Ostrówek K-162 C-360 stawiam wysięgnik do pionu

Автокөліктер мен көлік құралдары

DZIĘKI ZA ŁAPKI MOJE SUBACZKI i wszystkim innym też.
O tym że środek ciężkości w Ostrówku jest bardzo przesunięty do tyłu wie każdy, kto jeździ tą maszyną. Jak można to poprawić zobaczycie w tym filmie.

Пікірлер: 16

  • @kamilogrodnik
    @kamilogrodnik2 ай бұрын

    O mistrzu teraz to mnie zaimponowałeś aż mam ochotę teraz iść teraz i chwycić za wiertarkę i przenieść ten otwór bo tak jak mówiłeś paskudnie to ramie wygląda a nie myślałem że to takie proste, sądziłem że w środku jest jakaś tulej i wzmocnienia a tu nawet żadnego pogrubienia nie ma pod sworzeń. Tylko teraz pytanie jak ustabilizujesz ramię przed opadaniem jak będzie składane do boku ?? Jeszcze raz gratuluję kolejnego dobrego pomysłu.

  • @gmp-garazmojapasja

    @gmp-garazmojapasja

    2 ай бұрын

    Najpierw podziękowanie za merytoryczny komentarz👍 A teraz małe sprostowanie, nie powiedziałem że będę jeździł z ramieniem składanym w bok tylko, że mżona by tak było robić 😀 Faktycznie mój patent na stabilizację ramienia działa tylko na wprost, poza tym mam lekko bo lekko ale jednak, przyspawanego konika do ramy, bo był trochę narowisty i próbował uciekać z położenia centralnego🤣 Życzę miłej niedzieli!

  • @TaTaReKlive

    @TaTaReKlive

    2 ай бұрын

    Można zrobic tez inaczej, co czesciej ludzie robia w swoich ostrowkach. Dolne uszy, ktore mocuja ramie do konika, przedluzamy o dokladnie 7cm i ramie tak samo staje dęba :) Przetestowane na moim ostrowku i ostrowku kolegi :) Co do ramienia skladanego na bok, najpierw trzeba oczywiscie trzeba konik przesunac na maxa na bok, przy przedluzeniu ramienia, cale ramie prawie chowa sie w obrysie. Jak je zablokowac? mozna spiac pasem, a mozna zrobic "rusztowanie" o ktore zaczepiamy łyzke :)

  • @kamilogrodnik

    @kamilogrodnik

    2 ай бұрын

    @@TaTaReKlive Też dobry pomysł, chociaż przeniesienie otworu na ramieniu wydaje się prostsze do wykonania o ile w środku nie ma wzmocnień jak w moim przypadku, nie wiem czy to fabrycznie czy tylko w moim ktoś to przerabiał

  • @gmp-garazmojapasja

    @gmp-garazmojapasja

    2 ай бұрын

    Wzmocnienie, a właściwie prowadnica główki tłoczyska była też u mnie, ale widać od razu, że fabrycznie nie był to element wzmacniający a jedynie ustalający siłownik. U mnie te blachy były przyspawane punktowo w 3 miejscach na każdej ściance i co więcej wszystkie spawy były popękane. Tym nie mniej jak by ktoś chciał zrealizować ten pomysł to dobrze było by wyciąć okienko wyższe od mojego o jakieś 5 cm, aby w razie potrzeby można było małą kątówką ciachnąć te blachę.

  • @kamilogrodnik

    @kamilogrodnik

    2 ай бұрын

    @@gmp-garazmojapasja U mnie to dosyć solidnie wyglądało, i nawet pogrubienia były na tych blachach ale jak przyspawane to już ciężko tam dojrzeć bez rewizji. Mam też drugie ramie i tam było zupełnie pusto w środku. Tak czy siak już wyciąłem dolne mocowanie na koniku bo i tak było w słabym stanie i będę transplantował od innego konika + to przesunięcie o 7 cm. zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • @gangstarapakira
    @gangstarapakira2 ай бұрын

    Elegancko!

  • @TaTaReKlive
    @TaTaReKlive2 ай бұрын

    Można zrobic tez inaczej, co czesciej ludzie robia. dolne uszy, ktore mocuja ramie do konika, przedluzamy i dokladnie 7cm i ramie tak samo staje deba :) Przetestowane na moim ostrowku i ostrowku kolegi :)

  • @gmp-garazmojapasja

    @gmp-garazmojapasja

    2 ай бұрын

    Oczywiście, że można. Każdy pomysł jest dobry jeśli przynosi oczekiwany efekt. Co do ilości pracy to chyba jest porównywalna. Zalety jakie dostrzegam w swojej metodzie, to możliwość łatwego przełożenia sworznia i zwiększenia głębokości kopania oraz to, że jednak w moim przypadku cała masa wysięgnika jest o te 7 cm bliżej przodu. Niby niewiele ale biorąc pod uwagę ze wysięgnik z siłownikami i łyżką wazy około 700 - 800 kg, to myślę, że warto zawalczyć o tę różnicę. Dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem.

  • @TaTaReKlive

    @TaTaReKlive

    2 ай бұрын

    ​@@gmp-garazmojapasja W sumie nie pomyślałem o tym że można wrócić do ustawień fabrycznych i przełożyć sworzeń. U mnie już niestety wszystko jest na stałe. Ale mimo wszystko polecam obie metody bo faktycznie przy tej przeróbce ramię wyżej podnosi i można łatwiej wrzucać materiał na przyczepę 😊

  • @grogro2687
    @grogro26872 ай бұрын

    Majster jesteś mega pomysłowy, jakby coś to ja poproszę o kopie odrazu jeden zestaw na obrót silownikami

  • @paweisyn7446
    @paweisyn74462 ай бұрын

  • @blackrock6733
    @blackrock67332 ай бұрын

    Super ten Ostrówek prawie jak nowoczesna koparka. Widać że mnóstwo pracy wsadzone w niego, 👍 jeszcze żeby można tą całą łyżka suwać lewo prawo, pewnie będzie niedługo przeróbka

  • @gmp-garazmojapasja

    @gmp-garazmojapasja

    2 ай бұрын

    Prawie robi różnicę, ale w tym przypadku nie jest to przepaść 😀 Pozostało cztery rzeczy z tyłu, - obrót na siłownikach - już w krótce - przesuwany konik - teleskop - szybkozłącze do łyżki Te trzy pozostałe, nie mówię nie, ale konkretnych planów na to nie mam. Dzieki za komentarz i pozdrawiam.

  • @TaTaReKlive

    @TaTaReKlive

    2 ай бұрын

    @@gmp-garazmojapasja czekam na obrot na silownikach, na grupie ktorej takze jestes, jest Pan co zrobił obrot na samej gorze, tak jak w ursusie. Sam myslalem zeby to przerobic, ale za bardzo nie widze miejsca gdzie te silowniki wsadzic, trzeba mocno przerobic konik. Osobiscie przerobilem oryginalne silowniki, dolozylem inne, a tloki od tych dolozonych przyspawalem do listwy zebatej. Plus taki ze tloki chodza w osobnych cylindrach i opilki zelaza wytrzozone z pracy listwy i zebatki nie maja stycznosci z cylindrem po ktorych chodzi tlok z uszczelniaczem, dzieki temu nie niszczy sie cylinder i nie ma wyciekow. Druga sprawa to silniejszy moim zdaniem obrot. Ja jeszcze dolozylem zamek hydrauliczny + do wezy wsadzilem dlawiki (takie podkladki z dziurka :P ) ktore kosztuja 5zl/szt

Келесі