На ДНІПРОМЕТИЗі відпрацювали практичні навички з безпеки виконання вантажно-розвантажувальних робіт

В рамках тривалого партнерства у сфері безпеки та гігієни праці Федерації роботодавців України та Державної служби України з питань праці 30 серпня проведено тематичний тренінг на локації найбільшого в Україні виробника дроту і секційних огорож, постачальника метизної продукції в Україні ПрАТ «ДНІПРОМЕТИЗ» на тему «Безпека виконання вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою вантажопідіймальних кранів і машин із застосуванням навантажувачів».
Учасниками заходу стали організатори та виконавці цих робіт не тільки ПрАТ «ДНІПРОМЕТИЗ», а й ТОВ «ДМЗ КОМІНМЕТ», ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКОТЬЮБ», КП ТЕПЛОЕНЕРГО» ДМР, ТОВ «СП ТОВАРИСТВО ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ ДІЕКС», представники Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці.
Тренінг проведено з метою формування в учасників тренінгу практичних навичок та вміння проведення оцінки ризиків на робочому місці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт з застосуванням механізмів, ознайомлення з вимогами до працівників, які виконують ці роботи та безпосередньо організація безпечних робіт
Програма тренінгу складалася з теоретичної та практичної частин. Темою практичної частини тренінгу став «аналіз безпеки виконання робіт при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою вантажопідіймальних кранів і машин із застосуванням навантажувачів. Метою було вдосконалення організації та технології виконання вантажно-розвантажувальних робіт, для усунення або суттєвого зниження ризиків, шкідливих та небезпечних факторів.
В ході практичної частини тренінгу члени бригади (працівники ПРАТ «ДНІПРОМЕТИЗ») на об’єкті підприємства, під керівництвом керівника робіт, поетапно, згідно з його вказівками, практично виконали дії по підготовці робочого місця та допуску працівників до виконання робіт, продемонстрували безпечні методи виконання робіт та відпрацювали навички.
Практичний тренінг відбувся на двох ділянках складського господарства, яке забезпечує зберігання готової продукції та відвантаження її споживачам. Учасники спостерігали за виконанням вантажно-розвантажувальних робіт на ділянці стелажного зберігання продукції із застосуванням автонавантажувача, потім на ділянці зберігання бухт дроту з виконанням вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою крану мостового типу зі спеціальним вантажозахоплювальним пристроєм для переміщення готової продукції.
Алгоритм виконання операції досить складний, містить в собі багато складових, кожна з яких вимагає знань, навичок та концентрації уваги.
Додатково для відпрацювання процесу огляду знімних вантажопідіймальних пристосувань, які є невід’ємною складовою виконання вантажно-розвантажувальних робіт та відіграють суттєву роль в безпеці виконання робіт, було проведено огляд вантажопідйомного пристосування, встановленого на крані, за допомогою якого проводився тренінг.
Кожен з учасників тренінгу прийняв участь у проведенні огляду, пошуках та оцінці невідповідностей та дефектів, отримав інформацію про дії, за допомогою яких можуть бути усунені або суттєво зменшені ризики під час виконання робіт.
Після відпрацювання виробничих завдань було проведено аналіз виконаних робіт з метою виконання корегувальних заходів, що направлені на усунення або суттєве зменшення ризиків під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт.
Наприкінці заходу підбили підсумки навчання, де фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці та учасники заходу зазначили, що новітні системи навчання істотно підвищують рівень безпеки вантажно-розвантажувальних робіт із застосуванням механізмів шляхом чітко регламентованих правил та використання сучасних засобів індивідуального захисту, що відповідають встановленим вимогам.
Такий підхід дає позитивний результат для безпечної організації робіт та підвищує рівень охорони праці, рівень захисту працівників від професійних ризиків та забезпечує безпеку та охорону здоров’я у кожному аспекті, пов’язаному з роботою. При дискусії з учасниками було обговорено порівняння застосування вантажопідіймальних пристроїв в різних галузях промисловості, та фактичного стану роботи з різноманітними вантажами.
Це черговий тренінг зі серії спільних заходів з безпеки та гігієни праці Федерації роботодавців України та Держпраці, які організовуються для членів ФРУ, за підтримки Das Bildungswerk der Wirtshaft MV та Sequa.

Пікірлер

    Келесі