Принципи досконалого життя Бенжаміна Франкліна

Бенджаміна Франклін - політичний діяч, письменник, науковець, видавець, один із засновників Сполучених Штатів Америки.
Бенджамін Франклін заробив свої статки, як видавець газети у Філадельфії та присвятив себе служінню людям. Починав, як волонтер у пожежній частині, працював на державних посадах, брав активну участь у організації революції та відродженні США.
Є одним із семи батьків-засновників США, серед котрих: Джордж Вашингтон, Джон Адамс, Томас Джефферсон, Джон Джей, Джеймс Медісон та Александер Гамільтон.
У цьому відео ви дізнаєтеся про чесноти одного із найвпливовіших людей в американській історії. Ці принципи можуть допомогти кожному досягти життєвого успіху.
У Бенджаміна Франкліна був план досягнення моральної досконалості за 13 тижнів. Щотижня він удосконалювався в одній із чеснот.
Про досягнення МОРАЛЬНОЇ ДОСКОНАЛОСТІ Бенжамін Франклін писав:
Приблизно в цей час (1730 р.), я задумав сміливий та важкий план досягнення моральної досконалості. Я бажав жити так, щоб ніколи не робити помилок, перемогти все, до чого мене могли б привести природні нахили, звички чи суспільство. Оскільки знав - чи думав, що знав - що добре, а що погано, то я не бачив причини чому мені завжди не слідувати першому та уникати другого.
Але незабаром я виявив, що поставив перед собою завдання набагато складніше, ніж я думав раніше. В той час, як моя увага була зосереджена на тому, щоб уникнути однієї помилки, як я робив іншу; закореніла звичка проявлялася, користуючись моєю неуважністю; мої нахили інколи перемагали мій розум. У кінці-кінців я прийшов до висновку, що простої переконаності в тому, що для нас самих краще бути абсолютно чеснотними недостатньо, щоб уберегти нас від промахів, і що перш ніж ми доб’ємося досконалості нам потрібно викорінити шкідливі звички.
Для цієї мети я придумав наступний метод: я назвав іменами всі ті чесноти, які здавалися мені в цей час найбільш необхідними та важливими, зв’язавши з кожним іменем коротку настанову, яка повністю виражала об’єм кожного поняття.
Ось назви цих чеснот, та їх короткі настанови:
1. Стриманість. Їсти не до пересичення, пити не до сп'яніння.
2. Мовчання. Говорити тільки те, що може принести користь мені або іншому; уникати пустих розмов.
3. Порядок. Тримати всі свої речі на їх місцях; для кожного заняття мати свій час.
4. Рішучість. Вирішуватися виконувати те, що треба зробити; неухильно виконувати те, що вирішено.
5. Ощадливість. Витрачати гроші тільки на те, що приносить благо мені чи іншим, тобто нічого не марнувати.
6. Працьовитість. Не втрачати часу даремно; бути завжди зайнятим чим-небудь корисним; відмовлятися від всіх непотрібних дій.
7. Щирість. Не заподіювати шкідливого обману, мати чисті і справедливі думки; також дотримуватися цього правила в розмові.
8. Справедливість. Не завдавати нікому шкоди; не вчиняти несправедливостей і не опускати добрих справ, які входять до числа твоїх обов'язків.
9. Помірність. Уникати крайнощів; стримувати, наскільки ти вважаєш це доречним, почуття образи від несправедливостей.
10. Чистота. Не допускати тілесної нечистоти; дотримуватися охайності в одязі і житлі.
11. Спокій. Не хвилюватися через дрібниці і з приводу звичайних або неминучих випадків.
12. Цнотливість. Рідко вступати у статеві стосунки; ніколи не доводити до тупості, ослаблення або порушення власного чи чужого світу або репутації.
13.Скромність. Наслідувати Ісуса та Сократа.

Пікірлер: 3

  • @antoniy_
    @antoniy_8 күн бұрын

    Дякую Вам за відео та шановному пану Бенжаміну за добрі благочестиві поради.

  • @Doslidnyk

    @Doslidnyk

    6 күн бұрын

    Дякую за підтримку🤝 Пану Бенжаміну також шана за принципи, що допомагають і до сьогодні багатьом.

  • @Doslidnyk

    @Doslidnyk

    6 күн бұрын

    Дякую за підтримку🤝 Пану Бенжаміну також шана за принципи, що допомагають і до сьогодні багатьом.

Келесі