Піночет проти Альєнде: від "лівого експерименту" до військової хунти в Чилі // Історія без міфів

ЗБІР ЗАКРИТО!
pay.fondy.eu/s/OOT71z6K6Z3Nw8I
Розвідники ДШВ, для виконання бойових задач, потребують дрони.
Тому ми разом із Group 35 збираємо на Mavic 3T (з тепловізором) та станцію пілота FPV.
Вартість дрону та станціі - 260 000 грн.
Упевнені, з вашою допомогою ми швидко зберемо необхідну суму для наших воїнів! 💪🇺🇦
🔥 Наш мерч 👉 / historywithoutmyths або t.me/HWM_merch
Ставай нашим спонсором 👉 / @istoriyabezmifiv
Пригостити команду "Історії без міфів" кавою 👉 www.buymeacoffee.com/bezmifivua
Підтримай нас на Патреоні 💰 / historyua
Наша monoБанка 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com
ФБ 👉 / historywithoutmyths
Instagram 👉 / historywithoutmyths
Співпраця 👉 hwm.cooperation@gmail.com
Голос цитат @nudniypens
11 вересня 1973 року в Чилі відбувся військовий переворот. Під час штурму палацу Ла-Монеда в Сантьяго загинув президент-соціаліст Сальвадор Альєнде. Владу захопила хунта на чолі з генералом Августо Піночетом. Чому провалився «лівий експеримент» у латиноамериканській країні, якою була роль СССР у цих подіях, у чому полягали особливості політичного курсу Піночета та як розпочалося чилійське «економічне диво» - розповідаємо у стрімі.
“Історія Без Міфів” - це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту - спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 20.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
00:00 Початок трансляції
00:38 Хай квітне Український KZread!
01:04 Переворот у Чилі 11 вересня 1973
02:07 Підтримай захисників України!
04:39 Ексклюзивна лекція Владлена Мараєва «Україна та Військо Донське: між компромісом і війною (1917-1921)»
00:55 Чилі: географія та історія
10:57 Чилі та дві світові війни
12:41 Становище на зламі 1960-х - 1970-х
14:31 Хто такий Сальвадор Альєнде?
19:54 «Народна єдність», президентські вибори 1970 року та вплив СССР і США
29:16 «Соціалістичний експеримент»: економічні реформи 1970-1973 та їхні наслідки
35:30 Контакти Сальвадора Альєнде з Кубою та СССР
40:41 Парламентські вибори 1973 року й «танковий путч»
44:41 Підтримай «Історію Без Міфів»!
46:21 Хто такий Августо Піночет?
48:39 Початок путчу
50:11 Останній виступ Сальвадора Альєнде
51:40 Штурм Ла-Монеди
54:20 Перші кроки хунти
01:02:40 Доля родини Альєнде та пам’ять про президента
01:04:07 Піночет: совєтська пропаганда та сприйняття в СССР
01:07:37 Наш мерч
01:08:00 Економічна політика диктатури Піночета
01:10:45 Від військової диктатури до демократії
01:16:30 Оцінки діяльності Августо Піночета
01:20:09 Відповіді на запитання глядачів

Пікірлер: 724

  • @IstoriyaBezMifiv
    @IstoriyaBezMifiv7 ай бұрын

    *Друзі! Чи можна виправдати дії диктатури Піночета як «необхідне зло» заради виведення Чилі з економічної та політичної кризи? Напишіть вашу думку в коментарях.* *Квитки на ексклюзивну офлайн-лекцію Владлена Мараєва* 👉 historywithoutmyths.event.net.ua/cart/event?id=6592 Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео! А допомогти нам створювати нові відео можна через платформу BuyMeACoffee www.buymeacoffee.com/bezmifivua, Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP, на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598 або через "Спонсорство" тут - на KZread.

  • @General_Ausmerzer

    @General_Ausmerzer

    7 ай бұрын

    Дуже легко когось засуджувати і дуже важко постави себе на місце цієї людини. У Піночета було два вибори: дуже поганий - стати тираном і повбивати купу людей, щоб зупинити катастрофу; ще гірший - тираном став хтось інший, повбивав ще більше народу та розвалив країну. У подібних ситуаціях не існує правильних рішень, тут потрібно діяти на випередження, щоб не убили твою сім'ю та тебе самого десь у підвалі. Так диктатура, але діватися нікуди 😢

  • @Ivan_Bagrjany

    @Ivan_Bagrjany

    7 ай бұрын

    Піночет для мене - зразок громадянина і людини.

  • @kozachok3543

    @kozachok3543

    7 ай бұрын

    Мені одному здається, що музичка спочатку стріму(коли цифри йдуть до нуля) дуже нагадує початок "книгааа Мандрііівка"?))

  • @user-pr5xj4px1w

    @user-pr5xj4px1w

    7 ай бұрын

    Якщо порівнювати кількість жертв умовно "правих" та "лівих" диктатур, то баланс не на користь ліваків... Піночет, однозначно, менше зло, ніж те, яке могло бути у перспективі підтримки КДБ комуняк Чілі.

  • @yuriybashtovyi9677

    @yuriybashtovyi9677

    7 ай бұрын

    Максимальне слово яке можна вжити в даній ситуації, це не "виправдіння", а "пояснення", але ж і пояснювати тут нема чого, Піночет ішов до влади, це було його основною метою, а не реформи, кількість жертв та спосіб в який відбувались чистки навряд чи можна пояснити чимось окрім банальної політичної боротьби. Якби Піночет був "ліваком" такого питання б не виникло в принципі, але той факт що він придушив "ліві" сили та зробив деякі ринкові реформи ніби то легалізують таке трактування, але насправді ні, це питання не коректне, піночет просто диктатор, не найгірший, але то все що можна про нього сказати

  • @jonasjonava
    @jonasjonava7 ай бұрын

    Литва.Каунас.Вітаємо брати і сестри українці.Слава Україні!!!

  • @user-uv1we7ul9r

    @user-uv1we7ul9r

    7 ай бұрын

    Героям Слава!

  • @user-ui4xb6tz8p

    @user-ui4xb6tz8p

    7 ай бұрын

    Велике Дякую. ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

  • @user-vc6un8tq2e

    @user-vc6un8tq2e

    7 ай бұрын

    Вітання Каунасу з Чорнобиля. Ми були у вас у жовтні 2021 (на міжнародному науковому конгресі дослідників Білорусі). Дуже гарне місто з великою і багатою історією, з приємними і привітними мешканцями! Всіх благ вам і добра! Дякуємо литовцям за підтримку та допомогу🇱🇹🫂🇺🇦

  • @user-cl5zy7ek9y

    @user-cl5zy7ek9y

    7 ай бұрын

    Дякуємо Вам за підтримку України 🤝 З нами Бог, з нами правда, перемога неодмінно буде за нами!!!

  • @jonasjonava

    @jonasjonava

    7 ай бұрын

    @@user-vc6un8tq2e Lietuva.Kaunas 1000k❤️❤️❤️ Ukraine

  • @OlehKostin
    @OlehKostin7 ай бұрын

    Пишу коментар на мінімум 8 слів. Дякую пане Мараєв і команда за вашу працю

  • @user-sf5yz5of1m
    @user-sf5yz5of1m7 ай бұрын

    В нашому цеху працювали два чілійських емігранти, комуністи, яким вдалося втікти від Піночета. Один із них бувший столяр і займав посаду секретаря райкому, а інший слюсарь, був секретарем міському партії. Насправді це були прості і нормальної моралі роботяги, освоїли професію токаря і користувалися повагою в нашому коллективі. Однак, цікаве почалося, коли Горбачов об'явив КПРС злочинною організацією і гласніть про її геноцид проти народу своєї держави. Після цього, ці чілійці з жахом, зрозуміли як їх надурили красивими словами і що насправді чекало їх в подальшому, при комуністах. Тому почали їздити в Німеччину, падати там на колінах перед чілійським консульством, каятися і просити помилування з дозволом повернутися до своїх сімей. І Піночет дав їм добро, бо сам знав, як марксисти вміли дурити простий народ. А іще вони ділилися своїми страхами, що їх ЦК постійно посилав нелегально своїх партійців в Чілі, щоб вести там підривну роботу, але їх там швидко ловили і розстрілювали. До нас навіть приїздив якись представник з їх ЦК і цікавився ними. То вони не скривали свого небажання розділити і самим таку участь, тим більше, вже розуміли куди вони вступили. Піночет поступив правильно і рішуче, спас народ від комуністичної чуми, і масштабної кривавої трагедії для всього народу цієї держави. На що здатні комуністи при владі у нас знають краще всіх. Тим більше Альєнде вихваляв людоїда Сталіна.

  • @halynahrabovska5675

    @halynahrabovska5675

    7 ай бұрын

    Ну, як ці два токарі-слюсарі були секретарями райкомів і міськкомів, то справді могли аж до Горбачова не знати, як жили прості люди в СРСР. Ті чилійці лівих поглядів, які знайшли притулок після путчу в НДР там на власні очі побачили, що таке державне управління економікою і до чого це насправді приводить. Тому вернувшись після 1990 року назад в Чилі ліві, які потім років 20 поспіль перемагали на виборах, провадили зважену економічну політику, без жодних націоналізацій тощо. По суті при них був капіталізм з поверненням громадянських свобод.

  • @Igor_UA

    @Igor_UA

    2 ай бұрын

    Ось кого нам треба в президенти. У нього є нащадки ?

  • @mmche

    @mmche

    Ай бұрын

    ахахаха, зараз заплачу від цієї кулсторі😂😂😂

  • @Astolff_Gerriko

    @Astolff_Gerriko

    27 күн бұрын

    @@mmche Плач ідіоте.

  • @user-lp5nr5bo8q

    @user-lp5nr5bo8q

    4 күн бұрын

    Горбачов не оголошував КПСС злочинною організацією. З 11 березня 1985 року до 24 серпня 1991 року - він Генеральний секретар ЦК КПСС. Не варто поширювати дезінформацію.

  • @Chekolator
    @Chekolator7 ай бұрын

    Дякую за цей випуск. Моя сестра вийшла заміж за Чилійця, а за 6 років котрі вони одружені так і не вник у історію країни з якою волею випадку став пов'язаний. Щодо питання чи був Піночет необхідним злом для Чилі, то по розмовах з швагром і його родиною можу сказати, що соціалісти там добряче у фаворі, швагром мені жалівся що його нервує те що він уже десяток років виплачує кредит за навчання в університеті і кінця краю не видно, а от в Україні освіта майже безкоштовна, прямо рай... Не знаю, попри такі погляди які явно поділяє батько мого швагра, їхня родина досить заможна саме тому що батько шварга працював у галузі страхування, не уявляю як така професія могла б досягти такого рівня при комунізмі. Тому швидше так, Піночет необхідне зло яке врятувало Чилі від комунізму.

  • @chihyahya_8_2

    @chihyahya_8_2

    7 ай бұрын

    Колись спілкувався з хлопцем з Чилі. Він те саме казав про комуналку і оплату за навчання. Заздрив українцям.

  • @vadymmyhal2832
    @vadymmyhal28327 ай бұрын

    Іноді жертви неминучі. Наприклад зараз, коли Україна відбивається від жорстокого ворога, і не склала зброю для збереження життів цю мить, щоб потім не їсти своїх дітей.

  • @marmurua
    @marmurua7 ай бұрын

    Дуже мудрі слова про взаємовідносини України і Польщі! Ви не тільки історик, а й великий авторитет який дає дуже корисні і потрібні поради українцям.

  • @user-pz8qh9th3l

    @user-pz8qh9th3l

    3 ай бұрын

    А нe забагато влада Украіни подарила полякам шансів?

  • @user-ky5id5mw5j
    @user-ky5id5mw5j7 ай бұрын

    Героям Слава! Дякую вам пане Владлене та вашій команді з Історія без міфів за вашу працю та просвітницьку роботу. Дуже цікаво послухати про Чилі та Піночета. Робіть побільше випусків. Все буде Україна. Україна переможе. Хай квітне український ютуб. Репост

  • @user-ef7vx2wb1c

    @user-ef7vx2wb1c

    7 ай бұрын

    Зж Жз Жзз

  • @Almerzlyakov
    @Almerzlyakov7 ай бұрын

    судити Піночета важко і, гадаю, марно! Сперечатися можна нескінченно! Злочинець - однозначно! Але й чесна людина! Що тут скажеш! Його опонент сильно нагадує наших політиків, які обвалили економіку України, розікрали армію і уможливили війну!

  • @user-xl6lz6ol1x

    @user-xl6lz6ol1x

    5 ай бұрын

    Людина, яка знищувала коммуністів, не злочинець, а герой !!!

  • @volodymyrhoncharenko9457
    @volodymyrhoncharenko94577 ай бұрын

    Піночет - то згусток добра і зла. Але добра було значно більше. Чилі не пов'язла в маячні комуністичних ідей і вийшла на високий рівень економічного розвитку серед країн Південної Америки. І повністю згоден з В. Новодворською.

  • @Viktor_SHumakov

    @Viktor_SHumakov

    7 ай бұрын

    Піночет фашист. Усі крапки.

  • @user-cz7wb6le9m

    @user-cz7wb6le9m

    7 ай бұрын

    Не зла а силы

  • @user-kq4iu3gv8v
    @user-kq4iu3gv8v7 ай бұрын

    Дуже цікаво. Дякую! На мою думку за злочини треба нести відповідальність, це істина, доведена життям. Ще винесла висновок, що диктатура не сумісна з економічним процвітанням, в плані того не розвинутий ВПК, а достаток і процвітання у населення держави. Піночет міг би "закрутити гайки" і правити далі, але відмовився від влади. Це, мабуть, і є чілійське чудо.

  • @Valdis-mi2np

    @Valdis-mi2np

    7 ай бұрын

    Це відсутність чуда. Правити далі Піночетові не дозволила хвороба. Ото і все.

  • @user-mq7ni1cb2u

    @user-mq7ni1cb2u

    7 ай бұрын

    Дуже давно по телевізору звичайна чилійка сказала,що після приходу до влади Піночета мами почали випускати дітей гуляти на вулицю без страху за їхнє життя.....отакої(не знаю чи правда)

  • @Valdis-mi2np

    @Valdis-mi2np

    7 ай бұрын

    @@user-mq7ni1cb2u Коли при владі був диктатор, іншого по телебаченню Чілі показувати не могли. Інакше - секирбашка!

  • @oleksii2776

    @oleksii2776

    7 ай бұрын

    @@user-mq7ni1cb2uЯ не думаю, що основі слів тої чилійки, можна робити якісь висновки. В нас також можна зайти бабу/діда, які скажуть, що за брєжнева було так безпечно, що можна було не закривати двері в хаті.

  • @keltkant9439
    @keltkant94397 ай бұрын

    Країни, які колись очолювали праві диктатори, згодом ставали і розвиненими і демократичними і економічно успішними. Іспанія (Франко), Італія (Муссоліні), Португалія (Салазар), Чилі (Піночет)... Але досі немає жодної країни, яку б очолювали ліві диктатори і які б зрештою стали і розвиненими і демократичними і економічно успішними. Піночет та його хунта врятували Чилі та чилійців від долі Куби чи Венесуели. Дякую за цікаве відео!

  • @user-fz5my3pj8g

    @user-fz5my3pj8g

    8 күн бұрын

    Країни варшавського блоку

  • @user-uu8vy4jq2g
    @user-uu8vy4jq2g7 ай бұрын

    Вітаю, командо історії без міфів. Пане Владлене, дякую Вам і всій команді безпосередньо за цю роботу. Я отримав відповіді майже за всі питання, які мене турбували. Робота виважена, структурована, професійна. Окрема подяка за "Вишеньку на торті" - історію про кота Мітьку. Ще раз дякую. Щасти! - Крішна, Азов.

  • @user-kz3fn6mu3h
    @user-kz3fn6mu3h7 ай бұрын

    Якраз інтелектуал генерал Піночет займався викоренням зла. Методи не ідеальні, але кінцевий результат позитивний.

  • @user-kz3fn6mu3h

    @user-kz3fn6mu3h

    7 ай бұрын

    ​Вестпоінт і 9 дан карате. Му-Му.

  • @user-iv5qq9lx8p
    @user-iv5qq9lx8p6 ай бұрын

    Аугусто Піночет є спасителем своєї країни. Справжній Патріот і відповідальний політик.

  • @StAndrew1
    @StAndrew17 ай бұрын

    Вчергове переконався як совок промивав мізки. Ще з 90х з малих років чув про страшного Піночета, хоча й до цього часу нічого конкретного про нього не знав. А виявляється все не так просто. Дуже цікавий випуск, дякую

  • @belicov
    @belicov7 ай бұрын

    дякую за вашу роботу! дуже хотілося б випуск про оббріхану комуняками-московитами дивізію галичина, до якої насправді не було претензій в усіх міжнародних комісій та військових трибуналів

  • @Doctor_Jackill
    @Doctor_Jackill7 ай бұрын

    Чудова, якісна робота! За ці роки ви стали моїм улюбленим історичним каналом

  • @user-fo7ek1ie7m
    @user-fo7ek1ie7m7 ай бұрын

    Найкраще що тут я почув-слова Новодворської,так,дозоване зло до носіїв вселенського зла у цей час дуже та дуже необхідне.

  • @HalynaKorobka
    @HalynaKorobka7 ай бұрын

    Щиро дякую, пане Владлене, за лекцію-стрім про Сальвадора Альєнде, яку я прослухала з величезним задоволенням. Мої дитячі спогади пов'язані з цим ім'ям: в Маріуполі був дитячий "піонєрскій лагєрь" ім. Сальвадора Альєнде. Звісно, тоді мені пояснювали, хто це такий, але все ж таки послухати вже у свідомому віці - це велика подяка.

  • @MemasMaklas
    @MemasMaklas7 ай бұрын

    Дуже цікаво послухати про Піночета. Шкода що трохи замало про саму економіку, бо мені здається це цікаво, як саме молоді економісти змогли закласти фундамент для розвитку Чилійської економіки.

  • @alexandr74al19

    @alexandr74al19

    7 ай бұрын

    Формула дуже проста - вони майже прибрали державне втручання в економіку та її регулювання дозволивиши приватним бізнесам працювати за економічними, а не за політичними (соліалістично - комуністичними) принципами. І приватний капітал впорався - економіка почала зростати, а разом з цим почали зростати й надходження на соціальне забеспечення...

  • @user-mz6bw3pv7u
    @user-mz6bw3pv7u7 ай бұрын

    Дякую за цікавий стрім Вважаю Піночета необхідним злом

  • @MrRom4yk
    @MrRom4yk7 ай бұрын

    Чилійці звісно сприйматитимуть кілька тисяч жертв зовсім по-іншому ніж ми. Я думаю, що ми б з радістю проміняли б це на Голодомор. А потім в альтернативній історії засуджували цих людей, що вбили комуністів,не знаючи від чого вони нас врятували. По суті, від наслідків комунізму ми вже ніколи не відновимося повністю

  • @General_Ausmerzer

    @General_Ausmerzer

    7 ай бұрын

    Легко сидіти на табуретці та розповідати який ти дартаньян, а навколо (*погане слово*, підставте за смаком)

  • @igornewhouser1028

    @igornewhouser1028

    7 ай бұрын

    @@MrRom4yk для більшості чилійців генерал Піночет - національний герой.

  • @MrRom4yk

    @MrRom4yk

    7 ай бұрын

    @@igornewhouser1028 та сумніваюся, що все там однозначно так. Напевно поділене суспільство як в Іспанії

  • @igornewhouser1028

    @igornewhouser1028

    7 ай бұрын

    @@MrRom4yk та сумнівайтеся.

  • @user-bp5xn1xg2v

    @user-bp5xn1xg2v

    7 ай бұрын

    Як би було в 17 було знищено декілька тисяч більшовиків не булоб мільонів жертв

  • @vitaliibakumenko
    @vitaliibakumenko7 ай бұрын

    Дякую, що згадали про відбір до ЧС-1974, і матч який не відбувся. СССР дійсно не приїхав на матч-відповідь і вилетів з відбору, чилійці самі розвели мʼяч у центрі поля, щось там забили у порожні ворота і все. Але у тому, що це був матч-відповідь, якраз і криється вся цікавинка. А вона в тому, як на мене, що перша гра відбулася, і відбулася вже після перевороту, аж через 15 днів. І була вона в москві за присутності майже 50 тис глядачів на трибунах. І закінчилась та гра 0-0, тобто далеко не факт, що совєти змогли б виграти матч у Чилі. Можливо, тут якраз і варто шукати причину неприїзду. Інакше, якщо хунту Піночета визнали ворогом совєтів, то чому грали першу гру?

  • @sshko101

    @sshko101

    7 ай бұрын

    Рішення партії не було прийняте, а самі люди не знали що можна самостійно прийняти рішення про бойкот. В задянському союзі народ здебільшого боявся проявляти ініціативу.

  • @antonkalashnykov2398
    @antonkalashnykov23987 ай бұрын

    Дякую за працю! Варто зняти відео про історію дивізії Галичина, бо досі радянській міф крокує по планеті!( Дякую!

  • @allatoll

    @allatoll

    7 ай бұрын

    Уже був випуск

  • @jardinukr5251
    @jardinukr52517 ай бұрын

    живучи в США, зустрічався з багатьма чилійцями. Майже всі вони прихильно говорили про Пінoчета. А роки правління Альєнде згадували як кошмарний сон. Тому згідний з наведеними словами Новодворської. Піночет провів хірургію Чилі від комунізму, можливо дуже радикальну, але вибору в нього іншого не було. Результат відомий, Чилі - найбагатша країна Латинської Америки, єдина яка має безвіз до США, в той час як Куба, яка пішла іншим шляхом, - найбідніша. Згадую також жарт більш як десятирічної давності відносно України. (Перефразовуючи Шевченка): "Чи діждемось ми Піночета з святим і праведним Декретом? Та діждемось таки колись!" Мій знайомий, лікар зі Штату Колорадо, недавно повернувся з Чилі і з захопленням розповідає наскільки це гарна країна з розвиненою інфраструктурою і туризмом, каже "Дорого, але неймовірно гарно".

  • @siverianyn
    @siverianyn7 ай бұрын

    Дякую за дуже цікаве відео❤ Хай квітне український ютуб🎉

  • @user-ny7nl3it2q
    @user-ny7nl3it2q7 ай бұрын

    Дякую за Вашу працю! Хай квітне український ютуб!

  • @GeoKiew
    @GeoKiew7 ай бұрын

    Класний ефір, дякую. Ця тема може стати стартом цілого циклу лекцій про "буремні бунтівні 70ті". Коли відбулося зо 2 десятки великих і малих революцій, держ переворотів, путчів та громадянських воєн, (Чилі, Греція, Ангола, Португалія, Кіпр, Ліван, Тайланд, іран, Афган, Никарагуа, Белфаст, Аргентина, початок польських подій (1970), Туреччина, і купа африканських...

  • @fidelmigel
    @fidelmigel7 ай бұрын

    Слава і пошана Збройним Силам України. Велика подяка авторам каналу.

  • @goolplayuspeed9871
    @goolplayuspeed98717 ай бұрын

    Зробіть, будь ласка, цикл лекцій про впливові розвідки світу: Моссад, Штазі і т д. Дякую✊🏻

  • @user-mj6cr6qc3v
    @user-mj6cr6qc3v7 ай бұрын

    Придушити «свободу» ліваків - свята справа! Згоден з Новодворською. «Придушення» особливо важливе, коли починають лунати гасла осуспільннння приватної власності.

  • @AndriiChyrva
    @AndriiChyrva7 ай бұрын

    Дякую, знов і як завжди, за дуже цікаву тему і виважену, наскільки можливо, інформацію. Щодо питання і відношення до самої постаті Піночета....ну справді важко щось взагалі казати і з такої відстані, і з таким часовим проміжком...тисячі загиблих - то тисячі загиблих. Не беручи на себе право істини, просто намагаючись зважено прокоментувати в умовах тих даних, що є - на мою думку він був скоріше позитивною особою в історії Чілі. Пояснюю чому так вважаю - по-перше, життя країни по фактах стало кращим, що ви і так 6оворите, а по-друге, яким би не був диктатором - він пішов сам, і, як би не казали, про "полюбляння референдумів автократами" - на тому референдумі голоси, судячи зі всього, такі справді рахували, якщо він його програв і визнав поразку...мало хто зі справжніх диктаторів йшов настільки далеко. Тому вважаю так, але насправді, про відношення до своєї історичної постаті треба питати у мешканців Чілі.

  • @Viktor_SHumakov

    @Viktor_SHumakov

    7 ай бұрын

    /життя країни по фактах стало кращим/ ну це якщо через стадіон не пройшли. /треба питати у мешканців Чілі./ Мабуть, думка моїх співвітчизників про Сталіна, ви не прийміть так само легко? /яким би не був диктатором - він пішов сам/ Добровільно? Гітлер також добровільно залишив свою посаду. Всі ці "наші сучі сини" праві диктатури посипалися по всьому світу, тому що перестали бути потрібними як фактор стримування СРСР.

  • @Andrew98-qf2tv

    @Andrew98-qf2tv

    7 ай бұрын

    Ну так Ленін може теж позитивний, чи Сталін, ГЕС збудували, освіту дали, навіть аборти жінкам дозволили! Ну подумаєш репресії, голодомор, сотні тисяч мертвих

  • @detarggetez942

    @detarggetez942

    7 ай бұрын

    @Andrew98-qf2tv ура, аборти! Яке щастя!😍 (🤡)

  • @Viktor_SHumakov

    @Viktor_SHumakov

    7 ай бұрын

    @@detarggetez942 Тема аборту табуйована тема. Але як би вам не здавалося смішно. Прово на аборт автоматично впливає на свободу совісті (для СРСР це звичайно не особливо видно, оскільки атеїстична країна), права жінок і свободу особистості. Більшість релігій забороняють аборт, а тут держава кладе на їхню думку болт. У традиційному суспільстві чоловік (хлопець), глава сімейства, а тут сама жінка вирішує, що робити. У будь-якій державі сім'я осередок суспільства, а тут у цьому питанні держава допускає твоє тіло - твою справу)))

  • @user-qh7xf8bf1z

    @user-qh7xf8bf1z

    7 ай бұрын

    ​@@Viktor_SHumakovБрехня. Гітлер пішов недобровільно. А от Піночет - добровільно. Не намагайтесь ставити знак рівності між Піночетом та будь-яким іншим диктатором. Навіть Сулла так, пішов добровільно, але залишив собі фактичну владу в Римі.

  • @Maryargat
    @Maryargat7 ай бұрын

    Дякую п. Владлен і спонсорам за дуже цікаву тему. Моє уявлення про Піночета було сформовано совєтами. І було дуже корисно дізнатися неупереджену інформацію. На мою думку, тортури не можна виправдати благими намірами Голосую за Кримську війну

  • @taniam5161
    @taniam51617 ай бұрын

    Vladlen is a very professional historian and teacher. High culture of speech and deep knowledge!

  • @user-rt4im8us7e
    @user-rt4im8us7e7 ай бұрын

    Дякую Вам за цікаву тему, давно хотів послухати про Піночета.

  • @michalvituska9171
    @michalvituska91717 ай бұрын

    Дуже цікаве відео. Дякую авторі за працю. Підтримуйте ЗСУ 🇺🇦

  • @GinSokolov
    @GinSokolov7 ай бұрын

    Дуже цікава тема, насправді. Дізнатися про таку загадкову країну як Чили - це дуже корисно👍 Дякую вам за працю🙏

  • @gsm806
    @gsm8067 ай бұрын

    Хочу відповісти на прохання висловити думку про Піночета. Річ в тім, що ми то знаємо, чим усе закінчилося, а відтак в голову лізе більше те, що Чілі врятовано від небезпеки клятих комуняк. А також поступове перетворення у розвинуту країну

  • @General_Ausmerzer
    @General_Ausmerzer7 ай бұрын

    Українці: "Стадіон, так стадіон" - 😂 Чилійці:"Стадіон, так стадіон" - 😰

  • @olgierdvoneverec

    @olgierdvoneverec

    7 ай бұрын

    🚁🚁🚁🚁🚁🚁🚁

  • @General_Ausmerzer

    @General_Ausmerzer

    6 ай бұрын

    ​@@vlitfondну там краєвиди красіві 😊

  • @samayat8371
    @samayat83717 ай бұрын

    Вітаю із перемогою у Солов'їному шоу і отриманням солов'їнки👏👏👏. Вважаю, що вона стане гарною прекрасою на поличці позаду вас .

  • @user-bu6ji1ll7s
    @user-bu6ji1ll7s7 ай бұрын

    Владлене, щиро дякую за випуск. Дуже цікаво дізнатись про яскраві сторінки історії такої далекої країни

  • @user-hi2bi3pf2o
    @user-hi2bi3pf2o7 ай бұрын

    Хай квітне український ютуб. Щиро дякую, з мене вподобайка і комент.

  • @oksanastokrotnia693
    @oksanastokrotnia6937 ай бұрын

    👍Окремий лайк за оновлення. Хай квітне український ютюб!

  • @user-uu1cv1cy6t
    @user-uu1cv1cy6t7 ай бұрын

    Родезія - так! Як перетворити економічно квітучу країну на Зімбабве в найкоротші терміни.

  • @halynahrabovska5675
    @halynahrabovska56757 ай бұрын

    Трохи жила в Чилі на початку 2000-х, тому знаю з розповідей самих чилійців, що не все було так чудово в економічній політиці Піночета. Звісно, майже повна лібералізація економіки попервах дала гарний економічний ефект, але коли на початку вісімдесятих світові ціни на мідь знову впали ( а це була основна стаття доходів), в економіці Чилі почалися великі проблеми, декому було навіть не по кишені купити харчів для родини. Тому вони й проголосували на референдумі проти продовження повноважень Піночета - через серйозні економічні труднощі, а не через бажання свобод. Ви їх, Владлене, надто ідеалізуєте, вони хотіли зміни влади передусім тому, що хотіли нормально харчуватися. )))

  • @zenekkwiatkowskiukrainskah1695
    @zenekkwiatkowskiukrainskah16957 ай бұрын

    Drugi temat jeśli chodzi o Piłsudskiego to on ma w Polsce wielki szacunek, ale też coraz większą krytykę swoich działań. Są ludzie którzy go krytykują za zamach majowy w 1926 roku oraz za politykę sanacji, chodzi głównie o procesy brzeskie oraz prześladowanie opozycji. Wielu pamięta mu też zły stosunek do mniejszości narodowych a nawet nie liczenie się z głosem ludzi. Ale jest to człowiek który ma swoje wady i zalety. Zresztą w tamtych czasach wielcy ludzie i politycy mieli wady i zalety, spójrzmy na przykład na Churchilla czy Petlurę. Tych ludzi kształtowała epoka, w której żyli.

  • @lff290

    @lff290

    7 ай бұрын

    Пилсудский настоящий патриот своей страны,ненавидел коммунистический ссср,который хотел обратно поглотить Польшу,и он этому противостоял,как и его наследник Игнаци Рыдз Смиглы,уроженец Тернополя.Дякуемо велике Польше за допомогу Украине!

  • @zenekkwiatkowskiukrainskah1695

    @zenekkwiatkowskiukrainskah1695

    7 ай бұрын

    @@lff290 Tak i nikt tego nie neguje, ale też oceny są bardzo różne w samej Polsce.

  • @Astolff_Gerriko

    @Astolff_Gerriko

    27 күн бұрын

    Режим який створив Пілсудський - був близьким до нацистського - особливо стосовно українців.

  • @ToxaKaRp
    @ToxaKaRp7 ай бұрын

    "Всупереч своїй соціальній, соціал-демократичній риториці... не відмовлявся від силових методів". Що значить "всупереч"? Це Вас дивує? Комуняки, соціалісти та інші "ліваки" тільки на словах "за людину". На ділі ж готові дубасити кийками, розстрілювати та чавити танками тисячі людей, аби тільки "парядачєк" був. Як то кажуть "все для людини - все заради людини... і я можу сказати прізвище цієї людини".

  • @VasylOgo
    @VasylOgo7 ай бұрын

    Лідер нації , сильний та мужній чоловік. Таких мало в світі . Хоча як завжди нащадки не вдячні . Народ стадо овець і Христос та Варава тому підтвердження .

  • @alexsandrkhaladzhy6386
    @alexsandrkhaladzhy63867 ай бұрын

    З дитинства за Піночета! Приклад правління комуністів у кожній родині українців. Мого прадіда розстріляли у Маріуполі.. перший раз відпустили, в другий розстріляли(((

  • @user-iw7yb5nn2n
    @user-iw7yb5nn2n7 ай бұрын

    Дякую пане Владлене та вашій команді за вашу працю!

  • @user-kz3fn6mu3h
    @user-kz3fn6mu3h7 ай бұрын

    Військова диктатура - це елемент еволюції суспільства від хаосу до демократії.

  • @user-qh7xf8bf1z

    @user-qh7xf8bf1z

    7 ай бұрын

    Диктатура - путь к демократии? 😆😆😆

  • @artcory6224

    @artcory6224

    7 ай бұрын

    ​@@user-qh7xf8bf1zякщо це не росія, то так, звичайно. Спочатку приходить військовий , а потім простий народ бере владу до своїх рук, або тому що влада влаштовує круги пекла, або тому , що влада демократизується сама

  • @danka13200

    @danka13200

    7 ай бұрын

    У Таїланді - військові перевороти і є формою демократії

  • @user-qh7xf8bf1z

    @user-qh7xf8bf1z

    7 ай бұрын

    @@artcory6224 З якого це дива диктатура буде демократизуватись? Фантазер. 😆😆😆

  • @user-qh7xf8bf1z

    @user-qh7xf8bf1z

    7 ай бұрын

    ​@@danka13200Ага... А в Германії - концтабори... Ще один філософ. 🤣🤣🤣

  • @user-nf6sx9bd7m
    @user-nf6sx9bd7m7 ай бұрын

    дякую за цікавий випуск, та розглянутий епізод.Як то кажуть,Історія не має умовного спосібу,тому ми ніколи не дізнаємося щоб трапилось якщо заколоту не було,чі він виявився невдалим.🤷‍♂️ З приводу цинічного розмовляння Новодворської та Сахарова- цікаво,як вони "заспівали" опинившись на стадіоні Сантьяго серед тисяч людей,які були страчені без суда и слідства.😏

  • @dhxl

    @dhxl

    6 ай бұрын

    ви впевнені, що на стадіоні були лише святі люди?

  • @user-nf6sx9bd7m

    @user-nf6sx9bd7m

    6 ай бұрын

    @@dhxl там були всякі, але ж ключова теза: - ніякого суду,та слідства. Туди потрапляли тисячи,виходили одиниці. Террор та беззаконня досягнули таких масштабів,що навіть, звиклі до усякого, наркобарони повтікали ґеть з країні.🤷‍♂️

  • @user-ev9ni2ji4t
    @user-ev9ni2ji4t7 ай бұрын

    Комент на підтримку каналу та україномовного Ютубу. Дякую.

  • @user-hy5oq2kl9j
    @user-hy5oq2kl9j7 ай бұрын

    Дякую за працю ! Ваші відео дуже цікаві, завжди дивлюсь.

  • @user-lp4wm5um8i
    @user-lp4wm5um8i7 ай бұрын

    Альо-альо, тут історики чи геймери, на 50:20 автомат Калашнікова (АК) називають 'АК-47'. 'АК-47' існує тільки в віртуальному світі і в документаціїї на конкурс автоматів в 1947 від Калашнікова. На озброєнні у СРСР з 7.62 мм калібром були автомати АК, АКМ, АКС, АКМС.

  • @user-cb5xl4nf7k
    @user-cb5xl4nf7k7 ай бұрын

    З приходом любої влади приходять і різні люди і садисти в тому числі,тому і були випадки такої жорстокості,як з Хара.це недопустимо! А в загальному Піночет зробив правильно, пожертвувавши собою,своїм добрим ім'ям!!!

  • @audioholmes
    @audioholmes7 ай бұрын

    Дякую за хорошу тему, як завжди дуже цікаво і повчально.

  • @user-sx6xe2zb9n
    @user-sx6xe2zb9n7 ай бұрын

    Як завжди дуже цікаво! До речі, може зробите коротке (або не дуже) відео про вашу команду, історію створення каналу, про себе. Думаю, багатьом було би дуже цікаво

  • @UserUser-zc1pd
    @UserUser-zc1pd7 ай бұрын

    По темі Латинської Америки дуже цікаво було б послухати про Парагвайську війну 1864-1870 років, в якій загинула більша частина населення Парагваю

  • @igorpit4881
    @igorpit48817 ай бұрын

    Гарну тему ви зачепили, дякую!

  • @yaroslavzakharov8737
    @yaroslavzakharov87377 ай бұрын

    гарно розкрита тема. Дуже дякую! ...ну і звичайно "Спасібо дєду за Ла Монеду!"

  • @user-xt8kt9ds2b
    @user-xt8kt9ds2b7 ай бұрын

    Не вперше дивлюся ваші етери. Дуже цікаво! Щиро дякую!

  • @user-of1eo5ny7i
    @user-of1eo5ny7i7 ай бұрын

    Ті знання які маю про даного питання.Я вважаю що прихід хунти і Піночета до влади таким чином було позитивним для Чилі.В стрімкі ставили питання що родичі загиблих як га це реагували б.А як би вони реагували б якби лівацький режим знищував би людей.Ніяк як всі ліваки.Є наслідок і це перехід безкровний до демократії і покращення життя країни.І головне без ліваків) До речі мама розповідала яка в той час була студентом що серед молоді хто цікавився політикою непублічно і не масово звичайно до Піночета ставилися позитивно

  • @pilipenkotube
    @pilipenkotube7 ай бұрын

    В кінці XIX ст. світ, після остаточного встановлення гуманістичних світоглядних ідей, почав замислюватись над проблемою нерівності, що породило, так звані, "ліві" течії. Подальші 100+ років історії пройшли і проходять під знаком боротьби ЗА рівність, чи ЗА свободу. На перший погляд, жорстокість Піночета в переслідуванні "ліваків", здається, звісно, страшною та занадтою. Але. А як інакше? Зазвичай, прихильниками рівності є представники пригнічених "низів", які дуже рідко можуть продемнструвати інтелектуальні звершення і, відтак, схильні розуміти тільки силу та жорстокість. І, більше того, ніколи не соромилися цю жорстокість проявляти. Отже, доживши до 40+ років, вивчивши європейську та світому історію, я все більше схиляюсь до думки, що викорінення "лівацтва" можливо лише тільки насиллям. І це дуже страшно.

  • @dmytrotymoshenko5044
    @dmytrotymoshenko50447 ай бұрын

    Дякуємо за як завжди гарний ефір💙💛

  • @user-ze7by9cg2n
    @user-ze7by9cg2n7 ай бұрын

    Браво!!!Аугусто Пiночет звiльнив Чiлi вiд комуняцькоi зарази!!!

  • @zhukovsergiy600
    @zhukovsergiy60010 күн бұрын

    Дуже дякую за цікавий, як завжди, стрім! Хай квітне український youtube!

  • @IstoriyaBezMifiv

    @IstoriyaBezMifiv

    5 күн бұрын

    Хай квітне! Спасибі за Вашу підтримку!

  • @Crazy_WatIsLaw
    @Crazy_WatIsLaw3 ай бұрын

    Зло є зло, на мою думку, треба чесно оцінювати що Піночет так само як заклав фундамент демократії так само був жорстоким диктатором. А альтернативна історія це художня література) Ви так казали в багатьох відео і я повністю з вами погоджуюсь! Дякую за чудове відео!

  • @BerlinSKY17
    @BerlinSKY177 ай бұрын

    Щоб відповісти на питання про виправдання як "необхідного зла", я запитую себе: а чи можливо було уникнути такої кількості жертв і при цьому досягти поставлених цілей більш законними і гуманними методами (арешти, суди, висилки тощо)? І якщо так, було можливо уникнути - то виправдання нема. Хоча це зовсім не відміняє констатації того факту, що із Піночетом Чилі вдалося встояти, розквітнути, не зкотитися в Кубу, сталінський совок чи "Демократичну Кампучію", з абсолютно непередбачуваними наслідками і, можливо, вже мільйонними жертвами. І вже під таким кутом - шкода дійсно невинних, але здоровʼя мертвим комуністам і мої вітання Чилі з цим успіхом

  • @ToxaKaRp
    @ToxaKaRp7 ай бұрын

    У Чилі дуже дивна географія! Не зрозуміло, як при такій протяжності з півночі на південь, та "схильності" до державних переворотів, ніхто з сусідів (ну тобто сусід - Аргентина) за два століття не знайшов приводу "перерізати" Чилі на дві, або навіть три, частини.

  • @mykhaylomalyarchuk7715

    @mykhaylomalyarchuk7715

    Ай бұрын

    Чилі відрізала Болівію від моря .Така була війна.Болівія єдина країна у південній Америці,яка зараз не має виходу до моря.Анди високі.Попробуй перейти і захопити щось там . Тай нікому не треба війни там .Всім території вистачає.

  • @user-vg5es8nl9x
    @user-vg5es8nl9x7 ай бұрын

    Піночет дуже колоритно виглядає на світлинах)

  • @user-so3ou5vb5i
    @user-so3ou5vb5i7 ай бұрын

    Дуже вдячний Вам пане Мараєв за вашу діяльність, спрямовану на популяризацію українського ютубу.

  • @grendach
    @grendach7 ай бұрын

    Дякую за цікаві відео. Дуже корисно.

  • @KoschytzGustav
    @KoschytzGustav7 ай бұрын

    Хай квітне український KZread! Сподіваюмь на продовження циклу стрімів про Латинську Америку, особливо цікаво було б дізнатись більше про Аргентину, Перу та Мексику

  • @user-xc9hk2my8x
    @user-xc9hk2my8x7 ай бұрын

    Дуже гарний канал! Завжди дивлюсь, і ставлю вподобайку!

  • @Lana-bx8qf
    @Lana-bx8qf7 ай бұрын

    Дякую Владлену та команді цього каналу, завжди дуже цікава інфо. Хай квітне український 🇺🇦👍 !

  • @user-kw7fn8bm5m

    @user-kw7fn8bm5m

    7 ай бұрын

    Відносно ставлення до подій в Чілі,.............років тридцять назад у приватній бесіді секретар райкому ( колишньої) партії розповідав про відвідини Чілі, та що його дуже здивувало величезна кількість дітлахів, скрізь!!!!!!! Пам'ятаєте як співає Бутусов (Наутилус..) :..люди ночью делают новых людей". Але це відбувається тільки за певного розуміння що буде завтра, за рік, за багато років. Ось так!! Повністю підтримую Валерию Новодворскую.... а метафора про отсутствие наркоза!!!! Дуже філософська з велетенським вмістом........

  • @dmytro_karpov
    @dmytro_karpov7 ай бұрын

    Дуже цікава історія ЛА. Особливо Національно визвольні змагання та роль Болівара. Дякую за випуск! ❤

  • @andriyhv
    @andriyhv7 ай бұрын

    Дуже цікава тема Історія без міфів як завжди на висоті професіоналізму ! Слава Україні 🇺🇦

  • @LehAn4a
    @LehAn4a7 ай бұрын

    Дуже дякую за цей стрім. Хотілося б більше дізнатися про історію країн Латинської Америки 👍👍👍

  • @MrRom4yk
    @MrRom4yk7 ай бұрын

    Стосовно вислову "ціль виправдовує засоби", то тут є звісно дві сторони. З однієї наче це і огидно. З іншої сторони давайте розглянемо прикладу зросійщення. Росіяни це зробили в Україні, їх наче на словах засуджують і російськомовні в тому числі. Але по факту всім байдуже, тому що умовний Чернігів залишиться російськомовним імовірно назавжди. Натомість росіяни з поширення російської мови постійно збиратимуть дивіденди, тому що вони зможуть просувати свою культуру, заробляти тут гроші, виманювати до себе таланти. Таких прикладів можна навести чимало, тому що так зараз влаштований світ, що покарання не дзеркальне шкоді.

  • @igormamunya8360
    @igormamunya83607 ай бұрын

    Економічні наслідки диктатури в Чілі теж вимагають більш детального висвітлення. Сьогоднішня країна пройшла великий шлях від часів Піночета, пережила ще декілька періодів спаду і підйому. Та й самі оцінки мають враховувати багато аспектів. Свого часу велика частина світу захоплювалась досягненнями союзу і фашистської германії, не вдаючись до вивчення ціни .

  • @user-js7if4zw8u
    @user-js7if4zw8u3 ай бұрын

    Дуже вдячна за цікавий матеріал, а ще дуже радію з того що мої погляди співпадають з думкою автора, з великим задоволенням слухаю матеріал на різні теми, велика подяка, успіхів, терпіння

  • @IstoriyaBezMifiv

    @IstoriyaBezMifiv

    3 ай бұрын

    Дякуємо за побажання!

  • @user-xv4yn9dj8h
    @user-xv4yn9dj8h2 ай бұрын

    Молодець був генерал!🙏 Сильна людина. Скільки людей врятував від чергового комуністичного👿 експерименту над ними.

  • @Belfast1969
    @Belfast19696 ай бұрын

    Традиційно - якісне, інформативне, наукове відео. Кращий український ю-тьюб канал. Дякую, пану Владлену і всій команді "Історії без Міфів"! Дуже шкодую, що подивився невчасно і не зміг приїхати на зустріч із паном Владленом. Слава Україні! Слава ЗСУ!

  • @leonidmizin1109
    @leonidmizin11097 ай бұрын

    Дякую за цікавий випуск! Хай квітне український ютуб!

  • @igorloboda8718
    @igorloboda87187 ай бұрын

    Безусловно, поддерживаю Аугусто Пиночета и его деятельность, он спас Чили от Гражданской войны и режима коммунистов, без него были бы жертвы десятки а может быть и сотни тысяч людей. Все мы видели и знаем, что приносит коммунизм людям, если его не выжечь калёным железом вовремя!Мудрый человек, великий патриот,! Вечная слава и память!!

  • @glukengold
    @glukengold7 ай бұрын

    Деякі дії Піночета можна виправдати, всі - точно не можна. Там було дуже багато зловживань. А економічні успіхи Чилі після Піночета - це не успіхи Піночета під час його диктатури. Диктатура тривала 15 років. За цей час в економіці було багато чудернацького, шкідливого та просто такого, за що вигнали Януковича й Кучму.

  • @user-dd5iy5cv7q
    @user-dd5iy5cv7q7 ай бұрын

    Дякую за випуск! Дуже цікаво дізнатися більше про історію Латинської Америки. Особливо про переворот Піночета і хунту. З приводу вибору то, якщо не маю третього шляху, то треба обирати менше зло, як принаймні перехідний період до більш цивілізованого способу правління.

  • @oleksandrchechil2802
    @oleksandrchechil28027 ай бұрын

    Пишу коментар на мінімум 8 слів. Дякую пане Мараєв і команда за вашу працюПишу коментар на мінімум 8 слів. Дякую пане Мараєв і команда за вашу працю

  • @mirantas3205
    @mirantas32057 ай бұрын

    Я вважаю що необхідного зла не існує- існує просто зло - звісно у будь якій ситуації можна обрати бачити можливості -замість обмежень, навіть у жахливій… існуючий стан свідомості суспільства знаходиться на тому рівні - коли вирішення гострих питань призводить до насильства- як найсильнішого аргументу -і як показує війна Росії проти нашої милої України- це і досі так

  • @IVWOR
    @IVWOR7 ай бұрын

    Дякую за цікаве та пізнавальне відео 👍 P.S. Під час перегляду цього відео я чомусь постійно згадував про теперішнього Папу римського Франциська, який родом з Аргентини

  • @user-tw6dx8ki5i
    @user-tw6dx8ki5i7 ай бұрын

    Дякую пану Владлену за неререршені історичні пердачі!

  • @enosovaify
    @enosovaify7 ай бұрын

    Слова Піночет, Ал'єнде і хунта я чула в ранньому дитинстві, коли всі чорно-білі телевізори совєтського союзу вєщалі про ці події. Згодом, дізналась про репресії і тортури (здебільшого з фр. роману Пасажир). Ось, нарешті, із задоволенням послухала виважену історію тих подій. Я вважаю, що тортури, знущання і страти в будь-якому разі неприпустимі. Не можна виправдати такі дії, принаймні, для цивілізованого сучаснрго суспільства.

  • @witalijkrzeminski8752
    @witalijkrzeminski87527 ай бұрын

    Щоб відповісти на питання "що сталось би,якби" треба докласти зусиль і добряче,грунтовно вивчити якбитологію.

  • @allafedorova6194
    @allafedorova61946 ай бұрын

    ВДЯЧНА ЗА ЦІКАВУ ОБГРУНТОВАНУ ІНФОРМАЦІЮ. Вітання з Іспанії.💞💛💙💛💙

  • @user-we1on6ed8n
    @user-we1on6ed8n7 ай бұрын

    Дякую Владлен! При можливості дивлюсь Ваші передачі. Дуже цікаво і повчально. Ви зробили одну помилку коли сказали про Контролера Чілі - його зберіг Піночет, а не Альенде. Ї не було сказано, що збройні сили Чілі, особливо офіцерський корпус, це елітна структура і це також сприяло перевороту. Окрім того проти Альенде виступали профспілки транспорту. І те що хотів зробити Альенде раніше чи пізніше всеодно привело до вибух. Франко теж диктатор, а владу передав королю Карлосу. Пілсудський теж диктатор, але відбився від більшовиків, як і барон Монергейм. А наші Петлюра, Вінніченко і Скоропадський не змогли це зробити.

  • @MidaffdeCle
    @MidaffdeCle7 ай бұрын

    Дякую за працю, Привіт з Монреалю!

  • @IrinaKostik
    @IrinaKostik7 ай бұрын

    Дякую пане Мараєв і команда за вашу працю!

  • @user-fs4oj5dx4m
    @user-fs4oj5dx4m3 ай бұрын

    Чітка, виважена аналітика, ДЯКУЮ

Келесі