Kas dzīvo kvēpu filtra korpusā? Preparējam dīzeļa DPF

Автокөліктер мен көлік құралдары

Dīzeļdzinēja sīkdaļiņu, kvēpu jeb sodrēju filtrs, tautā pazīstams ar anglisko saīsinājumu DPF ir obligāta dīzeļauto sastāvdaļa teju divus gadu desmitus. Pirmie, kas tos sāka uzstādīt visiem vieglajiem pasažieru auto jau 2000. gadā, bija Peugeot un Citroen. Tieši šādas markas automašīnas DPF šoreiz nonācis šo un citu marku dīlera Autohalle servisa tehniskā speciālista Edgara Lulles priekšā. Par DPF filtra efektivitāti pārliecināmies, salīdzinot vāka iekšpusi ieplūdes un izplūdes galā - vienā galā tas ir sodrējains un melns, turpretim izplūdes galā redzamas tikai temperatūras iedarbības pēdas. Filtrā uzkrātie kvēpi tiek periodiski sadedzināti. Šis process notiek automātiski bez vadītāja iejaukšanās. Pārsvarā tas notiek gaitā, proti, kad dzinējs darbojas ar noteiktu slodzi. Vadītājs to var nemanīt, lai gan procesu reizēm pavada paaugstināts degvielas patēriņš, pastiprināta dūmošana un lielāka dzinēja temperatūra. Ja procesa laikā dzinējs tiek izslēgts, reģenerācija tiek pārtraukta un tiks atsākta, kad piemēroti apstākļi tiks sasniegti nākamreiz. Par kvēpu filtra aizsērēšanu ziņo īpaša signāllampiņa. Kā tā izskatās, un kā pašam autovadītājam gādāt par DPF labsajūtu un ilgmūžību, vairāk uzzināsiet, noskatoties visu sižetu. #dpf #diesel #remonts
/ tvautozinas
/ autozinas

Пікірлер: 7

  • @viktorsmazurs9741
    @viktorsmazurs97417 ай бұрын

    Ir pasīva, aktīva un piespieda reģenerācija. Lej normālu dīzeli un seko lai dzinējs labi strādā un vari nobraukt 400 000 un vairāk km ar oriģinālo dpf.

  • @Termiic
    @Termiic7 ай бұрын

    Kā DPF sadzīvo ar B100 biodīzeli, m?

  • @fausts666
    @fausts6667 ай бұрын

    Moška,lai tie dabas un normu sargātāji sāk ar degvielas kvalitāti?!

  • @georgejohonson3919
    @georgejohonson39197 ай бұрын

    Gaisu piesārņo 1:1 kā dedzinot tā braucot bez tā filtra.Tā teikt nezūdamības likums .Kūp melns ja motors salauzts...Var būt viss izgriezts ieskaitot katalizatoru uz aci nekas nekūpēs...😂😊

  • @MAARCCA

    @MAARCCA

    7 ай бұрын

    Cik saprotu, to raksta RTU zinātņu doktors, pēc vairāku gadu pētījuma, jo zinu, ka viņi testē dīzeļa dzinējus priekš šādiem pētījumiem. Ja nē, tad esi tik labs, un ieliec atsauci uz zinātnisko publikāciju, kura šo apgalvojumu apliecina.

  • @georgejohonson3919

    @georgejohonson3919

    7 ай бұрын

    @@MAARCCA Funkcija DPF Filtrs uzkrāj vēlāk sadedzina .Pamat funkcija - izvest kvēpus ārpus pilseetas kur arī notiek pamat degshana ! Vēlāk tie kvēpi nogulsnējās šosejas malā :) Vai Marcca domā ka DPFam degot tur svaigs gaiss nāk laukā? :)

  • @korpolentais87
    @korpolentais877 ай бұрын

    Dīzeļmēslu Problēmas

Келесі