Колгоспи: агробізнес по-радянськи, Згадати Все

Більшовицький принцип "відібрати і поділити" чудово ілюструють колгоспи. Селянин перестав бути власником землі. Вона стала колективною, а отже - нічиєю. Праця на землі стала примусовою. Замість зарплати - трудодні, а отримати паспорт до середини сімдесятих клогоспнику було практично неможливо. Але робочих рук селян ніколи не вистачало. Тому влада не цуралась залучати до робіт ні учнів, ні студенті.
Читати на сайті: 24tv.ua/n940520

Пікірлер: 131

  • @vitaliykrasnikov7281
    @vitaliykrasnikov72815 жыл бұрын

    Как сейчас вспоминаю бабушкину тетрадь в твёрдой обложке. А внутри даты. Число, месяц - уборка/прополка свеклы или работа на ферме. Палочки тоже были. Я тогда малой был и не понимал что это. Бедные люди в селе - вкалывали как проклятые в колхозе за эти трудодни.

  • @zemlyaninv6112

    @zemlyaninv6112

    3 жыл бұрын

    А щас все так же вкалывают при прогрессе и роботизации только уже с бумажкой (которая теперь уже имеет большую ценность чем сам человек), либо совсем без работы.. И при том что многие голодомор пережили до сих пор доживают(имели здоровье и имунитет), а сейчас при современной медицине, питании, образе жизни до 60 если доживет это супер.

  • @user-wx4tb7sg9n
    @user-wx4tb7sg9n3 жыл бұрын

    Коли ВЖЕ ТЕЛЕПНІ , в кінці- кінців , Зрозуміють- ЩО ТАКЕ Радянська ТЮРМА , і ХТО ТАКІ КОМУНЯКИ ??!

  • @al963nc
    @al963nc3 жыл бұрын

    Коли навчався в школі, одного дня всю школу окрім початкових класів погнали на роботу в поле. Навіть не дозволили речей віднести додому і переодягнутися, можливо тому щоб не розбіглися. Хто міг той віддав свій портфель учневі 1-3 класів якщо він родич чи сусід. Так от, мій брат поїхав на поле із портфелем, і там його загубив із усіма речами, потім ходили по всьому полі шукали так і не знайшли.

  • @petrolhead982
    @petrolhead9823 жыл бұрын

    Десь у 80-х роках в селах було більш-менш нормальне життя, про що досі згадують любителі ностальгії, а ось від історій про сільське життя 30-60х років від мого діда іноді волосся дибки ставало

  • @user-wx4tb7sg9n
    @user-wx4tb7sg9n3 жыл бұрын

    Які там Смартфони ? Я , Стояв в черзі на Домашній телефон , 21 рік . Оце так було в Союзі .

  • @mblky5457
    @mblky54573 жыл бұрын

    Як городянин скажу: у нас селянин вважався чортуганом,людиною більш низького соціального статусу,зашмиганим і недолуго вдягненим лошарою Жахливі часи!

  • @user-zh7xx4rk1w
    @user-zh7xx4rk1w3 жыл бұрын

    А на мою думку що нам це показують не дарма!Готовимось виддавати свои "приватизовани" паи в чужи руки!Як в тий приказци:"Виддай жинку дяди,а сам иди в б...ди...!Бо милкому фермеру с такими податками й посухами не втримати свое господарство!Прийде потужний бизнес з Китаю,невидомо,що будуть вирощувати на наших землях й продавать за кордон!Бо,посуха в усьому свити свидчить про не достатне забезпечення продуктами!Земля,навить останни 2роки дае погани врожаи (це при штучному зрошуванни)Зрошування дороге для фемерив нижчои ланки.Хто буде цим займатися,крим самого фермера?!Нихто!Отож велики аграрни концерни поглинуть милких та середних фермерив!Боюсь,що це знов призведе до 3штучного голодомору в Украини!Надиюсь,що буде упорядковано все,що зв'язане з землею,а також людьми,яки працюють на ций земли!Колгоспив нам теж не треба,з трудоднями!Вильна людина,мае працювати добровильно на своий земли!

  • @zemlyaninv6112

    @zemlyaninv6112

    3 жыл бұрын

    Чоловiче, ви правильно все розумієте, подивіться статистику смертності і наподжуваності українців за останні 30 років і зрозумієте що геноцид і голодомор, етнічна чистка, називати можна чим завгодно продовжужться з року в рік нарощуючи темпи. Тим самим курсом і буде продовжуватись все далі поки люди не почнуть поважати себе і оточуючих і перестануть тратити своє життя на егоїзм і деградацію!

  • @yurijyurijyurij9695
    @yurijyurijyurij96953 жыл бұрын

    Колгоспне рабство.

  • @user-wb7jw9kk1e
    @user-wb7jw9kk1e3 жыл бұрын

    Що ви там розказуєте про шестидесяті, я маючи дві технічні освіти в девяностих роках працював на комбайні ДОН 1500 для того щоб тирити зерно для домашнього господарства. Тільки на це і був розрахунок що виросте порося теля , та отримаєш за це гроші. Я проклинаю ті часи. Тільки важка робота за кордоном дала мені можливість купити житло в місці.

  • @maksymuykoksana
    @maksymuykoksana3 жыл бұрын

    Не за їжу , а за палочки

  • @user-uj1mf7bg9s
    @user-uj1mf7bg9s3 жыл бұрын

    В 90-2000 коли пішла розруха з колгоспів крали все що можна і не можна, хто мішками а хто самозкидами, особливо ті що були на керівних посадах в даний час такі люди успішні фермера в селах, а від колгоспів залишились одні спогади у вигляді руїн колишніх тваринницьких ферм.

  • @proton444
    @proton4446 жыл бұрын

    А так у пацана зеркало в руках, а я подумав спочатку що то смартфон😂

  • @Vitjok12345

    @Vitjok12345

    3 жыл бұрын

    Я теж так подумав.

  • @user-py9hr1zq1h
    @user-py9hr1zq1h4 жыл бұрын

    50 відсотків продовольства СССР імпортували, от і думайте про ефективність колгоспів, я проходив практику в колгоспі, то такого бардака, розкрадання і пофігіського відношення до роботи я потім нігде в житті небачив.

  • @user-zh7xx4rk1w

    @user-zh7xx4rk1w

    3 жыл бұрын

    Зате своим споживачам поставляли в торгову мережу неякисни,брудни овочи та фрукти!В брудних контейнерах,ящиках!Ще й при закупи продавци мухлювали на вагах,або вкидали на 1кг. гнили ,неякисни товарно овочи,мотивуючи тим,що им не списують за гниль!

  • @user-xt8vo9td2f
    @user-xt8vo9td2f5 жыл бұрын

    На фоні пісня з гри Red Alert3 столица водка советский медведь.

  • @user-uj1mf7bg9s
    @user-uj1mf7bg9s3 жыл бұрын

    Харашо в колгоспі жить, один робить, сім лежить.

  • @aleksandrdmitrenko8490
    @aleksandrdmitrenko84905 жыл бұрын

    Хана как я сюда попал?Ну той і нехай,зайшло))))Трохи стьобу не завадить!

  • @user-rs9oq2ee8q
    @user-rs9oq2ee8q3 жыл бұрын

    Интерестно получается раньше хоть думали что все общее и сейчас все знают что все хозяина.так что поменялось?как работали за кусок хлеба так и работают.бо то что они плотят это не деньги.я вырос в селе в колхозе и у меня было все а сейчас куры гриль и сало непонятно на чем выросло.

  • @user-pn4uj6qj2f

    @user-pn4uj6qj2f

    3 жыл бұрын

    Это "всё" было с колгоспа, или может, дома держали по 30 кур, 50 уток, 2 свиньи, корову, по 10 соток картошки сажали? А кто сейчас мешает это всё держать? Так тогда кроме этого всего хозяйства приходилось ещё и в колхозе отпахать на благо стран, куда отправляли продукты. А в сельских магазинах было пусто.

  • @56-428
    @56-4283 жыл бұрын

    Не про те ви говорите-Україна перейде на велитенські латіфундії -в результаті зміна клімату ,страшні пилові бурі, подорожчання продуктів харчування , заміна натуральних продуктів на синтетичні.

  • @user-he6sx1kz1w
    @user-he6sx1kz1w3 жыл бұрын

    ви про теперешнє село розкажіть про то як на полях берези з кущами ростуть ібільшість з села за кордоном сидить Трактор треба купити заправити відремонтувати,,,,,А ми такі мудрі заробив пішов в магазин і купив помідори картоплю ЦЕ ВСЬО НА СКЛАДІ РОСТЕ бідні студенти заробились а на базарі питає А ЧО ТАК ДОРОГО

  • @user-pn4uj6qj2f

    @user-pn4uj6qj2f

    3 жыл бұрын

    Ви краще порівняйте що в тодішніх магазинах продавалося, а що тепер. Чи є зараз пусті полиці в магазинах і черствий хліб. І чи є зараз такі слова як ДЕФІЦИТ, ПОБІГЛИ бо ЗАВЕЗЛИ, ІМПОРТНИЙ, ЧЕРГА, ПО БЛАТУ ...

  • @user-pn8qz1rl3j

    @user-pn8qz1rl3j

    3 жыл бұрын

    Мабуть давно був на полях .Зараз за кусочок землі битва йде .І бурьяна немае

  • @zosiakot2997
    @zosiakot29973 жыл бұрын

    Голови ,головні бухгалтери ,секретарі парторганізацій,агрономи жили за рахунок колгоспів .Вони цим також забезпечували своїх дітей ,купували їм машини, квартири .Селяни з відрами їшли ,їхали на велосипедах на роботу і крали все ,що могли .Працювала в колгоспі школяркою,студенткою Потім десь у у 80роки з чоловіком шабашникамм . Була свідком ,як багатіла сусідка,батьки якої були голова парткому і главбух .Колгосп був клондайк для партійців !

  • @zosiakot2997

    @zosiakot2997

    3 жыл бұрын

    Ще забула ,рік прожила у селі і бачила ту убогу інфраструктуру села,. убогий асортимент товарів в магазинах.,убоге життя людей .

  • @Punk_Wolf
    @Punk_Wolf Жыл бұрын

    Я проти совка, але скажіть, будь ласка, що зараз належить людям, маю на увазі, простим людям???

  • @user-or1nw9nh1x
    @user-or1nw9nh1x3 жыл бұрын

    студентам і тепер було б корисно. особливо студенткам . а то тільки в телефон втикати і губи дути .

  • @user-cu6yh7po2f
    @user-cu6yh7po2f6 жыл бұрын

    2:50 примерно.музика майже к кожному випуску

  • @didpanass
    @didpanass3 жыл бұрын

    Зато тепер землі травою та чагарниками поросли. Це перемога?!? Чи зрада?!? Скачіть вище і вперед до європейських унітазів. А Монсанта на нашій землі порядок зробить.

  • @viacheslav_dytyuk
    @viacheslav_dytyuk3 жыл бұрын

    Ото жили в аду! А щас так заєбісь. Ніхто самогонку не п'є! Сьогодні на картоху не треба їхати, все машинізовано!

  • @vadcher7022

    @vadcher7022

    3 жыл бұрын

    Сейчас я могу пить хоть самогонку, хоть джек дениелс. ☺️ И на картоху действительно не нужно ехать! 👍

  • @user-hn6yn8ny9o
    @user-hn6yn8ny9o9 ай бұрын

    А в нашому селі говорили не вкрав у колгоспі а *виписав*.

  • @user-lb8wd7fy8p
    @user-lb8wd7fy8p3 жыл бұрын

    Людзи жыли бедна процвитала камуняковская пропаганда недай божа такога жыцяяке было при камуняках

  • @user-jz3ir4cg7q
    @user-jz3ir4cg7q3 жыл бұрын

    А тепер земля Поплавського , і він взагалі неділитьсЯ , а селяни мають дулю .

  • @user-lw8rw5yj7k
    @user-lw8rw5yj7k3 жыл бұрын

    Не знаю, як там у інших, але я ще застав трохи цього у 5-6 класах. Це 2003-2004рр. Їздили на буряки у місцеве с/г господарство. Так само і в університеті було, на кожному курсі

  • @user-hz3eb1zn1h
    @user-hz3eb1zn1h3 жыл бұрын

    С@@а!!!Трудодні!Падли солціалістичні?Рабство?Ой...та це ж "светлое комуністіческое будуєще "😢Промайнуло уже....кільканатьсять поколінь,а нічого не змінилось.У кого бабло...то і той "музику заказує"

  • @user-hg1ni1wk7n
    @user-hg1ni1wk7n3 жыл бұрын

    Початок відео занабто позитивний((((( Там міліони смертей((

  • @user-wd4vs1fy3o
    @user-wd4vs1fy3o3 жыл бұрын

    то есть до распада кндр еще лет 30

  • @JakPaganel
    @JakPaganel4 жыл бұрын

    Не вірна назва у цієї серії. Якщо ви на 5 секунд згадуєте про колгоспи спочатку сюжету а потім все говориться лише про студентів, то і назва мала бути іншою. Зрозуміло, що ніхто з творців серії навіть не уявляє собі, що таке колгосп. Трошки читали в підручниках та забагато копали картоплі в студентські роки, от і все на що здатна ваша команда. Тема колгоспів не розкрита. До неї навіть не наблизились.

  • @user-pn4uj6qj2f

    @user-pn4uj6qj2f

    3 жыл бұрын

    Що вони, жителі "городІв" знають про колгоспи? Трохи погралися за місяць на практиці, тай все. Якби спробували обробити 80 соток картоплі на одну жінку або накосити 50 копиць сіна на одного чоловіка, як робили наші бабусі й діди, щоб взяти собі десяту частину для прогодівлі своєї корови, то тоді б вони мали якесь уявлення. Або 3 рази на день видоїти 20 корів як моя бабуся доїла, що аж руки німіли вечором. А це все було "за дякую" - за вимпели і грамоти "подяки". А жили з свого підсобного господарства і задарма пахали в колгоспах на міських жителів, яким "прі саюзе хорошо жілось". А в сільських магазинах окрім черствого хліба, мила стірального і бухла майже нічого ніколи не було.

  • @valentineobolonskii88
    @valentineobolonskii883 жыл бұрын

    Лайк за музыку из Red Alert)

  • @user-tq3vm4lj4m
    @user-tq3vm4lj4m5 жыл бұрын

    Бльо!!! до цих пір ненавиджу картоплю (бараболі) збирати!!!(((....проїлось сцуко

  • @XxXx-nj8qd

    @XxXx-nj8qd

    3 жыл бұрын

    А жрать любишь?

  • @user-jz3ir4cg7q

    @user-jz3ir4cg7q

    3 жыл бұрын

    А їсти кожен день картоху ненабридло . Давайте всі заб'єм на роботу.

  • @user-cy6ur7ed6b
    @user-cy6ur7ed6b10 ай бұрын

    Лучиб в колгоспах працювали чим в телефонах залипати

  • @valovyiable
    @valovyiable3 жыл бұрын

    👍

  • @ivankravets9037
    @ivankravets90373 жыл бұрын

    Топ передача, палець вгору

  • @user-bg12mky98tr
    @user-bg12mky98tr11 ай бұрын

    Я розумію,що ідеологія комунізма,це шлях в нікуди,але були й позитивні моменти.Студентськи роки одні з яскравіших епізодів сірого життя молоді,де була і перше кохання і романтика і відповідальність,та ж підготовка до дорослого життя ,гітари іт.д.Може досить говорити що при комуняках усе було погано.Наберіться сміливості ,що звідти можна де що виділити.Освіта була на перших щаблях у світі.Діти навчалися школах,харчувалися безкоштовно.Відпочивали у таборах з усіма зручностями для відпочинку.Подорожували за копійки по всьому Союзу.Відпочинок,сфера освіти ,охорона здоров*я -з цих галузей можна виділити найкраще .Досить казати що все було хренове.Чи зараз наша молодь почуває себе ліпше?

  • @user-dd6kz2pc7d
    @user-dd6kz2pc7d3 жыл бұрын

    За часів брежнева в колгоспах було добре., моі батьки , в1969 році збудували будинок, гараж, літня кухня, 1978. Москвич-408_і взагалі нівчому собі не відказували, а ця розповідь про лінивих та розбещених інтелегентів, я іх пам'ятаю і в колгоспах і в арміі,скрізь вони були тай зараз є, тільки з іншим обличчям, а працювати треба було і тоді і зараз,

  • @maksymuykoksana

    @maksymuykoksana

    3 жыл бұрын

    Це про 90ті говориш Після 80 ??? Може !

  • @56-428
    @56-4283 жыл бұрын

    Ви не знаєте як жили колгоспники і які були колгоспи 1980-2000 рр які знищив Кравчук і його послідовники і до землі було відношення як до своєї а зараз її змусять віддати задарма. Проїдьте по Україні і покажіть руїни тваринницьких комплексів. Корів скоро занесуть в червону книгу.

  • @user-je2wk5bf5n

    @user-je2wk5bf5n

    3 жыл бұрын

    І кучма найкращий президент.. народ що у вас в головах ??

  • @user-oy6fk7pl9z
    @user-oy6fk7pl9z3 жыл бұрын

    А сколько детдомовцев радилось ну просто романтика от совка

  • @56-428
    @56-4283 жыл бұрын

    Війна держави проти селян нажаль продовжується. До речі фірма Баєр стільки довгоносика як на Українських полях за свою історію не спостерігала - найсильніші хім.препарати без користі.

  • @zemlyaninv6112
    @zemlyaninv61123 жыл бұрын

    А техніка майже не змінилася)

  • @Sasha-nu1zn
    @Sasha-nu1zn3 жыл бұрын

    Не все так уже зовсім погано було в колгоспах, особливо десь після 1975 і до розвалу союзу. Хоча були і серйозні проблеми.

  • @user-zh7xx4rk1w

    @user-zh7xx4rk1w

    3 жыл бұрын

    А ти хоч день робив в тих"непоганих" колгоспах?!Де,люди працювали по 12 годин тяжко ,на пекучому сонци,бо давали норму на день!Хоч здохни,а зроби,бо заробитнои плати не побачиш,або недоплатять(причини завжди знаходили!А ти мабуть тильки студентом працював по суботах,й то не цилий день!А на ферми жинки вставали ще в 4год. ранкуБо доиння починалось в 5 год.Спочатку було ручне доиння,а вже пизнише машинне!Отак було"солодко" при совку!

  • @Sasha-nu1zn

    @Sasha-nu1zn

    3 жыл бұрын

    @@user-zh7xx4rk1w ти не хами, а далі уважно, дуже уважно прочитай, ЩО я написав. Поживи з моє в селі, попрацюй з моє в колгоспі і сільському господарстві взагалі. А тепер скажи, сьогодні корови починають доїти о 10-й ранку, чи може простий тракторист, котрий працює у фермера, може хату побудувати з голого поля? Я не кажу, що легко було працювати в полі, а ті що херячать в польщі, фінляндії і тд, не буваючи дома і не знаючи як ростуть їх діти, вони, що там відпочивають? Думай, що пишеш!! Приходь, попрацюєш літо на тракторі з обприскувачем, побачиш які норми, яка зарплата, яке відношення до тебе. А казки я теж можу розказувати.

  • @user-je2wk5bf5n

    @user-je2wk5bf5n

    3 жыл бұрын

    Особливо запам'ятались 'забиті' прилавки магазинів . І черги за хлібом.. То було чудово ???

  • @Sasha-nu1zn

    @Sasha-nu1zn

    3 жыл бұрын

    @@user-je2wk5bf5n хз, я сам, своїми руками давав хліб свиням, а макарони варив качкам.

  • @user-wn4uy8on2o
    @user-wn4uy8on2o3 жыл бұрын

    Накосячили червонопикі совети. А колгосп - це коликтивне майно даного села створене для полегшення роботи , збільшення врожайності та розподіл , між громадянами. Дати зарплату в розмірі 25000 гр екологічно чисті продукти вирощені даними людьми ,закріпити за кожним на папері що ти є власник паїв, це успіх , це праця день через день , залишається часу на сім'ю і на себе , це бабуся дідусь на пенсії а не на огорожі раком стоячи. Це розвиток села , і можливість реалізувати задумане починаючи вже сьогодні а не чикати роками , не просити у влади побудувати школи , дороги хорошої чи ще чогось , а мати крім зарплати , харчів , ще і бюджет.

  • @vladfedko2541

    @vladfedko2541

    3 жыл бұрын

    Та все рівно знайдеться якась падла і захоче на цьому нажитися, щоб собі вхопити більше ніж сусіду

  • @user-zh7xx4rk1w

    @user-zh7xx4rk1w

    3 жыл бұрын

    Андрий Михайлович!А де ви те вирощене добро продасте?!Хто його оцинить за державним стандартом,де його зберегти писля збору врожаю?!З трейдерами домовлятись сам на сам вам не дадуть!

  • @user-wn4uy8on2o

    @user-wn4uy8on2o

    3 жыл бұрын

    Завод приватний чи державний закупляє сировину по фіксованій ціні плюс мінус - і виготовляє продукцію. Тут установи , армія , чи учбові , оптовики і другі , роблять обмін грошову одиницю обміну на продукт. Кінцевий споживач сам же і працівник.

  • @user-wn4uy8on2o

    @user-wn4uy8on2o

    3 жыл бұрын

    Тому і важлива якість і екологічно здорова продукція , це буде важливо на експорт по хороших цінах.

  • @user-wn4uy8on2o

    @user-wn4uy8on2o

    3 жыл бұрын

    Также пересортувати , гарно упаковати , такі культури які не потребують переробці , можна відразу на полички продавця виставляти

  • @user-sj1gg9qx8e
    @user-sj1gg9qx8e3 жыл бұрын

    Ага! Умніки! Мій дід тракторист і баба доярка за 2 роки побудували будинок 103 квадратних метрів в 75 році. А в 50 - 60 роках схожа ситуація і в містах була. А в даний час їдуть селяни в Польщу і не гірше собак до них відносяться. Розповісте комусь іншому!

  • @goodspeedmen
    @goodspeedmen3 жыл бұрын

    Можно подумать, что сейчас не так рассчитываются за паи (которые они получили от...). Сколько пан захотел столько и дал, если ты участвовал в сборе урожая, то тебе немного больше чем всем, разделяй и властвуй. В Украине продукты стоят дороже чем в Европе, не все конечно, но в соотношении с доходом так это вообще заоблочно... В этом году вообще вывезли все по чистую, что осталось стоит очень дорого... Вот вам и голодомор...

  • @sergsfault
    @sergsfault5 жыл бұрын

    только почему все селяны сейчас скучают по этим колгоспам? ну по крайней мере в полтавской области откуда мои родители

  • @grimwaltzman

    @grimwaltzman

    5 жыл бұрын

    Півтора твоїх сусіда і "всі селяни" це трохи різні речі. Бо я жодного довбойоба не знаю щоб за колгоспами сумував.

  • @sergsfault

    @sergsfault

    5 жыл бұрын

    @@grimwaltzman может на западной не сумуют но серьезно в полт области сумуют все, я правда не в селе живу давно не был но мне это запомнилось еще с детства. типа как хорошо было раньше все работало а щас села вымирают работать негде все позакрывали

  • @sergsfault

    @sergsfault

    5 жыл бұрын

    @@grimwaltzman да я не совкодрочер, просто все на самом деле где-то посередине, и это правда в моем селе откуда мои родители родом все старые люди скучают по совке, я тут не при чем почему ты меня оскорбляешь я говорю как оно есть. просто после развала совка людям ничего не дали взамен все развалили а ничего не построили. и те кто устроился те его хают а те кто остался ни с чем по нему скучают потому что как бы плохо там не было но было хоть что-то а щас ничего

  • @grimwaltzman

    @grimwaltzman

    5 жыл бұрын

    @@sergsfault зараз у людей є можливість влаштуватися самим. Було б бажання і голова з руками на місці. І те що ти не розумієш, що це не держава і не хтось інший має будувати життя людей показує що ти рафінований совок.

  • @sergsfault

    @sergsfault

    5 жыл бұрын

    @@grimwaltzman у тебя навязчивая идея ненавидеть совок, я не сторонник совка! я отношусь к нему нейтрально ни хорошо ни плохо , я в нем не жил. я просто говорю свои наблюдения, некоторые люди его страстно ненавидят как ты очень многие скучают по нему, некоторые относятся нейтрально из тех кто там жил и говорят что некоторые вещи были плохие некоторые хорошие. . не вес так черно бело. держава не должна ничего строить но она должна создать определенное законодательство по которому люди будут жить и следить за его соблюдением создать инвестицонный климат. село не развивали за время независимости вообще. я как велосипедист объездил всю полт область и я вижу какой это ужас ! все села мертвые . функционируют единицы. людям там нечего делать, а при совке там была жизнь , какая никакая но жизнь.

  • @user-ys5vx9kb5d
    @user-ys5vx9kb5d3 жыл бұрын

    Родился в селе... В семье трое детей... Я старший.. Мне 15 погибает отец... Подрабатывали в колхозе летом.. Все получили высшее образование... Не стоит так ругать то время,мы были светлыми и чистыми в основной массе. Сегодня тоже работают в колхозах ,только они в Польше,Финляндии и в других странах. Что дальше ?

  • @user-dw3qt8ff8u
    @user-dw3qt8ff8u3 жыл бұрын

    Не сумую ні разу, але про харчі брехня, хто хотів той заробляв свиня на здачі коштувала 300крб у 80их. Можна було заробити та нічого було купити у селі.

  • @tri-el521

    @tri-el521

    3 жыл бұрын

    Ви які роки пам'ятаєте? Бо колгоспи - це не тільки 80ті. Моя мама пішла на роботу в колгосп в 14 років . Вони з бабусею розповідали як за палички робили і за рік півклумака зерна виходило, як садки вирубували, як моя 10річна мама 5км носила до "блока" (зупинка поїзда) в клумаку вінки цибулі, щоб завезти у Фастів на базар і було щось на прожиття та на податок. Як її , тубінфіковану годували маргарином, бо масло було розкішшю...

  • @user-dw3qt8ff8u

    @user-dw3qt8ff8u

    3 жыл бұрын

    @@tri-el521 70_ті не пам'ятаю бо ходив під стіл пішки. Але те саме що і Ви чув від родичів з Кіровоградщини і Полтавщини. А найбільше вразили розповіді старшої тещіної сестри про голод, травлену пшеницю від якої виразки в роті, про сусідів які з' їли дітей.

  • @tri-el521

    @tri-el521

    3 жыл бұрын

    @@user-dw3qt8ff8u про Голодомор навмисно не писала, бо для мене це дуже болюча тема. Моя бабуся дивом вижила і її розповіді спокійно слухати було неможливо

  • @user-lg5os6gj5d
    @user-lg5os6gj5d3 жыл бұрын

    ТОДІ СТУДЕНТИ НА КАРТОШКУ ЇЗДИЛИ НА ЯБЛУКА , ЩАС ЇЗДЯТЬ ЩОБ НАЙТИ ШИРКУ І ПОТРАХАТЬСЯ ЯК ПСИ В ПІДВОРОТНІ . РАНШЕ БИЛИСЯ ТОЛПА НА ТОЛПУ АБО ОДИН НА ОДИН , ЩАС БЮТЬ ТОЛПОЮ ОДНОГО. ТОДІ ПЛЯШКУ ВОДКИ НЕМОЖНА БУЛО КУПИТЬ СТУДЕНТУ , А ЩАС ЦІЛЕНАПРАВЛЕНО СПАЮЮТЬ І СПРИЯЮТЬ ЩОБ КУРИЛИ КОЛОЛИСЬ ТОДІ СТУДЕНТІВ В ПТУ КОРМИЛИ 4 РАЗИ НА ДЕНЬ І СТИПЕНДІЯ БУЛА 50 РУБЛІВ ( для порівняння Без 7 рублів велосипед можна було купить ), З УРАХУВАННЯМ НАПРАВЛЕННЯ ВІД КОЛГОСПУ , А ЩАС ЇХ ОБДИРАЮТЬ ЯК ЛИПКУ , ТО НА ШТОРИ ТО НА ПОДАРКИ УЧИТИЛЯМ.ТОДІ ДІТЕЙ ЗАСТАВЛЯЛИ РОБИТЬ І УЧИТЬСЯ , А ЩАС УЧАТЬ ЖОПИ ЛИЗАТЬ КЕРІВНИЦТВУ

  • @goodspeedmen
    @goodspeedmen3 жыл бұрын

    Сколько есть будинкiв культуры в современных селах???

  • @user-pn4uj6qj2f

    @user-pn4uj6qj2f

    3 жыл бұрын

    А нах они нужны? Втирать с сцены политическую пропаганду? Эти "дома культуры" начали загибаться ещё при СССР как только стали доступны телевизоры. Ничего кроме пьянства и драк возле тех учреждений не было. Даже туалета - обсыкали углы и обрыгивали пороги. Если не взятые частным бизнесом и облагороженые под торговлю - то так и стоят и пугают своим "советским" видом.

  • @goodspeedmen

    @goodspeedmen

    3 жыл бұрын

    @@user-pn4uj6qj2f Возможно для культуры? Которую конечно нужно прививать человеку с малых лет...

  • @user-pn4uj6qj2f

    @user-pn4uj6qj2f

    3 жыл бұрын

    @@goodspeedmen Культура прививается автоматически от родителей. У наглых - и дети наглые. А если родители непьющие, то и дети нормальные. Сейчас молодёжь по сёлам перестала бухать и драться возле таких домов "культуры". Во всяком случае в моей области. Дети хорошо воспитанные и все здороваются на улице. Не курит почти никто и не пьют алкоголь. Считают, что это - отстой. Не дерутся банда на банду или улица на улицу (как мы дрались). Зато многие ходят в секции или "качалки". Не понимают, что такое "забить стрелку". Не пишут по стенам и на остановках. Есть подозрение, что во всём виноваты смартфоны и интернет.

  • @user-ug4rg8ox1m
    @user-ug4rg8ox1m3 жыл бұрын

    Раскажи за 1971 85 гг

  • @user-po2in4mq9g
    @user-po2in4mq9g3 жыл бұрын

    Все просто вигнать орендаторів забрати паї об'єдиняться все в руках селян бригади токи в суспільстві завжди знайдуться ватажки зерно вирощене під замок і повірте всі ті трейдори та всяка шолупонь на колінах прилізуть просити зерно по ціні яку назвуть люди ,мільйони зароблені на господарство ''колгосп'' решту на себе ніхто навіть не розуміе що булиб мільйонерами . Нажаль нація недоразвитих факт. В Ізраїлі по цей день існують такі общини по збору здається фініків якихось вони багаті люди бо прибуток ділять на всіх працюючих а не один царек.

  • @user-pn8qz1rl3j

    @user-pn8qz1rl3j

    3 жыл бұрын

    Що зараз вам заважає згуртуватись самим. Вперед.Бо я вже десь це читав в історії забрати і віддати тим хто на землі робить .

  • @user-po2in4mq9g

    @user-po2in4mq9g

    3 жыл бұрын

    @@user-pn8qz1rl3j Менталітет друже менталітет.

  • @Valuebets_PRO
    @Valuebets_PRO3 жыл бұрын

    Пока были КолГоспы, то и села развивались. Садики, школы строились, детки рождались. Люди при деле были. А сейчас что? Развалили. Молодежи не осталось. КТо уехал, а кто спился попросту. Старики поумирали. Села поумирали.

  • @user-gc8pw9gl8i

    @user-gc8pw9gl8i

    3 жыл бұрын

    Ідіотам алкашам завжди кнут потрібен

  • @user-pn4uj6qj2f

    @user-pn4uj6qj2f

    3 жыл бұрын

    Забиваем в ютуб "сёла на Западной Украине" и смотрим. Потом "сёла на восточной Украине" смотрим и сравниваем, кому пошло на пользу отсутствие кнута, а кому - нет.

  • @user-zh7xx4rk1w

    @user-zh7xx4rk1w

    3 жыл бұрын

    Люди строили колгоспы на своем хозяйстве!Ведь не партийцы строили!Селянскую худобину забирали в колхозы добровольно-принудительно,также и реманент,зерно и т. д.. А потом в90 годах,те же компартейцы продали,разворовали все в этих колхозах,оставив селянина без тракторов,и косилок,комбайнов и т д.!Наделили паи,люди заплатили за эти паи,а обрабатывать их они не могли---нечем!Чтобы купить трактор или другие сх. машины ,нужны деньги и немалые!Откуда деньги у селян?!Вот сейчас повторно сделают"приватизацию"...Только кто из селян сможет купить себе землю?!Землю скупят агрохолдинги,богатые компании,у которых есть деньги!А кушать что все будем,никого не печет!Наверное кукурузу или подсолнух?Ну может еще сою?!

  • @EbaL_putyna_w_rot
    @EbaL_putyna_w_rot3 жыл бұрын

    Какой бред!!!! Кто был в ссср меня поймёт! Кто не был , нет смысла объяснять что это бред

  • @user-te2pq2wu2q
    @user-te2pq2wu2q Жыл бұрын

    Яка різниця на кого батрачить на державу чи на пана? Особисто я з радістю ішов на поле чистить буряк замість уроків.Треба щоб всі знали яким трудом дістається кусок хліба.

  • @DOSsector
    @DOSsector5 жыл бұрын

    Такое говно просрали(((

Келесі