Ноутил можно вычеркивать! Посев подсолнечника. Разная технология обработки почвы в сезоне 2023

Несмотря на ужасный и очень сложный год - мы не можем остановить наши ежегодные эксперименты - технология обработки почвы - no-till, strip-till или вспашка - классическая технология! В этом году эксперимент закладываем на подсолнечнике и добавляем еще прямой посев или ноутил первого года! Сразу обнаружились проблемы при посеве сеялкой Велес-АГро СПМ-8 именно в ноутиле - даже гидродогружатели дельта форс от пресижн плентинг (Precision Planting) не могут продавить почву для создания идеального контакта семян с почвой!

Пікірлер: 209

  • @viktormishin7862
    @viktormishin7862 Жыл бұрын

    Спасибо Руслан за видео! Труд фермера адский,а результат зависит от миллиона факторов. Успехов Вам и удачи в главное высокой урожайности

  • @user-yu7ps8ps1s
    @user-yu7ps8ps1s Жыл бұрын

    Ноутіл - це технологія, потрібно не під неї пристосовуватися, а продумано застосовувати її під свої грунти, техніку, ресурси, севооборот і саме головне час, який необхідний для посіву вже зрілий грунт (не вологий і не сухий). З часом посіву у всіх виникають проблеми, то рано зайшов і лінії посіву "ковбаски", то сієш і зламався, поки відремонтував вже пізно, й не хватає прижимного для якісного посіву. Тому велику роль в даній технології має бути сівозміна, особливо коли проводиш посів навесні в за короткі строки. наприклад, посів соняшника починаєм після попередника ячмінь, соя - мало рештків і грунт більш зрілий, а потім після пшениці й кукурудзи. Зона моя степ, мало опадів, дощі минають, я називаю свою посівну площу Новобузький трикутник. Скажу на своєму прикладі, Ноутілл - технологія, ще не допрацьована в моїх умовах але яка допомагає мені знайти час на проведення посівної поки я зараз захищаю Неньку Україну!

  • @user-xy4dz9zd2x
    @user-xy4dz9zd2x Жыл бұрын

    Я вам всігда говорю супер однозначно 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

  • @user-qf6wh8tb3k
    @user-qf6wh8tb3k Жыл бұрын

    Руслан удачи и уражаев

  • @Sasha-nu1zn
    @Sasha-nu1zn Жыл бұрын

    сіять з вертольта, обприскувати дельтапланом, таким чином можна зменшити кількість проходів техніки полем😅

  • @StanOwden
    @StanOwden Жыл бұрын

    Самый упорный фермер, которого я встречал на просторах Ютуба. Столько лет применять ноутил и поливать землю глифосатом и, тем не менее, на следующий год делать то же самое.)

  • @Ronis88

    @Ronis88

    Жыл бұрын

    Невозможно сделать выводы из любых селх экспериментах за 1 год. Тем более, если утверждают, что только после 7 лет всё будет тип топ.

  • @StanOwden

    @StanOwden

    Жыл бұрын

    @@Ronis88 Кто утверждает?

  • @StanOwden

    @StanOwden

    Жыл бұрын

    @@Ronis88 в США при переходе на ноу-тил в первый год вместо 105-110 бушелей получают 170 (это 47-60% прирост) бушелей кукурузы. Зачем ждать 7 лет, чтобы убедиться и убедиться в чем?

  • @user-uk9mi7wh3s

    @user-uk9mi7wh3s

    Жыл бұрын

    Эксперименты стоят дорого, зато виден результат ..Лучше конечно учиться на чужих ошибках, но зато честь и хвала смелому человеку ..Почему то мало кто говорит, что в Канаде и США -на ноу-тильных полях периодически работают комбинированными широкозахватными (от 9м) устройствами с глубокорыхлителями.. Там , где маленький трактор(до 150-200лс) с грунтообрабатывающим устройством в 3,6м , проезжает 3 раза , а канадский фермер -раз, а то и менее..Плюс меньшее давление на грунт широких шин низкого давления и тд...

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    170 после 110?))))) Этоткакой штат. Где вы берете такую информацию

  • @Kovyagi
    @Kovyagi Жыл бұрын

    Отличное видео, Лайк !!!

  • @user-qf1vb8lr8w
    @user-qf1vb8lr8w Жыл бұрын

    один крестьянин написал ;-----Начал пахать .вылез из долгов ..И я ему верю

  • @user-uf4yf4yl5u

    @user-uf4yf4yl5u

    Жыл бұрын

    Ноутил вжопе

  • @user-ss8zs1nq4u
    @user-ss8zs1nq4u Жыл бұрын

    Привет, видео огонь!! Хотелось бы увидеть видео где ты розказываешь про свой путь: как пришол в агробизнес, с чего начинал, с какими трудностями столкнулся и тд.

  • @user-uj1yd3dg4u

    @user-uj1yd3dg4u

    Жыл бұрын

    Здається таке відео вже є.

  • @user-ss8zs1nq4u

    @user-ss8zs1nq4u

    Жыл бұрын

    @@user-uj1yd3dg4u скиньте ссылку или жду от автора ссылку. Очень интересно услышать

  • @user-uj1yd3dg4u

    @user-uj1yd3dg4u

    Жыл бұрын

    ​@@user-ss8zs1nq4u та давно це було вже. Шукати в історії впадло. Пам'ятаю що починав здається щось з 10-15 гектарів землі і то перший врожай гербіцидом спалив😁😁😁.

  • @user-uj1yd3dg4u

    @user-uj1yd3dg4u

    Жыл бұрын

    ​​@@user-ss8zs1nq4u ну а взагалі починав з продажі техніки. Студентом колись поїхав в США на практику. Короче "нажебрав" під чесне слово там техніки, а тут продав. З того і все закрутилося, завертілося.

  • @alexamartyanov
    @alexamartyanov Жыл бұрын

    Конечно в опыте победит классика ! "Дед бы за ценил!"

  • @no-tillindonbass-ua2035
    @no-tillindonbass-ua2035 Жыл бұрын

    Доброго дня, наш досвід (6000га по нулю) було до війни. Ми закладали різні контролі на початку перрходу з нулем, а потім коли 100% перейшли на ноль робили посеред поля котрольні ділянки з класичним обробітком (рихлення) і через три роки таких контролів зрозумів що на одному полі одномоментно сіяти по різним технологіям неправильно буде, бо готовність грунту до посіву буде різна після стерні та обробітку. Також не можна падалицю залишати таку як у Вас, бо забере вологу( на півдні і на сході це не наш варіант) треба раніше забирати. Я свій канал вів в Луганській області, зараз в Київській області працюю і планую також сіяти по нулю) успіху Вам!!

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Согласен на 100%. Но на разных полях невозможно положиться на результат. Просто на одном поле нужно к каждой технологии относиться как к отдельному полю

  • @no-tillindonbass-ua2035

    @no-tillindonbass-ua2035

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 так, згоден! Ми коли переходили то один рік було багато смикання, там класика , там ноль і клопоту. Наш варіант переходу це соняшник (після рихлення)-пшениця (прямий посів по соняшнику)-ріпак (прямий посів в стерню). Сівозміна яка по нулю класно працює соняшник-пшениця-ріпак-пшениця. Ця схема класна тим що 75% сівозміни озимі культури, мінімум шкідливого ущільнення. В умовах півдня і сходу вважаю що якщо озимих культур меньше 50% дуже великі ризики є спіймати незрілий грунт і наробити біди, що тільки обробіток вирішить. Були у нас такі помилки, зробили висновки)

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    @@no-tillindonbass-ua2035 а как вы уплотнение контролируете? Замеряете?

  • @no-tillindonbass-ua2035

    @no-tillindonbass-ua2035

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 візуально, лопата, пенетрометр, а ле це все іструменти для спостереження за нормальним, здоровим грунтом, якщо ущільнення є, його і так видно. У нас проблеми були там де ми рано залізли з посівом соняха, або коли пізно сіяли пшеницю у вологий грунт монодіском (таке бувало вкрай рідко) зазвичай пшеницю майже в сухий грунт, тому цщільнення там апріорі не буде. І пересихав грунт там де падалиця і бур’яни весною довго вегетували, я вирішив для себе що під сонях поле зелене може бути до зими, а раньою весною все забираю гліфом. Ну і колії оприскувача бажано мати багаторічні

  • @no-tillindonbass-ua2035

    @no-tillindonbass-ua2035

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 нажаль це все було, зараз підприємство зруйновано.

  • @user-uj1yd3dg4u
    @user-uj1yd3dg4u Жыл бұрын

    Маю по сусідству серйозну фірму (в районі 8000 га). Чисто для експерименту мають щось там 100-200 га під ноутілом. Що по чому не в курсі, але повністю на ноу тіл вони не переходять. Рихлять, орять, культівірують, короче по класиці працюють.

  • @serg3896
    @serg3896 Жыл бұрын

    Оказывается и в сельском хозяйстве есть свой спортивный интерес если ты не тупо повтопяешь то что делал из года в год, а ищешь решения улучшить результат своей работы как по урожайности так и по трудо и финансовым затратам. Очень позновательный канал всем городским люлям было бы полезно его посмотреть прежде чем батон в мусорку выкидывать, глядишь и свои финансы бы оптимизировали на затраты продуктов и труд людей которые эти продукты для них произвели научились бы ценить.

  • @serg3896

    @serg3896

    Жыл бұрын

    @@kukurukuchudnoe ну вообще то выкидывают и не мало, а магазины и заведения общепита каждый день это делают не дожидаясь плесени, птицам кстати плесень вредна это вам любой ветеренар скажет так что не стоит их травить, да и хлеб как таковой им не полезен.

  • @dariusbilskis5073
    @dariusbilskis5073 Жыл бұрын

    👍👍👍👍👍

  • @yuriiostapenko4325
    @yuriiostapenko4325 Жыл бұрын

    Щоб не переуплотняти землю по ноу-тілу коли знімаєте відео є два варіанти 1. Потрібно кроки більші 🏃‍♀️ робити... 2. Або ходити🚶по навігатору і бажано з точним сигналом...😉😉😉

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    🤣

  • @user-we3uq9ue5p

    @user-we3uq9ue5p

    Жыл бұрын

    маладац клас

  • @El_Suertero
    @El_Suertero Жыл бұрын

    Цікаво, чи можна порівняти рівні деградації грунтів (або якість загалом) класики та но-тілл? (своїх та сусідських коллег, або які були до но-тілл та після - наприклад, цікаво яка врожайність на полях які перейшли пілся но-тілл на класику). Якщо кажете, що мало гумуса в землі, то начебто утворення дернини мало б посприяти його накопиченню (якщо там взагалі утворилась якась дернина, я не спец). Якщо грунт на но-тілл кращий, ніж на класиці, то можна розглядати якусь ротацію технологій - років 5 класика, потім роки 2 но-тілл (для якогось відновлення якості грунту), потім знову. Можливо, якщо ще не пробували, то спробувати сіяти но-тілл по багаторічним травам (типу райсграс) плюс покоси (підстрижку) цих трав залишати прямо на місці на полі. А потім, при переході на класику, зняті дернину разом з райсграсом і продати як футбольне поле (умовно, вирощувати футбольне поле, дивився колись технолгію, там просто поле різали на смужки і в рулони скатували і потім на стадіони). А в нас футбольних полів нема, то таким чином могли б вбити двох зайців - дерниною і вирощуванням футбольного поля 2-3 роки відновити і покращити грунт під новий цикл класики, та ще й трохи заробити чи хоча б в нуль вийти.

  • @Leonid_Boboshko
    @Leonid_Boboshko Жыл бұрын

    👍👍👍🤝🤝🤝

  • @Ronis88
    @Ronis88 Жыл бұрын

    Стрип тилл для вас самый кращий.

  • @DENLife68
    @DENLife68 Жыл бұрын

    Отличные эксперименты, не каждый решится на подобное. А как на счёт использования стимулятора роста на нулевой обоаботке для ускорения проростания без нагрева почвы?

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Бывают такие?

  • @DENLife68

    @DENLife68

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 сейчас тестируем но к сожалению своих полей нету. С вами уже как-то связывался ))

  • @user-re7pz1wn7i
    @user-re7pz1wn7i Жыл бұрын

    Уплотнение почвы при ноу-тилл большая проблема. Едить порой приходится во влажных условиях, что увеличивает уплотненность. Чем суше условия, климат, тем эффективней ноу-тилл. Ноу-тилл сохраняет и повышает плодородие почв, но в ущерб экономике. Выборает каждый сам. Кстати, где-то давно читал, что вспашка почвы за одну операцию сразу убирает 18% влаги в пахотном слое.

  • @user-ux4oo2vh7t
    @user-ux4oo2vh7t Жыл бұрын

    Привіт! Лайк!

  • @user-bd9ye6jt6h
    @user-bd9ye6jt6h Жыл бұрын

    когда контрнаступ будет ?

  • @user-wq6os1sw9q
    @user-wq6os1sw9q Жыл бұрын

    Думаю, просмотрев ролик, что истина в вине...

  • @user-uj2zp7qu2e
    @user-uj2zp7qu2e Жыл бұрын

    А я свои пять копеек про рапс вставлю. Я велосипедом катаюсь под Одессой. Поля прямо за три километра от городской чертьі на восток. Рапс вьісотой под 1,5 метра!!! Бурьяна конечно нет, он его задавил под корень, цветет нереально (две недели назад, сейчас уже отцвел), но центральньій стебель размером с большой палец. Я не знаю, как его будут убирать. Интересно, а какой будет урожай?

  • @user-ro9sp5rv3g
    @user-ro9sp5rv3g Жыл бұрын

    Пане Руслан доброго дня. А чому б вам просто не спробувати безвідвалку? Перейти з оранки на рихлення і не 2 культивації, а 1. Після озимих зернових, якщо наступний рік не ріпак, сіяти покривні культури. І проводити рихлення в різних варіаціях: З повною заробкою решток - тут точно треба буде культивація З частковою Майже без заробки - розрихлювач з гарно продуманими котками підійде цілком. Мені здається, якщо мінералогічний склад ваших грунтів саме такий (тобто мінерали, з яких складається ваш грунт дуже схильні до зсідання), а від природи в них мало органіки, то це мало б стати певним оживлювачем вашої землі. З одного боку ви не перевертаєте землю, а відповідно не запускаєте надлишок кисню в рижчі шари, з другого боку створюєте оптимальні умови для культури

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Как раз сейчас думаю как бы это быстро проверить

  • @user-vh7lr5dd5j
    @user-vh7lr5dd5j Жыл бұрын

    Обратил внимание на те поля которые были опрысканы осенью очень сильно отличаются от тех что опрысканы по весне

  • @E-agrokz

    @E-agrokz

    Жыл бұрын

    Намного чище?

  • @user-he4zc5lc3z
    @user-he4zc5lc3z Жыл бұрын

    Говорят что ноутил без сидератов плохо работает !попробуй покровные культуры в зиму

  • @56-428
    @56-428 Жыл бұрын

    Нічого дивного коли сівалка що працює має несправності.А от коли купили сівалку за якою черга , всі її хотять - Ведерствдт " Темпо" , а запустить її в роботу не виходить три дні і деректор господарства по освіті агроном говорить щоб її забирали і повернули кошти..На четвертий день приїхав спеціаліст який в ній розбирайця і нарешті почали сіяти.На дні поля виявилося ,що двадцятилітньою Мультікорн виходить рівніше і рівномірніше посіяти , навіть швидше не вийшло бо вночі в'їхали в калюжу і на другий день чистили Темпо від грязі..

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Бывает)))

  • @sun_fermera
    @sun_fermera Жыл бұрын

    Перший лайк🤝👍🇺🇦

  • @user-sg2pb5qx9p
    @user-sg2pb5qx9p Жыл бұрын

    Привіт. Спробуй "Сілвет голд" до глифосату, коли перерощі буряни...я так роблю.

  • @user-oh2pw1cq7h
    @user-oh2pw1cq7h Жыл бұрын

    Слушаете, может это я что-то не вдупляю, но из всех видео европейских фермеров что я смотрел, все по классике работают. Может кто обьяснить почему no-till не пользуется популярностью в Европе? Или я ошибаюсь?

  • @user-hb5ns2be9t
    @user-hb5ns2be9t Жыл бұрын

    Приветствую, а посевными комплексами BOURGAULT не пробовали сеять

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Нет

  • @user-hb5ns2be9t

    @user-hb5ns2be9t

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 а вообще рассматривали или ознакамливались с посевными комплексами BOURGAULT, у нас в Казахстане многие переходят

  • @user-hd2uy4ml4q
    @user-hd2uy4ml4q Жыл бұрын

    Смотрите видео о "новом правиле но-тилла": "Он сеет сою в траву 30 см!!! Классика vs ноутилл - Часть 1". И дожди не помеха! 😁"Самая уплотнённая почва на многолетнем но-тилле" - была уплотнена влажная глинистая почва междурядных слоёв семенного ложа с помощью катков, регулирующих глубину сева. Хорошо, что нет образования почвенных призм, смещаемых на центр бороздки, как у Александра Чумака. Поэтому "но-тилльные поля тупо дают минус"! Альтернатива есть - долотовидный сошник ! А процент уплотнённой почвы легко посчитать, надо соотнести общую ширину катков, регулирующих глубину сева и добавить ширину опорных колёс сеялки и следа колёс трактора с общей шириной междурядий сеялки

  • @user-jc9zk3yq6l
    @user-jc9zk3yq6l Жыл бұрын

    Вот с уплотнением почвы по нулю, рапс не рыхлит почву или этого не достаточно?

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Ну если прдсолнечник не рыхлит... но чтоб получить ответ на этот вопрос надо лет десять пробовать разные комбинации культур в севробороте

  • @KrytiKrytiK
    @KrytiKrytiK Жыл бұрын

    Ага сам встромив шуруп а Сергій винуватий😂😂😂

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Я б не догадался)))

  • @user-sv2it3tm6n
    @user-sv2it3tm6n Жыл бұрын

    Стріп тіл і зернові - та просто нарізай у 2 сліда зі зміщенням, получиться через 35см, а не 70, і сій під кутом 15-20⁰. Нормально буде, великих плям не буде, максимум шо може буть не так - буде рябеньке.

  • @Danil_Ukrainets

    @Danil_Ukrainets

    Жыл бұрын

    Зернові можна і на 35 сіяти, навіть в два проходи СуПНкою

  • @user-sv2it3tm6n

    @user-sv2it3tm6n

    Жыл бұрын

    @@Danil_Ukrainets СУПН і Руслан поняття несумісні. В нього є сівалочка від Велес-Агро.

  • @Danil_Ukrainets

    @Danil_Ukrainets

    Жыл бұрын

    @@user-sv2it3tm6n я думаю всі мене поняли

  • @user-go6hf6er4n
    @user-go6hf6er4n Жыл бұрын

    Ставлю на четвёртый вариант (где типа прямой посев) 😊

  • @user-ro9sp5rv3g
    @user-ro9sp5rv3g Жыл бұрын

    Ще один варіант, який я розглядав би це Line Ripper. Я думаю ви знаєте що це і як це можна застосувати

  • @user-se5bj9nd1t
    @user-se5bj9nd1t Жыл бұрын

    Доброго дня! Не дуже розумію як можно порівняти ноутіл, стріптіл, класику, коли ті поля з восени засмічені бур'яном, який забирав вологу та можливо давав алелопатію. Посійте по класиці в бур'яни, тоді порівнюйте

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Так в этом и недостатки альтернативных технологий. Это мы и пытаемся показать. Этим и отличается классика от остальных технологий. Что другие процессы борьбы с сорняками, уплотненностью и т.д а что была возможность осенью работать по сорнякам вы думаете?

  • @Ratsional

    @Ratsional

    Жыл бұрын

    ​@@agroimport386, новтіл без покривних культур (сидератів), наскільки я розумію, не може бути ефективним.

  • @user-se5bj9nd1t

    @user-se5bj9nd1t

    Жыл бұрын

    Не знаю, ви ж восени змогли зорати, а навесні закультивували. Могли б опрскувати вчасно. Але це моя думка, дякую за відповідь

  • @od8632
    @od8632 Жыл бұрын

    Чому не любити оранку? Гарненьким плугом зайшов, все перекинув, по весні вирівняв, гарненькою сівалкою засіяв і красота. Велес Агро класну техніку робить. Мені подобається.

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Земля смотри какая - куда ж её пахать глину вытаскивать

  • @Ratsional

    @Ratsional

    Жыл бұрын

    Маю плуг та культиватор від Велеса. Якістю агрегатів не надто задоволений. Стійки на культиваторі гнуться, лапи не самозагоструються. Поклав кілька Джоновських, то вони незрівнянно гостріші. Кріплення стійок теж поганеньке - є немалий люфт на багатьох з них ще із заводу. Леміша на плугові теж тупі.

  • @user-tb2ci4kb5q
    @user-tb2ci4kb5q Жыл бұрын

    ГРАДИЛОМ по сколько грам планируете работать по льну???

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    По 100. Уже отработали

  • @user-tb2ci4kb5q

    @user-tb2ci4kb5q

    Жыл бұрын

    Какой максимальной дозой роботали им? Сами посеяли первый раз лён(веселиновский район) 2 обработки Ураганом и Тотал 😢 и ничего не помогло. Вот ломаю голову чем обрабатывать????

  • @user-on7xk1cy7c
    @user-on7xk1cy7c Жыл бұрын

    Може добавить глибоке рихлення, і вертикальну обробку

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Є такі думки

  • @az78758
    @az78758 Жыл бұрын

    зернові на 35-те міжряддя в два проходи зі зміщенням по стріптілу пропашною сівалкою.

  • @Roma_Mikhieiev
    @Roma_Mikhieiev Жыл бұрын

    Ізабелла доречі супер. Запах яксраво виражений, смак легкий, ммм... дійсно вина варті уваги. є питання по корку, по зберіганню, інколи з доставкою, приймання замовлень, варто попрацювати. Але продукт супер.

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Дякую. Ми працюємо над проблемами. Дякую за щирий відгук

  • @sergey66667

    @sergey66667

    Жыл бұрын

    А що з корком? Зберігання?

  • @Roma_Mikhieiev

    @Roma_Mikhieiev

    Жыл бұрын

    @@sergey66667 я не винороб щоб оцінити все точно, і все ж корок може бути за довгий. Останню пляшку відкоркував, в ній був корок довше ніж зазвичай, що може впливати на зберігання. Я не перевіряв, чи можна його зберігати наприклад рік, але цікаво перевірити. Це не те щоб я його витримував, просто купую на запас, а відкоркувати можу й через рік, і чи збереже воно свій смак, чи не зіпсується. Також були питання в минулому році, дві пляшки Шардоне брав в кінці року, в одній був осад, і смак відрізнявся суттєво від Шардоне купленого влітку минулого року.

  • @sergey66667

    @sergey66667

    Жыл бұрын

    Чім довший корок, тім ліпше зберігання. Є сорти вин, які можна зберігати більш ніж рік, наприклад: Рислінг, Каберне, Мерло, Шардоне витримане у дубових діжках. Такі сорта як Ізабелла, Біанка(сухе), Рожеві вина та інші легкі вина. До речі, Ізабелла як би червоне вино, але рекомендується тримати у холоді. Бо воно дуже тонке )) З приводу осаду у Шардоне, воно було зроблено по шампанської технології, тому через деякий час воно и випало)

  • @Roma_Mikhieiev

    @Roma_Mikhieiev

    Жыл бұрын

    ​@@sergey66667 дякую за роз'яснення. Тобто зберігати можна рік, не переживати? Бо захочеться когось пригостити, щоб не виявилось не таким смачним як я нахвалюю.

  • @StanOwden
    @StanOwden Жыл бұрын

    9:45 Ответ очевиден. Уплотненность почвы связана с использованием глифосата. Следует задать вопрос: с какой целью Вы используете технологию ноу-тил? Я так подозреваю, с целью приведения земли в здоровое состояние, повышения гумусного слоя и содержание углерода почвы, потому что именно для этого переходят на технологию ноу-тил в США. Чтобы это было действительностью нужно поннимание, что влияет на оздоровление почвы и восстановления плодородного слоя. Некоторые фермеры считают, что восстановить почву можно, посеяв покровные культуры или оставив на поле пожнивные остатки. Это заблуждение. На плодородие почвы влияет способность растения получать требуемые полезные минералы, находящиеся в изобилии в почве. Помогает этому великое разнообразие микроорганизмов обитающих в здоровой почве. При использовании глифосатов они, если не погибают, то понижают свою активность до минимума, но чаще всего погибают, ине в состоянии обеспечить растения требуемыми микро и макроэлементами. В США ноутил прибыльней классического земледелия. Период перехода занимает два года, если делать это одномоментно, при котором прибыль начинает покрывать затраты. Возможен и постепенный переход, при котором уровень прибыли не просядет. Но это возможно лишь тогда, когда фермер использует технологию ноу-тил правильно, в полном её объеме, придерживаясь всех правил.

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Дайте источник в котором написано что влияние глифосата на почвенную биоту настолько губительное. Мне кажется вы это выдумали

  • @vitaiyduk4691

    @vitaiyduk4691

    Жыл бұрын

    ​@@agroimport386кажется))) как то слишком вежливо)) по мне это полный ебучий бред .

  • @agrariansclub6470
    @agrariansclub6470 Жыл бұрын

    Артем Лаврик. Хоча е ще. Приклад його, на собі вже років п'ять показуе. Нормально працюе люба технологія якщо до неї якісно підходити

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Як можна робити якісно якщо кожен рік нові вводні. Вы вважаєте регіон Артема такий самий як і в мене?

  • @agrariansclub6470

    @agrariansclub6470

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 Ні🙂. Лен пшениця, ріпак пшениця. Все.

  • @maxmudeshboyev4308
    @maxmudeshboyev4308 Жыл бұрын

    Привет из солнечного Узбекистана, интересные обзоры, но мне интересно почему нету овощей

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Привет. Есть. Но не у меня

  • @maxmudeshboyev4308

    @maxmudeshboyev4308

    Жыл бұрын

    Лук не пробовал сажать?Очень прибыльная затея

  • @user-lt7cf3ux5g

    @user-lt7cf3ux5g

    Жыл бұрын

    ​@@maxmudeshboyev4308Не смеши,луком занимаются корейци на 10-20 га., а у Руслана 2000га+, ето лука хватит на всю Европу.

  • @user-up5qs2wb8d
    @user-up5qs2wb8d Жыл бұрын

    Не погано. Ну а шо далі після стріптіла? Чим пшеницю сіять?

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Это вопрос

  • @user-up5qs2wb8d

    @user-up5qs2wb8d

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 магією

  • @user-fr2yj9wk5q
    @user-fr2yj9wk5q Жыл бұрын

    Стриптил более перспективный

  • @oidpolar6302
    @oidpolar6302 Жыл бұрын

    У Ненькі є хвабрика що виготовляє харнеси для мерседесу. Вони узмозі вам виготовляти ці кабелі для precision planting дозаторів

  • @viktorplakhotniivelesagro4817
    @viktorplakhotniivelesagro4817 Жыл бұрын

    ГЕРКУЛЕС З ОПЦІЄЮ ПОСІВУ спробуємо на посіві ріпаку????

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Трактора нема під це)))

  • @user-fw6dk3nz4q

    @user-fw6dk3nz4q

    Жыл бұрын

    Я в очереди)))

  • @hard6846
    @hard6846 Жыл бұрын

    Траву на сіно можна було покосити)

  • @agrobrothers5623
    @agrobrothers5623 Жыл бұрын

    В No-Til буде просто страшна просадка врожаю . Я бачу у вас там бур'ян вже навіть викинув колос . Він забрали вологу чим саме зробив ґрунт твердіший він забрав поживні речовини і ваш соняшник там вже при всходах буде салатовий . Ще до цього якість взходів буде нищею набагато тому як ви поклали зерно в суху землю як порох . Це не правильне порівняння воно вже заздалегідь програшне .

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    То вычеркиваем ноутил?

  • @agrobrothers5623

    @agrobrothers5623

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 да. Але ставлю ставку Він програє в два рази !

  • @DraGon-cg6ge
    @DraGon-cg6ge Жыл бұрын

    2:55 тату де набив?

  • @user-pk4wu2qv6z
    @user-pk4wu2qv6z Жыл бұрын

    Лайк если .седня був дождь.в Николаеве значит.Руслан снимав .новый видос седня.

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    На полях не было

  • @user-lt7cf3ux5g

    @user-lt7cf3ux5g

    Жыл бұрын

    ​@@agroimport386Головне щоб ти, мав "відкат" коли піднімаєш руку в голосуванні.

  • @anatoliybakhir8059
    @anatoliybakhir8059 Жыл бұрын

    Запросіть Драганчука нехай кумекає)))

  • @ucsali
    @ucsali Жыл бұрын

    А почему на севооборот не с начала горох, а потом рапс?

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Тоже вариант. Але обидві культури зі стрижневим коренем

  • @ucsali

    @ucsali

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 да. Но азот после гороха делает свое дело. А как мы все знаем, рапс очень любит азот.

  • @user-gd6gy5lu1e
    @user-gd6gy5lu1e Жыл бұрын

    Може варто попробувати колісницю ?

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Где попробовать?))

  • @user-gd6gy5lu1e

    @user-gd6gy5lu1e

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 у вам на полях а то її там хвалят прам незнатних шо , хотілось би побачити на реальних ваших умовах

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    @@user-gd6gy5lu1e та ну... я её не понимаю

  • @user-ly2wi7rd5o
    @user-ly2wi7rd5o Жыл бұрын

    Із власного досвіду , соняшник після бобових хреново росте. Не знаю чому , але пробували кілька разів то чомусь він хреново реагує на бобовий попередник.

  • @alexamartyanov
    @alexamartyanov Жыл бұрын

    У меня к Вам простой вопрос . В ходе опытов выяснилось , что у вас пахота даёт а 2 раза больше урожай , чем по нулю. Тогда зачем технология , которая не даёт урожай ? Зачем технология, которая не восстанавливает почву , а лишь её забивает в камень ? Если растет на классике всё нормально , значит там и с почвой порядок. Надо больше оставлять под пар земли

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Может быть и такой вывод. Но в перспективе мы понимаем что активная обработка почвы органики не добавит и почву скорей истощает

  • @alexamartyanov

    @alexamartyanov

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 так как же в почве органика появится , когда в севообороте нет многолетних , однолетних трав , просто земля не бросается после подсолнечника на год . Так нельзя как сейчас постоянно что-то выращивать . Да самое простое , посеять кое-как своих семян не очень хорошего качества пшеницы , ячменя , рапса , особо там с сорняками не бороться , дождаться пока начнет она зацветать начнёт , а потом просто запахать , если погода позволит или косаркой скосить ,если жарко . Вот вам и гумус и плодородие . Ну можно же одно поле из десяти так сделать . В этом сложного нет ничего. Ну и пускай соседи и виска крутят . Зато будет урожай на этом поле отличный !

  • @user-qr9sx1es8m
    @user-qr9sx1es8m Жыл бұрын

    Классика стриптил Ноутил

  • @KubotaMadeInJapan
    @KubotaMadeInJapan Жыл бұрын

    Як каже Дядя Саша "орати раз в пять років на 35-40 і ноутіл сипе" 🤣

  • @agrovlog1
    @agrovlog1 Жыл бұрын

    Ми би хотіли спробувати ноутілл, но ніхто поряд не працює по цій технології. А з чого починати хз

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Посмотрите канал no-tiller или smart no-till

  • @user-lt7cf3ux5g

    @user-lt7cf3ux5g

    Жыл бұрын

    Почніть з того, що і Руслан,станьте депутатом обласної ради,щоб "кормитись з державного корита", а потім експерементуйте з ноу-тілом,по-другому не виживете.

  • @user-zy1ny3od5j
    @user-zy1ny3od5j Жыл бұрын

    Култера в помощь)))

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Стоят

  • @Hryndel357
    @Hryndel357 Жыл бұрын

    Ноутил это шляпа полная , для земли где чернозем заканчивается на 10 см

  • @sashab2373
    @sashab2373 Жыл бұрын

    Скорее все стріп тиллллл

  • @Hryndel357
    @Hryndel357 Жыл бұрын

    Победит классика по всем параметрам 20ц насыпет точно 💯

  • @Alex_Tagilov
    @Alex_Tagilov Жыл бұрын

    Тракторист похож на агронома Артёма. Они случаем не родственники?

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Братья. Троюродные)

  • @Alex_Tagilov

    @Alex_Tagilov

    Жыл бұрын

    Ну надо же, аж троюродные! А так похожи, словно близкие родственники.

  • @Martyniuk_Dalnoboi
    @Martyniuk_Dalnoboi Жыл бұрын

    А для чого добирати землю якщо плануєш закривати господарство своє?

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Хтотце поанує закривати

  • @Martyniuk_Dalnoboi

    @Martyniuk_Dalnoboi

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 ну ви казали що ледве цей рік витягуєте і він буде останнім в попередніх відео. Дословно не пам'ятаю як там було

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    @@Martyniuk_Dalnoboi ну передивиться

  • @Ekonomist967
    @Ekonomist967 Жыл бұрын

    Чомусь усі поділяються або на "ярих прихильників класики", або "свідків приходу ноутілу". Ноутілл - це лише одна з технологій, без ретельних знань і виконань всіх деталей якої не можна отримати результат. Ноутілл - не панацея, ноутілл - не може бути однаковим у всіх зонах і на всіз грунтах. Те, що легко проходить на типових чорноземах і 500мм опадів, може зовсіммне пройти на глинах з кількістю опадів в 300мм. Так, є 4 основні принципи:1 прямий посів без обробітку грунту, 2 постійний і рівномірний покрив грунту рослинними рештками, 3 постійна наявність в груниі живих коренів, 4 правильне чергування і підбір культур. І п'ятий принцип який використовують професірнали -внесення органіки на поля. Це основні принципи. Далі дуже багато нюансів, що впливають на результат в конкретних умовах: попередня історія полів, вирівняність поля, структура грунту, можливість ущільнення і самостійного розущільнення полів. Хто сказав що ноутіл на полтавщині і на півдні миколаївщини повинен бути однаковий? Можливо потрібно зробити крок назад, щоб потім зробити два кроки вперед? Подивіться відео Милайла Івановича про ноутіл в Південній Африці. Там також важко назвати їхню систему класичним ноутілом. І якщо у ваших конкретних умовах (грунти, клімат, наявність техніки) найкращі результати дає класика, чи суміш технологій, то вперед! Але до кожної технології потрібно підходити дуже відповідально. Бо якщо на класиці ще можна якось виправити помилку, то в ноутіл, чи стіптіл це занадто складно і результати будуть негативні. Це і строки обробітку, і строки і способи посіву (наприклад потрібно було ставити колтери, якщо твердо), і збирання і розподіл решток, сівозміна. Ноловне не зупиняйтесь, можливо доведеться переорати нинішній ноутіл. Але спробуйте закласти знову, хоч на одному полі і робити все правильно (з огляду на ваші умови). Удачі!

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Погоджуюсь з усім. Та завжди так і наголошую.. що ноутіл це не панацея і точно не краща в світі технологія як деякі люди хочуть її презентувати. Єдине що мене бентежить це те що так звані "основні постулати" ноутіл постійно зміщуються та мімікрують. Наприклад на початку впровадження ноутілу не було навіть слів про внесення органіки. Навпаки! Органіка це то що має створюватись завдяки ноутілу. Якщо я маю можливість вносити органіку та збагачувати цим свій грунт то нащо мені тоді ноутіл з його біологічними процесами ??

  • @Ekonomist967

    @Ekonomist967

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 Ну на рахунок органіки з вами не зовсім погоджуюсь, так як і про повне заперечення ноутілу в ваших умовах. Інтеграція тваринництва в ноутілл, це "вищий пілотаж"! Про це нам говорили ще 25 років назад, коли я навчався, і про впровадження ноутілу лише говорили. Також про можливості ноутілл. Є різний ноутілл. Найперше в ноутілл - погляньте на дику рослинність, що вас оточує, у ваших умовах. Складно знайти нетронуту лілянку на типових грунтових фонах. І все ж таки віднайдіть частинку нетронутого степу, погляньте, що там переважає, яка рослинність, яка біомасса? Якщо вона збіднена, слабка, то нічого й очикувати великих врожаїв. Далі: різновид рослинності, що переважає, злаки з поверхневою кореневою, чи багаторічники коренепаросткові? Ну і нарешті підбір техніки: немає можливості працювати широкозахватними агрегатами, то спробуйте працювати в оптимальні терміни, правильно вибудувати організацію руху по полю і т.д. І і ще: посів з мінімальним обробітком (типу стриптіл), чи дрпустимий в но-тілл? Вважаю що так. Стриптіл під соняшник і прямі посіви інших культур (якщо стриптіл не робить поле занадто нерівним). В цьому випадку можливо вертітіл (з осені чи навесні), чи якийсь інший мілкий обробіток для вирівнювання. Головне менше робити критичних помилок. (Наприклад варто було б сіяти по нотілл соняшник з колтерами), ну і багато інших. Головне не здавайтесь! Адаптуйте технологію під свої умови! Спробуйте наприклад суміш покривних в якості пару (хоч на невеличкій площі 1-2%) під озимі. Подивіться, чи спрацюють? Чи буде покращення грунту, як впливають на культури. І головна проблема - ущільнення грунтів. Якщо ситуація критична, то все таки можливо потрібно зробити крок назад, щоб потім можна було зробити більш широкий крок вперед!

  • @Ekonomist967

    @Ekonomist967

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 За біологічні процеси в грунті: на різних грунтах, різна активність біологічних процесів в різних шарах грунту! У вас висока активність біоти на поверхні, але дуже низька на глибині, через щільність грунту. Вам потрібно більше глибоких і грубих корінців! А також більше грубих решток на поверхні, більше рослинності. І до речі до сівозміни: спробуйте ріпак розміщувати по ячменю: ячмінна солома не має аллелопатії на ріпак, на відміну від пшениці. А взагалі всі поради, це лише теорія, а в конкретних умовах вирішувати вам. Ви краще знаєте свої умови, своє господарство, свої можливості. Удачі!

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    @@Ekonomist967 ви розумієте яка справа... це все що ви кажете стало очевидним коли вы побачили результати у багатьох блогерів і експериментаторів. Тому вы зараз вже постфактум пишете вирішення проблем. Ви згадайте початок всього цього буму ноутилу. Там і близько не казали того що зараз кажуть. Починалося з "купи правильну сівалку". А сьогодні вже і сівалка не так важлива. Але ще раз. Основна мета ноутілу - оздоровлення ґрунту за рахунок біологічних природних процесів. Звідки!!!??? Звідки взявся постулат про внесення органіки? За кордоном такого точно нема. Це дурня!

  • @Ekonomist967

    @Ekonomist967

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 Зрозумійте, я ні в якому разі не дорікаю вам. Не погоджуюсь. Кажу ще раз: про введення тварин на ноутілл нам розповідали ще 25 років тому, коли навчався в університеті. Мене ще тоді зацікавила тема смугових посівів (не стріптіл), які практикували в Канаді. А також тема ноутілу і наближеного до природи господарювання (поєднання посівів, багаторічних трав, фруктових дерев і тваринництва). Ну а те, що в нас перспективна технологія стала заручником в руках комерсантів, це завжди так і скрізь, де у споживача немає достатніх знань, і крштів. Порівняйте з чим хочете: від приватизаційних ваучерів, до МММ, Герьалайфів, політики і всього іншого. Нас відучили думати, а чекати чуда! "Ось вам чудо-сівалка, яка вирішить всі ваші проблеми!". Ні, так не працює. І всі 4, чи 5 принципів ноутілу потрібно досконально рощуміти, в чому їх суть, і як їх дотриматись. Це дуже розлога тема. 1. Відмова від обробітку грунту. В чому суть: не руйнувати структуру грунту (не розпорошувати в пил!). Пил видувається вітром, вимивається водою, промивається в нижні шари, замулює дренажні шпарини в грунті, а при пересиханні переущільнюється, створюючи ту саму "плужну підошву", особливо на ваших грунтах. Кожен обробіток - це прохід по полю і ущильнення грунту. Збереження на поверхні рослинних решток. Збереження мікрофлори грунту (не вивертати на поверхню мікроби, що живуть без кисню і повітря, і не хоронити анаеробів, що живуть на поверхні).

  • @agrobrothers5623
    @agrobrothers5623 Жыл бұрын

    У мене є своя думка стосовно ущільнення ґрунту на ноутилу . Я вважаю що рихле ґрунт в ноутилу добрива . Я спостерігав як у мене на ущільненому краю я посіяв ячмінь ну як посіяв поклав ледве в пиляку і поклав добрива а сусід мій вносив зимою добрива і теж зачипив цей ячмінь з того краю де ґрунт дуже ущьльнений і зараз там ячмінь просто як паровий і це при тому що ґрунт як бетон . Тож моя думка така що треба вносити в ноутилу багато добрив не тільки для того щоб мати врожай а і для того щоб рослина була міцною і своїм корінням просто вгризалася в той ґрунт і рвало його . Що скажете на це ? Може таке бути ?

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    С точки зрения физиологии почвы это нонсенс. Органика, навоз - я согласен

  • @agrobrothers5623

    @agrobrothers5623

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 зрозумів . Да я спостерігаю щільність полів ноутилу у сусіда але бачу що це не впливає на якість його культур звісно я не знаю які там врожаї і затрати але там завжди усе гарне ні у одного класика не бачу такі гарні рослини

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    @@agrobrothers5623 я поэтому и делаю акцент не на соседе, а на почве. Разная почва уплотняется и разуплотняется по-разному

  • @babidi
    @babidi Жыл бұрын

    Удобрений дай плиз

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Кому

  • @babidi

    @babidi

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 земле. Хотя бы по 100 кг сложного. Велес агро не зря же туковые ящики ставят на сеялку.

  • @user-ql3zu1gj2f
    @user-ql3zu1gj2f Жыл бұрын

    Стриптил рулит? Не наблюдал рекордных результатов от этой технологии в Вашем хозяйстве. Может ошибаюсь.

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Так у меня и стриптила вроде как не было

  • @user-ql3zu1gj2f

    @user-ql3zu1gj2f

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 эксперименты были?

  • @user-dx6lm6vi5z
    @user-dx6lm6vi5z Жыл бұрын

    А зачем ты сеешь в асфальт? Если не получается плыть против течения, зачем это делать?

  • @Hryndel357
    @Hryndel357 Жыл бұрын

    Без пахоты Делов не будет , паши 25 см минимальные затраты с максимальной отдачей все кроме свеклы будет расти мама не горюй

  • @user-qf1vb8lr8w
    @user-qf1vb8lr8w Жыл бұрын

    он видите ли .пахать не любит ..а может вин и гроши с вином не любит ..

  • @user-qq2lj6sb6j
    @user-qq2lj6sb6j Жыл бұрын

    У Вас ніколи не було но-тила. Був прямий посів!

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Поясните

  • @user-qq2lj6sb6j

    @user-qq2lj6sb6j

    Жыл бұрын

    Пять основных принципов: прямой посев(лучше невидимый), равномерное распределение пожнивных остатков, разнообразие культур с правильным чередованием в севообороте, разнообразие покровных культур, животные на полях или хотя бы органические удобрения или компост. И это только основные требования в но-тилле.

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    @@user-qq2lj6sb6j тотесть вы считаете что органические удобрения это основа ноутила?

  • @user-qq2lj6sb6j

    @user-qq2lj6sb6j

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 я Вам назвал пять основных принципов,из которых у Вас был только один.

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    @@user-qq2lj6sb6j а с распределением остатков у меня что не так? Это исходя из этого видео вы сделали видео по остаткам? Смотрите... ваш принцип по поводу животных и органических удобрений не выдерживает критики. Если речь о навозе раскиданном по верху без заделки то я не очень уверен что это хорошая идея. Но в принципе если у меня есть доступ к органике и я могу её вносить в достаточном количестве... а зачем мне тогда ноутил?

  • @user-ll9tr9ei3q
    @user-ll9tr9ei3q Жыл бұрын

    Интересно спасибо смотрю .Слава Украине!!!

  • @c4774

    @c4774

    Жыл бұрын

    Скачите пожалуйста 🥺 будем смотреть 👀

  • @Coldfield__2412
    @Coldfield__2412 Жыл бұрын

    Сіяти ріпак після льону де вносили Гроділ - це ненайкраща ідея.

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Та вы не поняли. Это все через зерновые культуры. Семка, ячмень, лен, пшеница, рапс, пшеница, горох, ячмень

  • @enix9983
    @enix9983 Жыл бұрын

    Слава Україні,на мові відео було поприємніше і в руzні підгорало гарно. Але лайк і спасибі за відео,поки що класика виграє на мою думку.

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    На мові чи мовою?)

  • @obamaasad2414
    @obamaasad2414 Жыл бұрын

    купляй гусенічну техніку

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Займи денег))

  • @user-ph6zv1jv5q
    @user-ph6zv1jv5q Жыл бұрын

    Звичайно No-till програє,бурʼян виснажив все що можно. В осені та навесні потрібно прибирати хащі,інакше це не No-till 🤷‍♂️

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    А что всегда есть возможность работать осенью? Или в азбуке ноутила написано что если осенью не отработал, значит это не ноутил

  • @user-mf5tk8js7v

    @user-mf5tk8js7v

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 сработал в ноябре в около 20тых чисел глифом калийным 1 литром, так где пропустил то весной была амба. А так чистота была до мая на поле.

  • @user-ph6zv1jv5q

    @user-ph6zv1jv5q

    Жыл бұрын

    Та не в азбуці справа,маю досвід по проблемах бурʼяну,він негативно впливає на культуру,випиває водичку,а потім грішимо на No-till ) А саме головне-це сівозміни,тоді буде норм)))

  • @user-vh7lr5dd5j
    @user-vh7lr5dd5j Жыл бұрын

    Плоскарез

  • @alekschapa6221
    @alekschapa6221 Жыл бұрын

    Душа болит когда ты совершаеш мои ошибки. Ты только выручиш других ,сам улетиш в минус .По прежнему уже не будет , Наши интересы -задача таран...

  • @mishakovbasa2173
    @mishakovbasa2173 Жыл бұрын

    Відправляв вам повідомлення на робочу пошту, стосовно матеріалів по ноутілу, звʼяжіться зі мною

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Дякую. Але для чого мені ваші матеріали?

  • @mishakovbasa2173

    @mishakovbasa2173

    Жыл бұрын

    @@agroimport386 можливо деякі моменти будуть цікаві. Загалом я магістр, і в цьому році ми перший курс в якого викладалась дисципліна ноутіл

  • @Danil_Ukrainets

    @Danil_Ukrainets

    Жыл бұрын

    @@mishakovbasa2173 магістр, доктор наук, епіфаній граніту науки, чи хоть хто, без практики це пусті балачки

  • @mishakovbasa2173

    @mishakovbasa2173

    Жыл бұрын

    @@Danil_Ukrainets згідний, але навчавсь я у Косолапа Миколи Павловича(напевно кращої людини по ноутілу в Україні немає), тому думаю є сенс в моїх словах

  • @2012svua1
    @2012svua1 Жыл бұрын

    Одна з ферм вУКРАЇНІ для вирощування БИЧКІВ

  • @user-jf6yn9gm9x
    @user-jf6yn9gm9x Жыл бұрын

    Жмеш ноутил?😊Ну есть же прибор специальний. Во всех екпериментах победит Украина

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    Какой прибор?

  • @user-jf6yn9gm9x

    @user-jf6yn9gm9x

    Жыл бұрын

    @@agroimport386ти ж агроном,должен знать... Пенетрометр (плотномер, твердомер почвы)

  • @user-jf6yn9gm9x

    @user-jf6yn9gm9x

    Жыл бұрын

    По твердости.Ти говорил осадков весной много було. Все понятно, грунт висох и поле отвердело

  • @agroimport386

    @agroimport386

    Жыл бұрын

    @@user-jf6yn9gm9x так и шо с ним делать с этим плотномером? Тыкать? Как часто? Где? Как получить карту этих тыков. Какую вообще информацию даёт 10 уколов пенетрометром на поле 50 гектар которое очень по-разному уплотнено

  • @user-tx6iu7iv5y
    @user-tx6iu7iv5y Жыл бұрын

    О а ты давно опять по русски начал балакать? Не смотрел тебя с тех пор как у тебя крыша съехала и ты на мове начал чирикать.

Келесі