MOBINGAS DARBE: 5 paprasti, bet veiksmingi patarimai padėsiantys jo išvengti

SPAUSKITE NUORODĄ APAČIOJE IR SUSIPAŽINKITE SU "DASATA" SPRENDIMU JAU DABAR: darbosauga.online/irankiai
-------------------------------
Mobingas, dar žinomas kaip patyčios darbo vietoje, yra rimta problema, kuri paveikia daugelį darbuotojų. Tai gali sukelti stresą, nerimą ir net fizines sveikatos problemas. Kritiniais atvejais darbuotojas gali nuspręsti išeiti iš darbo. Tačiau yra keletas žingsnių, kurių galima imtis, kad išvengti mobingo darbovietėje. Šiame video aptarsime Penkis efektyvius patarimus.
Kurkite tvirtus ryšius tarp kolegų. Vienas geriausių būdų išvengti mobingo darbe yra sukurti tvirtą kolegų ir draugų ratą savo darbo vietoje. Palaikančių kolegų grupė gali padėti jaustis saugiau ir suteikti jums jėgų, palaikymą, jei patiriate patyčias ar priekabiavimą. Be to, geri santykiai su bendradarbiais gali padėti geriau orientuotis darbovietės politikoje ir padėti išvengti konfliktų.
Kitas būdas išvengti mobingo darbovietėje yra nustatyti aiškias ribas su kolegomis. Tai reiškia, kad turite aiškiai suprasti savo lūkesčius ir savo ribas. Pavyzdžiui, jei kolega nuolat prašo pagalbos dirbant su jo projektais ar prisiimti jums nepriklausomą darbo krūvį, svarbu pasakyti „ne“ ir nustatyti aiškias ribas. Be to, jei kolega su jumis kalba taip, kad jums būtų nepatogu, svarbu išspręsti problemą ir aiškiai pasakyti, kad toks elgesys Jums yra nepriimtinas.
Dokumentuokite visus incidentus: jei darbe patiriate patyčias ar priekabiavimo atvejus, svarbu juos užrašyti. Tai apima įvykio datos ir laiko užrašymą, kas dalyvavo ir kas buvo pasakyta ar padaryta. Šie duomenys gali būti naudojami kaip įrodymas, jeigu nuspręsite kreiptis į įmonės žmogiškųjų ryšių atstovą arba pranešti vadovybei. Be to, įvykio įrašas gali padėti geriau suprasti situaciją ir sudaryti planą, kaip išspręsti problemą.
Praktikuokite rūpinimąsi savimi: kova su mobingu darbo vietoje gali būti neįtikėtinai įtempta ir gali pakenkti jūsų psichinei sveikatai. Todėl, svarbu rūpintis savimi ir teikti pirmenybę savo gerovei. Tai gali reikšti, kad reikia daryti pertraukas, prasitempti ar pasivaikščioti, medituoti ar užsiimti pomėgiais ne darbo metu. Tokiais, kurie teikia jums džiaugsmo. Suteikdami pirmenybę savo gerovei, galite geriau susidoroti su bet kokiais darbo vietoje kylančiais iššūkiais.
Kalbėkite: galiausiai, jei patiriate bet kokios formos mobingą ar priekabiavimą darbo vietoje, svarbu pasisakyti. Tai gali būti sunkus žingsnis, tačiau svarbu atsiminti, kad turite teisę į saugią ir pagarbią darbo vietą. Pasikalbėkite su savo vadovu, personalo atstovu ar patikimu kolega apie tai, kas vyksta, ir paprašykite jų pagalbos sprendžiant problemą. Taip pat gali būti naudinga kreiptis patarimo į išorės specialistą, pavyzdžiui, terapeutą ar konsultantą, kuris gali suteikti papildomos paramos ir patarimų.
Apibendrinant galima pasakyti, kad mobingas darbo vietoje yra rimta problema, galinti turėti neigiamų pasekmių darbuotojams. Tačiau, kurdami tvirtą ryšį su kolegomis, nustatydami aiškias ribas, dokumentuodami bet kokius incidentus, praktikuodami rūpinimąsi savimi ir kalbėdami, galite imtis veiksmų, kad išvengti mobingo darbo vietoje ir sukurti pozityvesnę bei pagarbesnę darbovietę. Jei patiriate patyčias darbo vietoje, atminkite, kad nesate vienas ir kad visada galite kreiptis pagalbos.
Dėkui, kad skyrėte kelias minutes. Parašykite apačioje, ar tokie video jums naudingi ir sukursime jų daugiau.
-------------------------------
Vitalijus Krivencov
DASATA komanda
"Darbo saugos bendruomenė"
Spausk ir prisijunk nemokamai prie DSS bendruomenės čia:
/ 339970010516808
-------------------------------
Video kurti buvo naudotos šios technologijos: Chat GPT + Synthesia
Kaip reaguoti į patyčias gyvenime, darbe ir santykiuose su kolegomis? Tikiuosi, kad tai padės jums išvengti nereikalingų konfliktų ir neprarasti pasitikėjimo savimi. #mobingas #moberis #patyčios #dirbtinisintelektas #DASATA #DarboSauga

Пікірлер

    Келесі