Неоплачуваний лікарняний сумісникам: що із «середньою» та відпускним стажем | 12.05.2023

Неоплачуваний лікарняний сумісникам: що із «середньою» та відпускним стажем
🟠 Про це детальніше говорить Тетяна Гуль у рубриці «7 хвилин»
☝ Подивившись відео, ви дізнаєтесь:
1.Про зміни в правилах оплати лікарняних сумісникам.
2.Як розрахувати середню зарплату та відпускний стаж, якщо є неоплачувані лікарняні.
3.Чи виключають неоплачувані лікарняні із розрахункового періоду при оплаті тимчасової непрацездатності.
⏰ Таймінг випуску:
00:00 | Про що дізнаєтесь з випуску.
00:11 | Законодавчі зміни в правилах оплати лікарняних сумісникам.
01:09 | Табелювання сумісника, якому лікарняний оплачено за основним місцем роботи.
01:50 | Середня зарплата для відпускних за наявності неоплачуваних лікарняних.
03:15 | Період неоплачуваної тимчасової непрацездатності та відпускний стаж.
04:48 | Неоплачувана тимчасова непрацездатність та розрахунковий період при оплаті лікарняних.
06:47 | Підсумки.
🔥 Бухгалтерський канал новин 7eminar Live 🟢 - приєднуйтесь! ⤵️
Вайбер-канал тут 👉 cutt.ly/dSrfDaN
Телеграм-канал тут 👉 t.me/bvp_7eminar
воєннийстан #правила #пальне #воєннийчас
_____________________________________________________________________
Неоплачиваемый больничный совместителям: со «средним» и отпускным стажем
Просмотрев видео, вы узнаете:
1.Об изменениях в правилах оплаты больничных совместителям.
2.Как рассчитать среднюю зарплату и отпускной стаж, если есть неоплачиваемые больничные.
3. Исключают неоплачиваемые больничные из расчетного периода при оплате временной нетрудоспособности.

Пікірлер: 15

  • @user-cf4nk8bd9h
    @user-cf4nk8bd9h10 ай бұрын

    Дивні зміни до закону. Сумісник через роботодавця сплачує страхові внески, але право на допомогу у зв'язку з непрацездатністю втратив. Закон не правовий, оскільки суперечить справедливості і рівності щодо права на вже оплачену страховку під час страхового випадку. В даному випадку закон суперечить праву, а право по Конституції має верховенство над законом. В той же час за замовчанням усі бухгалтерські платформи яро навчають нараховувати оплачувану відпустку сумісникам., ігноруючи той факт, що сумісник не має законного права на оплачувану відпустку, оскільки отримує винагороду лише за фактично відпрацьований час.

  • @irinaayu4002
    @irinaayu400211 ай бұрын

    Дуже дякую 💐

  • @user-un5ds3le4k
    @user-un5ds3le4k10 ай бұрын

    дуже важко слухати. Так і не зрозуміла-які дні виключають з розрахункового періоду- оплачувані чи й не оплачувані?. Дуже швидко говорить, та ще й не всі слова зрозуміло.

  • @svetadidychenko4147
    @svetadidychenko4147 Жыл бұрын

    Є зауваження до ролику, насправді до оплати ПФУ приймає лише лікарняний за основним місцем роботи , і не дозволяє вибирати до оплати за сумісництвом.

  • @user-mp1zv9sc3s

    @user-mp1zv9sc3s

    Жыл бұрын

    ПФУ виплачує допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, а також тимчасова непрацездатність на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві виплачується уповноваженим органом управління застрахованим особам з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством (ст. 15 Закону 1105). При чому оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності у випадках здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (Порядок № 440). ПФУ немає відношення до оплати перших 5 днів за рахунок роботодавця. Тобто роботодавець не надає до ПФУ заяву-розрахунок для оплати перших 5 днів тимчасової непрацездатності. ПФУ може не прийняти до оплати лікарняний працівника-сумісника, який оплачується за рахунок ПФУ і який був оплачений на основному місці роботи.

  • @7eminar
    @7eminar Жыл бұрын

    🔥 Бухгалтерський канал новин 7eminar Live 🟢 - приєднуйтесь! ⤵ Вайбер-канал тут 👉 cutt.ly/dSrfDaN Телеграм-канал тут 👉 t.me/bvp_7eminar 📌 Ми зробили бухгалтерський канал новин та публікуємо: • гарячі професійні новини (а зараз їх багато) • готуємо огляди новин за день, щоб ви не пропустили нічого важливого • даємо актуальні приклади шаблонів документів - накази, заяви та ін. • робимо відеоновини та вебінари

  • @OlenkaT
    @OlenkaT Жыл бұрын

    Підприємство має право оплатити лікарняні суміснику за 10 днів за рахунок власних коштів, якщо за основним місцем такий працівник отримав допомогу? Чи не знімуть податківці такі суми з витрат при перевірці?

  • @user-st7eu7zd9l

    @user-st7eu7zd9l

    Жыл бұрын

    5 днів за рахунок власних коштів, залишок, якщо він принесе довідку з основного місця роботи про неможливість виплати лікарняного, наприклад, там був у відпустці за власним бажанням.

  • @user-mp1zv9sc3s

    @user-mp1zv9sc3s

    Жыл бұрын

    Статтею 22 Закону 1105 передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. ПФУ у листі від 12.01.2023 № 2800-030401-8/1720 розясняв, що допомога по тимчасовій непрацездатності та допомога по вагітності та пологах призначається та надається застрахованим особам страхувальниками за основним місцем роботи, і лише у разі не реалізації застрахованою особою права на таку допомогу, вона надається за місцем роботи за сумісництвом. Документальним підтвердженням не реалізації права застрахованої особи на страхову виплату у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності буде вмотивоване рішення страхувальника або уповноважених ним осіб про відмову в призначенні страхової виплати (лист ПФУ від 24.01.2023 № 2371-2159/Я-03/8-2800/23). Тобто, якщо лікарняний оплачений на основному місці роботи, то за сумісництвом (в т.ч. і внутрішнім) його не оплачують. Але в той же час в Порядку 440 передбачено, що оплату перших 5 днів тимчасової непрацездатності здійснює роботодавць за рахунок власних коштів за основним місцем роботи ТА на роботі за сумісництвом. Тобто з цих норм виходить, що перші 5 днів оплачують за обома місцями роботи, а допомогу за рахунок ПФУ тільки за основним місцем роботи, а у разі нереалізації такого права на основному місці роботи - за сумісництвом. Це фактично підтверджують і Мінсоцполітики у листі від 15.02.2023 р. № 494/0/290-23/54 та Держпраці в листі від 15.03.2023 р. № 951/2/2.6-23а.

  • @OlenkaT

    @OlenkaT

    Жыл бұрын

    @@user-mp1zv9sc3s Дякую за відповідь! Майже таку ж відповідь мені надали і в ПФУ. Податкова служба взагалі не відповіла на жодне питання і переадресувала знову ж таки на ПФУ. І ні слова про можливість підприємства за власний кошт оплатити лікарняний суміснику, починаючи з 6-го дня. То все таки суму лікарняних з 6-го дня податківці можуть зняти з витрат чи ні?

  • @user-mp1zv9sc3s

    @user-mp1zv9sc3s

    Жыл бұрын

    @@OlenkaT податківці не можуть розяснювати опалчувати такий лікарняний чи ні. Ці питання розглядають ПФУ (що стосується допомоги) та Держпраці. Але краще діяти згідно із законодавством, згідно з яким допомогу починаючи з 6го дня виплачує фонд і тільки за основним місцем роботи або за сумісництвом.

  • @vishenka8035
    @vishenka8035 Жыл бұрын

    А как угадать есть ли у работника основная работа ?

  • @user-st7eu7zd9l

    @user-st7eu7zd9l

    Жыл бұрын

    А как Вы его принимаете на работу? Потребуйте справки 5-ОК, там увидите , если у сотрудника ещё какая -то работа?

  • @user-mp1zv9sc3s

    @user-mp1zv9sc3s

    Жыл бұрын

    Відповідно до Закону 2464 основне місце роботи - місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, та визначене ним як основне згідно з поданою заявою (до відкликання) та відомостями, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру на її підставі. Тобто при прийнятті на роботу працівник має зазначити приймається він на роботу за основним місцем роботи або за сумісництвом.

  • @irinaayu4002

    @irinaayu4002

    11 ай бұрын

    е-лікарняних сумісників є те, що в роботодавців за сумісництвом відображається не е-лікарняний безпосередньо, а його цифрова копія. Вона відрізняється від оригінального документу порядковим номером копії, який додається до унікального номеру е-лікарняного після знаку крапки: ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х.1. Якщо в працівника декілька роботодавців за сумісництвом, цифра після крапки буде зростати за порядком (.2 і далі).

Келесі