Legenda Sony [Reduktor Szumu]

Ғылым және технология

Kolejnym gigantem audio, którego chcę wam przedstawić, jest firma Sony. W odcinku historia firmy oraz kilka, moim zdaniem, ważnych produktów i serii produktów, firmy Sony.
Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook'u:
/ reduktorszumu
Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:
reduktorszumu@gmail.com
Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce szeroko pojętej elektroniki - RS Elektronika
/ @rselektronika
Zapraszamy na stronę reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Пікірлер: 448

  • @bartek.szuster
    @bartek.szuster6 жыл бұрын

    Sekcja o kineskopach Trinitron - łapa w górę! Szkoda, że tak krótko!

  • @kapinioni
    @kapinioni6 жыл бұрын

    na początku lat 90 nazwa SONY to był synonim przeluksusu, miałem ten katalog audio video 91 i 1000 marzeń, które teraz realizuję 😆

  • @adamus000

    @adamus000

    5 жыл бұрын

    Co prawda to prawda tysiące razy go obejrzałem.

  • @lonka1980

    @lonka1980

    3 жыл бұрын

    Idealnie w punkt😀

  • @musicboomnation1157

    @musicboomnation1157

    Жыл бұрын

    chyba synonim gówna

  • @jacek1929

    @jacek1929

    Жыл бұрын

    ​@@musicboomnation1157 a coś bliżej czy tylko napisałeś aby napisać ?

  • @marcinnowak656
    @marcinnowak6566 жыл бұрын

    Panie Krzysztofie kolejny genialny materiał. Dziękuję. Sony bardzo poważam ale właśnie, jak większość, wolę te starsze produkty. Hi-Fi Sony to było kiedyś moje marzenie. Takie serie jak ES, QS to były sprzęty marzenia. Choć QS miało modele bliźniacze w tańszych seriach. Niestety na wieżę segmentową nie było mnie stać. Spotkałem się kiedyś z ostrą krytyką mechanizmu z nieruchomym laserem w CD, który Sony stosowało w topowych modelach a także z krytyką mechanizmu Stable Platter Pioneera z ust człowieka, który jest dystrybutorem wielu znamienitych marek na Polskę. Bardzo mnie to zdziwiło. Na moją uwagę, że ten mechanizm stosowała także Wadia i EAD zareagował oburzeniem pomieszanym wręcz ze złością. Co do Sony chodziło o bezwładność przesuwającego się silnika z talerzykiem i płytą, względem bezwładności lżejszej głowicy laserowej przesuwającej się pod płytą, masa, a co za tym idzie pewność odczytu. Do dziś się zastanawiam czy to aby nie jeden z audiofilskich mitów. Może temat do odcinka AudioVoodoo. Pamiętam jak marzył mi się Walkman Sony, który w końcu kupiłem i mam do dziś. Sprawny. Mam też odtwarzacz CD Sony segment do wieży. Działa znakomicie od wielu lat. No i zestaw midi z serii LBT, w którym niestety padł laser w kompakcie, reszta sprawna. Miałem a właściwie dalej mam też telefon z serii Walkman ale jakość dźwięku z niego jest fatalna i już go nie używam. Szkoda, że nie wspomniał Pan o samochodowym sprzęcie Sony. Wiem, że nie był tak poważany jak Alpine, Clarion czy Pioneer ale była seria Mobile ES oraz XES i kilkanaście co najmniej wybitnych konstrukcji jeszcze. Dołączam się do prośby innych. Czekamy teraz na legendę Pioneera, Denona, Onkyo, Yamahy a może Rotela albo Nakamichi. Pozdrawiam Pana i innych fanów dobrego brzmienia i sprzętu.

  • @tomzalewski9797
    @tomzalewski97976 жыл бұрын

    Jak zwykle świetny odcinek.... uwielbiam reduktora szumu... Pana wiedza jest olbrzymia i przy tym świetnie się pana słucha .. JEST PAN JAK NAD 3020 ☺☺☺ Wielkie dzięki za to że są tacy ludzie jak Pan . Pozdrawiam

  • @tdgaweda

    @tdgaweda

    6 жыл бұрын

    Szacunek za i czas poświęcony na przygotowanie odcinka. Fajnie się tego słucha, taka perełka wśród zalewu youtubowego szamba.

  • @jackwitkowski7818
    @jackwitkowski7818 Жыл бұрын

    Kolejny materiał, który dopiero teraz obejrzałem, pomimo 5 lat w sieci. Sony, to kolejny koncern, który mocno przez parę dekad, siedział w branży audio i wideo. Firma, która stworzyła parę przełomowych rozwiązań i produktów, które na zawsze ukierunkowały rozwój branży. Fajnie, że Pan przypomniał o tych "przełomach", one naprawdę zrewolucjonizowały całą branżę. Ode mnie dodam, że firma Sony, w szczególności w latach '90, miała bardzo rozwinięty dział marketingu i reklamy. Jako nastolatek, interesowałem się sprzętem hifi i wideo, i wysyłałem prośby do różnych firm po katalogi czy materiały reklamowe, i właśnie Sony, była na mojej liście takich firm. Z katalogów już posiadanych należało wyciąć już gotową prośbę, gdzie należało zaznaczyć jakie działy mnie interesowały, czyli sprzęt hifi, TV i wideo, portable audio, profesjonalne recordery, i wiele innych, i takie też katalogi przysyłali. Wysyłając co roku "zapotrzebowanie", można było być na bieżąco z nowymi produktami firmy, często otrzymując przesyłkę zawierającą po kilka dość grubych katalogów obejmujących większość produktów z różnych działów firmy... To były fajne czasy... ;-). Pozdrawiam.

  • @michaui
    @michaui6 жыл бұрын

    Dziękuję za ten odcinek. Akurat ostatnio buszuję w temacie i chciałbym stanąć w obronie wzornictwa sprzętu Sony z pierwszej połowy lat 80-tych. Niedawno za śmieszne pieniądze kupiłem zestaw serii Session 410 z 1985 roku. Podobny jak w prezentowanym filmie w 28:25 tylko w wersji srebrnej. Brak pokrętła głośności wcale mi nie przeszkadza. Tuż obok dużych i wyraźnych przycisków 'volume' umieszczony jest przycisk szybkiego wyciszenia. Przy starcie wzmacniacz płynnie podgłaśnia się do ostatniego ustawienia. Każdy kontakt z aluminiowymi kwadracikami to przyjemne doznanie sensoryczno - wzrokowe. Po prostu chce się to wszystko dotykać i obserwować zmiany na pięknym wyraźnym wyświetlaczu. Te sprzęty pojawiły się zaledwie kilka sezonów po retro-dębowych deskach i dla ówczesnych klientów taki design musiał być skokiem w hiperprzestrzeń. Z resztą w kinach śmigały Gwiezdne Wojny i wiele innych filmów SF gdzie w przedstawianej wizji przyszłości dominowały właśnie takie prostokątne, kolorowe sensory. Gałka to był symbol starych analogowych czasów. Poza tym po co komu gałki skoro właśnie wprowadzono zdalne sterowanie! Dostępne oczywiście za spore pieniądze w postaci dodatkowego segmentu-odbiornika do wieży. Nie radzi sobie klient z sensorami? Trzeba dokupić RM-S410 System Remote Controller ;) Pokrętła to przeżytek z minionej epoki. Teraz jest rok 1981 i wszelkie ustawienia wzmacniacza regulujemy zdalnie, oglądając na Trinitronie start promu Columbia. Możemy nawet wybrać zapisany w pamieci preset charakterystyki dźwięku nie wstając z kanapy ;). A jeśli już spekulujemy o inspiracjach designerów tego sprzętu... Reduktor Szumu przywołuje obrabiarki przemysłowe. Mnie oprócz stylistyki gwiezdnowojennej przypomina to raczej grafiki Pieta Mondriana albo jednostke marsylską Le Corbusiera. Do tych modernistycznych prostych nie pasują po prostu żadne kółka ;)

  • @ReduktorSzumu

    @ReduktorSzumu

    6 жыл бұрын

    Nie powiedziałem, że sprzęt bez gałek nie podoba mi się wzorniczo. Moim zdaniem jest pod pewnymi względami niewygodny w obsłudze. Nie podoba mi się sprzęt poobijany deskami.

  • @Matiness100
    @Matiness1006 жыл бұрын

    Coś bajejecznie pięknego i z dużą dawką nostalgii. Wspaniałe 40 minut....szacun i proste dziękuję ☺

  • @michalp.6211
    @michalp.62116 жыл бұрын

    Bardzo dziękuję za mnóstwo pracy włożonej w ten materiał. Pozdrawiam, życząc sukcesów w pracy zawodowej i życiu prywatnym.

  • @jacekb80
    @jacekb806 жыл бұрын

    kolejny świetny film, tak jak poprzednicy wspominali - zakres Pana wiedzy - kosmos :) i miło się słucha nie ma przynudzania, większość Pana filmów już obejrzałem i zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne :) Pozdrawiam

  • @marcinrozyc8112
    @marcinrozyc81126 жыл бұрын

    Jak zwykle kawał dobrej historii. Dziękuję i chylę czoła za to co robisz.

  • @Beetle666
    @Beetle6665 жыл бұрын

    Świetny materiał, bez głupich intro itp. Sama merytoryka. Wasz kanał jest dla mnie super odkryciem.

  • @arkadiuszrogozinski2769
    @arkadiuszrogozinski27696 жыл бұрын

    Witam! Świetny odcinek. Dzięki za podróż w czasie. Z nostalgia wspominam produkty tej firmy. Pozdrawiam!

  • @felixgasroorka1696
    @felixgasroorka16966 жыл бұрын

    Dziękuję za kolejny, bardzo ciekawy odcinek. Życzę zdrowia i wytrwałości. Pozdrawiam.

  • @gilo7171
    @gilo71716 жыл бұрын

    Po raz kolejny profesjonalne podejście do tematu !!!

  • @robertmarketingowiec776
    @robertmarketingowiec7765 жыл бұрын

    Zasłuchałem się mógłbym słuchać codziennie do poduszki :) dobry dźwięk

  • @Gregory.2000
    @Gregory.20006 жыл бұрын

    Wiedza i sposób jej przekazywania na najwyższym poziomie. Szacuneczek :)

  • @Dzejwor_Gromowladny
    @Dzejwor_Gromowladny6 жыл бұрын

    Odcinek świetny - mocno zmienił moje spojrzenie na firmę Sony. Wiem że kanał jest stricte audio ale sprzęt video tej firmy, zwłaszcza profesjonalny to także arcyciekawy temat o którym chętnie bym posłuchał.

  • @mirek190
    @mirek1906 жыл бұрын

    Super material ! Ogladalem z wielka przyjemnoscia. Pozdrawiam

  • @31uisybz
    @31uisybz5 жыл бұрын

    Genialny odcinek, wielkie dzięki za dużo włożonej weń pracy.

  • @TheMadmat76
    @TheMadmat766 жыл бұрын

    Łapa w górę w ciemno i oglądamy !!!!!!!!! Pozdrawiam autora !!!

  • @arkadiuszmikina4563
    @arkadiuszmikina45636 жыл бұрын

    Super materiał Panie Krzyśku! dziękujemy!

  • @jacekcb
    @jacekcb5 жыл бұрын

    jak zwykle bardzo ciekawy material o historii i produktach -zwlaszcza audio marki Sony.Czas trwania materialu 40 min a oglada sie go jakby mial 10-15 min;) Kiedy dochodzimy do koncowki jest zal ze to juz koniec;)No ale czekaja jeszcze materialy pana o innych markach ktore z przyjemnoscia obejrze:)

  • @jureksk
    @jureksk6 жыл бұрын

    Jak zwykle doskonały odcinek .

  • @TomaszMachowskiPL
    @TomaszMachowskiPL6 жыл бұрын

    Świetny materiał, a te zdjęcia na papierze dają wspaniały klimat tamtych lat. Oby więcej takich odcinków o historii marek.

  • @jerzyjerzewski6162

    @jerzyjerzewski6162

    6 жыл бұрын

    Byłbym mega szczęśliwy mając kilka kilo takich prospektów !

  • @neohideo
    @neohideo6 жыл бұрын

    Polecam przeczytać książkę założyciela Sony, Akio Morita "Made in Japan", wspaniała książka! Kocham tę firmę! Chociaż dziś nie zawsze robią najlepsze rzeczy to nadal bardzo fajna firma z historią. Wielkie dzięki dla prowadzącego za ten film :)

  • @AG-fe5xn

    @AG-fe5xn

    Жыл бұрын

    Ta książka (biografia) powstała na ostatniej prostej, kiedy Sony czuło już na plecach szybko zbliżający się koreański oddech.

  • @NazirzEfezu
    @NazirzEfezu6 жыл бұрын

    Dla mnie BOMBA ! Tak jak odcinek o Technics-ie. Czekam(y) na więcej. 😁

  • @ludendorf4
    @ludendorf46 жыл бұрын

    Jak ja kocham Twoje długie materiały. Wincyj takich dokumentów

  • @michalwlosik3544
    @michalwlosik35446 жыл бұрын

    Fantastycznie się Ciebie słucha

  • @jerzyjerzewski6162
    @jerzyjerzewski61626 жыл бұрын

    Nareszcie doczekałem się odcinka o ulubionej SONY ! Wielkie dzięki .

  • @JarekDegorski
    @JarekDegorski5 жыл бұрын

    Mam magnetofon SONY DAT DTC 790, a wcześniej miałem reporterskiego ADATa SONY, sprzęt wykorzystywany był nawet w Radiu, w na początku lat 90-tych, co można powiedzieć: rewelacja!

  • @sebastiantr6418
    @sebastiantr64186 жыл бұрын

    Nie miałem pojęcia, że SONY było tak innowacyjną firmą. Bardzo dobry odcinek.

  • @Ggggg-cu9co
    @Ggggg-cu9co6 жыл бұрын

    Z finansami Sony to jest tak sprawa, że od lat właśnie notowali straty na sprzęcie. Może matryce do aparatów jeszcze idą. Wycofywali się powoli z różnych segmentów np monitorów czy laptopów bo nie dawali rady konkurowac z Chińczykami. Natomiast dział Playstation przynosi coraz większe zyski. Dlaczego tak jest? Ano Sony jako japońska firma nie mogła konkurować z tanimi chińskimi czy koreańskimi producentami sprzętu. Owszem produkcja już dawno została przeniesiona do Chin. Pamiętam pierwsze Playstation 1(miałem oczywiście) gdzie pisało Made in Japan. Teraz już Chiny. Akurat na rynku konsol Sony rządzi i trzyma pozycję a konsola to nie tylko sprzęt a przede wszystkim gry. Dobre marki, struktura sieciowa, studia developerskie. Tutaj Chiny ich nie wygryzą. Pod względem produkcji sprzętu już tak.

  • @czesq30
    @czesq306 жыл бұрын

    Jak zwykle ciekawe, zawsze oglądam. Jednak czekam na legendę firmy Pioneer.

  • @michaljaroszewski7191
    @michaljaroszewski71916 жыл бұрын

    Jak zwykle kawał solidnej roboty, cenie ludzi posiadających wiedzę, ale jeszcze bardziej tych którzy chcą się nią dzielić z innymi. Sam jestem miłośnikiem sprzętu audio, szczególnie klasycznego... Może odcinek o firmie Yamaha?

  • @marcinbujarski3151
    @marcinbujarski31516 жыл бұрын

    Dziękuję za ten odcinek. Wychowałem się na Diorze i Techniksie, ale jako młody człowiek spędzając wakacje w Krakowie często przesiadywalem w sklepie Sony na Karmelickiej. To był inny świat. Dzięki nim dowiedziałem się o istnieniu płyt VCD w wielkości winyli. Patrzyłem z wypiekami na twarzy na serię ES. Los jednak sprawił że teraz słucham kina domowego Pioneera z przed kilku lat z podpiętym magnetofonem kasetowym z dolby s oraz CD z grubą szufladą. Jeszcze raz dziękuję za odcinek i proszę o więcej.

  • @tobiaszpasterski481

    @tobiaszpasterski481

    6 ай бұрын

    Ja jestem z Kraka i za młodu też bywałem w tym sklepie. Był jeszcze jeden na Królewskiej przy byłym Pewexie :) Co prawda Technics miał kilka klocków nazwijmy to hi end, ale nie miał ich zbyt wiele. Sony to była jakość tak w deckach, we wzmacniaczach, w DAT, w Mini Disc, w CD players, w walkmanach, w magnetowidach, w kamerach. Np. jedyny, zintegrowany wzmacniacz, który mógł jakkolwiek konkurować ze Sony i Pioneer był Technics SU-V 100d. Sony trzymało jakość i poziom szczególnie w segmentach ES. Zresztą decki jak TC-K 950/970/990/909 ES, wzmacniacze TA-F 770/870 ES, CD czyli CDP-X77/777/779/707 ES, rewelacyjne DAT, Mini Disc. to jest jakość, solidność, precyzja, wygląd w jednym. Sony było bardzo dobre. Powiem szczerze, że co do DAT i Mini Disc to nawet Pioneer nie miał szans. Tak na prawdę, to żaden Philips nie mógł się równać. Być może niewielu wie, ale Aiwa wypuściła swój rewelacyjny deck XK-S9000.Kolejnym producentem bardzo dobrych decków oprócz Sony i Pioneer był TEAC V7000/7010, V8000

  • @niebieskikrigesik
    @niebieskikrigesik6 жыл бұрын

    "który na przykład wypadł z okna komuś", ten tekst zrobił mi dzień.

  • @lukaszqki7604
    @lukaszqki76044 жыл бұрын

    Super materiał! Uwielbiam Pana filmy.

  • @MrMarek41
    @MrMarek416 жыл бұрын

    " Obity deskami" Uśmiałem się jak norka.Pozdrawiam.

  • @duchu14
    @duchu146 жыл бұрын

    Super materiały. Pozdrawiam

  • @martinistg
    @martinistg6 жыл бұрын

    Z niecierpliwością czekam na historię ONKYO. Naprawdę świetny materiał uzupełniający dla miłośników audio, i co najważniejsze - obalający bardzo często powielane mity

  • @Bagulem
    @Bagulem6 ай бұрын

    Sam posiadam TA-1120F, miło się oglądało.

  • @aabess1
    @aabess16 жыл бұрын

    O, ten tuner 26:12 zalega u mnie w szafce, niestety jest uszkodzony. Oczywiście jak zwykle świetny materiał, łapka w gorę i pozdrawiam!

  • @tomek89pro76
    @tomek89pro766 жыл бұрын

    Bardzo fajne felietony , mozna sie dużo dowiedzieć . oby tak dalej , łapka w górę :)

  • @habitek
    @habitek6 жыл бұрын

    Po raz kolejny pozwole sobie swoje zdanie powiedzieć: ŚWIETNIE przygotowany materiał, BARDZO ciekawy, naprawde nie mam uwag. Nawet fakt , ze sa wydruki papierowe, a nie jakies prezentacje wiesz - grafik wklejonych pod montaz, zachowuje się dzieki temu bardziej naturalny, analogowy charakter. Zarazilem Pana kanałem juz 4 osoby :) i rowniez bardzo lubią ogladac i sluchac. Gratuluje i zachecamy do dalszej pracy !

  • @grzes73hej
    @grzes73hej6 жыл бұрын

    kolejny extra odcinek. Czekam z niecierpliwością na serwis odtwarzaczy CD a szczególnie wymiana i kalibracja laserów. Pozdrawiam cieplutko.

  • @grzes73hej

    @grzes73hej

    6 жыл бұрын

    ok, dzięki. Z pewnością zaglądnę bo dla mnie to gorący temat

  • @wojciechpodgorski1411
    @wojciechpodgorski14114 жыл бұрын

    Wspaniały materiał!

  • @maniekart11
    @maniekart113 жыл бұрын

    super materiał, byłem posiadaczem wieży sony QS, a do tej pory używam minidisc sony jb940

  • @jontasone
    @jontasone6 жыл бұрын

    Super materiał!!!!!!!

  • @kiewas
    @kiewas2 жыл бұрын

    Świetny materiał 👏👏👏

  • @pepe917
    @pepe9176 жыл бұрын

    Piekny materiał .

  • @madam2102
    @madam21026 жыл бұрын

    Świetny film!

  • @bsliwka
    @bsliwka6 жыл бұрын

    profeska. zawsze propsik.

  • @AndreCapone2000
    @AndreCapone20002 жыл бұрын

    Posiadam w domu wzmacniacz SONY TA - F5A jest rozwinięciem wzmacniacza wspomnianego w filmie , używany jest na codzien i gra bardzo ładnie 😊 pozdrawiam .

  • @zbigniewkrol81
    @zbigniewkrol816 жыл бұрын

    Świetny kanał. Zresztą jak DeKompozytor :-) Ktoś to składał zestawy Jabela i Nord Elektronik to pozycje obowiązkowe :-)

  • @ircykk
    @ircykk6 жыл бұрын

    Jeśli chodzi o PlayStation w kontekście audio trzeba pamiętać że był też chętnie kupowany przez fanów audio bo pierwsze wersje miały świetny jak na ten czas przetwornik audio, był to tani i wysokiej klasy odtwarzacz CD a w cenie jeszcze konsola do gier :) Późniejsze wersje już wykastrowali z tego.

  • @andrzejp1979

    @andrzejp1979

    5 жыл бұрын

    ircykk ale później playstation3 posiadał DVD a PS4 ma Blue Raya więc ludzie nie kupowali oddzielnie odtwarzaczy.

  • @miko0023

    @miko0023

    5 жыл бұрын

    @@andrzejp1979 PS2 miał DVD, a PS3 miał już bluray

  • @andrzejp1979

    @andrzejp1979

    5 жыл бұрын

    Miko 00 fakt :)

  • @bestpeter78

    @bestpeter78

    4 жыл бұрын

    CD nie chodziło w PS2???

  • @maculata6006

    @maculata6006

    2 жыл бұрын

    @@bestpeter78 oczywiście.

  • @przemi3211
    @przemi32116 жыл бұрын

    Genialne,znakomity materiał

  • @piterosy
    @piterosy6 жыл бұрын

    Bardzo dobry materiał.Pozdrawiam.

  • @Itzz.Jule.Roblox.
    @Itzz.Jule.Roblox.4 жыл бұрын

    Do dzisiaj kupuje zwykle sony. Nawet komórki z bardzo małymi aku i ceną z kosmosu też od sony. Dwa lata temu wpadł wzmacniacz do kina str1080 współpracy z zestawem kolumn od elac-a. Kilka lat starszymi. Dla mnie rewla! LCD też soniacza. Znajomi kupili niedawno samsunga lcd i naturalność kolorów nie umywa się do naszej dziadzi:) W planach jest OLED 77, ale 25 tys. to trochę sporawo :b Genialny kanał!

  • @mniamos
    @mniamos5 жыл бұрын

    Legenda Nakamichi, czekam... :) odcinki o Sony i Technicsie- Świetne!

  • @marcinkowalski5661
    @marcinkowalski56616 жыл бұрын

    Polski sprzęt, prosimy więcej :)

  • @adamadamczyk6620
    @adamadamczyk66206 жыл бұрын

    Ciekawe co w serii "Legenda" zobaczymy nastepnym razem. Pioneer a moze Sansui? Lapka w gore!

  • @peterefenberg6808
    @peterefenberg68084 жыл бұрын

    fajnie to opowiadasz az miło słuchac

  • @marviscoonam8792
    @marviscoonam87924 жыл бұрын

    Witam. Przyczyną klęski systemu Betamax i nie tylko był także fakt, że magnetowidy VHS były prostsze konstrukcyjnie a wiec tańsze w produkcji i łatwiej uzyskiwało się w nich wysoką niezawodność konstrukcji w tańszych modelach. Pozdrawiam.

  • @saksofonshow
    @saksofonshow6 жыл бұрын

    Genialny materiał !!! Szkoda ze obecnie firma Sony odeszła w zasadzie od (dobrego) sprzętu audio, to co teraz produkują, to już nie to samo...

  • @sebastianb3135
    @sebastianb31356 жыл бұрын

    Świetna seria z tymi legendami. Może następny film odnośnie sprzętu Pioneer? Ta marka jest mi bliska bliska nie tylko ze względu na świetny sprzęt audio. Zrobili bardzo dużo w kwestii sprzętu DJ'skiego.

  • @tomiekek
    @tomiekek6 жыл бұрын

    A u mnie gra Sony STR DA50 ES z pilotem RM-TP501 który nazywam białą bronią bo wielki i nieporęczny ale dotykowy co na przełomie XX/XXI wieku musiało robić wrażenie. I oczywiście RS świetna robota super się słucha i ogląda! Więcej proszę!!

  • @kokoko202
    @kokoko2026 жыл бұрын

    takie filmy - miło się ogląda! - teraz czekam na odcinek o rotel ....

  • @micke7261
    @micke72616 жыл бұрын

    Rewelacja, czekam na prezentację legendy marki Rotel :) Sam jestem fanem ich sprzętu, zwłaszcza wzmacniaczy vintage, a dokładniej tych z lat 80-90-tych. Założyłem na bardzo znanym, największym forum internetowym hi-fi: "audiostereo", Klub Miłośników Rotela :) A sam jestem posiadaczem dzielonego zestawu RC/RB-990 :)

  • @kazikkulih
    @kazikkulih6 жыл бұрын

    Mam do dzisiaj walkman Sony z pełnym miękkim sterowaniem oraz radiem. Wtedy to był powód do dumy. Działa do dzisiaj i leży w szafie czekając na przyszłe pokolenia

  • @Ivanez71
    @Ivanez714 жыл бұрын

    pan Reduktor powinien mieć swój program w TV! Ten głos i wiedza, czego więcej trzeba :) Czy jest, albo będzie odcinek Legenda Marantza?

  • @EL-LED

    @EL-LED

    3 жыл бұрын

    Program prawdopodobnie byłby podobny do dawnej SONDY,który był również świetny.

  • @MrKompozytor
    @MrKompozytor6 жыл бұрын

    Kolejny świetny felieton. Przydała by się druga część, po trochę pominął Pan lata 80, ograniczając je do walkmanów i poglądówki na końcu. A były tam ciekawe rzeczy jan np. pionowy gramofon typu "hot-dog" oraz inne znakomite i przepięknie wyglądające gramofony (w tym jeden wewnątrz wysuwanej półeczki, na której można było ustawić inne elementy zestawu). Przy okazji dyskusji na temat płaskich kontrolerów znam magnetofon flagowy kasetowy TC-FX1010 z roku chyba 1980, niepodobny do niczego co kiedykolwiek produkowano, bo wszystko działo w nim na sensorach. Z wyglądu był przepiękny - widziałem go u znajomych we Francji ok 1984. Znalazłem go na aukcji jakieś 10 lat temu i kupiłem za jakieś 150 zł. Niestety WSZYSTKIE kolory wyblakły, gumki, które przykrywały sensowy sparciały i zaczęły się wykruszać, a ostatnio pokryły się jakąś białawą pleśnią. Słowem - ruina!

  • @areksznajder6182
    @areksznajder61825 жыл бұрын

    Dobry gość szacunek fajnie się go słucha i ogląda

  • @Jakubowsky
    @Jakubowsky6 жыл бұрын

    Dobry film :D !

  • @MarcinSoYa
    @MarcinSoYa6 жыл бұрын

    SONIAKI to najlepsze CD-PLAYERY , pancerne , idealnie spasowane - nie do doścignięcia dla producentów DZISIEJSZYCH , zwłaszcza eESy . od Lat słucham tylko z eESów , a najlepszy jaki miałem mam do dziś jest to CDP-502ES . IDealny .

  • @tobiaszpasterski481

    @tobiaszpasterski481

    6 ай бұрын

    A w szczególności DAT, Mini Disc. W pełni się z Tobą zgadzam. Firma produkowała i konstruowała wysokiej jakości sprzęt. Do DAT i Mini Disc, Walkman to nawet Pioneer nie miał startu. We wzmacniaczach była konkurencja, w deckach też, w CD player też. Biorąc pod uwagę fakt, że Sony produkowała gadżety, to zasługuje na bardzo wysokie noty.

  • @grzegorzszyszo7548
    @grzegorzszyszo75486 жыл бұрын

    ciągle mam monitor z kineskopem sony trinitron, ale co ciekawe ten model jest całkowicie płaski. nadal działa. świetnie się na nim kalibruje zdjęcia do labu :) jako jeden z niewielu modeli, wyciągał 1600x1200 progresive 72Hz :)

  • @polam12
    @polam126 жыл бұрын

    "Który, na przykład, nie wiem wypadł z okna komuś..." No leżę xD

  • @mollllto

    @mollllto

    6 жыл бұрын

    Też padłem ;)

  • @grzes73hej

    @grzes73hej

    6 жыл бұрын

    Ja wychowałem się na osiedlu, gdzie wypadające, szczególnie telewizory przez okna nie były rzadkością

  • @grzegorzbuczek5670

    @grzegorzbuczek5670

    6 жыл бұрын

    Taaaa, najczęściej gdy przegrywała mecz polska reprezentacja piłki nożnej :-P

  • @radekrp90

    @radekrp90

    6 жыл бұрын

    To było chyba idealne podkreślenie beznadziejności sytuacji - czyt. kompletnego braku dostępu do części zamiennych do tego sprzętu, a szkoda.

  • 6 жыл бұрын

    Po tym jak usłyszałem, pierwszy raz zjechałem w komentarze xD

  • @piter50pl
    @piter50pl2 жыл бұрын

    Najlepszy kanał na youtube

  • @gawlak25
    @gawlak256 жыл бұрын

    Dziękuje...

  • @28karateka
    @28karateka5 жыл бұрын

    Fajnie się słucha, jak "sensacje dwudziestego wieku " :)

  • @volroll
    @volroll5 жыл бұрын

    Największym sukcesem SONY jest fakt że w 1954 roku właściciel firmy zagospodarował TRANZYSOR który dostał w prezencie od USA firmy BELL.Pierwszy wyprodukował radio tranzystorowe ,które stało się przedmiotem pierwszego użytku i przez powszechność zbudował potęgę firmy.

  • @infraceptor4749

    @infraceptor4749

    4 жыл бұрын

    amerykanie nie wiedzieli co zrobić z ta technologia tranzystora wartą biliony $ i sprzedali go japończykom. za grosze . Wtedy właśnie z kraju rolniczego Japonia stała się potęgą.

  • @blindcriminal
    @blindcriminal6 жыл бұрын

    Teraz czekamy na podobny materiał o Onkyo :)

  • @TLka2.0

    @TLka2.0

    6 жыл бұрын

    A nawet więcej: ONKYO, MARANTZ, YAMAHA. wszystko co sie da. Oglądam te filmy na jednym tchu :)

  • @mateuszzimon8216

    @mateuszzimon8216

    6 жыл бұрын

    Onkyo,Marantz,Yamaha to nic. Czekam na UNITRĘ

  • @arv8576

    @arv8576

    6 жыл бұрын

    A co takiego ciekawego w tym Onkyo jest? Z japońskich wytwórców to już nawet Fisher jest bardziej innowacyjny nie wspominając o koncernach Nakamichi, Akai, Yamaha, Denon czy Pioneer. W kolejnym odcinku osobiście chciałbym wysłuchać monografii jakiejś firmy, która rzeczywiście odcisnęła swe piętno na szeroko pojętym rynku audio. Nie będę strasznie odkrywczy iż na myśl przychodzi mi pewna firma z Holandii. Philips oczywiście.

  • @MultiXben

    @MultiXben

    4 жыл бұрын

    Jestem za dawno nie było legend o jakimś sprzęcie 🙂

  • @jerzyrojek6722

    @jerzyrojek6722

    4 жыл бұрын

    @@mateuszzimon8216 Przecież już RS opisał "osiągnięcia" tej byłej firmy. Było kilka odcinków.

  • @Przem084
    @Przem0846 жыл бұрын

    Oczywiście łapka w góre swietny materiał czekałem na ten odcinek ... Tylko Sony ! zawsze jak roskrecałem ich sprzent to wśrodku zadziwiała mnie jakość wykonania ... i jeszcze jedno a co z systemami DTS audio to jakiś wkłąd firmy SONY ?

  • @bestpeter78

    @bestpeter78

    4 жыл бұрын

    No widzę, opuszczałeś lekcje j.polskiego...

  • @lukaszjakubik2241
    @lukaszjakubik22412 жыл бұрын

    Fajnie by było zobaczyć odcinek o SANYO:)

  • @pawefredd7994
    @pawefredd79946 жыл бұрын

    Świetny materiał. Teraz Onkyo 👍

  • @mmimmol

    @mmimmol

    6 жыл бұрын

    wcześniej proponowałbym o PHILIPSie:, najlepszy system video (2000) który przegrał z gównianym VHS albo wiodące odtwarzacze CD połowy lat 80-tych (CD 750, CD 960)

  • @kamilbieniek1062
    @kamilbieniek10623 жыл бұрын

    Świetny materiał ponieważ lubię najbardziej sprzęt SONY 😊🙂👍😀😀 pozdrawiam

  • @krzysztofbartnicki439
    @krzysztofbartnicki4394 жыл бұрын

    Dzięki za info...

  • @vertilozyska3298
    @vertilozyska32988 ай бұрын

    Sony to legenda. Audio hi fi stereo w latach 90 to było coś. Miałem i chętnie bym wrócił. Szkoda, że zrezygnowali z linii hi fi stereo. Mogliby kontynuować np serię Esprit.

  • @Qance
    @Qance6 жыл бұрын

    Ja nie wierzę że ten kanał nie ma jeszcze 200k subów ;/

  • @konradpiotr9421
    @konradpiotr94215 жыл бұрын

    Posiadam telewizor Sony z słynnym trinitronem jest super do tej pory działa pozdrawiam wszystkich serdecznie

  • @MROK-1972
    @MROK-19726 жыл бұрын

    Fajne filmy, ciekawie zrobione. Mój ulubiony oczywiście film o SONY. Mam troché sprzétów tej marki. Jestem zadowolony, a co do jakości zgodzé sié kiedyś porzàdniej podchodzono do trwałości, dziś chodzi o wyścig nowości kosztem trwałości niestety. Dobrze podsumowałeś kolego filmik, Sony bardziej w tv, tel. Telewizory i konsole poszło. Jeżeli chodzi o konsole Posiadam wszystkie cztery z tym ps 3 kupiona ponownie, bo padł laser w pierwszej wersji, ps4 po miesiàcu także coś z laserem. PSX działa do dziś bez awaryjnie! Także trwałość nowych sprzétów to loteria.Zaznaczé że bardzo dbam o sprzét. Mimo wszystko SONY Mojà firmà. Pozdrawiam wszystkich AUDIO VIDEO FREAK'ÓW Mrok.

  • @mariuniu100
    @mariuniu1004 жыл бұрын

    Super! Jeszcze film o kultowej firmie JVC i NEC.....

  • @bro8947
    @bro89476 жыл бұрын

    No i kupiłem... TA-3650. Jest świetny. Grzeje się niesamowicie ale ten dźwięk. To wszystko przez ten filmik.

  • @villarudera452
    @villarudera4525 жыл бұрын

    Zabrakło jednego, bardzo ciekawego członka rodziny ES - BDP-CX7000ES ;-) Jedyna na rynku zmieniarka CD/DVD/BD wciągająca 300 płyt - genialna sprawa.

  • @hejkumkejkum6776
    @hejkumkejkum67766 жыл бұрын

    "dziwne przełaczniki rodem z obrabiarek numerycznych" Miedzy innymi pracuję w takim zawodzie i od tej pory od dziś SONY będzie mi się kojarzyło z CNC:)

  • @bluetajfun
    @bluetajfun5 жыл бұрын

    mega mega wiedza ! ! !

  • @zscorporation
    @zscorporation5 жыл бұрын

    Fajna Historia - lubię sprzęt SONY :)

  • @dlugi220
    @dlugi2206 жыл бұрын

    jak zawsze niezwykle ciekawy odcinek..Szkoda tylko ze historia konczy sie na chwilke przed powstaniem Sony TA-F5000 Byłem bardzo ciekawy czy usłysze słowami eksperta cos o tym wzmacniaczu,, Moze którys z fanów ma jakies opinie na ten temat? Moze sam Pan Krzysztof ma jakies doswiadczenie z tym urządzeniem? Bardzo chciałbym poznac opinię,,Posiadam takowy ,,Patrząc na wykonanie to naprawde solidna konstrukcja,gra tez inaczej niz wszystko inne czego do tej pory słuchałem,,Ale czy to juz high-end ? Tak bynajmniej wynika z opisu,,,Pozdrawiam

  • @ElTomekoRaszyn
    @ElTomekoRaszyn6 жыл бұрын

    Świetna seria z tymi legendami. Łapa w górę.

  • @repugnantrepugnant3129
    @repugnantrepugnant31296 жыл бұрын

    Podziwiam:) i czekam na wiecej.proponuję coś o firmie yamaha:)

  • @macwozni
    @macwozni6 жыл бұрын

    Sony CDP-555esD było ciekawym odtwarzaczem. Dla mnie ciekawszym niż CDP-X77es. Ponieważ jest oparte na TDA-1541 i ten klasyczny DAC dużo dla mnie znaczy. Oraz transformatory są w puszkach na zewnątrz a nie w puszkach w środku obudowy ;)

Келесі