Opravdu přesnost nahazování a krmení při rybaření zvyšuje počet záběrů nebo je všechno úplně jinak?

Үй жануарлары мен аңдар

S Vášou chodíme na naší pískovnu na krátké rybářské vycházky, které obvykle trvají 3 až 6 hodin. Zatímco já mám na method feeder za tuto dobu v průměru 2 až 4 záběrů, Váša na kaprové pruty chytne rybu jen jednou za čtyři chytání.
A protože bychom rádi nachytali více ryb, rozhodli jsme se vyzkoušet vliv přesnosti nahazování a zakrmování na počet záběrů.
Nachytali jsme řádově více ryb než obvykle nebo to všechno dopadlo úplně jinak?
Dozvíte se ve videu ...
#rybaření #rybolov

Пікірлер: 19

  • @user-qe1vo3el9c
    @user-qe1vo3el9c2 ай бұрын

    Feeder je prostě dobrej že jde vidět jak si ryba převaluje sousto v hubě. Když jsou opatrné tak ani těžké krmítko na metod nepomůže k samozáseku

  • @rybarenitrochujinak

    @rybarenitrochujinak

    2 ай бұрын

    To je pravda. Jakákoli aktivita ryb kolem montáží je na feederu vidět nejlépe.

  • @czromca
    @czromca2 ай бұрын

    Pěkný videa,rad na ne koukám. Akoead jsem se chtěl zeptat proc jsou tedkom ty záběry tak tmavý. To dřív nebývalo.

  • @rybarenitrochujinak

    @rybarenitrochujinak

    2 ай бұрын

    Díky za přízeň. Učím se zacházet s novým fotoaparátem a zatím mi to moc nejde, snad se to časem naučím :)

  • @viktorpopleta5324
    @viktorpopleta53242 ай бұрын

    Ono se také musí trefit den kdy mají žravou když nemají tak na boilie serou

  • @viktorpopleta5324
    @viktorpopleta53242 ай бұрын

    A ještě mám nápad zkus natočit lov na klasickou nástrahu... kolínka! krmit i nástrahu použít na jednu vycházku jestli budete úspěšný co? Já osobně to tak dvakrát třikrát do roka zkouším a někdy bývám i úspěšný např.. na kolínka se mi povedl loni Cejn 60cm 3kg udělal mi radost větší než klasický kapřík Petrův zdar

  • @rybarenitrochujinak

    @rybarenitrochujinak

    2 ай бұрын

    Kolínka jsem zkoušel minulý rok na řece a docela se dařilo. Určitě je někdy znovu vyzkouším. Já jsem minule na řece chytil taky pěkné cejny od 40 - 50 cm, jsem rád, že se do řek vrací, protože ještě nedávno to byl u nás na Sázavě jen skalák a karas. Ať se daří.

  • @jaroslavcecho3348
    @jaroslavcecho33482 ай бұрын

    Tady na tom revíru je povoleno zavážení nástrahy?

  • @rybarenitrochujinak

    @rybarenitrochujinak

    2 ай бұрын

    Ano, samozřejmě. Je zakázán pouze lov z loděk, zavážet se smí.

  • @Martin-uo4zt
    @Martin-uo4zt2 ай бұрын

    Jako příští test by jste mohl ty ryby aktivně hledat a porovnat, zda je lepší nahodit jedno krmítko rybám na hlavu anebo krmit hodně krmení do jednoho místa, kde ty ryby nejsou. Navrhuji vzít dron a proletět se nad rybníkem a tam kde uvidíte ryby na hladině, tak tam to nahodit a porovnat záběry :)

  • @rybarenitrochujinak

    @rybarenitrochujinak

    2 ай бұрын

    Tohle zní dobře.

  • @Igqriss_69-tt9pj
    @Igqriss_69-tt9pj2 ай бұрын

    Otázka proč rybáři v ČR nechytaji tolstolobiky?

  • @rybarenitrochujinak

    @rybarenitrochujinak

    2 ай бұрын

    Možná je jich ve svazových vodách málo.

  • @petrkolar9460
    @petrkolar94602 ай бұрын

    Method mixové chytání nespočívá v přesnosti nahazování, ale v kvalitě krmení.

  • @druhypokus

    @druhypokus

    2 ай бұрын

    Nejen feederové chytání, ale úplně každé je ve vnadění a v kvalitě krmení. Na úplně všech videích vidím špatně připravenou vnadicí směs. Třeba není dobrá ta, kdy se při přehazování za 5-10 minut ještě nějaká udržela v krmítku. Někdo vyndá krmítko za hodinu a má v něm knedlík z krmení jak ho tam, uhnětený ve spešl formičce, nacpal. No, to pak moc ryb chytit nejde... Taky čím synteticky nasmrděnější, tím méně ryb. Velmi často stačí strouhanka, ječný šrot a trocha jemného písku (jako na štuk), musí to lepit a současně se za chvilku ve vodě rozpustit a rozplavit. Ryby to musí jen rajcovat, nesmí je to ale nakrmit. Ale tohle mi stejně nikdo nevěří a raděj skáče na reklamní masírky firem, které potřebují prodat šmakulády s nejlépe cizácky znějícími názvy. Tak jo, jak kdo chce. Ač důchodce, nemám (nechci tomu dát) čas 5 a půl hodiny na pár záběrů a nebo úplně bez záběru jako Váša. Prozradím něco z kuloárů. Jeden velkoobchodník, bývalý závodník v rybolovu, když jsem se podivil na jaké kra.iny jsou rybáři schopní skočit a uvěřit a draze kupovat když stačí strouhanka, mi odpověděl větu, spíš souvětí, které je potřeba si nadosmrti zapamatovat. Pán řekl: "Ano, máte pravdu pane kolego. Potíž je v tom, že nám do těch obchodů ty prachy nenosí ti kapři, ale ti chlapi". A tak obchodník na světě není proto, aby rybář nachytal, nýbrž proto, aby obchod kvetl.

  • @kareltreti2408

    @kareltreti2408

    2 ай бұрын

    je to jedno, když jsou ryby při chuti, není rozdíl mezi šrotem pro slepice a nějakým hypersuper krmením. Když neberou, nepomůže ani kdyby jsi tam házel zlatý prach. Vyzkoušeno několikrát na různých vodách. Taky by mě zajímalo, které krmení je to více "kvalitní" a které je "méně" kvalitní, Dá se to nějak měřit?

  • @rybarenitrochujinak

    @rybarenitrochujinak

    2 ай бұрын

    S tím kšeftem v rybařině máte pravdu. Hodně lidí (včetně mě) si kupuje hotové krmení, protože má pocit, že na to nachytá více ryb nebo bude mít větší šanci na velkou rybu. Musím ale poctivě přiznat, že často je levné krmení od neznámé značky lepší než krmení od renomovaných firem a staří rybáři, kteří chytají jen se strouhankou nebo šrotem toho často nachytají více než my co si kupujeme hotové krmení. Ale je to často jen o lenosti, člověk si řekne, že těch 150 Kč za pytlík krmení není zase tak moc a místo přemýšlení jak ryby přelstít "levně a se snadno dostupnými surovinami", se spoléhá na předražené nesmysly. Ono to nějak funguje, ale je otázka, jestli bych třeba se strouhankou a šrotem nenachytal více ryb, než na ty komerční směsi. Váša si zase oblíbil klasickou kaprařinu a nainvestoval do boilies od renomovaných firem nesmyslné peníze a i když na soukromkách nějakou tu rybu chytí, na svazové vodě mu to moc nejde. A je v podstatě jedno zda chytá na boilies za 500 Kč nebo 150 Kč.

Келесі