🌳 Pekándió a birtokon! - Megérkeztek a fa csemeték! 🌳

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

#hirdetés
Sziasztok!
Hozzánk is megérkeztek az új fa csemeték és Dominik segítségével hozzá is láttunk elültetni azokat!
Amennyiben Ti is szeretnétek még vásárolni és eddig még nem került rá sor, akkor a Növényfutár jóvoltából még az egész idei évben megtehetitek kedvezményes áron a HERBERT kuponkódot alkalmazva a novenyfutar.hu-n. Mindenkinek kellemes hétvégét kívánunk ezzel a videóval :)
********************************************************************
Támogatói számlaszám: 1040 2025 8676 8882 5168 1008
IBAN: HU49 1040 2025 8676 8882 5168 1008
vagy csatlakozz a Herbert Fivérek tagsági előfizetéséhéz, ha tetszik amit csinálunk és szeretnél bennünket támogatni!
E-mail: meranir93@gmail.com
Facebook: herbertfiverekofficial/
Instagram: herbertfiverekofficial
TikTok: tiktok.com/@herbert_fiverek_official
********************************************************************
Zene:
Dan Lebowitz - Hilltop
********************************************************************
KZread tags:
tanya
ősz
növényfutár
együttműködés
promóció
akció
kedvezmény
birtok
kert
gyümölcsös
fa ültetés
fa csemeték
Herbert
Herbert Fivérek
Herbert Fivérek Official

Пікірлер: 38

  • @usernameinvalid60
    @usernameinvalid608 ай бұрын

    Sziasztok Lehet h hülye ötlet de mi lenne ha ültetéskor (vagy utána) egy műanyag csövet mondjuk szennyvízcső (100-as körüli) függőlegesen a fa mellé leásnátok? 80-100cm mélyen lenne a vége, a teteje meg kb szinelne a földdel. Úgy h föld ne legyen benne. Abba lehetne önteni vizet locsolásképp. Így nem csak a felső 20-30 cm ázna át és a gyökerek is lefelé mennének a víz után.

  • 8 ай бұрын

    Jó ötlet, van tervben ehhez hasonló megoldás

  • @renatahuj6563
    @renatahuj65638 ай бұрын

    Èn is elültettem màr a gyümölcs fàkat ès a bogyós cserjèket. Mind szuper állapotban ès minősègben érkezett. Nagyon elégedett vagyok! Most próbálom először az àfonyàt kívàncsi leszek hogy èrzi magàt. Azèrt Dominik jó lett volna segítsègnek!🙂 Így nevelődik az új kertèsz generáció! ❤

  • @bernadettkarvalicsne7050
    @bernadettkarvalicsne70508 ай бұрын

    Az ovi kapott kettő platán ajándékba mindkettő három éves csemete volt. Minden nap locsoljuk akkor is ha esik. A nyári szünetben nem volt aki locsolja el is kezdtek sárgulni a levelei. A napi locsolás helyre hozta.

  • @lajostoth2799
    @lajostoth27998 ай бұрын

    Nem állítom, hogy részletes, átfogó tudásom van a pekándióval kapcsolatban, régebben olvasgattam, róla, megnéztem néhány videót, és itt egy fontos részlet nem hangzott el a növénnyel kapcsolatban. Valóban nem károsítja a dióburokfúró légy, Észak-Amerikából származó diófa féle, de egy másik nemzetiség (hikoridió) tagja, a fa nem a nálunk megszokott diófa megjelenésű (ez már a videón is megfigyelhető). A lényeg, azonban nem ez, hanem a pekándiót ültetni szándékozóknak fontos, hogy ezeket a növényeket bizony csoportosan, különböző fajtákat összeválogatva érdemes ültetni, ha termést is akarnak. A pekándión vannak porzós, és termős virágok, csakhogy azok nem egy időben nyílnak, 2-3 hét eltolódás is lehet a két virág nyílása között, ezért a növény nem tudja a saját termővirágait beporozni, de még a szomszédos növényét sem, ha azon is csak a porzós virágok nyílnak. A jó hír, hogy a különböző pekándió fajták között vannak olyanok, amelyeknél előbb nyílnak a porzós, és később a termős virágok, de olyanok is, amelyeknél előbb a termős virágok nyílnak, és később a porzósak. A kertésznek azt kell "kisakkozni", hogy lehetőleg olyan növényeket válogasson össze, amelyeknél egy időben lesznek porzós, és termős virágok is a pekándió fákon, és ehhez bizony még kettő fa is kevés, 4-5 pekándiófának pedig azért komoly helyigénye is van, mert bár ezek kevésbé elterülők, mint a mi diófáink, sudaras növekedésűek, de egy kifejlett pekándió fa akár 30 méter magas is lehet (amit valószínűleg már nem az ültető csodálhat, de ez is a fa ültetés romantikus szépsége) A pekándió meleg igényesebb, mint az ősi diófáink, ami a mostani folyamatokat nézve nem gond, bár vízigényes is, ami nagyobb problémát jelenthet. A pekándiók érési ideje október vége, november, és ezért a globális felmelegedés ellenére olyankor nálunk már előfordulhatnak zord időjárási körülmények.

  • 8 ай бұрын

    Köszi az infókat, mindenképp csinálunk majd még róla videót a későbbiekben!

  • @ildyszi2196
    @ildyszi21968 ай бұрын

    Köszönjük a tanulságos észrevételt !

  • @istvanadok5957
    @istvanadok59578 ай бұрын

    Sziasztok! Köszi! És ügyesek vagytok!🙂👍💪

  • @horvathnorbert9339
    @horvathnorbert93398 ай бұрын

    Én most szedtem ki 15 vadszilva alanyt. Ráoltom okosba a sárgabarack ceglédi óriást. Költség = 0 Ft !!! Még van úgy 30-40 db vadalanyom. Használtam a nagybetűs kódot. Jönnek a növények!

  • @csabafazekas3010
    @csabafazekas30108 ай бұрын

    Nagyon aranyos, ahogy a srácot bevontad a munkába! Fiaimat próbálom én is bevonni, hogy kicsit tanuljanak.

  • @mariannkrennert8074
    @mariannkrennert80748 ай бұрын

    Sziasztok! Ahogy néztem a videót, valahogy eszembe jutott, hogy talán 1-2 évvel ezelőtt tettetek fel egy videót, mert sikerült ősi magokat szereznetek. Érdeklődnék, hogy hogy sikerült a felszaporításuk? A várt eredményt hozták? Esetleg, ha az idős úr "munkásságát" folytatnátok, akitől vettétek a magokat, akkor én vevő lennék rá! :) Ügyesek vagytok amúgy! Sokat tanulok Tőletek. Hasonló cipőben járok mint ti, csak én még nagyon az elején vagyok és azért egy hangyányit kisebben dolgozom... 😅 Üdv. Mariann

  • @uborka1956
    @uborka19568 ай бұрын

    Ahol ti vettétek, ott 24.990 Ft egy csemete. Ez még lényegesen olcsóbb, mint Megyeri (nagyarcú) Szabolcs kertészetében, mert ott 39900 forint.

  • 8 ай бұрын

    Ezért is vagyunk velük együttműködésben mert nagyságrendekkel olcsóbb és ezen felül még tudunk akciót is biztosítani azoknak akik szintén szeretnének csemetéket beszerezni 🙂

  • @uborka1956

    @uborka1956

    8 ай бұрын

    @ : Köszönöm a választ és örülök, hogy éppen a pekándióról alkottatok videót. 😊

  • @monikarusko829

    @monikarusko829

    8 ай бұрын

    Köszönöm a lehetőséget, nemrég rendeltem a Növényfutártól több mindent. ❤ Sokat tanulok a videóitokból és mindig nagyon várom a következőt! 😊

  • @jandesx

    @jandesx

    8 ай бұрын

    @ Sziasztok! Én Zalában élek és már rengeteg mindent rendeltem a Nővényfutártól gyümölcsfától a dísznővényekig mindig szép és egészséges növéneyeket küldenek, jó érzés volt megláti hogy veleük együttműködtők. Videó nagyon jó lett nagy problémára hívja fel a figyelmet a vízgazdálkodással kapcsolatban.

  • @asdf012012

    @asdf012012

    4 ай бұрын

    Sziasztok! Nekem azt mondták, hogy porzópár is kell a Pekándió mellé. Ti is így tettetek vagy nem feltétlenül szükséges?

  • @ritas6971
    @ritas69718 ай бұрын

    Dominik rulez! = )

  • @tiboranda7374
    @tiboranda73748 ай бұрын

    Sziasztok fiúk ezek alanyproblémák

  • @asdf012012
    @asdf0120124 ай бұрын

    Sziasztok! Porzópárt is ültettetek a Pekándióhoz vagy nem szükséges? Laikusként kérdezem.

  • @ViktorRacz
    @ViktorRacz8 ай бұрын

    Növényfutárt csak ajánlani tudom.

  • @user-ye3fl4uo2j
    @user-ye3fl4uo2j8 ай бұрын

    Nálatok az a baj hogy kicsit agyagos a talaj és az nem engedi a vizet leszivárogni az alsó rétegekbe. Talán ha kicsit homokosabb lenne jobb lenne helyzet.

  • @petertoth1272

    @petertoth1272

    8 ай бұрын

    Nálunk Dunaföldváron homok-lösz talajokon se sokkal jobb a beázottsági helyzett. Két ásónyomnyi mélységtől lefele por száraz a talaj.

  • @tiboranda7374
    @tiboranda73748 ай бұрын

    A második probléma a konténeres facsemete

  • @zoltanherbert6583

    @zoltanherbert6583

    8 ай бұрын

    Fejsd ki kérlek!

  • @dr.rozsamaria9077
    @dr.rozsamaria90775 ай бұрын

    Nagyon jó videóitok vannak, de ha nem haragszotok, akkor amit én ajánlani tudnék még, azt nagyjából jól összefoglalja a következő videó. Annyit tennék még hozzá, hogy az Alginit szintén segít megtartani a csapadékot, és még ültetés után is alkalmazható. kzread.info/dash/bejne/pnZr286jn8yohrA.html

  • @rtamasmail
    @rtamasmail8 ай бұрын

    Az idei nem mondható csapadékszegény évnek (a tavalyi évhez mérten semmiképpen sem) és ennek ellenére mégis ezt látjuk! Hová tűnik el a vizünk? Ez az állítólagos klímaválsággal nem lehet indokolni. Mondjuk éppen vannak "összeesküvés elméletek" a folyamatos vízszint csökkenésének lehetséges okairól.

  • @zoltanherbert6583

    @zoltanherbert6583

    8 ай бұрын

    Sajnos Nekem is vannak elképzeléseim, de azokat videóban nem mondhatom el

  • @Adams6574

    @Adams6574

    8 ай бұрын

    Tessék nyugodtan megnézni az adatokat, hőmérsékleti anomáliák és legfőképpen a csapadék eloszlását! Nem lesz min csodálkozni. Ekkora kibocsátások mellett(ilyen fogyasztás mellett) teljesen más az üvegházhatás. Nem is feltétlenül itt Magyarországon érdekes ez(bár itt sem elhanyagolható) hanem ahogy ez érinti az óceánokat,, ezáltal az áramlatokat és így a teljes légkört is. Brutálisan összetett rendszer

  • @balogzoltan4301

    @balogzoltan4301

    8 ай бұрын

    Szuper videó .

  • @mihalykun6715

    @mihalykun6715

    8 ай бұрын

    ​@@zoltanherbert6583Talán arra gondolsz,hogy"el lopják".Még az is meglehet.☹🕊

  • @tiboranda7374
    @tiboranda73748 ай бұрын

    Küldjétek elérhetőségét inkább hívok

  • @zoltanherbert6583

    @zoltanherbert6583

    8 ай бұрын

    Minden elérhetőség megtalálható a leírásban

Келесі