Najtrudniejszy jest początek - Joanna Jóźwik - W Rytmie Biegania - powered by eobuwie.pl

Спорт

Joanna Jóźwik, brązowa medalistka mistrzostw Europy, Olimpijka, rekordzistka polski w biegu na 800m, będzie gościem naszego podcastu "W Rytmie Biegania", który powstaje z marką eobuwie.pl
Z najpopularniejszą polską biegaczką rozmawiamy o tym, jaką drogę przeszła jako młoda zawodniczka. Kiedy pokochała bieganie oraz jak wyznaczała sobie cele sportowe.
Z tej rozmowy dowiesz się m.in.:
- jak wyglądały początki kariery sportowej?
- rada: jak pokochać trening?
- jak wyznaczać sobie cele sportowe,
- jak bieganiem bawi się profesjonalista,
- jak planować treningi,
- co dają obozy biegowe JJ Run camp?
- jak wybrać odpowiednie buty do biegania?
W Rytmie BIegania to cykl 25 rozmów, na które składają się spotkania ze sportowcami, trenerami, amatorami biegania oraz celebrytami.
Jeśli podoba Ci się nasza treść udostępnij ją swoim znajomym oraz zostaw SUBA. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ motywuje nas do robienia jeszcze więcej dobrej edukacyjnej treści.
Rozmawiają Adam Kszczot & Maciej Kurzajewski.

Пікірлер: 14

  • @pawechaber2287
    @pawechaber2287 Жыл бұрын

    Pani Joanna jak zawsze pełna klasa i dużo uroku. No i bardzo miły głos - polecam rozważyć możliwość czytania audiobooków (np. bajek) 🙂 Fajnie Was się słucha podczas biegania 👍

  • @netpoint8382
    @netpoint8382 Жыл бұрын

    to prawda, najtrudniejszy jest poczatek, czesto w rozmowach z rodzina czy znajomymi slysze "ale ja nie lubie biegac" ja im na to ja też tego nie lubiłem dopoki nie przełamałem tej bariery wejścia czyli przygotowanie aparatu ruchu do biegu bez uczucia palących łydek, piszczeli i morderczej zadyszki (((: dlatego nie lubilem biegania bo nie zdawalem sobie sprawy ze to kiedyś mija (((: dlatego sadze ze wiekszosc osob nie zwiazanych z tym sportem probujac od razu sie zraża i twierdzi ze nie lubi biegac bo nie wie ze tutaj jest pewna bariera wejscia , trzeba włożyć dużo wysiłku, trudu, potu i łez, trzeba to przejsc zeby biegalo sie przyjemnie, to niestety nie jest tak jak z jazda na rowerze ze mozna zaczac jezdzic powoli na miekkim siodelku zeby bylo przyjemnie i stopniowo zwiekszac stopien trudnosci. W bieganiu niestety czy biegniesz wolno czy szybko - to jest ból, krew i łzy , zawsze po prostu jest pewna ściana na ktora trzeba sie wdrapac ale warto bo jak sie przez to przejdzie to bieganie jest juz bardzo przyjemne i zaczyna sie to lubic a kondycja, wytrenowanie przychodzi przy odpowiedniej determinacji ale tez wiedzy w jaki sposob to robic dosc szybko. Niestety nieumiejetne podejscie do tematu konczy sie zawsze kontuzjami i zniecheceniem. Stad sie chyba bierze to twierdzenie "ja nie lubie biegac" (((: Mowi to czlowiek ktory 15 miesiecy temu leżał na szpitalnym łóżku na skraju życia i śmierci , człowiek ktory mial ponad 30 kg nadwagi i zrujnowane zdrowie, wczoraj przebiegłem swoj pierwszy zorganizowany bieg na 10km i nie bylem ostatni (((: a treningowo biegam po 50-60 km tygodniowo (a nie jestem młodzieniaszkiem tylko panem po 50tce...), wiec naprawde mozna polubic bieganie i nie warto sie od razu zniechecac. Jesli ktos ma tak duza nadwage jaka mialem ja warto rozpoczac od kolarstwa (tj ja) po roku jezdzienia wytopilem ok 30kg, dopiero 3 miesiace temu zaczalem biegac bo moja waga juz pozwolila w to wejsc w miare bezpiecznie i 3 miesiace zajelo mi dojscie do etapu w ktorym przebiegam treningowo 13-14km bez bólu i mdłości z wyczerpania. POlecam kazdemu przelamanie sie bo naprawde warto, po drugiej stronie tego "muru" jest wysportowana sylwetka, znaczna poprawa parametrów zdrowotnych - oczywiscie jak zawsze warto przed rozpoczeciem takiej aktywnosci skonsultowac sie z lekarzem. Niestety jak wszystko co jest "fajne" pozyskanie tego wymaga pewnej pracy, bieganie wymaga tej pracy dużo oraz odpowiedniej ilosci czasu na przygotowanie organizmu, w czasach w ktorych chcemy wszystko miec natychmiast, na już, zapłacić za sprzęt i już móc rzeźbić sylwetkę niestety nie jest łatwo się przstawić że są aktywności które oprócz sprzętu i tego "że się chce" wymagają czegoś więcej - czasu i determinacji a także chęci nauki, czymś takim jest właśnie bieganie, nagrodą jest jednak coś czego nie da się kupić za żadne pieniądze (:

  • @agnieszkasz.5016
    @agnieszkasz.5016 Жыл бұрын

    Mi się zrobiła dziura, ale tylko w jednym bucie i to po roku. Uwielbiam je i druga parę kupuje taka samą.

  • @bociekp8483
    @bociekp8483 Жыл бұрын

    Świetny materiał. Moje ulubione buty to również Nike Pegasus. Pozdrawiam

  • @waldemarros2615
    @waldemarros2615 Жыл бұрын

    Czas z Joasią jest zawsze czasem mile spędzonym.

  • @robertgacek8112
    @robertgacek8112 Жыл бұрын

    Super się Was slucha. Pozdrawiam 😊

  • @tomaszkinczyk6802
    @tomaszkinczyk6802 Жыл бұрын

    Chłopaki wszystko fajnie jestem za ale jedna uwagę mam: jeden z Was zbyt często wrzuca swoje teksty do wypowiedzi gościa, zmieniając troszkę tok jego myślenia lub sugerując mu tok myslenia....pozdrawiam i trzymam kciuki za Was.

  • @kamilgwozdz7513
    @kamilgwozdz7513 Жыл бұрын

    Super słowa

  • @netpoint8382
    @netpoint8382 Жыл бұрын

    odnośnie ćwiczeń siłowych mi osobiście zaczął w pewnym momencie doskwierać ból kręgosłupa (po bieganiu) ale ćwiczenie, proste ćwiczenie jak pompki i planki skutecznie ten problem wyeliminowały, nie trzeba chodzić na siłownie

  • @Krzysztof_Kwiatkowski
    @Krzysztof_Kwiatkowski Жыл бұрын

    👍Pozdrawiam 😃

  • @maciejduda568
    @maciejduda568 Жыл бұрын

    dla amatorów super materiał - Adam trochę się zgrywa ale dla mnie extra :)

  • @maniakfps249
    @maniakfps249 Жыл бұрын

    To chyba normalne że buty powinny być większe 0.5 bądz 1 rozmiar większe zwłaszcza jak się biega 10km plus , Ale chyba do tego każdy dochodzi po pierwszym paznokciu czarnym hahaha .Pozdrawiam

  • @damianvp

    @damianvp

    Жыл бұрын

    No dla mnie nie.

  • @MrBubunio
    @MrBubunio Жыл бұрын

    No świetne !! To może ja po mojemu i dla każdego kto schodzi właśnie z kanapy : Wave jogging , sine jogging lub odpowiednio wave running lub sine running ( bieganie ze zmiennym natężeniem, ze zmianą tempa, ale pamiętajmy ! górna granica BMI to 26 dla Panów! ). Możemy zacząć marszem , ale takim intensywniejszym. Przechodzimy 20 kroków. Dalej zaczynamy trucht 20 kroków - licząc od prawej nogi. I zmniejszamy tempo do marszu. Przechodzimy 10 kroków. I z powrotem trucht tym razem 30 kroków. Znowu marsz 10 kroków. Trucht - 40 kroków. I teraz ❗uwaga . Marsz - 20 kroków, a to dlatego że teraz sprint ❗⚡🏃‍♂️🏃‍♀️ 20 kroków . I potem zwalniamy tempo do marszu. I teraz wolny wybór- jeśli panujemy nad tętnem i oddechem, zwiększamy ilość kroków, lub powtarzamy od wybranego fragmentu (na przykład od początku). Dużo zdrowia !!

Келесі