Л.Бетховен "До Елізи " Марина Кириченко

Часом ми навіть не замислюємося про те ,що широко відомі та улюблені нам музичні твори мають подекуди не просту історію і їх поява огортає безліч таємниць та загадок. Один з таких творів знайомий буквально кожному з вас-це фортепіанна п'єса Л.Бетховена "До Елізи".Цю музичну мініатюру можна по праву назвати найвідомішим твором Беховена . Красивий нескладний твір не міг залишитись непоміченим і відразу полюбився публіці. Створений у 1810 році він був опублікованим набагато пізніше у 1867 році через сорок років після смерті самого автора...
Отже. Хто така була ця Еліза ?
Знайдений рукопис мав підпис ,яким композитор означив кому була написана ця богатель.Відомо що її виявив музикознавець Людвіг Нуль ,який займався вивченням біографії маестро .
Але ж хто ця таємнича незнайомка і яку роль вона грала в житті композитора,?
У 1923 р. Макс Унгер висунув версію ,що виявляється твір був адресований Терезі Малфаті фон Роренбах цу Децца ,в яку був закоханий Людвіг . І пвдтвердженням цієї версії був факт ,що саме у неї довгий час зберігався рукопис з позначкою "До Елізи "
Ще один музикознавець ,дослідник життя Бетховена Мартін Копітц заявив ,що богатель була присвячена співачці Елізабет Реккель ,молодшій сестрі товариша композитора ,теж співака,тенора Йозефа Рекеля.І коли у 1810 році дівчина переїхала з Відня до Бамбергу ,Бетховен зробив їй прощальний дарунок....
Тохи пізніше у 1813 році вона вийшла заміж за за друга Бетховена ,теж композитора Йогана Непомука Гуммеля .
Цікава версія теж має місце бути ,як і всі інші.
Ну що ,? Ще не заплутались в численних Елізабет?
Хто з дослідників правий поки ніхто однозначно сказати не може.,але всі вони пізніше були спростовані канадською дослідницею Рітою Стеблін. Вона прийшла до висновку ,що твір був написаний Елізе Баресфельд. . Так це чи ні ,але на даний час всі музикознавці схиляються до версії Ріти Стеблін .
вивчивши наявний матеріал вона прийшла до висновку ,що мова йде про ученицю тієї самої Терези Малфаті .-Елізе Баресфельд. Красуня мала чудовий голос і ранньої юності розпочала свою сольну концертну діяльність І от щоб догодити Терезі ,Бетховен присвятив її учениці цей неперевершений витвір музиного мистецтва.

Пікірлер: 4

  • @user-mn7ns2vh9f
    @user-mn7ns2vh9f Жыл бұрын

    Дякую за насолоду.

  • @user-rk1tq3lc1o
    @user-rk1tq3lc1o Жыл бұрын

    Божественно! Яка дивовижна розкіш!

  • @user-ju2wy1wj3r

    @user-ju2wy1wj3r

    Жыл бұрын

    Погоджуюсь з вами.Високе мистецтво це велика розкіш .Час ,натхнення,глибина задуму все те, що вимагає від першого митця (автора)до до другого (виконавця) енергії творити.Я не ставлю себе з Бетховенем на одну сходинку .Моя скромна персона лише черпає від музики сенс буття .

  • @user-ki4lk1iu3h
    @user-ki4lk1iu3h Жыл бұрын

    Не знал что это Бетховен. Я думал что он писал только что-то грандиозно - монументальное

Келесі