ODC. 1 Sposoby na ciszę w klasie #1 || techniki zarządzania klasą

Jak zapanować nad dyscypliną i ciszą w klasie? Oto nasze trzy przetestowane sposoby na uczniów w rożnym wieku.
INSTAGRAM: / pogaduchybelfrow
FACEBOOK: / pogaduchy-belfrów-6404...
#dyscyplinawklasie #ciszawklasie #dyscyplinawszkole

Пікірлер: 44

  • @m.r-p8160
    @m.r-p81605 жыл бұрын

    Świetne pomysły. Wykorzystam u siebie. Ja wprowadziłam "Agenta". Na początku lekcji piszę po 2. stronie tablicy imię ucznia (nikt nie wie co tam zapisałam). Tłumaczę klasie, że każdy z nich może być agentem, na którego ja szczególnie będę zwracać uwagę. Jeśli zachowuje się dobrze przez całą lekcję, zdobywa dla klasy punkt. Na koniec zajęć pokazuję imię, które zapisałam. Jeśli ubierają np. 7 punktów mogą otrzymać nagrodę (np. brak pravy domowej, przełożenie kartkówki itp.).

  • @pogaduchybelfrow7372

    @pogaduchybelfrow7372

    5 жыл бұрын

    Ooo!! Super!! Tym bardziej, że "Agent" w Tv jest teraz na fali ... przynajmniej u mnie w szkole ;O

  • @kostka7553

    @kostka7553

    4 жыл бұрын

    A jeśli agent nie zachowywał się poprawnie?

  • @Siunia1313

    @Siunia1313

    3 жыл бұрын

    Kiepski to nauczyciel, który musi się uciekać do takich sposobów. Uczeń, ktory przeszkadza, to uczeń- poza dysfunkcjami- który się nudzi. Nuda na lekcji jest winą nauczyciela. No i ten przekaz, że zadanie domowe to "taka kara, której można uniknąć" :-(

  • @monikamonika5697

    @monikamonika5697

    3 жыл бұрын

    @@Siunia1313 Pani jest nauczycielem? To bardzo ograniczone patrzenie na sytuację. Każdy uczeń ma inny poziom uwagi i umiejętności intelektualnych. To, że dziecko rozmawia, to nie znaczy, że nudzi się. Choć może tak być. Jednak znudzenie może być spowodowane trudnościami w skoncentrowaniu uwagi lub zbyt trudnymi zagadnieniami. Sposób urozmaicający - lepsze to niż stawianie uwag. Skąd wniosek, że "że zadanie domowe to "taka kara, której można uniknąć" :-("

  • @jerzymaciejowski5420
    @jerzymaciejowski54202 жыл бұрын

    Te osoby nie wiedzą co to trudna klasa.

  • @flo--ku2932
    @flo--ku2932 Жыл бұрын

    Jestem młodym nauczycielem i niestety na starcie przekonałem się, że praca z uczniami (szkoły ponadpodstawowe, bo z takimi pracuję) jest ogromnie trudna. Najlepszym rozwiązaniem jakie już padło parę razy jest KONSEKWENCJA. Trzeba konsekwetnie trzymać się wytyczonych zasad, chodźby nie wiem co się działo. Uczniowie wtedy zauważą, że nic nie osiągną- zawsze będą ich spotykać moje żelazne zasady. Po drugie, na początku roku szkolnego ogłaszam, iż jestem otwarty na uczniów. Jeśli oni będą się zachowywać i przestrzegać podstawowych regół np. Ciszy etc. To będę w stanie pójść na jakieś drobne ustępstwa. Natomiast jeśli klasa jest niesforna i się nie słucha, wtedy jestem zmuszony po sięgnięcie sprawdzonej metody przysłowiowego "Chama". Niestety, ale stosuję drakońskie zasady (niezapowiedziane kartkówki i specjalne sprawdziny- których zagadnienia omawiam na lekcji, kto słuchał ten wie oraz po wypracowania, które skrupulatnie sprawdzam). Czasami bycie oschłym i wchodzenie z impetem na lekce, tylko przemawia do młodego pokolenia. Oczywiście zaznaczam iż rozgraniczam uczniów, którzy przypadkowo znaleźli się wśród zgraji rozbójników. Im pomagam jak mogę- dobrym słowem oraz wiedzą, a reszta pozostawiona jest na los, który sobie sami zgotowali. Chyba coś musi być dobrego w moim sposobie, gdyż dyrekcja często przydziela mi lekcje z najtrudniejszymi klasami w szkole.

  • @izag.4122
    @izag.41223 жыл бұрын

    Ja "zamrażam" rozgadaną klasę. Gdy usłyszą dwa klaśnięcia, każdy zastyga w tej pozie, w jakiej go klaśnięcia zastały. Pozostają w ciszy i bezruchu przez kilka, kilkanaście sekund. Jednym klaśnięciem ich "odmrażam" i można już spokojnie kontynuować.

  • @majakruczkowska1594
    @majakruczkowska15945 жыл бұрын

    Super pomysły. Na pewno wykorzystam. Czekam z niecierpliwością n kolejne odcinki.

  • @Yu-sv2cr
    @Yu-sv2cr4 жыл бұрын

    Jezu dziękuję panią za ten film!!!! Jestem wolontariuszem na świetlicy z dzieciakami z klas 1-3 udała się metodą z agentem,mam naprawdę świetnie działa!!! Dziękuję za to,moje gardło odpoczywa jak nigdy do tąd a słuch wraca!!!

  • @zuzannazalewska4673
    @zuzannazalewska46733 жыл бұрын

    W starszych klasach podstawówki można wprowadzić kreski tzn. rysuje się pięć równoległych do siebie linii, kiedy w klasie jest głośno pomiędzy dwoma dolnymi rysuje się pionową kreskę, następną pomiędzy kolejnymi itd. Pełny wykres oznacza kartkówkę.

  • @zuzannazalewska4673

    @zuzannazalewska4673

    3 жыл бұрын

    PS: dziękuję za Wasze pomysły

  • @NiuniaRF
    @NiuniaRF Жыл бұрын

    Bardzo mi sie podobalo "silent fox" !!! jestem nauczycielka klasy pierwszej w stanach. Ucze w szkole w NJ i uzywamy fajne piosenki ktore sie rymuja lub jakies szybki "wierszyk" np. 1-2-3 eyes on me. albo 5-6-7- ears on Mrs. Ferdyn, i wtedy automatycznie klasa slucha nastepnych wskazowek. takze uzywam zabawe klaskania, taki rytm jaki ja wymysle to dzieci maja powtorzyc- to swietnie pomaga z wiekszymi grupami lub mlodszymi - odbieraja to jako swietna zabawe. Dzieki za mega fajne wskazowki! Wszystkiego dobrego!

  • @FuglyBlackWitch
    @FuglyBlackWitch5 жыл бұрын

    Rewelacja! Chętnie wykorzystam liska :3

  • @annaczecz425
    @annaczecz4255 жыл бұрын

    Ooooo, ale fajne, szukłam czegoś takiego ... a brakuje takich pomocy dla nauczycieli! Fajny pomysł, trzymam kciuki i czekam na kolejne pomysły!!

  • @szczesliwedziecko6593

    @szczesliwedziecko6593

    5 жыл бұрын

    Jeśli szukasz też innych kanałów o edukacji to zapraszam do siebie :D Dziewczyny faktycznie mają super pomysły i fajnie że chcą się nimi podzielić :D

  • @HSLinum
    @HSLinum5 жыл бұрын

    Bardzo dziękuję. Fajne pomysły. W starszych klasach można zastosować metodę podobną do "silent fox" tj "ochronę prezydenta". Kiedy jest zbyt głośno podnoszą rękę do ucha w tym jakże charakterystycznym dla ochroniarzy geście. Młodzież naśladuje gest, a kto jest ostatni ten... gapa. Inne konsekwencje wg uznania ☺️

  • @pogaduchybelfrow7372

    @pogaduchybelfrow7372

    5 жыл бұрын

    BOMBA!! Dzięki za pomysł :)!!

  • @jolantaadamska4758
    @jolantaadamska47585 жыл бұрын

    Świetny pomysł z filmikami :-) Bravo dziewczyny :-)

  • @pogaduchybelfrow7372

    @pogaduchybelfrow7372

    5 жыл бұрын

    Dziękujemy!! Cieszymy się, że się podoba!!

  • @mariuszmazurkiewicz7650
    @mariuszmazurkiewicz76505 жыл бұрын

    Fajny pomysł od dłuższego czasu myślałem, że tego typu kanał mógłby pomóc wielu z nas (nauczycieli) i może być fajną platformą wymiany myśli. Jeżeli jesteście z Warszawy chętnie pomogę w rozwijaniu pomysłu pozdrawiam!

  • @pogaduchybelfrow7372

    @pogaduchybelfrow7372

    5 жыл бұрын

    Dzięki!! Niestety nie jesteśmy z Warszawy :( ale zachęcamy do kontaktu na maila :)!!

  • @monikamonika5697
    @monikamonika56973 жыл бұрын

    Podoba mi się ten pomysł "bonusu".

  • @karinas2493
    @karinas24935 жыл бұрын

    Super pomysły! Silent foxa i symbole do zgłaszania się na pewno wykorzystam! :)

  • @pogaduchybelfrow7372

    @pogaduchybelfrow7372

    5 жыл бұрын

    Super, prosimy o relację, czy się sprawdził ;)

  • @szpen1
    @szpen1 Жыл бұрын

    Liczenie czasu. Coś podobnego było w liceum/technikum w którym pracowałem w zeszłym roku, a mianowicie bon na nieprzygotowanie na cały dzień za 100% frekwencji w poprzednim miesiącu. Wrzesień i październik jeszcze ktoś się znalazł z tym bonem ,ale później wszyscy to olali bo przecież zawsze można nie przyjść do szkoły i nie być na lekcjach. Z tym liczeniem też wiem, że młodzież miała by to w głębokim poważaniu.

  • @madziqj4478
    @madziqj44784 жыл бұрын

    lubię Was dziewczyny słuchać, ale po 17 latach pracy, w 4 różnych szkołach, mam tylko jedną metodę: ,,wejście z buta". Drę ryja już przed wejściem do klasy. Jak do tej pory się sprawdzało.

  • @anetamakowska3644

    @anetamakowska3644

    4 жыл бұрын

    Ja też tak robiłam z nowymi klasami, ale porządek trzeba jakoś utrzymać przez cały rok. Uważam że kluczem jest konsekwencja :)

  • @sznurkinaniebie

    @sznurkinaniebie

    4 жыл бұрын

    🤣🤣🤣

  • @user-pw2dt1sr7j
    @user-pw2dt1sr7j3 жыл бұрын

    A po co te kary ?

  • @reginajakubczak1810
    @reginajakubczak18103 жыл бұрын

    Stosowałam różne metody (40 lat temu), ale najskuteczniej rozproszona uwaga uczniów koncentruje się na nowo po krótkim odprężeniu fizycznym. W stosownej chwili wrzeszczałam (to był rozkaz) WSTAĆ! Ręce do góry! . . . itp. ile było trzeba, to się wyczuwa, że macie te wszystkie oczy gotowe do słuchania Was, więc rozkaz - Siad! Proste fizyczne ruchy działają na koncentrację.

  • @ThePoszukiwacz
    @ThePoszukiwacz Жыл бұрын

    Ja bym jeszcze zmodyfikował tą metodę z liczeniem zmarnowanego czasu: ustaliłbym limit czasu, którego nie możemy przekroczyć, ponieważ groziłoby to pod koniec tygodnia pracą domową.

  • @anastejzja
    @anastejzja9 ай бұрын

    Polecam poczytać techniki z pozytywnej dyscypliny, aby dowiedzieć się dlaczego stosowanie kar i nagród jest szkodliwe dla dzieci. Absolutnie odradzam sotosowania kar, jak wypisanie imienia dziecka na tablicy albo dawanie mu czerwonej buzki. W ten sposób niszczycie w dzieciach motywacje wewnętrzną. Wiem, ze jest to skuteczne, ale to naprawdę nie jest dobre.

  • @ksiazkiimuzyka41
    @ksiazkiimuzyka414 жыл бұрын

    Próbowałam w pierwszym tygodniu takiego dyscyplinowania. Niestety u mnie się nie sprawdziło. Klasa 5, klasa sportowa. Uczniowie do zajęć podchodzą olewatorsko "jestem tu, żeby trenować, a nie żeby się uczyć" albo "mam w dupie polski i nie bede nic robił" (pisownia oryginalna). Każdy nauczyciel ma z nimi ten sam problem...Ręce opadają.

  • @pogaduchybelfrow7372

    @pogaduchybelfrow7372

    4 жыл бұрын

    Z naszych doświadczeń możemy jedynie poradzić, aby wprowadzonych zasad konsekwentnie się Pani trzymała !! Patent z liczeniem czasu na przykład sprawdzi się dopiero jak uczniowie poczują smak nagrody .... A po jednym tygodniu chyba jeszcze nie zdążyli poczuć, prawda ;)??

  • @aniap.3872
    @aniap.3872 Жыл бұрын

    Chce powiedziec kilka slow… ( nauczyciel)my sluchamy a ty mow ( uczniowie) - klasy 1-3

  • @dariaakomska3922
    @dariaakomska39225 жыл бұрын

    Ten lisek jest zrobiony z pompona kreatywnego ?

  • @pogaduchybelfrow7372

    @pogaduchybelfrow7372

    5 жыл бұрын

    NIE! Robimy gest ręką, tak jak pokazane na filmiku :D!! Nic nie trzeba dodatkowego robić.

  • @adampeperek5881
    @adampeperek58814 жыл бұрын

    Sajlent foks to było to

  • @renatacieslak8139
    @renatacieslak81394 жыл бұрын

    Sposób jest jeden-granat.

  • @pogaduchybelfrow7372

    @pogaduchybelfrow7372

    4 жыл бұрын

    😂😂😂😂😂😂😂😂

  • @magdalena.m219
    @magdalena.m219 Жыл бұрын

    A do tego agenta to jakie nagrody? Brak kartkówki i pracy domowej nie działa

  • @pogaduchybelfrow7372

    @pogaduchybelfrow7372

    Жыл бұрын

    BRAK czegokolwiek może nie jest najbardziej motywujące ;)? Może proszę spróbować czegoś EXTRA, wspólne karaoke, gra, możliwość zadania dowolnego pytania nauczycielowi, 3-minutowa sesja kawałów na koniec lekcji, wspólne obejrzenie czegoś śmiesznego na YT, muzyka w trakcie pracy samodzielnej?? Liczba pomysłów jest nieograniczona ;)

  • @weronika676

    @weronika676

    5 ай бұрын

    ​@@pogaduchybelfrow7372już widzę jak się wszyscy rzucają do karaoke i zadawania pytań nauczycielowi. Niestety prawda jest taka, że uczniom nie zależy na tego typu atrakcjach, zwłaszcza jak jest to przedmiot typu doradztwo zawodowe albo wychowanie do życia w rodzinie.