OBSŁUGA MASZYNY DO SZYCIA: Regulacja naprężenia nici | SZYJ.PL

Тәжірибелік нұсқаулар және стиль

Sprawdź, jak regulować naprężenie nici górnej i dolnej w domowych maszynach do szycia i zobacz, czego się wystrzegać, żeby uniknąć kłopotów - zapraszamy!
W rolach głównych występują:
👉 Janome HD523 - bit.ly/523hd-na-szyj
👉 Janome Skyline S6 - bit.ly/skyline-s6-na-szyj
Jeśli szukasz ciekawostek z dziedziny szycia, a także informacji o nowościach i maszynach do szycia, kliknij i subskrybuj nasz kanał i włącz powiadomienia o nowych filmach bit.ly/subskrybuj-szyjpl
SZYJ.PL to:
• sklep internetowy - szyj.pl/
• profil na FB - / szyjpl
• grupa wsparcia na FB - / maszynosfera
Zapraszamy!

Пікірлер: 67

  • @krystekh62
    @krystekh624 жыл бұрын

    Kolego! Jesteś wielki! Dwa dni oglądania Twoich filmów, rozkręcania i skręcania maszyny (Singer Symphonie III) i maszyna nareszcie szyje, nie robi pętelek, nie opuszcza oczek, ścieg jest mocny i równy. Dzięki :-)

  • @agnieszkasokal-koniec5215
    @agnieszkasokal-koniec52154 жыл бұрын

    Bardzo dziękuję za rzeczowe objaśnienie.Właściwie to dziękuje moja maszyna bo miała już poleciec przez okno.Robiłam juz wszystko co w mojej mocy a nitka dolna jak wychodziła górą tak wychodziła.I zrobiłam to co Pan nazwał ostatecznością-pomogło-aż półtora obrotu śrubki.Dał Pan drugie życie mojej maszynie która spędzała mi sen z powiek a ze ucze sie szyc i jestem na początku wszystkiego wiec jestem szczesliwa.Dziękuję

  • @patkapatka3359
    @patkapatka33594 жыл бұрын

    Jak miło, że ktoś prowadzi taki kanał. Dziękuję 😘👌

  • @SuperMartasa
    @SuperMartasa Жыл бұрын

    Dzięki za filmik ,bardzo przydatny i wskazujący dodatkowe możliwości o których nie wiemy, że nasze maszyny posiadają.🤣🤣

  • @fujoshi4ever163
    @fujoshi4ever1632 жыл бұрын

    Musiałam dokonać konieczności i wyregulować bębenek. Uratował pan moje nerwy i maszynę;)

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    2 жыл бұрын

    Cieszę się , że udało się pomóc! Powodzenia :)

  • @marlenamikolajczyk6114
    @marlenamikolajczyk61143 жыл бұрын

    Wspanialy film!!! Dziekuje za podzielenie sie wiedza!

  • @duzyjarek6416
    @duzyjarek64164 жыл бұрын

    Poszedł sub dobrze wyjaśnione

  • @TobiKitsune
    @TobiKitsune4 жыл бұрын

    Dzięki za wszystkie filmiki jakie do dej pory powstały mi osobiście bardzo pomogły i mogę obiecać jedno na pewno będę promować ten kanał z Tweetera czekam na więcej takich filmików ale żeby było ciekawie to podrzucę ciekawy temat bo z tego co widzę to nie ma jeszcze tematu odnośnie tworzenia ściegów ozdobnych i wyboru czy w tym temacie lepiej się sprawdzi maszyna komputerowa czy zwykła mechaniczna więc pozdrawiam serdecznie i dziękuję jeszcze raz za wszystkie porady.

  • @jolantamajchrowska5099
    @jolantamajchrowska50995 ай бұрын

    Dziękuję!!!😄

  • @sparrowrefashion
    @sparrowrefashion4 жыл бұрын

    świetne porady 👌

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    4 жыл бұрын

    Dziękuję!

  • @solshine2510
    @solshine25104 жыл бұрын

    Szkoda też, że nie pokazali Państwo optymalnego/domyślnego/fabrycznego naprężenia nici w bębenku. Czy po chwyceniu za nić bębenek powinien luźno opadać? A może rozwijać się tylko troszkę po potrząśnięciu jak zabawką jo-jo? Na jaką długość?

  • @annapetra4428
    @annapetra44283 жыл бұрын

    A ja od godziny się męczę . Dziękuję ❤️

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    3 жыл бұрын

    Bardzo proszę :)

  • @weronikadebinska3741
    @weronikadebinska37414 жыл бұрын

    Przychodzę z pytaniem niekoniecznie odnośnie filmu. Jaką maszynę wybrać do szycia przez 2-4 warstw taśmy nośnej? Czy można znaleźć taką maszynę w rozsądnej cenie?

  • @lineczka1603
    @lineczka16033 жыл бұрын

    Witam. Mam pytanie. Chciałam kupić maszynę Singer Confidence 7640. Nie widziałam żadnego twojego filmu o maszynach singer. Czyż byś nie polecał tej firmy?

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    3 жыл бұрын

    Cześć! To nie do końca tak, że nie polecam - w naszym sklepie nie ma zbyt dużo modeli tego producenta. W dużej mierze dlatego, że nie każda maszyna jest godna polecenia. Wyselekcjonowaliśmy kilka maszyn i z czystym sumieniem je polecamy. O modelach, których w ręku nie miałem, nie mogę się wypowiadać :) Jeśli model wpadł w ręce i nic ciekawego o nim powiedzieć nie można - nie mówię ;)

  • @kospomolitka
    @kospomolitka3 жыл бұрын

    dziękuję za filmik :) przy okazji szycia dzianin zdaje się że regulacja naprężenia nici dolnej to oprócz zmiany igły chleb powszedni czy nie? co jeśli bębenek ma dwie śrubki na śrubokręt płaski (Singer 834) - czy jedna jest "montażowa" a druga służy do regulacji naprężenia? jeśli obie regulują to jakie są zależności między nimi?

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    3 жыл бұрын

    Hej, no nie do końca z tym naprężeniem nici dolnej. Ten zabieg stosujemy w ostateczności, ponieważ bardzo łatwo rozregulować maszynę. Podczas szycia dzianin skupiłbym się na kombinacji: docisk stopki - igła do dzianin - (ewentualnie) naprężenie nici górnej. Z dwóch śrubek w bębenku najczęściej jedna odpowiada za trzymanie wszystkiego razem, a druga za regulację naprężenia. Pozdrawiam!

  • @robertpaczuski9129
    @robertpaczuski91294 жыл бұрын

    Witaj . Ja właśnie rozpoczynam przygodę z szyciem . Wczoraj kurjer dostarczył mi maszynę Singer 7465 i co widzę , jest z Vietnamu . Mam pytanie , czy są maszyny produkowane w Europie . ? Prawie aortę sobie otworzyłem ze złości . Czy moje obawy są słuszne co do złej jakości tego produktu.? Dziękuje za odpowiedź.

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    4 жыл бұрын

    hej! bez nerwów :) przetestuj i wyciągnij własne zdanie. Zdarza się, że sporo osób narzeka na model, który akurat dla Ciebie będzie super. Produkcja azjatycka to raczej standard :) W różnych miejscach są fabryki, z Chinami na czele. Są fabryki lepsze i gorsze, ale rankingu nie prowadzimy :)

  • @beatasecundo6653

    @beatasecundo6653

    4 жыл бұрын

    Na mojej husqvarnie jest napisane nade in sweden

  • @edytad8378
    @edytad8378 Жыл бұрын

    Poradź proszę. Przemysłowa juki dln 5410. Podczas szycia z wierzchu widziałam nitkę dolną, czyli z maszyną coś źle się działo przy bębenku. Kupiłam nowy bębenek, ale szew wygląda jeszcze gorzej. Nici są ok, igła ok, czysto jest.. gdzie jeszcze powinnam spojrzeć? 😢

  • @elzbietaduda2959
    @elzbietaduda29594 жыл бұрын

    Dzień dobry! Mam pytanie z innego tematu, jak używać docisku stopki dla cienkich i grubych tkanin,u mnie janome 419 s?

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    4 жыл бұрын

    Witam! Z reguły przy cienkich materiałach zmniejszamy docisk, żeby ułatwić transport i uchronić materiał przed odciśnięciem się ząbków transportera. Przy grubszych materiałach, przy szyciu wielowarstwowym można docisk zwiększyć, żeby górne warstwy "odczuły" ruchy transportera, czyli aby były transportowane mniej więcej tak jak warstwa najbliżej ząbków.

  • @elzbietaduda2959

    @elzbietaduda2959

    4 жыл бұрын

    @@Szyjpl Dziękuję serdecznie za odpowiedź,ja właśnie myślałam że jest na odwrót, ale czułam że coś źle myślę i dlatego zapytałam !!!

  • @warhorn1234
    @warhorn12344 жыл бұрын

    A ja mam pytanie Pawle,czy Ty szyjesz również,czy tylko sprzedajesz ?(chodzi o prawdziwe szycie,a nie tylko zszycie szmatki).Chodzi o wiarygodność recenzji .

  • @kamylaa87
    @kamylaa873 жыл бұрын

    Dzień dobry, posiadam nową, tygodniową maszynę Janome 523. Ale mam problem, ponieważ mi się czasami nitka zacina w bębenku ,co jakiś czas, nie mogę wyczuć co jest przyczyną. Zazwyczaj chyba jak przesuwam kartkę (uczę się szyć, więc na kartce szlaczki ;-) ) chcąc ustawić igłę na kolejnej linii, a nie chcąc za każdym razem jej obcinać. Partnerowi się raz tak zrobiło, że trzeba było rozebrać cześć gdzie jest bębenek, rozkręcić (stopki nie zamknął jak szył, ale nie wiem czy to od tego) i od tego czasu tak mam. Blokuje mi się koło i nie mogę ruszyć. Czasami wystarczy z otworu na nitkę dolna, spomiędzy ząbków, wyjąć nitki (jest ich tam kilka, nie wiem, tak jakby się wciągały), a czasami muszę wyjąć bębenek, te metalowe elementy do których się wkłada bębenek i dopiero tam kawałek nitki. Dlaczego tak się dzieje?

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    3 жыл бұрын

    Witam, opis dokładny, ale zwizualizować sobie wszystko mimo wszystko ciężko. Jedna rzecz może się przydać - proszę pamiętać, że nie w każdej pozycji igły maszyna "puszcza" nici. Jeśli igła nie jest w najwyższej pozycji, pozostałe podzespoły ułożone są tak, że nie sposób wyciągnąć nić - jest ona blokowana. Dlatego warto o to zadbać jak chcemy wyciągnąć/przesunąć materiał. Ciężko napisać więcej poza tym, że maszyna jest niemal pancerna :) Wytrzyma błędy początkujących i będzie służyć. Trzeba tylko opanować początki i będzie z górki :)

  • @dawidturek320
    @dawidturek3204 жыл бұрын

    Witam.Chyba sie poddam. Maszyna non stop mi urywa górną nitkę.Juz sprawdziłam wszystko.Naciąganie nici, odpowiednie załozenie nici, nowe nici zakupiłam.Centymetr ściegu.. i urwana nić górna Pomocy to moje trzecie podejscie .Rozkładam maszynę, godzinę sie męczę po czym składam i tak od miesiąca

  • @robertpaczuski9129

    @robertpaczuski9129

    4 жыл бұрын

    Zmień igle na nową , to może być błachostka

  • @annaduda3593
    @annaduda35933 ай бұрын

    Dzień dobry. Mam maszynę Singer profesional xl ,starą ale mało używana. Okazało się że igłą uderza o stopkę i maszyna przestała szyć.Najpierw skrzywiła się igłą, a teraz nic.Nie wchodzi w bebenek tylko uderza w stopkę. Po zdjęciu stopki też nie trafia do środka . Będę wdzięczna za poradę.

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    3 ай бұрын

    Z opisu brzmi to jak jakaś grubsza usterka. W normalnych warunkach nie ma prawa by igła nie pracowała w przewidzianym dla niej zakresie. Problemu szukałbym w igielnicy, jej mocowaniu. Być może coś się poluźniło i igielnica żyje swoim życiem i wędruje poza zakres otworu w stopce?

  • @klaudiad1025
    @klaudiad10258 ай бұрын

    Witam.🤗. Posiadam maszyne Janone SKYLINE 6 komputerowa. Po co te wymienne płytki do ściegu.Jaką płytke mam użyć do ściegów ozdobnych?

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    8 ай бұрын

    Płytki różnią się wielkością dziurki na igłę. Uniwersalna płytka, z którą można wykonywać dowolne ściegi i w tym ozdobne to ta płytka z szeroką dziurką. Wtedy igła swobodnie pracuje od lewej do prawej i tworzy nam ściegi szerokie na maksymalnie nawet 9 mm. Tak duża szerokość ściegu ma jednak swój minus. A nawet nie tyle szerokość ściegu, co wynikająca z niej wielkość dziurki w płytce. Przy szyciu bardzo lekkich materiałów może okazać się, że zabraknie nieco podparcia i takie lekkie materiały będą zaciągane pod płytkę. Żeby tego uniknąć stosuje się płytkę z małą dziurką. Używamy ją ze ściegiem prostym.

  • @agnieszkamoskwa-kopacz3573
    @agnieszkamoskwa-kopacz3573 Жыл бұрын

    Witam mam maszynę singer 2890c i nie mogę jej ustawić przeskakuje mi szew raz szyje raz nie ,ścieg zygzak to już wogole nie łapie nici wszystko próbowałam i nawet oddałam do serwisy tylko w Anglii i szyła 5 min i problem powrócił 😢 czasami szyje Ok jak ciągnę materiał od tylu. Jakieś rady jeszcze ?

  • @marzenadembska1033
    @marzenadembska10333 жыл бұрын

    Mam pytanie, w maszynie przemyslowej komputerowej mam krotka Mam pytanie, w maszynie przemyslowej komputerowej zostaje mi bardzo krotka nitka ktora czesto wychodzi z igly i musze czesto nawlekac ,jak to naprawic

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    3 жыл бұрын

    Hej, ale kiedy zostaje? Po automatycznym obcięciu nici? A nie możesz czasem tego parametru ustawić z poziomu maszyny? Jaki to model?

  • @agnieszkar4911
    @agnieszkar49114 жыл бұрын

    Mam pytanie. W którymś z filmików wskazuje pan śrubkę krzyżakową jako tę, która służy do naprężania dolnej nici.W tym filmiku wskazuje pan śrubkę na śrubokręt płaski jako tę, którą się reguluje naprężenie. W końcu która służy do naprężania nici? Czy to zależy od maszyny? Dziękuję za wszystkie filmiki, świetne porady.

  • @natalia71n
    @natalia71n4 жыл бұрын

    Witam! Ja z innej beczki...już miałam u Was zamówić maszynę Janome 1015, ale jak na innym kanale usłyszałam jak głośno chodzi to się przeraziłam! Do tej pory miałam 35 letniego Łucznika 877 i mam wrażenie, że chodzi ciszej, czyżby ten chwytacz rotacyjny miał aż taki wpływ? Proszę, doradżcie coś budżetowego, zbliżonego do Juno /do doraźnego użytku/, ale z w miarę cichym trybem pracy, tak by mnie mąż z domu nie wywalił, pozdrawiam.

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    4 жыл бұрын

    To może juno e1019 :) szyj.pl/maszyna-do-szycia-juno-e1019/ ta sama seria tylko maszyna bardziej funkcjonalna, no i chwytacz rotacyjny.

  • @natalia71n

    @natalia71n

    4 жыл бұрын

    @@Szyjpl Dzięki za pomoc...ale już zamówiłam Redstar R 07 ,czy dobrze nie wiem, /nigdzie nie znalazłam recenzji tego modelu ani obr./min./,R 10 polecałeś, pewnie hałas będzie podobny, ale już miałam dość szukania, wszędzie braki, a ręczne szycie maseczek pochłania sporo czasu, wielkie dzięki - pozdrawiam.

  • @BeataZdyb

    @BeataZdyb

    3 жыл бұрын

    Ja mam Janome Juno e1019 już piąty rok, cicha i nieawaryjna. :)

  • @natalia71n

    @natalia71n

    3 жыл бұрын

    @@BeataZdyb Dzięki, ale trochę po czasie. W marcu ten model kosztował 1000 zł a i tak był nieosiągalny, pozdrawiam.

  • @accessnet5494
    @accessnet54944 жыл бұрын

    Proponuję robić zbliżenia ponieważ mało widać

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    4 жыл бұрын

    Z założenia miał być to odcinek teoretyczny, ale zgadza się - można było co nieco zbliżyć :) Dzięki!

  • @nataliapawowska9245
    @nataliapawowska92454 жыл бұрын

    Witam od nowosci maszyny naprezenie mialam na 3 a teraz przy tym samym materiale nici i igle muszę ustawić od 7 do 9. Dlaczego? Dodam że była czyszcona.

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    4 жыл бұрын

    Hej, czyściłaś też przestrzeń między talerzykami naprężacza?

  • @nataliapawowska9245

    @nataliapawowska9245

    4 жыл бұрын

    Dziękuję za podpowiedź. Przeczyściłam i pomogło.

  • @marcingrzybikowski4319
    @marcingrzybikowski43192 ай бұрын

    Mam pytanie czemu przy szyciu maszyna gorna szpulka nici podskakuje wypada z uchwytu ? Tak jak by ją szarpało???

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    2 ай бұрын

    Jeśli mowa o nitce ułożonej poziomo - zawsze potrzebny jest taki "kapselek" blokujący nitkę na jej miejscu. Najczęściej to takie białe krążki, które nasuwa się na trzpień i przytrzymuje w ten sposób nitkę.

  • @izabeera166
    @izabeera166 Жыл бұрын

    Mam problem z naprężeniem nici głównej. Muszę ustawiać maszynę na 9, a i tak nie jest idealnie. Maszyna przeczyszczona i nawet była w serwisie. Nie wiem już co z tym robić :( Może ma Pan jakaś radę?

  • @SuperMartasa

    @SuperMartasa

    Жыл бұрын

    Miałam ten sam problem i dzięki wskazówkom pana z tego filmiku pokręciłam tą śrubką w bębenku rotacyjnym, bo takowy ma moja maszyna do szycia .O tej możliwości pan wspomina w 6 minucie tego filmu. Wykonany szew na mojej maszynie wyglądał w taki sposób ,że górną nić można było wyciągać ze szwu bez problemu. Czyściłam ,rozkręcałam ,przestawiałam pokrętła i też myślałam o udaniu się do serwisu. Skorzystałam z porady w tym filmiku i nie było potrzeby wydawania pieniędzy za usługę ,z usterką poradziłam sobie sama. Kolejną maszynę posiadam i nawet nie miałam pojęcia ,że w bębenku są takie śrubki, które odpowiadają za naprężenie nici i jakość wykonanego szwu. Przekręciłam tę śrubkę delikatnie w przeciwnym kierunku do kierunku wskazówek zegara i przyniosło oczekiwany rezultat.

  • @wiktorsowinski856
    @wiktorsowinski8563 жыл бұрын

    Proszę czy mógłbyś dalej nagrywać filmy

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    3 жыл бұрын

    Wiktorze, wracamy z nowymi materiałami niebawem :) Dziękuję za komentarz!

  • @Wymyslony-Dziadek-w-Chmurach

    @Wymyslony-Dziadek-w-Chmurach

    3 жыл бұрын

    @@Szyjpl Miło to usłyszeć, a raczej przeczytać.

  • @joannawasniewska2365
    @joannawasniewska23653 жыл бұрын

    No i pies pogrzebany - wiecznie mam problemy z naprężeniem i kręcę górę i dół na oślep (bo przecież nie ma skali żadnej ani kierunku pokazanego) i non stop frustruje się, że nić plącze mi się w takie kłęby, że nie mogę czasem materiału wyjąć, tak bardzo mi się to wszystko od spodu mota. Nie mam pojęcia jak wyczuć co i jak przekręcić, żeby było dobrze, mam wrażenie, że mogę kręcić w każdą stronę a sytuacja się nie zmienia. Jak wrócić do puktu zero na dolnej? Kupić nowy bębenek? Skąd wiedzieć jak trzeba przykręcić naprężenie, żeby było dobrze i nie plątało? A może ja sobie rozregulowałam wszystko a problem leży gdzie indziej? ;(

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    3 жыл бұрын

    Witaj, no jest szansa, że jak już zaszalałaś z kręceniem, to ciężko będzie samodzielnie wrócić do punktu wyjścia. Jaki masz model maszyny? Z tym naprężeniem dolnej nici to nie jest taka prosta sprawa. Napisz jaka maszyna i postaram się napisać więcej. Pozdrawiam!

  • @goldas2
    @goldas211 ай бұрын

    w tytule""Regulacja naprężenia nici"" a na filmiku brak tej regulaci-pozdrawiam

  • @Figa12321
    @Figa12321Ай бұрын

    A co jeśli naprężacz górnej nici wogole nie działa? JUNO JANOME E1019

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    Ай бұрын

    Jeśli siedzą w środku "paprochy" talerzyki mogą nie zamykać się równo na nitce. Raz ją przytrzymają, raz puszczą - naprężenie nitki będzie skokowe, a ścieg będzie co jakiś czas poprzeciągany. Jeśli jednak naprężacz nie działa bo kompletnie się rozsypał to górna nitka będzie ciągle zbyt luźna, dolna nitka będzie ją nieustannie przeciągać na spód i nic nie zaradzimy. Cały element nadaje się do wymiany.

  • @Wymyslony-Dziadek-w-Chmurach
    @Wymyslony-Dziadek-w-Chmurach3 жыл бұрын

    Czy kanał umarł i już nie będzie na nim nowych materiałów ?

  • @poczatkujacyodniedawna3268
    @poczatkujacyodniedawna32686 ай бұрын

    szczerze, wykład o niczym, no prawie o niczym, bierzesz materiał rozregulowujesz naprężenie górne i dolne i pokazujesz jak maszyna szyje i jak to doprowadzić do ładu, może i wykład ładny ale brak części praktycznej .....

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    6 ай бұрын

    Dzięki za komentarz i słuszną uwagę. 👌

  • @wojciechstepniowski7909
    @wojciechstepniowski79093 жыл бұрын

    Co za bzdurny bełkot, który kompletnie nic nie mówi o naprężeniu dolnej nici.

  • @Szyjpl

    @Szyjpl

    3 жыл бұрын

    cóż za konstruktywna krytyka, która kompletnie nic nie wnosi do tematu.

Келесі