Kasztrendszer, funkcionális analfabéták, alulfizetett tanárok - mi a baj a magyar oktatással?

A magyar diákok negyede funkcionálisan analfabéta. A legjobban és legrosszabbul teljesítők között akkora a különbség, hogy szinte oktatási kasztrendszerekről beszélhetünk. A központosítás nem csökkentette a különbségeket, viszont a tanárok és az iskolák autonómiáját igen, miközben Európában nálunk lett a legmagasabb a tanítással lekötött munkaidő. A kezdő tanárok bére ehhez képest a dolgozói szegénységet súrolja, egyre kevesebben választják a pályát, tíz éven belül pedig minden második pedagógus eléri a nyugdíjkorhatárt. Közhely, hogy a magyar oktatási rendszerrel baj van, összeszedtük, hogy mi.
Iratkozz fel, és ne maradj le további videóinkról sem 👉 bit.ly/2HWKkJo
Olvasd a legfrissebb sztorijainkat 👉 24.hu/
Kövess minket Facebookon 👉 / 24ponthu
Kövess minket Instagramon 👉 / 24ponthu
Értesülj az elmúlt 24 óra legfontosabb híreiről és olvasd a legjobb cikkeinket hetente összegyűjtve 👉 24.hu/hirlevel-feliratkozas/
Töltsd le a 24.hu appot:
Androidra 📲 play.google.com/store/apps/de...
iOS-re 📲 apps.apple.com/hu/app/24-hu-f...
A 24.hu Magyarország egyik legolvasottabb híroldala. Küldetésünk a független, tényeken alapuló tájékoztatás és a minőségi szórakoztatás. Az a lényeg, hogy kérdezzünk, hogy megmutassuk, hogy ott legyünk, hogy segítsünk, elgondolkoztassunk, szórakoztassunk, és ha kell, leleplezzünk. Értetek: az olvasók, a nézők, a hallgatók miatt.
Legyél te is 24.hu támogató 👉 24.hu/tamogatas/
#24hu #közoktatás #tanártüntetés #klik

Пікірлер: 100

  • @JustBalazs
    @JustBalazs Жыл бұрын

    Én nem töltöttem 35 órát az iskolában, de már valahogy azt is nehezen viseltem el. Ezt csendben tűrtem mert ez ellen nem nagyon lehetett mit tenni, valamint úgyis azzal kontráztak volna vissza, hogy "ha most így panaszkodsz az iskola miatt, akkor mi lesz, ha majd dolgozni kell"? Nos jelentem már sok éve magam mögött hagytam az oktatást, már dolgozó felnőtt ember vagyok és dimenziókkal jobb a munka világa. Sikerült létrehozni egy olyan világot, amiben rosszabb gyereknek lenni mint felnőttnek. Ezt azért nehéz elérni de gratulálok sikerült.

  • @daniadino4366

    @daniadino4366

    Жыл бұрын

    Örülök, hogy jó munkád van. De tényleg annyira rossz az iskola? Nem igazán...

  • @ghostcarmes2866

    @ghostcarmes2866

    Жыл бұрын

    @@daniadino4366 Én középiskolás vagyok és bármennyivel is fárasztóbb fizikailag a munka akkor is sokkal jobban szeretek dolgozni! A mindennapi stressz,feszültség, idegesség hogy borzasztó és a megfelelési kényszer. Mindig legyünk tökéletesek a nap 24orában. De legyen időnk magánéletet élni kedvem sincs kimenni a házból...

  • @daniadino4366

    @daniadino4366

    Жыл бұрын

    @@ghostcarmes2866 hát nem szeretnélek elkeseríteni, de a munkahelyen is ugyan ez van. Stressz, hajtás, megfelelés kényszer. Addig jó, amíg az ember tanul és ezt a szülei tudják finanszírozni. Boldog idők 🙂 Mindenki sír, milyen rossz az iskola, mennyire nincs ideje semmire. Hát régebben is ez volt. Régen sem volt jó az oktatás, de elvégeztük az iskolákat. Több alázat, szerénység, munka. Ennyi. Suli letudva.

  • @zsanettdoblhofer7268
    @zsanettdoblhofer7268 Жыл бұрын

    " Azért merthogy a pedagógus Magyarország jövőjének a záloga. ide a legtehetségesebb, legfelkészültebb fiataloknak kell menniük." Köszönöm. Egyetértek. 20-25 éve harmadik opciónak mindenki a tanár- és tanítóképző helyeket jelölte meg, mert oda úgyis mindenkit felvesznek. Most sokan tanítják közülük a gyerekeinket. A tehetséges, igazi pegadógusnak valók nagyon kevesen vannak, és egyre kevesebben lesznek. A legjobban fizetett állások között kellene hogy legyen a pedagógusé. Szép lassan talán visszajönnének azok, akik tényleg tudják és szeretik ezt csinálni.

  • @laszlo4919

    @laszlo4919

    10 ай бұрын

    vicces, hogy felmondja a felső-"fehér" középosztály igényét, miközben azt kritizálja, hogy miért rájuk standardizál a rendszer ez a baloldali program : családokat kivégezni anyagilag, majd az iskola mindent megold alapon, a pénz ellopni, nagyokat nézni, hogy miért készül az 5. fidesz 2/3

  • @Sorosgyorgybaloldal
    @Sorosgyorgybaloldal Жыл бұрын

    Nagyon fontos anyag! Kompetens megszólalók, szakvélemény tömören de érthetően, egy másik perspektívából, müűor formában! 24.hu-nak még mindig jöhetne több videóformátumú anyaga, mert ez is egy kicsit másfajta, több szempontból is, remélem, hogy a nézettség idővel nőni fog, és ezáltal több erőforrás lesz rá.:) Én röviden nem voltam jóban az iskolákkal soha, de a tanárok nevelése engem sem tudott elkerülni, amit akkor nem is fogadtam meg, elraktároztam későbbre, és nagyon hálás vagyok minden egyes tanáromnak, hogy egy ellenpólusát tudtak képviselni majdnem minden nap, annak az uszító és gyűlöletkeltő, kirekesztő és aggresszív közegnek, amiben életvitelszerűen felnődtem, nem kizárólag korlátozódott ez a közeg az otthonra, de javarészt igen. És ez az egyik legnagyobb baj hazai viszonyok közt az oktatás katasztrófális állapotával kapcsolatban, hogy a nevelés is elmarad, romlik egyúttal, ami legalább annyira fontos a mai modern és komplex társadalomban, mint a tanulás. Örökké bánni fogom azt, ahogy viselkedtem a tanáraimmal, de tanúlságos leckeként marad meg. Szomorú napokat élünk..

  • Жыл бұрын

    Talán említést érdemelne az egysíkú, porosz mintájú oktatási rendszerünk is. Ez még a Monarchia idejéből maradt ránk, és már nagyon ideje lenne megreformálni.

  • @zsoltmihalyszilagyi8960

    @zsoltmihalyszilagyi8960

    Жыл бұрын

    Már rég nemlétezik a porosz rendszer, ez a baj a gond az hogy amerikai mintára zavarták össze a közoktatást.

  • @gyoergypecsi

    @gyoergypecsi

    Жыл бұрын

    @@zsoltmihalyszilagyi8960 Az úr tapasztalatból beszél, ugye? Jelenleg is Amerikában él és vannak gyermekei, akik a amerikai közoktatásban vesznek részt? Azért kérdezem, mert a PISA-teszten mind az USA, mind Kanada sokkal jobb eredményeket ér el, mint Magyarország valaha… A tananyag központú oktatás helyett diák központú oktatásra lenne szükség!

  • @thombaz

    @thombaz

    Жыл бұрын

    @@zsoltmihalyszilagyi8960 Nézd már meg amerikaban a közoktatást. Az okos gyerekeknek 12 évessen már nagyobb tapasztalatuk van a választott ágazatukban mint a magyar 20 évesnek.

  • @zsoltmihalyszilagyi8960

    @zsoltmihalyszilagyi8960

    Жыл бұрын

    @@thombaz Saját ágazatukban?

  • @thombaz

    @thombaz

    Жыл бұрын

    @@zsoltmihalyszilagyi8960 Nem saját, választott, de nem tudom mit nem értesz. Ha valakit az irodalom érdekel az nyilván nem stem versenykre jár.

  • @TheGregstar92
    @TheGregstar92 Жыл бұрын

    Aki kitalálta, hogy 35 órát kelljen tanulni egy héten, az a büdös életben nem járt iskolába. Ja, és van nulladik óra, ami ugye 7 órakor kezdődik és egy marhaság. Mi értelme van annak, hogy a diák teljesen kómásan bemegy reggel hétre? Sokkal emberbarátabb lenne, ha 8:30 körül kezdenének.

  • @thombaz

    @thombaz

    Жыл бұрын

    Aztán meg 6ra mehet dolgozni egész életében jó esetben 8-9 órában rosszabb esetben 10-12, hetvegente is 3 muszakban. Korábban kell lefeküdni, nem egy bonxolult dolog.

  • @laszlo4919

    @laszlo4919

    10 ай бұрын

    aki kitalálja, hogy egy diák 35 órát tanul egy héten, az se járt még büdös életben iskolába

  • @chris128able
    @chris128able Жыл бұрын

    Nagyon jól elkészített dokumentumfilm, ami mindkét oldalt szembe állítja, mindkét oldal véleményét megmutatja tényszerűen. Az én gyermekem is most lett gimnazista, és most még szeretne főiskolán tanulni. Remélem, hogy anyagilag elő tudjuk majd neki teremteni ehhez a körülményeket, mert most már a kollégiumot is fizetjük a számára, és az se kevés. De, szeretném segíteni őt megvalósítani az álmát, ha már az enyémet nem fogom tudni. Ilyen oktatási rendszerben, ilyen rendszerben bármit elérni és bárhogyan feljebb jutni gyakorlatilag lehetetlen. Legalább Ő higgye azt, hogy ez még lehetséges. Ez az én mostani álmom.

  • @thombaz
    @thombaz Жыл бұрын

    Mindig is irigyeltem az angolszász gyerekeket. Kreatív hasznos, érdekes oktatás, különböző versenyek amiknek akkora rendezvényeket szerveznek hogy a gyerek már fiatalon hozzászokik a felnött életben szükséges hozzáálláshoz stb

  • @laszlo4919

    @laszlo4919

    10 ай бұрын

    az angolszász az pont egy elitista oktatás

  • @thombaz

    @thombaz

    10 ай бұрын

    @@laszlo4919 Nagy előnyünk hogy akar ingyen akar felnőtként úgy döntve és akár felnőtként érettségizve mehetünk egyetemre. Ez egy nagyon nagy előny, ha erre gondolsz. Proli család gyermekei is (mint én) lehetnek professzorok, sikeres tudosok, mérnökök stb Az már megint csak más kérdés hogy ezekkel a címekkel milyen csekély lehetősége van itt egy embernek és mekkora valakinek aki angliában, amerikában, ausztráliában stb él. De valóban így nézve hálásak lehetünk hogy nem kell sem kapcsolat sem családi cím hogy azok legyünk akik szeretnénk, bár ez szerintem sok angolnak is megadatik legalábbis vannak nagy sikertörténetek, persze lehet eltitkolt elit családi háttérrel rendelkeznek (ez sokszor kiderül utólag).

  • @zeus1117
    @zeus1117 Жыл бұрын

    En nagyon jo tanulo voltam, szerettem az osszes iskolam es pelda erteku tanaraim voltak. 2003-ban erettsegiztem, 2008-ban vegeztem BME-n. Ami azota tortenik az katasztrofa, viszont ez a kormany tudatos programja. Egy uj nemzedeket gyartanak le, akiknek nemhogy kepesseguk, de media es nyelv-kontrol altal mar motivaciojuk sem lesz elmenni az orszagbol. Robot adozokent az orszagban tartas a magyar oktatasi rendszer celja. Ezt be is vallottak egyebkent zart ajtok kozt 10 evvel ezelott is.

  • @daniadino4366

    @daniadino4366

    Жыл бұрын

    Szia! 2004-ben érettségiztem. Miben változott azóta az oktatásban? Semmi. Be kell menni, ott kell ülni, meg tanulni kell. Nem kell nagy ész hozzá, csak figyelni kell....

  • @zeus1117

    @zeus1117

    Жыл бұрын

    @@daniadino4366 ami valtozott? A tanarok es a diakok. Illetve a rendelkezesre allo forrasok. Szoval minden :)

  • @daniadino4366

    @daniadino4366

    Жыл бұрын

    @@zeus1117 hát ahogy én nézem a tanárok ugyanazok mint 20 évvel ezelőtt. A diákok állandóan változnak. A forrás sosem volt sok. Ahogy Bödöcs mondta: csökkent a növekedés, nőt a hiány, tehát alapvetően minden rendben XD

  • @TGOTYZero
    @TGOTYZero Жыл бұрын

    Matematika, olvasás, írás, egy külföldi nyelv és informatikai kell az embernek.

  • @instrobe7597

    @instrobe7597

    Жыл бұрын

    A fizikát meg a kémiát se nagyon kéne kihagyni. Így is annyi balesetbe halnak bele mert nem ismerik az alap dolgokat pl. áram, fizikai erőhatások, veszélyes anyagok hatását és következményeit.

  • @TGOTYZero

    @TGOTYZero

    Жыл бұрын

    @@instrobe7597 szakkörök

  • @TGOTYZero

    @TGOTYZero

    Жыл бұрын

    @@instrobe7597 Nem mindegy, hogy olyan dolgokat tanulnak amiket fel tudnak használni az életre. Vagy fölösleges dolgokat tudni, amiket pár év múlva el felejtenek. Az általános iskola 8 helyett, lehetne 4 év. És az egész gimnáziumot az érettségivel kukába lehet dobni. Mert az embereknek szakma kell.

  • @instrobe7597

    @instrobe7597

    Жыл бұрын

    @@TGOTYZero Mérnököket is nevelni kell nem csak informatikusokat.

  • @LAproductions

    @LAproductions

    Жыл бұрын

    @@instrobe7597 ez jogos, csakhogy ezt nem oktatják

  • @harczymarczy
    @harczymarczy Жыл бұрын

    12:30 Tökéletes. Tudásszerzési módszerek, igen!

  • @laszlo4919

    @laszlo4919

    10 ай бұрын

    akkor rossz vezető ha ez nála eddi nem így ment

  • @ezilyen
    @ezilyen Жыл бұрын

    Nagyon jó áttekintés. Csak én maradtam le a műsorvezető / szerkesztő (?) bemutatkozásáról?

  • @norakingaforgacs7767

    @norakingaforgacs7767

    Жыл бұрын

    Én is a nevét keresni jöttem ide. Köszönöm a munkáját. Remélem, kiderül a neve, csak nem figyeltem épp ❤

  • @24ponthu

    @24ponthu

    Жыл бұрын

    @@norakingaforgacs7767 Bánszegi Rebeka az a készítők közül, és valóban ő is szerkesztette

  • @norakingaforgacs7767

    @norakingaforgacs7767

    Жыл бұрын

    @@24ponthu köszi szépen!

  • @screwyou4114

    @screwyou4114

    Жыл бұрын

    @@24ponthu a magyar oktatás a legalja!!!!! Felfogtad?!?!

  • @csizmaziatamas6125
    @csizmaziatamas6125 Жыл бұрын

    Ezért sokan azt mondják hogy a magyar diákok alul teljesítők, de ezért szerintem a magyarok értelmesebbek, mint külföldiek a történelem és a földrajz terén.

  • @Kyanzes
    @Kyanzes9 ай бұрын

    Magyarország megragadt az 50-es években. Ha fordítói vizsgát akarsz tenni 2023-ban, akkor folyóírással teheted meg papíron. Vihetsz be papír alapú szótárt. Ki fordít ma még így? Senki. Begyepesedés.

  • @juhilla749
    @juhilla749 Жыл бұрын

    A 80-as években jártam általános iskolába 3 különböző helyen, akkor is volt szegregáció az iskolákban. Nem csak a romákkal szemben volt szegregáció hanem minden nem diplomás szülő gyerekeivel szemben is. Az értelmiség a tanárokat is beleértve, azok akik az ország szellemi színvonalát meghatározzák, ez a szegregáció tőlük eredt ők tartották fenn. Most a tanárok fejére szakadt a saját erkölcseik következményei. Remélem sikerül ebből a gödörből kimásznia az országnak.

  • @What1666

    @What1666

    Жыл бұрын

    Nagyon köszönöm, hogy erről írtál.

  • @Ezustliliom

    @Ezustliliom

    Жыл бұрын

    És ha 40 éve volt szegregáció, akkor az a normális, ha most is van? Ha pl. a középkorban máglyán égettek embereket, akkor nem gond, ha ma is ezt teszik? Így érted? Szegény kormány! Mindig csak cseszegetik, pedig olyan jól végzi a munkáját! Ja, nem.

  • @csehvanda276

    @csehvanda276

    Жыл бұрын

    Én is a 80-as években kezdtem az általános iskolát. A felső tagozatba lépve átstrukturálták a két osztályt az évfolyamomon: a 3-asnál rosszabb átlagú tanulók a b-be, az annál jobbak az a-ba kerültek. Iszonyú boldog voltam tőle, végre normálisan lehetett haladni. Ha a b-ben valaki javított, átkerülhetett hozzánk, ha akart. Vagyoni vagy etnikai helyzet nem számított ebben a fajta "szegregációban".

  • @kertresz
    @kertresz Жыл бұрын

    1:32 🙀😿 13:27 🙈🙉🙊

  • @severusmessala167
    @severusmessala167 Жыл бұрын

    Sok gyerek nem képes 4 eleminél többre.

  • @Spongebobswaifu
    @Spongebobswaifu Жыл бұрын

    0:30 "harom honapig nem volt wc papir" Na ne mondd bmeg. Kilencedikes vagyok, es meg soha nem volt olyan alkalom, mikor mi ingyen kaptunk volna. Mindenki visz maganak zsepit, tragedia...

  • @matyasazigazsagos9

    @matyasazigazsagos9

    Жыл бұрын

    ?????

  • @greywrathen1357

    @greywrathen1357

    Жыл бұрын

    ?????

  • @barbararevesz6480

    @barbararevesz6480

    Жыл бұрын

    Egyáltalán nem tragédia sőt azt sem tragédia ha az iskola mennyezete a diákra omlik .

  • @gergelygonczi3553
    @gergelygonczi3553 Жыл бұрын

    Nagyon sok szakma van amihez nemhogy három év, de a három hónap képzés is sok. Sőtt olyan is van amit a KZread-ról is simán el lehet sajátítani. Nem csodálom hogy a gyerekek utálják a tanárokat, akik olyat akarnak számon kérni tőlük amire soha nem lesz szükségük. Az általános iskolában meg kell tanítani az alapokat, aki többet akar tudni arra koncentrálni az erőforrásokat. Büntetni kell azokat akik a minimumot sem teljesítik. Aki nem szerez középfokú végzettséget az ne kaphasson semmilyen szociális ellátást 20 éves koráig.

  • @laszlototh5327
    @laszlototh5327 Жыл бұрын

    Nem először írom le. Pedagógus hiány kb.80 éve van. Tanár viszont túl sok.

  • @Ezustliliom

    @Ezustliliom

    Жыл бұрын

    Hát persze. És a politikusok is mind lopnak, mind egyforma. Miért is váltsuk le őket? A másik is lopni fog. Igaz? Szánalmas gombák vagytok. Nektek a langyos szar is megfelel.

  • @tothandrea9621

    @tothandrea9621

    Жыл бұрын

    Már tanár sincs túl sok. Bármely szakos se. Képesítés nélküli se.

  • @zoltantoth2801
    @zoltantoth2801 Жыл бұрын

    Tömören szeretnék néhány és észrevételt és javaslatot megfogalmazni. 1. A magyar közoktatásnak (és általában a felsőoktatásnak) semmi értelme! 2. A koronavírus-pandémia kritikusabb időszaka alatt (2020 - 2021 vége) teljesen szüneteltettem volna a közoktatást. (Jelen időszak szintén felveti ezt a lehetőséget.) Ezalatt, a járványügyileg indokolt és szükséges elővigyázatossággal, a diákok megszerzett ismereteinek fenntartásara koncentráltam volna (online házi feladatok távoktatásként), illetve egyes területeken (kihasználva a lehetőséget) intenzívebb képzéseket is reálisnak tartottam volna (számítástechnika, nyelvoktatás, zeneoktatás - másfél év alatt, még a semmiről kezdve is el lehet érni középfokú idegen nyelv ismerethez, és meg lehet tanulni gitározni, hegedűlni, dobolni, szájharmónikázni). Hasonlóképen lehetőség lett volna kiscsoportos, szabadtéri sportolásra (akár egyéni formában, időnként ellenőrizve, konzultálva), természetjárásra (távolságtartással). Tehát nem tétlenséggel töltötték volna a fiatalok az idejüket. 3. Ezen nagyjából másfél évet pedig egy valóban jövőbemutató, szinte futurisztikus oktatási rendszer létrehozására (kvázi tét nélküli kikísérletezésére) használtam volna fel, bevonva ebbe a legkülönfélébb szakterületek műhelyeit és szakértőit. (Teljesen szakítva a hagyományokkal, gyökeresen új struktúrát kialakítva. Mindezt pszichológusok, oktatási műhelyek valóban elismert szaktekintélyei, orvosok, tudományos trendek ismerőinek bevonásával. Például: minek a félévek? Lehetne eltérő a közoktatás tagolása időszakilag, és annak napi lebontása is, eltérő időzítésű és időtartamú foglalkozásokkal.) 4. Előbbivel összekapcsolva: nem elégséges kizárólag az oktatási rendszert átformálni, ehhez illeszkedve, legalább annyira fontos a pedagógusképzést is újraszervezni. S egyúttal ezen átmeneti időszak, az üres intézményekkel lehetőségett teremtett volna egy átfogóbb infrastruktúrális átalakításra is! Az aktuális tanévkezdésre kitérve pedig hadd értetlenkedjek: közeledve a XXI. század közepéhez, mi a búbánatos fenéért van szükség iskolai hátizsákra? WTF!??? TABLETT & INTERNET! Minden egyéb ott van a suliban, otthonról pedig elérhető bármiféle tananyag és konzultáció online. #forradalmat

  • @szk-videos

    @szk-videos

    Жыл бұрын

    A koronavírus időszakában az emberi életek kontra gazdaság összeomlása volt a tét. Úgy hogy akik veszélyben voltak, azok ellenkeztek leginkább. Az oktatás leállításával, mindenki megbukott volna, az on-line oktatás gyakorlatilag így is egy bujtatott leállás volt, mert a tanárok java-része számítástechnikai analfabéta. A változó oktatási idővel az a baj, hogy a családokban az anyák és az apák is dolgoznak, senki nem tudná vigyázni, hozni-vinni, etetni a gyereket. Én se tartom jónak a könyvek hurcibálását, de a tanárok régimódiak, visszahúzzák azt a világot ami már nincs. Nem véletlen, hogy a pisa teszten az ország hülye, a munkaerőpiacon meg a németekre is veszélyes teljesítményekkel rendelkezünk.

  • @zoltantoth2801

    @zoltantoth2801

    Жыл бұрын

    @@szk-videos Semmi értelme a jelenlegi rendszernek, csak azért "gyárccsukaselejtet" mer' mindig is így vót (és különben is dógozóba kell menni) rég meghaladott odtobaságok. Semmit nem veszített volna a koronavírus alatt (vagy akár most!) az ifjúság, ha totálisan leállt volna ez az értelmetlen erőlködés, és a kormányzat inkább teljes gőzzel nekifeküdt volna az általam pedzegetett reformnak. Sőt, még nyertek volna ezen, hiszen: - másfél év kihagyással egy számukra is hasznos, előnyös közoktatásba csöppentek volna; - addig is rengeteg hasznos ismerettel gazdagodhattak volna (mindenki megtanult volna egy hangszeren játszani, elsajátított volna egy plusz idegen nyelvet, és még számtekből is domboríthatna...); - valóban értékes felsőoktatásba jelentkezhetne. Amúgy pedig lesz@rom, hogy mi hogyan tetszik/nemtetszik a tanároknak, nem értek egyet ezzel a birkaszellemű ajnározással (jaj az orvosok, jaj a tűzoltók, jaj a postások, jaj a nővérek, jaj a mindenki ... ásít!), nem azért vannak a diákok, hogy nekik legyen munkájuk. Időszerű lenne belátni, hogy az iskola rendeltetése nem az, hogy legyen valahol a gyerek, és be kellene látni, hogy nem mindenki való pedagógusnak. Az oktatás időtartamát érdemes lenne újragondolni, ebben rengeteg szakember együttműködésében gyökeresen átszabni annak eloszlását napi szinten és tanév szerint. Példaként vetem fel (tehát ez nem tekinthető szakszerű felvetésnek): - tényleg optimálisak a foglakozások időtartamai (és minden tantárgy esetében azonos hosszra kell törekedni); - tényleg hasznos a hagyományos foglalkozás/szünet modell; - tényleg nincs jobb a féléves bontásnál (mondjuk negyedéves osztás, köztük egy hónapos szünet, mely alatt szervezett tanulmányi táborok és kirándulások, koncertlátogatások, színházi előadások, versenyek zajlanak)? Eleve: közoktatás (és felsőoktatás) okán MIT oktassanak KIK és KIKNEK? Ideje lenne beborítani ezt az egészet, kár az áramért, inkább bányásszunk bitcoint vagy termesszünk marihónajját. Mészáros majorságában a ganélapátoláshoz amúgysem kell több, a szűkülő kiváltságos réteg meg amúgyis feltolja a porontyát, aki van esze, akár stabil hatökör. #forradalmat

  • @szk-videos

    @szk-videos

    Жыл бұрын

    @@zoltantoth2801 sok dologban vágyok arra, hogy igazad legyen és mindez megtörténjen. De nem azzal van a gond, hogy a gazdag felnyomja a gyerekét a magosba, hanem azzal hogy a problémát a szegény gyerek tudja megoldani ( lásd. Karikó Katalin ). Sajnos a szegényeket nem lehet bebetonozni a szegénységükbe, mert az intelligencia össze-vissza ugrál és a nagyobb létszámú szegények között sűrűbben felbukkan. Nem öröklődik apáról - fiúra, nem lehet műtéttel előállítani, nem tudják a gazdagok birtokolni. Az oktatás lényege, ezen egyedek kirostálása és beemelése az elitbe. A társadalmat pedig a kultúra tartja egybe, nem az ész. Úgy gondolom, hogy az oktatás egy elnyomó rendszert oktat valójában ( ezt nehéz on-line ) csak nem szereti amikor ő is ennek a része. A tudás nem cél.

  • @zoltantoth2801

    @zoltantoth2801

    Жыл бұрын

    @@szk-videos Szinte tökéletesen elbeszéltünk egymás mellett, nem is akarlak tovább feltartani, jó éjszakát kívánok!

  • @szk-videos

    @szk-videos

    Жыл бұрын

    @@zoltantoth2801 én egyetértek veled és szeretném, ha úgy lenne, ahogy elképzeled, pusztán a “miért nem” indokait tettem mellé.

  • @gergelygonczi3553
    @gergelygonczi3553 Жыл бұрын

    A szegregáció pozitív jelzőként kellene hogy megjelenjen. Nem lehet állatokat idomítani, és gyerekeket oktatni egy helyen.

  • @Gabrong
    @Gabrong Жыл бұрын

    mi a baja? Fidesz.

  • @imreszabo6697
    @imreszabo6697 Жыл бұрын

    Szulok ebreszto!Nektek nem szamit mi less a gyerekeitekbol?

  • @ribosari
    @ribosari Жыл бұрын

    12:25 Mi az, hogy embertelen? A nagy átlag nem heti 35, hanem legalább 40 órát robotol. Bele ne haljon már :D

  • @CECERLEG

    @CECERLEG

    Жыл бұрын

    Gondolom te egy ostoba narancstroll vagy. Szégyelld magad

  • @fridayyz4408

    @fridayyz4408

    Жыл бұрын

    Igen, az, mert gyerekekrõl beszélünk, másrészt ehhez hozzáadódik az otthoni tanulás is

  • @Ezustliliom

    @Ezustliliom

    Жыл бұрын

    A helyedben igencsak hallgatnék, ha ilyen sötét lennék, mint te.

  • @DavidDavid-un5yy

    @DavidDavid-un5yy

    Жыл бұрын

    Ezt a 35 órához legalább agy hozzá 10 12 órát amit otthon tanulnak

  • @hunorcsaszar9977

    @hunorcsaszar9977

    Жыл бұрын

    Itt van egy tökéletes mintapéldája annak, hogy mitől olyan segghülye az ember ha magyar padokat koptat.

Келесі