Palócleves - Az én alapszakácskönyvem

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

A palócleves leírása az alábbi linkre kattintva érhető el:
receptletoltes.hu/hu/arch%C3%A...
Hozzávalók:
2 kg (kicsontozva kb. 1 kg) birka- vagy báránylapocka (comb), 2 nagy vöröshagyma (35 dkg), 2 evőkanál sertészsír vagy 5 evőkanál olaj, 1 púpozott evőkanál pirospaprika, só, fél kiskanál őrölt köménymag, 4 gerezd fokhagyma, kb. 1 kiskanál csípős Piros Arany vagy Erős Pista, 2 babérlevél, 1-1,2 kg burgonya, 50-60 dkg zöldbab (fagyasztott is lehet), 3 dl tejföl (a fele főzőtejszín is lehet), 1 púpozott evőkanál finomliszt, fél citrom leve, kb. 1 kiskanál tárkonyecet, 1 csokor kapor

Пікірлер: 42

  • @katalinmusto5805
    @katalinmusto5805Ай бұрын

    Imádom a történelmét az étekeknek ahogy méséli! Köszönet érte!❤

  • Ай бұрын

    Kedves Katalin! Nagyon köszönöm és szeretettel üdvözlöm!

  • @istvanvarga-ux8ek
    @istvanvarga-ux8ek4 ай бұрын

    Kedvenc levesem, nekiláttam és a vègeredmèny megint tökéletes lett, hála Gargitai úrnak! A gombaleves is fenomenálisra sikerült. Ha a receptjeit főzöm, mindig garancia a sikerre! Most láttam, hogy van könyve is, már meg is van a születésnapi ajándékom!

  • 4 ай бұрын

    Kedves István! Szívből örülök, hogy beváltak a receptek és nagyon köszönöm, hogy a pozitív tapasztalatát megosztotta velünk! Kívánok Boldog Születésnapot és Kitűnő Egészséget!

  • @istvanvarga-ux8ek

    @istvanvarga-ux8ek

    4 ай бұрын

    @ köszönöm szépen, viszont kívánok minden jót!

  • @katalinmusto5805
    @katalinmusto580510 ай бұрын

    Minden receptjét imádom Hargitai úr a történeteivel együtt! Köszönöm szépen!❤

  • 10 ай бұрын

    Kedves Katalin! Szívből örülök, hogy így gondolja, nagyon köszönöm, és szeretettel üdvözlöm!

  • @jozsefdezsi4205
    @jozsefdezsi42053 жыл бұрын

    Nagyon fontos a története. Ilyenkor mindig Lacibácsi jut eszembe, mert ő is kommentálta az étel eredetét. A komoly szakács, tanít is ..... nagyon jó video.....

  • 3 жыл бұрын

    Kedves Dézsi József! Köszönöm a visszajelzést, nagy megtiszteltetés a Laci bácsival való párhuzam! Mi nagyon jó barátságban voltunk, sokat tanultam Tőle, és remélem csibészes mosolyával látja fentről, hogy mindez nem volt hiába!

  • @robertkovacs170

    @robertkovacs170

    8 ай бұрын

    Aaz biztos is, 😊 respekt!

  • @gsmbrett3799
    @gsmbrett379911 ай бұрын

    Az a kis monológ a vége fele nagyon tetszett jó volna sok kolléga vagy annak látszó valami ezt tiszteletben tartaná, ez az egyik kedvencem amikor megkívántam csak kecske hús volt a hentesnél szerintem azzal is fantasztikus étel , tán mondhatnám majdnem jobb mint a bárány nem annyira vad, sokan tömeg kaja ként tekintenek rá pedig egy régi tradicionális étel ami megérdemli a tiszteletet!

  • @hajnalkamester2893
    @hajnalkamester28939 ай бұрын

    Imádom hallgatni

  • 9 ай бұрын

    Kedves Hajni! Nagyon köszönöm és szeretettel üdvözlöm!

  • @adamilles2474
    @adamilles24743 жыл бұрын

    Kedves György! Köszönöm a receptet és a történetét. Számtalanszor megfőztem de nem tudtam mi az eredeti története. Sok egészséget és jó főzéseket!

  • 3 жыл бұрын

    Kedves Ádám Illés! Nagyon köszönöm a visszajelzést! Igazából kicsit bosszant, hogy a hang pár helyen eltűnik, pont a történet mesélése közben, de örülök, ha nem lett annyira zavaró. Több helyen utánanéztem a történetnek, mert több legenda is kering az étel születésétől, igyekeztem csak a tényeket kiválasztani, és a mendemondákat kerülni. Remélem még találkozunk! :) Sok-sok finom falatot kívánok!

  • @adamilles2474

    @adamilles2474

    3 жыл бұрын

    @ Biztos vagyok benne mert nagyon sokat főzök. Az egyik nagy szenvedélyem a főzés :) Sok receptjét megnézem mert nagyon érthetően mondja el, én jártam szakácsképző iskolába szóval nekem ez memóriafrissítés is egyben és mindig tanulok újat! Még egyszer köszönöm!

  • 3 жыл бұрын

    @@adamilles2474 Főzni csak szenvedélyesen érdemes, a rutinmunka eredménye nem lesz ugyanolyan ízű..... Én köszönöm a választ, és közben bekopiztam a recepthez a történetet is, így a fenti linken már elérhető!!

  • @zsuzsannabodonyi9229

    @zsuzsannabodonyi9229

    3 жыл бұрын

    Zsírral bizony!Pár darab csontot hiányolok,mert ugye annak az íze...Én a csontos húst preferálom. Főzök is,csak jó legyen a csillagok állása! Köszönjük!

  • @laszlonemalcsik6673
    @laszlonemalcsik6673 Жыл бұрын

    Én az ilyen típusú, sűrű leveseket első körben, ebben az esetben, mikor már benne van a bab és a krumpli is, mindösszesen annyi vízzel öntöm fel, hogy max. 3 ujjnyira lepje el a hozzávalókat. Hamarabb felfő, mintha 2 litert forralnék, aztán lassú tűzön puhulásig főzöm, s akkor öntöm fel a kellő mennyiségű forró vízzel. Imádjuk a palóc levest. 😋

  • Жыл бұрын

    A palóclevest bárhol, bármikor meg tudom enni, szenzációs étek! Ami a technológiát illeti, az a baj, ha a végén öntjük föl forró vízzel, nagyon felhigul az íze....

  • @mariabalogh9437
    @mariabalogh94373 жыл бұрын

    Végre ön is részletesen mondta a kínai levest köszönöm szépen

  • 3 жыл бұрын

    Köszönöm a visszaigazolást!

  • @zoltanszabo7130
    @zoltanszabo71302 ай бұрын

    TOPP INFÓ❤

  • 2 ай бұрын

    Szeretettel üdv és nagyon köszönöm!

  • @andreakittifehernekaracs1619
    @andreakittifehernekaracs1619 Жыл бұрын

    Kedves Hargitai György! Sokszor nézem a receptjeit, nagyon köszönöm, rengeteg dolgot tudok hasznosítani a mindennapokon. Lenne egy kérdésem, amiben csak reménykedhetek, hogy ennyi információ alapján ismerheti valaki ennek a levesnek a nevét, elkészítési módját, de ön az utolsó reményem. Gyerekként anyukám sokszor főzött nekünk. Sajnos anyukám már nincs köztünk, a leves nevét nem tudom,,,uborka levesnek hívtam". Gulyásleves alap(nem biztos a zöldségekre nem emlékszem biztos, viszont biztos, hogy marhapörkölt alap) gomba, szálakba kovászos uborka hosszúkás vékony szálakban (nem lényegesen sok, hiába hívtam így), tejszín, citromkarika kapor is volt benne.

  • Жыл бұрын

    Kedves Andrea! Anyukája biztosan remekül főzött, hisz az Ön által említett leves messze nem mindennapos! Olyannyira nem, hogy így fejből nem is tudom, hogy mi lehet a neve... Az elmondás alapján mindenképpen oroszos levesre gondolnék. Mindenképpen kiderítjük, hogy ez csak anyukája specialitása volt e, vagy egy klasszikus fogás, és azt javaslom, kezdjünk egy videóval. Van nekem egy sztroganov pecsenyém, ami teljesen klasszikus fogás, és el tudom képzelni, hogy ebből alakult ki anyukájának a levese. kzread.infoWcyBcGMpCtc Kérem nézzen rá, mennyi a hasonlóság és azután tovább kutakodunk!

  • @BuzaVirag
    @BuzaVirag Жыл бұрын

    Teljesen amatőr kérdésem lenne, lehet bután hangzik, de: gyorsabban megfől az étel,ha nagy lángon főhet a fedő alatt vagy ugyanannyi idő kell neki, mint takarékon? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm, a munkájához sok sikert,jó egészséget! Egy lelkes amatőr 😅😊😉

  • Жыл бұрын

    Kedves "lelkes amatőr"! A kérdés sokkal jobb, mint gondolná! Ha forr az étel, és erre a forrásra ráerősítünk nagy lánggal, akkor természetesen valamivel hamarabb elkészül, mint kis lángon, de a hangsúly a valamivelen van!. Igen ám, de az időfaktor, csak egy a sokból... Talán a húslevest hoznám példának: kis lángon, gyöngyözve kell forralni, különben zavaros lesz. Ennek ellentéte a bajai halászlé, amit "ezerrel" forralunk, mert akkor lesz olyan a leve és a halpatkó, amilyet szeretnénk. Illetve mondanám a hagyományos pörköltet is, amit ha kuktában készítünk,- itt egy más technikával (az edényen belüli nyomással) erősítünk a gyorsabb főzésre, nos, a kuktában sosem lesz olyan a szaftja, mint hagyományosan. Ha a disznótornál a hurkát ezerrel forralnánk, szétdurranna, ezért kell a forrpont alatt vagy éppen csak gyöngyöző forralással abálni. A példákkal azt szeretném mondani Önnek, hogy az idő tényezőnél sokkal fontosabb, hogy olyan főzési technológiát válasszunk, amivel az adott étel a legjobb lesz, nem szabad ezt föláldozni azért, hogy kissé hamarabb végezzünk. Nem tudom, ilyesmi válaszra gondolt e, de véletlen se vegye kioktatónak! Szeretettel üdvözlöm!

  • @baliogre9889
    @baliogre9889 Жыл бұрын

    Végre ,egy eredeti recept a sok "moslék utánzat " között,amelyeket nagynevű híres sztár séfek, szakácsok készítettek el. Ja,és végre valaki ,aki elmondja,ha megváltoztaszt egy eredeti receptet,azt nevezd el másnak. Ennyi. Amúgy az egyik kedvenc levesem,meg az első,amit szakács tanulóként elkészítettem egy budai híres vendéglőben. Egy kicsit kipótólva ,ahogy én tanultam,és ezen nem is változtatok,hogy szeletelt cítromot is teszek bele,miútán készen van,és visszahült a leves 50 fok alá. Nem fog kicsapódni a citromtól,pikánsabb lesz,és keserű se lesz a citrom héjtól. Örültem a vidaónak. Köszönöm!

  • Жыл бұрын

    Szeretettel üdv és nagyon köszönöm a visszajelzést! Kollégától ez nekem duplán számít! És örülök, hogy egyetértünk abban, ha változtatunk az eredeti recepten (újragondoljuk), nevezzük másként. Mellesleg nekem is az egyik kedvenc levesem, tán még annyit, ahogy öregszem, úgy leszek egyre levesesebb, és főleg ezeket az egytálételszerű, pikáns leveseket imádom. Örömteli sütés-főzést kívánok!

  • @barnabaspinces5883
    @barnabaspinces58833 жыл бұрын

    Palócleves, de Barnaby módra. Mert ebbe megy csípős paprika, mint a veszedelem.

  • 3 жыл бұрын

    Kedves Barnaby! (Jól emlékszem, hogy a Barna papában is szerepelt ilyen név??? 😀) A csípőset mindenki, a maga tányérjában. Én is szoktam, szeretem, ha enyhén csípős ízvilágú az étel.

  • @davidtutto4939
    @davidtutto4939 Жыл бұрын

    Zöldbab???

  • Жыл бұрын

    Az hogy sárga vagy zöldhüvelyű, a legtöbb esetben, - mint itt is -, mindegy. Tán a legjobb példa a zöldbabfőzelék, ami az esetek 90 %-ban sárga hüvelyűből van.....

  • @davidtutto4939

    @davidtutto4939

    Жыл бұрын

    @ Ne haragudj nem tudtam.Azt hittem a zöldbab zöldbab a sárga pedig a sárga fejtett bab

  • Жыл бұрын

    @@davidtutto4939 Ugyan, semmi gáz!!!! A fejtett bab a 3. csapattag, de annak tényleg nem használjuk a hüvelyét, csak a belső babszemeket. Küldök hozzá egy példát. kzread.info/dash/bejne/eKp9qMttZq3ZY8o.html. További szép estét!!!

  • @editszalma2289
    @editszalma22892 жыл бұрын

    Nagyon jó leves lehet,de én inkább más néven nevezném és a bárány helyett inkább disznót vagy pulykát használnék. (bárányés marha húst csak pörköltnek szeretem). 💖💖💖

  • 2 жыл бұрын

    Én is főztem már mindkettőből, egyik változat jobb mint a másik!

  • @editszalma2289

    @editszalma2289

    2 жыл бұрын

    @ Kedves Hargitai úr egészen biztos vagyok benne hogy nagyon finom lesz disznóból és pulykából is. Köszönöm szépen a megerősítést. 💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

  • @editszalma2289

    @editszalma2289

    2 жыл бұрын

    @ szuper. Köszönöm szépen. 💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

  • @mihalyikaroly1971
    @mihalyikaroly19719 ай бұрын

    Mondja meg Nekem valaki, hogy lehet a húst fehérre pirítani? Csak mert szerintem ha valamit purít az ember az pirult, nem fehér!!!

  • 9 ай бұрын

    A pirítás egy szakszó, egy folyamatot jelöl. A hús először fehér lesz, azután pirul. De pl. világos vajas rántáshoz is pirítjuk a lisztet, de nem szabad, hogy megpiruljon.

Келесі