Kako ostati u Americi nakon završenog fakulteta?

Kako ostati u Americi nakon završenog fakulteta?
📸 Zapratite me na Instagramu: @adiland727
🎶 Audio Credits: KZread Audio Library

Пікірлер: 25

  • @nadicaracic7620
    @nadicaracic76203 ай бұрын

    Jako lepo si sve objasnila i ispričala. Pratim te već dugo i svi videli su veoma zanimljivi. Svako dobro ti želim.

  • @istinabosne2
    @istinabosne2Күн бұрын

    Jako lijep video.

  • @pzkpfw917
    @pzkpfw9173 ай бұрын

    AdiLand je odlična djevojka. Tako mlada i samostalna, te hrabra djevojka. Sve što zamisli i to ostvari. Sve što dotakne, pretvara u zlato. Djevojka koja zna sa oružjem, sportašica i još k tome, odlična kompjuterašica. I iznad svega vidi se da je djevojka jako dobro odgojena. Poprimila je odličan kućni odgoj. Iz nje isijava dobrota i pozitivizam. Vječito pitanje. Kako do USA? Lutrija, brak, posao, studiji, ulaganje novca US gospodarstvo, itd. Najbolje je da se zakažete termin kod kvalitetnoga imigracijskog odvjetnika. E, svima koji ovo gledaju ovaj YT kanal i čitaju ovaj komentar, neka ih prati sreća i svima svako dobro. Svatko je kovač svoje sreće. Ak nešto istinski želite, samo vam je nebo granica.

  • @AdiLandYouTube

    @AdiLandYouTube

    3 ай бұрын

    Oh wow, zaista hvala na tako lijepim riječima o meni. Veliki pozdrav ❤️

  • @davorgudelj4279
    @davorgudelj427921 сағат бұрын

  • @anesasosevic2813
    @anesasosevic28133 ай бұрын

    Kod nas u Sarajevu je bila duga, topla zima koja je u februaru i martu nalikovala proljeću, a sada u aprilu uskočismo iznenada u ljeto. Činilo mi se da zivim na Floridi. Adi, uživaj samo u toj prirodi, mada je kod nas ljepše, sve je ozelenjelo.

  • @Karnex1
    @Karnex13 ай бұрын

    Dobar video, ali par stvari: 1. OPT STEM je 3 godina, ne 2 2. H1b prvi put se ide preko lutrije, znaci cak iako da se nadje poslodavac ide se na lutriju jer ima vise ljudi sto zele h1b nego sto americka vlada zeli da da, sanse su oko 20-40% da ce osoba biti izabrana na lutriji. Nacionalnost, skola, posao itd nema veze da li ces biti izabran ili ne, sve je cista sreca. 3. H1b "Transfer" nije jeftiniji, zapravo nekada moze biti i skuplji od regularnog h1b jer uglavnom kompanje rade express processing sto je vec par hiljada dolara samo po sebi. Jedina razlika je sto lutrija nije potrebna kada se menja kompanija.

  • @born2wonder28
    @born2wonder283 ай бұрын

    Super video, samo da dodam ceka se 5god i onda se moze aplicirati za drzavljanstvo. Ali naravno to samo ako zelite jer je to permanentni status sto znaci da mozete ovde ziveti do kraja zivota s tom zelenom kartom. To vazi uglavnom za osobe koje imaju vec dva drzavljanstva.

  • @SelfSvojic5422
    @SelfSvojic54222 ай бұрын

    BOSANAC U SVIJETU KZread channel 👍

  • @bojanabrankov7802
    @bojanabrankov78023 ай бұрын

    Zelena se izdaje na 10 godina a posle 5 može da se polaze za drzavljanstvo. Srecno svima!

  • @maozeitung5503
    @maozeitung55033 ай бұрын

    Ta osoba se srdačno zahvaljuje 🤠

  • @AdiLandYouTube

    @AdiLandYouTube

    3 ай бұрын

    Jeej! 🤭😅

  • @unariver5810
    @unariver58102 ай бұрын

    Green Card (Zeleni Karton) se mora posjedovati 5 godina prije nego se moze zatraziti drzavljanstvo. U slucaju da osoba stupi u brak sa osobom koja vec ima drzavljanstvo, onda se ceka samo 3 godine da se zatrazi drzavljanstvo.

  • @IvansBikesBmws
    @IvansBikesBmws2 ай бұрын

    Bravo za video. Jako koristan.

  • @AdiLandYouTube

    @AdiLandYouTube

    2 ай бұрын

    💝💝

  • @ruzevic886
    @ruzevic8863 ай бұрын

    Svako dobro ti zelim ali ako Tramp pobjedi bice dosta teze da se ostane u Americi na takav nacin dosta toga ce biti promjenjeno po pitanju ostanka I sam je najavio

  • @MrUGA2010
    @MrUGA20103 ай бұрын

    dobro objasnjeno, uvijek me zanimao taj put preko studentske vize kako to sve hoda i ide; pitanje za tebe, ti rece da si promjenila firmu nakon 6g u nekom od ranijih videa a sad ispada da si na kraju H1B vize ili cak pereko tog perioca od 6g sa H1B vizom ,tako da je malo to zbunjujuce na kome si stadiju sad momentalno mi smo dosli kao izbjeglice iz Hercegovine ovdje, znaci sa I94, nakon godinu dana Zeleni Carton i nakon dodatnih jos 4 godine, spremni i dobili za naturalizaciju i pasos no sva ta procedure se zaobilazi ako se pojedinac odluci na zenidbu ili udaju sa nekom domacom osobom ovdje iz Amerike 😀 eto jos i lijepa priroda na videu i sve super edukativno kao i uvijek, LP!

  • @AdiLandYouTube

    @AdiLandYouTube

    3 ай бұрын

    Radila sam 2 godine OPT-a + 4 godine H1B vize sa istom kompanijom. A sada sam promijenila posao uz viza transfer i H1B mi traje do rane 2027.. a činjenica jeste da se najlakše i najbrže do državljanstva dolazi preko braka sa Američkim državljaninom 🤭

  • @MrUGA2010

    @MrUGA2010

    3 ай бұрын

    @@AdiLandKZread Ti znaš sta radiš i puno hvala na odgovoru! LP

  • @lukicnenad23
    @lukicnenad232 ай бұрын

    A kakav je proces ako uz sve ovo o čemu ste govorili, imate i bliskog rođaka u SAD?

  • @nedzadkopcic9391
    @nedzadkopcic93913 ай бұрын

    Da li neko zna nešto o dolasku u SAD preko zarucnicke vize, kolika godišnja zarada mora biti da bi doveo partnera. Kako najlakše doći do nje, da li je bolje prvo predati za turističku i iz Amerike predati za K-1. Ukoliko neko zna vise o tome jako bi mi značilo, hvala svima..

  • @rahimadzolota1681

    @rahimadzolota1681

    3 ай бұрын

    Ako si u Ameriki prvo idi u Ambasadu oni ce ti reci tacno sta je najbolje I kako ja licno mislim vjerenicka viza je najlaksa opcija tako je bilo puno slucajeva I najbrze su ostvarili svoj cilj

  • @unariver5810

    @unariver5810

    2 ай бұрын

    Ako iskreno dolazite da stupite u brak sa osobom koja vec ima Americko drzavljanstvo, onda je najbrzi i najsigurniji nacin da se dodje putem sklapanja braka. Trenutno taj proces traje oko godinu i po prije nego ta osoba legalno moze da dodje i zivi u Americi nakon vjencanja. Inace, nije dozvoljeno da stranac koji se ozenio za Amerikanca ostane u Americi i ceka rjesenje za zeleni karton tu godinu i po dana, nego mora da se vrati nazad u svoju maticnu zemlju i tamo ceka svo to vrijeme, jer usljedjuju raznorazne papirologije i razgovori u Americkoj ambasadi/konzulatu u maticnoj zemlji. K-1 (ili vjerenicka viza, nekad je bila vrlo brza - nekih 4-6 mjeseci za odobrenje), ali tokom i nakon pandemije se mnogo toga promjenilo i sad je sigurnije doci po sklapanju braka. Sve u svemu, mnooooogo papirologije, strpljenja, novca... Ispod imate oficijalno koliko se ocekuje godisnja zarada osobe koja dovodi bracnog druga u Ameriku kroz sklopljen brak. www.uscis.gov/i-864p Nadam se da sam vam malo pomogla. Sretno!

  • @sinisasinisa3429
    @sinisasinisa34293 ай бұрын

    Pitam se kako li poslove nalaze oni studenti koji na dnevnom nivou prelaze juznu granicu uz smesak umesto pasosa. :)