Mi történik, ha félsz? - Értsd meg a kényszerbetegséget!

Mi játszódik le agyunkban a kényszerbetegség során és mi ennek az oka? Újabb példákon keresztül mutatom be az OCD működését és világítok rá arra, hogy a hiba nem az ön készülékében van :) ... legalábbis nem úgy, ahogyan sokan képzelik.

Пікірлер: 5

  • @julietfriend
    @julietfriendАй бұрын

    Jo es akkor most mi a konkluzio? Van erre valami vegleges megoldas? OCD-s vagyok es tudom, hogy OCD-s vagyok! Lepjunk mar ezen a ponton tul konyorgom! Igen van ilyen, es igen pont igy mukodik! Mert az egesz youtube tele van ilyen "nagy felismereses senki nem tud semmit errol" videoval, csak elmondjak, hogy mi az ocd es, hogy letezik! HOGY LEHET GYOGYITANI ? ? ? Haho ez itt az igazi kerdes embetek ! ! !

  • @matyasnimrod3458

    @matyasnimrod3458

    Ай бұрын

    Ha tudod, hogy így mûködik, akkor vilàgossá válik, hogy minden félelem igaznak fog tûnni és valósnak, akkor is, ha nem az. Az ocd egyfajta kereslet kínálat elve alapján mûködik. Amíg az egyén részérõl van egy kereslet valami iránt (tisztaság, halál irányítása stb) addig az agy le fogja gyártani hozza a kínálatot és a módot, hogy ezt irányítsa. Az ocd-s témák lényegében râvilágítanak, hogy az élet mely területein van ellenállás az egyénben az élet valósága iránt. Ezek feloldása és befogadása révén megszûnik az ígény az ocd-s kontrollra. Vegyük pl az agresszív kényszergondolatokat. Sehogyan sem kell gyógyítani õket, hiszen tudjuk, hogy mindenkinek vannak ilyen gondolatai. Az ocd-s személynek viszont pont attól lesz sok, hogy nem fogadja be ezeket, ellöki magától és ki akarja iktatni. Egy természetes jelenségre (random gondolatok) reagál elutasítóan. A gyógyulás az egyén gondolathoz, tisztasághoz stb való viszonyulásának megváltoztatásában rejlik. Az ocd lényegében tanít és azt kívánja meg, hogy változz, fogadj be, légy rugalmasabb. Vagy emberileg egy új szintre lép az egyén és ezáltal legyõzi vagy marad aki volt és várja, hogy majd elmúlik, miközben pont ebben a régi énjében gyökerezik.

  • @julietfriend

    @julietfriend

    Ай бұрын

    Lenyegeben fogadd el ami a valosag! Tehat ne hagyd elhitetni a felelmet! De ez gyakorlatban nagyon nehez! Mint ha ujra es ujra felulirna az agy! Tehat az egyen nem kepes uralkodni. Felerositheti stimulans? Koffein, cukor?

  • @matyasnimrod3458

    @matyasnimrod3458

    Ай бұрын

    @@julietfriend igen, ezek felerõsíthetik. Lényegében azért nehéz abbahagyni amit a videóban elmondtam. Mert ha félünk akkor mindig arrafele billen a mérleg, hogy igaz amitõl félünk. Minden élõlény számára a legfontosabb az alkalmazkodás. Nem a világot kell a saját képünkre vagy vágyunkra formálni, hanem nekünk alkalmazkodni. Ahol ellenállás jön létre, ott irracionális reakció keletkezik. Fontos bizonyos technikák elsajátítása, pl a mérlegelés. Ha csak egyetlen motivátor hajt, ami a félelem, akkor perszez hogy ez határozza meg cselekvésünket. Ha egy erõsebb motivátort találunk, pl az életünk egészét látjuk elveszni vagy akár a családunkat, kapcsolatainkat széthullani, akkor ott dönteni kell. Lehet félek a pókoktól, de ha a gyerekem pókok közé esik, akkor legyõzöm a félelmem. Az ocds személy nem állítja magát ilyen döntéshelyzetben és l3nyegében kényelmet keres, így úgy tûnik, hogy nincs is mi között választani. Pedig van és elõbb utóbb súlyos árat fizet az illetõ, ha nem teszi.

  • @loveelart

    @loveelart

    29 күн бұрын

    @@matyasnimrod3458 "Az ocd-s témák lényegében râvilágítanak, hogy az élet mely területein van ellenállás az egyénben az élet valósága iránt. Ezek feloldása és befogadása révén megszûnik az ígény az ocd-s kontrollra." - Ezek a leghasznosabb gondolatok, amikkel valaha találkoztam a téma kapcsán. Hálásan köszönöm! 🙏❤

Келесі