Козак-реєстровець. Походи Сагайдачного на початку 17 століття

Козак-реєстровець. Походи Сагайдачного на початку 17 століття
Реєстровці були найбільш привілейованими козаками. Їхні імена були вписані у реєстри - списки козаків, які перебували на державному утриманні. Крім грошей, реєстровці отримували офіційне визнання: спеціальні права і привілеї. Тому всю першу половину XVII століття тривала боротьба за збільшення козацьких реєстрів. Перший реєстр налічував лише 300 осіб, а за Зборівським договором 1649 року він збільшився до 40 тисяч козаків.
У часи гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного козацьке військо було переважно пішим. Козаки воювали за допомогою стрілецької зброї: ручниць, аркебузів, мушкетів, нерідко - луків, а також використовували холодну зброю: шаблі, списи, келепи, ножі. Реєстровці атакували прицільними пострілами з самопалів, атакували врукопаш, оборонялися у таборі.
Реконструкція образу здійснена Товариством військово-історичної реконструкції “Печерська сотня Київського реєстрового полку”. Реконструктор: Анатолій Шовківський
Про канал:
“Історія Українського війська” - це проєкт, що розповідає про те, як воювали, як виглядали, чим були озброєні українські воїни від минулого до сучасності.
Історія Українського війська - це історія боротьби за незалежність нашої держави, за самобутність нашого народу і за власну ідентичність. Боротьба українського народу за незалежне існування в минулому, так само як і нині, великою мірою залежала від вправності Українського війська. Наш проєкт розповість і покаже тих, хто боронив українські землі і народ від іноземного поневолення у часи Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки та в умовах нинішньої російської збройної агресії.
Проєкт “Історія Українського війська” підготовлено Всеукраїнською громадською організацією “Молодий Народний Рух” спільно з Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України за підтримки Міністерства молоді та спорту України/
Засновники:
Всеукраїнська громадська організація "Молодий Народний Рух":
mnr.in.ua/
/ ukrmnr
/ mnr.in.ua
Центр досліджень воєнної історії ЗСУ:
milhistory.zsu.gov.ua/
/ afu_milhistory
/ afumilhistory
Партнери:
Міністерство молоді та спорту України
mms.gov.ua/
Департамент утвердження української національної та громадянської ідентичності
/ viddilnpvmms
Освітній проєкт "history_malva"
/ history_malva
Товариства військово-історичної реконструкції "Печерська сотня київського реєстрового полку"
17c.org.ua/

Пікірлер: 17

  • @HistoryofUkrainianArmy
    @HistoryofUkrainianArmyАй бұрын

    Підтримайте проект вашими вподобайками, коментарями та підписками. Дякуємо! Козак-реєстровець. Походи Сагайдачного на початку 17 століття Реєстровці були найбільш привілейованими козаками. Їхні імена були вписані у реєстри - списки козаків, які перебували на державному утриманні. Крім грошей, реєстровці отримували офіційне визнання: спеціальні права і привілеї. Тому всю першу половину XVII століття тривала боротьба за збільшення козацьких реєстрів. Перший реєстр налічував лише 300 осіб, а за Зборівським договором 1649 року він збільшився до 40 тисяч козаків. У часи гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного козацьке військо було переважно пішим. Козаки воювали за допомогою стрілецької зброї: ручниць, аркебузів, мушкетів, нерідко - луків, а також використовували холодну зброю: шаблі, списи, келепи, ножі. Реєстровці атакували прицільними пострілами з самопалів, атакували врукопаш, оборонялися у таборі. Реконструкція образу здійснена Товариством військово-історичної реконструкції “Печерська сотня Київського реєстрового полку”. Реконструктор: Анатолій Шовківський

  • @levkotkach3363
    @levkotkach3363Ай бұрын

    Гарно! Люлька в маґерці, прямо як на історичних зображеннях.

  • @user-xz3ff4ii5q
    @user-xz3ff4ii5qАй бұрын

    Гарно. Огнисте військо.

  • @aleksandrakladiienko5065
    @aleksandrakladiienko5065Ай бұрын

    Чудово! Дякую, за такий цікавий проєкт! Чекаю з нетерпінням нові відео🤩

  • @user-ht4yd9cr6t
    @user-ht4yd9cr6tАй бұрын

    Як добре що це стало доступно і без тої шароварщини яку нам хочуть підшити, зображаючи тюрків а не козаків🤷🏼

  • @piwnick

    @piwnick

    24 күн бұрын

    Що ж вам ця шароварщина спати не дає, адже в цьому різновиді штанів немає нічого поганого. Більш того, шаровари у козаків були, тільки з'явилися вони не у 16-му чи 17-му століттях, а трохи пізніше - десь у другій половині 18-го століття. Це можна помітити на малюнках з рукопису того ж Шафонського. Або на картині "Парад в Гатчине" 1799 року художника Сергєєва. І це тільки ті джерела, які я можу пригадати "на ходу".

  • @levkotkach3363

    @levkotkach3363

    9 күн бұрын

    Важливо, щоб ті хто робить образи в кедах, синтетичних шароварах незрозумілих кроїв, китайських машинних вишиванках, або ж і без них, з голим торсом, з елементами специфічних шкіряних убрань, як от шіряні наручі-краги, чи широченні новоманірні шкіряні череси, часто без шапки, і ще частіше без верхнього одягу, не видавали це за історичну достовірність, а називали своїми іменами - косплей, стереотип, театр, гопак, каскадерство, фентезі, романтичні уявлення, аніматорство.. Реконструкція, це також не панацея і остання інстанція, пошук триває, образи розвиваються, змінюються.. На прикладі шапки: шили щоб схоже було до історичних зображень, а підкладку робили тканинну, аж поки хто не вичитав в судових документах, що підкладка в якоїсь вкраденої шапки хутряна, і це чітко зрозуміло, бо описано сукно шлика, дорожче хутро, що йшло по окружності і дешевше хутро яким була підшита. І виявилось що шапки з хутряною підкладкою набагато краще схожі на ті котрі на історичних зображеннях, і дорожчі у виробництві.

  • @user-rc4oe9fc7d
    @user-rc4oe9fc7dАй бұрын

    Потужно!

  • @taraslion
    @taraslionАй бұрын

    Смачненьке, дуже гарний образ козака

  • @bohdan_bidak.1979
    @bohdan_bidak.197915 күн бұрын

    Файноє. Дуже гарно.

  • @yaroslavferenchak1674
    @yaroslavferenchak1674Ай бұрын

    Круто, що проект розвивається!🔥

  • @bohdan_bidak.1979
    @bohdan_bidak.197915 күн бұрын

    Зробіть про "артилеристів" (гармашів, канонірів) будь-ласка!

  • @Max_History83
    @Max_History83Ай бұрын

    дякую вам за відео. В хлопців з Печерської сотні є ще що показати )

  • @annaferenchak2032
    @annaferenchak2032Ай бұрын

    🔥🔥🔥

  • @user-vd6qq7ri9n
    @user-vd6qq7ri9n10 күн бұрын

    Это не история а бред. Практически все ваши якобы казаки обряжены в венгерские одежды с добавкой ляшской .

  • @levkotkach3363

    @levkotkach3363

    9 күн бұрын

    Ескюзе муа, ме ву під.ромовні. Ну не компрон па, кеске ву ді, е кеске ву вулє. Сак, ґар, під.рстан.

  • @user-be7xz2bp8n
    @user-be7xz2bp8n27 күн бұрын

    ГосСудДарь всєя РуСі мав козацькі чуб та вуса, але за періоду часу, коли не існувало а ні України, а ні козацтва. То чи був РуСький ГосСудДарь першим українським козаком, чи українськи козаки у пікселі - крайні РуСькі БОГатирі? Відповідь дайте собі - я її знаю. Ги, гьі...

Келесі