OpenAI a jejich ChatGPT 4o je úplně... Aneb jak hodně máš rád svou práci?

Ғылым және технология

🔥 Použij kód “petrmara” na NordVPN.com/petrmara a využij speciální nabídku + získej navíc 4 měsíce zdarma!
Chceš vědět jak pomáhá NordVPN při používání AI? nordvpn.com/unblock/chatgpt/
Aplikaci NordVPN stáhnete zdarma přes App Store / Google Play, link výše slouží pouze na registraci a slevu.
Proč používám NordVPN?
- možnost vytvářet si vlastní Presets
- funguje na 6 zařízeních najednou
- ideální zabezpečení pro práci s kryptoměnami
- rychlost - používá NordLynx/WireGuard protokol
- neblokuje P2P sítě
- neloguje data o mém používání internetu
- možnost vrácení peněz do 30 dnů
- Vysoká umístění a hodnocení v testech PCMag, Wired, The Verge, ComputerWorld, MacWorld, Forbes
🔥 Odběr kanálu
/ @petrmara
🔥 Více na:
linktr.ee/petrmara
🔥 Kamera & Střih:
Marek Vaňourek
🔥 Hudba
Artlist - artlist.io/Petr-775415

Пікірлер: 422

  • @chlupatazarovka8201
    @chlupatazarovka82019 күн бұрын

    Máro, já chápu, že jsi z toho odvařený, protože 4o je skvěle optimalizovaná čtyřka, nicméně z toho jak o tom mluvíš, musím říci, že dost přeháníš. Třeba ty překlady. Nejsou doslova, ale jen přeformulovaná otázka. Paměť o které mluvíš, nemá, jen do odpovědi zahrnuje předchozí dotazy a to dělá už hodně dlouho. Dal jsem si tu práci a dost jí naložil a musím říci, že je to verze 4, jen řekněme lidšťejší. Jinak pokud se o AI zajímáš, tak sama AI se stala obětí vlastního úspěchu, protože lidi si nechávají generovat texty, které pak publikují. Což by nevadilo, kdyby byly obsahově správně, což nejsou, takže se AI nemá na čem pořádně učit a její výsledky v budoucnu nemusí být lepší než dnes. O práci se rozhodně není důvod bát, protože pořád nezvládá komplexní zadání. Možná vygeneruje frontend webu, ale backend nedá ani trošku. Nicméně myslím si, že AI bude stát za významnou technologickou akcelerací, což je fajn, nicméně nové baterie ani kvantové počítače nám nevymyslí, protože myslet neumí, páč je to jen jazykový model, tedy simulátor odpovědí založený na statistických algoritmech. V neposlední řadě, problémů kterým čelí je mnoho a je velmi těžké na ně hledat odpovědi.

  • @2nd_sonny
    @2nd_sonny10 күн бұрын

    Závěr videa je podle mě to nejdůležitější. Generace, která neměla počítače nebo zažila technologii, která nebyla dokonalá, tak si vytvořila nějaké kritické myšlení, ale jak se dostaneme do bodu, že chatGPT bude hlavní nástroj, tak generace, která s tím začne od malička, tak nebude hledat nic dalšího a to povede k tomu, že budou přesvědčeni o pravdě, protože to řekl chatGPT... Ta edukace, či zařazení předmětu "kritické myšlení" nebo "jak filtrovat informace" je dle mého názoru nezbytné...

  • @MynecraftCZ

    @MynecraftCZ

    6 күн бұрын

    Naopak, starší generace je zvyklá být důvěřivější.

  • @janvasatko1195
    @janvasatko119514 күн бұрын

    Naprosto chápu lidi, které to děsí. Mně taky trochu z toho blbě, přestože má to velký přínos. Obávám se, že velice brzy nastane situace, že když to člověk bude potřebovat, tak se nedostane k reálnému člověku na úřadě, u operátora, v pojišťovně v bance atd. A když bude řešit nějaký problém, tak narazí pouze na dokonale mluvícího robota, ideálně asertivního, který tě bez emocí odpálkuje, protože přesně půjde podle pokynů zaměstnavatele. Chybějící "lidskost" v určitých situacích může způsobovat totální frustraci lidí.

  • @nexovec

    @nexovec

    13 күн бұрын

    Což není o moc horší než je to teď :D

  • @johnnyxd6065

    @johnnyxd6065

    13 күн бұрын

    bruh zijes v cesku fakt se nemusis obavat ze prijdes o stary neprijemny baby na uradech :D

  • @bohumildrazny1217

    @bohumildrazny1217

    11 күн бұрын

    Dokáže skvěle hackovat. Teď dokázala zvýšit výkonnost grafického čipu až tisíckrát, čímž zrychlila i sebe. Dnes díky ní ztrácí veškerá zapamatovatelná hesla význam. Martin Haller teď ukazoval jak hackeři pomocí naklonování hlasu a deepfake v reálném čase vydělávají v USA miliony dolarů. A to je teprve začátek.

  • @TuneTamasha

    @TuneTamasha

    11 күн бұрын

    tak už dneska ti to v bance i alze zvedne ai...

  • @zdenekpauch

    @zdenekpauch

    10 күн бұрын

    Vyžaduješ politování.

  • @PatrikRokl
    @PatrikRokl15 күн бұрын

    Těším se, až GPT7 bude umět plynule překládat řeč zvířat a batolat. 🙂

  • @stanislavbrozek7961

    @stanislavbrozek7961

    15 күн бұрын

    A nebo ChatGPT 97 Ultra Extended, který horko těžko rozluští babištinu 🙂

  • @ThomasRoll-lo4fj

    @ThomasRoll-lo4fj

    15 күн бұрын

    A možná mi vysvětlí co moje žena vlastně chce.

  • @Daidalos66

    @Daidalos66

    14 күн бұрын

    a v obedove pauze to vymysli lek na rakovinu

  • @mareksykora779

    @mareksykora779

    13 күн бұрын

    @@ThomasRoll-lo4fj To určitě ne. Maximálně tak dokáže zjistit, co chtěla před hodinou. Ale co chce teď na to nebude mít kapacitu pro výpočet v reálném čase.

  • @Amasarak

    @Amasarak

    11 күн бұрын

    ten překlad k batolatum by se hodil teď 😆

  • @matejandrasina974
    @matejandrasina97415 күн бұрын

    Bojím se celkem, nebo není to strach jako strach, ale pocit nejistoty, protože lidi se čím dal tím víc stávají otroky toho co jim internet řekne jako pravdu. S chatgpt kde lidi mají interakci jako s člověkem se bojím toho ze bude obrovská propast v samostatném přemýšlení lidi co chatgpt budou používat produktivně a ta která ta bude brát jako jejich rychlejší mozek, aniž by vůbec přemýšlet museli. Nedokážu si představit, jak muze AI pokročit do budoucna, ale mám z toho spis negativní emoce než pozitivní (úplně jiný pocity než když přišlo první chatgpt chat bot a s kamarády jsme si říkali wow, to je cool jak to píše odpovědi). Budu rad za komentáře nebo jiné názory. Zajímá mě jak to vnímají ostatní 👍

  • @SOSNA50

    @SOSNA50

    15 күн бұрын

    Vnímám to jako nástroj a sebe jako jeho uživatel, nikoli sebe jako nástroj a AI jako uživatele mé osoby. Nebojím se toho. Možná tato technologie vypadá děsivě, ale dle mě další zdokonalování do budoucna bude zlepšování kritického myšlení (momentálně katastrofa), propojování napříč zařízeními (robotická ramena či jiná elektromechanická zařízení, čidla, datové servery apod.), vyšší úroveň přesnosti vylepšením neuronové sítě apod. Každopádně se toho nebojím, stále je to "data-driven" a dlouho, ne-li navždy to tak zůstane. Každopádně momentální stav GPT-4o mě neděsí tedy absolutně nijak. Ten kdo používá GPT-4o min. 3 hod denně jako já, a mají zároveň stovky hodin zkušeností s verzí GPT-4, musí obrovské limity a nedokonalost AI vnímat.

  • @SOSNA50

    @SOSNA50

    15 күн бұрын

    Baví mě ovšem videa viz Roth Welden či AI Martin, kteří z toho dělají jako by měl přijít úžas typu Asteroid Chicxulub. 😆😆

  • @lanthanoidmendelejev101

    @lanthanoidmendelejev101

    15 күн бұрын

    Blbci už nyní jedou ve full konspiračním módu. Viz napž. Zítkovci - musí věřit v Českoslovesnko, placatou Zemi, všem konspiracím o USA (11. září, nebyly na Měsíci atd.), dále musí věřit na chemtrails a mají kolem baráku ocet, věří na zabodání skrz 5 G sítí, COVID neexistuje - je vymyšlený, virologie je výmysl a musí být zrušena, atd. atd.😂

  • @matejandrasina974

    @matejandrasina974

    15 күн бұрын

    Asi dost záleží co děláš za práci, jestli je na tom postavenej business plán tak dobrý, ale jestli jsi roky studoval anglickou školu a učil ses překládat na úrovni 10 (práce jako konverzace z angličtiny, překlad ve televizi když debatuji dva lidé a ty musíš v case překládat) tak bys na to měl úplně jinej názor protože tě do roka AI muže nahradit úplně. Já měl doteď konverzace z angličtiny, no od teď asi pani přišla o klienta protože si muzu hodinu denně konverzovat s gpt.

  • @matejandrasina974

    @matejandrasina974

    15 күн бұрын

    Doktoři kteří dělali atestace, učili se a dělali školu víc jak 6 let a musí toho znát kurva hodně můžou být do par let nahrazeni - AI ty informace bude zvládat rychleji a rychleji vyhodnocovat. Chápu ze to je součást pokroku, ale představ si ze děláš 20 let něco ses v tom nejlepší v ČR a najednou přijde AI model kterej potopi tvoji práci, ty o ni prijdes a musíš se od znova tahat na vrch nejake pracovní pozice (od nejhoršího atd.) a po 10 letech tvyho úsilí být v tom zase nejlepší, bum zase te nahradí a ty jedes od znova. Z dobře placeného člověka za to co umíš se z tebe stal bojovník o práci ve vecech k čemu ani nemáš takový vztah, ale kvůli AI to proste dělat musíš.

  • @pavelnovotny4546
    @pavelnovotny454615 күн бұрын

    Aktuálně se učím programování a musím uznat, že pomoc a dovysvětlení od chatgpt je opravdu obrovská pomoc.

  • @Pa3KPB

    @Pa3KPB

    15 күн бұрын

    Nechcem malovat certa na stenu ale s najvacsou pravdepodobnostou programovanie bude jedna z prvych veci co bude zvladat prvy AGI model daleko za ludskymi schopnostami

  • @vtapvtap3925

    @vtapvtap3925

    15 күн бұрын

    @@Pa3KPB žádne agi tady nikdy nebude . není to fyzikálně možné

  • 15 күн бұрын

    Co konkrétně? Python? V některých programovacích jazycích je chatgpt naopak mistr yappování a neříká pravdivé informace, tak mě to zajímá.

  • @pavelnovotny4546

    @pavelnovotny4546

    15 күн бұрын

    C# Třeba nechám vygenerovat ukázkový jednoduchý příklad pro dovysvětlení konceptu, nebo se ptám na určitou část kódu proč to dělá, co to dělá. Je to pro mě fajn doplněk ke školnímu textbooku.

  • @adamos145

    @adamos145

    15 күн бұрын

    ​@@vtapvtap3925 přijde mi naivní si myslet, že se to nestane, celou dobu, co lidstvo existuje se říkalo že něco je fyzicky nemožné a dokázalo se to, je to jen otázka času

  • @lumirkolemjdouci
    @lumirkolemjdouci15 күн бұрын

    Moc se těším na diskuzi ve středo/věku, tohle beru jen jako úvod do tématu :)

  • @venomz3665

    @venomz3665

    14 күн бұрын

    V jakém středověku? jsi debil?

  • @tbc9999
    @tbc999915 күн бұрын

    Na začátku videa se mluví o používání GPT 4 pro práci. Z toho, co slyším, si nejsem jistý, do jaké míry AI nepoužíváte spíše pro zábavu. Respektive vaše práce je zřejmě v mnoha případech obecnější, než ta moje. Tam to totiž může fungovat dobře. Po víc jak roce s GPT, ale zároveň vím, že pokud chcete konkrétnosti, příliš zářných výsledků se nedočkáte. Mým oborem je vlastně nazveme to aplikovaná matematika a fyzika v oblasti mechaniky kontinua. Dělám i nějaký výzkum a tak, ale to je teď jedno. Chci-li se s ním bavit o konkrétních věcech ze svého oboru, jako jsou numerické metody řešení diferenciálních rovnic a podobně, dostanu ty nejgeneričtější odpovědi co existují. S nulovou hloubkou a žádnou novou informací. Musím říct, že třeba ani když jsem se snažil skrze něj hledat vzorce v datech, nefungovalo to uspokojivě. Z povahy toho modelu a toho jak pracuje je to samozřejmě pochopitelné. Člověk by si musel vytrénovat vlastní model. Zároveň je otázkou, zda by jiné techniky nebyly efektivnější. Protože jistě nechci nic zavrhovat, jelikož například neutronové sítě jsou při zpětné kalibraci numerických modelů dle experimentů k nezaplacení. Nevím vlastně jestli jsem něčím do debaty přispěl, jen jsem chtěl prostě říct, že se mi zdá, že pokud vím co chci a hledám konkrétní výsledky, tak dobře to ještě nefunguje a osobně jsem přešel zase zpět spíš k použití pro zábavu :)

  • @svandore10

    @svandore10

    15 күн бұрын

    V škole pracujeme na dosť špecifickej platforme c2000 od Texas instruments čo sa programuje a veľa veci to až tak neovláda a je to zapríčinené tým istým čo aj vo vašom prípade riešime to do hĺbky o ktorej to zatiaľ nedokáže rozmýšľať, na nejaké jednoduché navrhnutie kostry programu budiš ale samotné funkcie už to tak celkom nezvláda, možno to ani ja nepoužívam úplne správne ale tak kto vie

  • @tomasbartunek2665

    @tomasbartunek2665

    15 күн бұрын

    Za me je to stale dobrej pomocnik, ale zadnej velkej prevrat se zatim nedeje, nevyresi to nic sloziteho protoze k to nema dostatek historical data k porovnani na dane tema. Za me je to stale hype😊 funguje to velice dobre, ale prevrat se jeste par let delat nebude😉 pokousel jsem natrenovat chat na svoje data, ale moc to nefungovalo, napriklad nenasel data z pdf ktere jsem mu nahral musel jsem pripomenout, ze tam ty data jsou a to ne jenom jednou 😊 a to je ta nova version chat 4o asi tak dobrej velice dobrej pomocnik, ale ten pocit co Petr rozhodne nemam😊podle me nova version je pouze prilakat a udrzet investor's ze se neco deje, ale nechci byt nevdecnej pouzivam to a je to zatim jenom dobry😊

  • @matousw3084

    @matousw3084

    14 күн бұрын

    Souhlas s tímto vláknem. Pracuji pro v online prostředí operující českou firmu, která je největším a nejinovativnějším hráčem na našem trhu a patří mezi významné i v Evropě. S GPT a podobnými nástroji se snažíme pracovat od jejich samého začátku. Zatím jsme zjistili akorát to, že jakákoliv složitější implementace těchto modelů do pracovních procesů korporátu i v rámci jednodušších pozic nás v 95 % jen brzdí, zhoršuje výsledky a nutí neustále reoptimalizovat přístup k práci. Jednoduše se na to nedá spolehnout při ničem, co není vyloženě poměrně banální záležitostí nebo takovou lehounkou ejchuchu výpomocí. Navíc přítomnost a neustálé tlačení této technologie příliš nepřispívá ani pracovnímu nadšení zaměstnanců. Každý, kdo s tím u nás přišel do styku, si je za ty +- dva roky jistý, že nahrazení jeho pozice GPTčkem ještě hodně dlouho nebude hrozit. Efektivita GPT a jemu podobných je ve specializovaném profesionálním prostředí ve skutečnosti tak tragická, že se u nás nyní od snah o nějakou výraznější implementaci zcela upustilo. Ve videu zmiňovaná paměť konverzací, vyšší rychlost reakcí ani multimodalita na tom nic nemění. Na blbinky se to použít dá, vysvětlí to kousky kódu a samo to cosi i nakóduje, Mára si s tím popovídá o návrhu obsahu videa atd. Není to ale boh vie čo a bát se toho mi připadá malinko úsměvné.

  • @habr100vongodola6

    @habr100vongodola6

    12 күн бұрын

    tak neako sa zabuda na to najdolezitejsie, ze to vobec nie je este umela inteligencia, ale zatial stale iba strojova inteligencia... ako na to tlmocenie to bude asi bomba, ale na nieco hlbsieho to stale zatial asi bude dost krivat...

  • @sadasda42
    @sadasda4214 күн бұрын

    Moc hezky shrnutý. Přeposlal jsem tohle video do rodiny a okolí, co to moc nesledují, aby věděli co je čeká :D

  • @marketanovotna6847
    @marketanovotna684715 күн бұрын

    Wow, baví mě to.. používáme to s dětma u studia.. je to nekonečná studnice informací třeba v rámci dějin.. necháváme ji hrát role (jsi Alexandr Veliky, proč si vlastně dobýval Persii. Jací byli Řekové spolubojovníci? apod) já s ním probírám různé možnosti vyjednávání při obchodování, dělá mi obchodního oponenta apod. Baví nás to 😊

  • @robertjanik3659

    @robertjanik3659

    14 күн бұрын

    Skvele.

  • @martinvanicek4076

    @martinvanicek4076

    14 күн бұрын

    To zni hodne zajimave ! A ja odted nevim jak to GP používat, resp pri registraci to chtelo moje tel cislo, pro coz neni jediny duvod, tak na to kaslu a jinak to asi nejde nebo nevím...

  • @user-zc8vi6qb4i

    @user-zc8vi6qb4i

    13 күн бұрын

    až na to ,že gpt lže , zatajuje informace, mám vyzkoušeno, odmítá informovat o zločinech usa,

  • @rnissmo

    @rnissmo

    13 күн бұрын

    tak jako pophadka na dobrou noc dobre. akorat si vyslovene vymysli. Stejne jako netflix a jejich zarucene pravdive dokumenty ktere hrajou do karet tem co je zaplatili. A stejne tak funguje chat GPT kdo zaplati tak toho nazory vam to prevyklada. Jedine co to delat zarucene bude je rozdelovat spolecnost a programovat mysleni lidi ve prospech vlad

  • @khorLDW

    @khorLDW

    13 күн бұрын

    ​@@user-zc8vi6qb4iČím to asi bude. LLM je kŕmené tam kde je to možné stokrát preverenými informáciami. Ak nie, tak to dopadne ako pri Google Gemini a všetci sa smejú

  • @petrpan133
    @petrpan13315 күн бұрын

    Velmi dobry nastroj prumyslove spionaze. Aneb kazdy zlocin, je dlazdeny dobrou myslenkou. Za me super vec, ktera casem z lidi udela asocialy, kterym vystaci plato neurolu a AI. Dnes vidno u deti, co s nima delaji telefony a tablety. Miluju technologie, ale clovek by se mel mit napozoru

  • @Matysjindra

    @Matysjindra

    11 күн бұрын

    Máš pravdu Petře. Akorát se s tím teď pereme v domácnosti a s dětmi.

  • @petrpan133

    @petrpan133

    11 күн бұрын

    @@Matysjindra Nooo, pokud nebude real Terminator, nebo Ja Robot, snad to nejak preskaceme 🙈

  • @Matysjindra

    @Matysjindra

    10 күн бұрын

    @@petrpan133 Jsi moc velký optimista ... já už optimista nejsem když sleduji posledních 20let ...co byla konspirace nebo tzv. přehánění a dnes je to realita. Například několik filmů to předpovídá z 90tek. film Demolition Man krásně ukazuje kam se řítíme.

  • @logman121
    @logman12115 күн бұрын

    Představte si, až tohle integrují do počitacových her, kde bude NPC mit takou schopnost komunikovat :)

  • @user-zc8vi6qb4i

    @user-zc8vi6qb4i

    13 күн бұрын

    hyeny NPC máš i dnes ve strakovce

  • @Filip10101

    @Filip10101

    12 күн бұрын

    to by bolo super :)

  • @TuneTamasha

    @TuneTamasha

    11 күн бұрын

    už jsou takový pokusy s modama... matrix awakens.. skyrim..

  • @martinpopelka4540
    @martinpopelka454014 күн бұрын

    Tohle podle mě rozbije celej svět, jak ho známe. Od obyčejných mezilidských vztahů, přes školství, snad všechny zaměstnání, služby, atd. Já nevím, jak vy, ale já z toho mám vlastně docela obavy, protože to má potenciál k degradaci lidského mozku v dalších generacích. Dále to má potenciál k sociálním problémům po celém světě (nezaměstnanost, zbytečnost), v neposlední řadě pak k samotné zbytečnosti lidí, což může vyvolat psychologický efekt, jako při testu s myšmi, který provedl jeden doktor někdy v 70tých letech. Možná jste o tom experimentu slyšeli. Když nebude třeba o něco se snažit, o něco usilovat, něco vybojovat a všechno bude, jak na zlatém podnose, tak tomu živému tvoru začne hrabat a bude mít deprese, deviace a další psychické nemoci. Nakonec tento experiment skončil vymřením všech myší, přestože měly všeho dostatek.

  • @eduard348

    @eduard348

    13 күн бұрын

    Všechno rozhodně nebude. Jenom nebude potřeba tolik lidí v určitých odvětvích a ty segmenty se prostě časem scvrknou. JInak ... technologicky pokročilé země stejně extrémně rychle vymírají a nepotřebují k tomu ani AI, ta to zase jen zrychlí ale že by se kůli tomu zas tak něco vrámci jedné generace stalo, neblbněte.

  • @Basler36

    @Basler36

    11 күн бұрын

    Já absolutně nestíhám, potřeboval bych tak 52 hodin jeden den. Takže pokud mi něco ubere trochu z mé práce a starostí, budu rád.

  • @tomastrejbal3735

    @tomastrejbal3735

    10 күн бұрын

    @@Basler36 Tak hlavně, aby to neubralo celých těch 52 hodin, k tomu, pokud se nepletu, mířil původní komentář :)

  • @Basler36

    @Basler36

    10 күн бұрын

    @@tomastrejbal3735tak jsem to blbě pochopil. Mě osobně AI může ulehčit firemní práci, což je potěšující. Naopak mi nejspíš vůbec nepomůže při práci na zahradě ( zábava ) což je fajn. Jelikož jsem v osobním životě docela offline tak jsem asi v klidu.

  • @hodrot
    @hodrot15 күн бұрын

    Dneska jsem viděl na insta video kde někdo propojil chatGPT s programem který vytváří modely pomocí hlasu a bambulab studiem (software pro 3d tisk komunikující s tiskárnou) takže vymodeloval skleničku a vytiskl na 3d tiskárně na dálku aniž by k tomu používal myš nebo klávesnici. Pouze hlasem. Jak JARVIS z Iron mana.

  • @user-vp5gm1bt6i

    @user-vp5gm1bt6i

    14 күн бұрын

    Prosím o odkaz.

  • @fesakeu8996

    @fesakeu8996

    5 күн бұрын

    Dokážeš to dobre prodat no, osobně když používám chat gpt, tak jen pro zábavu, protože ty odpovědi co z ni padají, tak jsou zpravidla jen obecný nesmysly

  • @petrjoza1453
    @petrjoza145315 күн бұрын

    Asi nelze tvrdit, že se s tím musí všichni učit pracovat jinak budou nahrazeni. Nejohroženější jsou ti, kteří něco tvoří v elektronické podobě nebo jsou na této tvorbě závislí. Zaměstnance, kteří pracují manuálně tohle asi úplně strašit nemusí. Vždy budu potřebovat někoho, aby mi opravil odpad, dovezl zboží, odoperoval koleno atd. a dokud se takhle masivně nerozvine i robotika, tak to bude muset dělat hlavně člověk, nebo na to minimálně dohlížet.

  • @bayharborbutcher8132

    @bayharborbutcher8132

    15 күн бұрын

    Samozřejmě i v té elektronické podobě bude furt potřeba dohled/údržba, jen bude člověk potřebovat komplexnější znalosti a větší efektivitu práce

  • @martinpopelka4540

    @martinpopelka4540

    14 күн бұрын

    Popravdě bych to takhle lehce neviděl. Tu robotiku a její výrobu si IA bude moct s jejími schopnostmi vymyslet/ vyrobit/ naprogramovat sama. Stačí vlastně jen pár želez a ona si to sama zařídí. Schází jen uvést to, co je teď latentní, do hmotné podoby a roboti budou schopni mnohem efektivněji vás ostříhat, uvařit, makat ve fabrice, odoperovat koleno. Samozřejmě, někdo by to musel rozjet, ale pokud se to rozjede, tak už si to může dělat, co chce. Otázka podle mě max. pár desetiletí.

  • @JosefNovak-ge9sn
    @JosefNovak-ge9sn15 күн бұрын

    jak dobrej ten model je..halucinovat..zrovna jsem si tu zapálil... dobrej model..krásný video

  • @siranakin79
    @siranakin7915 күн бұрын

    Velmi pěkně natočeno. Nechci aby mi ujel vlak. Myslím si, že to bude důležitější a důležitější se s AI naučit a používat ji. Ať pro zjednodušení práce nebo pro nahrazení určitých úkolů… uvidíme, těším se, malinko se obávám, ale prostě je to tak …

  • @TuneTamasha
    @TuneTamasha15 күн бұрын

    Vidím potenciál k několika negativům: konec přemýšlení a tudíž snížení iq kvůli spoléhání na ai, konec mezilidských vztahů, úprava a mazání nepohodlné historie.

  • @jakubsvoboda6569

    @jakubsvoboda6569

    15 күн бұрын

    Přesně, osobně se mi to líbí tak, jak je to teď = pomůže to. Ale né aby to dělalo úplně vše... bohužel, nedá se už nic dělat. :D Já jsem programátor, takže bych to měl vlastně oceňovat, ale i tak... je to škoda, budeme čím dál tím hloupější. No nic, čas naučit se s tím pracovat, ať máme lepší pozice než ostatní :)

  • @TuneTamasha

    @TuneTamasha

    15 күн бұрын

    @@jakubsvoboda6569 až to nahrajou do boston dynamics/tesla robotů je 100% po nás

  • @janvotava182

    @janvotava182

    15 күн бұрын

    ⁠jsem důchodce, ale nesdílím tu skepsi. Mluvíte o snížení iq, ale zároveň přemýšlíte, jak se tento nástroj musíte naučit, kvůli pozici na trhu práce. A když se ho používat naučíte, budete snad hloupější? Nebo naopak?

  • @vtapvtap3925

    @vtapvtap3925

    15 күн бұрын

    historie stejně navždy zmizela. přemýšlení je fajn a kdo bude chtít zahraje si šachy nebo nějakou strategickou hru. přečte si knížku nebo se naučí jazyk. a mezilidské vztahy jsou celkově jaksi k hovnu

  • @Danybad1972

    @Danybad1972

    15 күн бұрын

    @@vtapvtap3925mezilidske vztahy jsou jaksi k hovnu ? Jak to myslis... ? Rozved to ? To jakoze zakladni lidska interakce, ktera nas vedla generace "vpred" ted uz neni potreba ? To jako vazne ? A jak si predstavujes, ze to teda bude dal ? To me zajima ... ale predpokladam, ze neodpovis, prptoze to bychom byli spolu v jistem "mezilidskem vztahy" a ty jsou podle tebe na hovno - jestli jsem te spravne pochopil ...

  • @aldacruller6155
    @aldacruller615511 күн бұрын

    Tak už mám zas depku. Pěkně děkuju. Pro člověka, kterýho tohle všechno nesmírně fascinuje, ale zároveň se pár měsíců z5 hecnul, že přejde do remote work na bází programování atd. Vůbec nevím, kam investovat čas, abych měl jistotu, ne-li náskok na dalších 30 let produktivního života.

  • @jentkokoska4334
    @jentkokoska433415 күн бұрын

    Kde najdu to video kde mluvis italsky?

  • @M.K.R321
    @M.K.R32115 күн бұрын

    Koniec najlepší. Veľa ľudom chýba presne ten pohlad ktorý popisuješ.

  • @peterhope25
    @peterhope2515 күн бұрын

    idem si kupit pro verziu a zacnem pouzivat, velmi ma to zaujima

  • @Bechart_BT
    @Bechart_BT15 күн бұрын

    Skvělé video!!!

  • @dabazik
    @dabazik13 күн бұрын

    pokud ma vlastni pamet tak jak je reseno GDPR OpenAI?

  • @patnic8190
    @patnic819014 күн бұрын

    Osobně mám zaplacenou GTP 4, primárně používám pracovně.... občas si tam vygeneruju nějaké obrázky a podobné kraviny, když to používám ve volném čase :D Takže pro mě to je fajn pomůcka, která mi dokáže hodně zrychlit práci, či si trochu zablbnout :) Nicméně byť GPT4o je o proti GPT3 jako nebe a dudy, ty nedostatky tam stále vidím. Pro mě to je primárně o tom, že mi GPT pomůže sepsat nějaké věci nebo nadhodit témata/inspiraci, upravit strukturu atd. Takže spíš takové ty drobné věci okolo, na kterých teď díky AI nemusím pálit čas. A co se týče vývoje do budoucna? Težko říct, technologie se vyvýjí extrémně rychle. Existuje jen jeden jediný fakt, a to ten, že lidé jsou uplně stejně blbí a chytří, jako byli před 10 lety, před 20 lety před 100 lety a před 1,000 lety :D Ale jak (ne)používat atomovku jsme pochopili docela rychle, tak nějaká ta naděje tu je :))

  • @marekbrabec4002
    @marekbrabec400214 күн бұрын

    Díky za video! Za mě hlavní věc v rámci přípravy nezůstat pozadu a informovat se, zkoušet a přemýšlet kde všude může AI pomoct zefektivnit práci. Ale je to fičák:)

  • @petap16
    @petap1615 күн бұрын

    Petře pozor, ve vzdělávání je důležitý i výsledek. V mnoha operacích bez výsledku nemůžu posouvat dál. Jako pedagog s tebou nesouhlasím, že nejde o výsledek a jde jen o proces. Proces je sice v mnoha případech 80% ale výsledek je mnohdy důležitý.

  • @johnstebel3930

    @johnstebel3930

    15 күн бұрын

    Ja si myslím, že Petr spíš narážel na to, že příklad jde zadat do kalkulačky a máme výsledek, zatímco tohle přináší vysvětlení procesu jak to vypočítat, samozřejmě včetně i toho výsledku.

  • @amadeusbm

    @amadeusbm

    14 күн бұрын

    Dobry proces/postup vedie k dobremu vysledku.

  • @vitekstix6505
    @vitekstix650515 күн бұрын

    Pravda Petře!

  • @HumanDesingGenoveklice
    @HumanDesingGenoveklice11 күн бұрын

    Krásně zdravím Petře nebo Pane Máro, ten konec o pravdě/lži mě vyvolal otázku pro Vás. Znáte Genové Klíče a profil podle data místa a času narození? Je to taková malá velká UI - která má tyto věci vyřešené, jestliže člověk dokáže nečíst gramaticky ale intuitivně a má k tomu dostupně vzrozené geny. O to víc mě zajímá jak vypadá váš profil.

  • @obivan568
    @obivan56812 күн бұрын

    Chtěl bych se zeptat, jak zapnu tu komunikaci hlasem? To je přímo v té aplikaci?

  • @svrls0619
    @svrls061915 күн бұрын

    Díky za super video. Ostatně k tématu přípravy, bych navrhoval pochopit, o co se vlastně v současné době jedná. Podle mě současný technologický pokrok je připodobnitelný a je tak v podstatě následností již současného postupu od dob prvního písma, knihtisk(ů), k PC a informačnímu věku až tedy k AI. Co ale bude dále? :) Stvoří AI vlastní svět? Co a koho vytvoří AI k replikaci sebe sama, jako jsme my, vytvořili ji? Vytvoří znova lidskou rasu v novém osídlení? :D Ne sranda. Pravda však podle mě je, že je třeba se posouvat, protože se to jinak posune bez nás. Aneb "kdo chvíli stál, stál hnedle opodál" nebo tak něco.

  • @WildWalksAdventures
    @WildWalksAdventures15 күн бұрын

    Já se osobně celkem těším na to, až mi tu práci vezme... :D Čím dřív, tím líp...

  • @mokrypeter
    @mokrypeter12 күн бұрын

    Teším sa na to. Ja s ChatGPT a s Gemini už teraz konzultujem veľa vecí. Či už to robím textom, ale aj rozhovorom. Celkom som sa s cGPT rozprával v EN už asi viac než 4 hodiny a prišlo mi to gebiálne už v 4.0 a to sme si niekedy skákali dosť do reči a bolo to trochu tažšie, ale vnímam to ako super vec. Je možné to vnímať ako osobného asistenta, ktorý vie veľa vecí, ale tiež to pekne náš generálny manažer povedal: “vítam cGPT ako ďalšieho člena na board-e firmy”.😀

  • @marekvozarik5441
    @marekvozarik544114 күн бұрын

    Ja tak vidím potenciál v oblasti programovania. Podľa mňa už nebudeme písať kód ako doteraz, ale skôr opíšeme čo chceme aby to robilo. Bude potrebná znalosť programovacieho jazyka pre kontrolu, alebo aspoň zatiaľ. Možno dôjde k revolúcii a vznikne úplne nový jazyk a spôsob. Tak ako sme sa posunuli od písania inštrukcií v asembleri na nižšie jazyky až k jave, c#, python… tak sa to posunie ešte ďalej. Namiesto oop, aip?

  • @mareksykora779

    @mareksykora779

    13 күн бұрын

    Viděl jste jak se píše kód v Pythonu nebo Kotlinu? To už prakticky není programování, ale přímočará deklarace myšlenek.

  • @Lister88CZ
    @Lister88CZ12 күн бұрын

    Jaktoze nebyl na začátku klasický pozdrav? 😊

  • @mareksykora779
    @mareksykora77913 күн бұрын

    Ukázka schopnosti a současně neschopnosti ChatGPT: Prompt: Spočítej přibližnou velikost jedné strany atomu železa z avogadrovy konstanty a hustoty železa za předpokladu, že tvoří kubickou mřížku Schválně si to zkuste. Sekne se jenom desetkrát. Ta strana je přibližně 0.22nm, ale ChatGPT suverénně vypíše že je to 2,15 nm. Přitom výpočet má logicky dobře. Jen se prostě splete o řád. Tak tudy tedy ne, soudruzi!

  • @maxbiagi3091
    @maxbiagi309110 күн бұрын

    Uvažoval někdo nad tím, že to může dopadnout jako FB? Muže do toho někdo za pár let říct: " řekni a ukaž mi, jak udělat Mozzarelu" a chat gpt na něj vyhrkne: "radím ti se s tím nesrat a vyzkoušet mozzarellu od mlékárny Andrej s.r.o. chceš lokaci? Pokud ne, rád ti poradím jak ji udělat sám" 😂

  • @janliptak5659
    @janliptak565915 күн бұрын

    Včera jsem řešil něco se 4o ohledně programování JS/C# a komponent DevExtreme. Tvrdí to, že data se "nějak" mají poslat na API, ale naprosto špatný postup, když tomu napíšu, že tento postup nefunguje, začne to mlet dokolečka to stejné a tvrdit, že postup je správný. Programování možná pro začátečníky, jakmile jde člověk trošku do hloubky, je to spíše tupé. A to to byla informace dohledatelná v dokumentaci na webu.

  • @jiridanieltravnicek7192

    @jiridanieltravnicek7192

    15 күн бұрын

    Spatne promptujete

  • @jakubsvoboda6569

    @jakubsvoboda6569

    15 күн бұрын

    Jestli chceš dám ti coaching jak to využívat efektivněji a lépe promptovat. S dobrýma promptama je to insane. Rozhodně né tupé.

  • @svandore10

    @svandore10

    15 күн бұрын

    ​@@jakubsvoboda6569 to by aj mňa zaujímalo, v škole sa učíme s platformou c2000 kde texasu a niektoré veci to zvláda ale niektoré vôbec keď som to tak občas skúšal, ako sa dajú tie prompty teda vylepšiť ak to není nejaké tajomstvo

  • @janliptak5659

    @janliptak5659

    15 күн бұрын

    @@jakubsvoboda6569 Svůj coaching si strč víš kam, moje pointa byla, že dokud to nebude umět člověku správně odpovědět na složitější dotaz, který v normální lidské mluvě každý pochopí, tak to nikdy nebude mít úspěch. Je to prostě pořád lepší google pro ty, co se chtějí naučit "promptovat". Já ne.

  • @jendabekCZ

    @jendabekCZ

    14 күн бұрын

    @@jiridanieltravnicek7192 A aby člověk mohl dobře promptovat, musí dané problematice rozumět. Tj. sama o sobě ta AI zatím dobrého programátora nenahradí.

  • @JanMalovec
    @JanMalovec12 күн бұрын

    A která z Ai to na Google Play je?

  • 9 күн бұрын

    Otázky: 1. kdo rozhoduje, zda prezentované informace jsou validní? 2. AI staví na informacích, které jsou dostupné na internetu, nevytváří vlastní obsah a velmi rychle kombinuje nad velkým objemem dat. To ale vytváří efekt THINKING IN THE BOX

  • @bida1325
    @bida132511 күн бұрын

    Zedník , pokrývač, instalatér ......se o práci bát nemusí. O práci se podle mne musí obávat ti, kteří jsou v práci zbytečný už teď.

  • @jakubhorak7604

    @jakubhorak7604

    7 күн бұрын

    Cim vice toho delas v praci pouze na PC tim vetsi je pravdepodobnost, ze te to nahradi. Nez bude AI schopna postavit barak bude jeste trvat :)

  • 14 күн бұрын

    Konec právníků za 3, 2, 1 ... ale počkat, to by celej tenhle cech dobře placenejch lidí zmizel, takže nechají to dojit tak daleko? Těžko... regulace, nařízení, omezení... 🙂

  • @honzabratrych4062
    @honzabratrych406215 күн бұрын

    No je pravda, že jenom na jazyky je to super. Napíšu větu v AJ a zeptám se GPT, jak by to řekl rodilý mluvčí a zároveň, ať mi vysvětlí, proč to tak je.

  • @tomascermak9205

    @tomascermak9205

    15 күн бұрын

    Ano. Umím anglicky, italsky, japonsky, nemecky a trochy rusky a musím říct že je to naprosto neskutečné co to umí. Neskutečné.

  • @martingross6748
    @martingross674815 күн бұрын

    Super video. Ale musel som si odlozit obraz len som pocuval. Strasne mi “vadilo” ze si ocami ubiehal niekde vedla akoby si komunikoval s niekym inym 😅 ale obsah videa super! Drzim palce

  • @mariemusiolkova2192
    @mariemusiolkova219215 күн бұрын

    Zaujala mě informace o desktopové aplikaci. Je bezpečné si něco takového instalovat do počítače? Jak bude zabezpečeno, aby aplikace nesbírala a neodesílala data o uživatelském chování nebo třeba informace o obsažených souborech, ne-li přímo soubory?

  • @mareksykora779

    @mareksykora779

    14 күн бұрын

    To co jí dáte k posouzení samozřejmě musí poslat ven. To je prostě ten vstupní prompt, na který musí neuronka reagovat, přičemž ta reakce samozřejmě nevzniká na vašem počítači, ale na tom vzdáleném serveru.

  • @mariemusiolkova2192

    @mariemusiolkova2192

    14 күн бұрын

    @@mareksykora779 Mě spíš hned napadlo, jestli to nebude skenovat celý obsah počítače a posílat data o tom, v kolik se zapnul počítač, jaké aplikace se využívají, nedej bože co přesně kdo zadal na klávesnici atd...

  • @mareksykora779

    @mareksykora779

    14 күн бұрын

    @@mariemusiolkova2192 Tak samozřejmě je potřeba nastudovat recenze. Ale pokud to bude věrohodná firma, tak není třeba se obávat. Je to stejné jako věříte samotnému operačnímu systému - tedy Windows, že něco takového nedělá.

  • @jendabekCZ

    @jendabekCZ

    14 күн бұрын

    Na začátku budou podmínky použití, které každý odklikne, a je po problému :)

  • @petrmara

    @petrmara

    12 күн бұрын

    Záleží na tom, jaké dáte práva a přístupy. Obecně žádná aplikace nemá přístup ke všem souborům nebo tomu “co vidíte”

  • @vasek_silver
    @vasek_silver15 күн бұрын

    Málo se akceptuje to, co říkali na keynotě - že 4o je méně výpočetně náročný, tzn kdokoli, kdo to využívá komerčně jako třeba podporu na svém e-shopu, by měl mít výrazně levnější provoz. Extrémně zajímavé taky je, že pro konverzaci hlasem 4o nepotřebuje nejdřív převést řeč do textu (uvidíte to v chatu, až to budete testovat).

  • @DreakBee
    @DreakBee15 күн бұрын

    14:45 bohuzel jen do 4k tokenu tak ze kdyz snim chces resit neco hlubsiho tak ma problem limitace :D jak GPT 3.5 turbo tak GPT 4omni :D

  • @romank.1085
    @romank.108513 күн бұрын

    Přirovnáni s Einsteinem je hodně nešťastné. Einstien byl génius který předběhl dobu a dokázal se na věci dívat jinak. Dokázal řešit neznámé problémy. Nenechal se svazovat hranicí tehdejšího poznání, uměl jít kilometry za ní. AI naopak proti tomu čerpá pouze z toho, co už je známo. Je kriticky závislá na kvalitních datech, která jsou tvořena člověkem. Při dalších a dalších iteracích AI násobí svou chybu až dospěje k úplným nesmyslům. Čím víc bude používána AI tím víc bude čerpat z dat vytvořených jí samou a tím bude dávat horší výsledky. Kvalitních reprezentativních dat bude čím dál tím méně a budou čím dál vzácnější. jinými slovy její vlastní produkce ji bude dělat nepoužitelnou a kvaitní obsah tvořený člověkem bude čím dál hodnotnější.

  • @standartne
    @standartne11 күн бұрын

    Víte mi někdo prosím doporučit AI bota, který má access na live internet data a se kterým bych mohl mluvit, nejen psát? Zkoušel sem chatGPT, Claude, AI cloud a žádný nemá přístup na live data ani nemluví. Předem díky!

  • @user-qi4iu1kg6w
    @user-qi4iu1kg6w8 күн бұрын

    Myslíte si, že budu potřebovat ai i jako obyčejný řemeslník? Například instalatér? :D

  • @pavelstebl9966
    @pavelstebl996615 күн бұрын

    Souhlasím s tím, že žijeme v převratných časech. Pro mě jako vysokoškolského učitele představuje generativní AI výzvu, abych vybavil své studenty dovednostmi, které je připraví pro pracovní trh, ve kterém schopnost využívat AI produktivně bude prvořadá. Mluvíme o AI-literacy. AI bude samozřejmě schopná zastat mnohé aspekty i mojí práce, např. fungovat jako tutor. Jen by se měla naučit říkat “nevím” namísto halucinace.

  • @vlasticcibin3839
    @vlasticcibin383913 күн бұрын

    Kde se dá stáhnout?

  • @myxp-11

    @myxp-11

    10 күн бұрын

    Pre android normalne na google play, chatGPT od openAI. Pre iné platformy neviem.

  • @PetrChlada
    @PetrChlada11 күн бұрын

    Nejlepší doba vyučit se instalatérem :)

  • @banny123456
    @banny12345615 күн бұрын

    Nemyslim si, ze ludia budu 10x efektivnejsi, rychlejsi mozno ale nie efektivnejsi, zacina doba otazok a poziadaviek, na vsetko sa pytame a AI to robi za nas, ale nemozem vytvarat nic kvalitne ked nevieme ako dana vec funguje. Dnes maju ludia tiez mobil v ruke, prakticky vsetky informacie sveta dostupne hned a pritom si nevedia spravit prazenicu. Skor mi pride klucove dost skoro naprogramovat do AI, aby sa nezamotala do svojich vlastnych informacii, nieco ako detska hra "ticha posta'", "posli to dal" aby nevytvarala dalsie a dalsie iteracie toho isteho, az sa povodna informacia strati.

  • @story-drawing
    @story-drawing11 күн бұрын

    Ľudský kontakt by som nenahradila úplne, to je pri ičení veľmi dôležitý faktor. Hlavne pri kreatívnych a činnostiach vyžadujúcich dotyk. ľudia určite nebudú nikdy zbytoční.

  • @Moonwalker0476
    @Moonwalker047612 күн бұрын

    Jsem techmik, chtěl bych to využívat při práci např. při práci s ASME codem. Ale zatím to není schopno generovat relevantní odpovědi. Škoda, moc by mě to pomohlo.

  • @teneteight3335
    @teneteight333514 күн бұрын

    ja sem dával 10 stránek PDF scénáře aby mi to z těch dat napsalo druhy dil filmu a vygenerovalo to sotva jednu stránku furt je to omezeny hrozne. co se tyče scénáře na video které ma do minuty to je super. ja se toho nebojím těším se co dalšího přinese. jen se z toho dela uz teď SkyNet z terminátora a přehání se to aby měli lidé strach.

  • @OGdenis
    @OGdenis15 күн бұрын

    Občas si říkám, že ten kdo natočil Terminátora, tak moc dobře věděl

  • @milanhimer5915

    @milanhimer5915

    15 күн бұрын

    Taky si myslím, že nás to jednou zahubí

  • @janvotava182

    @janvotava182

    15 күн бұрын

    Terminátor dvojka pro nás, lidstvo, končí optimisticky .. Jestli stroj, Terminátor, dokáže pochopit cenu lidského života, možná i my, budeme také moci.

  • @7MMirek
    @7MMirek13 күн бұрын

    Vidím to jako dobrou příležitost na “spolupráce” při nějaké činnosti. Ale obavám se konkrétně toho, že lidé pak budou méně komunikovat mezi sebou. Třeba ten problém programování, určitě by bylo lepší sedět v okruhu 3 lidí a ten problém probrat a vyřešit. Dost mě zajímá právě ta reakce na dotazy z historie. Protože už dneska se setkáváme s popíráním určitých věcí. Takže kritické myšlení a pohled na “pravda / lež” bude ještě více náročnější a hlavně nutné.

  • @wocko31
    @wocko3115 күн бұрын

    Tak jsem si to předplatil abych vyzkoušel jak odpovídá na běžné otázky a má to hodnotu tak dvacet korun měsíčně. Tedy alespoň v češtině :-) Počkáme tak na verzi 7 to bude třeba skutečně pomocník.

  • @mareksykora779

    @mareksykora779

    14 күн бұрын

    Ano. V češtině je mnohem horší než v angličtině. Souvisí to i s tím, že jeho krátkodobá "paměť" je definovaná nějakým početem tokenů. Jeden token je jako jedno anglické slovo, ale v češtině, kvůli skloňování jedno slovo zabere dva i víc tokenů, takže o to míň pojmů se v češtině do jeho krátkodobé paměti vleze.

  • @Danoooooo
    @Danoooooo10 күн бұрын

    10 sekund delay nema za mna nic spolocne s rychlostou internetu. Dany prompt dorazi do cloudu "rovnako" rychlo ak je upload 10-50mbps, alebo 10gbps.

  • @josefpavelrajmon269
    @josefpavelrajmon26915 күн бұрын

    Myslím že každá doba je zajímavá a bude čím dál tím vic

  • @uroboros1420
    @uroboros142012 күн бұрын

    Přitom sledovaní videa mě napadal představa toho že opravdu svět vypadat jako ve hře cyberpunk 2077. No svět se mění do nové epochy. Půlka 21 století bude začátek 22 století. zatím je to dosti na začátku. Svět by se měl začínat připravovat. To hlavě školství. A taky přistupovat více o tom, jak rozeznat realitu a virtuální realitu. A společnost se muže rozdělit někteří budou žít jen ve virtuální realitě někteří budou stále žít realitě a nebudu chyť využívat technologii. To že se tu natáčí a píší různé sci-fi. Dříve byla pro nás vzdálená budoucnost ale teď klepe zad věřím

  • @Alesruzicka1979
    @Alesruzicka197915 күн бұрын

    No. Bojim se budoucnosti

  • @RomanPetrla
    @RomanPetrla13 күн бұрын

    Je třeba se učit tohle používat (což jste zmínil) i proto, že spousta služeb, na které jsme zvyklí, zanikne.

  • @Sna8998
    @Sna89984 күн бұрын

    Film Hr, může někdo hodit odkaz prosím ? 😊

  • @thanos616
    @thanos616Күн бұрын

    Je hodně zavádějící jak openAI oznámili, že 4o bude zdarma, protože stačilo pár dotazů a během asi necelých 30 minut, jsem dostal zprávu, ať si zaplatím, takže netvrdil bych, že 4o je zdarma, spíše že si to může člověk vyzkoušet na řekněme 10 dotazech? Možná se to změnilo, ale pochybuju, protože jinak bych těch výhod placené verze moc nebylo že...

  • @papre6936
    @papre693613 күн бұрын

    Tak chtěl bych vidět jak třeba mě nahradí v práci 😂 Ale zas na druhou stranu ji nemám vůbec rád 😅

  • @stepantoman4694
    @stepantoman469415 күн бұрын

    Dik

  • @slofo22
    @slofo2215 күн бұрын

    No jako vsetci o tom toci, ale pomaly nic z toho co presentovali nefunguje ani z polovice, staci si prejst par reddit vlaken, nooo stres :)

  • @vtapvtap3925

    @vtapvtap3925

    15 күн бұрын

    přesně - kdyby to raději smazal než aby ze sebe dělal blbce. já neříkám že kecičkama se nedá živit ale tohle video je jen lejno.

  • @mouka6614

    @mouka6614

    15 күн бұрын

    je to jen otázka času než to bude fungovat na plno vzhledem k tomu že tu umělá inteligence neměla být ještě nějakých 10let tak za posledních pár let se dělají velké pokroky a to je jen začátek :)

  • @Dreip282

    @Dreip282

    15 күн бұрын

    Protože tato verze ještě není venku, zatím to běží na starš a tudíž horší verzi. Altman to psal na X.

  • @rimmerd
    @rimmerd10 күн бұрын

    Pracuji v IT a tohle mě spíš nadchlo, protože mi ten nástroj neuvěřitelně urychlí práci a zvýší produktivitu. Je třeba nastoupit na vlnu co nejdříve a dostat z ní maximum, než nás spláchne.

  • @paveljoura3752
    @paveljoura375211 күн бұрын

    Mě by se líbilo, kdyby ten model uvolnili/osvobodili tak, aby šel provozovat i na nějakém lokálně řešeném prostředí. Nelíbí se mi myšlenka, že všechny svoje problémy a řešení budu sdílet do volného světa.

  • @michalblahout874
    @michalblahout87415 күн бұрын

    Tak přesně ta otázka, kterou jste začali po tom "konci" videa rozebírat mi taky napadla.

  • @Burphy42
    @Burphy4215 күн бұрын

    Trochu se bojím, že rešeršovadlo bez kritického hodnocení zdrojů je poněkud ... jen na efekt. Ale jo - prezentace o něčem, o čem nic nevím, lidem, které to nezajímá, proč ne?

  • @jozefbystrican2972
    @jozefbystrican297211 күн бұрын

    Suoer, za mňa videoo čo má informačnú hodnotu, značnú 👌 Dík 😁

  • @lojzanGT88
    @lojzanGT8810 күн бұрын

    Já viděl film Rrrrr, tak kvůli SKYNETU dopadneme. 😂 ale teď vážně. Docela z toho mrazí, jak rychle se vyvíjí.

  • @honzabern2295
    @honzabern229515 күн бұрын

    AI může zcela nahradit učitele jazyku

  • @RN-of4sb

    @RN-of4sb

    15 күн бұрын

    Může klidně nahradit komplet člověka. Časem.

  • @cosemdesiatsedem

    @cosemdesiatsedem

    15 күн бұрын

    aboslutny suhlas, ja uz to tak riesim

  • @Matthew-gh3gq

    @Matthew-gh3gq

    15 күн бұрын

    Skôr už nebude nutné sa učiť cudzí jazyk

  • @janvotava182

    @janvotava182

    15 күн бұрын

    @@RN-of4sbjj, před 60i lety jsme ve škole měli marxák a s ním Hegelovy zákony. Konkrétně i ten negace negace. Negace prvobytne pospolne společnosti měl být komunismus. Ale už se nesmělo rozebírat, co bude negace negace např.společnosti otrokářské . Mohou to být, jako novodobí otrokáři, roboti s AI? A kdo přijde po nich? Borgové 😉?

  • @Ajpivi

    @Ajpivi

    14 күн бұрын

    Akorát že vůbec

  • @hermis8
    @hermis814 күн бұрын

    Zajímalo by mě jak do hloubky to pozorování bude umět. Letět někam na dovolenou, procházet se a ptát se třeba na historický budovy by bylo celkem cool zpestření

  • @Orziiik
    @Orziiik10 күн бұрын

    Placenou chatgpt používám cca rok a eviduju jeden zásadní problém. Dle mých zkušeností docela silně hloupne. Používám ji k psaní příspěvků na sociální sítě z podkaldů co jí dám. Před rokem, nakrmená cca 20 mými posty zvládala tenhle úkol hravě a já po ní nemusel skoro nic přepisovat. Dneska, i přes to že je nakrmená několikanásobkem textů, zvládá vytvořit takovou jako.. kostru, ze které já musím pracovat dál. Každý výsledek jí zpětně dávám a nutím jí se z toho učit.. ale je to dost k ničemu. Nevím čím to je.. ale pokud s novými verzemi nepřijde zlom, mám trochu obavu, že to pro mě časem bude už úplně nepoužitelné. Možná je “toxikovaná” obrovským množstvím nekvalitních vstupů, ke kterým má přístup? Nevím… Povídání si s ní co ukazují ve 4o je sice fajn, ale pro svou práci potřebuju něco trochu jiného.

  • @sourekpetr
    @sourekpetr9 күн бұрын

    Zažil jsem herní revoluci (od 8bitů do dneška), nyní AI revoluci. Co přijde dál. Ale jsem připraven. Svět se mění a bude se měnit. A já se těším.

  • @patrikmachac3935
    @patrikmachac393515 күн бұрын

    Tak hlavně pokud to nahradí opravdu velké množství lidi, tak je pro ne nutné vymyslet reseni. Trh to nemusí dobre vyřešit.

  • @Bobsikus
    @Bobsikus11 күн бұрын

    Jsem ajťák, AI neexistuje, stále je to jen strojově učená inteligence, jestli se k reálné AI opravdu dopracujeme, bude to začátek konce lidstva, to je jistý... nechci mluvit s roboty, chci mluvit s lidmi a AI ignoruju, k práci ho nepotřebuju..

  • @erikzabava937
    @erikzabava93715 күн бұрын

    Toto ked uvidi Duklock tak bude striekať dva tyzdne :D

  • @xronos76
    @xronos7614 күн бұрын

    Ohledně pravdivosti: asi bude lepší, pokud těch modelů bude víc a budou si navzájem konkurovat. Potom se můžu zeptat více modelů a "zprůměrovat" odpověď. Nebo ty modely můžou soutěžit mezi sebou v debatě a třeba politické argumentaci ;)

  • @Stakim3
    @Stakim315 күн бұрын

    A co ak to tak nebude? Mam pocit ze su zrazu vsetci veštci

  • @kikin964
    @kikin9648 күн бұрын

    bylo by dobré kdyby open ai byla klidně veřejnosti přístupna ale zároveň kontrolovaná tak aby se nezneužívala a používala v tom odvětví kde to bude potřeba

  • @MrSinCZ
    @MrSinCZ12 күн бұрын

    K tomu závěru a individuální "smyčce pravdy" ohledně ověření toho, jestli je výsledek od AI pravdivý: to bude strašně těžké, protože spousta lidí bude mít minimálně pocit, že je AI chytřejší než oni. Ví toho víc, dokáže toho více... "Tak jak bych mohl zpochybňovat něco co ví víc než já?" respektive "Jak já dokážu vůbec se svými omezenými znalostmi posoudit, že nemluví pravdu?" Zjednodušeně řečeno: lékaře, akademiky, odborníky přece taky automaticky nezpochybňujeme "smyčkou pravdy"... Navíc čím více se AI bude chovat jako člověk, tím více bude uvěřitelná. Většina lidí nebude mít kapacitu, čas, energii, schopnosti tou "smyčkou pravdy" proběhnout... Už teď (někteří) lidi věří dezinformacím jako by to byla pravda.

  • @lukashrabalek
    @lukashrabalek15 күн бұрын

    PSH Debut 💪super song a na další verzi chat gpt se teda mega těším

  • @frantiseknovy90
    @frantiseknovy9015 күн бұрын

    Myslím si že velice brzy začne být nejdůležitější otázkou bezpečnost. Protože ano k programování je to super pomocník, ale kde člověk vezme jistotu že projekt na kterém dělá několik let se neobjeví z ničeho nic v Americe na serveru. 😀 jinak opravdu žijeme ve skvělé době co se technologií týče 😀 zbytek světa na tom je o něco hůře

  • @vantyto
    @vantyto15 күн бұрын

    Ke konci videa - že nam bude ai vykládat něco co nebude pravda a my tomu uvěřime - to je asi tak stejny jako kdyz nám nějakej kamarad bude dělat úplně to stejny. Aneb, tyhle AI nástroje jsou pořád jen nástroje, zalezi jak se použijí.

  • @Jadzim27
    @Jadzim2715 күн бұрын

    Těším se na to, rád bych si to i platil, ale 500/měsíc mi přijde přestřelený. Být to za 150-200 tak nezpoxhyby

  • @tomascermak9205
    @tomascermak920515 күн бұрын

    Jo. Označím si slova v knížce, vyfotím ji a ona mi to přeloží. Neskutečné zrychlení.

  • @jozefalexius4391
    @jozefalexius439113 күн бұрын

    no mne sa teda ani raz nepodarilo dosiahnut taku interakciu s chatgpt4o ako je prezentovane vo videu, je to mozno o trosku rychlejsie ako chatgpt4

  • @puliverius
    @puliverius14 күн бұрын

    AI sa skor nauci pouzivat nas nez my ju :D. Navyse, vzhladom na to ako rychlo napreduje, je mozne, ze co sa o AI ucis dnes, zajtra uz bude zbytocne, lebo tu bude novsia verzia, ktora bude fungovat jednoduchsie a efektivnejsie.

  • @MrBjarek
    @MrBjarek15 күн бұрын

    Ahoj chlape. Při lidi co chtějí něco se sebou dělat, je to fajn ale pro lidi co nechtějí to bude moc těžké. Příklad chci se učit Anglicky tak fajn ale vždyť nemusím zapnu mobil a přeloží mi konverzaci s kýmkoliv. Tak že? Dobrá věc ano ale už se lidé nebudou snažit a to není dobře.

  • @Fastmancz_
    @Fastmancz_15 күн бұрын

    ChatGPT beru jako součást života a používám to ke každodenní práci. Je to budoucnost, které se nevyhneme.

  • @StiramLosyRukou
    @StiramLosyRukou13 күн бұрын

    kdy nahradi všechny youtubery??

  • @smajliiicka
    @smajliiicka15 күн бұрын

    Těším se na komunikaci se zvířaty 😍

  • @jendabekCZ

    @jendabekCZ

    14 күн бұрын

    ... dokud se nedozvíme, co si o nás myslí ;)

  • @smajliiicka

    @smajliiicka

    14 күн бұрын

    @@jendabekCZ proč dokud? Že je někdo tyran není moje karma

  • @lukasvass681
    @lukasvass68111 күн бұрын

    Podla mna to nefunguje. Dal som mu zopar otazok z odboru, v ktorom pracujem, v zasade vygooglitelnych, niektore zo zdrojov, kde treba vyplnit Captcha a na nic mi neodpovedal spravne…

  • @balonkovymicek
    @balonkovymicek11 күн бұрын

    A teď je to tak strašidelné a nebo tak vzrušující že už něco takového umí takové věci.

Келесі