Maldyvai savarankiškai! Atokiausios salos. Kelionės dienoraštis

Tęsiame kitokią kelionę po Maldyvus savarankiškai. Atskrendame į atokias Maldyvų salas, kur paplūdmiuose ir mieste nesutinkame jokių kitų turistų. Kodėl čia gyvenimo ritmas visai kitoks, ką čia galima veikti? Kaip atrodo garsiausi Maldyvų rūmai, kur gyveno didžiausias Maldyvų nacionalinis didvyris? Ir kodėl čia niekada nepamirši, kad "tikrieji Maldyvai" - konservatyvi musulmoniška šalis?
Prieš jus - Hanimadhoo, Utheemu salos, kur nėra alkoholio, maudytis su glaudėmis galima tik viename siaurame paplūdimyje, užtat labai skanus maistas ir nuostabi atmosfera.
Jei patiko, sekite „AŽ kelionių Facebook: / azkeliones
Išsamus kelionių vadovas po Maldyvus: augustinas.net/maldyvai-daug-d...

Пікірлер: 7

  • @azkeliones
    @azkeliones4 ай бұрын

    Išsamus mano kelionių vadovas po Maldyvus: augustinas.net/maldyvai-daug-daugiau-nei-svajoniu-salis-28508

  • @lauryius
    @lauryius4 ай бұрын

    kam ta veida tiek pritraukt?

  • @azkeliones

    @azkeliones

    4 ай бұрын

    Atsitiko taip: sugedo mikrofonas jau po pirmų videodienoraščio įrašų Maldyvuose (tad tik pati pirmo dienoraščio Malėje pradžia įrašyta su mikrofonu - kzread.info/dash/bejne/pHyE2bmxY9KdYdI.html ). Filmuojant be mikrofono lauke, jei telefonas toliau veido, žodžius bemat užgožia aplinkos garsai (pvz. bangos paplūdimy, automobilių eismas Malėje). Kituose mūsų kelionių videodienoraščiuose to nėra ir nebus, mikrofonus turime naujus - čia irgi turėjo būti filmuojama iš toliau :) . Žr. pvz. kzread.info/dash/bejne/mWqu1rGIoLW2iLA.html

  • @basedpatriotLT
    @basedpatriotLT4 ай бұрын

    Na tikrai keista, kad sala su vos 3000 (ar kiek ten) gyventoju, kuri turi INTERNATIONAL oro uosta ners labai mate turistu :)

  • @azkeliones

    @azkeliones

    4 ай бұрын

    Ten situacija tokia, kad oro uostas "international" labiau ant popieriaus, nes į užsienį mažai reisų. O tie turistai, kurie atskrenda, paprastai iš karto iš oro uosto prieplaukos gabenami į "resortus" (privačias salas-viešbučius be vietos gyventojų) aplink - t.y. Hanimadū ir būna tik oro uoste. Tai Maldyvuose įprasta - seniau visas Maldyvų turizmas buvo toks, o į "gyvenamas salas" turistai net negalėdavo paprastai patekti. Apie tai daugiau pasakosiu kitame (trečiame) video, kuris bus kaip tik iš tokio "resort'o". Dabar galima keliauti ir į gyvenamas salas, bet iš incercijos polisinis turizmas daugiausiai yra į tuos "resortus" bei vos keletą "naujųjų kurortų", kuriais virto kelios gyvenamos salos prie Malės, kaip Mafušis (apie Mafušį bus ketvirtas serijos video). Tuo tarpu likusios salos beveik be turistų. Hanimadū atveju jie plečia oro uostą ir tikisi, kad, jį išplėtus, bus daugiau tarptautinių skrydžių - viešbučio savininkas, pas kurį buvom vieninteliai svečiai, daug iš to tikisi. Kita vertus, gali būti kad ir tada nemaža dalis turistų ir toliau naudos Hanimadū tik kaip tarpinę stotelę pakeliui į "resortus" - tuos, kuriems šis oro uostas arčiau Malės.

  • @basedpatriotLT

    @basedpatriotLT

    4 ай бұрын

    @@azkeliones gaketu padaryt koki švarų naują kurorta, nes mafusis tai aiukslinas kiek skaitau jusi bloge. Kazkaio ne iki galo daro, kad nesugeba elementarios svaros ir tvarkos palaikyt kurorte

  • @azkeliones

    @azkeliones

    4 ай бұрын

    Na tai "resortai" (privačios salos) labai švarūs. Ten tik turistai - o jei ką prišiukšlina, daugybė darbuotojų, nuolat tvarko. Tuo tarpu "gyvenamose salose" tokia kultūra... Reikalas tas, kad toksai "švaros ir tvarkos kultas" yra tik Vakarų pasaulyje (Europoje ir kur gyvena europiečių palikuonys - JAV, Kanada, Australija...). Na dar keliose pasaulio vietose jis įvestas griežtais politiniais sprendimais (kaip Singapūre). Bet daugelyje kultūrų - tarp jų maldyviečių - tos švaros, kaip ją suprantam, nelabai ir reikia, jiems nebado akių kažkur numesti buteliai ar pan. Tai jie Mafušyje gyvena, kaip įpratę, kažkiek šiukšlina, ne taip tvarkosi kaip Europoje, jiems tai akių nebado... Na čia panašiai kaip tarkim, JAV įprasta eiti į namus su batais - man iš Europos atrodo labai keista, į namus šitaip prinešama purvo, namai atrodo mažiau tvarkingi/švarūs - bet amerikiečiams tai norma. O va Maldyvų tradicinėse salose net į parduotuves be batų ir į Mafušio viešbučio koridorių galima tik be batų - tai gal maldyviečiams atrodytų, kad Europoje labai nešvaru, nes visur, išskyrus namus, einama su batais... Na, kas kam atrodo švaru/tvarkinga priklauso nuo kultūros. Kas vieniems atrodo nešvara (pvz. gatvėse primėtyti buteliai ir šiukšlės mums), kitiems taip "nebado akių", ir atvirkščiai.

Келесі