Mycie paneli fotowoltaicznych. I dlaczego NIE.

Ғылым және технология

Myć czy nie myć - oto jest pytanie!
Czy umycie paneli fotowoltaicznych wpływa na poziom produkcji?
Sprawdziliśmy dla Was jak jest naprawdę!
Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
Czekamy też na Wasze propozycje tematów, które Waszym zdaniem powinniśmy omówić w kolejnych filmach.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Zapraszamy do kontaktu i współpracy: sunup.pl/
Wpadnij równiesz na naszego fb - / sunupfotowol. .
❤ Prosimy o SUBSKRYPCJĘ naszego kanału: kzread.info/dron/EdR.html...
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
#klimatyzacja #montażklimatyzacji #pompaciepła​ #pompaciepla #klimatyzacja​ #energia​ #fotowoltaika​ #panele​ #heating​ #cooling​ #sprężarka​ #smart​home​ #energy​​ #panelefotowoltaiczne​ #falownik​ #smart​ #słonce​ #opłacalność​ #jednostka​wewnętrzna​​ #energia​ #opłacalność​ #podstawa​ #technologia​ #freon​ #czynnik​ #samsung​​ #toshiba​ #panasonic​ #lg​ #mitsubishi​ #ogrzewanie​​​​ #slask #śląsk

Пікірлер: 14

  • @przemekl23
    @przemekl23 Жыл бұрын

    Jaką wodą były myte panele? Jakiś detergent był dodawany?

  • @sprytnyryszard
    @sprytnyryszard4 ай бұрын

    Na pewno warto zainwestować w ściągaczkę do wody na kijku. Dzięki temu kolega nie musiałby opierać się o panele, co może w razie pecha doprowadzić do jego uszkodzenia (panelu, oby nie kolegi).

  • @pompaciepaifotowoltaika5102
    @pompaciepaifotowoltaika51022 жыл бұрын

    Uzyski uzyskamy jednak zastanowiło mnie to co powiedziałeś że może pęknąć jeśli polejemy zimną wodę No to wyobrażam sobie chłodne dni wiosenne Kiedy słońce Bardzo mocno grzeje i nagrzeje panel i najdzie mała chmurka z deszczem to co też wszystko popęka?

  • @SunUpPolska

    @SunUpPolska

    2 жыл бұрын

    Istnieje taka możliwość Jednak jest to bardzo mało prawdopodobne ponieważ nawet przed dużą ulewą spada parę kropli które schłodzą powierzchnię panelu. Natomiast jak będzie pełne słońce i weźmiemy zimną wodę o temperaturze 7-10 stopni i polejemy nią panel jest możliwość pęknięcia takiego modułu.

  • @oszolomek75
    @oszolomek75 Жыл бұрын

    Według mnie warto myć. Tylko w zależności jeśli jest taka możliwość. Gorzej ma się do paneli na stelażu wysokim.taki jak ja mam .w szczucie 3.5 m a punkt najniższy 2m od ziemi .problem jest w zimę gdzie zalega śnieg i jest zamarznięty lodem .a słońce świeci i nie zdąży się roztopić zalegajacy śnieg. W tedy jest największy problem z produkcją Energi. I tu jest większy problem z panelami .wiosna czy latem czy jesienią myć jak najbardziej. Nawetmyjka ciśnieniowa wystarczy i też dużo pomoże. Pozdrawiam.

  • @adamadamowski9551
    @adamadamowski95512 жыл бұрын

    Wystarczy, że popada deszcz. Dołożyłem nowe panele, identyczne jak wcześniejsze. Różnica w produkcji ok 3-4%. PO ok 2 tygodniach po kilku dniach deszczu wszystkie juz pracują w podobny sposób. Wniosek: nie ma sensu myć paneli, trzeba poczekac na deszcz. Jedynie warto umyć panele po ptasich odchodach.

  • @SunUpPolska

    @SunUpPolska

    2 жыл бұрын

    @Tom Tom bardzo dobre spostrzeżenie. Deszcz jest najlepszym pomocnikiem w utrzymaniu czystości paneli fotowoltaicznych. Jeżeli chodzi o ptasie odchody to deszcz również jest zmyje, ponieważ słońce ma niezwykle dużą moc unicestwiania wszystkiego na co świeci. W związku z tym ptasie odchody zostaną zdegradowane na tyle że deszcz sobie z nimi również poradzi. Dziękujemy za komentarz zespół SunUp.pl

  • @mistrzkiery3782
    @mistrzkiery378216 күн бұрын

    Ale to też chyba zalezy jak są brudne 😂czyste umyli i mówią że roznicy nie ma

  • @optimasteamer3119
    @optimasteamer311910 ай бұрын

    ale bzdury. a wiecie od czego powstaja hotspoty ? od czego sie rozwarstwiaja panele ?

  • @Nekomk123
    @Nekomk1232 жыл бұрын

    6:11 gdzie te 286 i 217 :D

  • @ukaszzakrzewski9452

    @ukaszzakrzewski9452

    10 ай бұрын

    Też się zastanawiałem oglądając materiał 😊

  • @adamkluska356
    @adamkluska3562 жыл бұрын

    Mikrofalowniki nie mają w tym filmie sensu

  • @SunUpPolska

    @SunUpPolska

    2 жыл бұрын

    Panie Adamie naszym zdaniem mikrofalowniki zawsze mają sens (w instalacjach konsumenckich). W tym konkretnym przypadku gdzie panele są pod wieloma kątami to jest jedyna opcja aby taka instalacja pracowała poprawnie. To nie jest film o mikrofalownikach dlatego nie będziemy się nad tym rozpisywać. Być może w niedalekiej przyszłości pojawi się o tym film na naszym kanale. Pozdrawiamy zespół SunUp.pl

  • @adamkluska356

    @adamkluska356

    2 жыл бұрын

    @@SunUpPolska mikrofalowniki wprowadzają zakłócenia do sieci nN co o ile przy normalnej pracy z transformatora nie powoduje większych problemów, to przy pracach remontowych gdzie sieć miała by być zasilona z agregatu obecność tych urządzeń uniemożliwi jego działanie. Wiedza zdobyta w praktyce na wielu takich pracach. Zamiast tego dużo lepiej zamontować optymalizery.

Келесі