"Крим - це Україна", - запоріжці звернулись до кримчан у третю річницю окупації півострова

У третю річницю окупації українського півострова запоріжці підтримали жителів Криму відеозверненням на двох мовах - українській та кримськотатарській. У зверненні дорослі та діти звертаються до кримчан зі словами підтримки.
Ініціатори відеозвернення - запорізький офіс "КримSOS" та ГО Донбаська ініціатива "Міст". Люди, що звернулись до кримчан - зокрема, і переселенці з різних міст нині окупованого Донбасу.
Нагадаємо, три роки тому почалась активна фаза анексії Криму Росією. В ніч на 27 лютого 2014 року парламент та уряд Криму захопили невідомі бойовики і вивісили над ними прапор РФ. Захоплення будівлі невідомими, однак, не завадило зібратися депутатам Верховної ради і ухвалити рішення про призначення референдуму щодо статусу Криму.
Того ж дня було захоплено аеропорт «Бельбек» у Севастополі, зупинено поромну переправу в Керчі. Одночасно з цим розпочалося блокування російськими військовими без розпізнавальних знаків (так звані «зелені чоловічки», або «ввічливі люди») українських військових частин і об'єктів на півострові, було захоплено Сімферопольський аеропорт.
16 березня окупаційною владою було проведено так званий «референдум» про незалежність АР Крим, яким вона намагалась легітимізувати захоплення іноземної території.
18 березня у Москві Президентом Росії Володимиром Путіном спільно з самопроголошеними Головою Ради Міністрів АРК Сергієм Аксьоновим, спікером Верховної Ради АРК Володимиром Константиновим та головою Севастопольської МДА Олексієм Чалим підписано Договір про прийняття Республіки Крим до складу Росії.
20 березня 2014 року Верховна рада України прийняла декларацію, в якій, зокрема, закликала членів міжнародного співтовариства «утриматись від міжнародного визнання так званої „Республіки Крим“ та анексії Криму і міста Севастополя до складу Росії у якості нових суб'єктів Федерації».
27 березня 2014 року була прийнята резолюція Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України», в якій, зокрема, підкреслюється, що референдум у Криму і Севастополі не має законної сили. Резолюцію підтримали 100 країн, 11 проголосували проти, 58 утримались.
Проти проголосували Білорусь, Болівія, Венесуела, Вірменія, Зімбабве, Куба, Нікарагуа, Північна Корея, Росія, Сирія, Судан.

Пікірлер: 4

  • @modyone9670
    @modyone96707 жыл бұрын

    Ой спасибо, не беспокойтесь за нас, у нас всё хорошо. И говорим мы тут по-русский и слава Богу!

  • @nicolaysmirnov4542
    @nicolaysmirnov45426 жыл бұрын

    Вранье всё. Никто в Запорожье на галицкой мове не болтает и УПА-шные приветствия "слава украине, хероям слава" не говорит, особенно дети.

  • @user-mp2ob3gk2n
    @user-mp2ob3gk2n7 жыл бұрын

    Еще раз поезд дружбы направьте

Келесі