Žoliniai augalai: pasirinkimas ir priežiūra I Augink lengviau

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

Žoliniai augalai - tai daugiamečiai dekoratyvūs varpiniai augalai. Nors jie itin populiarūs jau kuris laikas, bet jų populiarumas kiekvienais metais tik auga, o jų pasiūla tik didėja. Įvertinus savo galimybes dėl ploto ir erdvės, žoliniai augalai padės sukurti išties įspūdingą vaizdą. Žoliniai augalai gali būti auginami pavieniui, tiesiog papildant turimas dekoratyvinių augalų kompozicijas, arba auginti grupėmis leidžiant jiems dominuoti. Nepamirškite, kad žoliniai augalai suauga ir savo grožį parodo kiek vėliau - vasaros gale, visą rudenį ir netgi dekoratyvūs išlieka žiemos metu.
SORUOLĖS: dažnai auginamos ir populiarios varpinės žolės. Vienos gražiausių varpinių žolių dėl savo minkštų šluotelių, kurios primena kiškio uodegėles. Verta sodinti miestuose, kadangi gerai toleruoja netgi druskingą dirvožemį, todėl gali būti sodinamos netoli gatvių, taip pat sodybose pajūryje.
LENDRŪNAI: labai gerai atrodo su svogūninėmis gėlėmis. Gana anksti atželia (kai kuriais metais net balandžio pabaigoje), gana aukštas (apie 1,5 m) šluoteles išleidžia birželio mėn., greitai sušiaudėja (pagelsta) ir išlieka toks rudenį ir per žiemą kol nupjaunama anksti pavasarį.
ŠLUOTSMILGĖS. Šių varpinių žolių aukštis priklausomai nuo veislės gali siekti iki 1 m aukštį. Mėgiamos dėl smulkių šluotelių, žydinčių lengvai ir puriai tarsi debesėlis, kurie sužydi pirmoje vasaros pusėje. Pačios žolės auga stačiais stiebais, apvaliais kupstais. Šį augalą verta rinktis, nes jis mėgsta sunkesnes dirvas, nei dauguma kitų dekoratyvinių žolių, kurioms atvirkščiai - reikia laidžios lengvos dirvos.
DRĖBŪNAI. Žemas apie 0,5 m užaugantis daugiametis žolinis augalas. Gana anksti atželia ir pražysta, kai kurios veislės purias ažūrines šluoteles išleidžia jau birželio mėn. Verta paminėti, kad drėbūnai itin atsparūs sausrai, rudenį lapai pagelsta, o stiebai parausta.
HAKONĖS. Labai populiarus žolinis augalas. Turbūt vienas tinkamiausių varpinių augalų, kurį galima auginti pavėsyje. Formuoja žemą kerą ir dailiai svyra į šonus, tinka natūralistiniam želdynui, nuostabiai atrodo sodinama grupėmis. Gražiai dera su kitais pavėsio augalais, tinka didesnių plotų apželdinimui, plotų užleidimui.
MISKANTAI. Turbūt patys populiariausi varpiniai augalai. Daugelio žinomi ir auginami, daugiamečiai. Parinkite jam saulėtą vietą, smėlingą lengvą dirvą, kurioje neužsistovi vanduo, suteikite erdvės augti ir formuoti kupstą. Juos galima želdynuose panaudoti labai plačiai, pasirinkus tinkamą veislę net auginti natūralistinio želdinimo gyvatvorę. Svarbu atkreipti dėmesį, kad miskantai atželia gana vėlai - gegužės antroje pusėje, daugelis veislių žydi ir varpas formuoja taip pat gana vėlai - antroje vasaros pusėje.
zaliastotele.lt/
Prenumeruokite mūsų kanalą: / agrofirmaseklos
Planuokite sodo, daržo ir gėlyno darbus su sodininkokalendorius.lt/
Sekite mus FB: / zaliastotelelt
Sekite mus IG: / zaliastotele
#zaliastotele #auginklengviau #augalai

Пікірлер

    Келесі