Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:2 [Skrót] Ekstraklasa 25. Kolejka | 2019/20

Спорт

Legia Warszawa pokonała 2:0 Lechię Gdańsk w 25. kolejce PKO Ekstraklasy. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, choć bliski pokonania Dusana Kuciaka byli Paweł Wszołek i Jose Kante. Skrzydłowy Legii popisał się ładnym uderzeniem głową, ale piłka minęła słupek o centymetry. Natomiast Gwinejczyk po sprytnym zachowaniu w polu karnym trafił w poprzeczkę. Po zmianie stron wciąż goście byli dominującą stroną. W 51. minucie fantastyczną paradą wykazał się Dusan Kuciak, który nie dał się pokonać Jose Kante. Słowak był w świetnej formie, ale w końcu skapitulował. W 57. minucie legioniści wyszli z kontratakiem. Luquinhas zagrał prostopadłą piłkę do Pawła Wszołka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam, zdobywając swoją 5. bramkę w sezonie. Lechia była bliska wyrównania po zaskakującym strzale z dystansu Filipa Mladenovicia. Radosława Majeckiego uratowała jednak poprzeczka. Już w doliczonym czasie gry wynik na 2:0 ustalił Mateusz Cholewiak, który tym samym strzelił pierwszego gola w barwach Legii.
Subskrybuj oficjalny kanał Ekstraklasy - bit.ly/2S14poG
Zobacz Więcej:
Najlepsze Akcje Tygodnia | 2019/20 - bit.ly/2UyjhMT
Oficjalny kanał PKO BP Ekstraklasy - najpiękniejsze gole, niesamowite interwencje bramkarzy, najciekawsze momenty meczów, reportaże, wywiady, relacje i rankingi.
Official channel of the PKO BP Ekstraklasa - goals, highlights, best saves, top moments, interviews and more.