Лекція Катерини Яковленко «Назад у майбутнє» | Земля під нігтями нагадує мені запечену кров

Коли вести початок сучасного мистецтва в Україні? Якщо воно почалося не сьогодні, то чому все починається з початку? Коли померла картина і хто втановив на її могилі героїчний пам'ятник? Що лишається, коли здається, що нічого нема? Зрештою, куди ти дивишся, Ангеле історії?
У цій лекції Катерина Яковленко говорить про роль периферії, маргінальність, картиноцентричність, текст та дослідження сучасного мистецтва України. Про далеке - близьке, про чудеса за полчаса, про кінець кінця, і 1990-ті, які постійно повертаються.
Катерина Яковленко - шефредакторка сайту Суспільне Культура, дослідниця сучасного українського мистецтва та кураторка. Упорядниця книги «Чому в українському мистецтві є великі художниці» (2019), «Кураторський посібник» (2020), співредакторка спеціального випуску «Euphoria and Fatigue: Ukrainian Art and Society after 2014» журналу Obieg про українське мистецтво (2019). Є співкураторкою української частини проєкту Secondary Archive.
__________________________________________________________________________________
«Земля під нігтями нагадує мені запечену кров» - це проєкт про історії жінок, географію війни та спільні досвіди шести українських мисткинь, де сплелося багато історій та свідчень.
Проєкт Secondary Archive, учасницями якого є художниці, представлені в експозиції, починався як спроба зафіксувати пряму мову мисткинь, коли їхня роль у мистецькому середовищі все ще крихка. Коли чоловіки починають війни, голоси жінок можуть ставати тихішими. Громадська організація Північна культурна столиця зібрала свідчення жінок, які пережили окупацію Чернігівщини.
В діалозі з цими історіями створена робота Ольги Кузюри, сім’я якої також походить з цього регіону. Kinder Album представила серію робіт, натхненних некрологами та історіями пам’яті з деокупованої Харківщини, зібраними проєктом Меморіал. У своїй роботі Дар’я Молокоєдова працює з образом власного дому дитинства, який залишається недоступним у прифронтовому Краматорську. Маргарита Половінко, волонтерка-парамедикиня, власною кров’ю змальовує пейзажі - подекуди абстрактні, подекуди - із впізнаваними краєвидами її рідного Кривого Рогу. З ними римується панорама Чорного моря Даші Чечушкової, що її художниця закарбувала після підриву росіянами дамби Каховського водосховища. Врешті, цей діалог виходить за межі сьогоднішньої війни в Україні. Анна Звягінцева звертається до почутої у дитинстві поради завжди мати при собі солодощі.
__________________________________________________________________________________
Виставка «Земля під нігтями нагадує мені запечену кров» підтримується Фондом «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.

Пікірлер

    Келесі