Князь Аскольд та 1150 років російської державності?

Про місце поховання київського князя Аскольда, його вбивство, канонізацію та до чого тут 1150 років російської державності.
#Аскольд #Аскольдова_могила #угорське #олег #дир #хрещення #русь

Пікірлер: 130

  • @OleksandrAlforov
    @OleksandrAlforov4 жыл бұрын

    Шановні глядачі, якщо вам сподобало відео, не забувайте підписатися на канал і натиснути на дзвіночок, щоб не пропускати нові випуски!

  • @user-kv4xg9sw7m
    @user-kv4xg9sw7m2 ай бұрын

    Дякую, пане Олександре за цікаву історію.

  • @user-rs3sk2ue5r
    @user-rs3sk2ue5r4 жыл бұрын

    Дякую, Олександре. Дуже цікава і корисна інформація.

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дякую вам за оцінку!

  • @redevil6364
    @redevil63644 жыл бұрын

    Велика Вам подяка за Вашу працю!

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Щиро дякую вам за відгук!

  • @rimusmaltiuski4654
    @rimusmaltiuski46542 ай бұрын

    Дуже поважаю Вас, пане Олександре, за Вашу просвітницьку роботу, бо понад 300 років нас зомбували вигаданою історією, яка не стикувалась зовсім, як подумаєш.

  • @user-dx5nq5nd7o
    @user-dx5nq5nd7o3 жыл бұрын

    Дуже дякую. Сьгодні, як ніколи, нам українцям - це дуже корисна і необхідна інформація.

  • @Bilotur
    @Bilotur2 жыл бұрын

    Дякую Вам за Вашу працю!!! Ви цим відео ще раз довели, що "норманська теорія" - московська вигадка, аби з паплюжити історію України-Руси, посіяти в українцях непевність у їхніх пращурах. Тобто підірвати довіру і до можливості побудови власними силами світлого майбутнього!!! Аскольд і Дір вийшли беззбройні до РОДИЧІВ!!! Дякую!!! Вони завинили перед РОДИНОЮ, можливо, власним хрещенням. Але вони заслуговують на повагу, бо не встигли силою охрестити киян!? Чи й не збиралися цього робити, бо вважали, що віра кожного - його справа!? Навряд чи взнаємо більше. Шкода! Але! Під Мелітополем є Кам'яна могила. Вона, напевно, має привернути Вашу увагу!!! Чому!? Передчуття))) Читав Сергія Плачинду, його Лебедію. Кам 'яна Могила - Протошумерський архив першої писемності і мистецтва, що датується Дванадцятим тисячоліттям до нав'заної нам "нової ери". У пана Сергія посилання до книжки Анатолія Кифішина "Древнее святилище Каменная Могила. Опит дешифровки протошумерского архива 12-3 тисячелетий до н.е". Перепрошую! Хай щастить! Помилки не умисні)))

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    2 жыл бұрын

    Дякую вам за розлогий коментар та побажання! Взагалі в наш час говорити про якімь норманські чи інші теорії- дурниця. Ми нащадки наших предків, які дали державність людям , що мешкали на цій території. Присутність норманів тут була, та ким вони тут були? Найманцями? Та яку ж найманці здатні створити державу? Київські князі випхали норманів з цих земель вже на початку 11 ст і без жодних сентиментів

  • @vasylynagargat7308
    @vasylynagargat73082 жыл бұрын

    Щиро дякую вам за вашу працю. 🇺🇦

  • @CatcatcatElectronics
    @CatcatcatElectronics4 жыл бұрын

    *Я офигел, звонарь настоящий музыкант!!! Это такая редкость!!!*

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дзвонили дуже класно!!!! Хоча слід дізнатися, чи це не електропривід працює

  • @user-pi7ye5pb2m

    @user-pi7ye5pb2m

    9 ай бұрын

    Можливо, це карільйон, а музикант грає на клавіатурі. Я чув такий в Каунасі, та, як музикант, скажу: нереально це зіграти, смикаючи за мотузки дзвонів.

  • @ihorstov6440
    @ihorstov64404 жыл бұрын

    Шкода що держава не займається масовим розповсюдженням подібного контенту. Наша історія зайняла би окремий канал телебачення якби у владі були патріоти. А так дякую не байдужим блогерам і Олександру в тому числі!

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Справді, створити історичний канал- це було б неймовірно! Різні передачі для дітей від 3-х років, подорожі, знахідки, архіви, дискусії!

  • @Bilotur

    @Bilotur

    2 жыл бұрын

    Підтримую! Але для того, аби Україна створила історичний канал, треба громадянам обирати до влади не "умних", а вірних! Бажано, щоби вони не розуміли московський діалект україно-руської мови! Лише тоді виявиться, що Україна має ріки з кісельними берегами)))

  • @ImmoTheBest
    @ImmoTheBest4 жыл бұрын

    Пане Олександре, дякую за відео. Дуже тішить ваша незаангажованість. Респект за це. Загалом то досліджуючи питання походження Володимира І Великого, можу зазначити (звісно не як 100% доведену версію), що Аскольд (Кийович) був Володарем Кийовії , його нащадком був Володар Дір (за деякими джерелами, і навіть замальовками Абрахама ван Вестерфельда) був похований у величезному кургані (прямо як скитський цар) за теперішньою будівлею СБУ у бік Прорізної та Хрещатику. То ж у 17 ст. курган і менші кургани ще були присутні на теренах Верхнього міста, являючи собою Акрополь Кийовичів. А славнозвісний Володар Мал - нащадок Володаря Діра (місто Малин саме на його честь названо) був татком матері Володимира (Василька) І Великого - Великої Княжни Малки (Малуши). Про походження Малки може вичерпно розповісти факт того, що Велика Ольга тримала її поруч себе і не чинила супротиву стосункам свого сина Святослава І Хороброго із Великою Княжною. Фейкові літописи (можна їх так називати, бо жоден з них не є оригінальним, і вже точно не є відповідним часам про які розповідає) звісно малюють убогі обриси тих подій, а ще більшої шкоди завдали "писарі", що назвали Велику Княжну ключницею. Вона була спадкоємицею найдавнішого роду - Кийовичів і найбільшого союзу давніх склавен - Древлянського, володіння якого сягали далеко на Захід, і на Схід за Дніпро. І кийовія була його сердцевиною. То ж геніалогія Володимира І виглядає наступним чином (з одного боку): Аскольд -> Дір -> Мал -> Малка -> Володимир І Великий. Інше питання звідки родом Ігор Старий, і хто такі мітичні Рюкриковичі, і чи були вони взагалі... Чекатиму на нові відео і згадки про альернативні версії історії )

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Пане Ігоре, дякую за розгорнутий коментар! Я колись навіть статтю написав про рід Маловичів. Це загальновідома родина, а мені, як я думаю, вдалося дізнатися світське ім'я останнього відомого по чоловічій лінії представника роду - св.Варлаама. Думаю він мав ім'я Всеслав. Реконструкцій можна робити багато. В Рюрика я не вірю. Ігор тому і названий в Слові "Старим", як перший. Ваша реконструкція цікава, раніше не зустрічав такої думки!

  • @Olga_Gura

    @Olga_Gura

    Жыл бұрын

    @@OleksandrAlforov дуже дякую, пане Олександре, за цікаву інформацію. Я з Малина на Житомирщині, саме з того Малина, який ніби названий на честь древлянського Мала, або його дочки Малуші. Працюю в краєзнавчому музеї, дуже цікаво було б почитати про рід Маловичів, де можна знайти цю статтю? Дякую!

  • @viktoriasidorova3626
    @viktoriasidorova36264 жыл бұрын

    Дякую щиро!!! Продовжуйте! 😘👋👍🌎💙💛

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дякую вам за оцінку та побажання!

  • @user-fj3ff6pz3w
    @user-fj3ff6pz3w4 жыл бұрын

    Несказанно цікаво! Хто має вуха - почує...

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дякую!!!

  • @user-jq4sc7hg6z
    @user-jq4sc7hg6z4 жыл бұрын

    Дякую, дуже цікаво.

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дуже дякую вам!

  • @stanarcer8741
    @stanarcer87414 жыл бұрын

    Дякую from Chicago 🇺🇸

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дякую і вам у далеке українське "Шікаґо"!))

  • @user-iv5qq9lx8p
    @user-iv5qq9lx8p2 жыл бұрын

    ЩИРО дякую Вам!❤❤❤🇺🇦

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    2 жыл бұрын

    Дякую і вам!!

  • @Volodiakila
    @Volodiakila4 жыл бұрын

    О, якість відео зросла) Саунд з'явився) Супер!)

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дякую, працюю на вдосконалення!

  • @user-ue5dr4wi9i
    @user-ue5dr4wi9i2 жыл бұрын

    Вся ця історія, як "наївний та довірливий" Аскольд вийшов сам особисто вітати заброду Олега, не витримує жодної критики. Аскольд був досвідченим воїном і правителем. Аскольд очолював похід союзу слов'ян на Ромею. І тут "здрастЄ, вийшов один і без зброї". Ну не за статусом "пахану" кланятися перед "биком"! Найімовірніше те, що Олег найнявся служити Аскольду та зрадив його. Такий ось "палацовий переворот на мінімалках". що каже офіційна історія? Купець запрошує правителя особисто оглянути товар? Навіщо? Вибрати подарунок? Та правитель забрав би все і залишив купцю на їжу за прохід територією! Адже зрозуміло, що великої банди Олег не мав і сподівався лише на раптовий замах! Але й смерть Аскольда не дала б Олегові влади! Його б банально не пустили б у місто! А можливо, що й знищили виславши погоню. Тож лише вступивши на службу, приспавши пильність, міг би знайти прихильників перевороту серед місцевої опозиції Олег. та й щоб його згодом "коронували"! Ще один прокол у російській історії, це те, що кораблі купця причалили біля угорського урочища! Торг традиційно з часів розквіту римської імперії розташовувався на Подолі! Там зручно для торгівлі. Недаремно і римляни там своє поселення тримали під захистом легіону. А в тих місцях де причалив Олег традиційно розбійники та річні пірати ховалися. який висновок? А такий, що той хто вигадав цю казочку сам ніколи не б у Києві! І не знав що Поділ разом з Митницею вище за течією, ніж Аскольдова могила! Митники раніше ще "обшмонали" човен Олега і знайшли б зброю, а не товари, воїнів, а не веслярів-купців. Дурнів не було ніколи, охорона правителя один до одного б склала Київ історично був найбільшим вузлом торгового шляху. Знайдено багато скарбів римських монет. Але головне, що датовані за довго до Різдва Христового. Особливо те, що монети попереднього імператора не приймалися при оплаті наступним. Виходили з обігу! Спеціально карбували монети з бронзи правителі Ромеї, такі собі реформи у стилі Хрущова та Павлова. А ось золотих монет у обороті було мало і воно було дорогі, не для покупок на ринку ширпотребу. Тож таких "купців", як Олег із бандою, місцеві охоронці перебачили на ринку Києва незлічено за тисячу років до народження "рюриковичів".

  • @user-fs1ir9uv5i

    @user-fs1ir9uv5i

    5 ай бұрын

    🎯🎄🥃❤️🙏💫🌅🎯

  • @augusta88

    @augusta88

    4 ай бұрын

    Все ж за переказами...

  • @sergiyt1194
    @sergiyt11942 жыл бұрын

    На жаль, зараз точно не згадаю, та колись читав коротеньку статтю у газеті "Прапор комунізму", де йшлося, що Аскольд і Дир був однією особою, яку звали Аскольд аль Дюр. Що це був варязький князь, що служив Римській імперії й брав участь у придушенні повстання в Іспанії. Вертаючися зі служби назад у варяги зі своєю дружиною, побачив, що київська земля - без сильного правителя, то й сів княжити у Києві. Місцевою вимовою його ім'я було адаптоване з Аскольд аль Дюр на Аскольд і Дир, що потім сприймалося, як 2 різні імені. Мабуть, якісь документи десь в Європі про цю особу повинні існувати. Було б цікаво дослідити цю тему...

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    2 жыл бұрын

    Дякую вам! Так, є ця версія про те, що це одне ім1я. Наіть виводять його, як "Асколдир". Та, дізнатись точно, вже маловірогідно! Але всі версії слід накопичувати. Щось воно таки і дасть

  • @rimusmaltiuski4654
    @rimusmaltiuski46542 ай бұрын

    А Олег з Ігорем звідки прийшли, чому вирішили, що можуть княжити на київскій землі?! Взагалі, дякую за цікаву важливу для кожного українця інформацію.

  • @user-yl7lp1kd2z
    @user-yl7lp1kd2z4 жыл бұрын

    А давайте про хрещення Русі детальніше?

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Мм! Можна. Їх було кілька. Сама релігійна ситуація була різною протягом кількох сторіч. Я спробую!

  • @klon_ua
    @klon_ua4 жыл бұрын

    З росіянської "государствєнності" реготнув знатно. Це вони так свої болота і жаб на них в ті часи називають?

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Вони з цього зробили конструкцію на ментальному вже ріні. Вміють((( але смішно з боку!))

  • @Bilotur

    @Bilotur

    2 жыл бұрын

    В такому кліматі і жаби не живуть. За два місяці літніх жодної жаби не бачив. Можливо, з'їли)

  • @user-fq8fy4cv8l
    @user-fq8fy4cv8l4 жыл бұрын

    Як завжди відео на відмінно, bravissimo 👍!!!

  • @user-ds6bl6rw7v
    @user-ds6bl6rw7v2 жыл бұрын

    Дякую

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    2 жыл бұрын

    і я вам дякую за відгук!

  • @user-dd6hp6kp2k
    @user-dd6hp6kp2k2 жыл бұрын

    Щось я не розумію історію. Про Аскольда ми майже нічого не знаємо, за те про сказочного рюріка знаємо все. Здається, знаємо, що Русь ходила на Візантію, але нам карамзіни кажуть: і от сєль начньом. І ми слухаєм самоїдів, і от сєль поченаємо. А до того історії, і Русі не було.

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    2 жыл бұрын

    ))) так Ваша правда!

  • @wjusczuk6299
    @wjusczuk62992 жыл бұрын

    гнати, щ Аскольдової могили, московський патріархат.... був та,м, сумне місце, тривожне

  • @user-kl1xq6cs1d
    @user-kl1xq6cs1d4 жыл бұрын

    Мне нравится канал

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дякую!

  • @user-wv3ol6mb9o
    @user-wv3ol6mb9o4 жыл бұрын

    Чекаю ролик про "Батиєву" гору..

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дякую, цікава місцевість!

  • @olboyk
    @olboyk2 жыл бұрын

    Зі шкільної парти Аскольд і Дір в голові засіли як щось нерозривне єдине ціле. Так і хочеться сказати: Аскольдо й Дірова могила:)

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    2 жыл бұрын

    Так, у мене теж така асоціація про них, як про спільний образ. Але літописець знав про дві могили!

  • @user-us4rg1pr1x
    @user-us4rg1pr1x2 жыл бұрын

    Дякую за цікаве відео.

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    2 жыл бұрын

    щиро дякую вам за відгук!

  • @user-vi4rk9ys6t
    @user-vi4rk9ys6t2 жыл бұрын

    Звонарь ,бомба!👍👍👍

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    2 жыл бұрын

    так, дзвін неймовірний!

  • @Ibuprofen200mg
    @Ibuprofen200mg4 жыл бұрын

    Від хрещення і пішли всі труднощі та біди на київські землі, тому нема тут предмету для гордості, скоріш навпаки.

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Не можна порівнювати з тим, про що мало знаємо! На превеликий жаль від віри Предків залишилось надзвичайно мало!((

  • @Ibuprofen200mg

    @Ibuprofen200mg

    4 жыл бұрын

    @@OleksandrAlforov А як думаєш, чому мало? Тому що певно хтось знищував навіть натяки. Але навіщо, чому так? Бо на фоні нічого, пустоти, "ти сам" виглядаєш досить прогресивним, та й напрямок прогресу "сам" вказуєш.

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    @@Ibuprofen200mg про пустоту- це точно. Про знищення я не був би таким категоричним. Зрозуміло, що понищили багато, але волхви продовжували існувати, згадка про них ще у 1113 році. Кам'яне капище на старокиївський горі - засипали, а не розволокли. Це свідчить про якісь інші процеси, ніж ми часто собі вкладаємо у 1 день - час офіційного проголошення християнства. Тут питання ще в іншому- християнська служба потребує книг, а чи були ці книги в селах?))) Тож, чи можливе було хоча б протягом десяти років забезпечити Русь книгами? Тож, все не так стандартно!

  • @Ibuprofen200mg

    @Ibuprofen200mg

    4 жыл бұрын

    @@OleksandrAlforov Зрозуміло, що насадити християнство за один день вони не могли. Те що капище було засипане, говорить про те що той хто це зробив -- лише виконував наказ, тоді як сам був іншої точки зору. А все якраз досить стандартно. Людство спрямували в інший бік, та й і все. Скажімо ти вивчав алгебру, а тобі сказали, що арифметики досить -- і ти враз став високоосвіченим дурнем. Приблизно так.

  • @user-fv6df9mg1b
    @user-fv6df9mg1b2 ай бұрын

    Скажіть, будь-ласка, якими паралельними джерелами підтверджується існування Аскольда і Діра? Крім оцієї легенди.

  • @johnnyriver7390
    @johnnyriver73904 жыл бұрын

    Краса.

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дякую!

  • @johnnyriver7390

    @johnnyriver7390

    4 жыл бұрын

    @@OleksandrAlforov Є можливість фото документів в мережу викладати, наприклад зі згадками про цю церкву, датами тощо? Я переповідаю Вашу розповідь знайомим, хотілось би їм картинки відразу показувати з доказами.

  • @valiera4747
    @valiera47476 ай бұрын

    Слава Богу нашому милосердному та героям Украини Слава Украини по всий земли Слава Слава дякую смиливим Украинским людям

  • @user-tr3ny1ex8c
    @user-tr3ny1ex8c9 ай бұрын

    Мова йде про руську державність, хіба до цього може бути причетна Росія або Російська імперія?

  • @BeeOleg1890
    @BeeOleg1890 Жыл бұрын

    Літописці добре знають часи Княгині Ольги і її сина Святослава і родичів їх. Але мабуть старіші записи були або знищені, або недоступні літописцям і вони користувались переказами про часи Ігоря, Олега і Аскольда і Діра. Можливо при розкопках чи з інших даних дізнаються про часи давніші. Чи якісь ясновидці зможуть заглянути за грань Віків.

  • @user-dv2ts6hv4x
    @user-dv2ts6hv4x2 жыл бұрын

    На жаль не можу знайти старого тексту з ім'ям князя,бо повинна би бути йота над А.В цьому випадку маємо готське ім'я -Ice cold (лід холодний) ,яке зрозуміле й сьогодні.Якщо князів двоє Айскольд і Дир,то можливо вони яскраві представники періоду історії,який скінчився на Святославі.Айскольд-кохан,а Дир-бек(back).

  • @user-ml4ug2eq6j
    @user-ml4ug2eq6j8 ай бұрын

    В ЛІТОПИСІ ІМЯ КНЯЗЯ ПИШЕТЬСЯ ОСКОЛД, БЕЗ АКАННЯ. "Князя Олега " теж в літописі нема, а є просто "ольг", тобто "о-лег" не є імям, а означає священницький статус, як "жрець", а сравжнє його імя було Одда, але зверталися до нього звичайно ж за статусом. "О-лег" означало "той, що біля бога", тобто посередник між богом і людьми. У 882 році, руси за змовою з «ольгом», опікуном малолітнього князя Ігоря, сина Рюрика (мати - Ефанда), вбили останніх полянських князів Осколда і Діра, та за це в подарунок від «ольга» одержали зверхність у Києві: «І сяде ольг княжити в Києві, і рече ольг [князю русів]: - Цей (тобто Київ) будь мати городом роусьским», а не «Да будет матерью городам руським», як у перекладі Лихачова (В оригіналі: "И сѢдЕ ольгъ кNяжа въ КъІІєвѢ, и рЕчЕ ольгъ: сЕ Боуди имати градомъ роусьскъІмъ"). Тому росіяни і вважають 882 рік початком правління русів.

  • @user-vi6wi6fj7p
    @user-vi6wi6fj7p4 жыл бұрын

    звідки прийшов Олег? правильно Олег чи Ольгерд? хто був (національність ) в його дружині? чому він волочив з собою малого Ігора (не було няньки дома?)? чому кияни не вступились за свого князя? Олег звертався до Аскольд як до родича чи то мені здалося?

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Олег прийшов, начебто з Новгорода. Про деталі його попередньої біографії ми нічого не знаємо. Про киян- Аскольд був хрещеним і захоплення влади Олегом, як власне і непідтримка киян- наслідки релігійного напруження і, можливо, навіть повстання. Так, у Повісті времених літ йде пряме звернення, що прийшли посли від родичів до Аскольда та Дира. Олег же ж каже "ви не є князі, а от це- вказуючи на Ігоря- є князь

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Про малого Ігоря. Я помітив ту деталь, що не лише Ігоря малого таскали. Так само його син Святослав був малим, коли почав війну з древлянами. Володимира Великого зовсім юного в Новгород відправили. Та й він своїх синів малими ставив. Я називаю Рюриковичів "дитячою династією"))()

  • @Bilotur

    @Bilotur

    2 жыл бұрын

    @@OleksandrAlforov Напевно до християнізації Україна-Русь мала власні традиції. Ті ж волхви, що повідомляли про народження Ісуса прийшли ж не з Києва. Вони жили по всьому Світу і слідкували за порядком між СВОГО народу. Напевно, коли син вояка досягав певного віку (дитячого), його відбирали від няньок і передавали волхвам, чи воякам.

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    2 жыл бұрын

    @@Bilotur так, молоді хлопці проходили обряди посвяти. З ними у нас пов‘язані ппрекази, що увійшли до казок- три випробування, ліс, стара відьма

  • @volodymyrautomation1544

    @volodymyrautomation1544

    2 жыл бұрын

    @@OleksandrAlforov Тільки-от з якого Новгорода... Новгород на Ільмені з'явився не раніше 2-ї половини X століття.

  • @lifepets
    @lifepets6 ай бұрын

    І ім'я Аскольда і Діра і Кия, і багато назв міст важко пояснити, але коли я нещодавно почала уявляти, як би ці імена і міста почули англомовні, то одразу постає ціла картина, що змальовує тогочасний шовковий шлях, що проходив Україною... І якщо розібрати ім'я Аскольд, то чується з'єднання двох англійських слів (допускаю, що місцеві люди мову не знали, але часто чуючі від іноземців ті або інші слова з часом перетворили їх на нарицательні), так от Аскольд звучить як "ask old" - спитай старшого, Дір звучить як "deer" - олень, що могло бути прізвіськом, або більш вірогідне "dear sir" - дорогий сер, що може вказувати на те, що Аскольд і Дір це одна і та сама людина, яку простий люд називав кожен по своєму... Наприклад щось людині потрібно, якесь вирішити питання і йому кажуть :"Спитай старшого", тобто :"Ask_old". Далі людина Приходить до князя, а той, хто йому допомогає, це перекладач і звісно він звертається до князя : " Dear sir" " Шановний господин", от люди і склали в своїй головф два ім'я для однієї і тої самої людини. А справжнє ім'я, думаю варто шукати в англо-саксонських літописах того часу. І щось мене направляє до Шотландії.. чи навіть Ірландії, через схожість назв Ір_ландія, Ір_пінь, Ір_кутськ....

  • @lifepets

    @lifepets

    6 ай бұрын

    Доречі, ця моя теорія пояснює, чому поховання лише одне, бо і Аскольд і Дір - це одна особа.

  • @lifepets

    @lifepets

    6 ай бұрын

    Можливо українське слово "плюндрувати" з тих часів, і означає з англійської "plundering" "грабувати. Це слово позначає в ірландській історії період припинення золотого часу християнізації 795-807 рокі. В Ірландській історії, як і в Українській тих часів пробіли, а якісь свідчення тих часів лише реконструкції . Це може бути наслідком інвазії Англії, як в Русь Московії... Як би я була істориком... тут є що досліджувати... і це певною мірою пояснює спільність Англії і Росії... і Боварії тих часів. Що руйнують УКРАЇНСЬКУ Державність, тисячі років, спільно.

  • @lifepets

    @lifepets

    6 ай бұрын

    en.m.wikipedia.org/wiki/History_of_Ireland_(800%E2%80%931169)

  • @lifepets

    @lifepets

    6 ай бұрын

    Я приходжу до думки, що той, кого ми знаємо як Аскольд, був назначений тут як головний Ірландським королем тих часів. І саме він брав в облогу Константинопіль і домовлявся про визнання нової імперії Русь, від Синього моря до Ірландії.

  • @freddykyiv
    @freddykyiv29 күн бұрын

    Слава Україні!

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    29 күн бұрын

    Героям Слава!

  • @andrius0777
    @andrius0777 Жыл бұрын

    👍

  • @roksolanalisovskaya9521
    @roksolanalisovskaya95214 ай бұрын

    Це я думаю теж легенди придумані.Так можна булоб любе дитя принести,навіть якогось нищеброда і назвати справжнім.А де мати,батько Ігоря ? Рюриковичів теж під питанням.

  • @goshasmartson
    @goshasmartson Жыл бұрын

    💛💙🌻🌾🌼🏵️🌺💖👍

  • @user-wv4kr8qc8h
    @user-wv4kr8qc8h3 жыл бұрын

    Коментар

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    3 жыл бұрын

    Дякую за підтримку!

  • @user-si1cl5fx8g
    @user-si1cl5fx8g4 ай бұрын

    💙💛

  • @beeoleg2878
    @beeoleg2878Ай бұрын

    Доречі не знаходжу даних де поділи останки Аскольда.

  • @user-xf7el8vr8m
    @user-xf7el8vr8m Жыл бұрын

    +

  • @user-mi6vy5wx5x
    @user-mi6vy5wx5x3 жыл бұрын

    Чув що можливе поховання Аскольда трохи вище де побудований був за часів СРСР " будинок піонерів"

  • @user-zt8jd5gb9h
    @user-zt8jd5gb9h Жыл бұрын

    Аскольдовая могила, как и Дирова исторический след, некрополь Польской земли Ляхов лёта 867 - 882 года ранней эпохи словянской ариевой Ляхов над Днепром, Ужом, Тетеревом, Каменкой рекой! В Аскольдовом, Дировом крещении! Святости!

  • @AndriiSyla
    @AndriiSyla4 жыл бұрын

    +++!

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дякую!!

  • @niskinyadrevlyanski3688
    @niskinyadrevlyanski36882 ай бұрын

    А князь Бус что княжил в Киеве в 5 веке???

  • @YAMAHA333
    @YAMAHA3338 ай бұрын

    А хіба аскольд і дір та олег це не легенди?

  • @lifepets
    @lifepets6 ай бұрын

    kzread.info/dash/bejne/g52Tl6tsYsnep6g.htmlsi=NEnpII6spDHWVHdy Впевнена, що ми тісно пов'язані з ірландцями... і моє припущення про англійців і їх роль в приховуванні справжньої історії Ірландії тотожня московитам, що підтверджується в щойно знайденому мною відео 😮😮😮 kzread.info/dash/bejne/g52Tl6tsYsnep6g.htmlsi=NEnpII6spDHWVHdy

  • @pitermaza7613
    @pitermaza76132 жыл бұрын

    Асколі це місто в Італії, було дуже сильно пограбовано якраз в часи Аскольда й Діра, а Дір це звір. Тобто за разорення Асколі норманський пірат отримав призвісько АскольДір. Тобто звір з Асколі. Після того як АскольДір сів княжити в Києві він грабував Кавказ.

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    2 жыл бұрын

    Так, є така версія. Але чи називали б його виключно на прізвисько без імені? Таких прикладів з середньовічної історії я не згадаю

  • @Bilotur

    @Bilotur

    2 жыл бұрын

    Такі були часи. По сучасному це зветься, їздив до Італій на заробітки, чи на Кавказ. До речі, в часи Аскольда Італії ще не було!?

  • @jeem561
    @jeem5612 ай бұрын

    Що це за книга, на яку ви посилаєтесь??? І які історики сперечаються??? Те що була династія-то є факт ,а от як вона називалася у ті часи невідомо!!! Рюріковичів ,Аскольда ,Діра, Кия ,Щека ,Хоріва та Либідь фахові історики важають як красиву легенду, бо по паралельних джерелах вони не перевіряються!!! Хоча ,як дидактичний матеріал,по історії,для учнів 6-7 класу,може бути використаним...

  • @darynaobitotska6019
    @darynaobitotska60197 ай бұрын

    язичницька партія, що перебувала в опозиції до правлячої християнської верхівки, підбуривши народ проти "чужих богів", здійснила заколот. Запросивши до Києва ватажка спільних військ варягів та поморських слов'ян-ободритів - язичника Олега, вони підступно вбили Оскольда і Діра, інших представників київської правлячої християнської аристократії і захопили владу в державі у власні руки

  • @Tavrida.Oleksandr
    @Tavrida.Oleksandr Жыл бұрын

    А якщо цього ні було і це все нав'язано.

  • @Tavrida.Oleksandr

    @Tavrida.Oleksandr

    Жыл бұрын

    Чому тоді Олег Вещий?Вістку приніс о чом?

  • @Tavrida.Oleksandr

    @Tavrida.Oleksandr

    Жыл бұрын

    В той час була війна з Балканами

  • @yuriikarpenko1260
    @yuriikarpenko12604 жыл бұрын

    л а й к

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Дякую!

  • @kruk91
    @kruk914 ай бұрын

    Аскольд по суті й розбудував Київське князівство.

  • @user-vd6jb7eq7s
    @user-vd6jb7eq7s19 күн бұрын

    Олег не был князем, он дружинник Рюрика.

  • @katyastotskaya1585
    @katyastotskaya1585 Жыл бұрын

    I чому росiйськоi ? Нi Росii нi нi Poccii не icнувало на терiторii Русi . Pocciя це Московiя , не треба вводит людей в омону .

  • @user-fg8sd7re7s
    @user-fg8sd7re7s4 жыл бұрын

    возьми микрофон нормальный у видео отдела

  • @viktoriasidorova3626

    @viktoriasidorova3626

    4 жыл бұрын

    Микрофон Вашему уровню развития не поможет. У Вас другая клиника

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    @@viktoriasidorova3626 рівню розвитку каналу? допоможе! Краще безпровідний!

  • @OleksandrAlforov

    @OleksandrAlforov

    4 жыл бұрын

    Так це ж треба брати назавжди)))

  • @user-fg8sd7re7s

    @user-fg8sd7re7s

    4 жыл бұрын

    @@OleksandrAlforov та бери, их там "жопой жуй")

  • @azagarium4627
    @azagarium4627 Жыл бұрын

    Там ещё был Борич. У византийцев было описание его. В Киеве осталась топонимика Боричів Тік, Боричив Узвіз. Это до Рюриков. Борич был реальным персонажем, может Ант. Анты Змиевы вали строили и при Руси их тоже продолжали строить. Анты это пропредки словян.

  • @user-iw5sd9kn1t
    @user-iw5sd9kn1t9 ай бұрын

    все добре.но та музика роздирае слух.дуже погана музика.

Келесі