Невідома Україна. "Слов'янске розселення". Фільм 13

Невідома Україна. Нариси нашої історії
Фільм 13: "Доба великого слов'янського розселення"
Режисер: Віктор Гненний
Автори сценарію: Лариса Федорова, Віктор Гненний Оператор: Анатолій Гавриленко
«Київнаукфільм» 1993
Історія та життя слов`янських народів на території України у IV-IX століттях. Анімаційні схеми розселення, макети житла, археологічні знахідки, вжиткові речі.
Народ України практично не мав своєї писаної історії. В експозиції фільму є епізод, де лікар розмовляє з хворим на амнезію. Втрата пам'яті для людини трагедія. А для народу?.. Якою мірою виміряти трагедію народу, у якого відібрали історичну пам'ять? Ця проблема лежить в основі фільму. Показано ті пам'ятки і документи, що є в дійсності втіленням історії України. У фіналі фільму присягає на вірність народу України Леонід Кравчук, перший всенародно обраний президент.
"Хто не знає свого минулого, той не гідний свого майбутнього" - ці слова українського поета Максима Рильського можна було б поставити епіграфом до унікального кіноциклу під загальною назвою "Невідома Україна", створеного Національною кінематекою України.
Було проведено копіткий пошук в архівах, спецсховах, фондах наукових бібліотек, приватних архівах. Знайдено рідкісні документи, які збереглися в українській діаспорі та істориків багатьох країн світу. Детальний аналіз і співставлення даних дали можливість авторам поставити кожний фільм на міцний фундамент незаперечних фактів.
Цикл "Невідома Україна" яскраво, переконливо і дохідливо подає відзняту кіномонографію з історії України. Вона однаково цікава і школяру, і пересічному глядачеві, і професійним історикам.
108 фільмів загально-історичного циклу, від стародавніх часів до проголошення незалежності України, доповнюють три тематичні програми:
"Золоте стремено" - історія української армії (12 фільмів),
"Лікарська справа в Україні" - історія медицини (12 фільмів),
"Як судились колись в Україні" - етюди з історії права (8 фільмів).
Історія України, центральноєвропейської держави, важлива і невід`ємна частина світової історії. Не лише українцям, а і кожній культурній людині у світі, ми адресуємо результат нашої спільної творчої роботи.

Пікірлер: 7

  • @akselanderson2493
    @akselanderson24933 жыл бұрын

    Слов'яни - люди молитви ("просичі" - від латині "prosa" - мова, слово, говорити). У Геродоиа "просичі" названі "авхати" від грецького "αυχεω" (χατεω) - говорити, думати, надіятися, обіцяти (у молитві). Це і є "слов'яни", рід старшого з трьох братів, названного Геродотом "Ліпоксай" від грецького "λιπ", "λιπα" - просити, умоляти, молитися. Однокорневі і синонімічні назви поспіль знаходятья в ареалі від Сяну до Дніпра. Середнє Подніпров'я - земля "паралатів", або в перекладі з латини та хетського - родимичі (parai latus - рідний, родовий простір), або "поляни!. Назва "поляни" вжита від грецького "πολευω" - жити, проживати, селитися та орати. Узагальнено "πολιας" рідна земля, головна частина країни. Ну ф два роди брата-воїна Арпоксая - катіари (воїни, козаки) і траспії (похідні, перевізні) - це козацтво.

  • @aaaliskaaas
    @aaaliskaaas Жыл бұрын

    Виде возрастом как я 😑

  • @ikernig
    @ikernig Жыл бұрын

    На кого из истории похожи современные украинцы? Какая вековая мудрость в их укладе жизни? Как общество решает трудные задачи?

  • @jaguar7771

    @jaguar7771

    Жыл бұрын

    Схожі на русинів. Мудрість: москаляку на гілляку. Складні задачі ми вирішуємо свинцем та ножем

  • @xzkto817
    @xzkto8173 жыл бұрын

    СССР на Аве значит Сталина уважает

  • @igorischenko4336
    @igorischenko43364 жыл бұрын

    не слов'яни, а СЛАВ'ЯНИ. Ідентифікували частіше народи по бойовому кличу. Німці йшли в бій мовчки -. тому і німці. В нас був і має бути клич СЛАВА.

  • @wexxly

    @wexxly

    3 жыл бұрын

    Потому-что это на русском, а у нас украинский язык, и у нас принято говорит слов'яни

Келесі