Pisz - powitanie wiosny 21 marca 2024 rok

Film nadesłany przez Pana Mirosława Janeckiego - mieszkańca Pisza
Nadejście wiosny 21 marca wiąże się z kilkoma różnymi zjawiskami i tradycjami w różnych kulturach. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny, czyli wiosenne równonocze, ma miejsce 21 lub 22 marca. To symboliczne oznaczenie początku wiosny według kalendarza astronomicznego.
W wielu kulturach nadejście wiosny symbolizuje odrodzenie, nowe początki, nadzieję i wzrost życia w naturze. Jest to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po okresie zimowej hibernacji.
W niektórych krajach nadejście wiosny obchodzone jest poprzez różnorodne święta i tradycje, takie jak Nowruz w kulturze perskiej, Święto równonocy wiosennej w kulturze celtyckiej, Ostara w neopogaństwie, czy Święto równonocy wiosennej w chrześcijaństwie.
Nadejście wiosny często wiąże się również ze zmianami pogodowymi, takimi jak wydłużające się dni, cieplejsze temperatury i więcej światła słonecznego.
Wiosenne równonocze jest więc momentem, który jest oznaką przejścia z zimy do wiosny i celebruje się go na różne sposoby w zależności od kultury i tradycji.

Пікірлер