Maratoni felkészülés - Hogyan mérik a teljesítményt

Instagram:
/ lilla_vlogja
Facebook:
/ lillavlogja
Email:
lillavlogja@gmail.com
Zenék:
Horváth Barnabás Botond (Intro)
Daniel Blake - Anywhere The Wind Blows
One Night Only - Say You Don't Want It

Пікірлер: 21

  • @barnalaci
    @barnalaci11 ай бұрын

    Egy egyszerű csíptetős vagy bármilyen mikrofon sokat dobna a videón, ha már a kamera- mélységélesség profi. Kell, mint egy jó futócipő!

  • 11 ай бұрын

    Szerintem is, és talán nem is kell venni drága mikrofont, ha van egy sima jack csatlakozós headsetje telefonhoz, ami a kamerába is bedugható, már azt közelebb hozva javulhat talán a hangminőség, bár így nehéz bármit is mondani, nem tudjuk, mik a mostani beállítások és eszközök.

  • @godzsy

    @godzsy

    11 ай бұрын

    Szia Lilla! Ha már technikai javaslatokkal élnek nézőtársaim, én is bátorkodnék, hogy térj át a kameráddal 25p vagy 50p-re. Ezzel kiküszöbölheted a villódzós felvételeket. Ugyanis Európában 50Hz-en működnek a lámpák, szerintem neked most a kamera 30p-be rögzít. A shutter speed pedig legyen 1/50, az alá ne menj, mert szaggatni fog a kép. Ha iPhone-nal készültek azok a felvételek már abban is van lehetőség átállni PAL rendszerre.

  • @shenmaster2993
    @shenmaster299311 ай бұрын

    Szuper videó lett, és nagyon jó volt látni újra

  • @01CassieGrace
    @01CassieGrace11 ай бұрын

    Az első videód hatására kezdtem el futni újra 7 év kihagyás után :)

  • 11 ай бұрын

    Örülök, hogy sikerült hasznos tanácsot adni, nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy sikerül majd a maraton. Ha úgy alakul, akár pacsizhatunk is egyet, megyek én is ;)

  • @mr-robot4217
    @mr-robot421711 ай бұрын

    ❤❤❤

  • @juditbreznyik6996
    @juditbreznyik699611 ай бұрын

    Nagyon jó videó köszi! A "zónák" app amit említettél a "zones for training" az appstore-ban?

  • @chefgross112
    @chefgross1125 ай бұрын

    Gyere hozzám ,drágám,, Svàjcban mint tündérnőm leszel karban tartva. Még cifrázni is fogom , elhiheted,, 😍😍😍😍

  • @ritvike
    @ritvike11 ай бұрын

    Mindent bele :)

  • @katasz7604
    @katasz760411 ай бұрын

    Szia Lilla! nagyon régóta halogatom a gyógytornát, de elég gyakran lesérülök, így azt hiszem nem várhat tovább. Tudnál elérhetőséget adni a te gyógytornászodhoz?:)

  • @imremacsar6475
    @imremacsar647511 ай бұрын

    Off: Magyarósi Csaba vlogján azt említetted, hogy ha indonézia, akkor ne Bali, hanem van szebb sziget. Melyik szigetet javaslod meglátogatásra? Előre is köszi válaszod! On

  • @pONtosanAz
    @pONtosanAz11 ай бұрын

    Minden elismerésem kegyednek, nem nyalizásképpen írom mindezt, pusztán a véleményemet vetem virtuális papírra, virtuális tintával. Kézcsók 👌🤝

  • @ckcsenul2758
    @ckcsenul275811 ай бұрын

    Pont spiroergometriás felmérésből írtam a gyógytornász diplomámat. :D

  • @ANUBISZ
    @ANUBISZ8 ай бұрын

    Nem tudom ez hogy lehet itt 20,25 ezer, mikor néztem ilyen vizsgálatokat, 150,200 körül voltak, ahol a Laktát küszöböt is mérnek, stb.... Teljesítményélettani vizsgálat - spiroergometria laktátméréssel (futószalag- vagy Cyclus2 kerékpár-ergométeren) 165 000 Ft A spiroergometriai terheléses élettani vizsgálat részei A vizsgálat előkészítése, nyugalmi vizsgálatok elvégzése (vérnyomás, általános anamnézis felvétel). A terheléses vizsgálat háromféle alapvető protokoll alapján történhet: Huzamos ideig tartó állandó terhelés (steady state állapot); Fokozatosan növekvő terhelés (az anaerob küszöb-szint meghatározására szolgál); Fokozatosan növekvő terhelés, amely a kimerülésig tart (vita maxima, a sportoló szubjektív érzése alapján vet véget a vizsgálatnak). Spiroergometriás vizsgálat alatt az általános mért értékek percenkénti légzésszám; légzési térfogat; légzési perctérfogat; kilélegzett levegő oxigénkoncentrációja; kilélegzett levegő szén-dioxid-koncentrációja percenkénti oxigénfelvétel; percenkénti szén-dioxid leadás; Respirációs kvóciens; relatív oxigénfogyasztás; oxigénpulzus; légzési ekvivalens. A méréshez kapcsolód küszöbértékek: aerob küszöb; anaerob küszöb; laktát-küszöb. A különböző tesztprogramok futtatásával az ergométerek és spiroergométerek által képet kaphatunk a sportoló edzettségi állapotáról (kitolódott küszöbértékek), illetve maximális teljesítményéről.

  • @Zsoltrepasy
    @Zsoltrepasy11 ай бұрын

    outro 🤣

  • @petertakacs3402
    @petertakacs340211 ай бұрын

    Egy komoly balesetem miatt bekerültem egy szanatóriumba. Ott megdöbbenve láttam, hogy nagyon-nagyon sok ember azért kapott csípő protézist (60 évesek elmúltak már), mert régebben versenyszerűen futottak. Szóval ezzel számolj.

  • @JanosHalmaiDev

    @JanosHalmaiDev

    11 ай бұрын

    Úgy gondolom azok az emberek akkor 30-40 éve lehettek fénykorukban. Akkor még nagyon más szinten állt az ide vonatkozó kutatás fejlesztés. Így kevésbé is voltak meg a lehetőségek a védekezésre. Ma feltételezem, megfelelő étrend kiegészítőkkel, odafigyeléssel, tudományos háttérrel csökkenthető a kockázat. Lilla jó kis videó lett, szurkolok! :)

  • 11 ай бұрын

    Egyáltalán nem jelenti ez azt, hogy neki is csípőprotézise lesz, főleg ha egy normális edző dolgozik vele. Másrészt Lilla nem versenyszerűen fut, az egy teljesen más világ.

  • @lajoskovacs1052

    @lajoskovacs1052

    11 ай бұрын

    Én 50+ kaptam, de előtte (és utána sem) futottam 20 m-nél többet 😝. Fő a kényelem...

  • @petertakacs3402

    @petertakacs3402

    11 ай бұрын

    @@lillaszabadi4980 Nekem mindegy, csak leírtam a tapasztalatom. Aztán, hogy ki-mit csinál az már egyéni probléma.