок, коли дівчина "протікла" вночі. Коли я застеляв постіль їй настільки соромно стало, не передати.. від того і я почувався ніяково, хоча для мене в цьому немає нічого такого. Дівчата, поважайте себе і не соромтесь місячних)

  • @cappuccinogrande

    @cappuccinogrande

    Жыл бұрын

    🥹🫠🫶🏻

  • @yevhen2597
    @yevhen2597 Жыл бұрын

    Я тепер буду більш уважним до цієї теми. Хоч мені багато подруг розказували про різні ситуації пов'язані з менструацією у їх житті, але вони зазвичай жартома це говорили. Але це дійсно важлива тема. Подумав зараз про жінок в полоні у росіян. І так ситуація жахлива, а ще й на додачу може менструація початися. Це ще одне додаткове випробування у такій складній ситуації.

  • @AmazingGirl575

    @AmazingGirl575

    Жыл бұрын

    Від величезного стресу до речі вони можуть пропадати. Потім з часом знову з'являються. Так що якшо вони пропали у полонених жінок то то спасіння. Бо хрєн там їм шось дадуть підкласти....ех....чи хоча б помитися.....боже як подумаю про це все аж здригаюся!

  • @nataliiatkach977
    @nataliiatkach977 Жыл бұрын

    Ще гірше з вагітністю. Коли ти просто подихаєш в першій триместр (хочеш спати, блювати, їсти -і все одночасно) тобі інші жінки кажуть, що не треба себе жаліти, інші ж пережили

  • @user-jg9rh4jr2z

    @user-jg9rh4jr2z

    Жыл бұрын

    ага, "раніше в полі родили... " і т. д.

  • @olenaberest2454

    @olenaberest2454

    Жыл бұрын

    та то якісь неемпатичні тьотки таке кажуть

  • @hazardrage113

    @hazardrage113

    Жыл бұрын

    @@user-jg9rh4jr2z ТАК, з такою логікою і лікарні не потрібні, чи таблетки від болю, бо "раніше ж не було такого і всі якось переживали"😅

  • @katmars8138

    @katmars8138

    Жыл бұрын

    @@user-jg9rh4jr2z і народжували по 11 дітей в родинах. ну, да з них половина вмирали, часто вже не дуже малими через жахливу медицину, батьки все життя горювали за ними, матір часто не переживала роди. Але то неважливо! З демографією проблем не було

  • @katerynak292

    @katerynak292

    Жыл бұрын

    І чоловіки деякі те саме кажуть, типу всі переживали і ти переживеш, ти ж не якась там принцеса особлива 🤦🏼‍♀️

  • @shoooonya
    @shoooonya Жыл бұрын

    Боже, я ненавиджу ситуації, коли під час сварки чоловіки списують мою негативну реакцію «та то в тебе пмс, тому ти така знервована». Бляха, ні! 🤬

  • @user-bz6rl1nf8r

    @user-bz6rl1nf8r

    Жыл бұрын

    Мій колишній постійно так говорив. Не лише під час сварок, а й коли у мене просто був поганий настрій. Врешті я вирішила в нього запитати, чи знає він принаймні, як розшифровується ПМС. Відповів, що післямісячний синдром🐸

  • @alyonaf1054

    @alyonaf1054

    Жыл бұрын

    В мене взагалі якийсь більш-менш притомний ПМС або те, що на нього схоже, почав проявлятись десь після 30ти. Типу, підвищення апетиту, шоколадки (але шоколадки я просто люблю, що до менструації, що після), іноді легка плаксивість (але не на рівному місці, просто те, що мене засмучує, але без сліз, в цей період може викликати сльози, це більш схоже на сльози від фізичного/психічного виснаження, що трапляється і без прив'язки до місячних, наприклад, поганий сон довгий період). Ну, нема в мене яскраво проявленого ПМС. Взагалі не було і зараз майже нема. Не пам'ятаю, чи питав мене хтось про це, але як же мене вкурвлює. Якщо сказати "в мене ПМС нема", не повірять. А знаєте, чому, зокрема? Якось дивилась відео однією дуже популярної молодої і прогресивної психологині, яка заявила "у всіх жінок є ПМС, а в кого нема, та бреше". Це що таке? Дурочка чи що? Назвала мене і інших жінок брехухами, нормально? Вона б хоч статистику подивилась, у скількох жінок ПМС яскравий, помірний, слабо проявлений і тд..

  • @Viky.A.V.

    @Viky.A.V.

    Жыл бұрын

    я найбільше хочу, щоб ті чоловіки самі пережили реальний пмс. Один раз. Чому не сміються над виразкою шлунка? "йоу, чуваче, живіт болить? смаженого переїв, гиги!" але ж ні...

  • @oksanakotan2900

    @oksanakotan2900

    Жыл бұрын

    @@Viky.A.V. а це до речі прикольна ідея))) найчастіше хлопці глузують так над своїми дівчатами. Просто дізнаєшся про його хвороби- і потім така- ой, що зір мінус 6? Мабуть мало моркви жер в дитинстві🤣

  • @Viky.A.V.

    @Viky.A.V.

    Жыл бұрын

    @@oksanakotan2900 отож-бо!)) А якщо нас розізлити, то, перш ніж кинути того невдаху, можна дати волю уяві і понавигадувати йому багато приколів =D

  • @ana_a
    @ana_a Жыл бұрын

    Я навчаюся в Британському ВНЗ і в нас є гендерно нейтральний туалет де є безкоштовні прокладки та тампони. Я не користувалася, але сердце гріє що воно є і якщо щось станеться, то я знаю куди йти ❤️

  • @pani-Olena
    @pani-Olena Жыл бұрын

    Рівень крутості випуску: не шкода батарею садити під час відключень!

  • @mariia8316
    @mariia8316 Жыл бұрын

    Пішла я якось на процедури в косметологічний салон. А в туалеті окрім мила, туалетного паперу і серветок було таке: зволожуючий крем для рук, накладки для унітазу, тампони, прокладки для місячних і щоденні. Безкоштовно! Береш і користуєшся. Моєму подиву не було меж. Які ж ми дикі...

  • @user-xs3vf3ns6i
    @user-xs3vf3ns6i Жыл бұрын

    У клубі з жінками, які менструюють) місячні - це відповідь на те, чому я ЗАВЖДИ ношу з собою сумочку, в якій лежать прокладки, знеболювальні, вологі серветки. Бо навіть у якомусь ТЦ, якщо місячні почались зненацька, не можна просто зайти до вбиральні і взяти все, що тобі потрібно (хай і за гроші). а перший день - то жах. Спочатку пити знеболювальні, щоб не було кепсько, а потім буде кепсько через велику кількість знеболювальних)

  • @darynachalbaieva6802
    @darynachalbaieva6802 Жыл бұрын

    Розкажу про прокладки і їх доступність в двох актах трагікомедії. Якось дивилася відео простигосподи Варламова про статеву нерівність і про фемінізм. В коментарях я написала, що це дуже класно і приємно, що у престижних компаніях із великою заробітною платою повага до працівника проявляється не тільки в оплаті праці, а у в стані туалету, де все чисто, гарно і стоїть коробочка із такими маленькими необхідними речима, як прокладки різних розмірів, тампони, ватні диски, ватні палички. Просто турбота про раптові потреби працівниці компанії, так само як постійна наявність туалетного паперу. Здається, що це база, але ні. На мене посипалися коментарі і від жінок, і від чоловіків, що я якась не така, що не можу себе забезпечити прокладками і вимагаю від інших , щоб мене цим забезпечили. Хвалилися, що ось вони такі класні і завжди мають з собою своє. Завіса. Другий акт. Я від війни поїхала у Францію і лишилася тут на рік навчання в університеті. В громадських туалетах майже завжди є та сама коробка чи автомат з прокладками і тампонами. В туалеті університету і їдальні завжди ця коробочка заповнена. При чому тампони з аплікатораии. Завжди є туалетний папір. Є реклами менструальних трусів із намальованою кров'ю, і ці реклами висять в коридорі. І о Боже, то ж хлопці бачать! І це класно. Це не означає, що я тепер можу не носити з собою прокладку чи гребти ту шару і більше не купувати. Це про те, що бувають непередбачувані ситуації , і сама користувалася вже тими продуктами, бо саме в той день у мене було багато крові і прокладки в косметичці скінчилися. І це класно. І це про повагу, про нормалізацію. А кілька днів тому студактив роздавав печиво і презервативи студентам. І є обладнані місця для куріння. Це про розуміння потреб, а не їх уникання і заборону

  • @koki1763

    @koki1763

    Жыл бұрын

    Классно.

  • @Viky.A.V.

    @Viky.A.V.

    Жыл бұрын

    "...що не можу себе забезпечити.." - а я б дуже хотіла їх запитати, чого вони не носять з собою туалетний папір? З якого дива чекають, що він має бути в кабінці? лол

  • @darynachalbaieva6802

    @darynachalbaieva6802

    Жыл бұрын

    @@Viky.A.V. а вони на моє зауваження, що і туалетний папір в туалеті то нормально і обов'язково, сказали, що носять з собою серветки 😅 взагалі під моїм коментарем такий срач на сотні повідомлень розвіявся, що я досі продовжую отримувати якісь відповіді. Туалетна тема не закрита

  • @Viky.A.V.

    @Viky.A.V.

    Жыл бұрын

    @@darynachalbaieva6802 мені здається, це щось совєцьке, нє? Ну дикість же)

  • @darynachalbaieva6802

    @darynachalbaieva6802

    Жыл бұрын

    @@Viky.A.V. ну так, чого ще очікувати від лососіянської аудиторії? Бач, туалетний папір вона захотіла. Прокладок не має. Ще й гачок для сумки в туалеті вимагає, безсоромна.

  • @olyarutz
    @olyarutz Жыл бұрын

    Мої перші місячні почалися на щастя на наступний день після теми на Основи здоров'я у 7 класі про статеві органи. Як зараз пам'ятаю місячні і все детально описано і що відбувається в хлопців поки вони сплять і зранку. Тому особливих проблем не було. Але в школі звичайно насміхалися всі і дуже. Якщо вже почалося то різні "жарти" на цю тему і якщо ще нема то ти відстала чи хвора теж зі сміхом. Дійсно вчили щоб недайБоже мою прокладку чоловік не бачив жоден, якщо я забувала прокладку в ванній то отримувала на горіхи. В дорослому віці від свекрухи частенько чула, що всіх болить і ти терпи, це не причина нічого не робити. З'їхали жити окремо 👍

  • @valeriiahorobets3951
    @valeriiahorobets3951 Жыл бұрын

    В мене була історія коли на уроці фізики я протекла. Підійшла до однокласниці, вона дала мені свою кофту, якою я прикрилась та пішла додому. Дякую їй велике. Друга історія моя пов'язана з відчимом та мамою, яка цькувала мене за те, що я залишаю прокладку видною в смітнику і її коханнячку неприємно це бачити. В мене просто пішов фейспалм від такого. Та ще й аби викинути прокладку я повинна була по її словам сховати і тільки після того викинути!!!! Плювати, що відчувала її дитина. Головне, аби чоловік, дорослий чоловік, якому не розповіли, що є менструація - не дай бог не впав непритомний від цього. Дякую за те, що освітлюєте цю тему. Ви дуже круті!)

  • @user-fv9wy1ji5f

    @user-fv9wy1ji5f

    Жыл бұрын

    Жила з вітчимом теж так)) Мужик 40 років, мавши донечку, був третій раз у шлюбі, не знав, що у підлітка можут бути місячні)))0) Навіть не можна було чисту та запаковану пачку прокладок тримати у себе на комоді, бо чоловічок побачить і дізнається, ЩО В МЕНЕ БЛЯХА МІСЯЧНІ БУВАЮТЬ, ото диво-дивне))

  • @valeriiahorobets3951

    @valeriiahorobets3951

    Жыл бұрын

    @@user-fv9wy1ji5f в цієї людини до речі дві доньки. а з приводу того що навіть прокладки не можна було тримати на видному місці - так таке теж було. навіть в себе в кімнаті для зручності не можна було. з урахуванням того, що ця людина навіть не заходила до мене. мене якось прорвало від цього. і коли я спокійно казала що в мене місячні - всі інші на мене так дивились, що відчуття шо я сказала шось смертельне бляха муха. це фізіологія, ало. не приймаєш цього в своїй жінці, то може тобі подобаються чоловіки зі своєю риганиною, а не жінка, в якої місячні це норма? фукаєш бекаєш на місячні - йди до мужика. в мене все.

  • @valeriiahorobets3951

    @valeriiahorobets3951

    Жыл бұрын

    @@user-fv9wy1ji5f і з приводу пмс теж мене дуже сильно бісило. коли в мене просто не було настрою (навіть не під час менструації і не до неї) через певні причини - одногрупник вихарював мене своїм "в тебе шо, пмс? так йди додому, навіщо ти сюди прийшла" і коли ти кажеш, що тобі неприємно те, що людина робить і просиш відстати від тебе - я завжди чула "в тебе шо, пмс?" годовий сука. так захарили з цим.

  • @user-fv9wy1ji5f

    @user-fv9wy1ji5f

    Жыл бұрын

    @@valeriiahorobets3951 ЯК Я ВАС РОЗУМІЮ!!! Просто, не буває ніяких інших подразників у житті,тільки пмс. І то, ще винною виставляють

  • @oleksandrahrytsenko1595
    @oleksandrahrytsenko1595 Жыл бұрын

    Коли я була підліткою у мене були дуже болючі і рясні місячні,в перші дні у мене була блювота, втрата свідомості і не раз я просто не могла вийти з дому через все це. ( Як потім з'ясувалось то був ендометріоз). І був дуже показовий випадок у школі, коли мені стало погано, я втрачала свідомість, не могла піднятись від болю, мене вклала у кабінеті директора і вихожувала медсестра, а класна керівничка тоді мені сказала шось типу нема чого ганьбитись, треба взяти себе в руки і йти додому...якось так) цікаво з апендицитом також нема чого ганьбитись)))

  • @TheLisafoxblin
    @TheLisafoxblin Жыл бұрын

    Я одного разу вимлухала лекцію від керівниці про те, як я "нєпрілічно" йшла в туалет повз клієнтів з (о боже!) прокладкою в руці 🤦‍♀️

  • @hastyaaa
    @hastyaaa Жыл бұрын

    Я дуже щаслива що мій чоловік абсолютно нормально сприймає все що стосується моєї менструації. Плюс у мене вони болючі і в перший день він завжди робить все для того, щоб мені було комфортно. Дякую що говорите про ці теми)

  • @olena_p.v._

    @olena_p.v._

    Жыл бұрын

    У мене так само з чоловіком, і прокладки не соромиться купувати і старається мене якось розважити, коли сильні болі перед і під час місячних, що навіть пігулки не допомагають.

  • @Alex9Alex

    @Alex9Alex

    Жыл бұрын

    і в мене також) грілку з водою зробити, поїсти, і тд. в мене перший день просто як каторга. на жаль(

  • @user-ho1mj9rx2n

    @user-ho1mj9rx2n

    Жыл бұрын

    @@Alex9Alex а я наскільки знаю, грілка з водою шкодить. Краще вколоти обезболююче або німесил

  • @user-iq4pl6tf3j

    @user-iq4pl6tf3j

    Жыл бұрын

    @@olena_p.v._ як я вас розумію, теж завжди страждала від кошмарних спазмів, це якесь благословення Боже, що після пологів цей жах закінчився

  • @user-mc1tv3lz8r
    @user-mc1tv3lz8r Жыл бұрын

    Пам‘ятаю один раз в школі моя однокласниця відпросилася додому через місячні і що в неї болів живіт, класна керівниця зібрала всіх дівчат в класі, і розказувала що ми повинні приховувати місячні, що в її часи всі і на фізкультуру ходили не дивлячись ні на що, і що не дай боже сказати будь-якому чоловіку про місячні, бо їм завжди буде неприємно 😐

  • @devolines-n9564
    @devolines-n9564 Жыл бұрын

    47:23 Так! Мене сестра покликала поїхати на море разом з ними: вона, її чоловік, старша дочка і двоє синів. Я їхала і в перші дні на морі у мене були останні дні місячних. Зато в останні дні на морі почались перші дні місячних у племінниці. Вона через всю хатку до мене гукала чи я маю ще запас прокладок, а потім відразу спорядити тата за продуктами і заодно щоб купив їй прокладок. Отаке навчання дітей з дитинства я дуже поважаю.

  • @front_develop
    @front_develop Жыл бұрын

    Історія з хлопцями в машині, які засцикували, нагадала один з подібних досвідів з моєї молодості😅 коли в гуртожитку через стінку всю ніч грала гучна музика, бо чуваки архітектори творили диплом і щоб було веселіше і не заснути - гучність була така, аж стіна ходила. Спати неможливо, навіть власні думки не чути. Кажу своєму молодому дуже чоловічому чоловіку, щоб пішов попросив зробити тихіше, а краще вимкнути, бо ніч, я з роботи, завтра рано всім на пари. Він засцикував, сказав, що навряд його слова вирішать питання, а він не боксер, щоб розбиратися зі старшими по курсу. Я встала - пішла попросила, але чуваки мене послали. Тоді я пішла і вирубила струм тумблером на їхній лінії в щитку. Коротше, дістала добряче двохметрового сусіда непокірністю, він на вбивство не пішов, але кілька предметів розбив об наші двері. Я виходила на розборки кілька разів і гнула свою лінію, що має бути все по закону, а не як комусь хочеться. А мій милий чорнобривий так жодного разу не вийшов) Музику-таки зробили тихіше. Під час розборок була купа лайна про те, що я дівчина і взагалі не можу себе "так" поводити (тобто вимагати не порушувати закон - не жіноча справа😂 треба було тихенько сидіти і можна ще плакати в подушку).

  • @olenadubenko7764

    @olenadubenko7764

    5 ай бұрын

    Знайоме😂 тік в моєму випадку тих хлопців потім вигнали з гуртожитку за моєю заявою.

  • @yuriy5376

    @yuriy5376

    Ай бұрын

    А ви серйозно не розумієте, чому "він на вбивство не пішов"? Зручно бути "сміливою" і "непокірною" коли розумієте, що на вас фізично чоловіки не можуть "повпливати". Якби ваш "милий чорнобривий" пішов вирубати світло, справа закінчилась б як мінімум травматологічним відділенням у лікарні.

  • @vampyroteuthidae.

    @vampyroteuthidae.

    24 күн бұрын

    ​​@@yuriy5376а ви розумієте, що таке "закон", нє? ми ж блять не в Ерітреї живемо, що можна побити кого завгодно і нічого не буде.

  • @alenaribinok
    @alenaribinok Жыл бұрын

    Мій чоловік (53 роки) згоден з усіма вашими тезами. Моя донька була обізнана про менструацію з 9 років і знала до кого потрібно звернутися якщо мами не буде поруч (кілька разів їздила в санаторії). А KZread явно зацінив відео)))

  • @user-ms5mo3rp9g
    @user-ms5mo3rp9g Жыл бұрын

    В Украіні прокладки оподаткуються як розкіш під час імпорту, тому воно настільки дороге. Також в Києві дуже респектую лікарням та закладам, в яких просто в туалеті лежать тампони і прокладки.

  • @annabykhnopsy_sexology9839
    @annabykhnopsy_sexology9839 Жыл бұрын

    Дівчата, дуже вам дякую за таку важливу тему! У мене 2 сина. Старшому 12 років і ми з ним проговорювали тему місячних: що це нормальний природній процес і немає нічого страшного і смішного в тому, що вони є, або те що дівчинці може знадобитися допомога в цей період. Це дуже важливо проговорювати та нормалізувати тему менструації і показувати власним прикладом, що це нормально і є частиною людської природи. 🙌

  • @anastasiavovkostril2206
    @anastasiavovkostril2206 Жыл бұрын

    дякую за чудову тему та болючу дійсність, я інженер, і я 89 відсотків часу на роботі чи навчанні проводила з чоловіками, хлопцями, тому кожного місяця це випробування, живіт болить, отруїлася.... І типу та, так багато часу пройшло, з моменту існування жінки, не 2 тисячі років навіть, а ми все ще вважаємо доцільним сміятися над жінками з пмс, чи терпіти біль бо ти що особлива... Дякую також за цей тиждень, коли ви підняли дуже важливі теми про які особливо зараз ми забуваємо бо не на часі. Сексизм, табуйованість менструацій, і книжковий клуб про вагітність та безпліддя... Дякую ❤️❤️

  • @olyarutz
    @olyarutz Жыл бұрын

    Пам'ятаю ще мій шок коли мама сказала що це буде КОЖНОГО місяця, я думала що таке стається один раз в житті і ура ти тепер стала більш дорослою😂

  • @Viky.A.V.

    @Viky.A.V.

    Жыл бұрын

    я теж була мала і ображена на несправедливу долю =D "Все життя - за що??"!" Хоча ще погано уявляла, що на мене чекає, йой...

  • @user-nc7pd1cb9l
    @user-nc7pd1cb9l Жыл бұрын

    Я також була шокована, коли подруга моєї доці у 2013 (їй було 10 років) виявила нульове розуміння того, що таке місячні. Коли я спитала в її матері , чого вона нічого їй не розповідає, то відповіддю було "прийде час - усе дізнається"...людоньки 2013 рік! У великому місті!

  • @one.girl...1

    @one.girl...1

    Жыл бұрын

    Ви обурюєтеся, що дівчинці не розказали про критичні дні, типу як таке можна допустити в 21 столітті, а самі додаєте в кінці "в великому місті". Це типу люди в "великому місті" більше тямлять і більш освічені, ніж в селі? Так, 21 століття...

  • @user-df3bw9wj4c
    @user-df3bw9wj4c Жыл бұрын

    Дякую вам величезне за цю тему. Мене страшенно злить табуйованість теми менструацій. На дзеркалі «якби місячні були в чоловіків» я плакала. Мої місячні - моє прокляття. 2 роки лікую (хоча страждаю всі 10), і прогрес де біль з рівня 14/10 (так, саме така, бо 10 це максимально що я можу витерпіти, і задовбувати лікарів більш наполегливо я стала, коли зрозуміла що ще трошки і я буду шкодити собі, аби вийти з свідомого стану під час болю), і я зменшила її до 4/10 на ліках. Гінекологи не сприймають всерйоз моє «боляче, рятуйте», аж поки я не почала просити в них снодійні і препарати для зміну стану свідомості. І то… мені допомогла неврологиння, а не гінекологша (так, вона була в мене далеко не одна). Я відчуваю все: перша доба півтори це пекло, це 3-5 пачок німесилу на цикл, аби просто стояти, це біль на овуляцію, це біль та емоції на пмс, фонова 4-6/10 біль в інші 5 днів циклу. Я ненавиджу місячні. Щиро. Якби я не планувала завести дітей, я б видалила орган. І як би я хотіла, аби це можна було вилікувати. Якби у чоловіків були місячні - я б не стикнулась з цією проблемою. І коли ти комусь кажеш: в мене сьогодні місячні, всі такі: ну полеж більше. А ти не лежиш. В мене за добу 3 4-5 годинні марафони суцільного болю, а решту просто можна потерпіти зціпивши зуби. Я цим літом вперше за останні 3 роки змогла САМА зробити собі обід під час місячних і це було як свято. Що ура, в мене вистачить сил самій приготувати собі чай. В той час як поради для місячних ніби знущання: зробіть розтяжку, менше займайтесь в залі. Короче, дуже вам дякую про це. Бо я мало відчуваю табуйованість теми, я пишу про це в соц мережах за нагоди, люди іноді косяться. Але як же потрібно, аби всі на світі знали як це, навіщо тобі прокладка і вихідний, а ще краще: аби біль під час місячних зник як давно вилікуваний феномен.

  • @kit_murkit

    @kit_murkit

    Жыл бұрын

    в Україні, навіть якщо б ви не хотіли заводити дітей, видалити матку дуже проблематично. Я б превеликим задоволенням позбулась цього непотребу, але ж ні. Навіть якщо у вас є хвороби, які провокують кровотечі та несуть пряму загрозу життю. А якщо хвороб нема або вони не такі нестерпні, то легально видалити матку не можна

  • @yulianaivanova

    @yulianaivanova

    Жыл бұрын

    Пані, після прочитаного вас хочеться обійняти🫂❤️‍🩹 Маю подругу, яка страждає так само, як і ви, і було дуже болісно, коли вона при мені викликала швидку, а їй по телефону розводили руками та говорили «терпіть, ми нічого не можемо зробити»

  • @non_binary_deus

    @non_binary_deus

    Жыл бұрын

    Розумію, обіймаю... Думаю якщо б у чоловіків були місячні - вже б давно такі проблеми легко лікувалися б і ні один лікар не посмів би казати щось типу "тєрпі тєбє есчьо ражать".... І матку можна було б видалити по бажанню і якщо вона проблемна...

  • @nastyashestopal9647

    @nastyashestopal9647

    Жыл бұрын

    Дуже шкода, що ви пережили такий досвід. Якщо хочете, можете спробувати інт*мну гімнастику. Мені дууууууже допомогла дихальна вправа Уддіяна, але обов'язково ознайомтесь з протипоказаннями цієї вправи

  • @Alex9Alex

    @Alex9Alex

    Жыл бұрын

    дуже розумію) також відчуваю болючу овуляцію, це капець.

  • @vip_khvojda
    @vip_khvojda Жыл бұрын

    Одного разу я дуже сильно протекла у 9 класі на останньому уроці. Моя "подружка" побачила і на весь клас здивовано заорала "КСЮША, ШТО ЕТО???" декілька разів. Хоча вона прекрасно знала, што ето (в неї місячні почалися в 10, у мене в 13). Вона це зробила, щоб звернути увагу, і всі звернули... Весь наступний тиждень мене цькували через це 😭😭

  • @cappuccinogrande

    @cappuccinogrande

    Жыл бұрын

    «падружка» та - змія безмозка

  • @irenebassery8741
    @irenebassery8741 Жыл бұрын

    В день, коли в мене почались місячні, моя мама озвучила цю новину абсолютно всім 😄Батькові, звичайно, але це ще було +-. Але в той день ми йшли в гості до родичів, і вона там же всім це розказала. Зараз мені смішно. Тоді, я згорала зі сорому .

  • @marionlash3570

    @marionlash3570

    Жыл бұрын

    Моя подруга мені розповіла, що її мати теж сказала батькові про місячні, а батько потім ще й сусідці сказав. Жесть просто.

  • @irinanikonenko09

    @irinanikonenko09

    Жыл бұрын

    Так тут говорять, що це не соромно і треба всім оголошувати.

  • @olhabakova8227

    @olhabakova8227

    Жыл бұрын

    @@irinanikonenko09, жінка може про це говорити, а не хтось за жінку.

  • @alyonaf1054

    @alyonaf1054

    Жыл бұрын

    В мене теж в родині всі дізнались. І приходили підбадьорити)) Мама, сестра, бабуся, дідусь.) Це було мило. Я не сприйняла це, як щось ганебне, просто було трохи ніяково, авжеж, бо це щось нове. Але нічим не відрізнялось від того, як за мною ходили, коли я хворіла чи була після лікарні. Я дійсно почувала себе не дуже. Мабуть, тому я сприйняла це цілком органічно. Гірше, мені здається, замовчувати це, як щось сором'язливе, що треба приховувати. Але більше мене турбувало трагічне усвідомлення, що це на все життя тепер.... І те, що я всю ніч не спала, думаючи, що в мене щось не те зі шлунком - теж не в останнє.:(( Хто там дізнався чи ні - це було взагалі не головним моїм пріоритетом. З сусідами... Ну, згодна, то таке. З іншого боку, чим це відрізняється від інформації про те, що дитина захворіла чи їй видалили зуб, і тд? По факту, нічим. Окрім того, в якій частині тіла це відбувається. З одного боку, це неповага до кордонів. З другого, все ж таки наводити табу навколо цієї теми - теж нездорово.

  • @ddd4202

    @ddd4202

    Жыл бұрын

    Це теж не правильно, адже це травмуючий досвід для дитини, ніхто не каже що місячних потрібно соромитися, але треба розуміти коли і як це треба робити.

  • @irenebassery8741
    @irenebassery8741 Жыл бұрын

    Я була дуже залякана і перелякана підліток, коли мова заходила про місячні. Мій тато - купляє мамі прокладки. І ВІДМІЧАЄ ДНІ В КАЛЕНДАРИКУ (тоді були паперові варіанти), коли вона забуває чи просто просить його. Для мене це був ШОК. Навіть зараз я не можу попросити чоловіка вести графік моєї менструації. А моїм батькам було ок

  • @molfarka1
    @molfarka1 Жыл бұрын

    В мене у знайомої родичі виїхали з окупації і каже, що коли зайшли в Еву одна дівчина навіть заплакала, що такі елементарні гігієнічні речі можна вільно купити…

  • @olena_p.v._
    @olena_p.v._ Жыл бұрын

    Така тема... Дякую дівчата! Згадаю, що якби не дівчата однокласниці, то сама б не знала, що то в мене місячні пішли, бо просвіти в школі щодо цього особливо ніякої не було. Мама мені якось не пояснювала, бо не думала, що в мене вони рано почнуться. Так злякалася, голова почала паморочитися, бо я дуже боялася крові, навіть своєї. Мама привітала мене і купила прокладки, як наклеювати я бачила в рекламі, а от з тампонами було більше мороки, почала їх використовувати після того як з'явився чоловік, до цього просто не могла засунути. Зараз у мене сильні болі і внизу живота, буває голова паморочиться, болить спина перед і під час менструацій. Теж раніше соромилася купувати прокладки, а як згадаю як потекла на уроці та в університеті - це капець. Я коли хвилююся, то мене вдвічі більше крові стає, то була якось на олімпіаді і вона так пішла сильно, час іде, а ти витрачаєш на це увагу свою, сльози на очах від абсурдності та ще й у шкільному туалеті немає туалетного паперу, а всі твої речі попросили залишити в окремому приміщенні, щоб не списали ще й в деяких школах у кабінок є лиш перегородка без дверей, то взагалі капець. Мій чоловік прокладки не соромиться купувати і старається мене якось розважити, коли сильні болі перед і під час місячних, коли навіть пігулки не допомагають.

  • @nk4547
    @nk4547 Жыл бұрын

    В нашій аптеці біля супермаркету є окрема полиця із менструальними чашами. Очікувала, що досвід користування буде більш комфортним😔 через ендометріоз нічого комфортнішого за прокладки поки що не знайшла. Біорозкладні прокладки - моя мрія) Шкода, що тих стартаперок тоді забулили!

  • @lilitli2474

    @lilitli2474

    Жыл бұрын

    Приєднуюсь до Вашого коментаря. Менструальні чаші не всім підходять. Особисто мені лише прокладки і теж хотілось би, щоб вони швидше розкладалися і т.д.

  • @katmars8138

    @katmars8138

    Жыл бұрын

    +. В мене таке враження, що вже не можна сказати, що тобі краще підходять прокладки, і не почути "та ти просто неправильно користувалась чашами". Ніт. Просто я така людина, яка боїться навіть тампонів. І щаслива з прокладками.

  • @LediLea

    @LediLea

    Жыл бұрын

    Є багаторазові прокладки, може це опція для вас:) і ще менструальні труси, сама не пробувала але є багато хороших відгуків. І взагалі коли занурюєшся в цю тему вражаєшся тому скільки всього існує крім прокладок і тампонів

  • @olyarutz

    @olyarutz

    Жыл бұрын

    Я колись давно знаходила біопрокладки в інтернеті бо хотіла купити, та побачивши ціну мене відпустило😂

  • @user-bj2oe3jl6v

    @user-bj2oe3jl6v

    Жыл бұрын

    О, це да. Там все так болить, що ябоюсь уявити туди ще пхати тампони, чи прости господи чаші

  • @shkil.oksana
    @shkil.oksana Жыл бұрын

    Протекла на уроці інформатики у 10 класі. Вчитель (чоловік) нормально відреагував і відпустив додому (жила 5 хв від школи), йому респект за це)

  • @nemol6969
    @nemol6969 Жыл бұрын

    Дякую за відео, я чоловік, але мені було цікаво більше дізнатись про жіночий світ, бо багато табуйованих тем які не заведено обговорювати🔥

  • @user-wj8mj4si2b
    @user-wj8mj4si2b Жыл бұрын

    Взагалі-то тема дефекації також дуже важлива і має висвітлюватися. Бо, як це не смішно, багато людей не вміють правильно це робити, через що стаються геморої та інші захворювання. Соромляться звернутися до лікаря з "брудними" проблемами. Деякі навіть помирають так від закрепу або діареї. На мою думку, будь-яка тема, що стосується здоров'я чи гігієни не має бути табуйованою чи сороміцькою. Суспільство не приймає не лише жіноче тіло. Проблема місячних - це лише крихітна частинка величезної проблеми людства, яке соромиться свого тіла, як чоловіки, так і жінки. Адже навіть зараз Ви кажете, що тема фекалій - то мерзенне, а менструація - святе. Ні, обидві теми одинаково важливі, як, власне, інші.

  • @nataliiabataliia

    @nataliiabataliia

    Жыл бұрын

    Підтримую

  • @katerinayankovskaya7336
    @katerinayankovskaya7336 Жыл бұрын

    Дякую дівчата, дуже важлива тема, в мене взагалі страшна тема, в мене місячні дуже болісні, завжди ношу з собою знеболювальне. Була би рада, аби в нашій країні давали хоча б день у місяць аби відлежатись та пережити той жах що с тобою діється в той день.

  • @kelpie5941

    @kelpie5941

    Жыл бұрын

    Можна взяти справку у гінеколога, яка буде давати вам лікарняний на 1-2 дні кожен місяць. Я таку мала, коли вчилася у школі та університеті, бо мала великі болі

  • @Viky.A.V.
    @Viky.A.V. Жыл бұрын

    Люди (навмисно не кажу "дівчата), те, що ви робите - грандіозно і над-важливо, дякую! Я просто шокована тим, що Емму цькували за сюжет про місячні! А не знати від батьків про особливості свого організму - це сюр для мене... Я живу далеко не в "великому місті", але мої батьки шанують науку й книжки, особливо мама, тож, вона мені описала всю картину задовго "до". Я була мала (початок нульових), мені дещо фіолетово, але їй було важливо щоб я не злякалась, коли почнуться місячні. Я розуміла, що це "частина дорослішання", і тільки запитала "а це надовго?". У відповідь почула "майже на все життя". була обурена несправедливістю! лол Але нічого, норм. Я знала, що мама мені забезпечила екстра-комфортне дитинство, а тепер бачу, що вона навіть більше зробила. Знаю досвід знайомих, коли дівчина потрапляла в лікарню через сильні ПМС і місячні. Її просто навиворіт вивертало, і без крапельниць вона не могла, ну хіба це не жестяк? І як про таке можна мовчати? Бо це не "людське", а жіноче, "всього лише"?? До речі, ПМС - це ще не найгірше, є бонус-версія - ПМДС (дисфоричний розлад). Він взгалі може тривати два тижні, уявляєте? І для багатьох, ПМС - це не настрій, сміх-сльози-хочу-морозива, це просто фізично-емоційний жах. Під час ПМС бувають панічні атаки - науковий факт. І, звісно, пронизливий біль, - боже збав не встигнути випити знеболювальне до того, як вже пізно. У відповідь на чоловічу реакцію на ці проблеми, я хочу лише одного: щоб кожна істота чоловічої статі раз в житті пережила ПМС. Цього буде достатньо, щоб вправити мозок на місце, якщо він є.

  • @annakalyn5965

    @annakalyn5965

    Жыл бұрын

    Браво!!!

  • @user-nq8ds8ks7v

    @user-nq8ds8ks7v

    Жыл бұрын

    На жаль, не всім пощастило з такою самою, як у вас... Маю такий самий досвід, як і Яна, я думала, що помираю, це був страшенний шок😢 Я не могла сказати мамі...

  • @Viky.A.V.

    @Viky.A.V.

    Жыл бұрын

    @@user-nq8ds8ks7v так, я знаю тепер, читаючи ці коменти, що не всім так пощастило. Я й раніше знала, що в мене мама супер, а зараз взагалі... Це ж всього кілька речень, від мами до доньки, невже так важко. Незбагненно.

  • @user-nq8ds8ks7v

    @user-nq8ds8ks7v

    Жыл бұрын

    @@Viky.A.V. не важко, а дуже особисто незручно. Я б не хотіла, щоб мої діти пережили такий досвід, як я🤞

  • @t.n8667
    @t.n8667 Жыл бұрын

    Але табуйованість теми просто величезна і не потрібна! Врешті місячні - це єдина кров, шо витікає не в наслідок насильства, але викликає чомусь найбільше огиди 😢

  • @user-nz6cy2hm8z
    @user-nz6cy2hm8z Жыл бұрын

    Дівчата, дякую за вашу працю. Якщо частіше оголошувати та освітлювати такі проблеми, може з часом ми й дійдемо до того, що прокладки це необхідна річ якою треба забезпечувати безкоштовно.

  • @apologist162

    @apologist162

    Жыл бұрын

    О вже і комуністи вилізли із лівого кубла 😂

  • @user-nz6cy2hm8z

    @user-nz6cy2hm8z

    Жыл бұрын

    @@apologist162 До чого тут комуністи?

  • @apologist162

    @apologist162

    Жыл бұрын

    @@user-nz6cy2hm8z до необхідності безкоштовно забезпечувати якимись "необхідними речами".

  • @user-nz6cy2hm8z

    @user-nz6cy2hm8z

    Жыл бұрын

    @@apologist162 знаєте мені важко пояснити вам НАСКІЛЬКИ це необхідна річ. І ЩО відбувається, якщо її немає під рукою. До того ж це дійсно не дешева річ. А якщо немає на це грошей, то що робити?

  • @innavoloshyna3284

    @innavoloshyna3284

    Жыл бұрын

    Погоджуюсь)Адже ця стаття витрат стосується тільки жіночої статі і є майже життєво необхідною

  • @mary-anna8298
    @mary-anna8298 Жыл бұрын

    У мене взагалі з цим було "смішно". Років у 10-11 мама запитала, чи немає ще в однокласниць ... далі було слово, яке я не змогла запам'ятати. Я сказала, що не знаю, і взагалі, що це? На це була відповідь, що пізніше розповім, а взагалі у школі розкажуть (ну вчителі типу). Дивно, правда? Запитувати, чи немає в однолітків, але не скажу, бо ти ще мала🤯. Потім на рік старша подружка, запитала, чи в нас у класі ще ні в кого нема, бо в них уже в декого є. Сказала, що не знаю, чи є, посоромившись, звичайно запитати, а що ж це. Час ішов, мама не розповідала, у школі ніхто теж. Пізніше почалися розмови між однокласницями, що в них уже є, одна запитала якось, чи не було ще в мене, я сказала ні. На що вона запитала: ні разу? Я офігіла, бо мало того, що я не знала, що це, я думала, що воно має бути лише раз(чомусь). Невдовзі мама запитала знову, чи немає в олнокласниць. Я сказала, що типу є. На що вона сказала, що дивися, якщо почнеться, щоб мені сказала. Я вкотре офігіла і сказала, то я ж не знаю, яке воно. На це було запитання, від якого вже не те що офігіла, а взагалі випала в осад: а що дівчата не розповіли? Ну коли вже почалося, скільки було настанов, що дивися, щоб ніхто ж не бачив твої засоби гігієни, вчасно міняй, щоб не пробігло. А часи були ще радянські, вата була в дефіциті, прокладки купити - це взагалі була суперудача (тоді їх до речі називали пакетами). Коротше протікання траплялися. Одного разу зізналася в цьому мамі, як же вона мене відчитувала, що я нехлюйка, незрозторопна і т.д. відтоді зрозуміла, що краще мамі про таке не казати. А далі почалися такі деіцити на все, що прокладки й вата взагалі зникли, доводилося користуватися марлями і порізаними на шматки простирадлами, які прали й використовували повторно. Це взагалі було щось. А коли активно почали прокладки рекламувати на телебаченні, показуючи, як вони все втримують і нічого нікуди не пропускають, мені було дивно, бо наслухавшись свого часу, що тільки в якихось розтелеп може протікати, я думала, що це тільки в мене. Хоча знала, що в інших теж траплялося таке.

  • @mariamir20

    @mariamir20

    Жыл бұрын

    Шкода, що у вас такий досвід. І добре, що ви зрозуміли, що справа не у вас.

  • @mariia_m
    @mariia_m Жыл бұрын

    Моя мама, коли в неї почались місячні, думала, що помирає. Кілька днів мучилася, поки побачила бабуся і пояснила.

  • @Viktoriia_Kushniruk
    @Viktoriia_Kushniruk Жыл бұрын

    Чесно, задумалась над тим, щоб зареєструвати петицію про забезпечення прокладками школярок, студенток тощо😃 Хоч зі мною мама говорила про місячні ще у 9-10 років і я була готова до цього, але ставлення суспільства до цього питання дійсно несправедливе. Крутий випуск, як і всі🔥 Дякую)

  • @user-gq2tm8nn4o

    @user-gq2tm8nn4o

    7 ай бұрын

    Як зареєструвати цю петицію?коли весь світ проти прокладок бо не дай Боже їх використають жінки під час місячних .це ж просто злочин.

  • @MartaHazda
    @MartaHazda Жыл бұрын

    Про туалети в школах...У нас не те що прокладок не було - у нас не було туалетного паперу, не було навіть дверей у кабінках. Там просто гора роботи.

  • @YaNa-nu8yl

    @YaNa-nu8yl

    Жыл бұрын

    У нас теж .Навіть туалет не закривався .Треба було кричати зайнято або ставити на шухері подругу.Один туалет взагалі біля вікна був 😢

  • @yuliia1163

    @yuliia1163

    8 ай бұрын

    В моїй школі (і те тільки в другій, де я вчилася) на всю школу була тільки одна туалетна кабінка для дівчат, яка мала двері і закривалася на гачок з середини. Чи варто говорити, що до неї кожну перерву вишиковувалася величезна черга і далеко не всім вдавалося потрапити туди за ті 5-10 хвилин. Більшість дівчат, до яких не встигала дійти черга, просто терпіли 45 хвилин до наступної перерви

  • @Valentyna_88

    @Valentyna_88

    Ай бұрын

    Те саме, причому то була престижна гімназія в гарному районі Харкова. У класах були гарні ремонти за рахунок батьків, а туалети - то таке, хто їх окрім дітей бачить

  • @dashaleush397
    @dashaleush397 Жыл бұрын

    Рік тому була на Захід Фест. Ті, хто там був, знають, що він проходить в полі, де немає жодного магазину з прокладками, лише ліс, поля зі сценами і нічого. Ну і якісь ларьки з мерчами. Жодного з медичними засобами. Стоїть медична допомога - у них нема прокладок, а мені треба капець. Я зробила сторіс з до**бом типу "чого на фестивалі нема прокладок в дупі світу". А вони повідписували щось що вони не зобов'язані і лікарі не зобов'язані їх мати. Коротше ненавиджу їх. І потім ще один чувак відписав, що я взагалі сама повинна наперед думати про це, прораховувати і носити якийсь браслет. От дійсно, якби в чоловіків були місячні, то прокладки були на кожному кроці.

  • @user-dm4bm7td1g
    @user-dm4bm7td1g Жыл бұрын

    Я чекала своїх перших місячних, як свята)) у мене вони почались пізніше за всіх однокласниць, а ще в мене була подруга, яка була старша мене на декілька років, і звичайно ми цю подію обговорювали)) І ще я вже жила у той час, коли представники прокладок олвейс навідувались у школи. Короче для мене це було дуже цікаво, довгоочікувано😅 Інформація для статистики, мені 24 роки.

  • @loraforina
    @loraforina Жыл бұрын

    Добре, що в мене є старша сестра і вона трошки мене підготувала - я не думала що помираю. Була інша проблема - в той час прокладок та тампонів не було в продажу. Дякую тобі Боже Союз розвалився і відразу в продажу з"явився тампакс! Я, в свою чергу, передала естафету просвітництва наступним поколінням - племінникам. В сестри були сини, отже, в молодшому шкільному віці вони отримали в подарунок книжку про будову людського тіла (дитячу звісно), а як тільки зацікавились рекламою з прокладками, я докладно розповіла їм про менструацію і розмноження доступною мовою, у віці 10-12 років вони просто сприйняли це як цікавий науковий факт.

  • @user-vd5ud8ys4v
    @user-vd5ud8ys4v Жыл бұрын

    Бідність місячних була не так і давно) Ще років 25 тому прокладки були досить незвичною штукою. Згадую, як у школі доводилось ладнати конструкцію зі старого, порваного на клапті простирадла, вати та шматка поліетиленової обкладинки від зошита. Таку прокладку треба було міняти у вуличному шкільному туалеті (взимку це особливо цікаво), і не викидати її, а забрати додому, попрати у розчині хлорки, висушити і попрасувати😂 Поява перших польський прокладок, в яких ти відчувала себе як на коні верхи, була просто надтехнологічним проривом. Як добре, що зараз є багато спеціальної літератури, що готує дівчинку до появи місячних та усіх специфічних умов та відчуттів, що пов‘язані з ними. З донькою були готові до їх появи, підготували запас прокладок та трусиків для цього. А на честь першої менструації пішли у кафе святкувати🎉 Тема у нас у родині не табуйована, чоловік купує прокладки мені та доньці як будь-які інші товари. У світі моєї 13-річної доньки це не табу, це фізіологічний стан, про який вона може вільно говорити. Думаю, це покоління буде більш вільно та адекватно сприймати тему місячних.

  • @user-bo2hw3ws7m
    @user-bo2hw3ws7m Жыл бұрын

    Коли мені розповідали про місячні, я занадто буквально зрозуміла,що вони тривають тиждень😅 І думала, що вони тривають тиждень за все життя. І ще дивувалась чому навкруги цієї теми стільки шуміхи😂

  • @user-cv7zs1bo4i

    @user-cv7zs1bo4i

    Жыл бұрын

    Це було прекрасно,лише тиждень.

  • @olenaberest2454

    @olenaberest2454

    Жыл бұрын

    мені моя мама-лікар так пояснила по факту вже, що я подумала, що це на все життя і буде щодня🤣

  • @oksanakotan2900

    @oksanakotan2900

    Жыл бұрын

    😂😂😂😂

  • @olhaatamanchuk8054

    @olhaatamanchuk8054

    Жыл бұрын

    В мене було навпаки, я неправильно зрозуміла значення слова "цикл". Я аж просльозилася, бо думала що місячні тривають 28 днів і я не зможу ходити на річку влітку 😅 мені було 8 😅

  • @user-hu9om8us8o

    @user-hu9om8us8o

    Жыл бұрын

    Я теж так вважала)))))як зараз пам'ятаю - дістала прокладку, вдягла, сіла на диван щаслива - я стала дорослою!))а потім подруга розказала (від неї про місячні і дізналась. Мама, коли я їй сказала, що почались, почервоніла і втекла.....добре, що у мене були в заначці дві прокладки, що видали в школі), що це буде щомісяця)))ото був облом

  • @liubov7823
    @liubov7823 Жыл бұрын

    Відносно недавно на роботі я протекла у красивих білих шатнах 😁 І протекла спереду, і хтозна скільки я так ходила доки не зайшла в туалет і не побачила ту пляму нижче ширінки. Наступний порядок дій: таксі, дзвінок чоловікові, який в той час був вдома з поясненням ситуації. Я приїхала, таксі не відпускала. Забігаю додому, в ванні вже ввімкнена вода, напоготові трусики з прокладкою і чистий одяг. Помилася, переодягалася і поїхала закінчувати робочий день 😁

  • @user-bj2oe3jl6v

    @user-bj2oe3jl6v

    Жыл бұрын

    Чоловікові респект!

  • @olyasavchuk5733
    @olyasavchuk5733 Жыл бұрын

    А у мене почались доволі пізно, після 16-ти, аж до лікаря водили, чому ще нема, але це теж норма, просто в кожного є свій час, мала запізнілий розвиток порівняно. Підтримку та розуміння надав дідусь, який же він уважний та добрий до мене був, зараз це ще краще усвідомлюю. Велике Щастя, що Ми як Нове Покоління - набагато більш відкриті у таких темах із своїми дітками та між собою! Дякую за Випуск! Закохалась у Ваші Дискусії!

  • @nastyaserebr4083
    @nastyaserebr4083 Жыл бұрын

    Може петицію забабахати про необхідність засобів гігієни в школах, лікарнях , держ установах, війську тощо. Якщо її зробите бо я не вмію корректно це оформлювати , обов язково підпишу її

  • @BondarenkOlga

    @BondarenkOlga

    Жыл бұрын

    Петиція не допоможе, а тільки з'явиться ще один варіант для крадіжок - закупки будуть за завищеною ціною, їх не буде на місці ( як туалетна бумага завжди відсутня), а якщо продаж, то як бахіли в лікарнях - значно дорожчі чим про купівлі в аптеці.

  • @nastyaserebr4083

    @nastyaserebr4083

    Жыл бұрын

    @@BondarenkOlga суть в розголосі, те що піднімуть це питання і якщо зібрати підписи до відповідно президент має відповісти на загал на петицію !

  • @ryotsubaki696

    @ryotsubaki696

    Жыл бұрын

    О, хоч один притомний коментар, замість вскидання рук до небес волаючи ''за що???''

  • @diana.gubarets
    @diana.gubarets Жыл бұрын

    Дівчата, дякую за цю справді болючу тему! ❤️ Пам'ятаю, ми якось із подругами з інституту сиділи в ресторані та розмова зайшла про менструацію, ви би бачили "праведний гнів" одного чоловіка з компанії, що сиділа поруч, який почав верещати, що ми, бачте, псуємо йому апетит, хоча це аж ніяк не його справа, та й до нього ніхто не говорив узагалі-то 😂

  • @user-jp7qx4ky8x

    @user-jp7qx4ky8x

    Жыл бұрын

    боже бідний чутливий чолов'яга. Я цей випуск вибрала шоб під цього суші поїсти😂😂

  • @diana.gubarets

    @diana.gubarets

    Жыл бұрын

    @@user-jp7qx4ky8x Це і було в суші, до речі 🤣

  • @polanuca
    @polanuca Жыл бұрын

    Дякую, дівчатка, що говорите на такі важливі теми.♥️ Я кожного місяця боюсь першого дня місячних, оскільки почуваюсь ЖАХЛИВО. І надіюсь, що це буде вихідний, а не робочий день.

  • @devolines-n9564

    @devolines-n9564

    Жыл бұрын

    Знаєте, пару років я мала проблеми під час місячних (переважно у перший день): у мене сильно підіймався тиск. Навіть пару разів викликала швидку. А потім запаслась тонометром, спеціальними таблетками і отримала наполегливу рекомендацію відвідати гінеколога та ендокринолога. Як виявилось, саме ендокринолог мені був потрібен. Зараз мені видалили щитовидку і я більше не маю таких проблем з тиском під час місячних. Так що, завжди варто відвідати лікаря, здати декілька аналізів і мати чистий спокій, що Ви зробили все можливе для власного здоров'я.

  • @pmfob1572

    @pmfob1572

    Жыл бұрын

    Я вас так розумію, у мене завжди випадає на робочій день ;(

  • @juliazubko549

    @juliazubko549

    Жыл бұрын

    Як каже мій геніколог, якщо місячні болісні це не норма. Норма коли ти навіть не помічаєш, що вони є. А в мене біль на 9/10 перші два три дні.. якось мені прописали гомеопатію і дійсно було все досить Ок, я випила лише одну-дві таблетки знеболювального під час кд, замість 10 як зазвичай. Тому обов’язково поговоріть з лікарем

  • @pierrte
    @pierrte Жыл бұрын

    В мене місячні почалися в 12, але ще два роки я ходила з загадкою звідки вони взагалі виходять. Через те, що моя сестра людина з обмеженими можливостями, але місячні їй природа не відмінила, мій батько спокійно клеїть на труси місячні і не париться. Доречі, в Японії є невеличку свято на честь першого для місячних.

  • @helenfedorenko6419
    @helenfedorenko6419 Жыл бұрын

    "чоловічі проблеми - це загальнолюдські проблеми, а жіночі проблеми - це проблеми жінок". Настільки влучно, що аж боляче

  • @Warrior_1

    @Warrior_1

    Жыл бұрын

    Та ти шо? Тобто проблем які стосується сугубо чоловіків не існує. Ти в курсі скільки різних оздоровчих центрів, клінік, гарячих ліній і так далі які присвячені жіночому здоров'ю і скільки аналогічних для чоловіків? Поцікався і ти дуже здивуєш сильно здивуєшся.

  • @user-tm9uw1wz5t

    @user-tm9uw1wz5t

    Жыл бұрын

    Є ще схожий анекдот. - Я чоловік й вірішую чоловічі проблеми. А дружина - жіночі. Наприклад, дружина вирішує як і чим годувати дітей, в яку школу вони хтдитимуть... А я вирішую як правильно тренувати "Дінамо", які засоби захисту має поставити Ізраїль й що й кому має сказсти Зeлeнський.

  • @helenfedorenko6419

    @helenfedorenko6419

    Жыл бұрын

    @@Warrior_1 гарячі лінії це ті які присвячені насиллю в сім'ї, в якому чоловіки б'ють/вбивають жінок? Чи ті центри в яких надають поміч згвалтованих жінкам(чоловіками згвалтованих), чи ті лікарні які допомогають вагітним та породіллям? Які ще "привілеї" я не назвала?

  • @Warrior_1

    @Warrior_1

    Жыл бұрын

    @@helenfedorenko6419 Це стосується жіночого здоров'я в цілому, є цілі державні програми, і це не погано, але повинен бути паритет, більш того що чоловіки живуть в цілому на 12-15 років менше ніж жінки в постсовку. Просто системі вигідно щоб чоловік пахав до пенсії, а потім ще трішки протягнув якщо пощастить. Тут мова не тільки про гарячі лінії для потерпілих від насильства. До речі дуже часто тероризують жінки, б'ють, виганяють з дому чоловіків, і не існує жодного притулку для таких чоловіків. В поліції з них просто поржуть якщо не буде реальних побоїв і головне свідків! Без свідків тут навіть нема про що говорити. В той же час жінці свідки не потрібні, вона просто скаже що її побили і все, цього достатньо, а якщо ще є побої, ооооооо... Все чоловіче, пиши пропало. Хоча вона сама може вдаритись об косяк і зробити собі синяк. А якщо перед цим був секс і заявити що побив і згвалтував, чувака на зону, і живи собі в його квартирі. До речі в летальних випадках сімейного насильства чоловіків по статистиці вбивають частіше. Потім жінка каже це самозахист, тираном був і все таке. Був, чи ні питання риторичне, але дадуть не багато, а потім і амністія може бути. А коли таке робить чоловік ніякі відмазки не працюють впаяють по повній! За АНАЛОГІЧНІ злочини жінкам дають набагато менші терміни ув'язнення ніж чоловікам. Такі випадки є. Чоловік таке зробити не може ніяк. Я не кажу що всі так роблять, і що не існує насилля, воно існує, але тут є досить багато нюансів. Я вже не кажу що жінка з будь яких причин, або просто розлюбила, може подати на розлучення, забрати собі майно, та дітей, а чоловіка на аліменти. І не важливо що квартиру купував чоловік, головне щоб в шлюбі. Система практично завжди на боці жінки тому що вона виходить заміж не за чоловіка, а за державу з якою вони в подальшому будуть доїти цього чоловіка якщо він не підкований і не в курсі що робити , а вірити в вічне кохання, і що жінка це його дружина це просто смішно, бо по факту він має тільки обов'язки і жодних навіть найменших прав не має на ту саму дружину, і коли він це розуміє вже як правило пізно. І цьому теж ніхто ніколи не вчить і не поясню хлопцям, вони як правило не знають що похід в так званий ЗАГС це практично вирок за який прийде неминуча розплата з вірогідністю майже 90%

  • @Warrior_1

    @Warrior_1

    Жыл бұрын

    @@user-tm9uw1wz5t Анекдот дійсно класний! Як не крути, але цей світ тримається виключно на жінках, на що здатні ці дивані чоловіки?😆

  • @o1enka
    @o1enka Жыл бұрын

    У мене з самого початку місячні на стільки болючі, що в очах темніло і в холодний піт кидало. Але мусила і на уроках і на парах сидіти, і екзамени здавати. І протікала (в т.ч. під час екзаменів) дуже часто. Клятий ендометріоз. 😭 І годі й було від когось чекати допомогу чи розуміння хоча б. От що це за світ??? 😭😭

  • @katerynak292

    @katerynak292

    Жыл бұрын

    Співчуваю, це жахливо 😖

  • @o1enka

    @o1enka

    Жыл бұрын

    @@katerynak292 дякую. 🙏

  • @olyarutz

    @olyarutz

    Жыл бұрын

    Не всі люди жахливі, є і хороші 👍 Мені дуже шкода, що вам довелося пережити такі ситуації, але ви молодець, що знайшли сили і написали про це не соромлячись 👍☺️

  • @kelpie5941

    @kelpie5941

    Жыл бұрын

    Візьміть справку у гінеколога і матимете 1-2 дні лікарняного кожен місяць

  • @user-nv6ky5su1j

    @user-nv6ky5su1j

    Жыл бұрын

    В мене теж ендометріоз, тому я Вас луже розумію :с. Ніякі знеболюючі не допомагали, тому гінекологиня призначила кок, це дійсно змінило життя на краще)

  • @myrramyrra6202
    @myrramyrra6202 Жыл бұрын

    А саме фігове, що навіть не виходить посміятись зі статті Глорії Стайнем, бо це із серії "було би смішно, якби не було так сумно", бо реально це було б саме так, як вона дотепно написала.

  • @llalipinska8423
    @llalipinska8423 Жыл бұрын

    Ой, в мене місячні почалися у 12 років. Я злякалася, але в додатках підручника з основ здоров'я було написано що робити якщо вони почались, це мене врятувало. Мама була зайнята в той момент, а бабусі сказати було соромно. Пам'ятаю як я думала "за що мені вони так рано?" Знала б я як це буде потім- коли тобі 20, в тебе затримка і руки трусяться коли дивишся на тест 🤣 Я теж страшенно боялася протікати. Це сталося з моєю однокласницею і я пам'ятаю, як дала їй свою кофту аби вона прикрила дупу зв'язавши її навколо поясу.

  • @devolines-n9564
    @devolines-n9564 Жыл бұрын

    5:21 Не тільки дівчата соромляться купувати прокладки та тампони. Я вже доросла і я досить безцеремонна особа, тому ставлюсь до цього простіше. Ми з подругою пішли в кіно, коли я зрозуміла, що у мене почались місячні, а екстренну прокладку я якраз напередодні чомусь витягла з сумочки. Тож я забіла до найближчого магазину з косметикою та іншою хімкою (точно не пам'ятаю, але не Єва) і на запитання консультанток "Чим допомогти?" у весь голос запитала "Де у вас прокладки?", а потім на касі, забираючи товар, "Так, а тепер в туалет!". Обличчя цих пані слід було бачити.

  • @devolines-n9564

    @devolines-n9564

    Жыл бұрын

    @Артемій Орел Ого! "Рознилися". Відразу видно людину, котру з малечку цькували і над якою насміхалися за її фізіологічні особливості. Я, звісно, люблю шокувати людей своїми заявами і спостерігати за їх реакцією, але Ваша значно сильніша. І зовсім не має значення, що місячні лише одна з численних моїх "особливостей" через які наді мною насміхалися (а подекуди і підіймали на мене руку) і мені довелося просто прийняти себе і перемкнутися в агресивний режим.

  • @nataliiabataliia

    @nataliiabataliia

    Жыл бұрын

    @Артемій Орел дівчата в коментарях пишуть про свій досвід шкільному віці, болючий досвід. Це для вас ниють. Всім би так як ця доросла жінка, ага, в 10 років маєш бути самодостатньою дорослою жінкою яка ставить всіх на місце. Геніально 🤦‍♀️

  • @meschyk
    @meschyk Жыл бұрын

    Дякую, що працюєте санітарками нашого пост-колоніяльного лісу.

  • @victoriakrasnozhon
    @victoriakrasnozhon Жыл бұрын

    Я щаслива жити в час, коли можна вільно підіймати такі теми.

  • @nastyashestopal9647
    @nastyashestopal9647 Жыл бұрын

    Так, дійсно, пам'ятаю як мені сказали: на прийомі у гінеколога скажи про болючі менструації і якщо тобі скажуть, що це окей, то це означає, що треба шукати іншого лікаря😅 Бо це НЕ є окей.. Якщо щось болить, то це означає, що в організмі щось не так, але це не означає що це не можна виправити)

  • @user-bj2oe3jl6v

    @user-bj2oe3jl6v

    Жыл бұрын

    Бувають випадки коли не можна. Мені стандартне лікування не допомогло, а наробило ще більше біди. Тепер я з цим мучаюсь роками. Бо або ніж, а я не хочу хврургічного втручання. Після однієї операції стало ще гірше, теж дало побочку, яку довго не помічали. Або живи з цим((( гормональна терапія повністю протипоказана в моєму випадку.

  • @nastyashestopal9647

    @nastyashestopal9647

    Жыл бұрын

    @@user-bj2oe3jl6v а ви пробували ще інт*мну гімнастику?

  • @RINGoSS_
    @RINGoSS_ Жыл бұрын

    Пам'ятаю як збиралися з дівчиною піти в гості до друзів (ще 2дві пари), ну визначили з датою в саме перший день менструації, ну, я про це сказав хлопцям, а вони почали хіхікати, я провів з ними "виховну" розмову, що в цьому немає нічого смішного тощо. Мені після цього ще написала дівчина одного з них, подякувала, що поговорив і пояснив доступно, бо сама вона соромилася зайвий раз про це говорити. А зі своєю дівчиною ми про це вільно розмовляли, хоча розуміли, що як мінімум половина нашого оточення все ще "рагульськи" цю тему сприймають

  • @mariia69
    @mariia69 Жыл бұрын

    Ой, у Емми тут ще попередня зачіска🤫 Як завжди, дякую за випуск❤️

  • @user-wu9od5dw3h
    @user-wu9od5dw3h Жыл бұрын

    Дякую за ефір. Моя донька 12 років з якою ми говорили про місячні вже декілька років теж здивувала мене нещодавно своїми переживаннями і відчуттям сорому при купівлі прокладок і взагалі носінні їх в портфелі в місцях де їнші можуть побачити. Суспільство дуже сильно й надалі табуює ці теми і в цьому напрямку нам ще десятки років потрібно для змін. Дякую, що піднімаєте такі теми!

  • @victory_of
    @victory_of Жыл бұрын

    Дівчата, не перестаю вам дякувати за теми! ❤️ У мене місячні з 11 років. Зараз мені 31 і я абсолютно спокійно ставлюся до них. Але після історії Яни в магазині згадала, як колись з дівчатами поїхали за кордон, я подорожувала з рюкзаком, і ось я пачку тампонів поклала у бокову сітчасту кишеню. Тобто, якщо хтось придивиться - то вуаля, це тампони 😅 так ось мої подружки мене присоромили, типу "ну блін, а не можна їх сховати подалі і не "світити" ними", на що я розсміялась і просто відмахнулась. Чому зубну щітку можна, вологі серветки можна, а тампони ні? Найсумніше, що це не тільки в головах чоловіків, а й жінок, які щомісяця це проживають і вважають це чимось, що треба приховувати 😔

  • @user-ot3zm8bq2z
    @user-ot3zm8bq2z Жыл бұрын

    Я теж думала, що помираю.) Тому донці своїй розповіла про все років у сім, а коли місячні в неї почалися, то ми відсвяткували цей новий дорослий етап її життя походом в кафе і кіно)

  • @olyarutz

    @olyarutz

    Жыл бұрын

    Клас! Яка молодець) все дитинство мріяла про такі класні стосунки з мамою ❤️

  • @user-bj2oe3jl6v

    @user-bj2oe3jl6v

    Жыл бұрын

    Ви крута!

  • @viktoriiakarpova5315
    @viktoriiakarpova5315 Жыл бұрын

    Так, я вчуся в Англії і коли я зашла в туалет і побачила коробки з прокладками та тампонами я була в приємному шоці. Це дійсно дуже круто і це дійсно врятувало мене не один раз) дуже хочеться бачити таке ж у нас

  • @olenavanherwerden-spazheva8306
    @olenavanherwerden-spazheva8306 Жыл бұрын

    Живу в Нідерландах, працюю в універмазі Hema (голландська мережа), у нас на полиці з томпонами та прокладками-менструальні чащі продаються. А в відділі білизні, спеціальна білизна, для менструації або якщо є проблеми з мочевипусканням.

  • @julyako
    @julyako Жыл бұрын

    Я би відповіла тій "людині", яка сказала, що хочеш рівності- то не переживай пмс, то сказати щось на зразок: "Захочеш дитину-то сам і народи. А чого ти це з жінкою своєю обговорюєш? То ж ніби всі рівні і в усіх мають бути індентичні можливості. Хіба ні?" Щось я думаю дурнувата аналогія вийшла, можливо, недоречна, але суть в тому, що є певні досвіди, які так ось еволюцією склалося, що можуть переживати тільки жінки, або тільки чоловіки. І тих досвідів або неможливо, або дуже важко уникнути. Я ж не можу уявити біль, якщо вдарять по проміжності чоловіка, так і він не може уявити біль при менструації чи при пологах. Це свідчить, такі дибільні, на мою думку фрази, що в людини проблеми з емпатією, з розумінням ситуації. Якби він пережив досвід з місячними, то він би хотів, напевно, щоб до нього проявили розуміння, щоб в певний період були уважнішими зі словами та діями.

  • @katmars8138
    @katmars8138 Жыл бұрын

    О, щас прийдуть естети і естетки в чат та коменти. Віщую. Яким буде гидко та неприємно. Дуже важлива тема. Плюс +1 жіночих комплексів, повністю створених суспільством.

  • @pani_Olena
    @pani_Olena Жыл бұрын

    Колись я не один раз в аптеці чекала, коли якісь чоловіки вийдуть, щоб купити прокладки. Це було дуже принизливо і соромно. Останні роки купую їх з показною зухвалістю, на стрічці в супермаркеті не маскую. Мене перестала хвилювати думка людей щодо моїх покупок і мого тіла

  • @pani_Olena

    @pani_Olena

    Жыл бұрын

    Або гінекологічний набір - та ж історія

  • @matthewkylekrotovdoudet
    @matthewkylekrotovdoudet Жыл бұрын

    Дуже дякую за підняття цієї теми, адже на превеликий жаль ці ситуації ще виникають. Дивлюся вас давно, маю історії на цю тему: Я - трансґендерний хлопець, вже маю 5 років соціального та 3 роки медичного переходу. Мої місячні почалися в 11, але на щастя я знав про таке ще з 8-9 (бабуся подарувала книжку взагалом на тему дорослішання і сексуальності, яку я прочитав залпом за день), тому коли вони пішли в перший раз я просто покликав маму до туалету і попросив щось для цього. До 15-16 у мене взагалі не було якихось "побічок", тільки місячні, що йшли одразу за графіком приблизно однакову кількість днів, можна було спокійно займатися фізкультурою. Але десь з 16 у мене почав з'являтися біль тупо від талії і до стегон, а також отьоки. Спочатку невеликий, а потім такий, що відчувалося це як побиття/зґвалтування гопниками, боліли не тільки матка з придатками, але й кишки, таз взагалом, крутило живіт, хотілось ригати але це не ставалося. Я їв по 3 пігулки дротаверину(ношпа), і все одно хотів 4ту. Це тривало 3 перших дні місячних. Також у цей період (15-16 років) у мене були вже сформовані симптоми депресії і ґендерної дисфорії (яку я повністю усвідомив у 16), що не додавали цьому досвіду нічого хорошого. У 18 я почав гормональну терапію тестостероном і десь за 1 месяць все зникло. Але є нюанси. 1 якщо я сильно збиваю режим прийому в мене вони знов можуть з'явитися з тими-ж "побічними", що були. 2 - соціальні приколи через це нікуди не зникли, навіть якщо вони спрямовані не на мене. Після випуску з коледжу я почав працювати у лгбт-організації як соціальний працівник, всі мої колеги в офісі були чоловіки. Але тут теж був нюанс, бо попри взагалом адекватне середовище, в різний час усі, крім керівника, виявляли якісь мізогінні погляди і так, авжеж це стосувалося ПМС. Нажаль мої спроби виправити таке ставлення не досягли успіху, бо один у полі вітер не зупинить. А також була зворотня фігня коли я намагався привітати оточуючих з днем чоловіків 19 листопада. Колеги не дуже сприйняли а керівник сказав "день чоловіка - кожен день року"(у контексті, що не потрібно ще більше давати чоловічій частині населення уваги). Також був крінж 23 лютого (за день до того самого дня, коли все пішло під сраку) бо деякі з колег не були дуже свідомі з цього приводу, але на виправдання - один колега таки "відбував строк“ у радянській армії. І це все - загальнолюдська травма від патріархату. Звісно, він прямо шкодить жінкам, бо перешкоджає їх голосам не тільки у соціально-правовій сфері. Після них йдуть усі, хто не підпадають під жорсткий дуальний патріархальний опис ґендерних ролей, в багатьох випадках лгбт-люди. А неочевидно це впливає й на самих чоловіків (стримання емоцій, агресивність, "ти ж добитчік", і таке інше). Коротше продовжуємо длубати цю скалу, бо там ще багато чого ще треба вишкрябати. Підтримуємо феміністичний рух! Слава жінкам України.

  • @katrinmmutrin
    @katrinmmutrin Жыл бұрын

    Особисто я для себе вирішила так: якщо людина падає в обмороки від розмов про місячні, секс, сміється з фемінізму, проти лгбт та полюбляє ще й совєцькій саюз - наші дороги розходяться одразу. Так, можливо можна давати шанс або робити «знижку», але такі зашорені люди мені не потрібні 🤷🏼‍♀️ За випуск дуже дякую ❤

  • @user-kl5rb2es9s
    @user-kl5rb2es9s Жыл бұрын

    На поч 2000х я протекла на уроці математики. Це побачили всі. Одна з однокласниць дала мені довгу куртку, інша - пояснила все наступним вчителям. я пішла додому. Наступного дня ніхто і ніколи про це при мені не згадав. Це був дуже дивний і рідкісний досвід адекватної поведінки від старшокласників. В мене двоє синів. Але я їм цю тему пояснюю відповідно до віку. Щоб вони з розумінням і адекватно поводилися з людьми в яких нема Y хромосоми.

  • @user-lz3or2yg7f
    @user-lz3or2yg7f Жыл бұрын

    Ох, дорогі палашки, дякую за надзвичайно актуальну, просто-таки болючу тему... Одразу пригадався власний (звичайно ж, негативний) досвід: - і те, як мама соромилася повідомити про настання місячних і попросила зробити це дуже неприємну тітку - дальню родичку; - і те, як за радянських часів у нашій провінції взагал не було гігієнічних засобів для місячних - окрім потворного "поясу" зі шматком клейонки між ніг, на який треба було мостити вату (тьху, згадати гидко), а в основному рвали на "прокладки" старі простирадла (їх потім прали, сушили, прасували - все це потайки, щоб ніхто, особливо чоловіки, не побачили); - і про жахливий запах від деяких дівчаток у класі - бо знову ж таки, не було нормальних прокладок і можливості їх змінювати; - і про те, як у шостому класі наша фізручка волала на дівчаток, які не пішли на урок через місячні: - У тєбя какой день? А у тєбя? А пачєму я магу правадіть урок на втарой день?; - і про те, як студентка в групі, якій я проводила заняття, прийшла на модульну контрольну (дуже боялася пропустити), хоч і знала, що місячні в неї проходять проблемно, - скінчилося тим, що її вивернуло прямо на листок із контрольною і вона мало не зомліла... Абсолютно згодна з вами - ставлення до місячних в суспільстві треба змінювати. Зокрема, вважаю, що в трудове законодавство необхідно внести пункт, згідно з яким кожна жінка матиме право на один вихідний щомісяця без надання якихось довідок і пояснень. Розумію, що одного дня може бути замало, наприклад, у моєї знайомої в перший день місячних тримається температура на рівні 38 градусів, а в другий і третій - трохи нижча, але при цьому паморочиться в голові й нудить, - ну тут уже має працювати довідка від гінеколога. І діяти вона має принаймні протягом року (щоб не поновлювати щомісяця)

  • @Viky.A.V.

    @Viky.A.V.

    Жыл бұрын

    "палашки" - прикольний нікнейм =D До мене не одразу дійшло)

  • @nataliiabataliia

    @nataliiabataliia

    Жыл бұрын

    Насправді це питання легко вирішується : у мене на фірмі можна без довідки хворіти 3 дні. Тобто ти просто кажеш я сьогодні хворію і все. Ніяких питань.

  • @user-lz3or2yg7f

    @user-lz3or2yg7f

    Жыл бұрын

    @@nataliiabataliia Прекрасно, що це питання легко вирішується у вас на фірмі))) Можна лише побажати, щоб такий досвід став повсюдним

  • @user-wy6li1pv6s
    @user-wy6li1pv6s Жыл бұрын

    а я вам скажу, що хоч у нас і не було ніяких уроків статевого виховання, у нас в школі в 6 класі (років 5 тому) був такий "одноразовий" урок, де всіх дівчат на виховній годині зібрали і повели в актовий зал, там нам розповідали усе що треба знати про місячні, пмс, засоби гігієни, як ними користуватись, що при менструації ок, а що ні і т. д. і всім роздали упаковку-набір олвейс, де були декілька щоденних прокладок, прокладок для менструацій, нічних прокладок і журнальчик про місячні. все було безкоштовно, хто хотів міг ставити запитання і це круто!! я думаю (але не впевнена), що з тих пір, а можливо і раніше, так роблять щороку для всіх 6 класів і по досі. Сама я ніколи не соромилась попросити прокладку і коли мені або комусь з моїх подружок вона потрібна була, я для того щоб не підходити до кожної з однокласниць (я ж не знаю в кого є, а в кого немає) йшла в дівчачу роздягальню і кричала "В КОГО Є ПРОКЛАДКА?"-там точно хоча б в когось має бути, абсолютно завжди всі реагували нормально)) якось я попросила в жіночому туалеті в торговому центрі, мені також дали і ніхто не дивився на мене засуджуючим поглядом, як на божевільну, тому все окей) дівчатка, не соромтесь 🥰

  • @z_k7987
    @z_k7987 Жыл бұрын

    Доречі ,деякі чоловіки відмовляються навіть в руки брати пачку прокладок в магазині ,здійснюючи покупки 🤯 Кожного разу на мого хлопця так дивляться з великими очима ,коли він купує для мене ,для нього це не проблема ,але люди навколо дивно реагують 🙂

  • @katmars8138

    @katmars8138

    Жыл бұрын

    Але при цьому, коли жінки зашивають та складають чоловічу білизну - це чомусь ок і не огидно, навіть добре.

  • @z_k7987

    @z_k7987

    Жыл бұрын

    @@katmars8138 так і є ,багато чоловіків навіть брудні шкарпетки у кошик для білизни не можуть кинути ,вважаючи це обов’язковом жінки ,а тут в магазині гидують дивлячись на прокладки чи тампони 🤷‍♀️

  • @vamperegka4536

    @vamperegka4536

    Жыл бұрын

    деякі чоловіки навіть у відділ з прокладками не заходять, або якщо вже дуже треба зайти то дистанція від полиць з прокладками, як соціальна під час ковіду, 3 метри.

  • @user-cv7zs1bo4i

    @user-cv7zs1bo4i

    Жыл бұрын

    Що за фігня,мій іще на відеозв'язок вийде,якщо немає моїх улюблених.Мій батько ніколи не соромився купляти,колись він купив одним разом на всіх і трохи офігів від суми.

  • @vladratsa7662

    @vladratsa7662

    Жыл бұрын

    Я коли подрузі купляв і тримав у руках пачку, задивившись на щось на верхніх полицях, приклав пачку до рота типу коли людина задумуючись прикладає ручку чи олівець. На мене хлопець і його дівчина дивились з огидою, і він ще спитав чи знаю я куди ліплять їх, я спочатку не зрозумів, а потім второпав і сказав так, і вони разом сказали "і тобі не огидно тримати їх біля рота?" І я просто пожартував що типу що можу їх навіть поцілувати, і додав що вони ж ще не викорастані

Келесі