MONEY, PLEASE - Mennyit keresnek a légi-utaskísérők?

Пікірлер: 26

  • @Akthicer
    @Akthicer2 жыл бұрын

    Sziasztok! Esetleg tudnátok budapesti bázisú légitársaságokról beszélni?

  • @lullaby8820
    @lullaby88202 жыл бұрын

    Sziasztok! Lehetne egy kérdésem? Ha nem olyan légitársaságnál dolgozol aminek Magyarországi telephelye van, mint például az Emirates, akkor ki kell költözni külföldre vagy maradhat az illető Magyarországon?

  • @udvafedelzeten919

    @udvafedelzeten919

    2 жыл бұрын

    Szia! Minden légitársaság megköveteli, hogy legalább másfél órán belül kiérj a repülőtérre, mivel vannak napok, amikor tartalék vagy (standby duty - készenlét). A szabadnapjaidat nyilván töltheted külföldön, azonban ha egy tengerentúli járatot csinálsz, akkor előtte mindenképpen akklimatizálódva kell lenned a bázisod (Emirates esetében Dubai) helyi időzónájához és az előírt pihenő idődnek meg kell lennie, amibe egy adott utazás/ingázás (Budapest és Dubai között pl kb 6 óra) nem megengedett. Szerintünk érdemes minél közelebb laknod az adott bázisodhoz, hogy a lehető legkipihentebben tudjál megjelenni a beosztott járatodra, mert a repülés nem egy hétköznapi munka, nagyon megterhelő a szervezet számára.

  • @lullaby8820

    @lullaby8820

    2 жыл бұрын

    Köszönöm a segítséget!

  • @udvafedelzeten919

    @udvafedelzeten919

    2 жыл бұрын

    @@lullaby8820 Nagyon szívesen! 😊

  • @rekavertes1813
    @rekavertes18132 жыл бұрын

    Sziasztok!😊 A kérdésem az lenne, hogy egy légiutas kísérőnek mennyire van lehetősége felfedezni azokat a helyeket ahova repül a munkája során? Válaszotokat előre is köszönöm!

  • @udvafedelzeten919

    @udvafedelzeten919

    2 жыл бұрын

    Kedves Réka! Köszönjük a kérdésed. A legtöbb fapados légitársaság 30 perces fordulóidővel rendelkezik, ami azt jelenti, hogy oda-vissza utakat repülnek, de előfordul ritkán, hogy ott alszanak az adott desztináción, ilyenkor általában 12-14 órából áll a pihenő ideje a személyzetnek. Leginkább a nemzeti légitársaságoknál van lehetőség felfedezni a helyeket (vagy olyan fapados cégeknél, akik csak tengerentúli utakat repülnek). Ilyenkor minimum 24 órát töltenek az adott desztináción, de van, hogy tervezetten 2-3-4 éjszakát is, a járat menetrendjétől függően 😊

  • @rekavertes1813

    @rekavertes1813

    2 жыл бұрын

    Értem, köszönöm! Szeretnék legiutaskísérő lenni és ahogy néztem itthon a Ryanair és a Wizz air ahová keresnek embereket. Szerintetek melyik lehet a jobb választás?

  • @udvafedelzeten919

    @udvafedelzeten919

    Жыл бұрын

    @@rekavertes1813 Mindkettő ideális választás, ha nem szeretnél sokat távol lenni otthonról, hiszen mindkét légitársaságnak van Budapest bázisa és a fapados kategóriában megállják a helyüket, 2 stabil cégről van szó tapasztalattal a háttérben. Azt javasoljuk nézz utána, gyűjts be minél több információt róluk és amelyikhez jobban húz a szíved, oda jelentkezz. Vagy akár mindkettőt próbáld meg és ha felvesznek, akkor még mindig eldöntheted melyiket fogadd el. A legnagyobb különbség a kettő között amúgy a repülőgépeikben rejlik. Míg a Ryanair Boeing 737-es típusú repülőgépekkel repül, addig a Wizz Airnek Airbus A320 és A321-es flottája van. Nyilván a fizetés is fontos szerepet játszhat egy ilyen döntésben, érdemes megtudni melyik mit ajánl a leendő légi-utaskísérőinek. Ne feledd rossz döntés nincsen, csak döntés létezik és minden döntés vezet valami felé, amely tapasztalatokkal gyarapít és a repülésben sok szuper emberrel ismerkedhetsz meg 🥰

  • @rekavertes1813

    @rekavertes1813

    Жыл бұрын

    @@udvafedelzeten919 Köszönöm szépen a válaszotokat! 🥰

  • @ceciliabalog-benei8213
    @ceciliabalog-benei82133 ай бұрын

    Sziasztok! Felső életkori megkötés van? 40 évesen is lehet jelentkezni, ha az alap feltételeknek megfelel az ember? Köszönöm

  • @udvafedelzeten919

    @udvafedelzeten919

    3 ай бұрын

    Kedves Cecília! Nehéz konkrét választ adni erre a kérdésre, mert légitársaság függő. Azonban hivatalosan nem diszkriminálhatnak senkit a kora szempontjából (sem)

  • @annamariapapp3328
    @annamariapapp3328Ай бұрын

    Sziasztok! Egészségügyi szempontból mi számít kizáró oknak? Jól kezelhető migrén kizáró oknak számíthat szerintetek? Érdemes így még jelentkezni?

  • @udvafedelzeten919

    @udvafedelzeten919

    Ай бұрын

    Kedves Annamaria! Természetesen nyugodtan jelentkezhetsz. A migrén nem kizáró ok, főleg ha jól tudod kezelni és normálisan eltudod látni a munkádat. Lesz egy orvosi alkalmassági vizsgálat amin ha megfelelsz minden további nélkül repülhetsz. Természetesen az orvossal kell közölni az esetleges problémákat, de a migrén nem szokott kizáró ok lenni.

  • @Kira-mq8kw
    @Kira-mq8kw2 жыл бұрын

    Mimi, egyik videóban említetted, hogy akit viszel magaddal egy járatra, ingyen lakhat veled a hotelben max: a reggelit fizeti. (Gondolom ez British Airways). Annak akit viszel magaddal, a repjegy is ingyenes, gondolom fel kell mutatni, hogy ott dolgozó vagy? Az ő check in-je a crew-val vagy az utasokkal történik? Economy vagy buisniss class-ra is ugyan úgy te döntöd el hol üljön, amíg te dolgozol a járaton?

  • @udvafedelzeten919

    @udvafedelzeten919

    2 жыл бұрын

    Személyzeti kedvezménnyel tudunk foglalni jegyet és a check-in az ugyanúgy történik, mint a többi utasnak. Lényegi különbség azonban az, hogy az esetek 99%-ában ezek ún. “tartalék jegyek” (standby), ami azt jelenti, hogy ha marad hely a járaton, akkor felkerül a gépre, azonban, ha nem, akkor maradnia kell. Szerencsére azért van elég jumpseat (személyzeti ülés az ajtóknál) így legrosszabbik esetben ott fog ülni, nyilván ezt a kapitány dönti el, ahogyan azt is, hogy ha van elegendő üres ülés akár business osztályon, akkor oda ültethetjük 😊 Nálam volt példa már mindenre. Volt, amikor egy 12 órás járaton a szerettem jumpseat-en ült, és olyan is, hogy prémium turista osztályon, de volt, hogy business osztályon.

  • @commenthu
    @commenthu Жыл бұрын

    Külföldi járatoknál talán elfogadható a kereset,de annyira strapás ,hogy nem éri meg.

  • @udvafedelzeten919

    @udvafedelzeten919

    Жыл бұрын

    Ez valójában attól függ, hogy kinek milyen céljai vannak. Ahány ember, annyiféle fontossági sorrend 😊

  • @ibolyabalogh4585
    @ibolyabalogh45852 жыл бұрын

    Miért kell ilyen kérdést feltenni, hogy mennyi lehet a fizetése ebben a szakmában? Ennek szigorú magánügynek kell és kellene lennie, és a válaszadást meg lehet tagadni. Vannak olyan országok ahol kerülni kell a pénzről a témát, és illetlenség szóbahozni . Először is anyanyelvi szinten lehet beszélni angolul, és tanulni annyit amennyit a kisfilmben is elmondtak a lányok. Nagyon is észnél kell lenni oda kell figyelni mindenre, hogy minden flottul menjen az egész repülőút alatt, pláne ha több órás útról van szó.

  • @udvafedelzeten919

    @udvafedelzeten919

    2 жыл бұрын

    Kedves Ibolya! Köszönjük szépen a hozzászólást. 🥰 Nagyon sok esetben megkérdezték már tőlünk az utasok a fedélzeten, hogy mennyit lehet ezzel a szakmával keresni, mert sokan gondolkodnak , hogy kipróbálnák magukat. Természetesen ilyenkor mi is mindig meglepődtünk, viszont ahogyan említettük a videóban nem lehet behatárolni, mert minden hónapban más a fizetés, ez a repült órától, szektortól is függ. Ilyenkor a fedélzeten is ugyanezt tudtuk elmondani, ha megkérdezték viszont minden másban tudunk pontosabb tájékoztatást adni és szívesen segítünk bárkinek. ☺️

  • @ibolyabalogh4585

    @ibolyabalogh4585

    2 жыл бұрын

    @@udvafedelzeten919 Köszönöm szépen, engem inkább két kérdés érdekelne. 1, Hogyan lehet egy nagyon hosszú repülőutat egy helyben ülve kibirni, tágasabbak az ülések között a tér, fel lehet állni vagy járkálni stb? 2, Az időeltolódást, hogy lehet elviselni több órás időeltolódásról beszélek. Mennyi időre van szükség az átálláshoz? Mivel eddig még nem volt lehetőségem hosszú útra menni, azért kérdezem meg....... köszönöm!

  • @udvafedelzeten919

    @udvafedelzeten919

    2 жыл бұрын

    @@ibolyabalogh4585 Turista osztályon sajnos a lábtér ugyanakkora egy tengerentúli járaton (nagy gép), mint egy rövidtávú úton (kivéve, ha az adott kabin első sorában vagy az ajtóknál foglalsz ülést -utóbbinál számolni kell azzal, hogy ott mindig hidegebb a levegő) viszont természetesen fel lehet állni sétálni egyet a kabinban, amikor az övek becsatolására utaló jelzés nem világít, mi kifejezetten javasoljuk is, hogy ne ülj 8-10-12 órán át egyhelyben márcsak a lehetséges trombózis elkerülése végett is. Az időeltolódás (jetlag) trükkös egy dolog. Nem szeretjük. Az első pár nap rossz tud lenni, amíg átáll a szervezet. Érdemes minél fárasztóbb programot csinálni napközben, hogy aztán könnyebben realizálja a tested, hogy éjszakára merüljön ki és ne nappal fáradjon le. Azt mondják ahány időzónán keresztül utaztál, annyiszor egy-másfél nap alatt állsz át. De az a véleményünk, hogy ez mindenkinél változó. Valaki érzékenyebb, valaki kevésbé az. Valamint attól is függ mennyi időt töltesz egy bizonyos időzónában és hogy keletre vagy nyugatra repülsz. Reméljük ez a válasz kicsit segített helyére tenni ezt a kérdést 😊

  • @commenthu

    @commenthu

    Жыл бұрын

    Ezt nagyon rosszul tudod.Sőt angol anyanyelvi szinten nem tudsz megtanulni csak,ha kint élsz az adott országban nagyon nagyon sokáig.

  • @geijin9645

    @geijin9645

    3 ай бұрын

    A törvénytisztelő istebperrentette mindenit ibolyka ! Nyugodjunk mar le gyorsangyorsan mivanabba ha megmondják hogy körülbelül mire lehet számítani? Ezt már nemtudjuk de nemis érdekel ugye, takargassa mindenki egymás elől a lapját.?!.... Mekkora hallatlan kategória dekomolyan. Már bocs dehát énis leirhatom az agymenesem ugyanolyan jogokkal es szabalyokkal fegyelmezetten bebiztositva mindenféle jogi megkerülhetetlenségeskedéses varázslat mameszem!

  • @tundenagy49
    @tundenagy492 жыл бұрын

    Végig röhögték az egészet, szánalmas banda!

  • @karolyh.9252

    @karolyh.9252

    2 жыл бұрын

    A szánalmas az te lettél, mert ezzel a minősítéssel leraktad a névjegyed. Ha nem tudsz normálisan megnyilvánulni, ne bámuld mások munkáját!