Most akkor az élet egy szimuláció? | A szimuláció elmélet

Már lassan egy éve folyamatosan az agyam hátsó fiókját kaparó „se veled, se nélküled” szerelemprojektem gyümölcse ez a videó. (Magyarul: már vagy egy éve szerettem volna ezt megcsinálni.)
Lehet, hogy nem tiszta mindenhol, nem egyértelmű (nem is szerettem volna, hogy az legyen), mert nem is az volt a cél, hogy egy teljesen átlátható vezérfonal mentén mutassam be ezt a témát, hanem hogy formába öntsem azt az (agy)katyvaszt, ami a fejemben volt a szimuláció elmélettel kapcsolatban. Igyekeztem a fontosabb (és olykor eltorzult) részleteket feltüntetni a képernyő alján megjegyzések formájában, de a mélyebb megértés szempontjából akkor is az eredeti források felkeresése a legjobb módszer. ;)
_________________________________
Képek, videók, zenék ►
Benjamin Tissot: Funky Suspense
(bensound.com; License code: UUKKXQOIF1DDLGRQ)
Aleksey Chistilin: Interstellar Space
Pixabay, Pexels, Videvo, Videezy

Пікірлер: 167

  • @inci-7129
    @inci-7129Ай бұрын

    Végre valami, ami megmozgatja az agyat, valamint örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen (a környezetemben sajnos igen) akit érdekel a sok "miért" és "hogyan". Imádom, köszönöm, csak így tovább!

  • @Rudolf_Th
    @Rudolf_Th3 ай бұрын

    Ami ezt a szimulációs elméletet illeti: mi nem közvetlenül a külvilágot érzékeljük, hanem az érzékszerveink által annak az agyban történő leképezését. Pl. a szemünk ugyan lát, de ennek az eredményét aztán idegpályákon át továbbítja az agyba, ahol ez feldolgozódik és számukra megjelenik a látás élménye. Ugyanez vonatkozik a többi érzékszervre is, minden esetben az idegpályákon át továbbított információ feldolgozása révén kapunk képet a külvilágról, mert mi az aggyal vagyunk kapcsolatban, nem közvetlenül a külvilággal és mi minden külvilággal kapcsolatos dolgot abból kapunk. És az agy valójában mi? Az bizony egy mátrix, egy biológiai mátrix. Most már csak az a kérdés, hogy ez a biológiai mátrix valójában mivel van kapcsolatban? Egy újabb mátrixszal, vagy egy fizikai valósággal? Máskülönben amikor álmodunk, szintén az agy által generált virtuális valóságban - mátrixban vagyunk és ezt álmunkban nem is vesszük észre, mert annyira élethűnek tűnik. Úgyhogy ezeknek az alapján nagyon is jogos a szimuláció kérdése, mert van rá természetes példa. Ami a számításokat illeti (6:02-6:28 és a többi): egy szimulációban nem számolhatunk százmilliárd emberrel, mert a szimulációt irányító rendszernek csak arra kell vigyáznia, hogy ne vegyük észre, hogy szimulációról van szó és ehhez elég, ha okosabb nálunk az őt vezérlő mesterséges intelligencia és ki tudja játszani az éberségünket. Ehhez csak azt kell létrehoznia, ami az eddigi tapasztalatainkat logikusan igazolja, hogy fizikai valóságban élünk, vagyis arra van programozva, hogy minket tökéletesen átverjen. Egyszerűen megfogalmazva: elég, ha annyi embert szimulál, ahánnyal az életünk során találkozunk, hiszen akivel kapcsolatban semmilyen információt sem kapunk, azt minek szimulálni? Ráadásul nem is kell ezeket a személyeket egy időben, egyszerre szimulálni, ha csak az érzékelés pillanatában van rájuk szükség, mindig csak a közvetlenül érzékelt világot kell szimulálni, ahogy ez az álmunkban is történik (és az álomvilág szimulálássához nem is kell olyan sok minden és gyakorlatilag tökéletesen működik). A videóban fel van tételezve, hogy a szimuláció a fizikai törvények által van vezérelve, ezek képezik az algoritmusát, ezért aztán rettenetesen komplikált lenne a megoldása. De mi van akkor, ha a vezérlés az AI-ra van bízva, ami aztán ügyesen eljátsza - szimulálja a fizikai törvényektől való függést a szükséges mértékben? Ehhez már nem kell mit tudom én, mekkora nagy teljesítmény, kapacitás.

  • @kissbela7409

    @kissbela7409

    2 ай бұрын

    Ha ezt feltétezzük és mondjuk arról a részről beszélünk, hogy mekkora számítás kell, akkor mindaz a számítási feltételezés is abból a rendszerből következik, ami megmutat nekünk egy - vélt - számítási kapacitás szükségességét, mert nekünk ezt a matematikai, fizikai és kémiai alapokat, adatokat adja meg, miközben a "kinti" világ nem is ezekre vagy nem is ilyen megoldáson alapszik, amivel működtetve van a mátrix része. Tehát a mi zárt rendszerünkben való gondolkodás a számítási kapacitásról mondjuk lehet egy olyan nézet, mint amikor a hangya megáll egy zsömle előtt, beleharap és azt mondja magában: nem létezhet egyszerűen olyan állat, ami ezt egy perc alatt képes lenne befalni, mert ez valami hatalmas dolog. De ez csak az ő doboza, amiből levezet egy olyan rendszert, amire nem lát rá és elképzelni sem képes a szemszögéből. Tehát azon filózni, hogy "mekkora kapacitás kellene ehhez", az csak a mi dobozunkban lévő határokból van "kinyilatkozva", ego nagyon is valószínű, hogy ezért a határ miatt mind felesleges, mind értelmetlen is ezt kinyilatkozni vagy azon filózni, hogy megérthetjük, ha feltételezünk egy ilyen rendszert. Szerintem.

  • @kissbela7409

    @kissbela7409

    2 ай бұрын

    Most mondok neked még egyet, mert jó hosszan leírsz valamit, elfilózva a témáról. Kb 2019 elején volt egy olyanom, hogy itthon ülve éppen egy nagyobb elmélyedésben voltam a világgal, illetve arról a lényről, akire úgy hivatkozunk, hogy: Isten. És ahogy ezen filózgattam, kimondtam ezt hangosan, egy ilyen mélyebb elgondolásban, egy tök egyértelműnek, a legegyértelműbbnek felvillanó dologként magamban kimondtam ezt: "hiszen ő a Szeretet". (mármint Isten) Kérdésem: rázott-e meg már a 220, rázott meg már az áram? Na, én ebben a pillanatban mikor kimondtam ezt - "hiszen ő a Szeretet" - elöntötte az egész testemet az az intenzitású és jellegű dolog, mint amikor rázza az áram, rázza a 220 a testedet, viszont nem fájdalom volt a rázás érzete, ahogy az "lenni szokott", hanem a lehető legmélyebb és leghatalmasabb és legbrutálisabb szeretet érzete. Ami tartott úgy kb 15-30-60 másodpercig, nem emlékszem, mert elkezdtem tőle zokogni - és egybe nevetni is - mert olyan elképesztő és földöntúli és brutál szeretet érzése volt, amit nem is tudja az ember, hogy képes érezni a testén keresztül - vagy azáltal - vélhetőleg a leghatalmasabb lénytől, aki szereti őt. Így tudom elmondani azt, hogy van valami olyan, ami kapcsolatban van velünk az elektromosság által szerintem, legyen ez így bármilyen degradálónak vagy valami "általánosnak" minősítve, mint "működés" vagy "jelenlét" illetve "kapcsolat". Azon kívül sokat filózom és nézegetek mindenféle ilyen dolgot, de értelmét persze nem igazán tudom, hogy van-e. Azt tudom, hogy valami hatalmas szeretet van, még itt is köztünk ebben a fázisában a létünknek, ami - aki, talán így helyesebb - megmutatja magát ilyen-olyan módon annak, akinek szeretné vagy akinek valamiért ezt akarja, vagy tudja mutatni. Nem tudom. Ezt még ide írtam egy plusz adaléknak, hogy hozzátegyen az "elmélethez" azoknak, akik olvassák még itt a dolgokat. :)

  • @csabasaghegyi6083

    @csabasaghegyi6083

    2 ай бұрын

    @@kissbela7409 Kapcsolatba kerültél az élő Istennel. A Biblia is azt mondja, hogy ő a szeretet (1.János 4:8). Az Isten nem veti el az embert, mert szereti. De ennek a kapcsolati lehetőségnek nagy ára volt a bűn miatt. Ez volt Jézus kereszthalála, ami lerombolta a bűn falát és megnyitotta a belépést Istenhez.

  • @kissbela7409

    @kissbela7409

    2 ай бұрын

    @@csabasaghegyi6083 Szerintem semmilyen falat nem kellett lerombolni, mert az, hogy az ember "bűnös", az egy hazugság. Megtévesztett és eltévedt lehet. De olyan, hogy Isten szerint(!) bűnös lenne valaki, hogy Isten vádoljon bárkit is, hogy az bűnös, nos úgy vélem: ez egy mocskos hazugság. illetve azt gondolom, hogy az a leírás, hogy egy Jézus nevű embert fel kellett áldozni Isten által illetve engedélyével és felügyeletével, az egy olyan Istent mutat, aki egy barbár véráldozatot végrehajtó Isten, egy olyan Isten, akinek imádata a legutolsó mocskos hazugság, mert a Szeretet, aki Isten, nem fogja végignézni senki halálát, hacsak nem beteg, vagy szadista hajlamai vannak. Ezt gondolom most. Hogy az a leírás a bibliában, ami kereszthalált mutatja, az: sátáni rituálé, egy véráldozat, egy hamis Isten imádata végett. Vagy Isten betegsége, tévedése, esetleg szadista hajlama. Vagy valamit rohadtul nem jól látok, de akkor az van, hogy nem jól látom, de szerintem ez egy sátánista rituálé akkor, ha valaki a saját fiát áldozatként ilyen szenvedésnek teszi ki, ami azt gondolom, nem lehetséges. Vagy aki itt beteg volt, az: Isten. Sok minden van ezzel kapcsolatban. De, hogy ez nem normális dolog egy apától vagy egy mindenható Istentől, aki a szeretet, az azt hiszem: biztosan nem normális. Velem ezt mondja a józan eszem, ami nem visszamondja azt, amit taníttatnak az emberrel, meg leír a Biblia, hogy "szopd ezért isten faxát, mert ez az igazság és ez nagyon szuper hőstett volt", velem azt mondatja a józan ész, amit ide fentebb írtam és kész.

  • @skieslil8871

    @skieslil8871

    Ай бұрын

    A drog rossz

  • @TheDeltaLightning
    @TheDeltaLightningАй бұрын

    Nem feltétlenül kell nagyon nagy teljesítmény a szimuláció futtatásához. Ha a benne lévő “élőlények” is pusztán egy “alap szabályrendszer” (pl. univerzális törvények) alapján léteznek, az ő idődimenziójuk lehet teljesen más. Például a mi időnkben 10000 évnek kell eltelnie, hogy a szimuláció lépjen egy időegységet (pl. Planck-idő). Nyilván a működéshez végig kell energia, de ez már csak praktikussági kérdések. Talán még az egy érdekes kérdés a témához, hogy még ha nem is biztos hogy szimulációban élünk, viszont ha igen, akkor miért futtatják? Erre az egyik kedvenc elméletem (amely eléggé sci-fi kategória), hogy: Egy civilizáció a saját univerzumának végéhez közelít. Bár nagyon fejlettek, mégsem tudtak rájönni, hogy hogyan tudnák elkerülni az elkerülhetetlen véget. Viszont tudtak csinálni egy szimulációt, amely alapján talán rájöhetnek valamire. És itt vagyunk mi, még pár milliárd évvel, hogy kitaláljuk mi lessz, ha már semmi sem lessz a végtelenre tágult (vagy összereccsent) univerzumban. Elvégre az élet egyetlen céllal van, hogy túléljen.

  • @renatabeloberk2484
    @renatabeloberk24843 ай бұрын

    Nagyon élveztem a videót🤩 Humoros, profi szintű lett, le a kalappal😄 Amikor megláttam hogy csak 43 feliratkozód van, rögtön csatlakoztam én is! Csak így tovább, várom már a többi videót is😊

  • @csabahontalan2179
    @csabahontalan21792 ай бұрын

    Ez egy nagyon ígéretes csatorna. Csak így tovább! 👏

  • @petrakatalinpetovary1980
    @petrakatalinpetovary19802 ай бұрын

    A megosztás stílusa viszont nagyon tetszett,mert pontosan szemlélteti ,tökéletes laza stílusban a kérdéseket,válaszokat, és ez a stílus kell az egyszerű ,de tudományos megértéshez ! Nekem nagyon tetszett,több ilyen feltöltés kéne! Köszönöm a feltöltést ,mert nagyon kevés ember tudja ilyen jól összerakni a lényeget! Amit írtam csak tudományos kuegészítésnek szántam, de nem a feltöltött videó elken szól! 🙂🙂🙂

  • @laszlokovacs4394
    @laszlokovacs43942 ай бұрын

    Nessaj főni hibája, hogy idekeveredtem... de egy olyan csatornának igérkezik, amit szeretni fogok. Nem hétköznapi témákról van szó, de érthetően és nélhol eléggé ordénáré szóhasználattal van elmagyarázva, ami nekem kifejezetten tetszik. Úgy tudsz magyarázni komplex témát is, mintha az munkában az ebédszünetben a kollégáiddal beszélgetnétek erről tök hétköznapi módon.. imádom!! Az fix, hogy ha ilyen irányban fog ez haladni, akkor már most szereztél egy aktív követőt 😁(Mégha kevés is ez az ez...😅)

  • @peterdeaki3875
    @peterdeaki3875Ай бұрын

    Erről jut eszembe egy másik igencsak érdekes filozófiai kérdés. A matematikai szabályokat felfedezzük, feltárjuk mint egy feltáratlan területet, vagy kreáljuk mint egy épülő várost? Nem én találtam ki ezt a dilemmát, hanem nagy matematikusok gondolkoznak róla. Ugyebár a matematikát tekintik a tudományok tudományának, minden tudomány alapjának, a fizikai megtestesülést nélkülöző tisztán godolkodásra épülő logikai absztrakciónak. Ha valaki túl mélyre hatol a megértésében, akkor vajon feltár egy még általunk nem ismert szabályt, vagy megalkotja azt? Úgymond a szimulált világban ez utóbbinak nagy haszna lenne, ugyanis minél kevesebb szabályát ismerjük világunk alapjának és mozgatórugójának tekinthető matematikának, annál kisebb processzorra van szükség a működtetéséhez.

  • @horvathnorbert9339
    @horvathnorbert93392 ай бұрын

    Halálunk után majd megtudjuk. Vagy nem.

  • @nagyrichard4961

    @nagyrichard4961

    2 ай бұрын

    Legalább a "vagy" biztos 😁

  • @zoltanmilac3001

    @zoltanmilac3001

    Ай бұрын

    Csak a fizika alaptorvenyei biztosak ebben a dimenzioban, lejár az időnk és "megyünk a sujjesztobe"vagy reinkarnacio-hardreset,a cél a 4-dik dimenzió,ha eléggé megértettük rá de vegul megszűnik az energia is,csak idő kérdése...

  • @fileofficial001
    @fileofficial001Ай бұрын

    Örülök, hogy nem csak én gondolkozok ilyen jellegű kérdésekről (főleg kedd délután🤔).

  • @ForF
    @ForFАй бұрын

    Ment a sub, új kedvenc csatorna. Aztán legyenek még ilyen tartalmú videók. 😁 Kvantummechanikából amúgy sem elég sose.

  • @ValakiBencee
    @ValakiBencee2 ай бұрын

    Nagyon jó videó lett, remélem lesz hasonló

  • @matyasbessenyei3205
    @matyasbessenyei32052 ай бұрын

    Zseni a videó! Tetszik a stílusod várom a további tartalmakat!

  • @zoltanmilac3001
    @zoltanmilac3001Ай бұрын

    Új vagyok a csatin,de nagyon tetszik, köszönöm a minőségi tartalmát.

  • @marketer7680
    @marketer76802 ай бұрын

    Köszönjük a videót, szeretettel várjuk a többit is, egy-kettő hasonló után már csatorna tagságot is meg lehet hirdetni 😄

  • @ragge416
    @ragge4162 ай бұрын

    NAGYON tetszett, látom csak 1 videód van, szívesen támogatnálak több ilyen tartalomért :)

  • @roland91
    @roland913 ай бұрын

    Szuper lett, na mondom megnezem meg jo sok videodat, akkor konstataltam h ez az elso. Na akkor pedig biztatast kell adnin h egyen meg sok ilyen mert krva jo. 😁 A kvantumfizika vilaga kulonosen tetszett, nem mondott nekem ujat, de olyan peldakat fizikaval valo kbasz@st meg elhallgatnak vagy egy orat. Osztonoznelek olyan temakorru video elkesziteseben is. 😊 Grat a videohoz csak igy tovabb!

  • @kluaharo593
    @kluaharo5933 ай бұрын

    Szuper lett! Továbbra is csak add magad, nagyon eltaláltad 😄

  • @TeslaElonSpaceXFan
    @TeslaElonSpaceXFan2 ай бұрын

    Érdekes volt, sok sikert a továbbiakban!

  • @nagyrichard4961
    @nagyrichard49612 ай бұрын

    Gratulálok 🥳 Ön egy újabb követőt nyert 🎉🎉

  • @kadarmiklos477
    @kadarmiklos477Ай бұрын

    Feliratkoztam tetszenek a videóid remélem minél több lesz belőlük

  • @mariamajor55
    @mariamajor552 ай бұрын

    Nessaj reakció-videója alapján találtam ide - nagyon jó videó

  • @zoltanpeter6514
    @zoltanpeter651424 күн бұрын

    Remek pontokat érint, sokat foglalkoztat.

  • @hudumannaia
    @hudumannaiaАй бұрын

    Olyasmi mint a TECHNOSCOPE és más csatorna, de ez nem kritika, én rohadtúl bírom a stílusotokat. Érdekes témák értelmes, de bolondos emberek előadásában. Csak így tovább!

  • @gaborszucs2225
    @gaborszucs22252 ай бұрын

    Végignéztem, azonnal dobtam a Nessajhoz és végül be is mutatta a saját csatornáján! Kaptál rá egy kis plussz nézettséget😅 további sok sikert és még több ilyen videot! Szia!

  • @mariamajor55

    @mariamajor55

    2 ай бұрын

    köszi, én is onnan jöttem

  • @gaborszucs2225

    @gaborszucs2225

    2 ай бұрын

    @@mariamajor55 szuper! Örülök hogy itt vagy 🤭😊

  • @jollyjoker8163
    @jollyjoker81632 ай бұрын

    A Terry Pratchett utalás után ment a feliratkozás 😊 Várom a többi videót ❤

  • @zitamohacsi5501
    @zitamohacsi55012 ай бұрын

    Nagyon jó! Köszönöm!

  • @ultraviolethu
    @ultraviolethu2 ай бұрын

    Régóta figyelem a világot magam körül. Fel is figyeltem már sok furcsa jelenségre, de azok valahogy mindig úgy voltak "megszervezve" hogy mégcsak véletlenül sem találtam bizonyítékot a jelek, történések, összefüggések mesterséges voltára. Amennyiben MŰ ez a világ, amiben élünk, akkor REMEKMŰ. Ha nem tudunk kitekinteni belőle, vagy például nem vagyunk képesek egy "állandó" jellemzőit átprogramozni, akkor nem sok értelme van azon filózni, hogy valóságosak-e a keretek, korlátok, avagy sem.

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Ezé lett megírva a zenbuddhizmus program + saját filozófia 😊

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Álom és valóság, mi a kúlönbség...?!

  • @Hamutarto
    @Hamutarto2 ай бұрын

    Annyira ritka az az érzés amikor már az első perc után tudod hogy imádni fogod az utolsó percig. Köszönjük. :) Amúgy nekem van egy tökéletes bizonyítékom a szimulációs elméletre, de nem írom le mert azt fogjátok mondani hogy pilitizálok. :)

  • @clocktimustime6157
    @clocktimustime61572 ай бұрын

    Ember, ez nagyon király tartalom! Izgatottan várom a további videókat. Egyvalamit árulj el kérlek, 12:45-től milyen zene szól? Nem találom.

  • @clocktimustime6157

    @clocktimustime6157

    Ай бұрын

    Na plíz

  • 17 күн бұрын

    ❤ Csodálatos videó. Csak azt nem értem miért van az érvelésben ellentétben a tudomány és a vallásosság. Abszolút tökéletes egység, pontosan a záró gondolatok magyarázzák hogy miért. 😊

  • @JociJoci424

    @JociJoci424

    8 күн бұрын

    Igaz

  • @Cornflakes1111
    @Cornflakes11112 ай бұрын

    A két rés kísérletre egy kfki-s fizikus tömör válaszát idézném: minden megfigyelés interakció. Ennyi. (értsd a konkrét kísérletre: nem tudsz interakció nélkül se fotonokat se elektronokat se egyebet "megfigyelni", ha beavatkozol az eredmény értelemszerűen megváltozik) Ezen túl az elemi fizikai egységeknek a részecske természetük mellett hullámtermészetük is lehet. (vagy egyiket veszik fel vagy a másikat) Azok szeretik túlmisztifikálni a dolgokat akik felhajtást szeretnének maguk körül.

  • @doubtingtomas101

    @doubtingtomas101

    2 ай бұрын

    Aki meg nem akar felhajtást maga körül, az egyszerűen semmit nem írna ide, negatív és lekezelő hangnemben. 🤷‍♂️ Ez ilyen egyszerű.

  • @qwertzuiop8070

    @qwertzuiop8070

    Ай бұрын

    És akkor mi a megfigyelés ? Bármiféle anyagi kölcsönhatás, Ezért azt kell mondani, hogy a résen "megfigyelés nélkül áthaladó részecske" nem létezik, Ráadásul azt sem tudják, hogy a kibocsátás pillanatában az objektum részecske-e vagy hullám ?

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Az 1 db éterkoncentráció hullámoztatja az összes részenergiát/részecskét Vagyis ez a teljes energia minden valójában így a te önvalód is éN iS Te iS iSTeN《szellem létezés EGYségtudat A gagyi agyvelő meg ezt lebutitva vetíti ki a "valoságot" mint maya fátyla illúzió mátrix Ja ha nem vóna megfigyelő ember 1 se megszünne létezni az egész űr ergo értünk emberekért van itt minden

  • @alexandrmelchior
    @alexandrmelchiorАй бұрын

    Hali! Én elejétől kezdtem visszafelé nézni a műsoraidat. Nagyon fa@a. Könnyed, elgondolkodtató, informatív. Látom kedveled a kvantumfizikát. Ezt tanulod? Én személy szerint örülnék neki, ha ily könnyed és egyszerű stílusban elmagyaráznál egy, egy kvantumfizikai ismeretet a nézőidnek. Nagy hiány van ebből. Mint a kvantum összefonódás, húrelmélet, és társai. Lehet, hogy a legutóbb feltett videódhoz kellett volna írnom, bocsi. Sok sikert, és várom újabb videóidat.

  • @peterschaffer2361
    @peterschaffer23613 ай бұрын

    Ez a videó olyan k.rva jó volt hogy instant 2 Followot is nyomtam(egyik a páromé, arról nézzük a tv-t). De ez zseni esküszöm. Köszönöm neked ezt a videót, és nagyon kérlek csinálj még. Apropó felvetett bennem egy kérdést hogy az AI al mekkora párhuzam vonható az agyi neuronokkal(ez már régebb óta foglalkoztató érdekes kérdés bennem). Csak mert ha súlyozását nézzük akár az emberi agy egy bonyolult AI ként is leírható. Mindenesetre nagyon várom a következő videódat, sok sikert kívánok, és gratulálok ehez a videóhoz amit 2x is megnéztem egymás után 👌

  • @goblyosgistvan

    @goblyosgistvan

    3 ай бұрын

    Haha dankeee! Az AI-os kérdésedre a legőszintébb válaszom az, hogy fogalmam sincs 😆. Meg ez - mint ahogy a legtöbb hasonló kérdés - elég összetett. Azt nevezzük AI-nak, amikor egy mesterségesen létrehozott gép képes olyan feladatokat elvégezni, amiket egy intelligens lény (kicsit sem önimádón: mi magunk) képes elvégezni. Ha jól tudom, jelenleg vannak olyan feladatok amikben egy edzett AI átlagban jobban teljesít, mint az ember (pl. adaptivitás, információgyűjtés, megértés), de még meg sem közelít minket érvelésben és a tapasztalatokból való tanulásban. (Itt van egy érdekes és szórakoztató - angol - videó a témáról: kzread.info/dash/bejne/g6aHpdmxoq_YgsY.html ) Szóval, ha pl kivesszük a „gép” fogalmát az AI fogalmából és az adatokkal való edzést (training with data) a tapasztalatainknak tekintjük (tapasztalat = adat), akkor igen, ráhúzhatjuk, hogy a tudat egyfajta AI. Huhh, folytathatnám még egy darabig, de ha a tömör személyes véleményemre voltál kíváncsi akkor tessék :D És köszi még egyszer a kedves szavakat! :3

  • @peterschaffer2361

    @peterschaffer2361

    3 ай бұрын

    @@goblyosgistvan az érdekes hogy végsősoron az agy is egy hálos szerkezet lb mint egy úthálózat, amit ha nem használunk tönkre megy,mint az emlékek. Nagyon várom már a kövi videókat😁👌

  • @balintdobos2050
    @balintdobos20502 ай бұрын

    Nagyon jó lett!

  • @jozsefhidasi5621
    @jozsefhidasi5621Ай бұрын

    Köszönjük!

  • @hubanadasy2732
    @hubanadasy273226 күн бұрын

    Köszönöm szépen!

  • @bambi008
    @bambi008Ай бұрын

    Nem szeretnél csinálni videót a kvantum összefonódásról?

  • @ritarajczi6132
    @ritarajczi613219 күн бұрын

    És mi van ha egy 4., 5, vagy 6. dimenzióban lévō lény szimulációja vagyunk? Neki sokkal könnyebb lenne ezt az egyszerūbb modelt megalkotni.🤔 (Nesze neked ateizmus.😅)

  • @HeckerL1f31sb0rnlif3isdi3s
    @HeckerL1f31sb0rnlif3isdi3s2 ай бұрын

    Szerintem amit el tudunk képzelni azt idővel meg is tudjuk valósítani! :)

  • @BeBestThanYesterday
    @BeBestThanYesterday27 күн бұрын

    Egy számítógépes játék (ami a 3D-t csak szimulálja) működéséhez szükséges energiaellátása alapvetően megérthetetlen lenne belülről, de legalább is kivitelezhetetlen. Viszont amint kijössz belőle és hátrébb lépsz egy dimenziót (ez a mi általunk ismert 3D-s világ), már egyből nem is olyan bonyolúlt. Csak rácsatlakoztatod a szervert a hálózatokra, amit már valaki kialakított, igaz? 😁 És Ugyan ez 50 ÉVE magiiccc lett vóna. 😜

  • @Szeklicefiam
    @Szeklicefiam2 ай бұрын

    De mi van a véletlenekkel, sőt a csodákkal? Azt ki programozza? Remek műsor lett! Szenk ju!

  • @verai.9260

    @verai.9260

    2 ай бұрын

    Beleírsz egy plusz változót oszt" megvan.

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    ​@@verai.9260csak ki írja bele?! Honnan hogyan...

  • @henrikbagi8835
    @henrikbagi8835Ай бұрын

    Jó a téma, szuper lenne a hangminőségen egy kicsit javítani. Hajrá!

  • @speni6246
    @speni6246Ай бұрын

    Jól meg lett szerkesztve a videó csak azok az erőltetett köhögések nem kellenének bele

  • @parlagisas394
    @parlagisas3942 ай бұрын

    A Világegyetem Isten álma,tehát virtuális!!!

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Oszt hun az ágya ahol rémálmodik minket?!

  • @gronskniyux
    @gronskniyux2 ай бұрын

    nagy lett 👌

  • @bertalanbarkanyi5122
    @bertalanbarkanyi512218 күн бұрын

    Álom az ébrenlét ugyanugy mint mikor alszunk A valoság képzelet és a képzelet a valoság

  • @aksz3lfoly242
    @aksz3lfoly2422 ай бұрын

    Köszönjük meg a '@Nessaj Reacts' csatornának, hogy megismertünk kedves '@Göblyös G. István'! Ment a feliratkozás és jöhetnek az ilyen tartalmak fénysebességgel...vagy gyorsabban :D

  • @ovecboy
    @ovecboy2 ай бұрын

    A szimuláció elmélet melletti legjobb érv a fény, annak tulajdonságai, jellemzői. Hogy csak kettőt emeljek ki: 1. Viselkedhet hullámként, és részecseként is (megfigyelőtől függően) (ez a videóban is volt) 2. A fény sebessége. Miért ez az univerzális "sevességkorlát"? Miért nem lehet semmi gyorsabb? Ha szimulációban gondolkodsz, itt van lekorlátozva, hogy a szimuláció zökkenőmentesen fusson, és ne is legyen az azt futtató vas túlterhelve (mint régen a Street legal racing redline. Mindegy meddig tuningoltad az autót, irdatlan lovakat lehetett előhozni, de 540km/h volt a max ahol le volt korlátozva, nyilván hogy a 2003-as PC-k szépen futtassák). Ez utóbbi csak az én agymenésem

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Feketelyukon át a D váltás gyorsabb, a teleport is, de a fantázia az kajak végtelen 😊

  • @JociJoci424

    @JociJoci424

    8 күн бұрын

    @@bertalanbarkanyi5122 nagyon meleg minden

  • @zoltanszabo7499
    @zoltanszabo74992 ай бұрын

    MAJD AZ AI MEGOLDJA A DILEMMÁT! ;)

  • @gergopatka8467
    @gergopatka84672 ай бұрын

    Sokkal több feliratkozót érdemelnél.

  • @kossza
    @kosszaАй бұрын

    Számunkra talán nehéz lenne egy ilyen részletességű szimulációt futtatni, de egy - a mi 3 dimenziós világunknál végtelenszer összetettebb - 4 dimenziós világban ez már egyszerűbbé válna.

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Fantáziálva is ezt nyomod 😊

  • @fabianjauch7685
    @fabianjauch76852 ай бұрын

    Igényes, jó videó, ment a feliratkozás.

  • @danieldombai7267
    @danieldombai7267Ай бұрын

    Ha az élet illúzió is, mint a Mátrixban, akkor a Mátrix szabálya igaz rá. Ha megölnek a szimulációban, a tudatod is meghal. Vagy ha van is egy fölöttes lény, aki felébred álmából, ha meghalok és emlékszik rám, akkor is amíg élek, addig csak a saját életem számít. Nem fogom siettetni a halálomat csak azért, hogy megtudjam, van-e valami az életem után. Az élet akkor igazán értékes, ha hiszem, hogy csak egy van belőle és nincs folytatása.

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Ugy . H az öngyilkosság az 1etlen logikája AZONNAL... (ateizmus)

  • @boldizsarcsorgo7568
    @boldizsarcsorgo7568Ай бұрын

    Valaki tudja hogy mi a címe a számnak 9:16 -tól? Sehogy sem tudom beshazamozni

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Pár gitár akkord 😅 besahamozás v mi az micsodi?

  • @simonedward6182
    @simonedward6182Ай бұрын

    13:33 a másikba pedig 2C-vel, miközben 0.5C-t írtál oda.

  • @ritatasnadi
    @ritatasnadi2 ай бұрын

    Lehet, hogy részben valós világban vagyunk, és egy része szimulált világ.

  • @tamasimretakacs5869
    @tamasimretakacs58692 ай бұрын

    Egy normális hangmérnöki munka sokat emelne a színvonalon.

  • @qwertzuiop8070
    @qwertzuiop8070Ай бұрын

    Egyedül vagyunk az univerzumban ? - Igen egyedül, mind a 8 milliárdan !! 😼😼😼

  • @peterkiss9147
    @peterkiss91472 ай бұрын

    Szirmai Gergelyt biztos büszkesèg töltenè el,hogy ennyire nagy hatással volt rád az előadás módja,hogy íly módon majmolod 😂 Ha az információkat hitelesebb forrásból szerezted volna be meggyőzőbb lett volna a mondanivalód,mert ez így sajnos elèg felszínes!De egy jó pont,hogy legalább egy olyan èrdekessèget vettèl elő,amivel nem sűrűn foglalkoznak manapság.10 ève pedig azèrt hagyták abba az ezzel való foglalkozást,mert olyan ez mint az időszámítás...hasra ütve kitalálnak valamit amit túlmagyaráznak,hogy bele se menj a megèrtèsèbe mert kiderülne,hogy nincs mihez ezt sem viszonyítani.Szóval adtál a szarnak egy pofont.A vallás vagy hit alapú szimulációt meg Isten szemszögèből nèzni bekèpzeltsèg lenne vagy legalábbis nagy bátorságra tenné tanúbizonyságot.Fogadd el,hogy èlsz ès örülj neki.

  • @clocktimustime6157

    @clocktimustime6157

    Ай бұрын

    Az INT-et húzd még.

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Itt az a vaj veled h . Annyit tudsz a vallásokról mint a kvantum/metafizikáról

  • @peterkiss9147

    @peterkiss9147

    17 күн бұрын

    @@bertalanbarkanyi5122 Igazad van a qvantum/metafizikáról valóban semmit sem tudok,ellenben papnak neveltek de csaknem lettem az,maradtam hívő.A vallást azt hagyjuk..azokat az emberek találták ki tömegeknek "bárányoknak".Pár ezer èves találmány ami jól működik,ez viszont akkor sem volt felkapott amikor tízen ève próbálták sok más maszlaggal együtt lenyomni a torkotokon.5 percet beszèlgetsz velem ès èveket okosodsz kanapè huszár 👏Szabadba ha kimèsz meggyőződhetsz róla,H a föld kerek,ha vágod a matekot akkor meg nem is mondok többet.Kösz a kritikát!

  • @lampavajanyasha7686

    @lampavajanyasha7686

    7 күн бұрын

    Az eszedbe se jutott, hogy lehet neki is hasonló stílusa? Nyilván értem, hogy mire gondolsz, de nekem eszembe nem jutott volna Szirmai, amíg ezt el nem olvastam.

  • @peterkiss9147

    @peterkiss9147

    7 күн бұрын

    @@lampavajanyasha7686 jogos!

  • @bestcarshorizon3701
    @bestcarshorizon37012 ай бұрын

    A videó témája nagyon érdekel viszont a hang miatt egyszerűen nem tudom megnézni , rossz minőségű ,halk

  • @Dani-007.
    @Dani-007.Ай бұрын

    Nem rosszbol de nem sok évvel ezelőtt azt se tudtuk mi az a fény sebeség úgyhogy miért ne lehetne lehetséges az hogy egy olyan “gép” működjön ami ne tudna e egy szimulációt létre hozni

  • @JociJoci424

    @JociJoci424

    9 күн бұрын

    Bovebben?

  • @kishope
    @kishopeАй бұрын

    Ez igen! Sokat foglalkozom ezzel a témával. Ha érdekel, esetleg nézd meg a csatornámat.

  • @22Vasika
    @22VasikaАй бұрын

    Szuper

  • @cubebanyasz1
    @cubebanyasz12 ай бұрын

    Igen

  • @NXD_beno
    @NXD_beno7 күн бұрын

    Pont kedd délután nézem ezt a videót!😂

  • @nostraculpa7986
    @nostraculpa79862 ай бұрын

    Igen, az életnek nevezett dolog egy illúzió, és csak a végén derül ki mi éli át ezt az illúziót. Amiben csak a jelen létezik, az előző másodperc is sötétség, a következő is az. Az múltból maradnak emlékek, ami emlék elveszik, az szintén sötétséggé válik. Lehet hogy semmi nem létezik ami körülvesz? Csak egy vetítés reagál a cselekedeteidre, és te is visszareagálsz rájuk? Vannak olyan dolgok amik működése, keletkezése, felépítése megmagyarázhatatlan de mégis meg vannak szokva? Vannak. Előfordul hogy a hetedik érzékkel megérzel nem egyértelmű dolgokat, és azok valóra válhatnak, pont úgy? Előfordulhat. Véletlenül kialakulna a a föld és környezete annyira rendezetten, kinézetben és működésben, élővilágban mintha meg lenne tervezve? Nem valószínű. És mi értelme mindennek, ha egyszer minden az életben elért eredményed eltűnik, veled és a tudásoddal, emlékeiddel együtt? Mi értelme hogy az élet a harcokról, túlélésről és annak nyújtásáról szól ha mindenképp végetér? Ez is majd a végén derül ki.

  • @ritatasnadi
    @ritatasnadi2 ай бұрын

    Lehet, hogy a testünk az valóság, és a lelkünk él szimulációban egy közös valamiben valahol. Lehet, hogy ezért látjuk ugyanazt másképp, és ezért irányíthatunk mindent gondolatainkkal

  • @JociJoci424

    @JociJoci424

    8 күн бұрын

    Ezt bovebben??

  • @takacszsolt4940
    @takacszsolt4940Ай бұрын

    ha van trilemma akkor a dilemma miért nem bilemma?

  • @kill_assist_hun3797
    @kill_assist_hun37972 ай бұрын

    Alaposan kivesézted ezt a témát. Szuper videó lett! 😊 🤘

  • @germanlearning6951
    @germanlearning695128 күн бұрын

    Jó van az úgy.

  • @merion297
    @merion297Ай бұрын

    Gyakorlatilag Planck-távolság -felbontásban kell szimulálni az univerzumot, vagy a szimuláció tökéletlen lesz, és a tökéletlen szimuláció egyszer majd lebukik a fizikusok előtt. Az atomfizikai stb. kísérleteinkre nézve már le kellett volna bukni. Már az FTL-űrutazás alapját is meg kellett volna mérnünk, de csak azt mértük, hogy lehetetlen.

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Jézus buddha, konfúciusz de tán még teslánál is lebukott már Csak filozofálva lehet mentálisan "kijutni" agyagi kütyüvel nem mivel mind csak 1 program benne Az agy neuron hálója = a kozmosz hálóval, detto műkszik, szal csak me tál elmével megy Én az 1 db létezésbe szellemültem át mint önvaló Ez a fizikai sík meg pont mint mikor álmodunk úgy "valóság" enbyi ❤

  • @catissocatisso
    @catissocatisso15 күн бұрын

    Csak egy kérdésem van: van barátnőd?😏🙈

  • @tothgabor4033
    @tothgabor4033Ай бұрын

    Szerintem a szimulációhoz nem kell nekünk (embereknek) elérni semmilyen technikai szintet, hiszen mi a bábuk vagyunk benne. Odakint egészen más törvények uralkodhatnak, a mi fizikai és egyéb törvényeinket szintén szimulálják. 6 érzékelés, 3 dimenzió, behatárolt terület, ahonnan ha megfeszülünk se tudunk kilépni - ez a mi világunk, ahol mi "lebutított" játékosok vagyunk. (Bár véleményem szerint az agyunk kihasználatlannak hitt területein tárolhatunk információkat. Egy játék, ahol maga a játékos a háttértár.) Ez kb olyan, mint amikor idegen életet keresnek más bolygókon: azzal kezdik, hogy legyen rajta víz, és a légkörében legyen oxigén. De mi van, ha egy másik létforma higanygőzt lélegez be és nincs szüksége vízre? Mi csak a saját mintánkra vagyunk képesek gondolkodni. Ez téves következtetésekhez vezethet. Egyébként nagyon tetszett a videó, gratuálok hozzá!

  • @ordas5798

    @ordas5798

    Ай бұрын

    tothgabor ______ "hiszen mi a bábuk vagyunk" Ezek szerint kell hogy legyen egy játékos is. Nem csak hat érzékelésünk van. Pl: A technológiáink jóvoltából az elekromágneses hullámok széles terjedelmeés még számtalan mérési lehetőség. Az élet alapfeltételeihez szervezettség szükséges, és legegyszerűbb a szénalapu molekulalánc. Szóbajöhet a szilícium alapú is, de nem valószínű.

  • @gaborfeher741
    @gaborfeher7412 ай бұрын

    Ez egy olyan szimuláció ami kicsiben kezdődött és magától fejlődött (vagy apró lépésekben fejlesztették), vagyis eleinte nem kellet hozzá sokat programozni. Az agyunk is csak szimulálja azt amit és ahogy érzékel, könnyen át is lehet verni.

  • @Kristof_Kertesz
    @Kristof_Kertesz10 күн бұрын

    Kérdés: milyen értelme lenne egy ilyen szimulációnak. Szvsz: SEMMI.

  • @janosneeszenyi9666
    @janosneeszenyi96662 ай бұрын

    ...ha föl tudnánk fogni a végtelent...ez is egyszerű lenne! Miért nem tudunk egyszerüen "csak" ÉLNI....mert kiváncsiak vagyunk.

  • @bertalanbarkanyi5122

    @bertalanbarkanyi5122

    18 күн бұрын

    Pont mert annak sincs se eleje se vége, és ez a dimenzió 😊

  • @elektrosokkk
    @elektrosokkk15 күн бұрын

    Azért ez vicces. Régebben még úgy "bővült" a saját világunk, hogy több dimenzió is létezhet, aztán újabban meg elkezdett "csökkenni", hogy szimulációban élünk, és/vagy csak egy 2 dimenziós világban, aminek a harmadik dimenzió csak valami kivetulese, vagy illúziója, vagy mit tudom én micsodája...😂😂😂

  • @csabavolecz8298
    @csabavolecz82983 ай бұрын

    Még…

  • @hoestermeloe
    @hoestermeloe2 ай бұрын

    Szolipszizmus (Solipsismus Absulutus).

  • @Constantin69
    @Constantin692 ай бұрын

    Miért...? Nem csak az én életemet szimulálja valaki? Ti mindannyian a szimulációm részei vagytok... :) De ki szimulálja? És miben? Jaaaj! A gondolat egy szimuláció lehet isten esetében? És a miénkben? A materializmus egy vallás? Vannak még kérdéseim.

  • @akacsaman

    @akacsaman

    2 ай бұрын

    Mind tudjuk,hogy ez nem igaz 😅

  • @szucsattila1962
    @szucsattila19622 ай бұрын

    Hát ha rálép a ló a lábadra az elég valódi.

  • @karvak1492
    @karvak1492Ай бұрын

    Van teremtöje a mi világunknak. Adott információt benne a Biblia 66 db könyvébe irva. Ott megtudhatjátok ki teremtette, miért teremtette, mi az emberek jelenlegi helyzete és lehetösége az élet folyamatosithatóságáról. A Bibliát tanulmányozni kell. Ez idöigényes és sok igyekezetet kiván, valamint megelölegezett bizalmat.

  • @lampavajanyasha7686

    @lampavajanyasha7686

    7 күн бұрын

    Van ez az álláspont amit te mondasz, amiért légy hálás, ha tényleg tudsz hinni. Én nem tudok hinni, próbáltam, nekem nem ad megnyugvást a vallás. Viszont fölösleges terjesztened az igét, mert aki már eleve kritikusan gondolkozik a létezésről, és itt, ezt a videót nézi, azt nem fogja meggyőzni 66 dogmatikus íromány.

  • @karvak1492

    @karvak1492

    3 күн бұрын

    @@lampavajanyasha7686 Elölegezz meg bizalmat és tegyél lépéseket Isten megismerése felé. Tapasztalataid fogják igazolni azt, hogy hited nem alaptalan. kzread.info/dash/bejne/a2aGla6olrK_p6g.html

  • @CsezmiczeiJ
    @CsezmiczeiJ2 ай бұрын

    ..na jó, legyen, felíratkozom😅

  • @g3_z4_k3k_0_1
    @g3_z4_k3k_0_122 күн бұрын

    *Sz@r az élet, de jó a grafikája!* *Bárcsak ne lenne annyi NPC... [^_^]*

  • @Kayronator
    @Kayronator2 ай бұрын

    Devs c. sorozatot látta valaki?

  • @maksa42
    @maksa4216 күн бұрын

    Javaslom a 13. emelet című filmet!!! Más mint a Matrix…

  • @totoprojects5981
    @totoprojects5981Ай бұрын

    Az élet egy Truman Show és valahol néz minket egy Christof😅

  • @falltom5668
    @falltom566814 күн бұрын

    Kedd délutáni kérdés😂 kedden délután nézem 😂

  • @crepkey
    @crepkey2 ай бұрын

    Tök jó videó! De már a kiindulási pontod is rossz! Az emberi elméket nem kellene leszimulálnod, csak a környezetet.

  • @benjaminlefler3054
    @benjaminlefler3054Ай бұрын

    Jobb hulyenek lenni, es csak nezni de nem latni eskuszom ez a megoldas

  • @merion297
    @merion297Ай бұрын

    😁 Tekerjük vissza oda, hogy "filozófus". A filozófia sosem volt alkalmas arra, hogy kapcsolatba kerüljön a valósággal, csak arra, hogy távoltartsa magát tőle.

  • @BeBestThanYesterday

    @BeBestThanYesterday

    27 күн бұрын

    Am a szimulációhoz csak annyit, hogy egyszerűbb egy 4 Dimenziós hardverről futtatni a playereket és az NPC-ket meg MI-vá programozni valami köztes vagy belső rendszerbe és adni nekik egy mindent átfogó parancsot (mondjuk Túlélni, minnél magasabb szinten! Aminek tegyük fel, hogy a jutalma öröm. És ha hibázik e játék közben, a bünti fájdalom, ami a pusztulás felé vezető utat jelzi. Minden más rájuk van bízva.)

  • @merion297

    @merion297

    27 күн бұрын

    @@BeBestThanYesterday Isten nem engedné. Na erre varrjál gombot. 😏

  • @BeBestThanYesterday

    @BeBestThanYesterday

    27 күн бұрын

    @@merion297 mi az amit isten nem engedne, és melyik? 😉 😘

  • @merion297

    @merion297

    27 күн бұрын

    @@BeBestThanYesterday Ugye? A te érvelésed és az én érvelésem pont ugyanannyira védhető. Mindkettő egy visszaellenőrizetlen és visszaellenőrizhetetlen (ejtsd: filozófiai) levezetés eredménye, csak az enyém még vallási is volt. Erre próbáltam kacsintani. :)

  • @BeBestThanYesterday

    @BeBestThanYesterday

    27 күн бұрын

    @@merion297 Minden elismerésem, de csak annyit tettél, hogy cáfolatként hozzáfűztél egy gondolatot, ami önnagában (tehát egy bármilyen isteni lény létezése vagy akarata) nem cáfolja az én felvetésemet (sőt szerintem egy 4.dimenzió akár az "isteni lények" helyére és közbeavatkozására is megérthető magyarázatot nyújtana). Ezért kérdeztem rá, hogy melyik istenre gondolsz és milyen gondolat alapján állítod ezt? 😀

  • @zalankadvany7938
    @zalankadvany79383 ай бұрын

    kevesebb füvet, cimbora :)

  • @hoestermeloe

    @hoestermeloe

    2 ай бұрын

    Több IQ-t, brother...💀🔫

  • @zitamohacsi5501

    @zitamohacsi5501

    2 ай бұрын

    Teljesen jogos a kérdés a feltevés!

  • @alparcsiki1934
    @alparcsiki19342 ай бұрын

    Nem is rósz elmélet.

  • @mln_83
    @mln_832 ай бұрын

    Képzeld el a mesterséges intelligenciát 300 év múlva.. Szerintem majd simán legenerál egy olyan környezetet amiben te mint résztvevő pont úgy ereznéd, hogy élsz és talán ezért is van benne a végtelen fogalma. Soha nem érhetsz a fizikai végéhez mert nincs..

  • @LorenzoMister14
    @LorenzoMister142 ай бұрын

    Hogy mi az élet értelme? A boldogság.

  • @verai.9260

    @verai.9260

    2 ай бұрын

    Ok, de mi a boldogság? Nem is tud az ember permanensen boldog lenni. Ha beteljesíted a vágyaidat, rövid ideig ugyan érzehetsz boldogságot, de vagy csömöröd lesz, vagy újabb vágyaid keletkeznek; ha nem sikerül elérni a vágyaidat, folyton sóvárogsz. Egyéni életcélként sokkal reálisabb kitűzni az elégedettséget, ami -eltekintve a szélsőséges helyzetektől - inkább a személyiségfejlődésen múlik, mint más tényezőkön. Ha nagyobb perspektívában nézed élet értelmét, lehet az a kapcsolódás más emberekkel, élőlényekkel, netán képződményekkel, sőt idegen civilizációkkal. De ha a teljes egészet nézed... Hát, nekem még nem sikerült megfejtenem, miért van ez az egész, ha egyszer úgyis vége lesz mindennek, az univerzumnak is.

  • @viktorkigyos3839
    @viktorkigyos3839Ай бұрын

    Adam Dougles leírta a Galaxis útikalauz stopposoknak című művében hogy az...! Csak a nálunk 100X intelligensebb egerek alkották...! 😁🤣😂

  • @Baranyi.68
    @Baranyi.682 ай бұрын

    Túl sok Mátrixot néztetek. Ez csak blabla.

Келесі