Pierdo..LENIE o Cyklach. Czyli ściemy sprzedawców LIFePO4. S6E006

Автокөліктер мен көлік құралдары

Nasze akumulatory LiFePO4: www.e-moto.pl/Lifepo4
Cykle pracy akumulatora LiFePO4 odnoszą się do liczby pełnych cykli ładowania i rozładowania, które akumulator może przetrwać, zanim jego pojemność spadnie poniżej określonego progu, zwykle 80% pierwotnej pojemności. Akumulatory LiFePO4, czyli litowo-żelazowo-fosforanowe, są jednym z typów akumulatorów litowo-jonowych, charakteryzujących się wyższą stabilnością termiczną i chemiczną oraz dłuższą żywotnością w porównaniu do innych technologii, takich jak LiCoO2 (litowo-kobaltowe) czy LiMn2O4 (litowo-manganowe).
Jeden cykl pracy akumulatora definiuje się jako jedno pełne naładowanie, a następnie rozładowanie baterii. Dla przykładu, jeśli akumulator został naładowany do 100% i następnie rozładowany do 0%, to stanowi jeden pełny cykl. Jeśli jednak akumulator został rozładowany tylko do 50%, a następnie naładowany ponownie do 100%, to dwa takie procesy razem stanowią jeden pełny cykl.
W przypadku akumulatorów LiFePO4, liczba cykli pracy może wynosić od kilku tysięcy do nawet 10 000, w zależności od warunków eksploatacji, temperatury, głębokości rozładowania (DOD - Depth of Discharge) i strategii ładowania. Dzięki temu, że technologia ta oferuje wyższą liczbę cykli pracy przy zachowaniu bezpieczeństwa i trwałości, akumulatory LiFePO4 są powszechnie stosowane w różnorodnych zastosowaniach, takich jak pojazdy elektryczne, magazynowanie energii odnawialnej, narzędzia bezprzewodowe czy backup zasilania.
Przyjrzyjmy się kilku kluczowym aspektom, które wpływają na cykle pracy akumulatora LiFePO4:
1. Temperatura: Ekstremalne temperatury, zarówno niskie, jak i wysokie, mogą wpływać negatywnie na żywotność akumulatora. Optymalne temperatury dla funkcjonowania akumulatorów LiFePO4 to od 15°C do 45°C.
2. Głębokość Rozładowania (DoD): Głębokość rozładowania akumulatora to procent energii, który został zużyty w stosunku do całkowitej pojemności akumulatora. Mniejsza głębokość rozładowania zwykle prowadzi do większej liczby cykli pracy.
3. Szybkość Ładowania i Rozładowania: Szybkość, z jaką akumulator jest ładowany lub rozładowywany, również ma wpływ na jego żywotność. Zazwyczaj wolniejsze ładowanie i rozładowywanie są korzystniejsze dla długowieczności akumulatora.
4. Zarządzanie Energią (BMS): System zarządzania baterią (BMS) jest kluczowy w ochronie akumulatora przed przeciążeniem, przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem oraz zbyt wysoką temperaturą. Wprowadzenie efektywnego BMS znacznie wydłuża żywotność akumulatora.
5. Przechowywanie: Długotrwałe przechowywanie akumulatorów, szczególnie w nieodpowiednich warunkach temperaturowych lub przy pełnym naładowaniu, może skrócić ich żywotność.
LiFePO4 wyróżnia się również wysoką gęstością energii, co oznacza, że mogą przechowywać więcej energii w stosunku do swojej masy niż inne typy akumulatorów. Mimo to, są cięższe i większe niż ich odpowiedniki LiCoO2, co może być ograniczeniem w niektórych zastosowaniach, gdzie masa i rozmiar mają znaczenie.
Podsumowując, cykle pracy akumulatora LiFePO4 są jednym z kluczowych parametrów oceny żywotności tego typu akumulatorów. Technologia ta jest ceniona za długą żywotność, bezpieczeństwo użytkowania i szerokie możliwości zastosowań. Odpowiednie warunki pracy i utrzymanie, w tym kontrola temperatury, głębokości rozładowania, szybkości ładowania i rozładowywania oraz zastosowanie efektywnego systemu zarządzania baterią, są kluczowe dla osiągnięcia maksymalnej liczby cykli pracy i optymalnej wydajności akumulatorów LiFePO4.
Zapraszam i pozdrawiam
Robert Mazurek
Vlog firmy: / Świat akumulatorów
Vlog english: / @thebatterychurch
🏪 Mój tradycyjny sklepy z akumulatorami to:
"Świat Akumulatorów" Szczecin ul. Gryfińska 106
🏪 Mój Sklepy z Off-Gridem i akumulatorami w Warszawie:
"Dudek Energy" Warszawa Al. Jerozolimskie 228
🛒 Moje sklepy internetowe z akumulatorami:
Sklep internetowy: www.e-moto.pl/
Elektryka do kamperów: www.mrKapitan.pl
Robert Mazurek, twórca kanały @mrAkumulator i firmy Świat Akumulatorów oraz portalu AKUBIZ a także jednego z pierwszych sklepów internetowych z akumulatorami w Europie www.e-moto.pl
#lifepo4 #lithium
#Akumulatory #RobertMazurek #ŚwiatAkumulatorów #Warszawa #Szczecin #Elbląg

Пікірлер: 88

  • @MrRatpaw
    @MrRatpaw9 ай бұрын

    Też zauważyłem, że już rzadko pojawia się liczba cykli mniejsza niż 6 tys. Papier wszystko przyjmie.

  • @piotrk.877
    @piotrk.8779 ай бұрын

    Edukujesz, uświadamiasz i widać jeszcze sporą lukę w wiedzy u ludzi co do akumulatorów. Dziękujemy, że jesteś, że się dzielisz wiedzą, prosimy o więcej. Pozdrawiam 👍

  • @ernest1824
    @ernest18249 ай бұрын

    Mądrego to miło posłuchać , pozdrawiam 😊

  • @ciekaweurzadzenia

    @ciekaweurzadzenia

    2 ай бұрын

  • @mpeter2012
    @mpeter20129 ай бұрын

    @mrAkumulator Panie Robercie... DOD to "depth of discharge" a nie "deep of discharge" podobnie ale jednak nie to samo :) pozdrawiam.

  • @adamzielinski8168
    @adamzielinski81689 ай бұрын

    W ten sposób akumulatory kwasowe lekkiej trakcji, przy DoD 20% mogą osiągać nawet i 2000 cykli :) Podczas gdy przy DoD 80%, przeciętnie robią 800 i są do regeneracji. Moim zdaniem EU powinna to znormalizować i nałożyć na producentów obowiązek umieszczania etykiet informujących o parametrach aku. dla znormalizowanego trybu pomiaru (tak jak jest to np. przy urządzeniach AGD). Wówczas żywotność dowolnego akumulatora łatwo byłoby ocenić względem konkurencji. Normalizujemy: temperaturę pomiaru, prąd obciążenia, poziom rozładowania. W pralce masz: wielkość wsadu, temperaturę i cykl prania (bawełna 60 st.). Podobnie jest w zmywarkach. Dodatkowo, obecnie, podaje się uśrednione zużycie wody i energii dla 1 roku (100 cykli). Dane o takich parametrach musi dostarczyć producent. W teorii można coś takiego wyczytać z kart katalogowych ale… wchodzę na stronę Autopart i… zasadniczo informacji o cyklach brak w materiałach dostępnych dla klienta. Wchodzę na Twój sklep i… wskaż gdzie mogę znaleźć karty katalogowe? Nie to, żebym się „przypieprzał”. Po prostu - takich informacji najczęściej brak, a jak już są to pomiary są prowadzone dla tak różnych norm, że nie sposób ich bezpośrednio porównać pomiędzy dwoma producentami. Tyle tylko, że taka normalizacja nie jest „na rękę” nikomu: ani producentom, ani sprzedawcom, ani ustawodawcom. Ci pierwsi szybko by ujawnili, że zasadniczo od lat zmniejszają żywotność cykliczną akumulatorów, ograniczając zawartość czystego ołowiu (CENA!!!) w akumulatorze. Ci drudzy nie mogli by kombinować i wciskać akumulatorów podtrzymujących, głębokiego rozładowania, jako lekkiej trakcji, ci trzeci musieli by się gęsto tłumaczyć z „pseudo ekologii”. W efekcie mamy wolna amerykankę. Albo w ogóle nie ma danych i kart katalogowych, albo jedne są wg. norm EN, inne wg PN, kolejne wg norm chińskich lub amerykańskich, a jeszcze w obrębie tych samych obszarów normatywnych, stosuje się różne normy rocznikowe. Koniec końców odsyłanie do kart katalogowych w celu porównania produktu to dziś sztuka dla sztuki. Z resztą - siedzisz w branży - wiesz lepiej ode mnie jak to wygląda. Ja co najwyżej raz na 2-3 lata wymieniam lekką trakcję w maszynach czyszczących, a i tak szlag mnie trafiał jak miałem porównywać. W efekcie od 9 lat siedzę na aku. S.IA.P i… wkurzam się, widząc jak cena dobrych aku wędruje w górę, a rynek zalewany jest chłamem… bo przecież musi być tanio.

  • @hvnterblack
    @hvnterblack9 ай бұрын

    Dobre uwagi. Dziękuję.

  • @kamilbogus
    @kamilbogus9 ай бұрын

    Świetnie wytłumaczone !!!

  • @Alzi79
    @Alzi799 ай бұрын

    dzięki Robciu za dawkę super wiedzy pozdro

  • @barteq_van
    @barteq_van8 ай бұрын

    Jak dla mnie cenne info dzięki Robert👍

  • @tomekr.7042
    @tomekr.70429 ай бұрын

    I to należy powtarzać na okrągło aż zapadnie nam w pamięć. Bardzo dobry materiał za który jestem wdzięczny 🙂

  • @jackodembos1
    @jackodembos19 ай бұрын

    Witam Robercie jak zwykle Wszystko bardzo jasno i zwięźle tłumaczysz. Jeśli tylko mogę wtrącić jedną uwagę do skrótu DOD to z angielskiego głębokość to depth (rzeczownik) natomiast deep (przysłówek) oznacza głeboki. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

  • @wypluty_z_polski
    @wypluty_z_polski9 ай бұрын

    Dziekowa👏👍💪

  • @wrobo7360
    @wrobo73609 ай бұрын

    Mądrze Pan prawisz!

  • @vattax6018
    @vattax60189 ай бұрын

    Witam bardzo ciekawy ( kanał ) poradnik ciekawe rzeczy porusza pan merytoryczne podejście do wiedzy i bardzo zrozumiałym językiem jest ta wiedza podawana dziękuje pewnie w imieniu wielu miłośników carawanigu,pozdrawiam z Hiszpanii Widzimy pan przyjaźni się i współpracuje z Kapitanem przyczepa proszę mu podpowiedzieć ze polityka to nie jego mocny punkt wiec oby mu bokiem nie wyszła przyjaźń głównego nurtu.sąsiadów trzeba respektować nie musimy kochać,przyjaźnie za oceanem na pstrym koniu jeżdżą .

  • @tade769
    @tade7699 ай бұрын

    z "Twoimi" akumulatorami to jak z "elektrykami" i ich autonomią w "specjalnych warunkach", ale na autostradzie to ładujesz co 150-350 km (i tych najdroższych) , bo innymi to lepiej tam w ogóle nie wjeżdżać...🤣😂

  • @sebek6543210
    @sebek65432109 ай бұрын

    jak na mnie na etykiecie powinieneś dodać 80% i 60% rozładowania. W praktyce 100% rzadko się osiąga.

  • @Bajran_
    @Bajran_9 ай бұрын

    Hej np, victron podaje w datascheetach ilość cykli dla różnych wartośći DoD. Bardzo miło z ich strony :)

  • @jimhs4334
    @jimhs43349 ай бұрын

    Robert.. Musisz zrobic swój akumulator pod twoją nazwą kupię bez zastanowienia...

  • @TheJacke102
    @TheJacke1029 ай бұрын

    Dokładnie patrzą tylko na ilość cykli

  • @jacekso8142
    @jacekso81429 ай бұрын

    Dobrze że poruszasz temat jak nam niektórzy wciskają KICIOR - Brawo Robert 👍

  • @krzysztoffiuk818
    @krzysztoffiuk8189 ай бұрын

    Jak zawsze mądrze "prawisz" i tylko oporni tego nie chcą zrozumieć. Mam do Ciebie pytanie. Czy badałeś kiedyś baterie LTO i na ile one naprawde cykli są przewidziane? Trudno o nie w Polsce i o rzetelne parametry, a jak kupujesz, to producent podaje 15-20 tys. cykli i oczywiście nie pisze przy jakim DOD 🙄 Oczywiście mam już takie 4 baterie i stąd moje pytanie do specjalisty 😉

  • @McArti0
    @McArti09 ай бұрын

    PONADTO cykle przy małym obciążeniu ROSNĄ więc DOD 100% przy C20 to dużo WIĘKSZA ilość CYKLI niż DOD 100% przy C5. I to jest jeszcze większy haczyk o którym się nie mówi.

  • @qctester2360
    @qctester23609 ай бұрын

    Tak wlasnie jest

  • @MARKO12435
    @MARKO124359 ай бұрын

    więcej materiałów z targów z NADARZYNA NA ŻYWO CO TAM SIĘ DZIEJE PRZYNAJMNIEJ WSZELKIE PANELE DYSKUSYJNE...

  • @ciekawostkiiporadniki-ge5zh
    @ciekawostkiiporadniki-ge5zh9 ай бұрын

    👍

  • @LukaszJ
    @LukaszJ9 ай бұрын

    Litime ma promocję na akumulatory 200Ah PLUS około 2500 zł ...

  • @husc7775
    @husc77759 ай бұрын

    Można przyjać że najważniejszym dla nas parametrem nie jest liczb cykli tylko ilość kwh które wpompujemu a następnie wypompujemy w trakcie życia akumulatora.

  • @PolandRepublicOf

    @PolandRepublicOf

    9 ай бұрын

    A chciałbyś mieć akumulator z ilością cykli 20, albo raczej 20 tys?

  • @husc7775

    @husc7775

    9 ай бұрын

    @@PolandRepublicOf załóżmy że ten pierwszy będzie miał 1000kWh a ten drugi 1 kWh a cena będzie taka sama. Wyjdę na to samo, obojętne mi to który.

  • @PolandRepublicOf

    @PolandRepublicOf

    9 ай бұрын

    @@husc7775 no tak masz rację. Idź w ilość kWh, nie patrz na cykle

  • @husc7775

    @husc7775

    9 ай бұрын

    @@PolandRepublicOf nie wiem czy mam rację. Czy moja postawa ma jakie kolwiek wady ? Jeżeli tak to proszę o ich wskazanie.

  • @bevis71
    @bevis719 ай бұрын

    Czy sprawność spada liniowo? W sensie jeśli po 3000cach 100% cykli bedzie miał pojemność 80% nominalnej to po następnych 3000 będzie to 20% mniej z pozostałych 80%? Jak to wygląda dalej?

  • @PLSolarPower
    @PLSolarPower9 ай бұрын

    Nie ma żadnego prawa które nakazuje przedstawiać ilość cykli dla określonych warunków eksploatacji. A a dzisiejszych czasach takie prawo by się już przydało. Czyli bez karteczki, z info: ILOŚĆ CYKLI DLA DOD: (100%) 1000, (50%) 3000, (25%) 7000 nie można by sprzedawać akumulatorów. Takie dane w kartach katalogowych są, ale kogo to interesuje. Ludzie się nie znają, ale co im zrobisz... gonią za pieniądzen, próbują w tym całym szalonym świecie wychowywać swoje dzieci, mają różne problemy. Więc się nie dziwie, że nie interesuje ich żadne DeODe. Jak powiedział Terminator: "Nie przetrwany, w ludzkiej naturze leży wzajemnie wyniszczanie się" :) A sprzedawca kłamie żeby zarobić i tak się kręci ten świat.

  • @Tab7.6.Tab7.6

    @Tab7.6.Tab7.6

    9 ай бұрын

    Sprzedawca podaje takie dane, jakie mu dostarcza producent / importer.

  • @tomekcis
    @tomekcis28 күн бұрын

    Myślę, że dobrą informacją byłoby ile kWh uzyskamy z każdego kWh pojemności aku w ciągu 1000/2000/3000/4000/5000/6000 cykli. Jeżeli po 3000 cykli aku ma wciąż 80% pojemności, to uważam, że jest to świetny wynik.

  • @marekmosiadz1127
    @marekmosiadz11279 ай бұрын

    wyczerpujące dane...

  • @husc7775
    @husc77759 ай бұрын

    Czy jest na horyzoncie jakaś nowa technologia akumulatorów ?

  • @grzegorzw1632
    @grzegorzw16329 ай бұрын

    Małe szczegóły,a jaka może być różnica na 2 podobnych akulatorach.👍

  • @lynna2217
    @lynna22179 ай бұрын

    Zawsze tak bylo ze ludzie kupja oczami rzeczy i oceniaja oczami a nie rozumem ogulnie wszystko

  • @empelkoza1259

    @empelkoza1259

    3 күн бұрын

    nigdy nie kupuje oczami zawsze rozumem dlatego to trochę trwa ,

  • @Lukasz_Rav
    @Lukasz_Rav9 ай бұрын

    Akumulatory EVE które kupiłem do banku energii według karty mają >=6000 cykli przy 25"C i >=2500 przy 45"C (0,5C/3.65V i 0,5C/2,5V) czyli DOD 100% z tym że po każdym ładowaniu jest 30 min. przerwy. CATL znowu podaje inaczej. Odnoszę wrażenie że każdy producent ma swoje wytyczne testowe.

  • @arturrutra2520
    @arturrutra25209 ай бұрын

    można to porównać do wielu innych produktów gdzie parametry są z palca wyssane

  • @tristankordek
    @tristankordek4 ай бұрын

    🙂👍

  • @SQ6JNS
    @SQ6JNS9 ай бұрын

    E tam tysiąc cykli, pierdyliard to już każdy kupi. 😆

  • @piotrskalny8141
    @piotrskalny81419 ай бұрын

    Własnie pytanie 6000 ale przy jakiej pracy i temperaturze

  • @szaryobywatel2017
    @szaryobywatel20175 ай бұрын

    Naród odporny na wiedzę jest 😁

  • @NieszczepanOnucewiczFoliarenko
    @NieszczepanOnucewiczFoliarenko9 ай бұрын

    Czy ktoś używa magazynu Lifepo4 Pylontecha?

  • @daniels47
    @daniels478 ай бұрын

    witam :) co lepsze 2 razy po 100 czy raz 200 ah lifepo4 do kampera?

  • @qduaty1
    @qduaty12 ай бұрын

    Jaka jest dokładnie ta zależność trwałości akumulatora od głębokości cyklu? Czy istnieje minimum kosztu przechowania kWh, czy wartość ta maleje bez końca z zawężaniem cyklu?

  • @chrisdev1653
    @chrisdev16539 ай бұрын

    Tylko że podawanie dla 100% jest bez sensu bo to chyba najrzadszy scenariusz wykorzystania, takie pełne cykle. Lepiej patrzeć na dane dla warunków zbliżonych do codziennego używania. Te 75% jest dużo lepsze do porównywania akumulatorów. Po prostu podawaj też ilość cykli dlq niepełnego, żeby ludzie mogli porównywać z konkurencją, zamiast marudzić że źle porównują. A mi się podobają dane dla niektórych aku yuasy, podają zależności od temperatury i przedziały prądów rozładowania. Niestety, tylko dla niektórych

  • @Mroozik94
    @Mroozik949 ай бұрын

    Dzień dobry Panie Robercie, mam pytanie takie: Czy to samo tyczy się akumulatorów AGM? W sensie że w przypadku rozładowania ich do mniejszego stopnia ilość cykli ładowania się zwiększa? Pozdrawiam

  • @thomaskowalski2465

    @thomaskowalski2465

    9 ай бұрын

    Dobre pytanie, gdyby ktoś wiedział to proszę pisać

  • @Tab7.6.Tab7.6

    @Tab7.6.Tab7.6

    9 ай бұрын

    Wystarczy pobrać kartę katalogową danego AGM i sprawdzić czy producent podaje ilość cykli dla danego DOD. Dla przykładu poszukajcie karty SSB SBL 100-12i.

  • @krzysztofklose
    @krzysztofklose9 ай бұрын

    Niestety ludzie patrzą tylko w cyferki , bardzo ślepo mimo że dziś każdy ma internet w telefonie i dostęp do google. Ja siedzę w branży car audio i liczą się tylko ilości watów które tak naprawdę nie wiele mówią jeśli nie znamy jednostki pomiaru , napięcia zasilania, współczynnika THD itd itd... Ile byś Robercie nie poświecił czasu i tak cała masa ludzi kupi przysłowiowe "chińczyki" bo taaaaam je 1000 amperuf i szebernaście tysionców cykuf ;)

  • @wozek73
    @wozek737 ай бұрын

    A jak mam takie pytanko : ile czasu akumumlator lifepo4 moze stac rozladowany do 0%? Czy to jest czas liczony w godzinach, dniach, miesiacach ? Chodzi mi o cykl pracy akumulatora, zalozmy, ze akumulator na starcie ma 0 %, nastepnie przez 6 miesiecy tylko sie laduje, powoli, ale tylko sie laduje bez zadnego rozladowania (no chyba ze sam sie rozladowuje), nastepnie przez 3 miesiace nastepuje tylko i wylacznie rozladowywanie, rowniez powolne, a nastepnie przez 3 miesiace stoi rozladowany, a pozniej cykl sie powtarza. Zalozmy, ze akumulator caly czas stoi w temperaturze od 15 do 25 stopni. Czy taka praca w ogole jest mozliwa ?

  • @trampovanie4296
    @trampovanie42968 ай бұрын

    O 50% to jest pół cyklu... pół jajka to nie jajko 😂

  • @PolandRepublicOf
    @PolandRepublicOf9 ай бұрын

    Czyli królem ogniw dalej pozostaje ogniwo litowo tytanowe LTO

  • @krzysztoffiuk818

    @krzysztoffiuk818

    9 ай бұрын

    Dlatego ja je wybrałem. Tylko ciekawe ile cykli przeżyją w rzeczywistości. W 15-20 tys. cykli przy DOD 80% narazie nie wierzę, a sprawdzić tego nie sposób 😉

  • @PolandRepublicOf

    @PolandRepublicOf

    9 ай бұрын

    @@krzysztoffiuk818 no i gratuluję posiadania. Na pewno się nie zawiedziesz, to jest stara technologia, rodem pochodząca z niemiec, gdzie została prawdopodobnie wyciszona, ale pojechała do żółtych rączek. Przy DOD 80%, jeszcze Twój wnuk będzie z nich korzystać 😉

  • @tomaszbaranowski9200

    @tomaszbaranowski9200

    5 ай бұрын

    ​@@krzysztoffiuk818 Cześć, zdradzisz gdzie kupiłeś? Jakie?

  • @krzysztoffiuk818

    @krzysztoffiuk818

    5 ай бұрын

    @@tomaszbaranowski9200 Kupiłem rok temu dzięki poleceniu przez znajomego. Chińczyk mi skrupulatnie złożył swoimi małymi rączkami 2 baterie 20S (120Ah). Założyłem do tego 3,4 kWp paneli i podpiąłem pod chińską pseudohybrydę Daxtromn 6,2 kW. Od wiosny do jesieni zasila to cały dom 24/24 na wydzielonych obwodach. Jak czytam i słyszę o problemach z lifepo4 lub kwasiakami, to tylko uśmiecham się teraz pod nosem 😎

  • @tomaszbaranowski9200

    @tomaszbaranowski9200

    5 ай бұрын

    ​@@krzysztoffiuk818 Dzięki, a znajomy pozwoli podać dalej namiar na Chińczyka?

  • @4x4krzysztof20
    @4x4krzysztof208 ай бұрын

    Wzbudzasz zaufanie. Chyba przyjadę do ciebie po akumulatory do banku energii. Pozdrawiam centralna Polska

  • @Rykacz
    @Rykacz9 ай бұрын

    Cześć, jeszcze przydałaby się definicja cyklu dla DOD np. 50% - czy to jest rozładowanie o 50% i ładowaniem, czy to jest wtedy rozładowanie o 50%, ładowanie, rozładowanie o 50%, ładowanie. W sensie czy cykl liczymy zawsze do oddania 100% pojemności - dla DOD 50% wtedy jakby 2 razy. Czy po prostu rozładowanie 50% i ładowanie.

  • @Krzys-xo7dx
    @Krzys-xo7dx9 ай бұрын

    Czy enerblock carbon wytrzyma faktycznie ok 800 cykli 100% Do?.Ile wytestowaliście ?

  • @michail3021

    @michail3021

    9 ай бұрын

    Proponuję omijać tą firmę z daleka.

  • @Krzys-xo7dx

    @Krzys-xo7dx

    9 ай бұрын

    @@michail3021 czemu?nie ma gwarancji?

  • @michail3021

    @michail3021

    9 ай бұрын

    @@Krzys-xo7dx lepiej dopłacić i kupić produkt lepszej jakości, zapewnuam Cię że niechcesz u nich nic reklamować.

  • @Krzys-xo7dx

    @Krzys-xo7dx

    9 ай бұрын

    @@michail3021 co byś polecił ?

  • @michail3021

    @michail3021

    9 ай бұрын

    @@Krzys-xo7dx nie mam doświadczenia w kwasiakach więc niechcę pisać glupot.

  • @barthal4182
    @barthal41829 ай бұрын

    Handoarzyny mówią - jak ja klienta nie okłamie to przyjdzie inny okłamie klienta i on sprzeda nie ja

  • @steam7087
    @steam70879 ай бұрын

    Z marketingiem nie wygrasz.

  • @jacekorkan8801

    @jacekorkan8801

    9 ай бұрын

    Raczej z głupota ludzką.

  • @steam7087

    @steam7087

    9 ай бұрын

    @@jacekorkan8801 nie wiem czy obie rzeczy da się dziś oddzielić 😉

  • @jacekorkan8801

    @jacekorkan8801

    9 ай бұрын

    @@steam7087 da się. Ale trzeba myśleć i skończyć szkołę podstawową.

  • @thomasjacobson6518
    @thomasjacobson65189 ай бұрын

    Chu... się zna na technologii litowej. W akumulatorach litowych najważniejszym parametrem jest Rw (rezystancja wewnętrzna).

  • @zsuiramikcilak7713
    @zsuiramikcilak77139 ай бұрын

    trzeba by zacząć montować licznik cyki który zacznie liczyć od pewnego poziomu czyli od pewnego spadku napięcia tak jak i to że poziom napięcia krytycznego lub wręcz śmiertelnego i ten licznik powinien to zapamiętywać bezwzględnie - to by chroniło - producenta, sprzedawcę i klienta - może czas nad takim rozwiązaniem pomyśleć ?! Są liczniki moto-godzin to i to się da !

  • @krisk1236

    @krisk1236

    9 ай бұрын

    Baterie w laptopach tak mają. Ale jak liczą to wielka tajemnica.

  • @zsuiramikcilak7713

    @zsuiramikcilak7713

    9 ай бұрын

    BA W LAPTOPIE PO 700 CYKLACH NIEKTÓRE ODŁĄCZAŁY OGNIWA ALE BYŁE DOSTEPNE RESETERY KRÓE PO ZBLIŻENIE DO AKUMULATORA I ZRESETOWANIU BATERIE DAKEJ DZIAŁAŁY .@@krisk1236

  • @KtosiekAqua
    @KtosiekAqua9 ай бұрын

    ja wszystko rozumiem ale po co te wulgaryzmy, schodzi to wszystko na psy....

  • @mantequillathelastofthemeh5052

    @mantequillathelastofthemeh5052

    8 ай бұрын

    Się nie zesraj

  • @zbigniewlachowicz7258
    @zbigniewlachowicz72589 ай бұрын

    Niestety sprzedawcy sami się sprzedają za drobne pieniądze ! swoim pracodawcom i kłamią w żywe oczy klientom nie będącym specjalistami w danej dziedzinie ! A często sami nie posiadają głębszej wiedzy o produkcie który sprzedają. Mają wiedzę zaczerpniętą z tabliczki znamionowej produktu. Pozdrawiam.

  • @tjustice2904
    @tjustice29049 ай бұрын

    Szkoda twoich nerwów, ludzie i tak kupią gówniane informacje o katalogowym spalaniu w samochodach, o zasięgach w elektrykach i nie zrozumieją, że to kit, w najlepszym razie kit laboratoryjny a zazwyczaj po prostu zwykłe kłamstwo niemieckich koncernów motoryzacyjna.

  • @Ezra-em9xv
    @Ezra-em9xv12 күн бұрын

    Tyle gadania o cyklach zamiast jednym zdaniem powiedzieć, ze technologia LiFePo4 zapewnia około 3000 cykli dla 100% Przecież wiadomo, że wszystkie akumulatory są produkowane w Chinach, a brand to sobie inni doklejają. Jednak kupując bezpośrednio na Alibabie możesz trafić już na ulepszony model z dodatkowymi cyklami (owszem deklaracje mogą być na wyrost) jakkolwiek akumulatory od sprzedawców stacjonarnych, zakupionych zresztą już jakiś czas temu od Chińczyków, posiadają parametry już nieco leciwe w stosunku do coraz nowszych ulepszanych i tańszych następców. Dlatego mądry kupuje u źródła.

  • @bohdanmroz7847
    @bohdanmroz78479 ай бұрын

    Po co się przejmujesz analfabetami technicznymi, kupią dwa razy tanio zamiast raz dobrze

  • @januszkrysiak9101
    @januszkrysiak91018 ай бұрын

    Słuchałem Pana wiele razy, ale trochę Panu kultury w tytułowaniu odcinków brakuje i mnie to osobiście zniesmacza

  • @e3Zajac
    @e3Zajac9 ай бұрын

    👍

Келесі