Люди, які творять вплив. Нікіта Бердніков. Випускник програми Фізична терапія

Минулого тижня ми презентували вам перший випуск проекту «Люди, які творять вплив», в рамках якого проректорка УКУ зі стратегічного розвитку Софія Опацька спілкується з випускниками нашого університету про ті позитивні зміни, які вони створюють в своїй повсякденній діяльності.
Сьогоднішнім нашим гостем є Нікіта Бердніков, випускник магістерської програми «Фізична терапія та ерготерапія», фізичний терапевт Львівської обласної клінічної лікарні, консультант з питань асистивних технологій міжнародної організації «Momentum Wheels for Humanity Ukraine».
У випуску Нікіта пояснює, в чому різниця між фізичною терапією та ерготерапією, чому для фахівців сьогодні так важливо працювати в мультидисциплінарних командах, про постійну потребу в навчанні, про
«Коли ми тільки починали працювати, дуже важко було пояснити, чому ми спілкуємось з пацієнтом, коли він без свідомості. Ми це робимо, бо пацієнт може нас чути, він може повернутись до свідомості і мати памʼять про все, що з ним відбулось. І навіть коли ми працюємо з людиною без свідомості, першочергово це - людина», - ділиться Нікіта, і додає, - «саме в УКУ прививаються ці цінності, людські, етичні, коли ти розумієш, що робиш це не тому, що ти прийшов на роботу і мусиш це зробити, а тому що ти хочеш, щоб пацієнт в результаті покращив якість свого життя.»
0:09 Знайомство
1:09 У чому полягає роль фізичних терапевтів?
2:33 Хто такі ерготерапевти?
3:53 Як розвинулась магістерська програма за час Нікітиного навчання?
7:32 Скільки в Україні фізичних терапевтів?
10:15 Яким має бути фізичний терапевт в Україні?
11:25 Який випадок з навчання допомагає Нікіті бути добрим фізичним терапевтом?
12:49 З чого Нікіта вчиться зараз?
14:36 Наскільки часто виникає питання етики та цінностей у роботі Нікіти?
19:53 Що робити з дефіцитом фізичних терапевтів в Україні?
21:18 Чи фізична терапія має шанс стати "новим ІТ"?
24:30 З ким фізичні терапевти повинні співпрацювати?
26:33 Якою може бути фізична терапія у 2030 році?

Пікірлер: 2

  • @prohomea
    @prohomea8 ай бұрын

    Як студент 3 курсу на даній спеціальності, щиро погоджуюся з словами Нікіти. Велика частина моїх однокурсників та й загалом людей на моїй кафедрі ходять в університет, щоб ходити. Питання якості не стоїть, питання кількості власне також, бо багато закордоном на індивідуальному графіку навчання, чи працюють (більшість масажисти, бо за масажиста видають індивідуальний графік навчання, що фактично рівноцінне заочному, а що така людина потім знає - це вже риторичне запитання). І як мені пестить вухо фраза: ʼАбо кращий, або ніякийʼ (точно не згадаю). Адже вона така правдива, який сенс вчитись і тратити таку велику частину життя, щоб нічого не отримати.

  • @prohomea
    @prohomea8 ай бұрын

    З позицією Нікіти стосовно державних місць не погоджусь, я сам вчусь за державний кошт, власне навіть маю підвищену стипендію (мав, доки її не відмінили у моєму ВНЗ на цей семестр). І помітив певну тенденцію, що усі або абсолютна більшість ʼконтрактниківʼ не рівня у знаннях до людей, що вибороли собі місце на держ. кошт. В якості знань, підготовки, ба навіть банальних модулів чи сесії.

Келесі