Одягова шкіра. Як виглядає шкіра для одягу. Види та характеристики

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

Тайм-коди:
0:10 що таке одягова шкіра
0:20 які існують види одягової шкіри
1:41 класична вівця
2:50 велюр
3:17 шкіра для перчаток
3:32 хутро
4:39 дубляне хутро
6:05 шкіра стретч
7:27 бонус хутро поні
Одягова шкіра, вже з назви ми розуміємо для чого вона призначена.
Це тоненька, м’яка шкіра для виготовлення одягу. Існує багато видів одягової шкіри, поговоримо про найпопулярніші з них.
Як поділена одягова шкіра? Наприклад за походженням сировини-це раз. Буває зроблена з вівці, ВРХ (великої рогатої худоби), оленя (має зернисту текстуру, дуже приєна на дотик), телятини, кози та баранів і звісно ж екзотичну шкіру також використовують.
Ідемо далі. З даної сировини можна зробити класичну лицьову шкіру, гладеньку або з тисненням. Велюр. До речі, впевнені, мало хто знає, що велюр теж має декілька видів. Наприклад є вид де лице велюра це виворітний бік шкури, а лице підшліфовують та воно стає виворотом. Буває що лице підшліфовують абразивними засобами доводячи поверхню до однорідного стану, а також буває спил-велюр, це один з шарів шкіри на який поділена шкура після того, як зняли лицьовий шар.
Десь тут треба згадати про шкіру для рукавиць. Вона тоньша та м’якіша від звичайної одягової.
Далі хутро. Звісно згадаємо про такі види хутра як кролик, каракуль, лисиця. Також не забуваємо, що існує дубляна шкіра. Всі ми колись чули про такі назви: керлі, напалан. Що ж воно таке?
Перше це більше про вигляд хутра, який залежить наприклад від породи вівці. Сюди можна віднести такі назви як Мутон (поліроване хутро), Керлі (коротке хутро що завивеється), Тиградо (довге хутро, що завивається), Інтерфіно (коротке стрижене хутро), Тоскана (довге пряме хутро, не стрижене).
Друге це про покриття. З однієї сторони шкури ми маємо хутро-це зрозуміло. А що ж з іншої? Ось тут і є той напалан, це вид покриття. Дубляна шкіра може бути як напаланова (сілка) так і велюрова (замшева).
Що ж. Залишилась улюблена категорія-стретч.
Це натуральна шкіра (або велюр) яка виходить в процесі з'єднання тонкої овечої шкіри (в тому числі велюру) і тканини, в результаті чого виходить шкіра високої еластичності і міцності. Шкіра стретч зберігає всі переваги традиційної шкіри. При цьому вона не втрачає форму в процесі носіння і виглядає дорого. Це дуже красиво, зручно і практично для облягаючих моделей одягу. Цікаво, що лист шкіри стрейч розтягується практично завжди тільки в одному напрямку, тому при крої одягу як в тканини це враховується.

Пікірлер

    Келесі