Чому ти брешеш, що знаєш патерни проєктування?

В цьому відео я розповідаю про важливість вивчення патернів проєктування в програмуванні. Багато програмістів не знають про них або не розуміють, як їх застосовувати. Вивчення патернів допомагає покращити якість коду і розв'язувати типові проблеми швидше та ефективніше. Порівнюю програмування з урбаністикою, де систематизація і розумне планування міст допомагають уникати проблем. Концепція патернів походить від ранніх робіт Крістофера Александера щодо архітектури міст. Наразі існують десятки патернів, які допомагають вдосконалити програмування та розвиватись у цій сфері.
00:00 Вступ
02:19 Як дійшли до патернів проєктування
03:24 Програмування це урбаністика
04:40 Навіщо програмісту ЗНАТИ патерни
07:28 Хто активно використовує патерни
08:18 Приклад патерна в програмуванні
10:03 Висновок
Для підтримки - www.buymeacoffee.com/alexkova...
Telegram - t.me/AlexKovalchukTg
З питань співпраці і реклами пишіть - t.me/Kelli_Nixe або alex.kovalchuk.media@gmail.com

Пікірлер: 231

  • @otis5955
    @otis59559 ай бұрын

    Продовжуй розвивати український контент, подача відео на вищому рівні!

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Дякую за підтримку

  • @alexkonoplian
    @alexkonoplian9 ай бұрын

    Основна проблема в темі патернів - їх достатньо багато, половина майже не використовується, а на співбесіді треба впевнено сказати "так, знаю". Згоден з тим, що патерни - це надовго, і від того що ти перечитав гуру нічого не зміниться. Але й працювати треба вже зараз, а не через рік-два, коли ти більшість патернів спробуєш і зрозумієш. І, виходить, що більшість програмістів десь посередині між "я робив Адаптер та Singleton, але не знав що це так називається" і "я розумію всі, але роблю 3".

  • @newexe1818

    @newexe1818

    9 ай бұрын

    💯%

  • @user-cl4yw5zo3i

    @user-cl4yw5zo3i

    9 ай бұрын

    Бо реалізувати один патерн, особливо породжуючий - це вже задача впровадження патерну в якості ядра архітектури однієї великої фічі, розробка якої в цілому триває кілька місяців. Якщо середній досвід програміста 4 роки, то не надто багато патернів вдається реалізувати при цьому не натягуючи сову на глобус. Намагатись в кожному модулі реалізувати якийсь патерн - це ще гірша помилка, ніж їх взагалі не використовувати.

  • @nqhndl

    @nqhndl

    9 ай бұрын

    категорично не згоден. щодо багато, так, там є десь альманах на 500 паттернів, але важливо не знати їх всі напам'ять, важливо розуміти які за ними спільні ідеї й принципи проєктування - GRASP (Applying UML and Patterns, Larman1998). Щодо того, що половина майже не використовується - це просто неправда, більшість активно використовується, а деякі з них - взагалі фундаментальні техніки без яких майже нічого не напишеш. То ви просто не знаєте що те що ви написали - це варіація якогось патерну, або у вас просто біда в коді з cohesion/coupling, і з патернами могло бути набагато краще. І туди ж те що ви написали про "роблю 3". Ну хіба що припускаю що може таке бути якщо шльопати форми на реакті то там дійсно багато патернів не використаєш, але і там cohesion/coupling це фактори. Що на співбесіді треба впевнено казати (брехати) "так, знаю" якщо не знаєш - це, перепрошую, взагалі крінж. Хто вас змушує брехати на співбесіді?

  • @user-cl4yw5zo3i

    @user-cl4yw5zo3i

    9 ай бұрын

    @@nqhndl > То ви просто не знаєте що те що ви написали - це варіація якогось патерну, або у вас просто біда в коді Автор навів приклад використання патерну Адаптер, де градуси Цельсія конвертується в Фаренгеїти convertCelciumToFarengeit(temperature). То виходить створити якусь функцію - це вже використання патерну? Дуже круто, тоді все на світі є патерном або її варіацею. А особливо патерном Міст.

  • @alexkonoplian

    @alexkonoplian

    9 ай бұрын

    ​@@nqhndl ок, у вас на співбесіді спитають "а розкажіть мені про *pattern name* - і ви там сидіть та згадуйте які в них принципи, а від вас чекають банальних знань з книжки. In the same way - А я кажу правда) У frontend-і саме більшість не використовується, бо є декілька найбільш зручних і роблять все по ним. Для чого робити щось не звичне і не зручне, якщо можна зробити звичне і зручне? Дійсно, я не знаю, що пишу. І жодного патерну не бачу і не застосовую в своєму коді. Вам краще видно. Очевидно, що до замовчування проблеми веде бажання отримати роботу. Я і не кажу брехати - а саме бути невпевненим в тому що кажеш. Дуже радий що Ви крінжуєте з ситуації, яка для багатьох стала новою реальністю за останній рік.

  • @jah_agency
    @jah_agency9 ай бұрын

    Лайк за Троєщину❤

  • @notproudman

    @notproudman

    8 ай бұрын

    Го на каву вийдем? Шукаю однодумців з Троєщини

  • @dimitro.cardellini
    @dimitro.cardellini9 ай бұрын

    ота проблема -- що беремо і робимо новий клас, що бере нове та переводить у старе ) Цей шаблон було створено до того, як з'явилися лямбди в Java ) Зараз було б вже досить для такого маппінгу зробити тільки одну функцію, яка живе без класу і дозволяє вирішити таку задачу. В тім, коли треба розширитися на кріпту -- то швидше треба робити композит, що вмії з'єднувати декілька дата-сет-провайдерів в один дата-сет-провайдер. До речі, сам елементарний дата-сет може приймати клас-стратегію, а не адаптер, що буде відображати домен конкретної біржі у домен застосунку. ну то таке ;) Власне проблема з патернами в тому, що доки до реальних задач справа не дійде, то паттерни дуже важко зрозуміти. А інша -- І як я вже сказав, паттерни реально обтяжені специфікою конкертної мови программування, а саме Java, що по-перше вимагає знання тієї самої джава, а по-друге вимагає розуміння того, як аналогічні задачі вирішуються в мові конкретного проекта. Наприклад -- є у нас сінглтон. За паттерном треба створювати новий клас-нащадок (щоб не втрачати можливість мульті-інстанціування головного класу), в ньому сховати конструктори, додатави статичні методи інстанціювання в яких власне або повертати раніше створений, або створювати та зберігати новий екземпляр класу. В JS/TS можна створити лише одну функцію-фабрику, що буде робити те саме, а дуже часто можна взагалі просто інстанціювати клас і просто імпортувати той екземпляр там де треба. Я широко використовує DI, куди я замість фабрики для DB Connection кладу вже готовий інстанц, або, наприклад, fetch (http client) -- я також кладу просто екземпляр. А про мій улюблений паттерн "декоратор" і казати нема чого. Якщо дивитись на першоджерело -- все таке складне і для декорації функцій ґеть не підходить (бо там класи) ... а найпоширішений в JS декоратор memo -- це саме функція, яка декорує теж функцію. До речі -- ще один спосіб імплементації сінглтона ;) Якщо казати про FP-мови програмування, то там можна окрему книгу видати з того, як застосувати паттерни проектування, скажімо в тому самому Гаскелі або більше реальному Рвсті, де ООП так би мовоти "транспановано" відносно тієї самої Java

  • @Digey90

    @Digey90

    9 ай бұрын

    В фп є один патерн - монада і її достатньо для вирішення більшості проблем.

  • @dimitro.cardellini

    @dimitro.cardellini

    9 ай бұрын

    ​@@Digey90 та як би ж то ;) до речі, монади є не тількив ФП, а і не у ФП також ... І то трохи інший рівень абстракції, ніж "бандитьскі" патерни. Патерни ближчі до бізенсової логіки. А от монади -- то про з'єднання стрілок клейслі, тобто про написання коду з ефектами в термінах чистих функцій. То ж, паттерни та монади дуже добре один одного доповнюють

  • @alex-kovalchuk
    @alex-kovalchuk9 ай бұрын

    Приклади малюнків Пікассо і Далі в академічному стилі (ті які побоявся добавляти на ютуб) - t.me/AlexKovalchukTg/50 Я зміг домовитись з видавництвом Фабула про знижку підписникам 15%. Знаходьте цікаву вам літературу на сайті ( cfy.li/fabula ), вводьте промокод - FabulaIT15 діє до 22.09.2023) і підтримайте Українську локалізацію.

  • @Vitalik186

    @Vitalik186

    9 ай бұрын

    Тема цікава і важлива. На практиці нажаль люди дуже часто ігнорують цю тему і пишуть свої велосипеди. Але тут є один момент - наприклад ви шукаєте фронта який працює на Vue, і вчить паттерни просто щоб пройти співбесіду - бо ви цього від нього очікуєте - далі він їх забуває і далі пише на своєму Vue. Насправді якщо вам потрібен не інженер - а девелопер який збирає фронт на Vue - то і очікуйте від нього паттернів Vue - такі є, і книги по ним також є, так само як і по паттернам до інших фреймворків. Це не означає що не треба знати орігінальну базу, але так хоч люди будуть одразу бачити практичний результат - і почнуть використувавати на практиці і можливо колись дійдуть і до класичних паттернів.

  • @mhevak
    @mhevak9 ай бұрын

    Паттерни - то цікава тема. Сліпо їм слідувати не треба. Бо можна наплодити абстракцій/шарів там, де вони нафіг не потрібні. Їх треба зрозуміти. Але і зрозуміти до кінця їх можна тоді, колі протрахаєшся з проблемою, що вони вирішують. І тому, виходить, треба спочатку натрахатись самому - а потім вже лізти патерни розбирати...

  • @logcom482
    @logcom4829 ай бұрын

    Кім Чен Ір як кодревюер це бомба)))

  • @savin55589
    @savin555899 ай бұрын

    Велике дякую вам за це відео❤❤❤ Бажаю вам міцного здоров'я та сил🦾

  • @yuriibubis574
    @yuriibubis5749 ай бұрын

    Надзвичайно цікаве та корисне відео Дуже дякую тобі за твою працю!

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Дякую за підтримку, такий фітбек надихає фігачити далі

  • @artemvolsh387
    @artemvolsh3879 ай бұрын

    Знайшов ваш контент, це неймовірно! Ідейно, винахідливо, корисно. Підписка, та лайк обов'язково! 🔥

  • @bioplanet8436
    @bioplanet84369 ай бұрын

    Я знаю! Ось до прикладу сінглтон!

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Це топ 😂 Пояснюю жарт (може хтось не зрозуміє). Сінглтон входить в список патернів, але його часто називають антипатерном, бо він порушує принцип ООП (принцип єдиної відповідальності)

  • @savin55589

    @savin55589

    9 ай бұрын

    ​@@alex-kovalchukімпостер серед патернів😂

  • @xffeeo

    @xffeeo

    9 ай бұрын

    @@alex-kovalchuk може вже SOLID а не ООП?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Так, SOLID. Щось перегрівся на сонці і не то написав

  • @Vitalik186

    @Vitalik186

    9 ай бұрын

    @@alex-kovalchuk ось про принципи і треба зробити відео. Бо насправді принцип єдиної відповідальності - це принцип що який говорить що на одну частину коду має відповідати тільки один "аткор" (де актор це можна сказати замовник цього коду) - і це якраз SOLID. А те що ви маєте на увазі це принцип separation of concerns - це якраз більше ООП принцип. І сінголтон йог порушує тільки якщо його не правельно використувавати. Про те як його правельно використовувати - теж можна зробити відео :) Розмова про те що солід це антипаттерн уже говорить про те що тема не пройдена і не зрозуміла до кінця - і будьякий паттерт може стати антипаттерном якщо його засунути не туди куди треба - це доречі перша проблема початківців - після засвоєння теорії засовувати паттерни всюди :)

  • @autotypeC
    @autotypeC9 ай бұрын

    За диплом однозначно лайк

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Не дарма його добивався 😅

  • @ronin_l7

    @ronin_l7

    9 ай бұрын

    ​@@alex-kovalchuk впевнений, тоді, навіть не знали накой воно знадобиться😂

  • @user-zk5ym9ut1j
    @user-zk5ym9ut1j9 ай бұрын

    Цікавий факт, але до більшості патернів можна дійти й самому вирішуючи проблему low coupling та high cohesion. Решта ж патернів досить нішева та треба 10 разів подумати перед тим як їх використовувати, бо абстракції мають ціну, а код в першу чергу має бути зрозумілим

  • @vasil.khamulyak
    @vasil.khamulyak9 ай бұрын

    Чудове відео. Дякую!

  • @wishmaker1443
    @wishmaker14439 ай бұрын

    Дякую, корисно і пізнавально! Про адаптер здогадався майже одразу, згадав картинку де у квадратний отвір треба було всунути циліндр) Закортіло перечитати патерни і передивитись свій код ☺

  • @NazarLesyuk
    @NazarLesyuk9 ай бұрын

    Подача крута, дякую тобі!

  • @user-kj7bn8ls3b
    @user-kj7bn8ls3b9 ай бұрын

    Дякую за відео. Вподобайку за мотивацію

  • @dmitryk640
    @dmitryk6409 ай бұрын

    Щодо мідла - то в них як раз хромає застосування патернів, тому що їм притаманно писати оверлоад функції та класи. А ось Senior вже має навички, як будувати певні архітектурні рішення. У більшості ж випадків, коли питаєш - то так, можуть проговорити SOLID, певні патерни. Коли питаєш, а як зрозуміти, що десь є порушення застосування того ж підходу Ліскоі, то й все. Загубилися... І так повністю погоджуюсь, що тільки практика допоможе. Але тут в гру вступає не один фактор, якщо є бажанні, адекватні архітект та ліди і є на це час.

  • @jannadark8100

    @jannadark8100

    7 ай бұрын

    а паттерни що, не з функцій і класів складаються? як же можна відповісти на питання чи є порушення у використанні паттерна? це суб'єктивна думка тому що паттерни це дуже абстрактна річ, правила гарного тону у програмуванні + досвід і майстерність кодера. кожен кодер, навіть самий тупий індус якому в школі математику не викладали, використовує паттерни для створення коду, просто вони не настільки ефективні як у кодера, який розуміє ТА і візуалізує проєкт від початку і до кінця знаючи що і як він буде писати, які модулі потрібні, які будуть баги чи несумісність і які танці з бубнами треба виконати, щоб все те запрацювало. сучасні мови програмування роблять паттерни архаїзмами тому що достатньо мати здоровий глузд і ефективно використовувати наявні інструменти. то що таке Ліскоі? навіть гугл не знає. в цього дивного слова є нормальна англійська версія?

  • @annarozsokha5552
    @annarozsokha55529 ай бұрын

    Дякую за якісний контент, за промокод і за нагадування купити класику 🙏

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n9 ай бұрын

    Дуже дякую Вам за вашу працю, за ваші цікаві та корисні україномовні випуски!

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Дякую за підтримку

  • @EatDrinkCook
    @EatDrinkCook9 ай бұрын

    Як на мене більшість патернів це рішення в стилі "капітан очевидність" які можна застосувати маючи базове логічне мислення, навіть ніколи не чувши про патерни

  • @VladiqLot

    @VladiqLot

    9 ай бұрын

    У книзі “GOF” так і пишуть «можливо багато патернів ви застосовуєте не знаючи що це вони»

  • @r.chitector

    @r.chitector

    9 ай бұрын

    Полностью согласен! В любом случае если много практиковать то разные подходы родятся в здравой голове сами собой! Это как у Фиби было с гитарой «старушичья рука» :))))

  • @jannadark8100

    @jannadark8100

    7 ай бұрын

    ну або якщо ти сам маєш створити код від початку до кінця, зліпити все до купи, то в тебе немає вибору окрім як мати досвід, здоровий глузд і розуміти, що не можна пришивати яйця до легень бо воно просто не буде працювати. слово "паттерни" вигадали тролі з HR щоб знущатись з аплікантів на співбесідах.

  • @nqhndl
    @nqhndl9 ай бұрын

    100%, люди за патерни не шарять і шарити не хочуть, хочуть хіба що знати що відповісти на співбесіді) Скільки через мене таких пройшло це просто біда, і кожен з впевненим видом розказує що знає, поки не почнеш розпитувати. Зробіть, будь ласка, такий самий ролик про СОЛІД, бо патерни хоча б зрозуміло, там їх багато. СОЛІД принципів всього 5, 90% не знають і їх, тільки хіба що як кожна літера розшифровується, і не глибше.

  • @yuriy5376

    @yuriy5376

    9 ай бұрын

    А хтось із цих людей точно думає, що це ви не знаєте паттерни, бо ви читали не ту книгу, що вони 😂

  • @nqhndl

    @nqhndl

    9 ай бұрын

    @@yuriy5376 щодо даної гіпотетичної ситуації, сподіваюсь ви жартуєте, а не серйозно маєте на увазі що таке можливо)

  • @ISupportGenoZidrusni
    @ISupportGenoZidrusni9 ай бұрын

    Величезне дякую за відео! Якраз ніяк руки не доходили до патернів!

  • @4BeerLife
    @4BeerLife9 ай бұрын

    В тебе топові відоси! Дуже дякую! Давай ще))

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Дякую за підтримку, буде ще)

  • @andriysalnikov4308
    @andriysalnikov43089 ай бұрын

    Дякую тобі. За твій труд й цікаву подачу. Книги, що ти рекламуєш, майже всі "зібрав" й прочитав. Без промокоду, ех :(. Але в них ще бувають цікаві акції й знижки на "бандли"

  • @ASDjonok
    @ASDjonok9 ай бұрын

    Дякую

  • @VitaliyPelyukh
    @VitaliyPelyukh9 ай бұрын

    Дякую за пізнавальний та корисний контент. Дякую за промокод, давно книга "Патерни проєктування" лежить в списку бажано, а тут знижка, гріх не купити, вже замовив. Дякую.

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Крутяк, на днях почав перелистувати цю книгу. Сподіваюсь тобі також сподобається

  • @user-jt7wb3zc1m
    @user-jt7wb3zc1m9 ай бұрын

    *Тому що треба грошей!* 🤗

  • @volodymyrkomliev5849
    @volodymyrkomliev58499 ай бұрын

    Хай квітне український KZread! 🇺🇦

  • @user-qp7pw2jw6p
    @user-qp7pw2jw6p9 ай бұрын

    Круть!

  • @itslen
    @itslenАй бұрын

    Дуже класний формат, так тримати 🙌

  • @user-ch4vs7hb8n
    @user-ch4vs7hb8n9 ай бұрын

    дякую за класне відео ))

  • @kirillb6501
    @kirillb65019 ай бұрын

    Моя повага за правду)

  • @user-yq6qt1mq9k
    @user-yq6qt1mq9k9 ай бұрын

    Відео хороше. Гумористична складова шикарна. На кількох місцях голосно засміявся. Легко сприймається інформація з цього відео.

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Дякую за підтримку, буду фігачити далі)

  • @lianakannabisovna1603
    @lianakannabisovna16039 ай бұрын

    Дякую за відео. Невеличке зауваження: в нашій мові нема слова получається/получилося.

  • @hutornyi
    @hutornyi9 ай бұрын

    Патерни як інструмент спонукають користувачів до вибору патерна ще до того як вони зрозуміють усю сукупність проблем (concerns) які слід вирішити цим дизайном. Чи навіть ігнорування деяких concerns щоб можна було використати улюблений патерн. Крім того навіть вдало підібраний для поточної сукупності concerns патерн може виявитись невдалим у ході розвитку дизайну і виявлення нових concerns. Як інформаційний матеріал патерни корисні, а як нормативний - шкідливі

  • @user-cl4yw5zo3i

    @user-cl4yw5zo3i

    9 ай бұрын

    Вони скоріше підходять більше для рефакторінгу, коли є більш-менш стала версія і необхідно все привести у охайний вигляд. Але хто в умовах швидкоплинності бізнесу витрачає час на рефакторінг архітектури?)) Хіба, що ідейні програмісти-перфекціоністи, які під час овертаймів це роблять, а потім пишуть книги про патерни.

  • @jannadark8100

    @jannadark8100

    7 ай бұрын

    @@user-cl4yw5zo3i коли працюєш на себе, а не на контору, яка тобі оплачує час знаходження за компом, то і гратись в рефакторинг уже й не так хочеться. одразу треба писати код на стилі, щоб було приємно потім подивитись. паттерни вигадали для тих, в кого туго зі здоровим глуздом і артистизмом бо їм треба на щось спиратись там, де вони мають спиратись на свій досвід і свій стиль як кодера.

  • @nanvlad
    @nanvlad9 ай бұрын

    Junior - не старається використовувати патерни Middle - старається використовувати патерни Senior - старається не використовувати патерни

  • @FirstLast-fg2ep
    @FirstLast-fg2ep9 ай бұрын

    Лайк за Факторіо!

  • @Bohdan-Venhrenovych
    @Bohdan-Venhrenovych9 ай бұрын

    Класний канал , скоро у вас буде 100к+ підписників

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Дякую, якщо буде я буду дуже щасливим😅

  • @MrSjcris
    @MrSjcris9 ай бұрын

    Дякую за український контент. а буде продовження теми ? якимось прикладом ?

  • @jannadark8100

    @jannadark8100

    7 ай бұрын

    яким прикладом? паттерни це абстракція. типу в тебе як людини такий паттерн вранці: прокинувся (паттерн ефективного виконання дії - спустив одну ногу з кроваті, намацав підлогу, спустив іншу, топ-топ), пішов в туалет (паттерн: підняв кришку, і т.д). тобто ти виконуєш набір дій і вони мають бути злагоджені і ефективні. бо якби ти не підняв кришку, почав сцяти то це був би неефективний паттерн бо тоді довелось би додатково прибирати і витрачати на це час. тобто паттерн це абстракція, ідея, яка містить у собі найбільш ефективний спосіб виконання дії. якщо про приклади з програмування, то в програмуванні немає єдиного закону щоб прописував як і що програмувати, головне щоб код був коротким, легким у розумінні, структурно мав сенс і можна було легко додавати нові фічі. коли всі ці критерії будуть виконані тоді кодер застосував вірні паттерни. але оскільки програмування це теж мистецтво і два різних кодера можуть знайти зовсім різні підходи до вирішення проблеми, то будь які приклади будуть такою ж абстракцією. люди ще й почнуть сваритись що так не можна треба було робити по іншому )))

  • @MrSjcris

    @MrSjcris

    7 ай бұрын

    @@jannadark8100 ну правильно можна просто поводити а ти там розбирайся ... але "истина гдето там"

  • @testdeim
    @testdeim9 ай бұрын

    Патерни це та річ, про яку тебе питають на співбесіді: - а ти знаєш ось такий патерн і для чого саме він викрористовується? - ні, не знаю. а що саме? - ну це паттерн який...(далі йде опис патерна як у книжці). Зрозуміло? - тю! так я майже все своє програмістське життя так роблю. і якось воно само по собі з досвідом прийшло та забуло сказати, що ось воно - це патерн з конкретною назвою. Я привів приклад з типовою співбесідою. Сам я цікавився темою патернів не після питань на співбесіді. Але в мене було так само - прочитав про патерн, подивився приклади і "тю! так я так і робив все життя, коли вирішував типову для цього патерну задачу". Декілька з них звичайно не були знайомі, але вони були відмічені авторами книжки як рідко використовувані або такі, що не дуже підходять для реалізації в моїй мові програмування.

  • @tematoscybersage5626
    @tematoscybersage56269 ай бұрын

    Так є ж різні патерни і їх багато. Тут питання скільки людей їх знає, які знає і скільки їх правильно використовують, хоча це взаємопов'язані речі, якщо розумієш - то звісно що будеш їх використовувати.

  • @nathanielsushkof1371
    @nathanielsushkof13719 ай бұрын

    Дуже цікаво, але поки мало зрозуміло, та поза як, дякую за Український контент

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Сподіваюсь це через поріг входу, а не через те що я так погано розказую 😅

  • @mmospanenko
    @mmospanenko9 ай бұрын

    Все так, якраз на цьому тижні було багато інтерв'ю, але про патерни не говоримо, мучаю більш дикими речами 😊 але то корисно, принаймні мені здається 😊

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    А якими речами допитуєш кандидатів?

  • @kovalyurii7278
    @kovalyurii72789 ай бұрын

    Хто ми з тобою? Ми з тобою хрещені! Де ми хрещені - в церкві на Троєщині 😈

  • @Taronimus
    @Taronimus9 ай бұрын

    От з шаблонами завжди так: ніби і прості речі, але ніби і складні, все-одно нічого не зрозуміти, доки не спробуєш. Для мене це відео скоріше працює як нагадування, досить вчасно випущене, до речі)

  • @SpockUnderOak
    @SpockUnderOak9 ай бұрын

    Алекс, чого так рідко щось випускаєте? Ви дуже цікаво розказуєте, класні відео!

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Взяв невелику паузу, уже повернувся

  • @SpockUnderOak

    @SpockUnderOak

    9 ай бұрын

    @@alex-kovalchuk вас вистачить на раз в тиждень випускати відео? )

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Нічого обіцяти не можу, на наступні вихідні відео уже знято, але на ці вихідні напевне не зможу. Тому майже кожного тижня буде відео 😅

  • @andrew3amb
    @andrew3amb9 ай бұрын

    Це лайкооосс! В ім*я святого Сінглтона, блаженнійшого Білдера і всіх Фабрик!

  • @user-sv9vf6cm9l
    @user-sv9vf6cm9l9 ай бұрын

    Остання фраза кожен раз винос😂

  • @nazarobeziuk6150
    @nazarobeziuk61509 ай бұрын

    Я також з Тернопільської обл

  • @jbochko
    @jbochko9 ай бұрын

    Кажуть, що маючи молоток, все навколо здається гвоздем. Тобто, знаючи шаблон А, будеш його пхати де тільки вийде. Я чогось замість адаптера подумав, що простіше було б мати remapping function. Але я джаву змінив на тайпскрипт кілька років тому. Дякую за відео! Треба ще

  • @user-cl4yw5zo3i

    @user-cl4yw5zo3i

    9 ай бұрын

    > Я чогось замість адаптера подумав, що простіше було б мати remapping function бо так і є

  • @yurapekach7550
    @yurapekach75509 ай бұрын

    якраз дивлюсь різні матеріали на цю тему і тут вийшло нове відео ))

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Радий допомогти)

  • @VladiqLot
    @VladiqLot9 ай бұрын

    Співбесіди це як продажу б/в авто. Якщо продавець буде максимально чесним, він ніколи не продасть авто. Тому і співбесіда це процес коли від кандидата хочуть чути лише те що хочуть.

  • @VladiqLot
    @VladiqLot9 ай бұрын

    Колись давно на код ревью мій тім лід(а він був досить скіловий розробник) показав на шматок кода і сказав “це порушує якусь хуйню з SOLID”

  • @yuriy5376
    @yuriy53769 ай бұрын

    У багатьох людей чомусь фіксація на GoF-паттернах, а про Distributed systems design patterns чомусь багато хто забуває, хоча без останніх якраз набагато тяжче обійтись backend developer'у на великому проекті з мікросервісами і DDD

  • @user-ut4vl8bw2k
    @user-ut4vl8bw2k9 ай бұрын

    Треба розібратись. Думаю, що використовую паттерни несвідомо, але які саме, як і де, пояснити не зможу бо власне не знаю паттернів.

  • @shiinamashiro1090
    @shiinamashiro10909 ай бұрын

    Лайк за факторіо

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Як на мене, факторіо це ідеальний приклад любові програмістів автоматизувати усе

  • @user-yq6qt1mq9k
    @user-yq6qt1mq9k9 ай бұрын

    Я не програміст і ці всі слова (мід, джун, фреймворк, патерни etc) для мене незрозумілі. В жаргонному сенсі, англійську я знаю нормально. В мене просто є блокнот, в котрому пишу код і запускаю його з терміналу. Пояснення доволі просте. Виявляється патерни -- це штуки які працюють та існували ще до того, як їх так назвали.

  • @ievgenieris300
    @ievgenieris3009 ай бұрын

    Капець крутий конь тент

  • @donkolia1677
    @donkolia16779 ай бұрын

    Я 35 років прожив і не знав що таке патерни і навіть не знав про їх існування. Я просто шокований що не знав про їх існування, світ ніколи не буде для мене таким як раніше. Як тепер дальше жити? Блін напевно так як раніше...

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Зате тепер в компанії програмістів зможеш сказати "Так, знаю про патерни, не вразило" 😅

  • @user-vb4vs5yz6w
    @user-vb4vs5yz6w9 ай бұрын

    почув про аналогії, пінгвінів, бінанс, тощо. Так а шо по тій фабриці?

  • @user-zw4bx4iq4k
    @user-zw4bx4iq4k9 ай бұрын

    dsltj njgxbr - переклад (відео топчик)

  • @andrewD508
    @andrewD5089 ай бұрын

    Кандидати кажуть те, чого від них хочуть. Як часто інтерв'юери НЕ будуть дивитись на кандидата "як на дурника", якщо він буде казати "я не знаю ООП"?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Так, і дуже часто інтерв'юєри питають те що їм не треба на роботі, а кандидати зубрять для інтерв'юєрів не розуміючи суті

  • @jannadark8100

    @jannadark8100

    7 ай бұрын

    в сенсі не знає ООП? а нахіба тоді приперся на роботу влаштовуватись? чи в нас в країні такі низькі стандарти до кодерів що ООП можна і не знати?

  • @andrewD508

    @andrewD508

    6 ай бұрын

    @@jannadark8100 ти впевнений, що ти "знаєш ООП"? Що ти розумієш, що це не про ключові слова extends або class? Як побудувати систему, яка не буде схожа на написану у процедурному стилі (класи-структури та класи без стейту, але з поведінкою - це не схоже на ООП)? Так, я можу сказати що я "не знаю ООП", далеко не один рік у програмуванні.

  • @jannadark8100

    @jannadark8100

    6 ай бұрын

    @@andrewD508 там теорії всього кілька сторінок. структурне (процедурне програмування) відрізняється тим, що виконання йде зверху вниз але і має менше інструментів (немає наслідування, абстракції і ін.). ооп це лего, а структурне програмування це лапша :)

  • @user-ut5gk3xg1t
    @user-ut5gk3xg1t9 ай бұрын

    Цікаве відево лайк

  • @user-nb2in1up2q
    @user-nb2in1up2q9 ай бұрын

    Патерни - настільки зрозумілі та очевидні, що про них можна говорити тільки алюзіями та аналогіями. Є питання, я пишу на реакті, відповідно в 99 випадках з 100 - це функціональне програмування. Чи обов'язково використовувати патерни у поєднанні з об'єктами, чи це нормально - реалізовувати цю логіку на функціях?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Якщо ти береш готовий каркас, наприклад nuxtjs то можна жити без них. Але всерівно будеш придумувати певні свої рішення проблем Я б радив хоча б ознайомитись з ними щоб при потребі згадав що десь чув про це

  • @olegmakarikhin
    @olegmakarikhin9 ай бұрын

    Не пробуйте факторіо, якщо у вас нема зайвого(або вільного) місяця-двох часу

  • @Vitalik186

    @Vitalik186

    9 ай бұрын

    хехех :) ви б в мене співбесіду не пройшли :)

  • @viv81ster
    @viv81ster9 ай бұрын

    Ну таке собі поясненя Взяв спочатку приклад з біржою і перескочив на пінгвінчиків.

  • @logcom482
    @logcom4829 ай бұрын

    Я колись PHP 3 вчив і на патернах запоровся ну і лишив то все діло бо думав що тупий.Потім через Х років почав з С де немає ООП і зрозумів що без тої фігні можна жити і ООП це не головне.Треба все робити за технологією "keep it simple " і все буде ок.

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Ага, програмування на мовах з іншими підходами дуже сильно розширює бачення

  • @bordurek
    @bordurek9 ай бұрын

    Нічого не зрозумів з прикладу про термометри. Чим використання патернів відрізняється від використання процедур чи методів об'єктів, чи засад ооп? Чи патерни і шаблони це одне і те? Чи можна перед тим, як вигадувати зоопарк з пінгвінами, дати приклад якогось реального патерну, який створила четвірка супергероїв? Бо підсумок, що щоб зрозуміти патерни, маєш створити власний патерн якось не того, якщо взагалі не пояснено, що це. А так дякую за відео, було цікаво

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Зоопарк з пінгвінами це приклад патерну Адаптер (Wrapper) від четвірки. По суті вони створили патерни за одною схемою на найпопулярніші проблеми. Патерни це та штука які програмісти і так використовують постійно просто систематизована. Кожен патерн складається з - проблема, яку вирішує патерн; - мотивація щодо вирішення проблеми способом, який пропонує патерн; - структура класів, складових рішення; - приклад однією з мов програмування; - особливості реалізації в різних контекстах; - зв’язки з іншими патернами

  • @caffeinejavacode1475
    @caffeinejavacode14759 ай бұрын

    Як в кінці кінців вчити ці патерни? Я постійно їх забуваю, хоча взяв розібрався написав його з часом не пам'ятаю і не знаю коди їх застосувати. Як розібратись раз і назавжди?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    В прикладному програмуванні фреймворки заміняють патерни, тому це тепер не обов'язкові знання. Але якщо захочеш поковиряти сам фреймворк який використовуєш то варто просто мати їх під рукою Бо якщо не використовуєш і вивчиш, то просто знову забудеш, або що ще гірше то почнеш тулити їх туди куди непотрібно

  • @caffeinejavacode1475

    @caffeinejavacode1475

    9 ай бұрын

    @@alex-kovalchuk Фреймвьорки не замінюють бізнес логіку. Я не розумію як ФВ можуть замінити патерни, вони тільки можуть під капотом використовувати, а вот бізнес логіка зовсім інша.

  • @VadimGV
    @VadimGV9 ай бұрын

    Я не брешу, що я знаю патерни. Я чесно знаю, що я їх не знаю

  • @Techn0man1ac
    @Techn0man1ac9 ай бұрын

    FSM можна вважати патерном?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Він занадто конкретний, але можна описати патерн для якого FSM буде елементом прикладу рішення (той же патерн State використовує скінченний автомат)

  • @Techn0man1ac

    @Techn0man1ac

    9 ай бұрын

    @@alex-kovalchuk ось і я нашкрябав відео, як раз по цій темі, якщо хочете можете глянути

  • @xffeeo
    @xffeeo9 ай бұрын

    4:23 гарна аналогія з північною корею 😂

  • @romanroman367
    @romanroman3679 ай бұрын

    На своїй практиці використав тільки два. Команда і фабрика і то поверхнево. Там ще тої фабрики також є три види вроді

  • @maxleo3374
    @maxleo33749 ай бұрын

    Їх особо не використовують тому шо нема де. В аутсорсі пишуть в основному на якихось фреймворках і там вже все зроблено і так. Патерни можуть знадобитися при розробці бібліотек наприклад. Тому їх мало хто знає тому що маже немає де їх використовувати і воно все забувається швидко

  • @VladiqLot

    @VladiqLot

    9 ай бұрын

    Бізнес-логіку як допомагає писати фреймворк?)

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Зазвичай автори фреймоврку навʼязують структуру проекту. Там виділяють папку під бізнес логіку. Якщо навіть в рамках неї реалізовано погано такий проект не складно підтримувати. Але за умови що розробники дотримувались рамок фреймворка

  • @maxleo3374

    @maxleo3374

    9 ай бұрын

    @@VladiqLot а шо таке бізнес логіка ? пару крудів и вьюха ? Питання куди можна засунути патерни наприклад Observer, Singleton, Proxy, Composite, Facade итп в бізнес логіку ? Максимум що там може буде це наслідування похожих якихось моделей.

  • @maxleo3374

    @maxleo3374

    9 ай бұрын

    @@alex-kovalchuk ну я в курсі. Я кажу про те шо більшість, яка працює в бізнесі не використовує патерни тому шо нема просто де. Якщо ти працюешь в опенсорсі і котрібьютишь в якісь фреймворки то там це використовується. Більшість же робить круди і там немає просто місця де вліпить ці патерни. Тому їх мало хто знає тому що у повсякденному житті мало де їх можно використати, якщо ти не розробник фреймворку якогось.

  • @VladiqLot

    @VladiqLot

    9 ай бұрын

    @@maxleo3374 якщо у вас пару вьюх і круди, то дійсно нікуди.

  • @user-ph8ji5kg4j
    @user-ph8ji5kg4j9 ай бұрын

    Оо, відео

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Так, я повернувся)

  • @andriysalnikov4308
    @andriysalnikov43089 ай бұрын

    Зустрічав ще проблему. "Нам вумні дядькі сказали після код-рев'ю, що тут краще використати такий-то патерн. хтось щось розуміє?". Й починається таке натягування сови на глобус... Краще б взагалі не чіпали

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Так, є проблема коли після того, як вивчили пробують присунути патерни/підходи всюди де треба і де не треба

  • @fockyable
    @fockyable9 ай бұрын

    Дайте пліз лінку на сайт, де зібрані патерни

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Ось крутий сайт - refactoring.guru/uk/design-patterns/catalog

  • @maxr8152
    @maxr81529 ай бұрын

    А як е антипатерни? Що раніше було патерном зараз вже вважається антипатерном. В тій же книгі банди 4, перші патерни сінгелтон, але зараз це вважається погано його використовувати.

  • @Vitalik186

    @Vitalik186

    9 ай бұрын

    сінглтон не погано і не добре використовувати - все залежить від того де, і для чого.

  • @Expeller13
    @Expeller139 ай бұрын

    Поки розбирався що до чого коли вчив мову точно спробував-майже-зрозумів 3 патерни, як куа автоматизатор поки що тільки адапетарми користуюсь)))))🤯

  • @alexserdukov1595
    @alexserdukov15958 ай бұрын

    щойно ти почав розповідати про задачу я вже зрозумів що мова йтиме про адаптер/врапер)

  • @MasterSergius
    @MasterSergius9 ай бұрын

    Синглтон то теж паттерн і я сумніваюся, що його знають лише одиниці. А взагалі так, ніхто не знає паттерни і в реальних проектах з легасі кодом їх важко знайти та/або застосувати

  • @hutornyi

    @hutornyi

    9 ай бұрын

    За визначенням синглтон гарантує, що клас матиме тільки один екземпляр, і забезпечує глобальну точку доступу до цього екземпляра. Проте у більшості С++ прикладів він вирішує ще дві проблеми: - гарантує існування екземпляру коли він потрібен - лінива ініціалізація Інша комбінація цих проблем привести до іншого рішення, звісно якщо не обмежувати себе патернами

  • @VladiqLot

    @VladiqLot

    9 ай бұрын

    За сінгелтон бʼють по руках у нормальних командах:) Бо є DI

  • @Goldowansky
    @Goldowansky9 ай бұрын

    Той момент, коли ти зрозумів, що це адаптер паттерн ще на середині формулювання...

  • @oleh.artiukh
    @oleh.artiukh9 ай бұрын

    Їх треба не так знати як вміти використовувати

  • @grishavydr
    @grishavydr9 ай бұрын

    Картини з оголенням можна публікувати в ЮТ так как це памʼятка культури

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    На одне з відео де я порівнюю функціонал ютубу і порнхабу ютуб заагрився, хоча я там закрив усе що могло не сподобатись. Тому зараз вирішив не ризикувати. Коли канал виросте можна буде одразу в ютуб вставляти, але поки що при проблемах я навіть не зможу до сапорту достукатись

  • @mr__anderson
    @mr__anderson9 ай бұрын

    Рекапча ще жива?)

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Гугл старається її показувати все менше і менше. Але на жаль ще жива

  • @artur.plysiuk
    @artur.plysiuk9 ай бұрын

    Я певний час не міг зрозуміти нашо ті паттерни, якшо можна по іншому розв'язувати ту проблему. Виявилось, деякі паттерни актуальні для одних, і не актуальні для інших мов.

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Ага, при чому деякі мови просто почали реалізовувати патерни самі і тому програмісти зараз не розуміють в чому взагалі проблема

  • @1aggin_5amurai
    @1aggin_5amurai9 ай бұрын

    🤓

  • @ihateidiots9484
    @ihateidiots94849 ай бұрын

    Свої патерни - це нісенітниця. А тим паче вігадування своїх назв. Тому вони і патерни, що використовуються більшістю і вирішують схожі проблеми

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Але ж їх придумали люди. І придумавши свій можна набагато краще зрозуміти складність з якою стикались автори а також ще раз переосмислити своє рішення. В книзі від банди чотирьох так і радять робити Звичайно самописні патерни не варто навʼязувати іншим, це має бути просто елементом навчання.

  • @jannadark8100

    @jannadark8100

    7 ай бұрын

    @@alex-kovalchuk дійсно їх придумали люди, але не ті, кого ти звеш авторами ))) мільйони інших людей використовували ці паттерни задовго до того бо це логічно і ефективно. а тут з'являються хайпожери і розповідають, що це вони автори паттернів і навіть імена їм подавали. прям Лиса Аліса і Кіт Базіліо 2 комплекта. і тому прямий доказ - несвідоме використання паттернів людьми, які навіть не здогадуються про їхнє існування.

  • @thankfulperson3309
    @thankfulperson33099 ай бұрын

    Ось підписався на канал, Тупеньким був - розумним став (але це не точно)

  • @user-vu4dq3yd5x
    @user-vu4dq3yd5x9 ай бұрын

    От не знаю як там патерни, але після вашого відео вже я від Mini Motorways відірватися не можу.))))

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Я також залип на них. Дуже крута гра з простою механікою. Бо в факторіо треба лише туторіал проходити декілька годин

  • @tetianaskorokhod5037
    @tetianaskorokhod50379 ай бұрын

    Все пішла реєструватись на конкурс декламаторів віршів, щоб і собі мати диплом по патернах 😅

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Тепер буде що показати на співбесіді 😅

  • @KonstantinSemenow
    @KonstantinSemenow9 ай бұрын

    Якщо це така неважлива річ, іку ніхто не знає, то навіщо питати? А взагалі просто не потрібно бути абстрактним фабричним суперсеньором...

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Ну як я і казав в першу чергу щоб понтуватись перед іншими програмістами😅 Дуже часто з патернів роблять каргокульт а не використовують як зручний інструмент

  • @AndriiMuliar
    @AndriiMuliar9 ай бұрын

    Паттерни програмування: оператор new (Factory pattern), struct, NULL, switch.... Усі ми використовуємо ці паттерни які стали частиною мови

  • @nqhndl

    @nqhndl

    9 ай бұрын

    та ні, під патернами розуміють абсолютно інші речі

  • @AndriiMuliar

    @AndriiMuliar

    9 ай бұрын

    @@nqhndl які саме? В об'єктно орієнтовному програмуванні, в С++ подібних мовах оператор new є мовним аналогом паттерну Factory. Інший паттерн: абстрактні класи.

  • @nqhndl

    @nqhndl

    9 ай бұрын

    @@AndriiMuliar це називається ідіоми. Патерни це більш високорівневі конструкції. Очевидно ви не читали книжку GoF, раджу почитати І ні, factory це не new

  • @itslen
    @itslenАй бұрын

    А танці з бубном це дуже тонко і смішно 😂

  • @satanblues4074
    @satanblues40749 ай бұрын

    ну от нема сенсу їх вчити забувати знову вчити, фремворки і так ними нафаршировані

  • @gegi4577
    @gegi45779 ай бұрын

    не розумію, це відео про патерни чи про аналогії між програмуванням і мистецтвом?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Тут і те і інше. Добре що вирізав великий блок про урбаністів, бо це було уже занадто 😅

  • @user-ke3ep3wx3q
    @user-ke3ep3wx3qАй бұрын

    Я інженер будівельник, дотичний до урбаністики. Це будинок це просто ***** собача, той ****** хто це побудував просто ******, співчуваю тому хто проектував це *****, з усвідомленням того урбаністичного *** який поклали на цей ******** шедевр марнотраству і *******. *****, слів немає

  • @Black1991Star
    @Black1991Star9 ай бұрын

    reCaptcha ще тебе і твоїх внуків переживе 😄

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    9 ай бұрын

    Може і переживе, але я думаю скоро дуже сильно зміниться

  • @procodeitschool
    @procodeitschool9 ай бұрын

    Я знаю паттерни 😅 приходьте і вас навчу. Це безкоштовно. А взагалі паттерни мають різну реалізацію і різну корисність в різних мовах. Небуває універсального паттерну всього і на все. А от чи знаєте ви парадігми....

Келесі