Megpróbálkozom idén a TARPOZÁSSAL

PODCASTÜNK 🎙 ➡ / @pusztapodcast
INSTAGRAM 🌄 ➡ / koloskiss
EXTRA TARTALMAKÉRT CSATLAKOZZ A TAGOKHOZ ➡ / @kisskolos
A sátramról: • ULTRAKÖNNYŰ TÚRAFELSZE...
A tarpról: • ULTRAKÖNNYŰ TÚRAFELSZE...
Puszta Podcast vadkemping videó: • Februári VADKEMPING a ...
ZENE
Rebecca Mardal - Fast Forward, Pause
A videóimhoz az epidemicsound.com-ról szerzem be a zenéket. Ha szeretnél náluk regisztrálni, használd ezt a linket, ezzel is támogathatod a csatornát:
www.epidemicsound.com/referra...
TÚRAFELSZERELÉS
• Túrafelszerelés
MILYEN RUHÁKBAN TÚRÁZOM?
3 évszakos: • SUN HOODIE és egyéb jó...
Téli: • Milyen ruhákban túrázo...
BRINGÁIM
Rózsi: • ROSE BACKROAD GRX RX60...
Fecske: • Mi is az a FIXIE és mi...
TECHNIKA
Kamera: Sony a6100
Objektív1: TTArtisan 35mm f1.4
Objektív2: Sony 16-50mm f3.5-5.6
Drón: DJI Mavic Mini
Puskamikrofon: Rode Videomicro
Csiptetős mikrofon: Boya BY-M1
Állvány: Manfrotto Compact Action
Gimbal: Zhiyun Crane M3

Пікірлер: 17

  • @kamurasta
    @kamurasta Жыл бұрын

    PONYVA!!! Van sok dolog amire nincs bevett magyar kifejezés (pl. az underquilt, ridgeline), meg nem szeretnék kötözködő nyevtannáci lenni, de amire van szavunk azt legalább használd légyszi, sokkal elegánsabb lenne!

  • @mihalyerdei1990
    @mihalyerdei1990 Жыл бұрын

    A ponyvázásál az egyik legfontosabb, ha nem a legfontosabb dolog a megfelelő helyválasztás. Lehetőleg nem mélyedésben, nem keményre döngölt, sokat használt talajon, stb. A kondenzáció elkerülésére is vannak megoldások, kerülni kell a nyitott helyeket pl. Én voltam pár nagyobb viharban ponyvával, megfelelő odafigyeléssel és tapasztalattal menedzselhető a dolog. Szóval hajrá, számomra a legőszintébb dolog évek óta a ponyvázás, remélem bejön neked is!

  • @hikerkate
    @hikerkate Жыл бұрын

    A vidi utan esett le, hogy nekem is van tarpom: a poncso esokabatom tarpnak is felallithato elvileg, de még nem próbáltam ki 😃

  • @andrass.2842
    @andrass.2842 Жыл бұрын

    Tehát a ponyva egyetlen elônye a sátorral szemben az az hogy könnyebb. Semmi mást nem tud jobban. Persze, ha jó idôben túrázol / kempingezel, akkor igazából ponyva se kell. Max arra jó, hogy a reggeli nap ne süssön telibe. A rovarokkal kapcsolatban viszont nem csak arról van szó hogy bemászik a hangya... lehet invázió, szúnyog, ahol én élek midge is. Ezt nem tudod elôre megjósolni ezért ez egy elég erôs voks a sátor mellet. Viharban megint csak a sátrat választanám. A ponyva egy részét magad alá rakhatod, de az akkor sem lesz "bathtub floor". Szélben (viharban) meg...nem is ecsetelem. Szóval szerintem ha sátor nem kell, akkor ponyva se. Ha meg ponyva kell, akkor már legyen sátor. Ha viszont se esô, se szúnyog vagy bármiféle rovar inváziót nem tapasztalsz, akkor nem fogod úgy érezni hogy kell a sátor. Jó kísérletezést és várom a tapasztalatokat.

  • @bourney122
    @bourney122 Жыл бұрын

    Szia Kolos! Idehaza sok mindent kiprobáltam. Sátorról váltottam bivakra, az utóbbi 4évben ponyvával kombináltam, tavaly tél elejére vettem tarpor, mert mégiscsak valamivel könnyebb még a ponyvánál is. A tarp megvéd felülről, a bivakk alulról, nyáron nem is viszek hálózsákot se. A fejhálót javaslom a rovarok ellen, töredék súlya van, mint a teljes belső sátornak, vagy fullbody hálónak.

  • @gabord833
    @gabord833 Жыл бұрын

    Én is ponyvázok. Annak idején még a kedvező ára miatt választottam. Egy minőségibb sátor jóval költségesebb. Formázott ponyvával sosem volt dolgom, de a sima 3x3asnál annyi féle képpen fel tudod állítani a menedékedet, hogy biztosan lesz egy kedvenc. A szúnyogok ellen levendula permettel védekezek. Low budget kategóriaban a ponyva mindenképpen jobb, de egy minőségi ul sátor sajnos verhetetlen szerintem.

  • @hun_thorsten_
    @hun_thorsten_ Жыл бұрын

    Szia! A víz nem folyik a ponyva alá ha vízszintes helyen vagy. Ha meg lejt a talaj akkor kell egy kis árkot húzni a ponyva köré egy kis kifolyóval a mélyebb rész fele és akkor meg van oldva a probléma 😉

  • @Dani-ej1rs
    @Dani-ej1rs Жыл бұрын

    Szia Kolos! Sok sikert kívánok az AK-hoz! (túrázó nyelven nem tudok, de remélem így mondják😅)

  • @andrasnagy8477
    @andrasnagy8477 Жыл бұрын

    Szia Kolos! Nagyon klasszak a videóid. Tavaly magam is belevágtam az Alföldi Kékbe, de csak módjával, mert a klasszik kék befejezését követően a Rockenbauert is csinálom, és elsősorban azt szeretném befejezni. Szeretnék javasolni egy témát, ami egy mai "élményen" alapul, és a másik két túrán sohasem találkoztam ilyennel. A Pácin - Kisvárda szakaszt csináltam éppen (összevissza megyek, nem sorban). A cigándi gátőrháznál egy híd vezet át egy csatornán, mivel máshol nem lehet átmenni a vizen, el kell menned a gáton az őrházig, majd a hídon ámenve a gát másik oldalán vissza. Ahogy az őrház felé közeledtem (ami egyébként pecsételőpont is egyben, a pecsét a híd másik oldalán van), vagy öt-hat , a gátőrház környékén játrszó keverék kutya kezdett vadul ugatva szaladni felém. Eléggé beszrtam, mert készületlenül ért a dolog, még csak bot sem volt nálam, hogy adott esetben védekezzek. Próbáltam szaporázni a lépteimet az őrház felé, hátha ott jobban hallják majd a sikolyaimat, ha valami lesz :), a kutyák meg ott ugráltak körülöttem, és ugattak. Szerencsére nem lett semmi, ahogy a hídra értem (ami azért két-háromszáz méterre volt onnét, ahol az állatok fogadtak), a kutyák abbahagyták az ugatást. Mialatt pecsételtem, ott ültek körülöttem, és rohadt nyugtalanítóak voltak. Aztán amikor a gát másik oldalán elindultam visszafelé, lekoptak, és visszamentek a házhóz. Szóval szívesen látnék egy videót arról, hogy ilyen szituban mit értemes csinálni, magaddal vinni, ha úgy adódik, hogy védekezned kell (van még hátra vagy hatszáz kilométer az Alföldön :). Köszi szépen!

  • @juditzsofia1984
    @juditzsofia1984 Жыл бұрын

    Köszönjük!

  • @kisskolos

    @kisskolos

    Жыл бұрын

    fú ez nagyon durva, köszönöm szépen! ❤️

  • @juditzsofia1984

    @juditzsofia1984

    Жыл бұрын

    Mi köszönjük a jó hangulatú, hasznos videókat 🙂

  • @gaborsiegl
    @gaborsiegl Жыл бұрын

    Himalayaman nek már tarp sem kell , ő annyira kemény, hogy szabad ég alatt alszik a füvön ;)

  • @gabormaraczi1499
    @gabormaraczi1499 Жыл бұрын

    Helló Nekem egy olyan kérdésem volna. Ha olyan sátol megy ki az ember hogy nincs allja. Ott a ponyva részt egy kicsit nem lehetne Föld alá rakni? Mert talán az meg gátolná hogy a víz alá folyon. Vagy az erős szél ellen is lehet jó lenne hogy ne fulljon be. Lehet butaságot amit írok nem tudom

  • @gustavmad

    @gustavmad

    Жыл бұрын

    hali, én amerikai barátomtól tanultam tarpozni és az Ő javaslatára vettem 3m x 3m-es (nem formázott!) ponyvát, amit úgy hajtok minden esetben, hogy legyen alja is a "tarp sátornak". Erre nagyon sok amcsi videó is van ahogy néztem. Más részről követni kell egy logikát is a felállítás során, azaz: 1. nézz fel, hogy semmi ne tudjon rád esni (faág, stb.), ha feltámadna a szél. 2. minden szúrós és a földből kiálló dolgot el kell távolítani. 3. úgy kell hajtani a tarp sátrat, hogy az legyen alja is és az a legjobb ha van egy kicsi lejtése az alvó felületnek (földnek), akkor a lejtéssel megegyező irányban kell rakni a bejáratot, így a "befolyó" víz, csak elfolyik majd alattad (ergó nem áznak el a cuccaid), 4. ha nincs lejtés, akkor egy kis mókolással készíthetsz egy mini (max 5-10cm) emelvényt magad, a derékalj és a cuccaid alá, hogy a befolyó víz el tudjon csak folyni. 5. a szél ellen pedig hajts olyan tarp sátrat, aminek van "ajtaja" is, 6. vigyél magaddal teljes méretű szúnyoghálót is (de persze kenceficét is!), mint ez: Zulu Bed Single és nem lesz gond a kis nyomi vérszívókkal sem.

  • @janosszilagyi8713
    @janosszilagyi8713 Жыл бұрын

    Szevasz. Nem a videóhoz tartozik,de a sajtototokat valahol Csabán meg lehet kóstolni? Koszi

  • @candyflipful
    @candyflipful Жыл бұрын

    A ponyvázás jó pofa dolog, de nagyon szűk a felhasználói lehetősége. Én leginkább rövidebb túrákra ajánlanám, ahol nem várható jelentős eső és nincs komolyabb rovarterhelés. Hosszabb túra esetén én semmiképpen nem kockáztatnék vele, mert amit súlyban vagy térfogatban megtudsz esetleg (!) spórolni az nincs arányba azzal a veszteséggel, ami mondjuk a cuccaid szétázásával vagy mondjuk a szúnyogok - legyek miatt egy nem pihentető 'alvással' kockáztatsz. Ráadásul egy modernebb - komolyabb sátor és egy ponyva relációjában szinte nulla a tömegen és térfogaton való spórolás. (én pénzben sem látom, hogy ez akkora megtakarítás lenne, ha a bolti termékekről beszélünk) Egy 2 személyes sátor már középkategóriás árban is megáll 2- 2,5 kiló és 5-10 l körül, míg a ponyva önmagában majdnem 1 kiló és nagyjából ugyan ez az 5-10 l, amihez még a rögzítőket-feszítőket hozzáadva meg a plusz kiegészítőket, nem látom igazán a létjogosultságát. ... és akkor még bejön a képbe, hogy sokkal körültekintőbbnek kell lenni a helyszín választása esetén. Ez egy többnapos hosszabb túra esetén, ahol nem tudod kiszámolni, hogy pontosan milyen körülmények állnak majd a rendelkezésedre, már lehet komoly gond. Persze az 'életérzés', amit ad, az lehet egyeseknek vonzó és ezt nem is vitatom el, de nem hiszem hogy érdemes benne a praktikát és az logikus érveket keresni, mert ezeket csak nagyon erős belemagyarázással és/vagy nagyon szubjektív szempontokkal lehet csak találni. :)

Келесі