Чому Python ТОП для початківців?

Ми всі знаємо, що в програмуванні існує безліч мов, але я хочу розповісти вам про одну з найкращих мов програмування для початківців - Python. У цьому відео я розкажу вам, чому Python такий популярний серед новачків і чому її варто взяти як першу мову програмування
00:00 Вступ
00:32 Простота
02:31 Пропрацьованість
03:52 Широта використання
05:44 Популярність
07:14 Висновок
Patreon - / alex_kovalchuk
Telegram - t.me/AlexKovalchukTg
З питань співпраці і реклами пишіть - alex.kovalchuk.media@gmail.com

Пікірлер: 136

  • @annarozsokha5552
    @annarozsokha5552 Жыл бұрын

    Я після шкільного паскаля, універського сі і FoxPro на першій роботі вчила Java. То звичайно було не просто для початку. Окремий котел в пеклі має бути для тих, хто «починати вчити Java треба з філософії джава, поки іі не зрозумієш нічо не вийде». А от пайтон дійсно дуже популярний і є суперові курси, західні університети якось орієнтовані на «складне пояснити просто і цікаво», а не «зрозуміє тільки той, хто зрозуміє»

  • @DimaKhom
    @DimaKhom Жыл бұрын

    Олексій, дякую вам за ваші відео! Я почав з Python і не жалію) Правда потрібно ще багато знати додатково

  • @alonahilbert9959
    @alonahilbert9959 Жыл бұрын

    Дякую за відео👏 цікаво та корисно👍

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Дякую за підтримку

  • @Techn0man1ac
    @Techn0man1ac10 ай бұрын

    Десять років тому, коли я був студентом в технікумі, наш викладач говорив - "Вчіть пайтон, дуже перспективна мова програмування"

  • @user-hx2lo7ll8m

    @user-hx2lo7ll8m

    2 ай бұрын

    Когда я учился в техникуме нам говорили Dephi учи перспективный ахха

  • @ihorcholiy4609
    @ihorcholiy460911 ай бұрын

    Класні відяшки, дякую. Лайк і підписка 😀👍

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    11 ай бұрын

    Дякую за підтримку

  • @Kinzass
    @Kinzass Жыл бұрын

    Python дуже приємна мова, вивчав першою мовою с#, адже хочу працювати на Unity, але python використовую для написання якихось скриптів чи невеликих програмульок для себе адже він дозволяє це робити швидко і без заморочок завдяки купі і купі бібліотек. Дякую за корисне відео.

  • @Viktorres1
    @Viktorres111 ай бұрын

    Дякую за знання!

  • @bruhbruh7496
    @bruhbruh7496 Жыл бұрын

    Мінімум води, дякую, дуже цікаво

  • @krabik.ukrainian
    @krabik.ukrainian11 ай бұрын

    Особисто я вважаю, що краще все ж таки починати з мови С#, оскільки: 1) подібний синтаксис використовується в інших мовах і звикнувши до нього термін адаптації буде коротшим 2) типізація, бо перейти з статичної явної типізації на динамічну на мою думку легше, аніж навпаки (говорю як людина, яка з пайтона переходила на с++ а потім і на чистий С і я пам'ятаю, як було складно перечити себе і який був культурний шок, коли я перейшов до вказівників) 3) ооп, яке форсить тебе використовувати його постійно, і ти таким чином вчишся грамотно користуватися всіма його можливостями, в той же час в пайтоні часто можна все зробити без цього, оскільки дійсно зрозуміти чому ооп - це база на мові з динамічною неявною типізацією доволі складно

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    10 ай бұрын

    Згідний, але з умовою, щоб після цієї мови пробувати освоїти інші, бо microsoft дуже гарно засмоктує у свою екосистему і багато людей більше навіть нічого не пробують

  • @krabik.ukrainian

    @krabik.ukrainian

    10 ай бұрын

    @@alex-kovalchuk , ну я в свій час, коли треба було писати на шарпі, користувався лінуксом, це звичайно було не надто зручно, але і мені той шарп особливо і не треба )

  • @illyaevseev312

    @illyaevseev312

    8 ай бұрын

    Як на мене вкрай сумнівна порада. 1. Якщо синтаксис такий самий як і в інших мовах, то це не перевага. Це як раз говорить, що можна обирати і безліч інших. 2. Статична типізація це і не перевага, і не недолік. І те що простіше переходити від статичної до динамічної взагалі не аргумент. Тому що цей перехід взагалі може і не відбутися. На мій погляд вкрай важлива ціль вивчення. Якщо мова йде про те, щоб пов'язати все своє життя з MS, то це, можливо, найкращий вибір. В усіх інших випадках це буде досить сумнівно. Наприклад чому-б не обрати Java? С# це як раз калька з неї. При цьому Java значно більш універсальна. При цьому всі концепції, що ви вивчите у C# ви отримаєте і в Java. І якщо ми вже заговорили про Java, то чого б не згадати Kotlin? Він ще більш універсальний із статичною типізацією, багатьма можливостями і при цьому дуже комфортний. До того ж він ще і функціональний. Це дозволяю писати вкрай компактний код, що легко читається. Але хто б що не казав і не хвалив, Python, як перша мова програмування дійсно один з найкращих кандидатів. Особливо якщо ви не знаєте куди підете далі. По-перше він не заважає вам вирішувати вашу задачу. Якщо ви в школі вивчали математику у вас вже достатньо знань що б почати. І це вкрай важливо для новачка. По-друге вивчення синтаксису само по собі не має ніякого сенсу. Супер важливо починати використовувати мову програмування для своїх цілей. І знову ця простота буде у нагоді. Де його тільки не прикрутили. Від Minecraft до Excel. Але це не все. Щоб почати вивчати Python вам взагалі нічого не треба. Можна це робити прямо в броузері. Та навіть комп не потрібен. Можна це робити прямо локально на телефоні. Підключаєте до нього клавіатуру і вперед.

  • @yndvoh3

    @yndvoh3

    11 күн бұрын

    Перший аргумент розбивається об факт, що при переході з С# на іншу мову з С подібним синтаксисом можна путатись між незначними правилами-відмінностями цих двох схожих мов, при аналогічному переході з Python таких проблем нема, а вивчити явне вказання границь блоків коду дужками та крапками-комами це не довго; Навпаки: нанизати на основу з Пайтона цінність-функції-потреби-можливості, які дає явна типізація, значно простіше, ніж зходу, не розуміючи нічого про програмування і без типізації, додатково проковтнути, куди там ті типи, для чого вони і що з ними робити. На початках типи банально малокорисні і малопотрібні, для простих задач новачків цей функціонал-ця глибина не потрібна. Ви говорите, що при переході з Пайтона мали з цим труднощі, уявіть, як воно взагалі без знань. Нмд, в більшості випадків це лишній ризик відвалитись, залишитись за бортом, потонути. І останнє: знову ж таки, простіше вивчити це в 2 кроки. Це після Пайтона вам зрозуміло, що воно таке та для чого воно потрібне, а без цього досвіду ООП може бути незрозумілим тягарем, який приходиться мімікувати без розуміння. Підсумовуючи, звичайно можна пробувати починати одразу з С#, але по такій логіці, чому не з С++, не з Асемблера? Де провести границю? Якщо потягнете - супер, ви пропустили крок, зрізали шлях, якщо ж ні, то це може стати для когось кінцем. Тому Пайтон, як MVP - мінімальний життєздатний продукт, кращий вибір для більшості новачків. ~…

  • @andrewlevitsky6270
    @andrewlevitsky627011 ай бұрын

    Я почав з PHP/Laravel/Vue. Також дуже подобається і цікаво )

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    11 ай бұрын

    Цілком хороший стек. Мені зараз дуже подобається швидкість і напрям розвитку PHP

  • @TkachukAn
    @TkachukAn Жыл бұрын

    это действительно так. Мы как -то нашли консультанта на форуме, который был реально дока... А когда мы поинтересовались в какой айти компании он работает, то человек сказал, что он не программист вообще, а какой-то научный сотрудник и ему пайтон нужен только для того чтобы обрабатывать данные исследований.

  • @user-on3fi8yx6s
    @user-on3fi8yx6s11 ай бұрын

    Дякую.

  • @Neo54213
    @Neo54213 Жыл бұрын

    А чому Python написано з маленької, що за неповага?) Є одне схоже слово, яке ми останнім часом пишимо з маленької) О, анекдот: якби була мова програмування pythin, її б точно ніхто не любив і всі чекали, коли вона помре))

  • @sergeymokriev2899
    @sergeymokriev28998 ай бұрын

    Нарешті знайшов айті контент українською мовою! Супер! Дякую! Ще раз переконався що не дарма вчу пайтон)

  • @Serj_Web
    @Serj_Web Жыл бұрын

    дякую за Українську 👍

  • @enkanis
    @enkanis Жыл бұрын

    Олексій, дякую вам за ваші відео! Наразі розриваюсь з початком свого шляху у сфері: скажімо, є курси фронтенд, де превалює JS, а є курси суто Python для початківців. Розумію, що для досвідченої людини такі питання можуть бути не зовсім адекватними і вибір мови може залежати від цілей і сфери роботи, але зробити остаточний вибір важко. Щодо курсів - чи можете поділитися думками про Projector?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Особисто з Projector не знайомий тому не можу рекомендувати, проте відгуки хороші. Для початку можна пройти безкоштовні відеоуроки (якщо знаєш англійську, то краще англомовні) Про вибір JS vs Python. В js є один великий плюс, він фактично єдина мова на якій можна писати фронтенд, тому часто всю систему пишуть на ній. Проте в ній дуже багато нюансів які притаманні саме js і історичних рудиментів. Тому як першу мову не дуже рекомендую. Краще основи вивчити на python, а другою взяти JS

  • @Grooooom

    @Grooooom

    10 ай бұрын

    @@alex-kovalchukтаке ж питання у мене зараз стоїть, випадково на вас потрапив. Цікавий контент, дякую. Однозначно підписка. Думаю ви мені допомогли зробити остаточне рішення💙💛

  • @Rameronos
    @Rameronos11 ай бұрын

    В мене неоднозначне відношення до Пайтон саме із-за того, що це мова програмування з динамічної типізацією. Я, як людина, яка все життя вивчала мови зі статичної типізацією, вперше зіткнувшись з Пайтоном і почавши його вивчати, відчув неймовірний дискомфорт, бо я звик ще на етапі написання коду все тримати під контролем і завжди в своїх функціях очікувати дані конкретних типів. Це значно зменшує кількість можливостей десь не додивитися і вистрелити собі в ногу та дізнатися про це тільки в процесі виконання програми. Плюс зменшує кількість тестів, де мені не треба перевіряти, чи в правильному форматі прийшли мені дані і зосередитись саме на правильності їх обробки.

  • @OldHaggler
    @OldHaggler Жыл бұрын

    Скажу як практик- то є так) Спочатку почав вчити python, але ООП мене здолав) Поспілкувався з знайомим рекрутером- почав вчити front- багаж знань який мені дав python виявився просто неоціненним- більшість всього працює за такою ж логікою але з іншим синтаксисом (JS). Навіть з 0 це все дуже комфортно і швидко- тепер розумію чому важливо вивчити саме першу мову- решта буде даватись куди простіше.

  • @OlegSkalozub

    @OlegSkalozub

    Жыл бұрын

    а якби перша була java?

  • @OldHaggler

    @OldHaggler

    Жыл бұрын

    @@OlegSkalozub хто його знає) можливо вже б працював десь в ІТ)) Але Java навіть не розглядав як першу- майже скрізь кажуть що бажано починати з чогось високорівневого.

  • @arhangelalex15
    @arhangelalex1511 ай бұрын

    Все це добре. Краще розкажи по мета класи на python

  • @lazyNavel
    @lazyNavel11 ай бұрын

    До пандемії в зимку коли на роботі було багато часу особливо після обіду. Вирішив почитати та пописати на Python на робочому компі все закрито та заборонено то я встановив середу розробки на телефон й за чотири може п'ять днів написав генератор паролів з різними налаштуваннями типу довжина паролю, кількість варіантів, генерувати з слів чи символів зберігання у окремий файл та ще багато усього. На телефоні запускав з терміналу а от на пк було вікно😄

  • @polusladkiy4627
    @polusladkiy4627 Жыл бұрын

    О, я с него и начал. Какой я молодец. Правда это пипец как сложно, но если скопировать чужой код - то очень легко!)))

  • @Nitro-ok1du
    @Nitro-ok1du Жыл бұрын

    Дуже вчасно,бо я ледве не схилився до PHР.Хоч вже набрав матеріалів на Python і лишилось тільки пірнути в навчальний "запій".

  • @nickhlushpenko6330
    @nickhlushpenko633011 ай бұрын

    Ехх, мої університетські C на пару з ассемблером дуже задоволені що зараз модно першою мовою робити пайтон. Новачкам щою зрозуміти сам принцип програмування не потрібно ще думати про роботу з залізом, і тут пайтон ідеальний. Зараз Middle PHP

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    10 ай бұрын

    В мене схоже історія, думаю що досвід з асемблером і C допоміг розуміти як усе працює на більш низькому рівні, але для першої мови вони занадто хардкорні)

  • @nazarlesyuk2705
    @nazarlesyuk2705 Жыл бұрын

    дякую за інфу, у тебе інформативні відоси, а на яких мовах ти програмуєш?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    По роботі в основному на php, js, python і go. Для душі зараз clojure і lua. Уже давно збираюсь вивчити rust але руки не доходять

  • @nazarlesyuk2705

    @nazarlesyuk2705

    Жыл бұрын

    @@alex-kovalchuk дякую) я от також дивлюсь на rust в закладках але не хватає сил щоб почати його розбирати

  • @dotpy7928
    @dotpy792810 ай бұрын

    Треба вчити програмування з компільованої мови зі строгою типізацією. Це вибудовує краще загальне розуміння процесів, які відбуваються всередині. Ніхто не каже стартувати з плюсів або сішки, але ось Java / C# - гарний вибір для старту. Більше того, коли будете заглиблюватися в програмування - для адекватного розуміння та вивчення ГОФів вам в любому випадку знадобиться стара добра жаба (ну або сі-штрих)

  • @illyaevseev312

    @illyaevseev312

    8 ай бұрын

    Треба кому? Насправді зараз повно людей, які пишуть код, але не є програмістами і в них навіть думки немає ними ставати. Наприклад моя дружина працює математиком в IT компанії. Вона розробляє алгоритми, аналізує дані, проводить моделювання. Python для неї це найкращий вибір. І йти далі у вивченні мов програмування для неї це взагалі не варіант. Це просто нічого не дасть.

  • @dotpy7928

    @dotpy7928

    8 ай бұрын

    @@illyaevseev312 абсолютна більшість людей без профільної освіти які заходять в айті на професії де треба писати код - заходять у веб. такі як твоя дружина - меншість + якщо вона працює математиком в айті, значить ймовірно має таки профільну освіту у математиці, статистиці, тощо. значить вона не початківець. для початківця який заходить в айті і хоче писати код - потрібно починати з Java і потім перелазити на щось інше.

  • @seoonlyRU
    @seoonlyRU Жыл бұрын

    лайк вам от СЕООНЛИ

  • @Virass
    @Virass Жыл бұрын

    Йой, рідний Mate academy прирівняний до CS50, приємно

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Ну він дійсно хороший, мені подобається його філософія. А це знайомий з авторами, як тут не підтримати крутий навчальний стартап

  • @Virass

    @Virass

    Жыл бұрын

    ​@@alex-kovalchuk підтримую, мене курс в Мейт підкупив на самих початках, дав дуже круту базу в навчанні, а згодом і крутий комерційний досвід. Тут панує дуже крута робоча атмосфера та працюють неймовірні люди. Виглядає як реклама 😅

  • @fly_away_haha
    @fly_away_haha Жыл бұрын

    яку першу мову програмування вибрати? англійську...

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Мова фактів 😅

  • @andriiandrii352

    @andriiandrii352

    Жыл бұрын

    Цей коментар варто прикріпити, бо це база

  • @BodiyaDvornik
    @BodiyaDvornik10 ай бұрын

    Гарні відоси, але додайте простенький компресор на аудіо, щоб перегрузу не було)

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    10 ай бұрын

    Дякую, у наступному відео гляну до компресорів

  • @VINRARUS
    @VINRARUS11 ай бұрын

    Мені вистачає багаторядкового shell, що я роблю не так?

  • @andriiandrii352
    @andriiandrii352 Жыл бұрын

    Я думаю, що якщо ти не визначився, що саме ти хочеш програмувати, то не варто взагалі починати "хоч з чогось", а все таки добре подумати і обрати, бо цікаві туторіали легше проходити ніж "хоч якісь "

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Буває ситуація коли цікаво спробувати, але людина ще не обрала сферу і не знає які взагалі можливості дає програмування. В такі моменти та не варто надто довго підбирати, а особливо не треба брати мови з дуже високим порогом входу (наприклад C++ чи Java) бо це швидше вб'є бажання займатись. Такі мови підійдуть тим у кого з мотивацією проблем точно немає і він одразу горить цим А мови де швидко видно результат (Python, JS) будуть навпаки мотивувати і допоможуть вийти на професійний шлях. Головне після базового освоєння не залишитись на першій мові програмування і обов'язково вчити ще

  • @AlexRaven
    @AlexRaven11 ай бұрын

    Чесно кажучи, Python мені завжди здавася незрозумілим і нелогічним. При цьому я прогамував на (в порядку вивчення з 1989 року) BASIC, Assembler (Z80, x86), Pascal / Delphi, C/C++ (та їхніх діалектах, як Processing та PAWN), PHP, Javascript. А от вивчити Python ніяк не можу себе змусити. Вже років 20 все відкладаю 🙂

  • @Yu-qy7nh
    @Yu-qy7nh11 ай бұрын

    В Питоне можна компилировать ехе файл под виндовс ?

  • @user-qs8vf5dm3c

    @user-qs8vf5dm3c

    10 ай бұрын

    да

  • @vyacheslavperesunko
    @vyacheslavperesunko11 ай бұрын

    А я б на місці новачка - звернув би увагу на JS в розрізі react native - тут тобі js, яке завжди з тобою і модненька тема - додаток для смартфона. Навіть якщо все обмежиться "тренуванням" - js буквально кругом. Мені чота пайтон не пішов, він якийсь скушний)

  • @dvsDesing
    @dvsDesing Жыл бұрын

    Для front-end розробника доцільно витрачати час на пітон?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Якщо уже обрав фронтенд то ні. Зараз JS з підсиленням у виді TS цілком гарний стартовий сет

  • @dvsDesing

    @dvsDesing

    Жыл бұрын

    @@alex-kovalchuk на шляху до фул стака краща опція nodejs?

  • @kephec6233
    @kephec623311 ай бұрын

    Python - то як бейсік у минулому столітті. Я не бачу його перспектив на майбутнє, але як першу мову, то чому б ні. Я взагалі з бейсіку починав на ZX-Spectrum, то потім вже С++, PHP, JS та інші. Но мені мова не зайшла. Навіть прості якісь консольні утіліти мені зручніше на с++ написати. В Python з коробки повно бібліотек, що допомагає новачкам, але на с++ бібліотек в тисячі разів більше. Якщо є знання, є досвід роботи з бібліотеками, то навіть прості додатки пишуться по часу стільки же, скільки і на пітоні. GitHub у поміч.

  • @rodion_dev
    @rodion_dev Жыл бұрын

    Воу, відео в 4к. На жаль в мене FullHD, тому не зможу це зацінити

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Дуже жаль, таку насиченість кольорів і краєвиди варто дивитись саме в 4K😅

  • @rodion_dev
    @rodion_dev Жыл бұрын

    Я був здивований коли дізнався, що популярність Python знищила Ruby

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Ну Ruby частково сам винен, занадто змістив фокус на синтаксичний цукор

  • @rodion_dev

    @rodion_dev

    Жыл бұрын

    @@alex-kovalchuk А як це?

  • @hyakkimaru52

    @hyakkimaru52

    10 ай бұрын

    @@rodion_dev це коли для написання чогось, що можна написати на мові програмування добавляються нові, більш лаконічні з точки зору розробників мови конструкції. гарний приклад в python це замість x = x + 2 пишеться x += 2. Це гарний приклад, але можна добавити багато речей, які будуть навпаки ускладнювати код і будуть недоречними.

  • @nathanielsushkof1371
    @nathanielsushkof1371 Жыл бұрын

    Дякую. Python класний для математики, а от які розділи математики потрібні програмісту найбільш?)

  • @andriiandrii352

    @andriiandrii352

    Жыл бұрын

    Залежить від домену, що саме ви хочете програмувати?

  • @VINRARUS

    @VINRARUS

    11 ай бұрын

    Арифметика, щоб кількість затрачених ресурсів не перевищила зарплатню....

  • @wladarr5794
    @wladarr579411 ай бұрын

    Ще норм вчити з JavaScript, теж доволі легка мова, але сам JS нішевий, для веб сайтів здебільшого

  • @cleverlife1443
    @cleverlife144310 ай бұрын

    я не програміст, точніше себе таким не вважаю, коли мені треба було створити одну веб програмку я шукав як зробити і що використати, зіткнувся з вибором чи яваскрипт чи пітон, спробував одне з другим і вибрав яваскрипт, бо пітон мені особисто здався складнішим, якраз таки через те що там немає фігурних дужок і крапок з комою.. тож я не впевнений що це дійсно простіше..

  • @Sekiro_Sun
    @Sekiro_Sun4 ай бұрын

    а наскільки пітон підійде для фронтенду?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    4 ай бұрын

    Для фронтенду js монополіст. Можна писати лише на js. Звичайно є WebAssembly але це набагато складніший шлях

  • @Sekiro_Sun

    @Sekiro_Sun

    4 ай бұрын

    @@alex-kovalchuk дякую) чомусь пручаюсь від вивчення js. Здається, він нудний і лише для вебу. Але чув, що на ньому можна писати непогані мобільні застосунки, навіть ігри лайтові пишуть

  • @witkowski88
    @witkowski88 Жыл бұрын

    Ая от хто зна чи правильно роблю ,вирішив навчитися Front-End ,без курсів ,і якось воно привело мене до JS ,і от не певен куди його , і який рівень потрібно мати ,щоб впевнено працювати верстальщиком .А python здавалося б ще до нового року ,шось там розумів ,будував в Jango ,а зараз взагалі нічого згадати не можу,бо практики нема)))

  • @ops_rv

    @ops_rv

    Жыл бұрын

    Може вам не треба бути верстальщиком, а все-таки Front-End. Взагалі, якщо є знання Django і JS можна спробувати робити для початку щось просте і фронтенд і бекенд і коли будете себе нормально почувати, починати проходити співбесіди, там вам підкажуть, що потрібно довчити. Навіть якщо потім обирати щось одне, то буде добре, що ви фронт, який розуміє бек і навпаки. Головне не опускати руки і писати код. P.S. Ну і якщо фронтенд, то треба вчити якийсь фреймворк, обрати з трьох.

  • @andriiandrii352

    @andriiandrii352

    Жыл бұрын

    А хіба верстка не на html та css ?

  • @ops_rv

    @ops_rv

    Жыл бұрын

    @@andriiandrii352 так верстка на html і CSS, але верстка це не найбільша складова розробки.

  • @witkowski88

    @witkowski88

    Жыл бұрын

    @@andriiandrii352 десь поетично пояснювали ,що html то скелет ,css то шкіра ,а JS то нервна система ,щоб все це працювало ,як треба .Бо на одних анімаціях далеко не виїдеш ,а клієнтам хоця ,щоб все перділо свистіло і по одному кліку можна було створити замовлення ,прив'язати все що тільки можна до всіх баз , і щоб це було можливим - необхідна взаємодія всіх з усіма та загальні правила побудови того ж html та css .Мало навчитися користуватися та мати уяву ,як це працює,необхідно ще знати ,як зробити так ,щоб твою роботу ,якою б геніальною та гарною не була ,не забракували .

  • @Neo54213
    @Neo54213 Жыл бұрын

    *Блогер з прізвищем на Н вийшов з чату* ))

  • @derfic
    @derfic Жыл бұрын

    я вже не пам'ятаю, що раніше викладали в гімназії pascal чи python, наче python, тоді нам потрібно познайомитись, щоб я був першим знайомим, який почав з python, став розробником і погано відгукується про python 🙂

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Хммм, але ти не пам'ятаєш що саме вчив. Може ти погано відгукуєшся про pascal? 😅

  • @derfic

    @derfic

    Жыл бұрын

    @@alex-kovalchuk якби у 8 класі я був би розумнішим, то зберігав би свій код не на яндекс диску, а на Гугл хоча б, то міг би точно сказати. Але на паскалі я писав до 11 класу, на всіх олімпіадах. Ну в 10 десь php почав вчити + html + css + js, там же десь java і c#, бо хотів свій мод для minecraft написати і хотів робити застосунки для пк, потім я застосунки навчився робити через python tkinter

  • @ZhekaTrololo
    @ZhekaTrololo10 ай бұрын

    А як же Рубі та Джаваскрипт?

  • @Arsenius1988
    @Arsenius198811 ай бұрын

    Зараз ми вчимо пайтон з 7 Класу

  • @TheBodik87
    @TheBodik87 Жыл бұрын

    Вчу фронтенд... Подобається візуал, тому обрав саме фронт... Основна мова, звісно ж, JavaScript... Але дуже бісить, що є ще той TypeScript... І не розумієш кого слухати (особливо, зважаючи, що я новачок)... Одні кажуть, що JS треба забувати, інші - проклинають TS... Розіслав купу резюме - ніде не потрібен новачок, ні з JS, ні з TS😂 Пишу сайтики-програми для себе задля задоволення... Може колись щось і вистрілить... Хотів перескочити на Android розробку, проте там з Java та Kotlin та ж пісня, я так розумію... Чи є в Пайтоні така проблема, пов'язана з мовою-близнюком, яку повинна люблять, а повинна ненавидить😀?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    В python хіба що версія 2 і 3 але останнім часом проблема не актуальна (уже пересіли на 3)

  • @andriiandrii352

    @andriiandrii352

    Жыл бұрын

    TS на виході все рівно буде JS) тому бери будь яку мову, а якщо роботодавець буде вимагати іншу, то по ходу роботи будеш підчитувати. Думаю вже можна сміливо обирати Kotlin для андроїду, документація вже є та й гугл його просуває

  • @user-tk8wg3qe9c
    @user-tk8wg3qe9c11 ай бұрын

    "базові знання по програмуванню" - що ви мали на увазі? Тобто краще пройти спочатку курс по програмуванню, в потім вивчати мову?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    11 ай бұрын

    Базові це ті які не привʼязані до конкретної мови програмування. Алгоритми, патерни проектування, парадигми. З cs50 ці навики вивчають використовуючи мову С але можна обрати будь-яку іншу мову (той ж python)

  • @logcom482
    @logcom48211 ай бұрын

    Він класний але мінус в ньому тому що це не Сі подібна мова і перейти з пайтона на щось інше буде тяжко а наоборот ні.Ну і Сі подібних мов більшість.То саме з рубі.

  • @soprano6806
    @soprano680610 ай бұрын

    З деякими твердженнями я б посперечався, але Пайтон для початку - топ, із цим сперечатися не буду. Хоча комусь, як мені, зразу сподобався C#, як раз через його, порівняно з Пайтоном, більшу конкретність і точність, але, порівняно з плюсами, меншу складність.

  • @MrShtoiko
    @MrShtoiko Жыл бұрын

    Серйозно, ентерпрайз на pthon?))

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Так, ентерпрайзи пишуть майже на всьому не лише на python а й на Ruby, PHP і навіть JS на без TS

  • @gregdmitriev2784
    @gregdmitriev2784 Жыл бұрын

    Нi, справжнi програмiсти вивчають JS. Джаваскрептизер - це мастхев ! 😅😅😅 гоу до клуба !

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Від JS нікуди не дінешся, WebAsembly ще зовсім неюзабельний для швидкої розробки. Тому JS на рівні з SQL це певною мірою дефолтна мова яку знають майже усі окрім тих хто з браузером не взаємодіє: ігри, мікроконтролери, мобільні додатки, десктопні додатки, і ще багато інших. Але окрім них усі інші використовують 😅

  • @romans.6049
    @romans.6049 Жыл бұрын

    ех ще в 2004 році ходив на курси основи програмування, тоді там вивчали пайтон. Так програмістом і не став :(

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Думаю ще зможеш стати програмістом. Крутих курсів/відеоуроків зараз набагато більше ніж у 2004

  • @Andy_0206

    @Andy_0206

    Жыл бұрын

    @@alex-kovalchuk Вітаю) Підкажіть буль ласка, з Вашого досвіду, можливо знаєте який курс або чиї уроки по пайтону обрати?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Якщо вивчаєш з нуля я рекомендую CS50 від Гарварду, він англійською мовою, проте є переклад і на українську

  • @Andy_0206

    @Andy_0206

    Жыл бұрын

    @@alex-kovalchuk дякую)

  • @Germankacyhay
    @Germankacyhay10 ай бұрын

    Хочу щоб Пайтон став швидшим за С++.

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    10 ай бұрын

    Нуууу в python можна викликати бібліотеку на С, відповідно якщо написати на С, упакувати в бібліотеку і викликати в python то це може бути швидше ніж C++

  • @user-ul2mr7cy3f
    @user-ul2mr7cy3f10 ай бұрын

    Починати потрібно з С. Чкий ти програміст якщо не знаєш мову на основі якої написано половину всіх інших мов? Плюс С дає розуміння того як мови високорівневі мови працюють під капотом. Починав з пайтон і зараз жалкую про це.

  • @nanene9061
    @nanene906110 ай бұрын

    Пайтон - сучасний Бейсік.

  • @petrotar4724
    @petrotar4724 Жыл бұрын

    Точно не Python! (Сам починав з пітона і це була жесть, роботу знайшов десь через рік від початку) З першою мовою йдуть шукати роботу, а з пітоном це дуже складно, тому що висока конкуренція і відносно мало вакансій, порівнюючи з тим же JS, наприклад. І так, висока абстракція. Для тебе все просто магія. Реально краще з C-подібного починати, аби зробити нормальну базу. А взагалі йдіть проходити CS50. Одним знанням мови ви нікому нафіг не здались. Потрібна адекватна комплексна база. А ще... Можна піти з 0 на курси на галеру і робити потім однотипну роботу декілька років. А ще... Це можна продовжувати вічно. Холі вар же ж.

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Ага, тема холіварна інакше давно обрали мову, а не знімали відоси уже роками називаючи різні мови Про вакансії не зовсім згідний python все ж таки дуже популярна мова і вакансій багато (джунам і на JS важко знайти роботу) на Djinny найбільше вакансій для новачків на PHP, але ж це не означає що треба вчити PHP першою мовою (хоча хто зна😅) Щодо комплексного підходу і CS50 я згідний, це один з найкращих способів отримати хорошу базу, але, щоб пройти курс треба уже мати мотивацію, а якщо новачок хоче просто помацати першу мову, то python буде простіший ніж С

  • @anstatteryin
    @anstatteryin10 ай бұрын

    Якщо зрівняти швиткість с++ і питончика то там всі аргументи питоніствів закінчуються, неосилятори вчіть нормальні мови 😂😂

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    10 ай бұрын

    Для програмістів так, але є знайомі вчені для яких python після матлабу це був просто подарунок богів, а C++ в них немає часу вчити. Та і взагалі, як Казав Лінус Торвальдс "C++ справді жахлива мова!" тому щоб бути тру програмістом треба вчити С 😅

  • @logcom482
    @logcom48211 ай бұрын

    Стати спеціалістом в AI i data since знаючи пітон нереально а знаючи прикладну матиматику і статиску на раз-два.Це я про що?Я про то що пітон там виступає інструментом.І стати з бухти-барахти AI розробником чи ще кимось працюючи все життя сантехніком нереально. Пітон для більшості це мова для бекенду.А мрії про data since це тільки мрії.

  • @kabukijoe99
    @kabukijoe99 Жыл бұрын

    Python классный язык только вакансий маловато

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Зараз всюди кандидатів більше ніж вакансій 😅. Особливо якщо брати рівень junior

  • @kabukijoe99

    @kabukijoe99

    Жыл бұрын

    @@alex-kovalchuk и как жить когда ты джуниор?

  • @Kinzass

    @Kinzass

    Жыл бұрын

    @@kabukijoe99 вчитись, і пробувати, хто шукає той знайде

  • @kabukijoe99

    @kabukijoe99

    Жыл бұрын

    @@Kinzass теория, теория и еще раз теория. и на этом мерси

  • @Neo54213

    @Neo54213

    Жыл бұрын

    @@alex-kovalchuk я чому саме зараз? через війну?

  • @maksymmarchuk6107
    @maksymmarchuk610710 ай бұрын

    А чому це Python це не "програмістська мова програмування"?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    10 ай бұрын

    Бо вона працює на високому рівні абстракцій, тому взаємодії з комп'ютером немає. На Python (чи JS/php) описують більш бізнес-логіку, а не низькорівневі задачі

  • @maksymmarchuk6107

    @maksymmarchuk6107

    10 ай бұрын

    @@alex-kovalchuk наш батько Assembly 🫡

  • @experimentalaccount9988
    @experimentalaccount998811 ай бұрын

    "чого взяти пайтон? за його простоту". Так С куди простіше за пайтон, чого б не взяти його. А якщо треба мову наближену до англійської? то чому б не взяти алголоподібну мову, як от ADA або Delphi.

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    10 ай бұрын

    C працює набагато ближче до заліза ніж python. Для того, щоб на ньому продуктивно писати треба набагато довше вчитись. Особливо це важливо для спеціалістів які напряму не займаються програмуванням, але потребують його використання в роботі. Наприклад фізиків, математиків, біологів,інженерів набагато простіше навчити python ніж C

  • @oleksiy.tryfonov8
    @oleksiy.tryfonov8 Жыл бұрын

    Вчу Пітон. Що таке Пайтон?

  • @alex-kovalchuk

    @alex-kovalchuk

    Жыл бұрын

    Цю мову програмування назвали не в честь змії, а в честь шоу "Летючий цирк Монті Пайтона"

  • @oleksiy.tryfonov8

    @oleksiy.tryfonov8

    Жыл бұрын

    @@alex-kovalchuk ага, але чомусь англомовні кажуть Пайсон;)

  • @PROGRAMMATOR

    @PROGRAMMATOR

    Жыл бұрын

    @@oleksiy.tryfonov8 тому що th.

  • @kissandjerr886

    @kissandjerr886

    Жыл бұрын

    @@alex-kovalchuk А чому на логотипі змія?

  • @volodymyr6530
    @volodymyr653011 ай бұрын

    Python від старта його розробки, був придуманий як мова для новачків, учбова. А взагалі, на початку ролика все вірно сказано, треба розібратися, куди ти хочеш йти. Я вліз у Unreal Engine, тож С++, обрав мене сам)

Келесі