Maciej Mazur Wicemistrzem Świata Karate Shinkyokushin 2019

W dniach 9-10.11.2019 w Tokio po raz 12 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushin. Pierwszy raz w historii tej imprezy czyli od 1975 roku Polak znalazł się w finale. Tytuł Wicemistrza Świata zdobył Maciej Mazur z Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate.
Maciek stoczył 7 pojedynków. W drodze do finału pokonał między innymi wicemistrza Rosji Siergieja Kuriagina, następnie zwyciężył aktualnego mistrza świata w kategorii do 80 kg Shota Maeda, a także wygrał z mistrzem Europy z 2019 roku w wadze ciężkiej Eventasem Guzaskasem.
Najtrudniejszą walkę Polak stoczył w półfinale z multimedalistą mistrzostw świata i Europy Valerijem Dimitrowem. Był to szósty pojedynek tych zawodników, dotychczas zwyciężał zawsze Dimitrow. Tym razem po trzyminutowej rundzie i dwóch dogrywkach sędziowie ogłosili zwycięstwo naszego zawodnika. W ten sposób Mazur dostał się do wymarzonego finału, w którym spotkał się z aktualnym mistrzem świata otwartej kategorii wagowej, Yuji Shimamoto.
Walka była zacięta, a obaj zawodnicy pokazali niesamowity hart ducha. Po trzech minutach sędziowie wskazali zwycięzcę, a tytuł mistrza świata pozostał w Japonii.

Пікірлер: 20

• @piotrmarzec1985
    @piotrmarzec19854 жыл бұрын

W I E L K I E G R A T U L A C J E dla pierwszego Polaka, który stanął na podium w tak prestiżowych zawodach! Życzę samych sukcesów Maciej!

@mikoajdetko3320 Жыл бұрын

To Maciek Mazur powinien zdobyc puerwsze miejsce! To on w pelni zasluguje ale ze walczyl z japonczykiem to on mial latwiej bo bonys ma za samo to ze jest japoncem i do tego walczy w swojej ojczyznie i zostal wybrany przez rodakow. Mimo wszystko Maciej Mazur jest numer 1 w kyokushin i mistrzem swiata w kykushin karate. GOAT!!!

• @piotrpiatkowski8567
    @piotrpiatkowski85674 жыл бұрын

Maciek czuj się mistrzem!

• @krzysztofmichalik9310
    @krzysztofmichalik93104 ай бұрын

Gratulacje dla Pana Macieja. Czy formuła K1 stworzona chyba właśnie przez Shinkyokushin jest nadal prowadzona? Jeśli tak, to gdzie ma kanał?