MS 2024: Slováci prehrali v odvetnom zápase s Českom 1:4 - hlasy P. Cehlárika a L. Cingela

BRATISLAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj v druhom prípravnom zápase s Čechmi v Bratislave 1:2. V ďalšom bloku prípravy sa predstavia 3. mája v Žiline proti Poliakom a v generálke na šampionát ich 7. mája v Bratislave preverí výber USA.
Čechov poslal do vedenia v 12. minúte obranca Dávid Špaček, ktorý otupil úvodný tlak Slovákov. V prostrednej časti mal domáci tím veľké problémy s prechodom do útočného pásma a Česi mali výraznú streleckú prevahu (16:5). V závere druhej tretiny hostia ponúkli svojou nedisciplinovanosťou Slovákom presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú využil 10 sekúnd pred sirénou Lukáš Cingel. Domáci však v tretej tretine inkasovali dvakrát z hokejky Petra Kodýtka a duel uzavrel gólom do prázdnej bránky Roman Červenka.
Zverenci trénera Craiga Ramsayho v rámci prípravy na MS v Česku (od 10. do 26. mája) najprv zdolali Švajčiarov 3:0 a 5:3, v prvom zápase Nemecku prehrali 3:7, no v druhom nad domácimi zvíťazili 5:4 po predĺžení. V prvom stretnutí s Čechmi podľahol slovenský výber v Trenčíne 2:4.
Slovensko - Česko 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Góly: 40. Cingel (Lantoši, Škorvánek) - 12. D. Špaček (Kaše, Vrána), 48. Kodýtek (Kovařčík), 54. Kodýtek (Rychlovský, Kousal), 60. Červenka (M. Špaček). Rozhodovali: Hronský, Crman - Durmis, D. Konc ml., vylúčenia: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov.

Пікірлер: 17

• @peterivan2109
    @peterivan21092 ай бұрын

Super chalani usa sa na nas tešia na trening

• @janroth7203
    @janroth72032 ай бұрын

Treba nám hráčov z KHL. Súrne.Môžme vypadnúť z A skupiny. To bude hanba.