Les a zvěř

Filmový dokument Českomoravské myslivecké jednoty o lesu, zvěři a myslivosti.

Пікірлер: 32

  • @armyrepelentcz4090
    @armyrepelentcz40904 ай бұрын

    Pánové, to se vám podařilo, parádní - lovu zdar !

  • @MarieKmentova-vd2zr
    @MarieKmentova-vd2zr4 ай бұрын

    Pro laika jako já,velice zajímavý dokument, děkuji.

  • @hunter_sumava
    @hunter_sumava4 ай бұрын

    Moc hezky natočený. A jen dementi to budou popírat. Situace je vážná a změny nevyhnutelný. Jak tam říkají, není to všude.. Ale jsou lokality kde jsou situace extrémní. Stačilo aby tyto oblasti vidělo pár chytráčků co tohle popírají.

  • @kralikondrej9580
    @kralikondrej95804 ай бұрын

    pěkný dokument

  • @forestman2forestman244
    @forestman2forestman2444 ай бұрын

    zaměřit se na intenzivní lov v lese (bez ohledu že tam zvěř moc klidu nemá) se vytlačí do luk a polí, kde bude dělat škody na zemědělských kulturách :) to mě trochu pobavilo...

  • 4 ай бұрын

    Pokud budou únosné stavy zvěře, nebudou vznikat významné škody ani v lesích ani na zemědělských kulturách, krajinu je nutno posuzovat komplexně.

  • @forestman2forestman244

    @forestman2forestman244

    4 ай бұрын

    správně, takže do lesa zakážeme přístup veřejnosti, aby bylo možno provádět lov a v zemdělských plodinách nakážeme průseky..

  • @ladisprikryl6886

    @ladisprikryl6886

    4 ай бұрын

    V dokumentu je zmíněn stres kterému je zvěř vystavena, tento stres je v dnešní době nepřetržitý přes den ruší zvěř neukáznění turisté (cyklisté, psíčkaři atd.) a v noci je je zase stresují lovci a k tomu ještě příchod a podpora velkých šelem, možná by nebylo marné zaměřit se tímto směrem v žádném případě nezpochybňuji smysl tohoto dokumentu, nicméně jak bylo také zmíněno v dokumentu kde že je ta péče ? V čem v dnešní době spočívá ? @

  • @petrcervan926
    @petrcervan9264 ай бұрын

    Bydlím v Chýši a brečím 😭 když chodím po lese a vidím jak na to tady Chára sere... Vůbec neplní svoje povinnosti a jen zve hosty a provádí poplatkové lovy 😡 Tohle už nemá s myslivostí nic společného. Tohle je špinavé,novodobé podnikání s trofejema 😡

  • @amnosice7503
    @amnosice75034 ай бұрын

    👌

  • @Piduch85
    @Piduch854 ай бұрын

    Ještě mají LČR zmínit jejich politiku ohledně pronájmu honiteb. V dnešní době se platí za její pronájem i milionové částky. A jaký hlupák bude platit takové peníze za vystřílenou honitbu. Dokud se toto nezmění, tak to bude vypadat tak, jak to vypadá.

  • 4 ай бұрын

    Lesy ČR jsou vlastníky 971 volných honiteb a obor. Z tohoto počtu jich 736 pronajímají a zbylé provozují ve vlastní režii. Cena za pronájem honitby je výsledkem otevřeného výběrového řízení a odráží výsledek poptávky po honitbách. Atraktivita honitby není založena pouze na početním stavu zvěře, ale na kvalitě zvěře, rozmanitosti krajiny, dostupnosti lokality, zázemí v honitbě, místními vazbami, apod.. Pronajaté honitby Lesů ČR představují pouhých necelých 13 % všech honiteb v ČR (celkem v ČR je cca 5770 honiteb). Tvrzení, že „…tak to bude vypadat, tak jak to vypadá“ se tedy nemůže zakládat na pravdě, jelikož 13 % pronajatých honiteb LČR zřejmě neovlivňuje převládající počet společenstevních honiteb, spíše naopak….

  • @Piduch85

    @Piduch85

    4 ай бұрын

    @ vaše odpověď je pro mě neuspokojivá. Srovnávat počet vámi pronajatých honiteb s celkovým počtem je nesmysl, jelikož ostatní mohou být převážně polní. Pokud chcete dělat chytré závěry, porovnejte je s honitbami lesními. Pak se dostaneme k přesnějším informacím. A ne vytrhávat věci z kontextu. Na tomto stavu máte bohužel největší podíl viny právě vy svým přístupem k honitbám, společně s dotační politikou v zemědělství. Tzn. smrkové monokultury a do toho ohromné lány s řepkou a kukuřicí. Ideální pro rozmnožování zvěře bez možnosti řádného odlovu. Co se týče pronájmu, tak ano. Rozhoduje VŘ, ale nikdo si nebude pronajímat honitbu za milion korun díky rozmanitosti krajiny 😂😂a když za to ty peníze dá, tak to přeci nevystřílí dle vašich představ, aby další rok platil to samé jen kvůli krásné přírodě, když tam zvěř nebude🤷‍♂️

  • @janinaanorwen7914
    @janinaanorwen79144 ай бұрын

    V dokumente padlo vyjadrenie, že nie je cieľom nejaký druh zveri vyhubiť, pretože ekosystém je dôležitý ako celok. Druhá zásadná informácia bola, že zver sa množí do úživnosti prostredia - ak je potravy veľa, bude veľa zveri. Ak je potravy menej, ani zver sa tak nenamnoží. Prečo si do tohto vzorca nepridáte šelmy? Tie na jednej strane patria do funkčného ekosystému a na druhej sa budú množiť len tak, aby im vystačila korisť (navyše šelmy sú K-stratégovia, takže toto pravidlo je u nich jednoznačnejšie než u ich raticovej koristi). Šelmy by pomohli vyriešiť problém s nadbytkom zveri a nadmerným spásaním či ohryzom zadarmo a veľmi efektívne. Žiaľ, v dokumente bol spomenutý len vlk a aj to len ako stresor zveri. Vo všeobecnosti považujem tento dokument za veľmi pokrokový v porovnaní s bežnými názormi. Stále však nedokáže prekročiť hranicu presvedčenia, že šelmy sú škodná a konkurent človeka. A toto presvedčenie je na škodu nás všetkých.

  • @freddyfazbear3598

    @freddyfazbear3598

    3 ай бұрын

    jaký typ šelmy byste chtěla přidat do českých lesů

  • @Martin_Krutina

    @Martin_Krutina

    2 ай бұрын

    @@freddyfazbear3598 Tygry😀

  • @JLesana
    @JLesana4 ай бұрын

    Ajajaj😂

  • @user-jq7vx6rc5t
    @user-jq7vx6rc5t3 ай бұрын

    Nakonec se matka Země postará o nás všechny po nás se jen oklepe a pojede dál ať se stane cokoliv

  • @kubajesko3390
    @kubajesko33904 ай бұрын

    Nejenže pronajímají honitby za miliony, ale ať také řeknou kam a za kolik prodávají naše české dřevo a kolik na tom všem mají zisk.

  • @wildboar4531

    @wildboar4531

    4 ай бұрын

    Chce se mi zvracet.......

  • @michalnavratil3188
    @michalnavratil31884 ай бұрын

    Je otřesné, že už nám z komerčních důvodů v lese vadí i zvěř. Nejpřemnoženější zvíře na zemi je člověk a občas by se měl taky ohlédnout jaká spoušť zůstává po něm. Okousanej strom je v poměru se škodami co vytváří člověk k smíchu.

  • @Houby-a-ryby-s-Jakubem
    @Houby-a-ryby-s-Jakubem4 ай бұрын

    kocourkov v přímém přenosu v rybářství je to podobné .... jenom težit peníze

  • @miroslavsibor67
    @miroslavsibor672 ай бұрын

    Vy by jste byli nejradši všechno vystřílet aby tu nic nezůstalo. Je mi z toho na nic. Než aby se teda v tom případě udelala ochrana kolem těch stromků (oplocenka) tak se radši bude střílet zvěř. Přeju vám aby vám to příroda vrátila vsechno i s urokama. Dnešní myslivci ( aspon u nás) střílí hlava nehlava všechno. Nejvíce srdcervoucí je to že např. u nás je vysoké zvěře minimum a ty zelení bezmozci bez váhání střelí zdravého špičáka. Jen z toho duvodu aby ho nemohl casem strelit nekdo jiný a nemel větší trofej než on. Ano střílení zvěře ano. Ale regulace zvere a geneticky špatné kusy.

  • @tomasdlabaja7297
    @tomasdlabaja72974 ай бұрын

    To sou kydy